Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Wehrmacht 21.03.2019 11:19

Gdyby wykartkowal sie Pawlowski.... to byloby jak prezent pod choinke... on sam jeden ciagnie tam cala druzyne

Karherop 21.03.2019 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1536426)
Ok.
To w takiej, która wystarczy na Wisłę.

Na pewno się nie położą przed Wisła, ale z ligi zleca z hukiem .

Gunner1906 21.03.2019 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1536431)
Na pewno się nie położą przed Wisła, ale z ligi zleca z hukiem .

To jest oczywiste, ale właśnie z takimi drużynami bardzo często gubimy punkty w meczach wyjazdowych.

Aż sobie sprawdziłem jak wyglądały nasze mecze wyjazdowe z drużynami które później leciały z ligi (statystka od momentu podziału na grupy):

2013/2014: Widzew - 1:2, Zagłębie - 1:3
2014/2015: Bełchatów - 1:2, Zawisza - 4:2
2015/2016: Podbeskidzie - 6:0, Górnik Z - 1:1
2016/2017: Łęczna - 0:2, 0:1 Ruch
2017/2018: Sandecja - 0:0, Bruk Bet - 3:3

A więc: 2 zwycięstwa, 3 remisy i aż 5 porażek... Czyli bardzo słabo, biorąc pod uwagę że to nie drużyny które potem grały w pucharach, tylko leciały z ligi .

Jeśli z ligi w tym sezonie oprócz Sosnowca zleci: Miedź, Górnik lub Arka to bilans wygląda jeszcze gorzej.
Zawsze kiedy gramy takie spotkanie na wyjeździe mam złe przeczucia. Mam nadzieję, że tym razem chłopaki podejdą poważnie do spotkania i wywiozą stamtąd komplet oczek, które okażą się bezcenne w walce o top 8.

royalmichael 21.03.2019 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlayLikeAPro (Post 1536335)
1. Lechia 100%
2. Legia 100%
3. Piast ok. 100%
4. Jagiellonia 91,5%
5. Pogoń 87,9%
6. Cracovia 83,1%
7. Zagłębie Lubin 64,8%
8. Wisła 63,7%
9. Lech 59,6%
10. Korona 49,4%

Za to nasz sponsor jest raczej pewien gry Lecha w TOP8:
https://i.imgur.com/7hw507X.png
Co ciekawe bo przecież punktów wiele nie mają... Według tych kursów gra o TOP8 będzie się toczyć między Wisłą, Koroną i Zagłębiem

Blixa 29.03.2019 22:51

Fatalne wyniki dla nas dzisiaj. Trzeba wygrac z Legia, nie ma bata.

gadzinka76 30.03.2019 06:20

Powiedziałbym że ciekawe. Patrząc na dalszy rozkład jazdy może się okazać że to nie z Zagłębiem i Cracovią a Lechem i Jagielonią będziemy walczyć o TOP8

Karherop 30.03.2019 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gadzinka76 (Post 1536735)
Powiedziałbym że ciekawe. Patrząc na dalszy rozkład jazdy może się okazać że to nie z Zagłębiem i Cracovią a Lechem i Jagielonią będziemy walczyć o TOP8

Ciekawe to one są dla postronnego kibica, ale dla kibica Wisły mogą być tylko fatalne.

Gunner1906 30.03.2019 10:07

Owszem wyniki bardzo złe. Byłem wręcz przekonany że obie drużyny stracą punkty na tych wyjazdach. No cóż obysmy zapunktowali w nd

michu28 30.03.2019 11:19

Racja przydałyby się 3 punkty .

piotek 30.03.2019 13:05

Jeżeli tylko nie przegramy z Legią, to najpewniej wskoczymy przynajmniej na 9 miejsce (chyba że Lech i Korona podziela się punktami). Z obydwoma zespołami mamy lepszy bilans.

Myślę, że kluczowe będzie nie dać odskoczyć Zagłębiu na więcej niż 3 punkty. Bilans z nimi także jest korzystny dla nas, więc w ostatnim meczu powinno nam wystarczyc "tylko" ich pokonać. Co do tego, że przeskoczymy Koronę,, jestem d,iwnie spokojny. W każdym razie jeżeli chcemy zachować margines błędu, to imho z Legią przegrać nie możemy.

brylant17 31.03.2019 19:27

Cóż zostają trzy mecze do końca trzeba dwa wygrać jeden zremisować.....

Adasss 31.03.2019 20:08

@brylant: ale co ty liczysz? Ile punktów trzeba do zajęcia 4-tego miejsca po sezonie zasadniczym? :pobity:

bódyń 31.03.2019 20:55

Mogiel odpalil swoja liczarke
https://i.ibb.co/QXbLdyB/Zrzut-ekran...1-21-54-41.png

pepe72 31.03.2019 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1536785)
Cóż zostają trzy mecze do końca trzeba dwa wygrać jeden zremisować.....

Dokładniej to trzeba zagrać nie gorzej niż dwa zespoły z tych trzech: Amica, Korona i Zagłębie L. :)

Interesujące nas mecze:
Kod:

28:
Cracovia - Korona Kielce
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków

29:
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Wisła Kraków - Piast Gliwice

30:
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Korona Kielce
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Inna sprawa, że po następnej kolejce interesujące nas mecze mogą się zmienić.
Jest już szansa, że przegrywając 3 mecze zostajemy w top8.

Resztę trzeba policzyć.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1536797)
@brylant: ale co ty liczysz? Ile punktów trzeba do zajęcia 4-tego miejsca po sezonie zasadniczym? :pobity:

Śmieszki śmieszkami ale kilka wyników 0:0 w tej kolejce (i poprzedniej) zalatuje "meczami przyjaźni"

Tantal 31.03.2019 20:55

Po dzisiejszym meczu apetyty rosną....

Trudno nie mierzyć w puchary z taką grą. W tej chwili gramy najbardziej efektowną piłkę w Polsce. Jeśli nie najlepszą, to na pewno najbardziej atrakcyjną dla oka.

W Sosnowcu mam nadzieję będą trzy punkty, Zagłębie traci masę bramek a my mnóstwo strzelamy. Nawet jak oni coś nas ugryzą, to powinno skończyć się np. tak jak z sąsiadką.

Dużo osób boi się meczu z Piastem, ale wydaje mi się, że może też przesadnie. Sprawdziłem jak sobie radzą na wyjeździe z drużynami lepszymi bądź będącymi chwilowo w formie. Generalnie - mizeria. Przegrana z Legią. Przegrana z Cracovią. Przegrana z Lechią. Remis z Lubinem. Punktują superregularnie ze słabszymi drużynami, z mocnymi nie mają argumentów. Lechia ostatnio wypunktowała ich po profesorsku.

Jednym słowem - duża, duża szansa na kolejne 6 punktów i podpięcie się w okolice strefy pucharowej.

Szewa 31.03.2019 21:00

Jak dla mnie faworytem do odpadnięcia z ósemki na ten moment obok Korony jest Lech. Terminarz: Pogoń, Lechia, Jagiellonia. Dwa mecze z bezpośrednimi rywalami o górną połówkę, jeden z liderem. No kurde, nawet jak się ogarną po zwolnieniu Nawałki i zaczną coś grać, to będzie im ciężko, bo wszystkie te drużyny będą szarpać z całych sił. Ciężko będzie miała też Pogoń, mecze z Lechem i Legią na wyjeździe to mimo formy tych obu drużyn nie są łatwe spotkania.

Najłatwiejszy terminarz jak dla mnie ma Zagłębie, myślę że do meczu z nami będą mieli już zaklepaną ósemkę. Możliwe że my też, ale tego jestem mniej pewny.

Tak czy inaczej myślę, że wygrana z Sosnowcem załatwi sprawę. Piękne jest to, że nasi bezpośredni rywale będą często grać ze sobą, także punkty wszyscy jeszcze potracą.

Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że to polska liga, ale obecnie trudno nie być optymistą :D

Karherop 31.03.2019 21:08

Kod:

                        27        28        29        30       
Pogoń          42        1        0        3        3        48
Jaga                  41        1        3        3        0        47
Lech                40        1        3        3        3        49
cracovia            42        3        3        3        3        51
Korona                40        1        0        3        3        46
Wisła                41        3        3        3        0        47
Zagłębie        40        3        3        0        3        46

Uaktualniam moją prognozę. Zespoły walczace o awans wygrywają swoje spotkania, w meczach drużyn z tabelki między sobą wygrywa gospodarz.
Pogrubioną czcionką spotkania których wyniki już są znane.
Kolumna skrajna z lewej aktualna zdobycz punktowa, kolumna skrajna z prawej symulacja.

Przed tą kolejną wirtualnie mieliśmy 9 miejsce, w tej chwili jesteśmy w 8.
Do szczęscia zabrakło straty punktów przez Zagłębie i parchów...

Uważam, a jestem w zasadzie szczerze przekonany, że 4 punkty w ostatnich 3 meczach dadzą nam awans.
Gwarantuje to 6 punktów.

pepe72 31.03.2019 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1536810)
Po dzisiejszym meczu apetyty rosną....

Trudno nie mierzyć w puchary z taką grą. W tej chwili gramy najbardziej efektowną piłkę w Polsce. Jeśli nie najlepszą, to na pewno najbardziej atrakcyjną dla oka.
...

W "Lidze -" w Weszło twierdzili, że nie dostaniemy licencji UEFA na puchary.

s1mone 31.03.2019 21:36

Kowal to akurat wielki wtajemniczony w finanse Wisły.

Trzeba to traktować jako zwykły domysł, a nie fakt objawiony.

Karherop 31.03.2019 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1536817)
W "Lidze -" w Weszło twierdzili, że nie dostaniemy licencji UEFA na puchary.

W pierwszym rzucie możemy oczywiście nie dostać.
Natomiast przypomnijmy, że ogłoszenie werdyktu kto ma licencję, a kto nie następuje ok 15 maja
Do tego będzie 5 dni na odwołanie od decyzji.

I będzie to w okolicach 35-36 kolejki, więc sytuacja w tabeli nam powie, czy walczymy jeszcze o te puchary, czy nie ma już o co się starać.

Arkadiusz.Czerepach 01.04.2019 11:32

idziemy na mistrza !

brylant17 01.04.2019 11:57

Po ligę mistrzów :lol: zjedz na ziemię nie dawno byliśmy w czarnej dupie

Arkadiusz.Czerepach 01.04.2019 12:22

czemu na ziemie , wiadomo jak jest , ale jesli mistrza aktualnego jedziemy cztery do jaja, to dlaczego nie mielibysmy odrobić tych kilka pkt do Lechii ?

puchary to inna bajka, wiadomo że skończymy w sierpniu , "nie ma już słabych drużyn" ;)

Garret 01.04.2019 13:47

Kilku? Chyba kilkunastu. Mamy piętnaście punktów straty do lidera, zostało 30 do zdobycia.

Ja wiem, ze prima aprilis i w ogóle, ale miejmy jakieś granice. :D

Arkadiusz.Czerepach 01.04.2019 13:50

mea culpa , nie zaglądnąłem przed postem w tabele

no to idziemy na puchary :) 5pkt jak najbardziej realne

funkykoval 01.04.2019 14:32

28 kolejka ważne mecze:

Cracovia - Korona Kielce - tu by najbardziej pasował remis....albo wygrana Korony
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze -- najlepiej wygrana Zabrzan, ewentualnie remis

Lech Poznań - Pogoń Szczecin - tutaj też remis najbardziej by nas urządzał ...

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok - wygrana Legii sprawi, że Jaga będzie miała lekko obsrane gacie...

Piast Gliwice - Wisła Płock - fajnie gdyby Piast stracił jakieś punkty

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków - zwycięstwo, w ostateczności remis....


29 kolejka
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec - gdyby Jaga straciła tu punkty, to bym się nie pogniewał

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin - najlepiej remis, ewentualnie wygrana Korony (wolałbym w 8-ce grać z Kielcami niż z Lubinem)

Lechia Gdańsk - Lech Poznań - wygrana Lechii może pozbawić Amikę szans na grę w 8-ce

Miedź Legnica - Cracovia - tutaj oczywiście lepiej gdyby to Miedź się przełamała (tak jak przełamała sie jesienią na Wiśle)

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia - Pogoń raczej punktów nie straci, ale ....... remis byłby cudownym wynikiem dla Nas
Wisła Kraków - Piast Gliwice - Tylko wygrana - nawet w przypadku remisu w Sosnowcu jesteśmy w wymarzonej ósemce.....


30 kolejka
Cracovia - Lechia Gdańsk- tylko wygrana Lechii - pejsaści do dolnej ósemki....

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków - każdy punkt będzie mile witany, ale jeżeli zdobędziemy 4 pkt we wcześniejszych meczach to to spotkanie nie będzie miało znaczenia (chyba żeby ewentualnie wypchnąć sąsiadkę z górnej ósemki)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok to może być pojedynek o górną ósemkę dla obu klubów bo terminarz mają niestety trudny....

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin - w sumie wynik obojętny - my raczej już ani Legii ani Lechii nie dogonimy...

Piast Gliwice - Korona Kielce - dobrze żeby Piast nie wygrał - wówczas mielibyśmy ich na wyciągnięcie ręki w rundzie finałowej.....
A tak poza tym biorąc pod uwagę aktualną formę naszych graczy - oczekuję 3 zwycięstw na koniec zasadniczego sezonu....

Karherop 01.04.2019 15:18

Oczywiście pragmatycznie patrząc: I Lechia i Legia powinny do końca wygrywać, bo i tak ich nie dogonimy, a grają z naszymi rywalami z tabeli czyli odpowiednio Lech, cracovia i Jagiellonia, Pogoń.

Jeśli wygramy w Sosnowcu to wg mnie jesteśmy jedną nogą w 8. Możemy nawet powoli się rozglądać, za miejscem 4, co dałoby 4, zamiast 3 meczów u siebie. Jednak dogonienie Piasta w tej rundzie to już s-f. Wygrana 6 spotkań z rzędu zdarzyła nam się ostatnio.... chyba jeszcze za Skorży.

Awans do 8 rozstrzygnie się wg mnie w dwóch spotkaniach:
Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

Wojtas 01.04.2019 18:45

Ale musimy wygrac w Sosnowcu,to moze byc kluczowy mecz,i moze byc cholernie trudny ,bo wcale sie nie zdziwie jak bedzie ciezej niz z Legią.

pepe72 01.04.2019 18:47

Dwa warunki do wejścia do top8 są już znane.

1. Zdobywamy 9 punktów w 3 meczach
2. Dwa zespoły z trzech za nami: Lech, Korona i Zagłębie - zdobywają max 1 punkt więcej niż my.

Po weekendzie poleciało 2 trenerów więc nie wiadomo jak będzie grała Amica i Legła.

Karherop 01.04.2019 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1536918)
Ale musimy wygrac w Sosnowcu,to moze byc kluczowy mecz,i moze byc cholernie trudny ,bo wcale sie nie zdziwie jak bedzie ciezej niz z Legią.

Gra najgorsza defensywa z najlepszą ofensywa, do tego ostatnio wladowalismy 4 bramki prawie najlepszej defensywie..

Obstawiam hokeyowy wynik 4-2 dla nas.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl