Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

pepe72 15.11.2024 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1638605)
Serio nie pamiętasz histerii po tym jak Carbo zagrał słabszy mecz (ale i tak strzelił gola)?

Nie pamiętam bym histeryzował. Ale zawsze możesz zalinkować.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1638605)
Tychy to nie do końca czerwona latarnia, a problemem NIE była skuteczność. Myśmy sobie może ze dwie sensowne sytuacje stworzyli.

Była dyskusja dlaczego i spora część problemu to zastąpienie Carbo Sukiennickim.

Tychy to obecnie 15 miejsce, z tym, że #16 Chrobry ma mecz mniej.
Przed meczem z nami też byli na 15 miejscu z 1 punktem przewagi nad #16 Odrą

Witalis 17.11.2024 09:56

Nie żyje Artur Sarnat

https://przegladsportowy.onet.pl/pil...2001-r/zn7zfrt

leszekpw 17.11.2024 11:28

Niech spoczywa w pokoju. Pamiętam jak chodziło się na mecze z Jego udziałem.

Arkadiusz.Czerepach 17.11.2024 14:43

młodo :(((((

krysztal 17.11.2024 20:37

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Elendil 17.11.2024 23:07

Bardzo smutna wiadomość. Dla rodziny i przyjaciół, ale i dla mnie, bo to był pierwszy bramkarz Wisły, gdy zacząłem kibicować, więc każdy późniejszy był do Sarnata później porównywany.

leszekpw 18.11.2024 01:45

Sarnat, Matyja, Pater, Świerad, Kaliciak itd...początki kibicowania Wiśle, II liga, te betonowe trybuny, dziadek sprzedajacy obwarzanki, pikniki klnące na sędziego -"ty czarna małpo", było kupę śmiechu, wspaniale czasy.

doktor granat 18.11.2024 09:43

Pierwszy bramkarz złotej ery odszedł.. dziękuję za Twoją grę dla Wisły, radość i emocje, które dzięki Tobie mogłem przeżywać.
Spoczywaj w pokoju.

wolfy 18.11.2024 11:09

Nie pasowała mi ta informacja, przecież grał w czasach mojej młodości. Tylko 54 lata.
Choroba nie wybiera...

Panie świeć nad jego duszą.

Grisza1 21.11.2024 13:00

https://przegladsportowy.onet.pl/pil...ez-cba/yztm5x9 Tomasz Kłos został zatrzymany przez CBA.

masada 22.11.2024 12:11

Bregu do tej pory w albańskiej najwyższej lidze ma 12 meczów, a w nich ma pięć goli i trzy asysty :D

Karherop 22.11.2024 12:42

Nie bedzie to nawet zbytnio kontrowersyjne co napisze, ale wiekszosci lig na balkanach jak albanska, bosniacka, kosowska czy macedonska to i poziomem profesjonalizacji i samym poziomem sportowym sa na duzo nizszym poziomie niz polska 1 liga.

Sylwus1988 24.11.2024 11:15

Olejarka ratuje remis Zniczowi z Łkem, Asysta i Gol

Karherop 26.11.2024 15:22

Fernandez wyladowal w 3 lidze Hiszpanskiej https://www.meczyki.pl/newsy/pilka-n...ontrakt/256071

gizmowisla 26.11.2024 19:40

bardzo ambitny pilkarz :)

tedyy 26.11.2024 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1639225)
bardzo ambitny pilkarz :)

Bez wysiłku a Lechia zapłaci i tak cały kontrakt

TIR_DO_SŁUBIC 01.12.2024 16:00

Jesus Imaz na 1-1 w meczu Szczecin - Białystok

loco86 05.12.2024 05:42

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...czystej-krakow

dynek.pl 05.12.2024 10:43

Emmanuel Sarki (Batory Wola Batorska -> Orzeł Cikowice)
Here we go! :)

https://transfery.info/aktualnosci/o...regowce/229893

Patryko 09.12.2024 16:42

Oficjalnie: Nowym zawodnikiem Wieczystej został Petar Brlek. 30-letni chorwacki pomocnik podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku.

azor 21.12.2024 17:42

https://weszlo.com/2024/12/21/media-...afic-do-wloch/

Ciekawe. Nie twierdze, że Hoyo jest jakimś mega talentem, bo trudno to zweryfikować, acz trochę nie rozumiem czemu z niego tak szybko zrezygnowano. I tak wiem, że Salernitana to żaden hegemon i tak wiem, że pewnie z Hutnika wyciągną go za frytki i pewnie będzie jednym w wielu - niemniej ciekawym jest jak szybko go odpuściliśmy.

wolfy 21.12.2024 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1640771)
https://weszlo.com/2024/12/21/media-...afic-do-wloch/

Ciekawe. Nie twierdze, że Hoyo jest jakimś mega talentem, bo trudno to zweryfikować, acz trochę nie rozumiem czemu z niego tak szybko zrezygnowano. I tak wiem, że Salernitana to żaden hegemon i tak wiem, że pewnie z Hutnika wyciągną go za frytki i pewnie będzie jednym w wielu - niemniej ciekawym jest jak szybko go odpuściliśmy.

Z Hoyo zrezygnowano z przyczyn pozasportowych. Piłka nożna była wtedy nisko na liście jego priorytetów.
Fajnie że się ogarnął, wątpliwe żeby zrobił to u nas.

azor 21.12.2024 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1640779)
Z Hoyo zrezygnowano z przyczyn pozasportowych. Piłka nożna była wtedy nisko na liście jego priorytetów.
Fajnie że się ogarnął, wątpliwe żeby zrobił to u nas.

Ok - sodówka?

Ciekawe, bo chyba w debiutanckim sezonie, już nie pamiętam komu, udział wywiadu gdzie zrobił wrażenie całkiem ułożonego dzieciaka.

wolfy 22.12.2024 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1640781)
Ok - sodówka?

Ciekawe, bo chyba w debiutanckim sezonie, już nie pamiętam komu, udział wywiadu gdzie zrobił wrażenie całkiem ułożonego dzieciaka.

Gdyby odbiło mu wcześniej to nie zadebiutowałby w Ekstraklasie. Niestety, tak bywa. Drugi przypadek to Starzyński, który też zaliczył zjazd z tym związany i już nigdy nie wrócił do najlepszej dyzpozycji. Tyle że Hoyo kompromitował się też na wypożyczeniach.

Tym bardziej trzeba cenić przypadki jak Duda i Kutwa, gdzie na razie wszystko wydaje się być dobrze poukładane.

FraMat 01.01.2025 10:48

A tymczasem z dniem 31 grudnia 2024 Omrani został pogoniony z Poli Jassy.
Według słów trenera jego postawa i przygotowanie nie dawały żadnej nadziei, że Billel w jakikolwiek sposób przyda się drużynie.

Przytaczane rok temu z mediów rumuńskich opinie kibiców, dziennikarzy i trenerów oraz dyrektorów sportowych, nie licząc właścicieli klubów spełniły się w całej okazałości wbrew sugestiom besserwisera tego forum.

doktor granat 01.01.2025 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1640993)
A tymczasem z dniem 31 grudnia 2024 Omrani został pogoniony z Poli Jassy.
Według słów trenera jego postawa i przygotowanie nie dawały żadnej nadziei, że Billel w jakikolwiek sposób przyda się drużynie.

Przytaczane rok temu z mediów rumuńskich opinie kibiców, dziennikarzy i trenerów oraz dyrektorów sportowych, nie licząc właścicieli klubów spełniły się w całej okazałości wbrew sugestiom besserwisera tego forum.

Głowa mu wysiadła, jak się to nie zmieni to już nie zagra w piłkę zawodowo.
Mam nadzieję, że nie skończy pod mostem.

s1mone 01.01.2025 14:29

Co do Poletanovica, to kolejna miekka faja do kolekcji. Spuścił nas ligę niżej jako główny reżyser gry. Wolałbym kogoś, mimo jego niezłej jakości, aby przyszedł ktoś kto nie przyłożył ręki do naszego spadku.

Karherop 01.01.2025 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1641001)
Co do Poletanovica, to kolejna miekka faja do kolekcji. Spuścił nas ligę niżej jako główny reżyser gry. Wolałbym kogoś, mimo jego niezłej jakości, aby przyszedł ktoś kto nie przyłożył ręki do naszego spadku.

Glowny rezyser gry?

Bo wrzucono go do druzyny na ratunek z Rakowa na ostatnie 10 kolejek sezonu?

No naprawdę zaskakujace że on tego nie uratował. Co tam jakieś oklepane przygotowania czy zgranie z drużyną. To przereklamowane.

Jak zaczniemy runde bez Igbekeme i Carbo to będziemy jeszcze prosic Pletanovicia na kolanach żeby do nas wrócił.

Witalis 01.01.2025 16:21

On wrócił do swojego klubu do Serbii. Szanse na jego wyjęcie do średniaka I ligi, którym jesteśmy, mamy małe.

wolfy 01.01.2025 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1641001)
Co do Poletanovica, to kolejna miekka faja do kolekcji. Spuścił nas ligę niżej jako główny reżyser gry. Wolałbym kogoś, mimo jego niezłej jakości, aby przyszedł ktoś kto nie przyłożył ręki do naszego spadku.

A, to on nas spuścił z ligi? Myślałem że był jednym z nielicznych którzy starali się nas utrzymać, no ale nie jest młodym zdolnym Polakiem...

Nie wiem w jakiej formie jest Poletanović, ale jeśli w przyzwoitej to dobry trop. A jeśli jest taką miekką fają to asiory Duda, Sukiennicki, Gogół i Dziedzic na pewno posadzą go na trybunach. To przecież technicy i twardziele jakich mało...

Patryko 01.01.2025 17:11

Cytat:

Już wcześniej rozglądaliście się za graczem do środka pola. Teraz wygląda to na absolutną konieczność.

Przy czym też powoli wraca Bartek Talar. Wrócił do zdrowia Kacper Duda. Mamy Patryka Gogoła, Karola Dziedzica, który też fajnie wygląda…
Ja bym tam mimo wszystko wziął tego Poletanovicia, o ile oczywiście nie grzeje ławy od pół roku. Jeśli Dziedzic fajnie wygląda, to jak wygląda Fazlagić?

Karherop 01.01.2025 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1641012)
On wrócił do swojego klubu do Serbii. Szanse na jego wyjęcie do średniaka I ligi, którym jesteśmy, mamy małe.

Wedle JK to jego menagerowie sie z nami skontaktowali a nie odwrotnie. Wiec szansa jakas jest.

Elendil 01.01.2025 19:28

Nie no, trochę obiektywizmu. Poletanoviic czy Gio to byli nieliczni, którzy dawali jakiekolwiek nadzieje na utrzymanie. Niestety koledzy parodyści + trener ultra parodysta nie dali nam tej szansy. Szkoda, że oboje wtedy odeszli po sezonie.

No i w końcu by był ktoś, kto celnie bije stałe fragmenty, a nie wali do pierwszego obrońcy.

Greg25 01.01.2025 21:21

Bardzo inteligentny gracz, niestety podatny na urazy... Z tego, co pamiętam, to w sezonie spadkowym przyszedł na samą końcówkę, z czego połowa kontuzja... niemniej player dający sporą jakość, fajnie się ustawia w defensywie, potrafi kreować z przodu i celnie dośrodkować.



Przydałby się nam ktoś taki, jak Pol Llonch, który potrafi wziąć wszystkich za jajca i pociągnąć grę drużyny, kiedy nie idzie (grał całkiem niedawno w jednym teamie z Igbekeme i podobno to James częściej grzał ławę...).

Karherop 02.01.2025 09:04

Oni caly sezon grali razem i tam nikt nie grzał ławy. James 6, Llonch 8. Z tym że była to 3 liga hiszpanska, wiec poziom był jaki był.

wolfy 02.01.2025 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1641027)
Oni caly sezon grali razem i tam nikt nie grzał ławy. James 6, Llonch 8. Z tym że była to 3 liga hiszpanska, wiec poziom był jaki był.

No, poziom był prawdopodobnie wyższy niż w naszej pierwszej lidze...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641017)
Ja bym tam mimo wszystko wziął tego Poletanovicia, o ile oczywiście nie grzeje ławy od pół roku. Jeśli Dziedzic fajnie wygląda, to jak wygląda Fazlagić?

Tak to jest jak się zapycha kadrę młodym szrotem. Wincyj "talentów", na pewno wywalczą awans.

Karherop 02.01.2025 14:34

Mocno Hiszpanska Wisla sobie nie radzi w 1l PL, wiec nie sądzę.

A i 3 liga Hiszpanska to 2 grupy po 20 druzyn. Szrotu tam na pewno tez nie brakuje

wolfy 02.01.2025 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1641034)
Mocno Hiszpanska Wisla sobie nie radzi w 1l PL, wiec nie sądzę.

A i 3 liga Hiszpanska to 2 grupy po 20 druzyn. Szrotu tam na pewno tez nie brakuje

W mocno hiszpańskiej Wiśle problemem byli słabi Polacy. A fakt że zawodnicy z tamtejszej trzeciej ligi nie tylko robią tu za gwiazdy, ale też z powodzeniem grają w mistrzu Polski mówi wszystko.

Zresztą, Polska Ekstraklasa to peryferie futbolu, nasza pozycja od dekad w europejskich pucharach mówi wszystko. Niestety, dla takich jak Ty maniaków wpychania do składu krajowego szrotu od zaprzyjaźnionych menedżerów to nie do przetrawienia, ale nasza piłka to mem. Trzecia liga hiszpańska, trzecia Bundesliga, trzecia liga francuska to poziom dla nas nieosiągalny. Ci co awansują z pierwszej ligi w tamtych zlecieliby na ryj.

Ale najlepiej mieć klapki na oczach i domagać się minut dla Młyńskiego i Olejarki, bo zarobimy na nich miliony.

P.S. Pamiętać też trzeba, że my z tamtejszej trzeciej ligi wyciągamy leszczy bez perspektyw, a i tak taki Baena wciąga nasze pseudotalenty nozdrzem. I to jest dopiero smutne.

Karherop 02.01.2025 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1641036)
P.S. Pamiętać też trzeba, że my z tamtejszej trzeciej ligi wyciągamy leszczy bez perspektyw, a i tak taki Baena wciąga nasze pseudotalenty nozdrzem. I to jest dopiero smutne.

Pamietac trzeba o tym ze wrzucasz kolejny raz jakies bzdury bez weryfikacji. Typowe.

Baena przyszedl do nas z 2 ligi hiszpanskiej, a nie 3.

Ci którzy przychodzą z 2 sobie przeważnie radza, Mula, James (1 raz), Junca, Carbo, Villar ,Rodado, Raton - wszyscy przyszli z 2 ligi

Z 3 mielismy Benito i Alfaro i jakoś nikt wiecej pomimo tego przerastajacego poziomu z tamtad nie przyszedł. Dziwne co nie?

I to nawet mimo tego że place tu sa 2x wieksze? Czy Kiko i Basha mieli klapki na oczach ze korzystali tak marginalnie z tak swietniej 3 ligi hiszpanskiej?

s1mone 02.01.2025 17:31

Wolfy :

A co, Poletanović nas nie spuścił z ligi? Może i wyglądał na boisku przyzwoicie, z resztą cała Wisła wtedy zdawała się przyzwoita tylko ciągle było coś. Tu niefart, tu sędzia skręcił, tam brak skuteczności - koniec konców banda miękkich fajfusów nas spuściła do 1 ligi z Poletanoviciem na czele.

Razem z wójem i całą resztą dał dupska - był podstawowym pomocnikiem w rundzie, którą zaczynaliśmy poza strefą spadkową, a w której finalnie spadliśmy.

Miękki fajfus jak cała reszta ówczesnego składu. Mamy takich na pęczki, poszukać kogoś innego. Odgrzewane kotlety przeważnie się nie sprawdzają, jest na tyle piłkarzy w Europie, że nie trzeba brać 31 letniego Serba, który ostatnio kopie już głównie hobbistycznie i pęka pod presją.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl