![]() |
Gdyby wykartkowal sie Pawlowski.... to byloby jak prezent pod choinke... on sam jeden ciagnie tam cala druzyne
|
Cytat:
|
Cytat:
Aż sobie sprawdziłem jak wyglądały nasze mecze wyjazdowe z drużynami które później leciały z ligi (statystka od momentu podziału na grupy): 2013/2014: Widzew - 1:2, Zagłębie - 1:3 2014/2015: Bełchatów - 1:2, Zawisza - 4:2 2015/2016: Podbeskidzie - 6:0, Górnik Z - 1:1 2016/2017: Łęczna - 0:2, 0:1 Ruch 2017/2018: Sandecja - 0:0, Bruk Bet - 3:3 A więc: 2 zwycięstwa, 3 remisy i aż 5 porażek... Czyli bardzo słabo, biorąc pod uwagę że to nie drużyny które potem grały w pucharach, tylko leciały z ligi . Jeśli z ligi w tym sezonie oprócz Sosnowca zleci: Miedź, Górnik lub Arka to bilans wygląda jeszcze gorzej. Zawsze kiedy gramy takie spotkanie na wyjeździe mam złe przeczucia. Mam nadzieję, że tym razem chłopaki podejdą poważnie do spotkania i wywiozą stamtąd komplet oczek, które okażą się bezcenne w walce o top 8. |
Cytat:
https://i.imgur.com/7hw507X.png Co ciekawe bo przecież punktów wiele nie mają... Według tych kursów gra o TOP8 będzie się toczyć między Wisłą, Koroną i Zagłębiem |
Fatalne wyniki dla nas dzisiaj. Trzeba wygrac z Legia, nie ma bata.
|
Powiedziałbym że ciekawe. Patrząc na dalszy rozkład jazdy może się okazać że to nie z Zagłębiem i Cracovią a Lechem i Jagielonią będziemy walczyć o TOP8
|
Cytat:
|
Owszem wyniki bardzo złe. Byłem wręcz przekonany że obie drużyny stracą punkty na tych wyjazdach. No cóż obysmy zapunktowali w nd
|
Racja przydałyby się 3 punkty .
|
Jeżeli tylko nie przegramy z Legią, to najpewniej wskoczymy przynajmniej na 9 miejsce (chyba że Lech i Korona podziela się punktami). Z obydwoma zespołami mamy lepszy bilans.
Myślę, że kluczowe będzie nie dać odskoczyć Zagłębiu na więcej niż 3 punkty. Bilans z nimi także jest korzystny dla nas, więc w ostatnim meczu powinno nam wystarczyc "tylko" ich pokonać. Co do tego, że przeskoczymy Koronę,, jestem d,iwnie spokojny. W każdym razie jeżeli chcemy zachować margines błędu, to imho z Legią przegrać nie możemy. |
Cóż zostają trzy mecze do końca trzeba dwa wygrać jeden zremisować.....
|
@brylant: ale co ty liczysz? Ile punktów trzeba do zajęcia 4-tego miejsca po sezonie zasadniczym? :pobity:
|
|
Cytat:
Interesujące nas mecze: Kod:
28:Jest już szansa, że przegrywając 3 mecze zostajemy w top8. Resztę trzeba policzyć. Cytat:
|
Po dzisiejszym meczu apetyty rosną....
Trudno nie mierzyć w puchary z taką grą. W tej chwili gramy najbardziej efektowną piłkę w Polsce. Jeśli nie najlepszą, to na pewno najbardziej atrakcyjną dla oka. W Sosnowcu mam nadzieję będą trzy punkty, Zagłębie traci masę bramek a my mnóstwo strzelamy. Nawet jak oni coś nas ugryzą, to powinno skończyć się np. tak jak z sąsiadką. Dużo osób boi się meczu z Piastem, ale wydaje mi się, że może też przesadnie. Sprawdziłem jak sobie radzą na wyjeździe z drużynami lepszymi bądź będącymi chwilowo w formie. Generalnie - mizeria. Przegrana z Legią. Przegrana z Cracovią. Przegrana z Lechią. Remis z Lubinem. Punktują superregularnie ze słabszymi drużynami, z mocnymi nie mają argumentów. Lechia ostatnio wypunktowała ich po profesorsku. Jednym słowem - duża, duża szansa na kolejne 6 punktów i podpięcie się w okolice strefy pucharowej. |
Jak dla mnie faworytem do odpadnięcia z ósemki na ten moment obok Korony jest Lech. Terminarz: Pogoń, Lechia, Jagiellonia. Dwa mecze z bezpośrednimi rywalami o górną połówkę, jeden z liderem. No kurde, nawet jak się ogarną po zwolnieniu Nawałki i zaczną coś grać, to będzie im ciężko, bo wszystkie te drużyny będą szarpać z całych sił. Ciężko będzie miała też Pogoń, mecze z Lechem i Legią na wyjeździe to mimo formy tych obu drużyn nie są łatwe spotkania.
Najłatwiejszy terminarz jak dla mnie ma Zagłębie, myślę że do meczu z nami będą mieli już zaklepaną ósemkę. Możliwe że my też, ale tego jestem mniej pewny. Tak czy inaczej myślę, że wygrana z Sosnowcem załatwi sprawę. Piękne jest to, że nasi bezpośredni rywale będą często grać ze sobą, także punkty wszyscy jeszcze potracą. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że to polska liga, ale obecnie trudno nie być optymistą :D |
Kod:
27 28 29 30 Pogrubioną czcionką spotkania których wyniki już są znane. Kolumna skrajna z lewej aktualna zdobycz punktowa, kolumna skrajna z prawej symulacja. Przed tą kolejną wirtualnie mieliśmy 9 miejsce, w tej chwili jesteśmy w 8. Do szczęscia zabrakło straty punktów przez Zagłębie i parchów... Uważam, a jestem w zasadzie szczerze przekonany, że 4 punkty w ostatnich 3 meczach dadzą nam awans. Gwarantuje to 6 punktów. |
Cytat:
|
Kowal to akurat wielki wtajemniczony w finanse Wisły.
Trzeba to traktować jako zwykły domysł, a nie fakt objawiony. |
Cytat:
Natomiast przypomnijmy, że ogłoszenie werdyktu kto ma licencję, a kto nie następuje ok 15 maja Do tego będzie 5 dni na odwołanie od decyzji. I będzie to w okolicach 35-36 kolejki, więc sytuacja w tabeli nam powie, czy walczymy jeszcze o te puchary, czy nie ma już o co się starać. |
idziemy na mistrza !
|
Po ligę mistrzów :lol: zjedz na ziemię nie dawno byliśmy w czarnej dupie
|
czemu na ziemie , wiadomo jak jest , ale jesli mistrza aktualnego jedziemy cztery do jaja, to dlaczego nie mielibysmy odrobić tych kilka pkt do Lechii ?
puchary to inna bajka, wiadomo że skończymy w sierpniu , "nie ma już słabych drużyn" ;) |
Kilku? Chyba kilkunastu. Mamy piętnaście punktów straty do lidera, zostało 30 do zdobycia.
Ja wiem, ze prima aprilis i w ogóle, ale miejmy jakieś granice. :D |
mea culpa , nie zaglądnąłem przed postem w tabele
no to idziemy na puchary :) 5pkt jak najbardziej realne |
28 kolejka ważne mecze:
Cracovia - Korona Kielce - tu by najbardziej pasował remis....albo wygrana Korony KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze -- najlepiej wygrana Zabrzan, ewentualnie remis Lech Poznań - Pogoń Szczecin - tutaj też remis najbardziej by nas urządzał ... Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok - wygrana Legii sprawi, że Jaga będzie miała lekko obsrane gacie... Piast Gliwice - Wisła Płock - fajnie gdyby Piast stracił jakieś punkty Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków - zwycięstwo, w ostateczności remis.... 29 kolejka Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec - gdyby Jaga straciła tu punkty, to bym się nie pogniewał Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin - najlepiej remis, ewentualnie wygrana Korony (wolałbym w 8-ce grać z Kielcami niż z Lubinem) Lechia Gdańsk - Lech Poznań - wygrana Lechii może pozbawić Amikę szans na grę w 8-ce Miedź Legnica - Cracovia - tutaj oczywiście lepiej gdyby to Miedź się przełamała (tak jak przełamała sie jesienią na Wiśle) Pogoń Szczecin - Arka Gdynia - Pogoń raczej punktów nie straci, ale ....... remis byłby cudownym wynikiem dla Nas Wisła Kraków - Piast Gliwice - Tylko wygrana - nawet w przypadku remisu w Sosnowcu jesteśmy w wymarzonej ósemce..... 30 kolejka Cracovia - Lechia Gdańsk- tylko wygrana Lechii - pejsaści do dolnej ósemki.... KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków - każdy punkt będzie mile witany, ale jeżeli zdobędziemy 4 pkt we wcześniejszych meczach to to spotkanie nie będzie miało znaczenia (chyba żeby ewentualnie wypchnąć sąsiadkę z górnej ósemki) Lech Poznań - Jagiellonia Białystok to może być pojedynek o górną ósemkę dla obu klubów bo terminarz mają niestety trudny.... Legia Warszawa - Pogoń Szczecin - w sumie wynik obojętny - my raczej już ani Legii ani Lechii nie dogonimy... Piast Gliwice - Korona Kielce - dobrze żeby Piast nie wygrał - wówczas mielibyśmy ich na wyciągnięcie ręki w rundzie finałowej..... A tak poza tym biorąc pod uwagę aktualną formę naszych graczy - oczekuję 3 zwycięstw na koniec zasadniczego sezonu.... |
Oczywiście pragmatycznie patrząc: I Lechia i Legia powinny do końca wygrywać, bo i tak ich nie dogonimy, a grają z naszymi rywalami z tabeli czyli odpowiednio Lech, cracovia i Jagiellonia, Pogoń.
Jeśli wygramy w Sosnowcu to wg mnie jesteśmy jedną nogą w 8. Możemy nawet powoli się rozglądać, za miejscem 4, co dałoby 4, zamiast 3 meczów u siebie. Jednak dogonienie Piasta w tej rundzie to już s-f. Wygrana 6 spotkań z rzędu zdarzyła nam się ostatnio.... chyba jeszcze za Skorży. Awans do 8 rozstrzygnie się wg mnie w dwóch spotkaniach: Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin Lech Poznań - Jagiellonia Białystok |
Ale musimy wygrac w Sosnowcu,to moze byc kluczowy mecz,i moze byc cholernie trudny ,bo wcale sie nie zdziwie jak bedzie ciezej niz z Legią.
|
Dwa warunki do wejścia do top8 są już znane.
1. Zdobywamy 9 punktów w 3 meczach 2. Dwa zespoły z trzech za nami: Lech, Korona i Zagłębie - zdobywają max 1 punkt więcej niż my. Po weekendzie poleciało 2 trenerów więc nie wiadomo jak będzie grała Amica i Legła. |
Cytat:
Obstawiam hokeyowy wynik 4-2 dla nas. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl