Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

TSWojtas 19.10.2017 08:34

Chodzi o kłapanie dziobem - bez tego cyrku można było by się nie czepiać ...

As 19.10.2017 08:49

Rozumiem, ze chlop bez zastanowienia powiedzial cos czego nie powinien ale tak miedzy bogiem a prawda to w takie slowa wierzy sie tak mniej wiecej do 15go roku zycia. Potem IMHO ludzie maja juz chyba na tyle zyciowej wiedzy zeby nie lykac takich tekstow.

Z drugiej strony wydaje mi sie, ze fala hejtu jest nieadekwatna do przewinienia.

LucjuszWielki 19.10.2017 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1485171)
Już się nie macie czego czepiać, widocznie czuje się Wiślakiem i sam się zgłosił. Ktoś go z tej Wisły sprzedał, to były takie czasy ze pewnie jak kasa była dobra, to był nawet wypychany.

Jak Legii nie lubię, tak o Surmę nie mam pretensji, to są oldboye - jakby chłopaki go nie chcieli to by go nie przyjęli do drużyny. Dla mnie większymi autorytetami w tej kwestii są byli Wiślacy jak choćby Kaziu Kmiecik, Marek Kusto czy choćby bliżej naszych czasów Pater czy Szymek niż czaro i bridgeburner.

Taka wypowiedź na temat surmy świadczy tylko o tym, że jesteś grubo poniżej 30...

Heh... jak kibice Wisły wypisują takie brednie to potem dziwicie się, że po 70 latach przypisywane są nam obozy koncentracyjne ?

kristos 19.10.2017 09:38

A Mały nie rzucał koszulką ?
Trzeba wziąść pod uwagę sytuację w której odchodził Surma ,wtedy przychodzi nowi ,lepsi i niestety dla niektórych było to frustrujące.
Może coś tam "chlapnął",ale to nie przekreśla tego ,że kiedyś grał dla tej drużyny.
Jeśli dawni koledzy chcą to w drużynie powinno się to uszanować.

LucjuszWielki 19.10.2017 09:41

Koledzy z drużyny nie oceniają zawodników jak kibice.. to oczywiste. Dlatego nikt nie ma mu nic za złe. A jak było w meczu z legią kiedy surma grał? Nie napinał się do nas?

Nie pamiętacie już sektorówki WANTED ?

kristos 19.10.2017 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1485265)
Koledzy z drużyny nie oceniają zawodników jak kibice.. to oczywiste. Dlatego nikt nie ma mu nic za złe. A jak było w meczu z legią kiedy surma grał? Nie napinał się do nas?

Nie pamiętacie już sektorówki WANTED ?

I co ten napis miał dowodzić ?
Jakieś 11 przykazanie?
Na sektorowkach rózne rzeczy można było przeczytać.

LucjuszWielki 19.10.2017 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1485267)
I co ten napis miał dowodzić ?
Jakieś 11 przykazanie?
Na sektorowkach rózne rzeczy można było przeczytać.

Sektoróweczka dowodziła o tym jakie było podejście do niego po malym incydencie. Dla mnie surma, dolha i mącczyński są skreślenie i tyle w temacie. Dla innych może nie, taka specyfika pracy, która wykonują.

d 19.10.2017 12:49

Nie żebym bronił Surmy, bo swoje w koszulce Legii napajacował, ale:

- nie przeszedł bezpośrednio do naszego kochanego rywala
- nie wymusił na tu i teraz transferu, za śmieszne i niewspółmierne co do jego wartości rynkowej pieniądze, jeszcze wcześniej na każdym kroku opowiadając, że tego nie zrobi
- miał w momencie odejścia 21 lat, a nie 30 i status czołowej postaci drużyny, czasem nawet śmigającej z opaską kapitana

Może czas leczy rany, ale to co zrobił Mączyński było znacznie bardziej niesmaczne. Dolha w tym zestawieniu nie pasuje, bo to obcokrajowiec i najemnik po ledwie rocznym pobycie w Krakowie.

LucjuszWielki 19.10.2017 13:26

Dolha pasuje pod względem skandalu jakie wywołało jego odejście. Oczywiście podzielam Twoje zdanie na temat Mączyńskiego.

ashkeczup 19.10.2017 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1485256)
Rozumiem, ze chlop bez zastanowienia powiedzial cos czego nie powinien ale tak miedzy bogiem a prawda to w takie slowa wierzy sie tak mniej wiecej do 15go roku zycia. Potem IMHO ludzie maja juz chyba na tyle zyciowej wiedzy zeby nie lykac takich tekstow.

Z drugiej strony wydaje mi sie, ze fala hejtu jest nieadekwatna do przewinienia.

https://twitter.com/maka052987/statu...71760199086080

Konrad. 19.10.2017 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1485251)
O co w ogole wszystkim chodzi z Maczynskim? Przyszedl do nas w trudnym dla nas czasie (choc mogl isc gdzies indziej) pogral dobrze, pomogl zdobyc troche punktow a na koniec przyniosl do klubu tak potrzebna gotowke.

Mie osobiscie dupa od tego nie boli.

Gówno prawda. Poszedł do Wisły, bo nikt nie wiedział w jakiej jest formie po wojażach w Chinach. Miał świadomość, że w "jego" klubie będzie mu łatwiej o plac.

Sam nazywał siebie kibicem Wisły - i ja go tak traktowałem. I teraz traktowałem będę tak samo jak każdego innego kibica Wisły, którego zobaczę w koszulce Legii, Cracovii itp...

Czytałeś jego wywiady po przejściu do Legii? a:

Cytat:

Czy reprezentant Polski rozważa powrót do Krakowa?

- Do Wisły nie wrócę. To, co miałem dla tego klubu zrobić, już zrobiłem - podkreśla Mączyński
b:
Cytat:

Nigdy nie wyrzeknę się Wisły, zawsze będę jej kibicował. Odwdzięczyłem się, dając jej zarobić. Przez dwa lata nie wydała na mnie ani złotówki, bo moje pensje spokojnie pokryło to, co zarobiłem dla klubu podczas mistrzostw Europy. Odchodzę spełniony. Dziś jestem piłkarzem Legii i zrobię wszystko, by kibice przy Łazienkowskiej mi zaufali. Przeprowadzka do Warszawy jest dla mnie wyzwaniem - mówi Mączyński w "Przeglądzie Sportowym".
Wisła nie wydała na niego ani złotówki, bo UEFA nam zapłaciła ekwiwalent za jego udział na Euro. No bezczelny s....iel...

PvD 19.10.2017 16:42

Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.

Dziękuję za uwagę

brylant17 19.10.2017 16:55

Piłkarze to zwykli najemnicy i tyle dadzą ci więcej hajsu to dupie mają,że grali w Wiśle czasami zdarzają się wyjątki,ale teraz to rzadkość

s1mone 19.10.2017 19:00

Cytat:

Taka wypowiedź na temat surmy świadczy tylko o tym, że jesteś grubo poniżej 30...

Heh... jak kibice Wisły wypisują takie brednie to potem dziwicie się, że po 70 latach przypisywane są nam obozy koncentracyjne ?
Trochę przestrzeliłeś, jestem rocznik 85.

Nie zamierzam brnąć w dyskusje - jest wychowankiem Wisły. Jak teraz sprawdziłem to odszedł jak wchodziła TF. Wydawało mi się, że trochę wcześniej, bo mimo wszystko słabo go pamiętam z gry u nas. Sporo lat minęło. Pamiętam za to ajwaj o koszulkę - co zawsze było dla mnie nie do końca zrozumiałe - rozumiem, że to są barwy Wisły - ale to zarazem tylko przedmiot. Sam niejednokrotnie frygałem koszulką grając w piłkę (żeby nie było najpewniej Juventusu z Del Piero na plecach - żeby mnie tu koledzy nie zjedli:D), ale raczej po bramkach niż z frustracji. Trzeba zrozumieć, że piłkarz może nie myśleć o tym pt.: rzucam barwami. Po prostu rzuca koszulką, bo jest wkurzony albo szczęśliwy i to jedyny przedmiot pod ręką. Przecież nie napluł na herb, ani nic z tych rzeczy - doskonale było widać o co mu chodziło. Świętego oburzenia na takie rzeczy nigdy nie rozumiałem, nawet za dzieciaka ale no cóż :D Po prostu dla mnie Wisła to coś więcej niż koszulka:D).

Pamiętam też sektorówkę po tym jak całował herb 7 - tu już generalnie mnie też wkurzył, bo mógł sobie darować takie prowokacje. Ogólnie nie darzę go jakimś wielkim szacunkiem, ale daleko mi od nienawiści. Jeśli byli Wiślacy sami go zaakceptowali to kim ja jestem, żeby to kwestionować?

Oczywiście wolałbym w jego miejsce kogoś bardziej dla Wisły zasłużonego i mniej kontrowersyjnego, ale to są oldboye. Za kogo się macie, aby podważać kogo Pan Kmiecik i spółka przyjmują do swojej drużyny?

LucjuszWielki 19.10.2017 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1485326)
Trochę przestrzeliłeś, jestem rocznik 85.

Nie zamierzam brnąć w dyskusje - jest wychowankiem Wisły. Jak teraz sprawdziłem to odszedł jak wchodziła TF.

Jak to "jak teraz sprawdziłem" ? A no tak, jakbyś być 83 to pamietałbyś doskonale, że TF już była jakiś czas... a takie numeru surmy, jak potem cweLenie się i jakieś gesty do nas kibiców będą zapamiętane mu do śmierci...

picasso 19.10.2017 22:45

był chyba kiedyś wywiad z Surmą (nie jestem pewien czy na pewno wywiad) gdzie coś wspominał,ze w zasadzie to u neigo w domu kibicowało sie parchom.zreszta jego wujek o ile mnie pamięć nie myli był/jest u nich kapelanem.

s1mone 19.10.2017 23:34

No ale nie jestem 83 :D Miałem wtedy 13 lat i nie jestem mieszkańcem Krakowa (sic!). Wydawało mi się, że Surma odszedł rok przed TF. Mój błąd. Z resztą nie do końca rozumiem jak się ma to do tematu. Ot, zamiast zostać wypchnięty bo potrzebna była gotówka to poleciał, bo Wisła ściągała lepszych. Suma sumarum to nawet bardziej go broni - Wisła go po prostu nie chciała i oddała lekką ręką.

To co potem robił - widocznie miał żal. I nie - nie bronię go. Koszulka mnie nie rusza (tym bardziej, że coś mi świta, że za to przeprosił). Późniejsze zachowanie już tak, bo było burackie. A i tak wolę go od Mączyńskiego, bo w przeciwieństwie do Krzyśka grał u nas do momentu, w którym zadecydowano się z nim rozstać. Wolę prostego gościa, który ma żal do Wisły i prowokuje po tym jak go odpalono niż gościa, który mówi jedno robi drugie.

Edit @up :
Wychowałem się raptem kilometr od stadionu. Jako dziecko praktycznie codziennie byłem na Reymonta. A to na basenie, a to na treningach, a to na koszykówce czy siatkówce. Wisła była dla mnie całym życiem, ale chciałem też grać, byłem ambitny.
http://www.wislaportal.pl/19183,Luka..._miloscia.html - ja tylko ten wywiad kojarzę. Żadnych dziwnych wzmianek o parchatych.

Z resztą lepiej skończyć temat, bo o czym tu gadać? Oldboye to nie nasza decyzja, decydują osoby, które zrobiły dla Wisły od nas o wiele więcej. Wolę się zdać na ich autorytet niż się oburzać, że x czy y gra u nas w oldboyach i tylko o to mi chodziło.

Arkadiusz.Czerepach 19.10.2017 23:58

panowie, spokojnie , mówimy o tworze w którym uczestniczy towarzysz Kapka...

Kocur 20.10.2017 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1485326)
Pamiętam za to ajwaj o koszulkę - co zawsze było dla mnie nie do końca zrozumiałe - rozumiem, że to są barwy Wisły - ale to zarazem tylko przedmiot.

:shock::shock::shock::shock::shock:


Rzuć w korpo logo firmy na ziemię i zdeptaj to wylecisz w ciągu 15 minut.
Ja .......ę do czego to dochodzi i to na forum Wisły ....

brylant17 20.10.2017 10:53

Jak ktoś nie umie tego uszanować to ja nie wiem:

Dla kibica klubowe barwy i herb powinny być rzeczą świętą
. To bowiem coś, co wpisane jest w historię i tradycję klubu, stanowi o jego tożsamości...

s1mone 20.10.2017 17:19

Co innego rzucić a co innego zdeptać chyba? Rzucić w ławkę albo w kogoś jedynym przedmiotem pod ręką, a symbolicznie podeptać samą koszulkę czy napluć na herb to jest jednak ogromna różnica. Podejrzewam, że rzut koszulką był wymierzony w kierunku Łazarka, który go zmienił po 20 minutach jak go wcześniej wpuścił jako zmiennika. A deptanie koszulki czy herbu to ma jednak zupełnie inny wydźwięk, nie sądzisz? Wiadomo barwy to barwy, miał za co przepraszać i przeprosił. Dla mnie cała ta dodatkowa otoczka wokół tego to było zbędne ajwaj, co oczywiście nie usprawiedliwia go odnośnie późniejszego chamskiego zachowania.

Jak wypłacałem razy mokrą zwinietą koszulką Del Piero po plecach kolegi na kolonii jak przegrał w karty (hoho znów wracamy do czasów dzieciństwa :D:D) to znaczy, że zamierzałem znieważyć Del Piero albo Juventus? No proszę Cię. Najważniejsza jest intencja. Wtopa była, przeprosił, temat by się pewnie urwał i był zapomniany jakby nie jego późniejsze zachowanie.

Z resztą EOT z mojej strony, bo cokolwiek napiszę to zawsze się znajdzie ktoś, kto moje słowo przekręci tak, żeby pasowało do jego koncepcji. Styka mi i tak już za dużo czasu na tego pajaca poświeciłem :D

Dariook 20.10.2017 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1485361)
:shock::shock::shock::shock::shock:


Rzuć w korpo logo firmy na ziemię i zdeptaj to wylecisz w ciągu 15 minut.
Ja .......ę do czego to dochodzi i to na forum Wisły ....

Szkoda strzępić ryja.

yoda79 20.10.2017 18:52

Nie róbcie sobie jaj z Surmą, wujek fan craxy (mniejsza o to), a sam Łukaszek biegał jak szalony pod sektor Wiślaków po bramce w Warszawie.
Zwykły pajac i tyle. ....a i on gra w oldbojach Wisełki?

Arkadiusz.Czerepach 20.10.2017 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1485399)
Co innego rzucić a co innego zdeptać chyba? Rzucić w ławkę albo w kogoś jedynym przedmiotem pod ręką, a symbolicznie podeptać samą koszulkę czy napluć na herb to jest jednak ogromna różnica. Podejrzewam, że rzut koszulką był wymierzony w kierunku Łazarka, który go zmienił po 20 minutach jak go wcześniej wpuścił jako zmiennika. A deptanie koszulki czy herbu to ma jednak zupełnie inny wydźwięk, nie sądzisz? Wiadomo barwy to barwy, miał za co przepraszać i przeprosił. Dla mnie cała ta dodatkowa otoczka wokół tego to było zbędne ajwaj, co oczywiście nie usprawiedliwia go odnośnie późniejszego chamskiego zachowania.

Jak wypłacałem razy mokrą zwinietą koszulką Del Piero po plecach kolegi na kolonii jak przegrał w karty (hoho znów wracamy do czasów dzieciństwa :D:D) to znaczy, że zamierzałem znieważyć Del Piero albo Juventus? No proszę Cię. Najważniejsza jest intencja. Wtopa była, przeprosił, temat by się pewnie urwał i był zapomniany jakby nie jego późniejsze zachowanie.

Z resztą EOT z mojej strony, bo cokolwiek napiszę to zawsze się znajdzie ktoś, kto moje słowo przekręci tak, żeby pasowało do jego koncepcji. Styka mi i tak już za dużo czasu na tego pajaca poświeciłem :D

oczywiście że nie

jednak nie potraktowałeś tej koszulki z nabożną czcią

a tego się tutaj od "wiślaków" wymaga

LucjuszWielki 20.10.2017 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1485405)
Nie róbcie sobie jaj z Surmą, wujek fan craxy (mniejsza o to), a sam Łukaszek biegał jak szalony pod sektor Wiślaków po bramce w Warszawie.
Zwykły pajac i tyle. ....a i on gra w oldbojach Wisełki?

Dokładnie.. to samo staram się przekazać. U nas nie ma miejsca na takie wskie wybryki, nie ma ! Nie mozna zapominać, należy za kazdym razem przypominać i piętnować takie urestwo!

SURMA WON !

Dariook 21.10.2017 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1485346)
był chyba kiedyś wywiad z Surmą (nie jestem pewien czy na pewno wywiad) gdzie coś wspominał,ze w zasadzie to u neigo w domu kibicowało sie parchom.zreszta jego wujek o ile mnie pamięć nie myli był/jest u nich kapelanem.

No i brat byl asystentem trenera zydow :D

X-Ray 21.10.2017 10:33

https://twitter.com/TomekSzczygiel/s...69945624354816

Patrząc na to, że prawdopodobnie Arek Głowacki zakończy karierę po sezonie, będziemy potrzebować solidnego środkowego obrońcy. Rysiek jak na naszej standardy, takim zawodnikiem według mnie jest. Jego kontrakt kończy się w grudniu i można byłoby go sprowadzić do nas za "darmo", a umowę podpisać już teraz. Zawsze pokazywał jakieś tam przywiązanie do Wisły, nawet będąc w Chinach na jednym zdjęciu na Instagramie był w spodenkach Wisły. Myślę, że finansowo byłoby na nas go stać, bo swoje zarobił w tym sezonie w Azji. Co wy na to?

Arkadiusz.Czerepach 21.10.2017 10:53

nie sądze żeby na jego wymagania odnosnie pensji rzutowało co tam już sobie odłożył, tylko ile mu zaproponują inne kluby

X-Ray 21.10.2017 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1485426)
nie sądze żeby na jego wymagania odnosnie pensji rzutowało co tam już sobie odłożył, tylko ile mu zaproponują inne kluby

Nie zgadzam się. Tam pojechał typowo zarobić, nie patrząc na komfort życia i nic innego, złoty strzał. Teraz może myśleć nie tylko o finansach, ale choćby o komforcie życia swojej rodziny. W Krakowie z tego co pamiętam było mu bardzo dobrze, dodatkowo zna język. Więc oczywiście jak dostanie ofertę dwa razy większą, z normalnego kraju i ciekawej ligi, to pójdzie tam, ale przy ofercie porównywalnej i powiedzmy 10-20 procent lepszej, wybierze Krakow. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Na pewno warto aby Junco wykonał telefon do jego menagera.

Arkadiusz.Czerepach 21.10.2017 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1485429)
Nie zgadzam się. Tam pojechał typowo zarobić, nie patrząc na komfort życia i nic innego, złoty strzał. Teraz może myśleć nie tylko o finansach, ale choćby o komforcie życia swojej rodziny. W Krakowie z tego co pamiętam było mu bardzo dobrze, dodatkowo zna język. Więc oczywiście jak dostanie ofertę dwa razy większą, z normalnego kraju i ciekawej ligi, to pójdzie tam, ale przy ofercie porównywalnej i powiedzmy 10-20 procent lepszej, wybierze Krakow. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Na pewno warto aby Junco wykonał telefon do jego menagera.


nie zgadzasz sie , ale potwierdzasz to co ja pisze ;)

znowu logika :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl