![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Mam nadzieję, że przed Euro znikną te rożna ze stadionu, choć podobno brakuje miastu kolejne ok. 100 baniek na zagosopodarowanie wnętrza stadionu, gdyż klub umywa ręce od takich, kolejnych nakładów. To ile w końcu będzie kosztował ten stadion ??. Obecne 713 milionów plus zapowiadane już 100 + ? . A gdzie jeszcze parkingi, drogi, chodniki i dłuuuuuga lista niedociągnięć. Jestem zdziwiony, że przy takim dachu, który aż morduje murawę, podobno po 8 rzędów na dolnych trybunach jest zalewanych deszczem i to bez wpływu wiatru ? Podobno młyn jest obecie bez zadaszenia, gdyż zasuwane nad nim rolety dachowe nie funkcjonują ? Wygląda na to, że pojemność poznańskiego stadionu wynosi 41 300 ( komplet z Austriakami ) a nie podawane 46 czy 43 tysiące. Zresztą dzisiaj wybrano już Gdańsk i Warszawę na ćwierćfinały Euro 2012, więc owe 40 tys + jeden już nie są wymogiem, przynajmniej dla miasta. Czy ktoś z Poznania mógłby przybliżyć te sprawy ?? |
Rolety działają.
Na meczu z Austriakami nie było kompletu. Z tego co wiem Poznań nie starał się o ćwierćfinały, bo już wcześniej odgórnie ustalono Gdańsk i Warszawę. |
Cytat:
|
Niby 43tys.. docelowo 44. Okaże się na towarzyskim meczu repry z Ugandą jak wiadomo będzie że kibiców gości nie będzie i obejdzie się bez bufora.. a wiadomo że będzie komplet bo Uganda wyżej notowana... to trzeba zdopingować naszych ;)
A bilety sprzedano "wszystkie". Tylko że limity nie obowiązywały. A na serio zdarzały się osoby co kupowały po 200 biletów, po 100... Parę dni po zamknięciu sprzedaży dowiedziano się że kibiców z Salzburga nie będzie |
na mecz z Salzburgiem pojemność musiała być mniejsza o około 1000miejsc ze względu na miejsca prasowe itd itp. Dokładne info było na forum Lecha albo budowlańców(nie pamiętam dokładnie).
Bilety zostały sprzedane wszystkie ale w niektórych miejscach byłe puste miejsca tak jakby konik kupił i został wyłapany przed sprzedażą ich, za to w niektórych miejscach znalazło się więcej osób niż powinno :-p Co do tego filmiku z bramą to kołowrotek przez który wchodzili ludzie popsuł się. Pod innymi kołowrotkami wejście nie zajmowało dłużej niż kilka minut. |
jeśli ktoś ma TV Sport i nieco wolnego czasu niech go włączy. Idzie właśnie mecz koszykówki Zastal Zielona Góra - Asseco z Trójmiasta.
Mecz meczem. Jaką piękną halę sobie w Zielonej Górze wybudowali. http://www.mosir.zielona-gora.pl/ser...490/foto15.jpg nasza na R22 coraz bardziej jak ubogi krewny wygląda. |
Jak już przy niej jesteśmy to ja mam zastrzeżenia co do ilości miejsc na naszej (jeśli powstanie) bo plany są takie że 4 tyś, ewentualnie ciut więcej. Nie wydaje mi się żeby to było dużo, wszak halę czy stadion buduje się na lata i lepiej mieć tą rezerwę, wiadomo że za parę lat na stadionach będzie dużo dużo więcej kibiców, z halami będzie podobnie, tym bardziej na naszej i to już teraz, gdzie grają najbardziej utytułowane koszykarki w Polsce, koszykarki Wisły, które rok w rok walczą o najwyższe cele, Mistrzostwo i puchary europejskie. 10 może nie, ale tak z 7 tyś to byłaby odpowiednia liczba miejsc. A są jeszcze inne sekcje, w tym futsalowa, w której chłopaki też mierzą w Mistrzostwo i puchary europejskie i są głównym kandydatem do zdobycia MP i PP. Mogliby się przenieść do nowej, bo w tej Bronowianki to też zbytnio nie ma warunków, malutkie to strasznie, ani oprawa, ani zorganizowany doping. Brak tego odpowiedniego klimatu. A na taką halę jak wyżej to aż chcę się przyjść, wysokie i strome trybuny. Idealne do stworzenia piekła. I co najważniejsze przytulna
|
Jak tylko futsalowcy utrzymają taką formę jak teraz i ludzie będą chodzić na mecze to na pewno będzie trzeba zrobić większą halę, bez dwóch zdań.
|
Jeszcze hali na 4 tyś nie wypełniliśmy a wy już o większej myślicie. Według mnie nasza hala na 4 tyś to dobry pomysł, a na mecze TOP, playofy czy finały zawsze będzie można wynająć HWS w Czyżynach. Nie sądzę żeby TS było stać na utrzymanie powiedzmy 7-10 tyś. jeżeli udało by się ją zapełnić tylko na kilka spotkań. Osobną kwestią jest czy i kiedy powstaną hale, zarówno nasza jak i HWS
|
Drzwi otwarte na stadionie Śląska
http://www.slaskwroclaw.pl/4103354.dhtml?ref=nf |
Cytat:
której jeszcze nie ma i nic nie wskazuje na to, żeby była |
Cytat:
http://nafciarze.nazwa.pl/galeria/al..._budowa_15.JPG http://img710.imageshack.us/img710/3720/obraz005jl.jpg Termin oddania do użytku 15 listopad. http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681...a_na_hali.html |
Murawę dla stadionu w Poznaniu wybierze UEFA
Do końca października na stadionie przy Bułgarskiej ma po raz kolejny zostać wymieniona murawa, której szukają teraz specjaliści z UEFA. Położona niespełna miesiąc temu murawa na Stadionie Miejskim już jest w fatalnym stanie. Szczególnie kiepsko wyglądają te fragmenty trawy, którą położono jeszcze przed wrześniowym koncertem Stinga. Wygląd murawy i konieczność ciągłej jej wymiany zaniepokoiła radnych z Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, którzy przepytywali w tej sprawie Janusza Rajewskiego – dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Na czas koncertu murawa została przykryta specjalnymi panelami, to system, który się sprawdza i trawa może być nimi przykryta nawet cztery dni, ale u nas problem był taki, że tuż przed koncertem były intensywne opady deszczu – tłumaczył Rajewski. – Całej murawy nie mogliśmy położyć po koncercie, bo ze względu prace budowlane wokół stadionu dojazd do płyty głównej mieliśmy ograniczony i mogłoby to trwać zbyt długo. Problemy z murawą nie ograniczają się jednak tylko do skutków ulew i przykrycia trawy panelami na czas wrześniowego koncertu. Jak wyjaśniał dyrektor POSiR zdaniem specjalistów z UEFA murawa w Poznaniu jest zbyt często eksploatowana w czasie, a w dodatku niewystarczająca wchłania wodę. - Trawa ma za małą przesiąkliwość, do tego prawdopodobnie także warstwa pod murawą wymaga rekultywacji – mówił Rajewski. – Uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli to specjaliści wskazani przez UEFA znajdą trawę, która ich zdaniem jest dla nas najlepsza i wskażą sposoby jej pielęgnacji. Nie chcemy dawać UEFA powodów, by przy okazji następnego meczu znowu nas straszyła odwołaniem meczu. Obecnie specjaliści wybrani przez UEFA jeżdżą po Europie, szukając murawy, która ich zdaniem będzie najlepiej nadawała się do położenia na stadionie w Poznaniu. Oglądają trawę na polach m.in. pod Warszawą, a także w Niemczech czy Holandii. Szukają nie tylko dobrej trawy, ale też takiej, którą będzie można od razu zabrać i przewieźć do Poznania. - Jedyny możliwy termin wymiany murawy to 17-31 października, w tym okresie tylko Warta musiałby przełożyć jeden swój mecz ligowy – wyjaśniał Rajewski. Firma zajmująca się murawą ze strony UEFA założy też kamerę, aby na bieżąco monitorować stan murawy. W przyszłości trzeba będzie prawdopodobnie także zainwestować w specjalne lampy doświetlające murawę, która po założeniu zadaszenia na stadionie jest za słabo nasłoneczniona. Zdaniem dyrektora POSiR dotychczas murawie nie służyły też prace budowlane prowadzone na stadionie. - Spadał na nią pył betonowy, a to na pewno nie służyło trawie – przypominał Rajewski. Do tej pory każda wymiana murawy kosztowała 400 tysięcy złotych. Nie wiadomo, ile takich operacji będzie trzeba przeprowadzać w Poznaniu w ciągu roku. Planowana na drugą połowę października wymiana będzie już czwartą od grudnia 2009 r. :lol::lol::lol: Tu narazie jest ściernisko... Źródło: skyscrapercity |
Czekam tylko kiedy Rajewskiemu do mordy dobierze się prokuratura.
|
Znając rozsądek gospodarczy Poznaniaków, szykuje nam się drugi stadion ze sztuczną nawierzchnią.
|
Cytat:
|
ale tak w sumie to co w tym złego żeby była sztuczna murawa? jakoś na łużnikach w moskwie nikt nie narzeka
|
narzeka, narzeka pół ligi narzeka(drugie pół ma sztuczną)
|
No, piłkarze bardzo nie lubią sztucznej. Ale z drugiej strony - to najbardziej bolączka klubu, który taką murawę ma. Reszta zagra na tym 1 raz, to jakoś przeżyje, piłkarze klubu ze sztuczną 15, to jak połowa skończy na oddziale intensywnej terapii, pretensje będą mogli mieć tylko do włodarzy ;)
|
to jest piłka nożna sport z tradycjami od zawsze grany na zielonej trawie nie chca wprowadzic powtorek to czemu godzic sie na gre na sztucznej nawierzchni to nie futsal
|
Dokładnie tak jak napisał medyk. Sztuczna trawa, jeszcze zamykany dach nad stadionem i nagle mamy piłkę halową. Pomijając kontuzjogenność grania na czymś takim, można zadać sobie pytanie. Ciekawe ile klubów w zachodnich ligach gra na czyms takim ? Np. w Bundeslidze, Anglii, Belgii czy Holandii, bo o Włoszech czy Hiszpanii nie ma co pisać.
|
Oni muszą kupić system nasłoneczniania trawy a nie sztuczną murawę. Do tego potrzebny jest jeszcze system wentylacji i trawka będzie sobie rosła
|
Takie systemy mają w Amsterdamie, a i tak zmieniają trawę 3 razy w roku :)
|
Każdy zamknięty stadion zmienia murawę 2-3 razy w roku
|
W Amsterdamie z tego co słyszałem to przed każdą wymianą robią wielki koncert na płycie boiska, z którego zyski idą właśnie na wymiane murawy.
|
A oto skąd Gliwice czeprią inspirację
http://stadiony.net/stadiony/ger/energieteam_arena A wracając do stadionu z Kałuży to niech się wszystkim nie wydaję że on taki tani. Oto kilka przykładów stadionów o pojemności 15 000 i podobnej "jakości" http://stadiony.net/stadiony/ned/ado_den_haag_stadion 27 mln€ http://stadiony.net/stadiony/ger/audi_sportpark 24 mln€ |
Ten stadion Ado Den Hag mi przypadl do gustu;) fajna bryła, mi przypomina wielką przyczepę kempingową:)
|
Na sztucznej trawie gra Boavista Porto zdaje sie...
|
Cytat:
EDIT: Przepraszam, zamulony człowiek. Inaczej to zrozumiałem, sorki. |
Cytat:
|
To co się dzieje w POZnaniu ;) to po prostu skandal! Każda wymiana to 400 tys. zł, a oni sobie tak będa wymieniać za publiczne pieniądze co kilka miesięcy?!
|
Będą płacić 7 mln za wynajem to bedzie na murawę :p
|
Cytat:
|
Trawę położyła ponoć najlepsza firma z możliwych na świecie, systemy naświetlania i wentylacji już są w Poznaniu, pewnie dzisiaj wieczorem tudzież jutro ruszy naświetlanie. Trawa będzie poddana monitoringowi przez specjalistów z Anglii. Kolejna wymiana ma być po sezonie, wtedy wymienione zostanie też całe podłoże, poprawiony drenaż.
Jeśli ta wymiana nie wypali, chyba faktycznie zostaje nam albo wymienianie nawierzchni co 10 kolejek, albo sztuczna murawa. |
Patrzcie jak grzeją w poznaniu http://kamera2012.eu/poznan2/
Ciekawe ile prądu idzie? 10 kW, 100 kW? |
Nowa budowa najprawdopodobniej się nam szykuje na Śląsku, w Tychach. Na wizkach to nawet spoko wygąda.
Zbudują stadion za 100 mln zł, na 20 tysięcy miejsc http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...cy_miejsc.html http://bi.gazeta.pl/im/2/8606/z86068...-GKS-Tychy.jpg |
Czyli Tychy będą się za 2-3 lata bić o ekstraklasę, ewentualnie zakotwiczą w drugiej lidze na dłużej - w sumie... ok :)
P.S. Tymczasem u nas szykuje się kolejny raz dobra frekwencja, mimo sporego rozczarowania wynikami na początku sezonu i ekstrawaganckimi cenami. Na Jadze prawdopodobnie komplecik :) |
Bez jaj, przecież ten stadion to ewidentna kiebłasa wyborcza...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl