Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Patryko 09.01.2025 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1641279)
Plot twist: nie ma Carbo, nie ma Igbe, Falzagic wchodzi na ich miejsce i staje się liderem zespołu, prowadzi nas prosto do ekstraklasy. Sprzedajemy do Napoli za 8 mln euro. Kurtyna.

Nic już na nim nie zarobimy, bo ma ostatni rok kontraktu :D

wolfy 09.01.2025 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1641279)
Plot twist: nie ma Carbo, nie ma Igbe, Falzagic wchodzi na ich miejsce i staje się liderem zespołu, prowadzi nas prosto do ekstraklasy. Sprzedajemy do Napoli za 8 mln euro. Kurtyna.

Nagle czujesz szturchnięcie w ramię:
- Wstawaj, zesrałeś się.

Witalis 09.01.2025 20:01

Co wnoszą takie żałosne posty?

Drozd 09.01.2025 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641265)
Może inaczej - nie sądzę, żeby miał kontrakt na poziomie Fazlagicia czy Colley'a.

Jeśli zarabia 20-30k miesięcznie, to jeszcze jakoś ujdzie. Jeśli zarabia 50+, to ktoś chyba upadł na głowę.

Poza Angelem zakładam, że kontrakty na poziomie 60k+ mają w tym momencie właśnie Joseph, Fazlagić i Uryga.

Młyński, przychodził za darmo jeszcze w ekstraklasie, bankowo wynegocjował lepszy kontrakt.


To że go już nie ma daje możliwości, to samo z Sapałą, jak jeszcze Starzyński uwolni kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie to można sprowadzić kogoś z pojęciem.

Karherop 09.01.2025 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641280)
Nic już na nim nie zarobimy, bo ma ostatni rok kontraktu :D

Żebyś sie nie zdziwil. On u nas bedzie siedzial do czerwca 2026 - taki ma kontrakt

Elendil 09.01.2025 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1641284)
Co wnoszą takie żałosne posty?

piszę je tylko po to, żeby cię wkurzyć, a co? Zabroń mi :D

Witalis 09.01.2025 23:31

To nie było do Ciebie.

Arkadiusz.Czerepach 10.01.2025 08:53

ale to był i tak jeden z zabawniejszych postów Wolfiego

Karherop 10.01.2025 12:00

Tymczasem Konrad Gruszkowski ma wylądować w GKS Katowice. Kolejny którego będziemy żałować?

Drozd 10.01.2025 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1641306)
Tymczasem Konrad Gruszkowski ma wylądować w GKS Katowice. Kolejny którego będziemy żałować?

A co to pierwszy który u nas kopał się po czole, a gdzie indziej daje radę? To samo będzie ze Starzyńskim... Po prostu stworzyliśmy sobie klimacik do opierdalania i tyle. Dokąd tego nie zmienimy to żadne transfery niczego nie zmienią.

wolfy 10.01.2025 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1641306)
Tymczasem Konrad Gruszkowski ma wylądować w GKS Katowice. Kolejny którego będziemy żałować?

Tak samo jak żałujemy Olo Buksy, czy bardziej?

Za Gruszkowakiego przynajmniej dostaliśmy pieniądze.

Elendil 11.01.2025 21:25

No cóż, ogólnie pozbycie się Gruszkowskiego uważam za dobry ruch, gdyby nie to, że w jego miejsce przyszedł Jaroch. Zamienił stryjek...

Na Słowacji nie grał jakoś dużo, czy przebije się do 1 składu GKSu? Zobaczymy.

Patryko 11.01.2025 21:53

Ja tam za Gruszkowskim nie tęsknię. Poza wydolnością konia pociągowego, nie miał absolutnie nic. Oczywiście na I-ligowego wyrobnika by się nadał, Ekstraklasa myślę, że to za wysokie progi dla niego.

wolfy 11.01.2025 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641340)
Ja tam za Gruszkowskim nie tęsknię. Poza wydolnością konia pociągowego, nie miał absolutnie nic. Oczywiście na I-ligowego wyrobnika by się nadał, Ekstraklasa myślę, że to za wysokie progi dla niego.

Na razie wygląda na to że żałują Słowacy źle wydanych pieniędzy. Ale sekta "młodych polskich talentów" czuwa.

Markus 12.01.2025 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1641341)
Ale sekta "młodych polskich talentów" czuwa.

Oczywiście jak zawsze. :-D Przecież ktoś musi czyścić im miejsce w składzie i tworzyć na nich zapotrzebowanie, kosztem takich piłkarzy jak choćby tylko Baena, nie mówiąc o innych obcokrajowcach klasy Rodado, Carbo czy Igbekeme. Wszak nasze rzekome cudowne wunderkindy nie są w stanie same wygrać z nimi w uczciwej walce i rywalizacji o miejsce w składzie, więc usłuzni kibice muszą pomagać i zaciemniać obraz ich wartości oraz przydatności. A także ich menadżerowie rzecz jasna, tworząc na przykład narrację o proporcjach narodowościowych i tak dalej. Tak zawsze było i zawsze będzie.

Jaroo1 12.01.2025 11:09

Tak, tu na forum się dba o interesy kwiatu polskiej młodzieży i załatwiamy im miejsca w składzie. Z kolei Markus swoim .......eniem o Hiszpanach przyczynił się do sprowadzania ich do Wisły i wystawiania w wyjściowym składzie. Często się mówi że życie jest skompilowane, jak widać nie jest bo wystarczy na forum coś napisać i już właściciel klubu tańczy jak mu się zagra.

Markus, jak chcesz wielkiej Wisły to musisz wiecej tych nazwisk co się sprawdziły wymieniać. Mi się wydaje że ty tak udajesz że dobrze chcesz a tymczasem wymieniłeś tylko 4 graczy, co to ma być? Popraw się nygusie.

doktor granat 12.01.2025 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641340)
Ja tam za Gruszkowskim nie tęsknię. Poza wydolnością konia pociągowego, nie miał absolutnie nic. Oczywiście na I-ligowego wyrobnika by się nadał, Ekstraklasa myślę, że to za wysokie progi dla niego.

Chłopak miał ok. 20 lat, można było mu poprawić zwrotność i szybkość i nauczyć wrzucać i szczerze mówiąc łudziłem się, że tak się stanie i zdołamy go sprzedać gdzieś za bańkę euro czy dwie. Jakieś dawidowicze, bochniewicze czy Wiśniewski - cóż to za asy (wiem, że to stoperzy nie po), a ktoś na nich coś zarobił.
No ale jak tzw. trenerami są fachmani typu wujki i sobole to wiadomo, że się nic nie da.
Ciekawe czy Gruszka zdoła coś pograć, ale tak czy owak latka lecą - wartość spada.

Patryko 12.01.2025 11:52

Ale u Gruszkowskiego problemem nie była szybkość czy zwrotność. On był surowy technicznie, już nie pamiętasz w jaki komiczny sposób on przyjmował piłkę i jak często piłka odbijała się od niego jak od drewnianego kołka? Tych rzeczy w wieku 20 lat już nie przeskoczysz.

Markus 12.01.2025 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1641354)
(...)

Jeśli moje słowa miałyby się przyczynić choć odrobinkę do tego, że Wisła pozyskała takich jakościowych piłkarzy jak Carbo, Igbekeme, Rodado, Villar, Mula, Moltenis itd. (nie będę raz wtóry wklejał listy kilkudziesięciu nazwisk obcokrajowców z ostatnich kilkunastu lat, którzy się tu sprawdzili i dali autentycznie tą jakość) zamiast kolejnych Sapałów, Młyńskich, Wachowiaków, Gruszkowskich, Starzyńskich, Żyr, Niewiadomskich, Biedrzyckich (też już raz wtóry nie będę ciągnąć tej listy), byłby to dla mnie i dla wszystkich tylko powód do radości hejterku. :-D:evil:

Ci pierwsi w większości na coś się temu klubowi przydali i dali mu na swoich pozycjach konkretną jakość, w przeciwieństwie do tych drugich.

Co tylko potwierdza to, o czym cały czas pisze: tym drugim nie należy otwierać szeroko drzwi do składu tylko dlatego, że są Polakami. PZPN już dostatecznie mocno zaszkodził polskim klubom swoimi parytetami dla młodzieży w podstawowej 11, by dalej takiemu myśleniu hołdować. Ma grać i być ściągany do klubu zawodnik lepszy, a nie gorszy z tych będących w finansowym zasięgu i ten, kto na to bardziej zasługuje swoją pracą - a nie ten, kto ma nasz paszport i bardziej podoba się kibicom, nawet jeśli na to niczym nie zasłużył i do niczego się nie nadaje.

Jaroo1 12.01.2025 17:06

Na pewno im więcej będziesz pisał postów z nazwiskami Hiszpanów tym bardziej to wpłynie na działania klubu i jego rozwój. Także pisz, pisz, ku chwale Wisły towarzyszu

s1mone 16.01.2025 14:20

Markusik znowu wychwala pod niebiosa takich piłkarzy jak Carbo, Igbekeme, Rodado, Villar, Mula, Moltenis pomijając jedną ważną kwestię. Oni nie awansowali z Wisłą do Ekstraklasy, więc może by tak chwilka refleksji?

Przy całej sympatii dla nich, nie są to kopacze przerastający tą ligę, bo nie udowodnili tego na boisku. Za wrażenia artystyczne nie ma punktów. W międzyczasie za to awansowały do ESA takie kluby jak Lechia, GKS Katowice, Motor Lublin, Puszcza, ŁKS czy Ruch Chorzów. W przerażającej większości kluby, które opierały swoje trzony na Polakach lub piłkarzach słowiańskich, podobnych nam mentalnością, szybko się aklimatyzujących w Polsce.

To są fakty.
Wymienianie gości, którzy fajnie grają jak świeci słoneczko i potrafią czasem zrobić fajerwerk jednym tchem, nie sprawi, że będą to goście przerastający tą ligę. A skoro są niech to wreszcie udowodnią. Moim zdaniem nie są. Grają dokładnie na takim poziomie na jaki zasługują.

Mam dość tego onanizowania się do nazwisk grajków, którzy osiągnęli z tym klubem rozczarowujący wynik - tylko dlatego, że okazjonalnie potrafili błysnąć. To jest piłka nożna, a nie łyżwiarstwo figurowe, za wrażenia estetyczne awansu do ESA nie przyznają.

tempertantrum 16.01.2025 14:48

Żeby awansować to trzeba mieć drużynę, a nie trzech zawodników. Moim zdaniem Rodado czy Mula to zawodnicy dużo lepsi od poziomu pierwszej ligi. Tylko co z tego wynika, skoro takich piłkarzy zwykle mamy w kadrze 3-4, pozostałych 10 to dokładnie poziom pierwszej ligi, a reszta to wręcz mam wrażenie, że nawet na te rozgrywki jest za słaba, zwłaszcza do drużyny, która ma awansować.

wolfy 16.01.2025 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tempertantrum (Post 1641461)
Żeby awansować to trzeba mieć drużynę, a nie trzech zawodników. Moim zdaniem Rodado czy Mula to zawodnicy dużo lepsi od poziomu pierwszej ligi. Tylko co z tego wynika, skoro takich piłkarzy zwykle mamy w kadrze 3-4, pozostałych 10 to dokładnie poziom pierwszej ligi, a reszta to wręcz mam wrażenie, że nawet na te rozgrywki jest za słaba, zwłaszcza do drużyny, która ma awansować.

Moim zdaniem zbyt optymistycznie na to patrzysz.
Mamy co sezon dwóch- trzech ponad tą ligę, pięciu- sześciu którzy są w topie ligi i szrot na poziomie spadkowiczów z pierwszej albo niżej. Co rok ogrywany jakiś młody szrot w rodzaju Sukiennickiego czy Starzyńskiego który na boisku odwala sabotaż, na ławce siedzą sieroty albo bumelanci jak Szot i Sapała. Jest przepaść między pierwszym składem a ławką rezerwowych.

Wystarczy że wypadnie dwóch piłkarzy którzy to ciągną i wyniki lecą na ryj. Ci którym rzekomo miało najbardziej zależeć uchylają się przed piłką albo w ogóle mają wywalone na obronę.

Wincyj młodych Polaków.

wolfy 16.01.2025 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tempertantrum (Post 1641461)
Żeby awansować to trzeba mieć drużynę, a nie trzech zawodników. Moim zdaniem Rodado czy Mula to zawodnicy dużo lepsi od poziomu pierwszej ligi. Tylko co z tego wynika, skoro takich piłkarzy zwykle mamy w kadrze 3-4, pozostałych 10 to dokładnie poziom pierwszej ligi, a reszta to wręcz mam wrażenie, że nawet na te rozgrywki jest za słaba, zwłaszcza do drużyny, która ma awansować.

Moim zdaniem zbyt optymistycznie ba to patrzysz.
Mamy co sezon dwóch- trzech ponad tą ligę, pięciu- sześciu którzy są w topie ligi i szrot na poziomie spadkowiczów z pierwszej albo niżej. Co rok ogrywany jakiś młody szrot w rodzaju Sukiennickiego czy Starzyńskiego który na boisku odwala sabotaż, na ławce siedzą sieroty albo bumelanci jak Szot i Sapała.

Wystarczy że wypadnie dwóch piłkarzy którzy to ciągną i wyniki lecą na ryj. Ci którym rzekomo miało najbardziej zależeć uchylają się przed piłką albo w ogóle mają wywalone na obronę.

Wincyj młodych Polaków. Sprzedać Baenę, kupić kolejną perełkę jak Olejarka.

FraMat 16.01.2025 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1641465)
Wincyj młodych Polaków. Sprzedać Baenę, kupić kolejną perełkę jak Olejarka.

Przepraszam, z kim walczysz? Z Królewskim? To jego polityka? Bo nawet gdybyś znalazł na forum zwolenników sprzedaży Baeny lub wymiany go na jakiegoś młodego Polaka to chyba nie mają oni żadnego wpływu na decyzje Bashy i Jarka?

tempertantrum 17.01.2025 11:25

Kontrowersyjna opinia: Nie ma znaczenia, z jakiego kraju ściągamy piłkarza. Po prostu się na tym nie znamy. Nieważne, czy ściągniemy młodego zawodnika z Polski jak Olejarka czy doświadczonego ligowca jak Bregu. Na końcu i tak nic nie wniosą, bo albo nie potrafimy z nich skorzystać, albo od początku byli złym wyborem.

Jedynymi piłkarzami, którzy sprawdzili się w ostatnich latach są Ci, którzy są totalnie przepłaceni w stosunku do poziomu sportowego. Ale czy można to uznać za sukces w procesie scoutingowym/transferowym? Nie sądzę.

wolfy 17.01.2025 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1641467)
Przepraszam, z kim walczysz? Z Królewskim? To jego polityka? Bo nawet gdybyś znalazł na forum zwolenników sprzedaży Baeny lub wymiany go na jakiegoś młodego Polaka to chyba nie mają oni żadnego wpływu na decyzje Bashy i Jarka?

Tak, też z Królewskim. Coś dziwnego w tym że krytykuję złą politykę?
To że nie krytykuję go za wszystko nie znaczy że podoba mi się jak zarządzana jest Wisła.
Mamy kadrę zapchaną młodym szrotem. To efekt ściągania pseudotalentów bez względu na potrzeby kadrowe.

Teraz zaczynamy robić z tym porządek.

Witalis 17.01.2025 17:35

Mamy też stary szrot.

wolfy 17.01.2025 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1641494)
Mamy też stary szrot.

Mamy też wiecznie kontuzjowany szrot jak Łasicki, stary szrot po kontuzjach - Urygę, szrot w kwiecie wieku - Biedrzyckiego.
Ale najwięcej mamy młodego szrotu, ściąganego co okno bez powodu. W tym okienku pozbyliśmy się już pięciu, zostało minimum drugie tyle...
Piotruś dostał wolną rękę, Talar nie wiadomo kiedy będzie zdolny do gry, Broda pewnie zostanie w rezerwach, Sukienicki pewnie najwcześniej za pół roku, Szot będzie kopał się po czole bo się go nie pozbędziemy.

azor 18.02.2025 18:35

https://weszlo.com/2025/02/18/carlit...esty-medyczne/

Ciekawe ile nam załaduje w przyszłym sezonie ;)

Karherop 18.02.2025 20:37

To chyba ostatecznie rozwiewa wątpliwości jakie plany z Wieczysta ma Kwiecien i gdzie w tym wszystkimi będzie Wisła

Bayern 18.02.2025 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1643006)
https://weszlo.com/2025/02/18/carlit...esty-medyczne/

Ciekawe ile nam załaduje w przyszłym sezonie ;)

JK - " Basha nie ma pieniędzy na transfery"
WK - "Patrz teraz młody" - bierze Carlitosa z pensją dużo powyżej poziomu II a pewnie i I Ligi

Gdzie my jesteśmy?
W dupie dobrze już urządzeni!

krysztal 18.02.2025 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1643013)
To chyba ostatecznie rozwiewa wątpliwości jakie plany z Wieczysta ma Kwiecien i gdzie w tym wszystkimi będzie Wisła

Będziemy ogrywać Wieczystej młodzież i piłkarzy którzy nie będą się tam mieścić w kadrze

Szneka 15.03.2025 21:10

Przemysław Zdybowicz nasz niegdysiejsza nadzieja już 7 goli w ostatnich 3 meczach. Gra obecnie w Warcie Gorzów Wlkp. 3 liga grupa 3.

Karherop 17.04.2025 09:39

Enis Fazagic żegna sie z Wisłą. Nie zapomnimy go nigdy.

Pierwszy sukces Vullneta Bashy. Ciekawe tylko ile pensji zaoszczędzimy?

Szneka 17.04.2025 09:43

Duży sukces finansowy Naszego Klubu. Chłop sam sobie zmarnował karierę.

Vuko 17.04.2025 10:07

Ciekawe ile miesięcznych pensji odpuścił, 3?

sandomingo 17.04.2025 10:19

Licząc 15-16 pensji do końca umowy mysle, że dostanie 12.
Ale mimo wszystko jego obecność w szatni, w ośrodku treningowym nie wpływała pozytywnie na resztę druzyny.

Patryko 17.04.2025 10:30

Jestem w lekkim szoku.

Jeśli zaoszczędziliśmy chociaż jedną pensję tego darmozjada, to się to opłacało.

Chłop chyba w końcu poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że kolejny zmarnowany rok zgruzuje go na amen.

Cytat z Karcza:

Cytat:

Z naszych informacji wynika, że strony spotkały się mniej więcej w połowie drogi
Jeśli rzeczywiście zaoszczędziliśmy 400-500k PLN, to jest to bardzo duży sukces pionu sportowego.

Ogryzek 17.04.2025 12:31

Nie wiedzialem że doczekam takiej chwili.... jak pomyślę ile kasy przepalono na niego... to aż....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl