Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

ToTylkoJa 04.08.2010 09:27

Dach nie przecieka. Rynny nie nadążały z odprowadzaniem wody. Ma to zostać poprawione.

RLY 04.08.2010 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 951724)
Dach nie przecieka. Rynny nie nadążały z odprowadzaniem wody. Ma to zostać poprawione.

A tak poza tym prawie wogóle nie padało ;)

Szymonito 04.08.2010 22:35

Sektor dla gości po gorszej stronie Błoń:
http://www.youtube.com/watch?v=fKJKXOCc3Fo

Arturo Qr2nów 04.08.2010 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szymonito (Post 952163)
Sektor dla gości po gorszej stronie Błoń:
http://www.youtube.com/watch?v=fKJKXOCc3Fo

Całkiem spory ten sektor. Będzie można zagłuszyć żydków podczas derbów na ich obiekcie :-D

blanco 05.08.2010 15:46

Na Legii jest fajny Sports Bar:

http://legia.com/www/pliki/wiosna10/0508buudowa3.JPG

Zazdroszczę,że u nas takich miejsc,ani takiej wykończeniówki nie będzie..

harthausen 05.08.2010 19:55

teraz to już ostro przesadziłeś. Sprawdzi się u nich (czytaj : zarobią na siebie i jeszcze zyski przyniosą) to sprawdzi się i u nas. Pomieszczeń dosyć jest.
Uznanie dla marketingu Legii, że te rzeczy przygotowali przed sezonem, przewidzieli. U nas takich wizjonerów brak, co zresztą dziwić nie może, jaki Majcher pan taki kram.
Niech ten facet już poleci, dla Krakowa to wrzód na zadku, porównanie do prawdziwych ojców miasta typu Dietl, Leo, Zyblikiewicz to byłaby ciężka obraza dla tych wspaniałych ludzi.

Mario Nh 07.08.2010 11:19

http://m.onet.pl/_m/94c8669ea950f2c8...11de7,21,1.jpghttp://m.onet.pl/_m/628b486a20f80926...df269,21,1.jpg
http://m.onet.pl/_m/df80746f94aa741f...5c031,21,1.jpg

Jeszcze kilka lat temu można było pomarzyć o takich stadionach w Polsce. Jak dla mnie, genialne zdjęcia.

Jagul 07.08.2010 11:28

Tam jest wszystko przemyślane. Wiedzieli, że nie wyrobią się w tak, krótkim czasie z całym stadionem, to wykończyli perfekcyjnie 3 trybuny. A u nas? Zamiast robić stopniowo trybuna po trybunie, to najlepiej 4 na raz i mecze na R22 na wiosnę.

harthausen 07.08.2010 11:54

sami widzicie, ile daje dobra komitywa. ITI idzie ręka w rękę z władzami miasta, bo jedni i drudzy jawni pełowcy. Wspólnota interesów wiąże jak widać. I dobrze, że to robią, partyjki czy politycy przeminą a stadion dla ludzi pozostanie.

W naszym przypadku mamy właściciela , który w miarę możliwości trzyma się od polityków jak najdalej i władze miasta, dla których ten stadion jest jak wrzód na zadku , który niestety (dla nich) muszą skończyć bo by ich za dziób wzięli za zmarnowane dobre pół grubego melona. Pewnie nieraz żałują , że się za ten stadion wzięli :D
Tyle ich, co ich wafel Obtułowicz zarobił na spapranej robocie.

Sartre 07.08.2010 12:29

Cytat:

ITI idzie ręka w rękę z władzami miasta, bo jedni i drudzy jawni pełowcy
ITI to raczej hmm... SLDowcy, tacy spod znaku Kwaśniewskiego. Swego czasu bardzo mocno włazili w dupę Kwaśniewskiemu, zatrudnili jego żonę, puścili program z jego córką w roli głównej, a za obrażenie Kwaśniewskiej Ale Plama "wyczerpała swoją formułę" (bo widać formuła najlepszego programu polityczno-satyrycznego w Polsce jest wyczerpywalna ;)). A co do komitywy w przypadku stadionu - każda ze stron miała swoje w tym temacie do ugrania, więc dążyły do osiągnięcia tego i stadion jest.

A co do sports baru: ceny w nim są może jeszcze nie astronomiczne, ale na moją kieszeń, to na pewno nie. Zresztą również nie na kieszeń podejrzewam z 85% kibiców. Ceny starterów wahają się od 28 do 48 zł, a dań głównych od 42 do 95 zł. Od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30 - 19:30 jest happy-hours, ale musiałyby być bardzo happy, żebym się zdecydował :) Sorry, ale jak ja biorę danie za ponad 40 zł, to chyba jak bardzo chcę zaszaleć, a potem i tak żałuję ;) A zarabiam średnią krajową.

Pablo84 07.08.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 955102)
Tam jest wszystko przemyślane. Wiedzieli, że nie wyrobią się w tak, krótkim czasie z całym stadionem, to wykończyli perfekcyjnie 3 trybuny. A u nas? Zamiast robić stopniowo trybuna po trybunie, to najlepiej 4 na raz i mecze na R22 na wiosnę.

A nie pamiętasz ile było płaczu na forum jeszcze rok temu, czemu nie gramy na R22 tak jak w Poznaniu?
To nie kwestia tego.Po prostu ITI zapłaciło za projekt, który przyjeło miasto i go zrealizowało.
U nas stadion buduję się od 2004 roku a projektów było conajmniej z 5.

Gwiaździsty 08.08.2010 09:30

Patrząc się na ten dach na Legii to powiem, że jest wyjątkowo tandetny do reszt obiektu. Wygląda jak stragan przykryty brezentową plandeką. Widok tego prześwitu między trybunami a dachem przypomina stadion w Kielcach czyli świeże powietrze. Tył trybun zresztą też. Schodzisz z trybuny i jesteś na ..polu :).

emj10 08.08.2010 10:43

Póki widziałem dach wyłącznie na projektach i na zdjęciach to myślałem sobie... co to za syf. Na żywo wygląda już o wiele lepiej i nie straszy jakąś bazarowością, czy tandetnością. Oczywiście wolałbym, żeby był porządniejszy, ale to chyba było nie możliwe, bo chodziło o to żeby był "lekki i przewiewny", bo inaczej nie pasowałby do Osi Staniasławowskiej.

kreseq 08.08.2010 10:46

Takich dachow w Niemczech jest kilka, na swiecie kilkaset wiec spokojnie... Mnie bardziej martwi brak nagloslienia na gorze Zylety

crazykaro 08.08.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 955685)
Takich dachow w Niemczech jest kilka, na swiecie kilkaset wiec spokojnie... Mnie bardziej martwi brak nagloslienia na gorze Zylety

Co znaczy takich? Rozumiem że takich dachów jest dużo z tej powłoki ale nie takich. W Poznaniu też jest chyba taki materiał ale wygląda znacznie mniej prowizorycznie, głównie przez to że dach wygląda jakby był osobną konstrukcją niż reszta stadionu (i jest)

kreseq 08.08.2010 11:31

Po prostu bez kosmetycznych zmian, ten "material" wyglada jak material. Grunt jak sie sprawdzi po poprawkach ( na razie tu i tam sa "babole" wykonczeniowe. Jak osobna konstrukcja to wyglada dach Lecha.

0 22 08.08.2010 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 955644)
Patrząc się na ten dach na Legii to powiem, że jest wyjątkowo tandetny do reszt obiektu. Wygląda jak stragan przykryty brezentową plandeką. Widok tego prześwitu między trybunami a dachem przypomina stadion w Kielcach czyli świeże powietrze. Tył trybun zresztą też. Schodzisz z trybuny i jesteś na ..polu :).

Na jakim znowu polu? :shock:

Robert_wislak 08.08.2010 12:48

Chyba ma na myśli to co wy nazywacie dworem :lol:

emj10 08.08.2010 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 955753)
Na jakim znowu polu? :shock:

Może chodziło o tereny, gdzie stoi ruina budynku przy dawnym basenie :P
Na szczęście za pół roku ma się pojawić tam parking na 800 samochodów.

Proud 08.08.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robert_wislak (Post 955763)
Chyba ma na myśli to co wy nazywacie dworem :lol:

cały kraj tak mówi poza małopolską, podkarpaciemi częscią śląska :D

ja też :)

0 22 08.08.2010 13:48

Rozumiem, że tak się mówi - ale nawet przerabiając to na polski. Wychodzi z trybun i jest na dworze. A gdzie ma być? W salonie Peugota?

Mateuusz 08.08.2010 13:53

ile miejsc ma sektor gosci na Legii??

killzone 08.08.2010 13:53

1300 o ile sie nie myle.

martin_6 08.08.2010 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 955818)
1300 o ile sie nie myle.

Ale chyba jak skończą, to będzie więcej? Bo zdaje się, że musi być 5%.

SpoXsteR 08.08.2010 13:58

no wlasnie, jak to w koncu jest.. na Legii 1300, na Cracovii.......100 czy 110 (stadion Cracovii prawie o polowe mniejszy) przykladowo na Wisle ma byc prawie 2 tys jak sie nie myle.. a w Poznaniu z tego co ktos tu pisal 2 tys lub ciut wiecej (pojemnosc w Poznaniu wieksza o 12 tys).. to jest ten 5% czy jak kto chce? bo wychodzi na to ze to drugie.. wychodziloby na to ze tylko Wisla udostepnia tak duzy sektor gosci (jesli porownac go do innych)

SZYMEK_TSW 08.08.2010 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 955821)
Ale chyba jak skończą, to będzie więcej? Bo zdaje się, że musi być 5%.

Tak, będzie więcej, z tego co się orientuję także górny poziom nad obecnym sektorem gości będzie przeznaczony dla kibiców drużyn przyjazdnych.

Cytat:

no wlasnie, jak to w koncu jest.. na Legii 1300, na Cracovi.......100 czy 110.. przykladowo na Wisle ma byc prawie 2 tys jak sie nie myle.. a w Poznaniu z tego co ktos tu pisal 2 tys lub ciut wiecej.. to jest ten 5% czy jak kto chce?
Minimum to 5% bodaj uefa narzuca taką liczbę, a górnej granicy nie ma

Cytat:

bo wychodzi na to ze to drugie.. wychodziloby na to ze tylko Wisla udostepnia tak duzy sektor gosci (jesli porownac go do innych)
Na Wiśle z tego co się orientuje jeszcze nawet nie ma ostatecznie ustalonego miejsca gdzie ten sektor ma się znajdować, a co dopiero do jego pojemności. Podawane przez Ciebie 2000 to dobra liczba, około 6% pojemności stadionu. W Warszawie na Legii też będzie coś podobnego, a Cracovia też znacznie przekracza określone minimum - 1057 wg. Skarbu Kibica PS, swoją drogą ciekawe czy w takiej liczbie wjedziemy na Derby.
Ogólnie raczej uważam ze sektory gości w jakiś racionalnych liczbach to bardzo pozytywna rzecz. w Priemiership na każdym stadionie sektor gości musi być odpowiednio wielki, bodaj 3000? nie pamiętam.

killzone 08.08.2010 14:06

Jako ze sektor gosci jest juz skonczony(znajduje sie tam gdzie bedzie na skonczonym stadionie), to raczej on bedzie taki sam po zakonczeniu budowy.

Cytat:

Tak, będzie więcej, z tego co się orientuję także górny poziom nad obecnym sektorem gości będzie przeznaczony dla kibiców drużyn przyjazdnych.
Skad to info?

SZYMEK_TSW 08.08.2010 14:16

killzone - z forum skyscrapercity, bodaj tam mi to kiedyś mignęło, ale poszukam zweryfikuje, przepraszam jeśli się myliłem ;) Ale musi być większy bo obecnie ma 1400, czyli nie ma nawet docelowego 5% z całego stadionu, który ma liczyć bodaj 31 000 miejsc.

GemHZR 08.08.2010 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 955841)
killzone - z forum skyscrapercity, bodaj tam mi to kiedyś mignęło, ale poszukam zweryfikuje, przepraszam jeśli się myliłem ;) Ale musi być większy bo obecnie ma 1400, czyli nie ma nawet docelowego 5% z całego stadionu, który ma liczyć bodaj 31 000 miejsc.

Wątpię czy będzie 31tyś, jak teraz z zapowiadanych 25 zostało 22.800 po wyłączeniu miejsc "niepełnowartościowych", czyli pierwszego rzędu za barierką (chociaż wszyscy tam siadali i nikomu szyba nie przeszkadzała) i tych za studiem.

Buziek_LG 08.08.2010 14:43

Z tymże 30 001 miejsc musi mieć jeśli chcą go nazywać stadionem klasy Elite.

zdjęcie z Gdańska ze środy http://a.imageshack.us/img256/9634/img5947l.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl