![]() |
Właśnie o takie "kwiatki" mi chodziło. Niestety życie nauczyło mnie, że krakowskie inwestycje potrafią zaskakiwać (patrz karetka wjeżdżająca przez okrąglak, trybuna za bramką na długość bodaj 100 m, podczas gdy boisko ma 68).
BTW, może ktoś kompetentny się wypowiedzieć na temat trybun za bramkami. Wychodząc po meczu panuje tam nieziemski ścisk. Ludzie prawie się tratują, a i tak idą dość powoli. Gdyby nie daj Bóg potrzebna była szybka ewakuacja, jestem niemal pewien, że byłyby jej ofiary... Innymi słowy wygląda to jakby na jedno wyjście z sektora przypadało zbyt wielu kibiców. Jak to wygląda od strony przepisów? Są one aż tak nieżyciowe? |
Cytat:
czyli daje nam to 6m światło pzejścia. Taka sama jest zasada co do schodów. |
Cytat:
|
Co do bazy treningowej, to ja bym to zrobił tak:
http://img502.imageshack.us/img502/7271/baza.gif Niebieski - teren pod szkółkę piłkarską z zapleczem sportowym (szatnie itd). Bordowy - boiska treningowe pełnowymiarowe: - 2 na wschód od szkółki oświetlone, podgrzewane, jedno ze sztuczną i jedno z naturalną murawą. - na południe od szkółki boisko o nawierzchni naturalnej, podgrzewane, oświetlane. - reszta boisk pełnowymiarowych o nawierzchni naturalnej Żółty - boiska treningowe niepełnowymiarowe. Często piłkarze na treningach grają w różne gierki na małej przestrzeni. Tym sposobem otrzymalibyśmy 7 pełnowymiarowych boisk treningowych i kilka mniejszych. Piłkarze zazwyczaj korzystaliby z 2-3 położonych najbliżej stadionu, dzieciaki ze szkółki miałyby do dyspozycji 4/5 pełnowymiarowych + jedno/dwa mniejsze. W zimie, czy wieczorami jedno/dwa boiska podgrzewane używane byłyby przez I zespół. Trzecie podgrzewane boisko do dyspozycji uczniów (zapewne zajęcia w zimie byłyby znacznie ograniczane). Oświetlenie boisk zamontować częściowo na budynku szkółki, częściowo na słupach - tym sposobem będzie mniejszy koszt, zamiast 12 słupów oświetleniowych byłaby potrzeba postawienia tylko 5 (jeden podwójny, między boiskami na wschód od szkółki). Oczywiście wizja z natury sci-fi, ale jeśli klub kiedyś znajdzie pieniądze, to można zbudować tutaj całkiem spore zaplecze. Warunek - pozyskanie terenów od Cracovii/miasta i pieniądze na budowę szkółki i boisk. |
Cytat:
|
Cytat:
Piotrze ta mapka która wrzuciłeś to niestety marzenie. Sytuacja właścicielska na tych terenach wygląda tak http://www.wislakrakow.com/www/pictu...e_cracovia.jpg A ta działka 180/4 nie jest wykorzystywana teraz przez naszych zawodników? Nie tam trenują? I z tego wnioskuje że boisko powstanie na miejscu dotychczasowego boiska lekkoatletycznego, a dodatkowe będzie na terenach TS na zasadzie jakiejś wymiany, ewentualnie użyczenia . Ta działak nabliżej 3 maja według mnie nie będzie do ruszenia, za dobry teren z możliwością budowy hotelu, aby TF pozwoliło wybudować tam boiska. Aczkolwiek twoja wizja to piekne marzenie i tak to powinno wyglądać, jednak tak nie będzie. |
Działki 179, są Miejskie, przekazane w użytkowanie w. Cracovii. Przynajmniej tak twierdzą w Cracovii... (kiedyś chcieliśmy zorganizować turniej na tym bocznym boisku).
Kord - Pomijając to, że to nie Obtułowicz robi wizualki. Zrozum, że wizualizacja miała dotyczyć STADIONU, a to że w tle dał boiska i żywopłot, a nie beton albo papier, to nie ma żadnego znaczenia. Można się dop....ć do wiat/kosiarek itp., jak najbardziej słusznie, ale czemu służy Twój post i dop....e się do starej wizualizacji, to nie rozumiem... |
Znam sytuację właścicielską terenów, dlatego napisałem o przejęciu terenów od Cracovii/miasta.
Na działce 180/4 znajduje się jedyne boisko treningowe Wisły, z którego nasi piłkarze korzystają. |
A co z budową szkółki młodzieżowej i akademii piłkarskiej? Krążyły nawet legendy o kiszeniu kapuchy przez Cupiała z transferów Błaszcza, Franka, Żurawia etc.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A pamiętacie taką akcje jak zaczęło nas sponsorować Tyskie? Miało być tak że jakaś kwota z każdego sprzedanego piwa będzie przekazana na budowę boiska treningowego. Ja się wtedy dołożyłem przynajmniej do tego małego prostokąta w polu karnym :D
|
Cytat:
|
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...0396493890.jpg
w którym miejscu są te pomieszczenia? wiem że na G, ale gdzie dokładnie? |
To jest szatnia piłkarzy z basenem i siłownią na pierwszym piętrze nad wejściami dla kibiców.
|
A te schody to nie miały być przypadkiem ruchome?
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1167308835.jpg Czy to nie to miejsce? |
A nie schody dla piłkarzy, którymi będą wychodzić na murawę?
Ruchome miały być gdzieś na wejściu, ale zrezygnowano bodaj z nich. Może na prośbę Wisły, wszak kij wie ile to prądu bierze. A w zasadzie nie wiem po co w ogóle ktoś wymyślał te ruchome schodki- choćby były o długości takiej jak powyżej to w ogóle to się kupy nie trzyma. Tuż to jest marne kilka metrów, a koszt utrzymania takich schodów na pewno spory |
To są schody z kondygnacji -1 na 00. Wejście na murawę jest za plecami robiącego zdjęcie. Na lewo i prawo szatnie gospodarzy i gości, szatnie sędziów, delegatów, kontrola antydopingowa itp.
Te schody prowadzące jeszcze niżej to zejście do części technicznej kondygnacji -1; parkingu, zaplecza kuchennego, pomieszczeń technicznych itd. |
Cytat:
|
Murawa jest na 100% za plecami robiącego zdjęcie.
|
Foto jest robione z kondygnacji 0 która jest w rzeczywistości poniżej właściwego poziomu murawy. Kopacze będa wychodzic po schodkach w górę - które są za placami fotografa.Kondygnacja 1 ( ta na wprost robiącego zdjęcie) jest kondygnacją z której wchodzi sie do skyboxów i na trybune dolną i jest z kolei powyżej poziomu murawy.
|
Cytat:
Schody ruchome prowadzą z poziomu 0 na +1 (zaczynają się w zadaszeniu przed trybuną tu ich nie będzie widać. |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...hody_barierki/ chyba jednak nie
|
zrezygnowano ze schodów
|
Tak na szybko przejrzałem wady schodów ruchomych i jedyną podstawową wadą jest .. ich utrzymanie.
Stąd też często gęsto na dworcach, lotniskach, czy hipermarketach są zatrzymywane , tudzież robione jakieś sztuczki gdy nie ma większego ruchu. Opłaca się mieć takie schody? Bo po mojemu to strata pieniędzy ( w tym pieniędzy kiibców) tym bardziej że tu chodzi o odległość 10 metrów w górę. Nawet mniej. Po jakimś czasie może się okazać że było błędem ich zakładanie i najnormalniej w świecie je zatrzymają na amen. Wyglądać to na pewno nie będzie estetycznie. |
Tu nie chodzi o opłacalność, ale o wygodę dla VIPów - jak wiadomo na zachodniej jest lożą prezydencka i masa skyboxów, za których wynajęcie słono zapłacą.
|
Bez przesady, przecież te schody będą uruchamiane zapewne tylko podczas meczów, czyli raz na dwa tygodnie na kilka godzin. Nie będą działać przez cały dzień tak jak np. w centrach handlowych.
A tak w ogóle, to mam nadzieje, że na zachodniej nie popełnią takiego błędu jak na wschodniej, że wybetonują taki sam murek przed skyboxami i będzie ograniczał widoczność na część murawy. Nie wiece, czy jakoś to rozwiązali? |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
odpowiadałem anoucowi ale mniejsza
|
Cytat:
Cytat:
Tak przynajmniej przypuszczam :) Osobiście cieszę się, że te schody powstaną, bo doda to reprezentatywności wnętrzu trybuny. |
kiedy skończą montować krzesełka?
|
Napewno będzie ze się czepiam ale spojrzcie na to zdjęcie:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zy_R22//42501/ Ten betonowy Murek jak mniemam to jest elementem wyjazdu z parkingu poddziemnego.... Dlaczego on został tak zaprojektowany w ten sposób. Osoby które będę wychodzić z tego głównego wejścia natkną się na betonowy murek. To następny szczegół która sprawia ze ten stadion jest wyjątkowy...:) przed takim wejściem powinien być raczej jakiś płac i coś ladnego a nie następny betonowy murek jakby ich było mało na całym stadionie......:/ ale wiem wiem czepiam się za co z góry przepraszam...... |
Nie natkną się na niego:
http://img193.imageshack.us/img193/5...yziemia.th.jpg http://img130.imageshack.us/img130/1...parteru.th.jpg Dojście zarówno od parkingu przed trybuną, jak z boków trybuny odbywać się będzie bez potrzeby przeskakiwania muru. A plac przed wejściem oczywiście będzie. Asfalt, asfalt i jeszcze raz asfalt. |
Przeliczając na jedno krzesełko na stadionie Cracovii wyjdzie znacznie taniej.
- Nie ma co porównywać tych obu stadionów, bo stadion Cracovii jest stadionem ładnym, ale malutkim i kameralnym. To zaś będzie stadion klasy elite. To tak jakby porównać seicento z mercedesem. by dżej em :> |
Cytat:
|
Cytat:
Takie rozwiazanie widzialem juz w kilku miejscach, nawet na Balicach sa takie. |
Cytat:
|
Patrząc na ten murek nasuwają mi się dwa skojarzenia: dworzec kolejowy w Katowicach albo centralny w Warszawie...
|
Cytat:
takie schody sa tez na Rondzie Mogilskim, raz dzialaja raz nie. Czy na stadionie Wisly sa potrzebne?? nie do konca jestem przekonany. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl