Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

wolfy 28.07.2025 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1650707)
Niedawno na wysokości Rybitw spotkałem... Davida Niepsuja. Według TM pozostaje on bez klubu. Nic nie sugeruję. Tylko przypominam :)

O ile się orientuję - nie bez powodu pozostaje bez klubu.

emjot 28.07.2025 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1650707)
Niedawno na wysokości Rybitw spotkałem... Davida Niepsuja. Według TM pozostaje on bez klubu. Nic nie sugeruję. Tylko przypominam :)

w życiu
chłop kopał się po czole w SSW ostatnio
poziom Szota albo i nawet gorzej

wg transfermarkt wolnych prawych obrońców jest multum
kwestia jest taka na co nas stać
i na kogo

grogoriogreg 28.07.2025 14:03

Jakub Bartkowski /za transfery.info/ ma dołączyć do beniaminka 3. Ligi - Victorii Września.

adam_09 28.07.2025 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1650709)
O ile się orientuję - nie bez powodu pozostaje bez klubu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1650710)
w życiu
chłop kopał się po czole w SSW ostatnio
poziom Szota albo i nawet gorzej

Swoją drogą w ludzkim wymiarze szkoda chłopaka. Nie wyglądał na gościa, który ma zabezpieczoną przyszłość. Postawił na karierę sportową a wyszło jak wyszło.

Patryko 28.07.2025 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1650707)
Niedawno na wysokości Rybitw spotkałem... Davida Niepsuja. Według TM pozostaje on bez klubu. Nic nie sugeruję. Tylko przypominam :)

Podobnie jak w przypadku Szota - graczy na tym poziomie można podpisać w 5 minut, tylko to nie rozwiązuje w żaden sposób problemów Wisły. Potrzebujemy graczy jakościowych, a nie na sztukę.

Karherop 28.07.2025 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1650713)
Swoją drogą w ludzkim wymiarze szkoda chłopaka. Nie wyglądał na gościa, który ma zabezpieczoną przyszłość. Postawił na karierę sportową a wyszło jak wyszło.

W tym wieku spokojnie moze skończyć studia i spokojnie wymyslic sobie dowolny zawód. Juz nie macie komu wspolczuc.

wolfy 28.07.2025 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1650714)
Podobnie jak w przypadku Szota - graczy na tym poziomie można podpisać w 5 minut, tylko to nie rozwiązuje w żaden sposób problemów Wisły. Potrzebujemy graczy jakościowych, a nie na sztukę.

Na razie ma podpisany profesjonalny kontrakt w drugiej lidze. Zarobi tam pewnie więcej niż zrobiłby to poza piłką. Może też się odbić, bo miał momenty kiedy wydawało się że zrobi krok do przodu, niestety zrobił dwa - ale w przeciwnym kierunku.

Taki kubeł zimnej wody może mu pomóc. Wielu odstrzelonych z Wisły piłkarzy jakoś tam sobie radzi w niższych ligach.

A jeśli nie pomoże, to przynajmniej miał w życiu fajną przygodę.

Co do Niepsuja, to ja go widziałem w akcji i pisanie o nim w kontekście Wisły, czy w ogóle pierwszej ligi nie jest poważne.

doktor granat 28.07.2025 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1650707)
Niedawno na wysokości Rybitw spotkałem... Davida Niepsuja. Według TM pozostaje on bez klubu. Nic nie sugeruję. Tylko przypominam :)

Brr ciarki mnie przeszły jak przypomniałeś tego klocka i wspomniałem jego popisy.
Niereeeeee!

wolfy 28.07.2025 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1650718)
Brr ciarki mnie przeszły jak przypomniałeś tego klocka i wspomniałem jego popisy.
Niereeeeee!

Niepsuj z czasów Wisły a teraz to trochę inne metryki piłkarskie.

doktor granat 28.07.2025 18:08

Pamiętam go jako taki niezbyt szybki i jeszcze mniej zwrotny czołg na prawej obronie. Siła fizyczna i wytrzymałość - ok i prawie nic ponadto.
Ściągnięty przez Stolara po bodaj 3 latach w Pogoni i to mówi dlaczego się tu znalazł bo nie za potencjał.

pepe72 28.07.2025 20:17

W dzisiejszym Studio Reymonta Karcz z Wojtowiczem sugerowali by (od)kupić Warczaka ze Stali Rzeszów.
Problem w tym, że ten zawodnik nie jest faworytem Pana Trenera Mariusza Jopa.

Patryko 28.07.2025 20:20

Warczak to jest taki Gruszkowski, czyli wydolność konia pociągowego, ale bez większej techniki. Pewnie dlatego niespecjalnie pasuje Jopowi do układanki.

wolfy 29.07.2025 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1650735)
W dzisiejszym Studio Reymonta Karcz z Wojtowiczem sugerowali by (od)kupić Warczaka ze Stali Rzeszów.
Problem w tym, że ten zawodnik nie jest faworytem Pana Trenera Mariusza Jopa.

Oni różne głupie rzeczy sugerują, na przykład zakup młodego napastnika którego rozwiniemy.
Specjalnie bym się tym nie przejmował.

Karherop 29.07.2025 08:54

BK chyba chcial, a w końcu nie powiedzial że w klubie bardzo mocno liczą na Kawałe, tyle ze to nie napastnik a ŚPO. Zresztą,.mamy taka historie młodych napastnikow że juz lepiej u siebie szkolic niz szukać na juz przetrzepanym rynku.

A Warczak... jakby u nas był to by nikt nie płakał, ale to raczej zamknięty rozdział.

wolfy 29.07.2025 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1650760)
BK chyba chcial, a w końcu nie powiedzial że w klubie bardzo mocno liczą na Kawałe, tyle ze to nie napastnik a ŚPO. Zresztą,.mamy taka historie młodych napastnikow że juz lepiej u siebie szkolic niz szukać na juz przetrzepanym rynku.

A Warczak... jakby u nas był to by nikt nie płakał, ale to raczej zamknięty rozdział.

Takiego ogóra jak Warczak można mieć za darmo. Bez jaj.

emjot 29.07.2025 20:01

po pół roku wcinania pączków na bezrobociu odnalazł się niejaki Omrani
w II ligowym greckim klubie, którego nazwa natychmiast po przeczytaniu wyleciała mi z pamięci :P

Patryko 29.07.2025 20:19

Chłop ma na transfermarkt sponsora wyposażenia :o

Ciekawe ile teraz waży.

Szneka 04.08.2025 10:10

Drzazga na początek przygody z 4 ligą , dwa gole z karnych.

emjot 05.08.2025 17:53

Hutnik w PP rozwalcował 3-0 Sosnowiec u siebie
Gogół wszedł w 46
Szot w 73
do tej pory obydwaj grali w podstawie, ostatnio zaliczyli gonga 1-5 od Resovii u siebie (obaj cały mecz)

ps. nie było transmisji na Tvp sport więc nie wiadomo jak to wyglądało

doktor granat 08.08.2025 19:49

Wujek selekcjonerem u21.
Nikt go nie chce w żadnym klubie, ale PZPN nie mu umrzeć z głodu.

doktor granat 11.08.2025 14:19

Sobol selekcjonerem kadry u18:)

Patryko 11.08.2025 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1651530)
Sobol selekcjonerem kadry u18:)

Sobol U18, Wuja U21, przed nami tłuste lata :lol:

tedyy 11.08.2025 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651533)
Sobol U18, Wuja U21, przed nami tłuste lata :lol:

tylko szkoda Polskiej piłki

Patryko 11.08.2025 17:24

Proponuję jeszcze Leszka Ojrzyńskiego do U15 po zwolnieniu z Lubina i mamy kwiat polskiej trenerki na kluczowych posadach w szkoleniu młodzieży reprezentacyjnej w Polsce.

Następne MŚ zagramy w 2050.

sandomingo 11.08.2025 17:31

Kulesza grabarzem polskiej piłki.
Jest oczywiscie wiele problemów ale wybory personalne w młodzieżówkach są dramatyczne.

wolfy 11.08.2025 22:14

Histeryzujecie.
Po pierwsze - nawet idiota powinien wiedzieć że piłkarzy nie szkoli się w młodzieżowych reprezentacjach.
Po drugie - poziom jest tak niski że żadem trener nic z tym nie zrobi.
Trzy - sukcesy młodzieżówek mają sens jeśli są częścią jakiegoś spójnego systemu szkolenia. U nas czegoś takiego nie ma.

To czy będzie ich szkolił Sobolewski czy Niedźwiedź, ewentualnie Łobodziński - bez znaczenia.

A powyższe problemy nie mają nic wspólnego z Kuleszą. Za Bońka dużo lepiej nie było.

As 11.08.2025 23:13

Przecież mlodziezowe reprezentacje w Polsce nie mają żadnego znaczenia. Te wszystkie u16, 17, 18 klecone są z chłopaków wyrośniętych fizycznie jak na swój wiek, którzy tłamszą rówieśników. Regularnie jesteśmy w półfinałach, finałach czy nawet wygrywamy jakieś młodzieżowe Euro. Potem zaczyna się U21 i dorosła piłka, różnice fizyczne się naturalnie niwelują i na żaden poważny turniej U21 nie umiemy się dostać.

Przecież jak popatrzymy na jakieś reprezentacje U17 które zdobywały medale mistrzostw Europy to większość z tych chłopaków w ogóle nie zaistniała w piłce seniorskiej. Nie to że nie zagrali w dorosłej reprezentacji, oni nawet ekstraklasy czy pierwszej ligi nie powąchali.

U nas całkowicie zjebane jest szkolenie już na poziomie trampkarzy gdzie odrzuca się dzieci mniejsze a być może bardziej utalentowane technicznie bo nie są tak silne lub szybkie jak ich bardziej wyrośnięci rówieśnicy. Potem mamy profesjonalnych polskich piłkarzy których przerasta przyjęcie piłki pod presingiem. Kto gdzieś trenował w trampkarzach czy juniorach to dobrze wie o czym mówię.

Tutaj nic Brzeczek czy Sobol nie są w stanie zepsuć. System jest popsuty.

doktor granat 12.08.2025 05:32

Ponoć mamy już reprezentację, która gra techniczną piłkę, w ub. roku na me osiągnęli chyba ćwierćfinał u17 i zostali okrzyknięci nadzieją na przyszłość no to teraz Sobol ich przejmie:)
Oglądałem wtedy tylko jeden mecz w którym przegrali 5-3 z Niemcami i odpadli bo mieli siły najwyżej na 60 minut.
A koledzy którzy wysyłają synów lat 10 czy 12 na treningi w Krakowie mówią mi, że oni trenują technikę i nie będą w przyszłości odstawać.
Tak czy owak uważam, że dawanie do młodszych reprezentacji trenerów 50+, którzy kompletnie niczego nie osiągnęli (szczególnie Sobol), nigdy nigdzie się nie pokazali jako wprowadzający i rozwijający młodych w klubach tj. skandal. Ale jednocześnie kompletnie nie dziwi biorąc pod uwagę całą kadencję kuleszy i reszty bandy.

Patryko 12.08.2025 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1651553)
Po pierwsze - nawet idiota powinien wiedzieć że piłkarzy nie szkoli się w młodzieżowych reprezentacjach.

Czyli co robi trener w U18? Rozsyła powołania, chłopaki przyjeżdżają na zgrupowanie, po czym trener rzuca im piłkę jak na WFie? Nie ma chociażby treningów, odpraw taktycznych, wpajania jakiegoś systemu, którym będzie grać reprezentacja?

Tu chodzi o to, że trenerzy skompromitowani na poziomie Ekstraklasy i I ligi, mają teraz selekcjonować i kształtować chłopaków, którzy kiedyś będą stanowić o sile reprezentacji.

sandomingo 12.08.2025 08:00

Mnie tutaj bardziej chodzi o pewną zasadę: Sobolenka jest na takim etapie kariery trenerskiej, że powinien spróbować popracować w jakiejś 2 lidze a nie obejmować kadrę młodzieżową.
Skompromitowany w Wiśle, skompromitowany w Odrze. Efekt - trener U18.

Podobnie Brzęczek - 1/14 w Wiśle, kompromitujący spadek, nieudana przygoda w 1 lidze, jakieś 3 lata przerwy, praktycznie emeryturka i wracamy. U21.

Dajcie spokój.

Nie wiem czy i jakie są systemy szkoleniowe w młodzieżówkach ale jestem przekonany, że zwykła przyzwoitość nakazuje zatrudnić kogoś na fali wznoszącej a nie kompletnych przegrywów.

AgresywnyChomik 12.08.2025 08:48

To świetny trener który bardzo dobrze zna się na taktyce ��

Witalis 12.08.2025 09:59

Imo kadry juniorskie, gdzie nie ma presji na wynik, to bdb miejsce dla Moskala.

wolfy 12.08.2025 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651563)
Czyli co robi trener w U18? Rozsyła powołania, chłopaki przyjeżdżają na zgrupowanie, po czym trener rzuca im piłkę jak na WFie? Nie ma chociażby treningów, odpraw taktycznych, wpajania jakiegoś systemu, którym będzie grać reprezentacja?

Tu chodzi o to, że trenerzy skompromitowani na poziomie Ekstraklasy i I ligi, mają teraz selekcjonować i kształtować chłopaków, którzy kiedyś będą stanowić o sile reprezentacji.

Tak, trener rozsyła im powołania, robi z nimi jakieś krótkie zgrupowanie, szybki w....... i rozjeżdżają się do klubów.

_________

Mateusz Młyński z asystą przeciw Zniczowi, Polonia wygrała 1:4.

marek2a 17.08.2025 22:01

Adam Buksa 5.000.000 Euro? https://www.goal.pl/kadra/co-dalej-z...och-nasz-news/

As 18.08.2025 07:44

a mlodszy Buksa widze nie podnosi sie juz nawet z lawki w Katowicach.

Mysle, ze nastepny kontrakt to juz bedzie w 1 albo drugiej lidze ale raczej w drugiej.

Patryko 18.08.2025 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1651866)
a mlodszy Buksa widze nie podnosi sie juz nawet z lawki w Katowicach.

Mysle, ze nastepny kontrakt to juz bedzie w 1 albo drugiej lidze ale raczej w drugiej.

Niech podziękuje tatusiowi. Karma wraca.

grogoriogreg 18.08.2025 08:41

Mateusz Lis, nasz ostatni, ogarniający bramkarz, w weekend wybronił 11stkę w meczu przeciwko Fenerbahce (w doliczonym czasie gry, strzelał Talisca).


Od początku sezonu zbiera świetne recenzje za swoje występy w Goztepe. W tym roku skończył 28 lat - czy będzie miał szansę w swojej karierze jeszcze dostać się do Reprezentacji?

wolfy 18.08.2025 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651867)
Niech podziękuje tatusiowi. Karma wraca.

Nieironicznie - powinien podziękować tacie i menedżerowi że przynajmniej coś zarobił na tym swoim "talencie".

A Wy zamiast hejtować powinniście być wdzięczni że kolejny pseudotalent nie wisi u nas na gigantycznym kontrakcie. Z tamtych czasów ciągnie kasę już tylko Piotruś "drugi Błaszczykowski" Starzyński (plus raty za Fazlagicia).

Patryko 18.08.2025 10:52

Ja to widzę inaczej. Zamiast harmonijnie rozwijać się w drużynie, gdzie miałby wsparcie i z dużą dozą prawdopodobieństwa pierwszy skład, to poszedł za pieniędzmi tam, gdzie był za słaby na wygranie rywalizacji.

Nie żeby był to pojedynczy przypadek, pewnie z 80% transferów z Polski na zachód kończy się dokładnie tak samo.

Transfer na zachód, brutalna weryfikacja, powrót po 2-3 latach z podkulonym ogonem. Zmarnowanego "talentu" tylko szkoda.

Jaroo1 18.08.2025 11:20

Można być talentem na skalę Polski, a można być na skalę Europy czy świata. Transfer weryfikuje jakosć zawodnika i tyle. Normalne, że jak ktoś rokuje dobrze w Polsce to w wiekszości przypadków na zachodzie sobie nie poradzi, bo tam poziom trudności jest większy. Ciekawe czy przykładowy Buksa gdyby został w Polsce to by jego kariera inaczej wygladala i czy tutaj by blyszczal do dzisiaj na przyklad.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl