![]() |
Cytat:
|
Cytat:
chłop kopał się po czole w SSW ostatnio poziom Szota albo i nawet gorzej wg transfermarkt wolnych prawych obrońców jest multum kwestia jest taka na co nas stać i na kogo |
Jakub Bartkowski /za transfery.info/ ma dołączyć do beniaminka 3. Ligi - Victorii Września.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Taki kubeł zimnej wody może mu pomóc. Wielu odstrzelonych z Wisły piłkarzy jakoś tam sobie radzi w niższych ligach. A jeśli nie pomoże, to przynajmniej miał w życiu fajną przygodę. Co do Niepsuja, to ja go widziałem w akcji i pisanie o nim w kontekście Wisły, czy w ogóle pierwszej ligi nie jest poważne. |
Cytat:
Niereeeeee! |
Cytat:
|
Pamiętam go jako taki niezbyt szybki i jeszcze mniej zwrotny czołg na prawej obronie. Siła fizyczna i wytrzymałość - ok i prawie nic ponadto.
Ściągnięty przez Stolara po bodaj 3 latach w Pogoni i to mówi dlaczego się tu znalazł bo nie za potencjał. |
W dzisiejszym Studio Reymonta Karcz z Wojtowiczem sugerowali by (od)kupić Warczaka ze Stali Rzeszów.
Problem w tym, że ten zawodnik nie jest faworytem Pana Trenera Mariusza Jopa. |
Warczak to jest taki Gruszkowski, czyli wydolność konia pociągowego, ale bez większej techniki. Pewnie dlatego niespecjalnie pasuje Jopowi do układanki.
|
Cytat:
Specjalnie bym się tym nie przejmował. |
BK chyba chcial, a w końcu nie powiedzial że w klubie bardzo mocno liczą na Kawałe, tyle ze to nie napastnik a ŚPO. Zresztą,.mamy taka historie młodych napastnikow że juz lepiej u siebie szkolic niz szukać na juz przetrzepanym rynku.
A Warczak... jakby u nas był to by nikt nie płakał, ale to raczej zamknięty rozdział. |
Cytat:
|
po pół roku wcinania pączków na bezrobociu odnalazł się niejaki Omrani
w II ligowym greckim klubie, którego nazwa natychmiast po przeczytaniu wyleciała mi z pamięci :P |
Chłop ma na transfermarkt sponsora wyposażenia :o
Ciekawe ile teraz waży. |
Drzazga na początek przygody z 4 ligą , dwa gole z karnych.
|
Hutnik w PP rozwalcował 3-0 Sosnowiec u siebie
Gogół wszedł w 46 Szot w 73 do tej pory obydwaj grali w podstawie, ostatnio zaliczyli gonga 1-5 od Resovii u siebie (obaj cały mecz) ps. nie było transmisji na Tvp sport więc nie wiadomo jak to wyglądało |
Wujek selekcjonerem u21.
Nikt go nie chce w żadnym klubie, ale PZPN nie mu umrzeć z głodu. |
Sobol selekcjonerem kadry u18:)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Proponuję jeszcze Leszka Ojrzyńskiego do U15 po zwolnieniu z Lubina i mamy kwiat polskiej trenerki na kluczowych posadach w szkoleniu młodzieży reprezentacyjnej w Polsce.
Następne MŚ zagramy w 2050. |
Kulesza grabarzem polskiej piłki.
Jest oczywiscie wiele problemów ale wybory personalne w młodzieżówkach są dramatyczne. |
Histeryzujecie.
Po pierwsze - nawet idiota powinien wiedzieć że piłkarzy nie szkoli się w młodzieżowych reprezentacjach. Po drugie - poziom jest tak niski że żadem trener nic z tym nie zrobi. Trzy - sukcesy młodzieżówek mają sens jeśli są częścią jakiegoś spójnego systemu szkolenia. U nas czegoś takiego nie ma. To czy będzie ich szkolił Sobolewski czy Niedźwiedź, ewentualnie Łobodziński - bez znaczenia. A powyższe problemy nie mają nic wspólnego z Kuleszą. Za Bońka dużo lepiej nie było. |
Przecież mlodziezowe reprezentacje w Polsce nie mają żadnego znaczenia. Te wszystkie u16, 17, 18 klecone są z chłopaków wyrośniętych fizycznie jak na swój wiek, którzy tłamszą rówieśników. Regularnie jesteśmy w półfinałach, finałach czy nawet wygrywamy jakieś młodzieżowe Euro. Potem zaczyna się U21 i dorosła piłka, różnice fizyczne się naturalnie niwelują i na żaden poważny turniej U21 nie umiemy się dostać.
Przecież jak popatrzymy na jakieś reprezentacje U17 które zdobywały medale mistrzostw Europy to większość z tych chłopaków w ogóle nie zaistniała w piłce seniorskiej. Nie to że nie zagrali w dorosłej reprezentacji, oni nawet ekstraklasy czy pierwszej ligi nie powąchali. U nas całkowicie zjebane jest szkolenie już na poziomie trampkarzy gdzie odrzuca się dzieci mniejsze a być może bardziej utalentowane technicznie bo nie są tak silne lub szybkie jak ich bardziej wyrośnięci rówieśnicy. Potem mamy profesjonalnych polskich piłkarzy których przerasta przyjęcie piłki pod presingiem. Kto gdzieś trenował w trampkarzach czy juniorach to dobrze wie o czym mówię. Tutaj nic Brzeczek czy Sobol nie są w stanie zepsuć. System jest popsuty. |
Ponoć mamy już reprezentację, która gra techniczną piłkę, w ub. roku na me osiągnęli chyba ćwierćfinał u17 i zostali okrzyknięci nadzieją na przyszłość no to teraz Sobol ich przejmie:)
Oglądałem wtedy tylko jeden mecz w którym przegrali 5-3 z Niemcami i odpadli bo mieli siły najwyżej na 60 minut. A koledzy którzy wysyłają synów lat 10 czy 12 na treningi w Krakowie mówią mi, że oni trenują technikę i nie będą w przyszłości odstawać. Tak czy owak uważam, że dawanie do młodszych reprezentacji trenerów 50+, którzy kompletnie niczego nie osiągnęli (szczególnie Sobol), nigdy nigdzie się nie pokazali jako wprowadzający i rozwijający młodych w klubach tj. skandal. Ale jednocześnie kompletnie nie dziwi biorąc pod uwagę całą kadencję kuleszy i reszty bandy. |
Cytat:
Tu chodzi o to, że trenerzy skompromitowani na poziomie Ekstraklasy i I ligi, mają teraz selekcjonować i kształtować chłopaków, którzy kiedyś będą stanowić o sile reprezentacji. |
Mnie tutaj bardziej chodzi o pewną zasadę: Sobolenka jest na takim etapie kariery trenerskiej, że powinien spróbować popracować w jakiejś 2 lidze a nie obejmować kadrę młodzieżową.
Skompromitowany w Wiśle, skompromitowany w Odrze. Efekt - trener U18. Podobnie Brzęczek - 1/14 w Wiśle, kompromitujący spadek, nieudana przygoda w 1 lidze, jakieś 3 lata przerwy, praktycznie emeryturka i wracamy. U21. Dajcie spokój. Nie wiem czy i jakie są systemy szkoleniowe w młodzieżówkach ale jestem przekonany, że zwykła przyzwoitość nakazuje zatrudnić kogoś na fali wznoszącej a nie kompletnych przegrywów. |
To świetny trener który bardzo dobrze zna się na taktyce
|
Imo kadry juniorskie, gdzie nie ma presji na wynik, to bdb miejsce dla Moskala.
|
Cytat:
_________ Mateusz Młyński z asystą przeciw Zniczowi, Polonia wygrała 1:4. |
Adam Buksa 5.000.000 Euro? https://www.goal.pl/kadra/co-dalej-z...och-nasz-news/
|
a mlodszy Buksa widze nie podnosi sie juz nawet z lawki w Katowicach.
Mysle, ze nastepny kontrakt to juz bedzie w 1 albo drugiej lidze ale raczej w drugiej. |
Cytat:
|
Mateusz Lis, nasz ostatni, ogarniający bramkarz, w weekend wybronił 11stkę w meczu przeciwko Fenerbahce (w doliczonym czasie gry, strzelał Talisca).
Od początku sezonu zbiera świetne recenzje za swoje występy w Goztepe. W tym roku skończył 28 lat - czy będzie miał szansę w swojej karierze jeszcze dostać się do Reprezentacji? |
Cytat:
A Wy zamiast hejtować powinniście być wdzięczni że kolejny pseudotalent nie wisi u nas na gigantycznym kontrakcie. Z tamtych czasów ciągnie kasę już tylko Piotruś "drugi Błaszczykowski" Starzyński (plus raty za Fazlagicia). |
Ja to widzę inaczej. Zamiast harmonijnie rozwijać się w drużynie, gdzie miałby wsparcie i z dużą dozą prawdopodobieństwa pierwszy skład, to poszedł za pieniędzmi tam, gdzie był za słaby na wygranie rywalizacji.
Nie żeby był to pojedynczy przypadek, pewnie z 80% transferów z Polski na zachód kończy się dokładnie tak samo. Transfer na zachód, brutalna weryfikacja, powrót po 2-3 latach z podkulonym ogonem. Zmarnowanego "talentu" tylko szkoda. |
Można być talentem na skalę Polski, a można być na skalę Europy czy świata. Transfer weryfikuje jakosć zawodnika i tyle. Normalne, że jak ktoś rokuje dobrze w Polsce to w wiekszości przypadków na zachodzie sobie nie poradzi, bo tam poziom trudności jest większy. Ciekawe czy przykładowy Buksa gdyby został w Polsce to by jego kariera inaczej wygladala i czy tutaj by blyszczal do dzisiaj na przyklad.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl