Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

Adasss 16.08.2010 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 962781)
... tylko inna spawa, że w wielu sytuacjach bramkarz o wiele bardziej ostentacyjnie przetrzymuje piłkę w rękach i nikt nie gwiżdże, a patrząc na zachowanie Cabaja, to on nawet jakoś szczególnie nie zwlekał z wybiciem piłki, poza tą chwilką kiedy zatrzymał się żeby poprawić getry. ....

A jak często widuje się bramkarza z piłką w rękach poprawiającego sobie getry? Jak to nie jest ostentacyjne opóźnianie wybicia to nic nim nie jest. Zacznijcie się przyglądać bramkarzom w takiej sytuacji, zwykle od razu starają się sprawiać wrażenie, że zabierają się za wybicie/wyrzut piłki. Cabaj jest idiotą i tyle, bo dodatkowo ustawił mur tak, by praktycznie bez przesunięcia piłki dało się trafić przy słupku.
P.S. i proszę nie mylić opóźniania rozpoczęcia gry przez bramkarza z opóźnianiem pozbycia się piłki. Bo mam wrażenie, że niektórzy nie zauważają różnicy.

For_FuN_ 16.08.2010 23:51

Meczu nie ogladalem, a weszlo wyliczylo, ze w tym spotkaniu bylo kilka takich sytuacji(w tym Antolovica) nieodgwizdanych...czyli zachowanie sedziego jest conajmniej dziwne. Czemu gwizdze akurat w 94 minucie? Troche konsekwencji.

Arturo Qr2nów 16.08.2010 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 962761)
Z...

Ale sędzia postąpił w ramach obowiązujących przepisów? Niestety (choć akurat w tym przypadku dobrze:D) sędzia ma prawo do własne interpretacji w ramach obowiązujących przepisów i tyle. Poza tym kiedy, jak nie w doliczonym czasie należy surowo karać wszelakiej maści kombinatorów i symulantów? Jeżeli możesz, to podaj (lub ktokolwiek inny) link do najnowszej wersji przepisu, który mówi o tym, że piłka musi wykonać pełny obrót przy wykonaniu rzutu wolnego pośredniego.

0 22 17.08.2010 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 962783)
Legia z frekewncja cos nie za dobrze,na dole pusto,w sektorze gdzie siedziala Cracovia tez pustawo.
Zyleta za to fajnie spiewała,pare razy konkret..

http://www.youtube.com/watch?v=DbbDEAhHU_k

Tutaj dobrze widać - momentami - pustki za bramką. Coż nie do końca jeszcze się wszystko ogarnia ale:

1. Prawdopodobnie sektor 'nad Cracovią' był wyłączony ze sprzedaży
2. Prawdopodobnie sektor 'obok Cracovii' był wyłączony ze sprzedaży (na filmiku - po lewej od bramki)

bufory.

3. 'Sektor Cracovii' był co najmniej w połowie pusty - sięga do polowy bramki na filmiku, bo Cracovii zamiast 1200, zamiast zamówionych 600 biletów, przyjechało chyba 5 autokarów (widziałem jadac na stadion), wiec w sumie było ich pewnie z max 300.

Stad te pustki. Plus oczywiście troche pustek samych z siebie, bo kompletu nie było.

Sartre 17.08.2010 00:15

Trochę psuje efekt, że ludzie tłumnie walą na górną, a na dolnej jak szkółka leśna i napis LEGIA. Górna wschodnia była zapełniona +/- full, ale to dolna przyciągała wzrok, bo napis. Taka karma ;)

Żyleta - 10/10 :D Jak zobaczyłem te falujące hordy hunów za bramką, to aż mnie zakuło, że dzisiaj nie mogłem pojechać na Łazienkowską :)

EDIT: a to zdjęcie jest przekotem :D

http://legia.com/www/galerie/legia/2...c/big/1040.JPG

Marcin(L) 17.08.2010 01:11

Wiele osób napisało powyżej, że w sytuacjach przytrzymywania piły bramkarz dostaje żółtą kartę - zgoda, ALE jeśli się nie mylę to wtedy gdy jest wnowienie "z piątki", tutaj Pan Marcin Pajac trzymał piłkę w ręku, poprawiał sobie rajstopy, dłubał w nosie no i się doigrał, powtórki pokazują, że sędzia miał podstawy do podyktowania rzutu wolnego.
Poza tym sędzia mógł wziąć pod uwagę wcześniejsze zachowanie bramkarza, nie musze nikomu tłumaczyć, że zarówno Cabaj jak i całą Cracovia grała na czas od 5 minuty meczu.

Daja`n 17.08.2010 05:23

Ten wolny to jakieś jaja w normalnej lidze Cabaj dostał by kartkę za grę na czas ale w naszym kraju wszystko jest możliwe nawet wielkie otwarcie stadionu z 3 trybunami KOMEDIA taka sama jak wczorajszy wolny!

Pan Jotka 17.08.2010 06:19

Ale pieprzycie ludzie!
1.Cabaj MIAŁ już żółtą kartkę! Co miał zrobić sędzia? Wyrzucić go? Wtecy dopiero byłyby lamenty.
2.Podyktował rzut wolny i..błąd Cabaja zdecydował o tym, że padł gol.
3. Cracovia miała 5 setek żeby wygrywać z Legią 3-4:0!
4.Jest przepis? Jest.Zmysłił sędzia sytuację? Nie. To co się czepiacie? Co miał niby zrobić? Żólta kartka odpadała patrz pkt.1!
5.Nie szkoda mi Cracovii bo tyle co zrobiła przy zielonym stoliku szachrajstw to sie w pale nie mieści! Sprawiedliwość zawsze tryumfuje.
6.Największy moralizator w tej sytuacji to..Kowalczyk. A ustawianie meczy włącznie z osławioną ostatnią kolejką to nie przeszkadzało mu tak?
7.Typowo polskie podejscie: jest przepis-jest.Wykroczenie było-było.Ale panie władzo bo ja to albo tamto. Było przewinienie-była kara!

Gwiaździsty 17.08.2010 06:39

Co do symulanctwa, które im bliżej końca tym częstsze było w wykonaniu zawodników grajacych w obozowych ferszalungach, to mnie rozbawiła do łez sytuacja, kiedy niejaki Janus pędzi z piłką na bramkę Legii, a legionista przyz zwarciu ciałem próbował wyjśc przed niego zasłaniając lekko ręką jego bark.Janus oczywiście padł na ziemię jak rażony piorunem i ...........chwytając się obiema dłońmi za.... twarz turlał się po boisku. Najlepiej to było widać na powtórkach. Kabaret. :) Ciekawe czy to nowe metody pracy Ulatowskiego, bo gdyby tak policzyć to chyba każdy orócz Cabaja leżał na ziemi nieżywy po kilka minut lub krecił na niej piruety "z bólu" .

mitmichael 17.08.2010 06:55

"Specjalnie obejrzeliśmy mecz Legia - Cracovia raz jeszcze (tzn. oglądamy w tym właśnie momencie, jest 50 minuta). I co? W 45 minucie i 28 sekundzie Marijan Antolović złapał piłkę i trzymał ją w ręku przez kolejne osiem-dziewięć sekund. Dlaczego wtedy nie było rzutu wolnego pośredniego? W końcu "przepis to przepis". Dlaczego Stefański zlekceważył zasady gry? Bo co, głupio było zagwizdać? Kibice zjedliby go żywcem? No tak."

"Ale dodajmy, że Cabaj dłużej niż przez 6 sekund trzymał piłkę w 2 minucie i 17 sekundzie (9 sekund), 7 minucie i 43 sekundzie (8 sekund), 20 minucie i 30 sekundzie (15 sekund), 20 minucie i 55 sekundzie (9 sekund), 38 minucie i 55 sekundzie (10 sekund). Dlaczego wtedy Stefański nie reagował? Dlaczego zagwizdał dopiero, gdy chodziło o ostatnią możliwą szansę dla Legii na zwycięstwo? Dlaczego postanowił zabłysnąć w takiej chwili? Mógł wydłużyć mecz o kolejną minutę, nikt nie miałby żadnych pretensji. Ale on dał prezent - bo inaczej tego nazwać nie można. Przepisy są jednakowe w pierwszej i w ostatniej minucie. Stosowanie ich wybiórczo prowadzi do kontrowersji (albo raczej skandali)."

by weszlo


Nie ogladałem meczu bo była u mnie akurat burza ale jezeli wczesniej sedzia nie zareagowal na dluzsze przetrzymywanie pilki przez Antolovicia to nie powinien tez reagowac w koncowce. Nie powiem, ze porazki Cracovi mnie nie ciesza ale jak to mialo byc z "duchem gry" wedlug przepisow to ja nie mam pytan. Jak sie nie reaguje wczesniej na takie cos to sie nie reaguje w koncowce. Mozemy mowic co chcemy - sedzia chcial sie pokazac i sie pokazał. Ciekawe co powiedza w Warszawie jak ze Slaskiem bedzie podobna sytuacja bo po wczorajszym wyczynie sa z tego powodu bardzo zadowoleni. A Ulatowskiemu sie nie dziwie, ze sie tak zachowal na konferencji po meczu bo kogo w takiej sytuacji by nerwy nie poniosły.


Pan Jotka głownie mi chodzi tutaj o pojecie "z duchem gry" bo jak juz o tym mowimy to sie kara wszystkie takie sytuacje i nie wazne, czy w 10 minucie spotkania czy w 90 minucie - sedzia powinien byc konsekwentny a jak konsekwentny nie jest to znaczy, ze nie powinien sedziowac.

Pan Jotka 17.08.2010 07:07

Nie czytaj weszlo. Maja patent na prawdę od jakiegos czasu. Kontestowanie wszystkiego wychodzi im idealnie.Szkoda, że z receptami na sukces jest u nich gorzej.
Gdyby w piłce nożnej było zatrzymywanie czasu to problemu by nie było. Ale jest JAK w piłce ręćznej: cvały czas gracie i zegarmimo przerw chodzi.Dopiero w zasadzie 2 OSTTANIE MINUTY sędzia decyduje o zatrzymaniu lub puszczeniu zegara.
I tak tutaj: Nikt nie będzie 2 20minucie zatrzymywał gry bo Cabaj ma pilkę 12 sekund. Ale gdy jest 92 minuta a pan Cabaj poprawia getry, mając juz żółtą kartkę....No przykro mi, ale to byla bardzo sluszna decyzja.

Acima 17.08.2010 07:33

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...dy_Cabaja.html
Na tym filmie można wyliczyć, że Cabaj trzymał piłkę 13-14 sekund.

Gwiaździsty 17.08.2010 07:41

"Podciągnij rajtki, hej Cabaj podciągnij rajtki..." to taka nowa przyśpiewka na derby :)

arti 17.08.2010 07:47

Sędzia mógł gwizdnąć, nie musiał (przecież często są sytuacje jak ta albo kontrowersyjne starcie na polu karnym itp.) no ale, że Cabaj jest znanym frajerem to po raz którys tam swoim nieudacznictwem sprowokował stratę punktów. Osobiście wolałbym remis w tym meczu, ale skończyło sie jak skończyło.

GemHZR 17.08.2010 07:53

W 2 minucie to se bramkarz może trzymać piłkę i 10 minut. Chciałbym żeby od teraz zawsze gwizdali takie wolne przeciwko ściemniaczom grającym na czas.

Jot 17.08.2010 08:08

Dziewczyny z kałuży teraz wylewają żale, a kto im spier.dolił mecz wiedzą doskonale :lol:
Ich płacz bezcenny hehehe.
P.S. Gwiaździsty - można by było to zaśpiewać :)

Zwierze 17.08.2010 08:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 962590)
Nieprawda. Ja liczyłem na obustronny walkower. :D

Jesteś bardzo bliski tryumfu. Cabaj specjalnie trzymał piłkę za długo, Legia o tym wiedziała że tak będzie. Mecz był dogadany...:)

carpenter 17.08.2010 08:25

Zastanawia mnie tylko jak wypowiadali by sie ci wszyscy wysmiewacze frajerstwa Cabaja, gdyby w takiej sytuacji w meczu z Legia znalazl sie Pawelek, i dostalibysmy taka sama bramke w 94 minucie :D Ludzie troche obiektywizmu, bo za pol roku spotka nas to samo i wtedy my bedziemy plakac a zydy z nas sie smiac. Legia potrzebowala zwyciestwa zeby zapelnic ten stadion i je dostala. Analizujac sytuacje z Cabajem, to wcale za dlugo ze wznowieniem nie czekal - standard. Nie zebym panienek z drugiej strony jakos zalowal, ale ten mecz byl na remis i obiektywnie sedzia im go zabral. A w Legii, proces budowy druzyny zostal w tym momencie mocno przyspieszony i nie chcial bym byc zlym prorokiem, ale ten mecz mogl de facto zadecydowac o rozstawie tabeli na koniec.

Gwiaździsty 17.08.2010 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez carpenter (Post 962842)
. Nie zebym panienek z drugiej strony jakos zalowal, ale ten mecz byl na remis i obiektywnie sedzia im go zabral.

TZn. ustawił im jeszcze w bramce Cabaja ? :)

"Podciągnij rajtki,
hej Cabaj
podciągnij rajtki !"

carpenter 17.08.2010 08:40

Oj widze juz niektorzy nie pamietaja juz jak kilka lat temu Legia doczlapala sie do mistrza takimi wlasnie wolnymi w ostatnich minutach meczu. Dla laika to moze byc niezrozumiale, ale wolny podyktowany w takiej sytuacji, w tym miejscu, w tej minucie, z Cabajem na bramce i Iwanskim przy pilce to w 70 % gol. Powtorze jeszcze raz: Troche obiektywizmu Panowie bo w poprzednim sezonie w analogicznej sytuacji stracilismy mistrzostwo i wtedy to my bylismy frajerami.

Gwiaździsty 17.08.2010 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez carpenter (Post 962849)
Powtorze jeszcze raz: Troche obiektywizmu Panowie bo w poprzednim sezonie w analogicznej sytuacji stracilismy mistrzostwo i wtedy to my bylismy frajerami.

Tylko wtedy nikt nie miał pretensji do sędziego, że Jop swoją kwadratową głową strzelił samobója.
Więc nie porównujmy tych sytuacji. Bo to co wygaduje Ulatowski i jego kopacze, o kibicach nie wspomnę to się nadaje do kabaretu pt." naród uciśniony".

Jot 17.08.2010 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez carpenter (Post 962842)
Ludzie troche obiektywizmu, bo za pol roku spotka nas to samo i wtedy my bedziemy plakac a zydy z nas sie smiac.

Nie spotka ;)
Każdy powód jest dobry, żeby pośmiać się z tych gamoni :p

Baala 17.08.2010 08:58

Ja napisze krótko:
Takiego wałka jeszcze na oczy nie widziałem. Przecierz tego nie powstydziłby się słynny sędzia Laguna z piłkarskiego pokera. Nikt mi nie wmówi że nie doszło w przerwie do jakiś rozmów między sędzią i działaczami Legii. Przecierz oni nie mogli przegrać swego pierwszego meczu u siebie, drugiego pod rząd, bo by byli ostatni w tabeli i byłby to ffatalny wizerunek marketingowy. Nie po to wykładali tyle kasy na stadion i grajków. Także Cracovia nie została oszukana na oczach całej Polski, ona została orżnięta.

Sartre 17.08.2010 09:00

Jeszcze raz: przepisy przeciwko grze na czas mają największe znaczenie właśnie na koniec meczu. Nie dziwię się, że poszedł gwizdek, bo Cabaj pojechał po bandzie tym wylegiwaniem się na murawie i poprawianiem getrów. Rozwalił cały swój naprawdę fantastyczny występ tym zachowaniem. No i wolny pośredni to jeszcze nie gol, to nawet nie karny, a że Iwański zamienia takie sytuacje w karnego, to już zupełnie inna sprawa.

A tak naprawdę piszę tylko po to, by wrzucić kolejne przekot zdjęcie z meczu :D
http://legia.com/www/pliki/jesien10/1806galeria3.JPG - prawidłowa pozycja pasiastych ;)

Cytat:

Takiego wałka jeszcze na oczy nie widziałem. Przecierz tego nie powstydziłby się słynny sędzia Laguna z piłkarskiego pokera. Nikt mi nie wmówi że nie doszło w przerwie do jakiś rozmów między sędzią i działaczami Legii. Przecierz oni nie mogli przegrać swego pierwszego meczu u siebie, drugiego pod rząd, bo by byli ostatni w tabeli i byłby to ffatalny wizerunek marketingowy. Nie po to wykładali tyle kasy na stadion i grajków. Także Cracovia nie została oszukana na oczach całej Polski, ona została orżnięta.
Twoim dowodem na to, że to był wałek jest to, że w tym wałku brała udział marketingowa Legia, która wydała dużo na transfery. Dobry dowód, dobry ;]

A tak swoją drogą - słynny sędzia Laguna nie drukował, czy tam wydrukował jeden mecz na sam koniec, żeby się odegrać na skorumpowanej lidze, więc kiepski przykład ;)

arti 17.08.2010 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 962857)
Ja napisze krótko:
Takiego wałka jeszcze na oczy nie widziałem. Przecierz tego nie powstydziłby się słynny sędzia Laguna z piłkarskiego pokera. Nikt mi nie wmówi że nie doszło w przerwie do jakiś rozmów między sędzią i działaczami Legii. Przecierz oni nie mogli przegrać swego pierwszego meczu u siebie, drugiego pod rząd, bo by byli ostatni w tabeli i byłby to ffatalny wizerunek marketingowy. Nie po to wykładali tyle kasy na stadion i grajków. Także Cracovia nie została oszukana na oczach całej Polski, ona została orżnięta.

To mało widziałeś... tak - Cracovia została orżnięta, a nawet zerżnięta...:lol:
Był remis więc nie przegraliby.
@ carpenter - ostatniego popisu Jopa w meczu z ksc, jego skutków i rechotu jaki się poniósł po Polsce nie przebije nic przez najbliższe 10 lat jak nie więcej, więc nic złego posmiać się teraz z innych:)

bozar 17.08.2010 09:11

Panowie, decyzja sędziego była SKANDALICZNA.
I nie mówię tu już o szeroko komentowanej gorliwości sędziego nie idącej z duchem gry.
Dobra, chce być aptekarzem - to niech będzie.
Spójrzcie na tą powtórkę: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...dy_Cabaja.html
Siódma sekunda a więc złamanie przepisu następuje w momencie gdy Cabaj poprawia getry na piątym metrze.
I tylko stamtąd sędzia miał (wątpliwe ale jednak) prawo podyktować wolnego bo tam nastąpiło przewinienie.
W tej sytuacji wskazanie 14-15 metra było skandalicznym wypaczeniem.
A chyba jasnym jest że z 5 metra, mając drużynę rywali w bramce jest dużo trudniej trafić.

mitmichael 17.08.2010 09:19

Tak ładnie niektorzy stwierdzacie, ze sedzia zachował sie OK bo przegrala tym sposobem Cracovia - nasz wrog a sie załoze, ze spotyka nas taka sama sytuacja to nie wytrzymacie nerwowo i posypia sie przeklenstwa - nie bedzie wam wtedy do smiechu. Dla mnie sedzia zachował sie jak smiec, teraz przez te glupia sytuacje Legia ma nowego sprzymierzenca - bo tak spokojnie mozna nazwac podarowany rzut wolny w takim momencie. Nie odwołujcie sie do zasad bo one w tym przypadku sa nie fair. W Anglii takiego sedziego juz dawno by nie widziano w angielskiej ekstaklasie.

wisl@k_TS 17.08.2010 09:27

Właśnie mi się przypomniało dlaczego nikt w Polsce nie lubi Legii :lol:

Cieszy to, że pokrzywdzonym dziewczyny zza Błoń, im nigdy za wiele takich przypadków :)

A co do Legii, to z Maciejem "wypada tylko przeprosić kibiców" Skorżą i jego przyjacielem z Italii nawet pomoc od sędziów nie pomoże w mistrzostwie, oby :-)

Arturo Qr2nów 17.08.2010 09:30

Ja tam widziałem większy przekręt w lidze. Mianowicie utrzymanie się parchów, kosztem ŁKS. Końcówka meczu, a parchy turlają się po murawie, jak rażeni piorunem, Cabaj w ostatnich sekundach ostentacyjnie leży na piłce, podnosi się jakby miał reumatyzm, poprawia getry, kozłuje piłką, wystawia łapę i dopiero wybija piłkę. W tym czasie można piłkę wybić, przeciwnik może ją przejąć, desperacko wrzucić w pole karne i - a nóż - padłaby bramka. Warto też nadmienić, że Cabaj miał już kartkę na koncie więc powinien być ostrożniejszy. Gdyby sędzia dołożył wszelkich starań by pomóc Legii, to by gwizdnął karnego.

Minki żydowskich kopaczy oraz co poniektórych na osiedlu - bezcenne :D

Kocur 17.08.2010 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 962874)
Tak ładnie niektorzy stwierdzacie, ze sedzia zachował sie OK bo przegrala tym sposobem Cracovia - nasz wrog a sie załoze, ze spotyka nas taka sama sytuacja to nie wytrzymacie nerwowo i posypia sie przeklenstwa - nie bedzie wam wtedy do smiechu. Dla mnie sedzia zachował sie jak smiec, teraz przez te glupia sytuacje Legia ma nowego sprzymierzenca - bo tak spokojnie mozna nazwac podarowany rzut wolny w takim momencie. Nie odwołujcie sie do zasad bo one w tym przypadku sa nie fair. W Anglii takiego sedziego juz dawno by nie widziano w angielskiej ekstaklasie.


Po pierwsze Cracovia powinna grać w pierwszej lidze a nie ekstraklasie - jeśli mamy się trzymać sportowej rywalizacji i iść z duchem sportu.

Jako że wiadomo jak się poprzednio utrzymali - nie można mówić w ich przypadku i sportowej rywalizacji - koniec kropka.


A jak nam taki numer wywiną to wiadomo że będziemy się w...wiać :D

7 kotów 17.08.2010 09:33

Dziekuje sedziemu.
Mam nadzieje ze sasiadce braknie tego jednego punktu do utrzymania w tym sezonie.

Ortas 17.08.2010 09:34

"Cabaj mógł trzymać piłkę w dłoniach sześć sekund, a trzymał jedenaście. Tutaj nie ma więc mowy nawet o jakiejś kontrowersji, nie ma pola do różnych interpretacji. Po prostu rzut wolny i tyle. Na dodatek Cabaj zupełnie bezsensownie, trzymając piłkę pod pachą, poprawiał sobie getrę. Przecież to była demonstracyjna gra na czas. Sędzia nie miał wyboru" - powiedział w rozmowie ze sports.pl Sławomir Stempniewski, były szef polskich sędziów i znany ekspert Canal Plus z programu "Kontrowersje".

"Jednak... Już po meczu na forach internetowych i blogach rozgorzała dyskusja, czy rzut wolny dla Legii powinien zostać powtórzony. Vrdoljak przed strzałem Iwańskiego trącił piłkę tak, że zrobiła ćwierć obrotu. "Piłka musi po podaniu przekroczyć odległość równą swoją obwodowi" - brzmiały przepisy z zeszłego roku.

Tyle, że przepisy się zmieniły i tegoroczne mówią wyraźnie, że teraz piłkę wystarczy dotknąć. Zatem gol dla Legii zdobyty został prawidłowo."



http://legionisci.com/news/38857_Arb...przepisow.html

GemHZR 17.08.2010 09:39

Ale w tej sytuacji sędzia nie mógł przerwać gry i po daniu kartki Cabajowi oddać piłke spowrotem Cracovii. Takie coś tylko przy "piątce".

jurukuru 17.08.2010 09:45

Faktycznie, masz rację.
Sędzia zrobił jak zrobił, miał do tego pełne prawo, ale pomimo wszystko wyglądało to jak wyglądało.
"pozostaje tylko pośmiać się z dziewczyn z drugiej strony błoń" :)

mitmichael 17.08.2010 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 962889)
Po pierwsze Cracovia powinna grać w pierwszej lidze a nie ekstraklasie - jeśli mamy się trzymać sportowej rywalizacji i iść z duchem sportu.

Jako że wiadomo jak się poprzednio utrzymali - nie można mówić w ich przypadku i sportowej rywalizacji - koniec kropka.


A jak nam taki numer wywiną to wiadomo że będziemy się w...wiać :D

Ta przegrana Cracovii dala nam tylko jedno - teraz w Legii podniecenie, ze potrafia sie z 0-1 wybic w gore i wygrac a My tego nie potrafimy. Pamietacie jak w porzednim sezonie bylo z Lechem? - tylko my jestesmy w stanie awansowac do fazy grupowej LM. Teraz bedzie kolejna sytuacja - tylko my mozemy zostac mistrzem polski bo potrafimy sie podniesc a Wy tego nie potraficie. Noi po takich sytuacjach jak nas kibicow Wisly szlak moze nie trafic jak sie takich bredni slucha. Juz nas nawet co niektorzy skazuja na spadek z ekstraklasy :lol:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jurukuru (Post 962898)
"pozostaje tylko pośmiać się z dziewczyn z drugiej strony błoń" :)

No teraz mozemy sie smiac bo oni sie z nas smiali gdy w porzednim sezonie przegralismy z nimi 0-1 :> sa plusy i minusy wczorajszej sytuacji :P

Gwiaździsty 17.08.2010 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ortas (Post 962892)
"Cabaj mógł trzymać piłkę w dłoniach sześć sekund, a trzymał jedenaście. Tutaj nie ma więc mowy nawet o jakiejś kontrowersji, nie ma pola do różnych interpretacji. Po prostu rzut wolny i tyle. Na dodatek Cabaj zupełnie bezsensownie, trzymając piłkę pod pachą, poprawiał sobie getrę. Przecież to była demonstracyjna gra na czas. Sędzia nie miał wyboru" - powiedział w rozmowie ze sports.pl Sławomir Stempniewski, były szef polskich sędziów i znany ekspert Canal Plus z programu "Kontrowersje".


http://legionisci.com/news/38857_Arb...przepisow.html

Ci wszyscy co pie....ą o jakoby "skandalicznej" czy niby wydumanej decyzji sędziego, niech sobie obejrzą te właśnie filmiki. Jeden z meczu pucharowego (!!!) Celtic - Szachtar, gdzie jak widać sędzia podyktował rzut wolny i to z miejsca gdzie bramkarz kończył swoje przewinienie czyli 11 sek. a nie jak sugerowali to słabo zorientowani, czy nazwijmy to wprost tępogłowi z miejsca gdzie mija właśnie 6 sek. Bajdurzenie, że niby nigdzie i nigdy się tak nie gwiżdże można sobie teraz w kapcie włożyć.
Dokładnie tyle samo sekund miał Cabaj - 11 sek. I skończcie te pierdoły skoro jak widać nie macie pojęcia o przepisach piłki nożnej. Zajmijcie się bierkami a nie footbolem, bo tylko zaśmiecacie niepotrzebnie forum.
Myśle, że to koniec tematu ? No chyba, ze ktoś nie rozumie to co widzi (filmy).

tormenthor 17.08.2010 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 962891)
Dziekuje sedziemu.
Mam nadzieje ze sasiadce braknie tego jednego punktu do utrzymania w tym sezonie.

A ja mam nadzieję, że te 2 ,,wydrukowane" punkty nie przesądzą o mistrzostwie dla Legii. Obawiam się, że w tym sezonie sędziowie i media będą robiły wszystko, aby Legia zdobyła tytuł.

Przypomnę tylko, że rozegraliśmy 2 kolejki i już nie uznano nam prawidłowego gola i nie podyktowano ewidentnego rzutu karnego. Takie detale często są decydujące w ostatecznym rozrachunku vide pomoc sędziów w majstrze dla Amiki.

7 kotów 17.08.2010 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 962907)
A ja mam nadzieję, że te 2 ,,wydrukowane" punkty nie przesądzą o mistrzostwie dla Legii. Obawiam się, że w tym sezonie sędziowie i media będą robiły wszystko, aby Legia zdobyła tytuł.

Przypomnę tylko, że rozegraliśmy 2 kolejki i już nie uznano nam prawidłowego gola i nie podyktowano ewidentnego rzutu karnego. Takie detale często są decydujące w ostatecznym rozrachunku vide pomoc sędziów w majstrze dla Amiki.

Gdyby nasi pilkarze mieli jaja a nie macice, to punktow bysmy mieli 6, i nikt by sie nie przejmowal jakims nieuznnaym golem czy brakiem karnego.
Jestemy slabi i przez to przegramy MP, a nie przez sedziow.

Legia wczoraj gala do konca - wygrala zasluzenie.

bozar 17.08.2010 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 962905)
Ci wszyscy co pie....ą o jakoby "skandalicznej" czy niby wydumanej decyzji sędziego, niech sobie obejrzą te właśnie filmiki. Jeden z meczu pucharowego (!!!) Celtic - Szachtar, gdzie jak widać sędzia podyktował rzut wolny i to z miejsca gdzie bramkarz kończył swoje przewinienie czyli 11 sek. a nie jak sugerowali to słabo zorientowani, czy nazwijmy to wprost tępogłowi z miejsca gdzie mija właśnie 6 sek. Bajdurzenie, że niby nigdzie i nigdy się tak nie gwiżdże można sobie teraz w kapcie włożyć.
Dokładnie tyle samo sekund miał Cabaj - 11 sek. I skończcie te pierdoły skoro jak widać nie macie pojęcia o przepisach piłki nożnej. Zajmijcie się bierkami a nie footbolem, bo tylko zaśmiecacie niepotrzebnie forum.
Myśle, że to koniec tematu ? No chyba, ze ktoś nie rozumie to co widzi (filmy).

...bo ty się znasz...
I nie życzę sobie wyzywania mnie od tępogłowych - kim ty koleś jesteś by mnie oceniać, na oczy mnie nie widziałeś.
Co do meritum - oczywiście dobrze pamiętam tą bramkę z meczu Szachtara z Celtikiem. Nie rozumiem czemu uznaje się za ok że sędzia gwiżdże wolnego z tego miejsca skoro przewinienie następuje w innym. Idąc takim tokiem rozumowania faule powinno się gwizdać z miejsca gdzie upadnie zawodnik a nie z miejsca gdzie był faulowany. Lol.
Przepisy takie czy inne nie zwalniają nas od trzeźwego myślenia i dyskusji.

To wszystko nie zmienia faktu że Craxa sfrajerzyła się w tym meczu pierwszorzędnie. Mogli prowadzić kilkoma bramkami-to co wyrabiała w obronie Legia budzi duże nadzieje przed meczem ze Śląskiem. Oby WKS ich pojechał należycie.

A do kolegów jarających się perspektywą spadku Craxy..jesteście żałośni. Kraków bez derbów? Naprawdę tego chcecie?
Heh co za czasy żebym musiał sąsiadów zza Błoń na forum bronić..

szprotson 17.08.2010 10:57

Nigdy w meczu nei widzielem takiego zachowania sedziego jak wczoraj
Fajnie ze nowy stadion, ale bez jaj.
Ciekawe kiedy Legii beda przyznawac karne przed meczem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl