Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bobic 25.02.2009 17:49

Jak byscie chcieli poczytać:
http://s k w k.pl/news/show/3005
(bez przerw oczywiscie)

element 25.02.2009 21:48

Porcja zdjęć z dzisiaj na stronie SKWK.

^Lisu^ 25.02.2009 23:10

Szybciej i sprawniej na stadion
http://www.stadionwisly.info/?p=aktualnosci&z=299

sayek89 26.02.2009 00:23

Z kolei poziom powyżej zostanie zaaranżowany jako typowo kibicowski – wypełnią go bary, sanitariaty oraz sklepiki z pamiątkami. Zorganizowany będzie także punkt pierwszej pomocy. Wejścia do budynku znajdować się będą wprost w fasadzie trybuny przy ul. Reymana, a widzowie będą mogli bezpośrednio przejść do swoich miejsc – sektor o roboczej nazwie ‘E1’ będzie posiadł aż 3.697 krzesełek.

Czyżby sektor C na dobre przestał istnieć że mowa tu o E1 ?

bakusNH 26.02.2009 02:49

mowa tu o E1 na planach ,czyli chodzi chyba o dolna czesc trubyny C

zxcvbnmlp 26.02.2009 10:15

Nie zastanawiało was nigdy czemu do dzisiaj nie zostało oddane do użytku wnętrze trybuny D??

bonawentura 26.02.2009 10:38

A miało wogóle być oddane do użytku?

^Lisu^ 26.02.2009 11:18

Jak widac po zdjeciach robota nabiera tępa wczoraj w samym wykopie przy zbrojeniu pracowalo okolo 30 pracownikow:)

sayek89 26.02.2009 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zxcvbnmlp (Post 682037)
Nie zastanawiało was nigdy czemu do dzisiaj nie zostało oddane do użytku wnętrze trybuny D??

Ponieważ ktoś się z tym cacka. Też nie potrafię zrozumieć ile jeszcze czasu potrzeba aby wnętrze było gotowe.

szejkspir 26.02.2009 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MarciN90 (Post 682081)
do 23.11.2009 rozbudowane maja zostac ulice Reymonta i Piastowska i ulepszone skrzyżowania m.in. z 3 maja! Dla mnie super wiadomosc głownie dlatego że widac przynajmniej ze miasto naprawde duzo robi w kierunku Euro. Bo o tych planach rozbudowy tych ulic juz slyszalem ale myslalem ze na planach sie skonczy, a tu prosze taka miła niespodzianka. Jeszcze tylko wiosna a jak za rok wrocimy na Reymonta to bedziemy mieli super dojazd :) nic tylko sie cieszyc :)

W/w inforamacja obejmuje tylko przygotowanie projektu i wniosek o pozwolenie na budowę. W następnym etapie ogłoszony zostanie przetarg na roboty drogowe. Nie jest to duży zakres prac, więc przypuszczam, że na wiosnę (najpóźniej do połowy) 2010 roku zdążą jak nic :D

dannato 26.02.2009 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 682071)
Ponieważ ktoś się z tym cacka. Też nie potrafię zrozumieć ile jeszcze czasu potrzeba aby wnętrze było gotowe.

Nikt się nie cacka...Przecież tam nie ma prowadzonych zadnych prac...
Projekt został zresztą zmieniony. Zaplecze będzie oddane wraz z całym stadionem.
Cierpliwości.

Cytat:

mowa tu o E1 na planach ,czyli chodzi chyba o dolna czesc trubyny C
Tak, oczywiście - to dolna część dawnego C, na planach są sektory od A do I, ostatecznie będzie to pewnie od Wisły zależało jak sobie to ułożą.

Na planach wygląda to teraz tak, że:
- trybuna główna (zachodnia) - A,B
- trybuna południowa - C
- narożnik pd.-wsch (sektor gości) - D
- trybuna wschodnia - E,F
- narożnik pn.-wsch. - G
- trybuna północna - H (??!!)
- narożnik pn.-zach. - I

Oczywiście nie ma to przełożenia specjalnego...:)

matt_21 26.02.2009 13:55

http://sport.onet.pl/0,1248699,1923947,wiadomosc.html

Co za chory pomysł. Ja rozumiem, że obniżamy płytę boiska a na Hutniku pucharów się grać nie da ale do Wrocławia jest autostrada A4, można dojechać w 3 godziny + dobre połączenie kolejowe, do Żiliny najpierw trzeba dojechać zakopianką (co najmniej 2 godziny) i potem godzina przez Słowację czyli to samo. A wyjdzie na to, że Polska to taki kraj że nie ma u nas nawet stadionu na którym można zagrać. Dodatkowo te bilety, których my byśmy nie kupili dokupiłby Śląsk więc trybuny pełne czyli zarobek dla klubu by był, bo rozumiem, że o to się klub martwi, wymyślając coraz to nowe miejsca.

radekogi 26.02.2009 14:06

haha no jaja piękne... jeszcze liczyłem na to że może stadion Żiliny jest większy i dlatego na niego padł wybór tymczasem ma on.... 6000 miejsc. To ja sie pytam czemu nie można pucharów grać na Hutniku gdzie jest tyle samo miejsc, zadaszenie i oświetlenie tez bedzie... nie mówiąc o stadionie Śląska Wrocław gdzie wieksza pojemność i wsparli by nas bracia

ultr4 26.02.2009 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 682196)
haha no jaja piękne... jeszcze liczyłem na to że może stadion Żiliny jest większy i dlatego na niego padł wybór tymczasem ma on.... 6000 miejsc. To ja sie pytam czemu nie można pucharów grać na Hutniku gdzie jest tyle samo miejsc, zadaszenie i oświetlenie tez bedzie... nie mówiąc o stadionie Śląska Wrocław gdzie wieksza pojemność i wsparli by nas bracia

W przyszlym sezonie oddana bedzie do uzytku nowa trybuna, co zwiekszy pojemnosc stadionu do 12tys. miejsc.

filip74 26.02.2009 14:20

A jak Śląsk Wrocław też będzie grał w Pucharach to co wtedy?

Pero 26.02.2009 14:20

Najpierw wywalczmy awans, a potem dyskutujmy.

Bodajże jedną stronę wcześniej była dyskusja o tym dlaczego sektor D nie jest wykańczany.

filip74 26.02.2009 14:22

Chorzów z tego co wiem odpada z powodu przebudowy.

Pero 26.02.2009 14:24

http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=10472

runner 26.02.2009 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 680917)
zaczęli przykręcać drewniane barierki do ściany szczelinowej przy narożniku..
czyżby przygotowania pod wykop pod narożnik ?

Godzinę temu czyli około 11.30 koparka zaczęła kopać w miejscu narożnika przy trybunie D, tuż przy maszcie oświetleniowym. Masz i tak jest zabezpieczony stalowymi profilami wbitymi w ziemię___info z SkyscraperCity

bravelukas 26.02.2009 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 682213)

tak nawiasem, nie wiem czemu, ale wchodzac na ta stronke to wyskoczylo mi, ze jest na niej wirus wiec uwazajcie

sayek89 26.02.2009 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 682297)
tak nawiasem, nie wiem czemu, ale wchodzac na ta stronke to wyskoczylo mi, ze jest na niej wirus wiec uwazajcie

Uuuu trojana mają ;P Nie wchodźcie ;)

darotsok73 26.02.2009 16:02

Ciekawe, bo wchodziłem na tą stronę rano i było czysto ,czyżby akcja sabotażowa starozakonnych hakerów? :australopitek:

Arturo Qr2nów 26.02.2009 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 682214)
Godzinę temu czyli około 11.30 koparka zaczęła kopać w miejscu narożnika przy trybunie D, tuż przy maszcie oświetleniowym. Masz i tak jest zabezpieczony stalowymi profilami wbitymi w ziemię___info z SkyscraperCity

Potwierdzam. Zaczęło się kopanie w narożniku od strony D. Natomiast z głównego wykopu usunięto już ziemie. Zostały tylko resztki wydobyte z zagłębień na oczepy.

^Lisu^ 26.02.2009 19:02

"Od wtorku, w miejscu gdzie przygotowano już podkład, trwa zbrojenie płyty dennej. Płyta ta należy do grupy fundamentów płytowych. Stosowana jest ona w specyficznych warunkach ziemnych, a takie właśnie występują na terenie stadionu. Chodzi tu oczywiście o słabą nośność gruntu, oraz fakt, że część podpiwniczona znajdować się będzie poniżej poziomu wód gruntowych.
Wynika to z tego, iż obszar budowy jest fragmentem terasy Wisły, rozciętej korytem Rudawy. Przeważają na nim osady piaszczysto ? żwirowe występujące do głębokości 11-13m.
Płyta denna natomiast znajdzie się na poziomie o 4,5m niższym od poziomu ulicy, a jej grubość wyniesie 50cm. Widoczne na zdjęciach wgłębienia to nic innego jak miejsca pod stopy fundamentowe, na których niebawem pojawią się słupy. Ich głębokość wahać się będzie od 80 do 100cm. Aby zoptymalizować i usprawnić prace płytę podzielono na 5 części. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy jej odcinek ma być już gotowy na początku przyszłego tygodnia."

szejkspir 26.02.2009 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ^Lisu^ na podstawie stadionwisly.info (Post 682429)
"Od wtorku, w miejscu gdzie przygotowano już podkład, trwa zbrojenie płyty dennej. Płyta ta należy do grupy fundamentów płytowych. Stosowana jest ona w specyficznych warunkach ziemnych, a takie właśnie występują na terenie stadionu. Chodzi tu oczywiście o słabą nośność gruntu, oraz fakt, że część podpiwniczona znajdować się będzie poniżej poziomu wód gruntowych.
Wynika to z tego, iż obszar budowy jest fragmentem terasy Wisły, rozciętej korytem Rudawy. Przeważają na nim osady piaszczysto ? żwirowe występujące do głębokości 11-13m.
Płyta denna natomiast znajdzie się na poziomie o 4,5m niższym od poziomu ulicy, a jej grubość wyniesie 50cm. Widoczne na zdjęciach wgłębienia to nic innego jak miejsca pod stopy fundamentowe, na których niebawem pojawią się słupy. Ich głębokość wahać się będzie od 80 do 100cm. Aby zoptymalizować i usprawnić prace płytę podzielono na 5 części. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy jej odcinek ma być już gotowy na początku przyszłego tygodnia."


info by http://www.stadionwisly.info

:P

^Lisu^ 26.02.2009 20:12

Chcialem tak napisac ale nie doszedlem jeszcze do tego jak sie cytuje;D

element 27.02.2009 00:28

http://wisla.krakow.pl/art.php?odp_i...&action=wyniki

fajna ankieta.
Kielce, gdzie wiadomo że nas nie wpuszczą z wiadomych powodów.
Gdzie stadion Hutnika?
Pozostaje żaden z powyższych.

Wojtas 27.02.2009 00:51

Naprawde niewiem jakim cudem i sposobem w jakiejkolwiek ankciecie typu "Gdzie zagramy"--wymieniane sa Kielce.

To chyba ostatni stadion na ktory by nas wpuscili,a wczesniej ogrodzili 5 metrowa murem z fosą byle tego nie zrobic.Juz predzej odkryją rope na Rynku Głownym niz nas wpuszczą na tamten stadion.

Szary007 27.02.2009 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MarciN90 (Post 683080)
chyba mi coś umkneło i tak sie zastanawiam czemu wszyscy tak mowia ze nas do Kielc nie wpuszcza? Czyzbym o czyms nie slyszal lub nie pamietal? Moze mi ktos napisac?

Pewnie dlatego, że po paru meczach tego stadionu już by nie było.. :-P

medyk 27.02.2009 12:02

słyszałeś o takim klubie Korona? i wiesz z kim się bratają moze ? jak by na nasz stadion Lecha wpuscic.

DoggTS 27.02.2009 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 683085)
słyszałeś o takim klubie Korona? i wiesz z kim się bratają moze ? jak by na nasz stadion Lecha wpuscic.

o brataniu to już nieaktualne - Cracovia zerwała zgodę z Koroną Kielce.

Dla tych co nie wiedzą o tragedii z 2007 roku
Panowie, czy tak trudno wklepać w google trzy słowa: Kielce Kibice Wisły i już dowiedzie się, dlaczego nasze mecze w Kielcach raczej nie wchodza w rachube...

dannato 27.02.2009 12:13

Kielce nawet na mecze Cracovii się nie zgodziły.

skrzynia1906 27.02.2009 14:02

Panowie a tak apropo niektorzy narzekaja ze mamy malo przestrzeni pod E i D ...to zobaczcie tutaj....
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4033

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4010
A tu fajnie widac jak im woda przecieka....Dramat....

szczaq21 27.02.2009 14:10

Dramat to co zrobili na Lechu to mało powiedziane, to całkowita porażka. Przynajmniej u nas nie ma takich "ciekawych" scen.

PhantomRanger 27.02.2009 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skrzynia1906 (Post 683161)
Panowie a tak apropo niektorzy narzekaja ze mamy malo przestrzeni pod E i D ...to zobaczcie tutaj....
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4033

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4010
A tu fajnie widac jak im woda przecieka....Dramat....

Rzekłbym, że tam w ogóle nie ma zaplecza. A to, że im woda przecieka to nie moja sprawa. Nie nasz stadion. Jednak nie zapominajmy, że Budimex u nas też taki numer odstawił. Jeśli się nie mylę było to na E, ale szybko to wymienili i uszczelnili. Teraz idzie odwilż więc nie powinno być trudności z budową:)

WislaFan123 27.02.2009 14:58

Jak i w zyciu, najwiekszym problemem nie jest blad, bledem jest jesli sie szybko tego problemu nie zauwazy i nie naprawi... Jak ktos dobrze pamieta, to w jednym narozniku na Allianz Arena podczas Pucharu Konfederacji dach przeciekal w czasie jednego meczu, woda na ludzi sie lała, ktoś zrobił tragedie? Nie, bo w przeciagu kilku dni to naprawiono. I wlasnie problemem na Lechu jest to ze jak kapalo tak chyba kapie. Ale swoja droga to trybune maja fatalna, taki ot betonowy kloc, u nas jakby pomalowac podpory przynajmniej tak jak jest z boku trybun to bylo by OK, no i jakby schowali ta wentylacje..

Proud 27.02.2009 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 683195)
Chwalmy pana za Obtułowicza :)

:shock:
nie sądziłem że przeczytam kiedyś coś takiego w tym temacie :D u nas naprawdę ładnie wnętrze wygląda jak się je porówna do stadionu w Poznaniu. Zresztą sami kibice bodajże ŁKSu chwalili naszą trybunę.

Bobic 27.02.2009 15:46

Panowie a ma ktos z was może zdjecia tybuny E w srodku bo nie miałem przyjemnosci w niej być a chciałbym wiedziec jak to wygląda :-)

saklak1906 27.02.2009 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobic (Post 683224)
Panowie a ma ktos z was może zdjecia tybuny E w srodku bo nie miałem przyjemnosci w niej być a chciałbym wiedziec jak to wygląda :-)


Tu masz kilka galerii z oficjalnej
http://www.wisla.krakow.pl/art.php?i..._id=3&index=42

jaszczur90 27.02.2009 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 683230)

ale nie ma zdjęć już po oddaniu do użytku zaplecza ... tylko trwania budowy :-/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl