![]() |
Cytat:
To byla wewnetrznie calkowicie sklocona grupa z masa wzajemnych pretensji. Włożylbys do niej jeszcze z 2-3 niezlych piłkarzy i tez by zlecieli z Wisłą z esa Fernandez gral w 1 lidze i ją przerastał i jakos Ci to nie przeszkadzalo? A badz co badz jego winy w spadku było jeszcze więcej. |
Cytat:
Nie będę komentował Twoich wysrywów o fajfusach. Faktem jest że Poletanović: 1) Grał bardzo dobrze 2) Chcieliśmy go (jako jednego z nielicznych) zostawić 3) Zamiast nas wybrał Ekstraklasę. Jeszcze krócej? Bredzisz. To Wisła była za słaba na Ekstraklasę, nie Poletanović. Nie opinia, tylko fakt. Identyczna odklejka jak brednie niektórych o - nawet teraz - Villarze. Nikki gra (i ma liczby) w mistrzu Polski, Wisła kisi się w pierwszej lidze. P.S. Żeby było jeszcze zabawniej, Poletanović trafił do Zagłębia bo potrzebowali kogoś z charakterem do swojej zbieraniny :haha: A nie byli jedynymi zainteresowanymi, po prostu mieli najwięcej pieniędzy. |
Poletanovic to solidny piłkarz jak na naszą kadrę, więc jeśli Carbo wypada na co najmniej trzy miesiące, to nie jest to jakiś absurdalny pomysł.
Absurdem jest to, że w napływie emocji JK wręcz przekonywał, że nawet po zajęciu najgorszego miejsca w historii Wisły klub będzie stawiał na AI coraz mocniej. A fakty są takie, że najpierw postawiono na Moskala, potem zastąpił go dziwnym trafem jego asystent. Dyrektorem sportowym zostaje Vullnet Basha, a transfery Jamesa czy ewentualnie Poletanovica nie wskazują żeby tu faktycznie był jakiś innowacyjny zamysł. Ot, moze zerkną jak Poletanovic wygląda w tej ich legendarnej bazie danych i czy się świeci na zielono. Niech tak będzie. Nie rozumiem tylko po co było to gadanie o jakimś olśnieniu na konferencji w Sewilii, co doprowadziło do absurdalnego zwolnienia Kazimierza Moskala. To ma być ta rewolucja w polskiej piłce? AI, Kaizen, growth mindset? Ja raczej widzę kompletny brak pomysłu i odbijanie się od ściany do ściany. |
Cytat:
Co do Poletanovicia pełna zgoda, jako typowy zadaniowiec do walki o awans w klubie I ligi nadaje się idealnie. Przeciwnicy jego transferu chyba zapominają gdzie obecnie znajduje się Wisła. |
Cytat:
|
To jest setny już dowód, że to stawianie na AI to taki mit, który ma uzasadnić kolejne cięcia kosztów i zwolnienia albo zerowe kompetencje właściciela-prezesa-self-made-dyrektora sportowego.
Rację ma kolega, tak wykorzystujemy AI, że nasze pomysły transferowe to albo goście, którzy grali kiedyś w Wiśle, albo goście, których kojarzy trener. |
Przeciez jedno nie zaprzecza drugiemu.
To czego nie daje jakikolwiek wybor z Al to weryfikacje środowiskowa. To ze taki Poletanovic gral w Wisle i w PL to powinien byc atut, a nie argument którym trzeba strzelac w al czy w dyrektora. Przyklad 1 z brzegu - Duarte, fajny pilkarz, swietne komplikacje, ograny w mocniejszych ligach i co z tego? Adaptacja trwala pol roku i dalej nie wiadomo czy w ogole jest w stanie wywalczyc sobie u nas 1 skład. Al to tylko i aż narzędzie. Nie robmy z tego organu decyzyjnego |
Tak to już jest z transferami, jedne siadają inne nie i nikt nie wie do końca co o tym decyduje. Może takie bramki jakie strzelił Duarte z Polonią dodadzą mu wiary.
|
Cytat:
|
Ja myślałem że po to mamy najlepsze AI na świecie żeby właściwie każdy transfer nam wychodził :D dużo gadania i chwalenia się, a się okazuje, że AI to to taki kolejny człowiek w sztabie. Raz panu AI transfer siadzie a raz nie. Wow, ale nowoczesny klub ale enigmę rozgryzamy
|
Cytat:
Tak to było przez zaskrońca przedstawiane.To nam miało dawać przewagę a wygląda to jak jakaś maszyna losująca z nazwiskami które w większości wszyscy już znamy |
Cytat:
Na marginesie - głupotą byłoby postawienie tylko na transfery osób nieoczywistych, szerzej nieznanych i całkowite zamknięcie się na ludzi, którzy są znani i w jakiś sposób pozytywnie zweryfikowani w tej lidze czy wręcz w naszym klubie. Oczywiście trzeba przy tym za każdym razem brać poprawkę na to, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i Wisła nawet sprzed roku to zupełnie inna bajka niż Wisła dzisiaj. |
Cytat:
Pytanie w jakiej jest formie i czy lepszej niż Sukiennicki, Duda, Gogół i Dziedzic. |
Już pal licho czy transfery miały być oczywiste czy nieoczywiste. Ogólnie AI miało znajdować jakichkolwiek piłkarzy. I to już ile? rok temu? Tymczasem piłkarzy znajdowali nam ostatnio Kiko, agent Rodado, Moskal oraz Basha i teraz ktoś tam znowu musiał szepnąć, że taki Poletanovic w Wiśłe kiedyś grał i się sprawdził w miarę więc można go odkopać :D
Takiego cyrku jak Zaskroniec to nikt by nie wymyślił. AI wielkie AI wam będzie transfery robić, czynnik ludzki będzie ograniczany. Koniec końców każdy transfer opiera się na wiedzy o danym graczy kogoś ze środowiska Wisły. I nawet jeśli takiego Kiakosa w końcowym etapie czy też początkowym etapie zainteresowania, przemieliło AI i oceniło pozytywnie to co to oznacza? No w sumie nic nie oznacza bo gdyby nie Basha to i tak by go tutaj nie było, a po drugie to wielkie AI pozytywnie oceniało też pracę Sobola xd Mało tego, ostatnio się dowiedzieliśmy z wywiadu, że Dziedzic dobrze się prezentuje - podejrzewam, że nie jest to teza z dupy, tylko wynik analizy opartej na algorytmach Zaskrońca xd |
Cytat:
Biedrzyckiego (i paru innych drewniaków) podobno opiniował Moskal, poza tym daleko od nas nie miał. |
Cytat:
Ale druga strona medalu jest taka, że Wisła i owszem, zmieniła się dosyć znacząco i należałoby na nowo przeprowadzić analizę czy jeśli pasował do tamtej Wisły, to wpasuje się też i do tego, jaką kadrę teraz mamy. W porównaniu do kadry, w której grał Poletanović (zostali: kontuzjowany teraz Colley, kontuzjowany wtedy Uryga, rezerwowy Szot, odpalony Fazlagić, odpalony Młyński, odpalony Starzyński) zmieniła się praktycznie całkowicie. W porównaniu do składu sprzed roku zostali ww. plus rezerwowy Cziczkan, wiecznie kontuzjowany Broda, operowany Łasicki, kontuzjowany Carbo, Jaroch, Duda, rezerwowy Gogół, rezerwowy wtedy Kutwa pół-rezerwowy Alfaro i Rodado. Nawet w porywach nie uzbierasz dzisiejszej połowy podstawowego składu z tych samych zawodników co rok temu. Co, nota bene, jest naszym głównym problemem od lat. Wieczna wymiana zawodników wagonami. Paradoksalnie ten rok i tak jest lepszy pod tym względem od poprzedzających. Ale za rogiem już szykuje się kolejna masowa wymiana po czerwcu tego roku. |
Dla nas nie ma różnicy czy się wszystkim kontrakty kończa czy mają kontrakty na 5 lat bo i tak 90% zawodników po 1-2 sezonach w Wiśle już nic nie gra i nadaje się do wymiany. Co z tego, że kiedyś dawali radę (na pewno lepiej niż teraz) Łasicki, Jaroch, Alfaro itp itd skoro dzisiaj dają nic albo niewiele i trzeba szukać kogoś nowego?
Także bardziej problemem jest to dlaczego gracze w Wiśle się nie rozwijają (młodzi) a starsi grają z rundy na rundę co raz słabiej. |
Ja i tak uważam, że Poletanović to jest zły wybór.
1. Facet zjechał sportowo - gra w Serbii, nie w Polsce. 2. Gra w drużynie środka tabeli. 3. Nie gra tam wszystkiego od deski do deski, raczej gracz pierwszego składu niż żelazny pewniak. 4. Spuścił nas z ligi (i mam w d.pie wrażenia estetyczne Wolfiego) 5. 31 lat na karku 6. Podatny na urazy Podejrzewam, że jest na pęczki graczy na jego poziomie, którzy jeszcze mogą się rózwinąć i nam coś dać w przyszłości. Kissów i Baen środka pola na pozycję 6 lub 8 jest na pęczki. Niekoniecznie trzeba brać gościa co ostatnio odcinał kupony w Serbii. Nie jestem fanem tego rozwiązania, są lepsze opcje dostępne na rynku. Chyba, że chce grac za frytki i weźmiemy jeszcze jednego gościa w zamian za kontuzjowanego Carbo. |
Cytat:
|
Tymczasem Fernández w III lidze hiszpańskiej
https://www.goal.pl/transfery/luis-f...-wisla-krakow/ |
z dystansem podchodze do transferu Poletanovica, na zasadzie kiedyś był dobry(choc jak widac wyzej tez sa dyskusje) , to i teraz sie sprawdzi
a minely 3 lata, to juz inny pilkarz może być mało który powrót na tej zasadzie sie sprawdził , chyba tylko James ( a i tak jest gorzej niz za 1 razem ) predzej to przypadki jak Basha z przerażeniem czytam o sprowadzaniu Lloncha ok, sam pisałem jak przyszedł że to najlepszy DM od Cantoro , co było na forum wyśmiewane , a historia przyznała mi racje ale to było do wuja pana 9 (DZIEWIEC) lat temu !!! |
Cytat:
Fajna próba manipulacji, taka nie za solidna :D Bo oczywiście wiek Carbo jest pewnie jego niebywałą zaletą?? Pewnie jakby był przed 30tką to byłby słaby, a tak jest dobry :D Żarty na bok, wymieniłem wady zatrudnienia Poletanovicia, wiek jest tylko jednym z powodów dla którego wolałbym zatrudnić kogoś innego. Generalnie nie jestem fanem 'powrotów', bo te powroty z reguły są po prostu beznadziejne. Nawet Błasczykowskiemu powrót nie wyszedł, a tu oczekiwania były największe. Po ewentualnym transferze Poletanovicia nie spodziewam się niczego dobrego. Bardzo bym się ucieszył, gdyby uciszył moje obiekcje swoją grą. |
Poletanowic umiejętnościami przerasta lige, coś jak Zwoliński, ale żeby umiejętności mogły zrobić różnicę to musi fizycznie być w formie, sprowadzenie go przed obozem daje nadzieje że się rozkręci. Tylko nie za drogo i na nie za długo.
|
Poletanowic ligę przerasta? :lol:
|
Poletanovic wystapil w lidze 16 razy na 20 rozegranych meczow. 10 w pierwszym skladzie i 6 razy z lawki. 3 mecze nie byl w skladzie i raz przesiedzial mecz na lawce. Nie mial kontuzji, dostal jedna zolta kartke. jeden gol i dwie asysty, dwa razy byl kapitanem. na 1800 mozliwych minut w lidze rozegral 903.
Wyglada na to, ze jest w formie i rytmie meczowym czyli nie trzeba bedzie chlopa odbudowywac. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Miałem oczywiście na myśli przerastanie dramatycznie słabej I ligi w Polsce, gdzie naprawdę nie trzeba być przekotem, żeby błyszczeć.
|
Cytat:
@s1mone - teraz przynajmniej przedstawiłeś jakieś sensowne argumenty (poza tym że był u nas podczas spadku). Niestety, ale nikt młody i dobry nie przyjdzie. Albo, albo. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Pewnie chodzi o pieniądze. My jesteśmy na musiku, potrzebujemy DP na przedwczoraj, on o tym wie i może dzięki temu wynegocjować odpowiednią stawkę, zapewne sporo przewyższającą tą z Serbii. Do tego najprawdopodobniej dostałby kontrakt 0,5+1 ze znacznym wzrostem zarobków w przypadku awansu.
|
Za odpowiednią dla NIEGO stawkę to warto się jednak zastanowić. Raz już z nim nie awansowaliśmy do ekstraklasy i dlaczego teraz mialoby się stać inaczej? Z wiekiem będzie lepiej grać?
Drugi raz się do tej samej rzeki nie wchodzi |
Cytat:
Podobnie często błędnie używane jest powiedzenie "mierzyć siły na zamiary". |
Cytat:
|
Cytat:
|
Chłop gra regularnie w lidze o 1-2 poziomy wyższej niż I liga w Polsce, myślisz że gra tam za piękne oczy?
|
Cytat:
|
postanowiłlem sprawdzić co tam z nowym rokiem u naszego najlepszego trenera ostatnich lat, można powiedzieć, że stabilnie :)
https://i.ibb.co/7JKp46h/hyb.png |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl