Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

yarow 12.06.2011 01:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1109476)
Rozmawiałem kiedyś z jedną osobą z klubu, na temat Białej Gwiazdy. Uświadomiła mi, że jest z nią jeden problem. Nie da się jej zastrzec, w przeciwieństwie do logo. Dlatego nie dałoby się powstrzymać fali replik, podróbek itp.

... ale tarczę herbową TS-u da się zastrzec. Możnaby więc samą tarczę pozostawić na koszulkach. W przypadku koszulek o kolorze czerwonym, czerwona tarcza herbowa oddzielona byłaby od czerwonego koloru koszulki białym "kształtem"/paskiem tarczy herbowej.

----
Zdaję sobie sprawę, że to zaburzyłoby proporcje na historycznej tarczy herbowej ale może w zw. z tym, że w "łonie" logo SSA Biała Gwiazda jest niewidoczna, ginie pośród elementów to może by tak ją powiększyć nieco ..?

kot 12.06.2011 01:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maratonczyk (Post 1109141)

Idealne wręcz połączenie loga SA i Białej Gwiazdy (niesamowity efekt, wydawałoby się, nieosiągalnego dotąd kompromisu, poza próbą BG na ramieniu i logo SA na piersi). Niestety, ale mamy wybór wyłącznie kompromisowy i musimy się z tym póki co pogodzić, co zawsze jednak nawiązywać będzie do historii i tradycji i lepsze to, niż całkowity zanik tej tradycji BG na koszulkach Wisły :-/

Jak dla mnie kompromisowa bomba, jeśli BG będzie cała biała :-D

Warto popracować nad różnymi wariantami tej koncepcji, bo jeśli nie w tym sezonie, to już teraz należy zawalczyć o kolejne sezony kompromisu z SA i BG. Dopracować ten model w kilku różnych wersjach i na potęgę słać emailami do klubu :D

Ps. a może w jednej z wersji, cała Biała Gwiazda na biało a na jej tle napis Teke-Fonika na niebiesko, zaś w innej wersji, Biała Gwiazda lekko pomniejszona, zgodnie z obowiązkiem wpuszczania koszulek do spodenek (górne ramie BG zaczyna się centralnie pod szyją piłkarza a dolne w 3/4 długości koszulki) ?

Jeśli można poprosić Maratonczyka o próbę pokazania różnych wersji i koncepcji, opartych na kompromisowym modelu dużej Białej Gwiazdy oraz loga SA, na czerwonym trykocie i reszty na takim tle, byłoby wspaniale :)

Gordian 12.06.2011 01:24

Przeglądnąłem kilka stron tematu i trafiłem na oburzenie odnośnie pasiastych koszulek w Wiśle. I tu się mylicie, bo Wisła brała w pasiastych koszulkach. I jak już sobie tak fantazjujemy to powiem wam że jako trzeci, albo nawet drugi wzór chciałbym koszulki w poziome czerwono-niebieskie pasy jak to miało miejsce w okresie międzywojennym.

http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Grafika:1926.04.06_Polonia_Warszaw a_-_Wis%C5%82a_Krak%C3%B3w.jpg


Rzecz kolejna, nieco realniejsza. Drugi komplet powinien wyglądać jak pierwszy Lazzio Rzym. Wisła grała w takich jeden sezon kilka lat temu. Chodzi mi o jasny błękitny kolor koszulek i białe spodenki. Ten obecny ciot za ciemny jak dla mnie. Za to bardzo podoba mi się barwa koszulek pierwszego kompletu. Czerwień jaką zaprezentował Adidas bardzo fajna.

westersyl 12.06.2011 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maratonczyk (Post 1109141)

Ten projekt jest kozacki. Gratulacje. Kwestia tylko czy ewentualne białe paski nie będą kolidować napisem TF. Na tym zdjęciu robiłeś je bardziej szare.
Myślę że trochę mniejsze paski i trochę mniejszy napis TF, załatwiłby sprawę.

sayek89 12.06.2011 08:54

Dokładnie, żeby herb był na białym pasku. Dodał bym też jakieś niebieskie wstawki, w końcu mamy takie barwy.

anthony09 12.06.2011 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1109503)
Ten projekt jest kozacki. Gratulacje. Kwestia tylko czy ewentualne białe paski nie będą kolidować napisem TF. Na tym zdjęciu robiłeś je bardziej szare.
Myślę że trochę mniejsze paski i trochę mniejszy napis TF, załatwiłby sprawę.

Zrób jeszcze z paskami na rękawach ;) Toż to jest Adidas i swoje paseczki mieć musi ;)
Ja osobiście mam już dosyć klasycznych strojów ! Chcę po prostu coś extra !
Posłałbym nawet masówkę do klubu aby ten wzór przeszedł lekko zmodyfikowany, bo jest czymś czego nigdy nie mieliśmy i pewnie mieć nie będziemy ;/

terje 12.06.2011 09:12

nie wiem jak może się Wam podobać ten projekt z wielką, pustą gwiazdą?! zero gustu, szopa jak ch..! Wisła, jak na legendarny, zasłużony klub przystało, winna mieć stroje KLASYCZNE, bez udziwnień i fajerwerków! logo s.s.a. powinno się znaleźć co najwyżej na firmowych drukach, a nie na koszulkach czy spodenkach! najlepszy wg mnie projekt to te 3 pierwsze z lekkimi paskami na poprzedniej stronie, wyrzucić logo s.s.a., zamiast tego białą gwiazdę i miód malina!
ja wiem, że 17 letni kibice mają fazki na bezgustne strojenie się i zapierd... po klubach w ciemnych okularach, ale nie musicie promować tak wieśniackiego projektu koszulki NAJSTARSZEGO klubu piłkarskiego w Polsce! TROCHĘ SZACUNKU!

JrQ- 12.06.2011 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez terje (Post 1109516)
nie wiem jak może się Wam podobać ten projekt z wielką, pustą gwiazdą?! zero gustu, szopa jak ch..! Wisła, jak na legendarny, zasłużony klub przystało, winna mieć stroje KLASYCZNE, bez udziwnień i fajerwerków! logo s.s.a. powinno się znaleźć co najwyżej na firmowych drukach, a nie na koszulkach czy spodenkach! najlepszy wg mnie projekt to te 3 pierwsze z lekkimi paskami na poprzedniej stronie, wyrzucić logo s.s.a., zamiast tego białą gwiazdę i miód malina!
ja wiem, że 17 letni kibice mają fazki na bezgustne strojenie się i zapierd... po klubach w ciemnych okularach, ale nie musicie promować tak wieśniackiego projektu koszulki NAJSTARSZEGO klubu piłkarskiego w Polsce! TROCHĘ SZACUNKU!

wyluzuj, w klasycznych strojach to się 50 lat temu grało, teraz mają byc nowoczesne i się podobać

ja również podzielam zdanie przedmówców, że ten projekt jest po prostu świetny:
http://i54.tinypic.com/8zdwlt.jpg
jedynie można by trochę zmniejszyć krycie gwiazdy

ale taką koszulkę to kupiłbym od razu :D

serek.c2 12.06.2011 09:55

Wzór stworzony przez Maratończyka nie przypadł mi do gustu. Tak jak przedmówca (terje) uważam, że nasza Wisła jest klubem zbyt poważnym, by pozwalać sobie na takie wydziwiane wzory koszulek. Koszulka kojarzy mi się z amerykańską ligą MLS i strojami klubików w niej grających.

Klasyczny strój, czerwona koszulka (może z niebieskim, pionowym pasem?), białe spodenki. I koniecznie Biała Gwiazda.

anthony09 12.06.2011 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez terje (Post 1109516)
nie wiem jak może się Wam podobać ten projekt z wielką, pustą gwiazdą?! zero gustu, szopa jak ch..! Wisła, jak na legendarny, zasłużony klub przystało, winna mieć stroje KLASYCZNE, bez udziwnień i fajerwerków! logo s.s.a. powinno się znaleźć co najwyżej na firmowych drukach, a nie na koszulkach czy spodenkach! najlepszy wg mnie projekt to te 3 pierwsze z lekkimi paskami na poprzedniej stronie, wyrzucić logo s.s.a., zamiast tego białą gwiazdę i miód malina!
ja wiem, że 17 letni kibice mają fazki na bezgustne strojenie się i zapierd... po klubach w ciemnych okularach, ale nie musicie promować tak wieśniackiego projektu koszulki NAJSTARSZEGO klubu piłkarskiego w Polsce! TROCHĘ SZACUNKU!

No to pozdro z twoim myśleniem, według twojego kierunku rozumowania Wisła powinna grać jak w latach 70-80 na boisku, czy też pastwisku gdzie ludzie krowy wyprowadzali ... ?? Ubrani powinni być klasycznie w koszulki z 100% bawełny, a kolor czerwony powinien wziąć się z czerwonego barwienia białej koszulki w farbie dulux czerwonej ... bo liczy się bezgraniczne przywiązanie ;] Teraz liczą się pieniądze i nikt tego nie zmieni.

Gościu idą czasy kreatywności, czasy marketingu i nie ma znaczenia czy jesteśmy klubem najstarszym w Polsce czy też nie, taki argument do mnie nie trafia, może powinniśmy jeden komplet zastrzec już na przyszłość jako zabytek ? Nic się nie będzie zmieniało w nim, ludzie zamiast kupować nowe trendy będą trzymać go do śmierci, bo po co sponsorować Wisełkę skoro ma się jej legendarną koszulkę na lata ?

Popatrzcie na pierwszą koszulkę z brzegu która mi się przypomniała:
Inter, ten jakiś smok z boku to jest klasyczne wykorzystanie ? nie ...
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...3boQSRAPzg&t=1
Produkuje się takie koszulki, które mogą się jak najlepiej sprzedać w kraju czy też poza ;)

Ale kochany kolego my mamy sponsora technicznego Adidas i ten producent zwykle stawia na klasyczność niźli na ekstrawagancje jak Nike.

serek.c2 12.06.2011 10:01

I Tobie ten "smok" Interu się podoba? Działa na Ciebie ten cały "marketing"? No nic, jestem chyba strasznym konserwatystą...

Maratonczyk 12.06.2011 11:42

http://i53.tinypic.com/1z5uul4.jpghttp://i55.tinypic.com/6gfyib.jpghttp://i53.tinypic.com/5tyt76.jpghttp://i54.tinypic.com/20zd9mv.jpg

Reszte wrzuce pozniej, w koncu dzis niedziela, trzeba odpoczac ;)

Btw; chcialbym miec znow 17 lat ^^

Pozdrawiam.

westersyl 12.06.2011 11:53

Gust jest kwestią indywidualną jednak osobiście widzę że projekt Maratończyka cieszy się dużym entuzjazmem. Wszystko idzie do przodu, kluby co roku zmieniają koszulki, dodają jakieś udziwnienia po to by kosić kasę. A jak widać wiele osób już tutaj deklaruję się na taką koszulkę.
Nie zachowujmy się jakbyśmy siedzieli 30 lat w jaskini.
Bo po co kupować inny wzór koszulki skoro on praktycznie nie rożni się niczym od starego modelu ?

murray 12.06.2011 11:55

Ja nie lubię jakiś udziwnień na koszulkach typu smok (STĄD...........DOTĄD). Minimalizm w formie. Czerwona koszulka, może być biały kołnierzyk i Biała Gwiazda.

wujekWojtek 12.06.2011 12:05

Ta wielka BiałaGwiazda do mnie aż tak nie przemawia ale ludzie, nie obrażajmy gustu innych ludzi. Sam osobiście lubię czarne kolory i się napaliłem na te czarne koszulki. A mógłby zrobić ktoś wariację czarnej koszulki i tej białej gwiazdy wielkiej? :DD

Mist 12.06.2011 13:17

To może coś w ten deseń ?
http://i55.tinypic.com/1zl6j4k.jpg
za bazę posłużył wzór nowych koszulek adidasa dla reprezentacji Rosji

Titto 12.06.2011 13:19

Mi się w ogóle nie podobają.
Wyglądają strasznie kiczowato.

JOSE 841 12.06.2011 13:34

pytanie mógłby ktoś sprawdzić jakby wygląd ten trykot ze smokiem w roli głównej(obok)w barwach Wisły???byłbym wdzięcznyhttp://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...3boQSRAPzg&t=1

JrQ- 12.06.2011 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1109538)
I Tobie ten "smok" Interu się podoba? Działa na Ciebie ten cały "marketing"? No nic, jestem chyba strasznym konserwatystą...

na mnie działa
i na 90% normalnych z pewnością też

JOSE 841 12.06.2011 13:48

w sumie smok kojarzy sie z Krakowem więc nie byłby głupi pomysł gdyby trzecim strojem meczowym była koszulka z białą gwiazdą na piersi i ze smokiem po boku w roli głównej

matkur 12.06.2011 13:52

ludzie, wasze projekty są naprawdę super ale adidas i tak nic takiego nam nie wymyśli, da jakiś zwykły swój krój, choć chciałbym się mylić.

mc-money 12.06.2011 13:52



http://img853.imageshack.us/img853/559/90930024.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/6758/63611700.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/795/19456031.jpg

Nie są to moje wzory, Wstawił je Przemek na facebooka.
Osobiście uważam, że są najlepsze i godne porządnego przemyślenia :)

serek.c2 12.06.2011 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1109615)
na mnie działa
i na 90% normalnych z pewnością też

Waż swoje słowa chłystku...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mc-money (Post 1109626)

Nie są to moje wzory, Wstawił je Przemek na facebooka.
Osobiście uważam, że są najlepsze i godne porządnego przemyślenia :)

Również uważam te propozycje za godne rozważenia.

terje 12.06.2011 14:19

daj spokój serek, nie przegadasz dzieciakom. teraz widzę, że jeden gimbus powyżej chce lansować koszulkę ze smokiem, inny widzi koszulki Wisły ze złotymi paskami, o zgrozo! ;o świat stanął na głowie. gdzie są k.... prawdziwi kibice, mężczyźni, przywiązani do tradycji, nie do sukcesów, blichtru, zapalniczek i kubków spod znaku telefoniki? gdzie?! wszędzie tylko wyżelowane chudzinki z pryszczami, prężące się na facebookowych fotach.

pibitox 12.06.2011 14:22

to wiadomo kiedy będzie prezentacja nowych trykotów??

paczuś 12.06.2011 14:32

Znalazłem coś takiego: http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:S-n1wH3mHQcJ:bi.gazeta.pl/im/ekstraftp/2010_07/reg_strojow_meczowych2010_2011.doc+ekstraklasa+reg ulamin+stroj%C3%B3w&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEE SiKgka7KdY8UW9XP58gYj924guqF2iFZtOjasbplUJOUaQh6b6 g1IiElBQGf-E1HoBrKLTqVUZFXXADRnnhx0vCw3QGiX8Srtx3k6-Gzfw97tI5nZ-PdHxP0ASannJ8cdfU1Rks&sig=AHIEtbRhT2ELVy-jknKiA_yMCDvAVR7pnQ&pli=1
naszym projektantom może się przydać

cinekw 12.06.2011 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mc-money (Post 1109626)


http://img853.imageshack.us/img853/559/90930024.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/6758/63611700.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/795/19456031.jpg

Nie są to moje wzory, Wstawił je Przemek na facebooka.
Osobiście uważam, że są najlepsze i godne porządnego przemyślenia :)

Biała jest niezła, ale reszta to porażka.

Pablo84 12.06.2011 15:06

Tej koszulki z wielką tandetną gwiazdą wzorem z tomeksowych podrób Adidasa czy Nike, nawet komentować nie zamierzam.
Bardziej przerażający dla mnie jest fakt, że nikt niezaproponował jakiegokolwiek wzóru koszulki z białą gwiazdą na piersi a nie z tym odpustowym logo S.S.A?
Jak myślicie?Co jest ważniejsze i co bardziej skusi kibiców?Jakiś rożowy,złoty smok na obcisłym trykocie, czy biała gwiazda na piersi z okazji 105 rocznicy założenia klubu?

serek.c2 12.06.2011 15:10

Muszę Cię rozcarować Pablo - ja dzisiaj się dowiedziałem, że 90 % normalnych woli smoka na obcisłym trykocie...

Maratonczyk 12.06.2011 15:15

Mi osobiscie bardziej sie podoba BG, ale nic nie poradzimy na to ze klub sie z nami kibicami nie utozsamia i nie ma mozliwosci by zmienili logo z SSA na BG:(

JrQ- 12.06.2011 15:16

Cytat:

Bardziej przerażający dla mnie jest fakt, że nikt niezaproponował jakiegokolwiek wzóru koszulki z białą gwiazdą na piersi a nie z tym odpustowym logo S.S.A?
bo to nie realne

Cytat:

Muszę Cię rozcarować Pablo - ja dzisiaj się dowiedziałem, że 90 % normalnych woli smoka na obcisłym trykocie...
Przeczytaj 'chłystku' raz jeszcze co napisałem, bo pisalem to w kontekscie strojow Interu, a nie naszych...

Cytat:

Jak myślicie?Co jest ważniejsze i co bardziej skusi kibiców?Jakiś rożowy,złoty smok na obcisłym trykocie, czy biała gwiazda na piersi z okazji 105 rocznicy założenia klubu?
ale których kibiców? tych z młyna, czy pikników?

:)

Uran235 12.06.2011 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1109612)
pytanie mógłby ktoś sprawdzić jakby wygląd ten trykot ze smokiem w roli głównej(obok)w barwach Wisły???byłbym wdzięczny

To nie smok tylko wąż - il biscione - symbol występujący we włoskiej heraldyce, w tym w herbie Mediolanu i od lat symbol kojarzony z Interem. Zostawcie to w spokoju - koszulka oryginalna, czy się komuś podoba to już kwestia gustu. Natomiast dla Wisły taki wzór nie miałby najmniejszego sensu.

kot 12.06.2011 17:40

Jakkolwiek byśmy nie chcieli "udziwniać" kompromis pomiędzy BG a logo SA, to pamiętajmy, że Biała Gwiazda, raczej zawsze musi być cała biała a nie w odcieniach innych lub w konturach linii i w tym kierunku realizujmy ten kompromis, bo nie jesteśmy ani czerwoną ani niebieską ani jakąkolwiek inną, niż wyłącznie Białą Gwiazdą.

Po co to napinać się z krytyką pomysłów innych ?? Przecież wiadomo, że nie tylko starsi kibice, ale i młodzież także wolałaby BG a nie logo SA na piersi. Ja jednak, mimo swojego wieku i umiłowania do tradycji, wcale nie wyśmiewam propozycji kompromisu BG z logo SA. Szanuję właściciela obecnej Wisły i jego prawo do swojego logo, zawierającego w sobie skąd innąd wszelkie wzory naszej tradycji, oraz rozumiem także, tych tęskniących za BG na koszulkach, którzy obecnie wolą ją mieć w kompromisie z logo SA, niż nie mieć jej wcale.

Do tych, którzy tak odwołują się do "fanatycznej" tradycji, polecam post Gordiana, gdzie powołuje się na przedwojenne wzorce koszukek, jakże bardziej "udziwnione", niż te proponowane tutaj ( poziome pasy np.). Tak więc Wisła, to nie tylko komunistyczny TS i nie wszyscy tęsknią do komuny pod jakimkolwiek powodem. Ja neguje dosłownie wszystko co komunistyczne i chętnie bazuje na wzorcach przedwojennych. Z obecną postkomuną w życiu i myśleniu zbyt wielu Polaków i kibiców Wisły także, raczej się nie identyfikuję, stąd absolutnie uznaje barwy w kolejności Czerwono-Biało-Niebieskie i nie wyśmiewam propozycji kompromisów BG z logo SA na koszulkach, bo lepsze to niż nic. Jak być może kiedyś w odległej przyszłości, postkomuna minie wreszcie w tym kraju, może zdążę i doczekam się szacunku do tradycji w 100% wydaniu i we wszystkich aspektach życia w Polsce, choć wątpię raczej w taki scenariusz. Za dużo u nas tęskniących za komuną, świadomie lub nie. To bez znaczenia. Właśnie dlatego bardziej liczę na młodzież, niż na pokolenia zarażone komuną i dlatego wierzę w ich przyszłość opartą o tradycję niekomunistyczną, wybraną tym razem przez nich świadomie.

callon2190 12.06.2011 19:18

Mam nadzieje ze Adidas zrobi nam jakies nizle koszulki :) Ale jakies specjalnie dla nas ;p A nie wzięte z jakiegos szablonu klubów z poprzednich lat...

wonski_eNHa 12.06.2011 20:02

No to kolejny zestaw koszulek, ode mnie tym razem. Dlaczego gwiazda? Ano dla tego, że wciąż wierzę! Jeżeli klub nie potrafi sobie poradzić i wypracować kompromisu, to ja spróbuje. Samej BG nie można zastrzec, ale można zastrzec znak zrobiony z białej gwiazdy, podpisu pod nią '1906 Wisła Kraków'. W różnych konfiguracjach. Oczywiście wyklucza to 'gołą' BG na piersi, ale podpis chyba nikomu by nie wadził. Myślę, że poniższe koszulki całkiem ładnie się prezentują, a podpis całkiem ładnie się komponuje. Poczytałem trochę publikacji na temat znaków towarowych i myślę, że takie rozwiązanie miałoby naprawdę sens.

http://img163.imageshack.us/img163/6...eawaythird.png http://img225.imageshack.us/img225/6031/alternatywa.png

matkur 12.06.2011 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 1109768)

to jest po prostu cudo:D boze jak ja bym chciał żeby takie byly stroje, chyba bym 3 komplety kupił:d

JrQ- 12.06.2011 20:07

powiem tak, naprawdę niezłe
problem w tym, że jak na adidas, to chyba zbyt nowatorskie rozwiazania

WISŁAZWE 12.06.2011 20:14

Panowie, wszelkie personalne wycieczki załatwiajcie na PRIV.
Dziękuje.



Swoją drogą wonski_eNHa 2 wersja koszulki bardzo dobra( wyjazdówka świetna), zresztą rękawy we wszystkich koszulkach już takie mistrzowskie (LM) :)

p.s Czerwona domówka jakby była z tymi promieniami też ładnie by wyglądała.

Kociewiak 12.06.2011 20:15

wonski_eNHa nieźle to wykombinowałeś, dobrze by było gdyby ktoś w klubie to podchwycił, a logo SA może być na spodenkach

Titto 12.06.2011 21:19

Ta pierwsza koszulka to właśnie ta o której marzyłem - idealna :-)
Ten kołnierzyk jest zajebisty :-D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl