Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

For_FuN_ 26.08.2009 20:53

http://sport.onet.pl/74318,1248685,2...wiadomosc.html - jak widac kazda druzyna w Polsca(niezaleznie od klasy rozgrywkowej) ogrywa Zaglebie :D.

P. S - Ciekawe jaki byl kurs? Pewnie niektorzy Miedziowi chcieli dorobic do pensji :).

kicu 26.08.2009 21:01

W Lubinie piłkarze grają przeciwko Lesiakowi moim zdaniem. Nie chce mi się wierzyć, żeby wcale nie taka najgorsza drużyna przegrywała 5 pierwszych meczów w sezonie.

wolfy 26.08.2009 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Onet
"W kolejnej rundzie chciałbym trafić na kogoś z trójki - Lech Poznań, Wisła Kraków, Legia Warszawa" - rozmarzył się trener Piasta (Kobylin).

Mam nadzieję, że nie trafią na nas...

Vinci 26.08.2009 21:34

Gdzie to jest w ogóle?

As 26.08.2009 21:35

Przestancie histeryzowac, Widzew nigdzie sie nie wybiera. Wyrok trybunalu w praktyce oznacza ze PZPN jeszcze raz musi rozpatrzyc sprawe i wlasciwie znowu moze wydac taki sam wyrok. Czyli nic sie nie zmieni, Widzew po raz kolejny sie odwola i znowu zacznie sie caly mechanizm.

Kocur 26.08.2009 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 784997)
Gdzie to jest w ogóle?

Cytat:

Kobylin to miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kobylin. Według danych z 31 grudnia 2004, miasto miało 3018 mieszkańców.
gdzieś koło poznańskich słowików chyba :)

maaarcin 26.08.2009 21:42

90 km na północ od Wrocławia

krzywy 26.08.2009 21:49

Stadion Lecha do użytku dopiero od listopada
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Wla...430,1,833.html
No to zagramy z Amicą we............ Wronkach :)

Marszałek 26.08.2009 21:52

Coś musi być na rzeczy w Lubinie, bo to jest nie do pomyslenia co wyprawiają. Niemniej jak grają przeciwko trenerowi to prezes powinien wywalić zawodników,do rezerw i cześć a grać juniorami nawet. Niepodoba ci się trener to idź sobie tam gdzie ci się podoba.Juniorzy przynajmniej by walczyli a przecież MP zdobyli więc maja,teoretycznie kim grać.

Wojtas 26.08.2009 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 785018)
Coś musi być na rzeczy w Lubinie, bo to jest nie do pomyslenia co wyprawiają. Niemniej jak grają przeciwko trenerowi to prezes powinien wywalić zawodników,do rezerw i cześć a grać juniorami nawet. Niepodoba ci się trener to idź sobie tam gdzie ci się podoba.Juniorzy przynajmniej by walczyli a przecież MP zdobyli więc maja,teoretycznie kim grać.



Powinna byc od poczatku ustalona zasada,przez prezeza najlepiej odgórnie wyczytana..

Predzej ty wylecisz z klubu niz trener...tez cos mi sie wydaje ze ich wyniki mogly by byc inne.

Slayer666 26.08.2009 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 785028)
Predzej ty wylecisz z klubu niz trener...tez cos mi sie wydaje ze ich wyniki mogly by byc inne.

Była dość niedawno taka taktyka stosowana w pewnym krakowskim klubie. Nie sprawdziło się za bardzo (no dobra, raz nas nawet wyprzedzil, ale wiadomo, jak to wtedy było. :D)

funkykoval 27.08.2009 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 784998)
Przestancie histeryzowac, Widzew nigdzie sie nie wybiera. Wyrok trybunalu w praktyce oznacza ze PZPN jeszcze raz musi rozpatrzyc sprawe i wlasciwie znowu moze wydac taki sam wyrok. Czyli nic sie nie zmieni, Widzew po raz kolejny sie odwola i znowu zacznie sie caly mechanizm.

Dokładnie tak będzie - cała zadyma zacznie się od początku - Widzew próbuje wymusić cokolwiek, ale może się to dla niego skończyć tym, że WD znowu orzeknie o degradacji, Widzew się odwoła, Trybunał Arbitrażowy znowu "zajmie się sprawą" i jak orzeknie inaczej, to PZPN zaskarży wyrok do Sądu Najwyższego i tak wkoło Macieju.....

ladek1989 27.08.2009 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 784994)
Mam nadzieję, że nie trafią na nas...


Kurczę, mamy bać się 4 ligowego klubu?! no to chyba lekka przesada chyba. mimo, że wygrali z miedziakami, którzy grają anytyfutbol i dostają w każdym meczu, to Wisła taką drużynę powinna młodą ekstraklasą rozjeżdżać po 3:0. wszystkie drużyny w PP są do ogrania i nie ma mowy o jakims koncercie życzeń na kogo Wisła trafi, bo mistrzostwo zobowiązuje!

eye63 27.08.2009 10:44

Ale powiedzcie mi - bo będzie tak jak mówi As - PZPN rozpatrzy jeszcze raz sprawę Widzewa, a rozpatrywać będzie ją długo - to pewne, z rezultatem znanym nam wszystkim. Tyle, że Widzew znowu się odwoła itd. - chodzi mi o to, czy jest w tej drodze (teoretycznie przynajmniej) przewidziany ostatni przystanek? Może w końcu dojść do tego, że Sąd nakaże PZPN-owi całkowite odwołanie zarzutów wobec Widzewa?

tragez88 27.08.2009 11:33

Nie jestem pewien czy artykul da Ci oczekiwana odpowiedź ale napewno daje jakąś tam jasność co do sytuacji:
http://sport.interia.pl/raport/korup...-szans,1358359

AYALA 27.08.2009 12:33

Widzew przywrócą i zdegradują ? Komedii pt. tytułem "pzpn" ciąg dalszy.Sprytnie sobie to leśne dziadki wykombinowały.Polak potrafi :):D

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html

Pan Jotka 27.08.2009 12:41

Koniec sagi Rogera. Legioniści pewnie odetchnęli z ulgą :P Podpisano kontrakt na 4ery lata z AEK Ateny.

eMTe 27.08.2009 13:04

http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

No, no wzmocnienie godne walki o mistrza <rotfl>

martin_6 27.08.2009 13:14

Nie przesadzaj. Solidny ligowiec, w sam raz jak na ich ambicje.

yogul 27.08.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 785204)
http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html

No, no wzmocnienie godne walki o mistrza <rotfl>

Nawet w Wiśle by nie przeszkadzał, Skorża go niedawno jeszcze chciał.

kicu 27.08.2009 13:21

No i piłkarzyki z Lubina pozbyły się balastu... http://www.90minut.pl/news/101/news1...bia-Lubin.html

flamengista 27.08.2009 17:03

Zawodnicy Zagłębia grają przeciwko trenerowi?

Zastanówmy się najpierw co to za trener. 0 punktów w 4 meczach. 5 porażek w 5 meczach obecnego sezonu, w tym z IV-ligowcem. Bilans bramkowy 1-16. Do tego opowiada, że oprócz Stasiaka żaden zawodnik nie prezentuje poziomu ekstraklasowego. I to w sytuacji, gdy nie może liczyć na wzmocnienia i musi pracować z tymi, których ma.

Nie było po prostu innej możliwości, jak go zwolnić. Przy nim Stefcio M. miał lepsze wyniki.

mr_kwolf 27.08.2009 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 785345)
Zawodnicy Zagłębia grają przeciwko trenerowi?

Zastanówmy się najpierw co to za trener. 0 punktów w 4 meczach. 5 porażek w 5 meczach obecnego sezonu, w tym z IV-ligowcem. Bilans bramkowy 1-16. Do tego opowiada, że oprócz Stasiaka żaden zawodnik nie prezentuje poziomu ekstraklasowego. I to w sytuacji, gdy nie może liczyć na wzmocnienia i musi pracować z tymi, których ma.

Nie było po prostu innej możliwości, jak go zwolnić. Przy nim Stefcio M. miał lepsze wyniki.


ale nie przyszło ci do głowy że te porażki to może właśnie gra "żeby zwolnić trenera"? Nie żebym był fanem Lesiaka ale nie chce mi się wierzyć że mając taki zespół (wg mnie spokojnie środek tabeli) tak beznadziejnie przygotować zespól.

Eustachy 27.08.2009 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 785345)
Zawodnicy Zagłębia grają przeciwko trenerowi?

Zastanówmy się najpierw co to za trener. 0 punktów w 4 meczach. 5 porażek w 5 meczach obecnego sezonu, w tym z IV-ligowcem. Bilans bramkowy 1-16. Do tego opowiada, że oprócz Stasiaka żaden zawodnik nie prezentuje poziomu ekstraklasowego. I to w sytuacji, gdy nie może liczyć na wzmocnienia i musi pracować z tymi, których ma.

Nie było po prostu innej możliwości, jak go zwolnić. Przy nim Stefcio M. miał lepsze wyniki.

Zajzalem na forum Zaglebia i tam nawet sami kibice z Kobylina, ktorzy sie wczoraj specjalnie po meczu zarejestrowali, bez zadnych watpliwosci stwierdzili, ze Zaglebie gralo tak aby nie wygrac i momentami pudlowalo strzalami z 3 metrow przed bramka.

No ale masz racje, w Polsce jedyny zawod, w ktorym szef nie moze skrytykowac podopiecznego, to zawod pilkarza, a gdy ktos juz sie zdecyduje powiedziec prawde, to niemal zawsze konczy z takim bilansem jaki ma obecnie Lesiak.
Prawde mowiac na pilkarzykow sabotazystow, nie wymyslono jeszcze zadowalajaco skutecznej metody.
Ostatnio Lazarek mowil w kontekscie Legii o koniecznosci wprowadzenia odrobiny "zdrowego strachu".
Tyle ze wg niego ten strach powinien wprowadzic trener, a ja bym poszedl w innym kierunku i koniecznoscia wprowadzenia "zdrowego strachu" obarczyl kibicow. Gdyby po wczorajszym meczu kilku pilkarzykow Zaglebia trafilo do szpitala z polamanymi nosami i zebrami, to podejrzewam ze juz nigdy nie przeszloby im przez mysl tzw. granie przeciwko trenerowi. Niestety poki co pilkarzykom zarabianie grubych tysiecy przychodzi za latwo, a do tego zwykle nawet najbardziej bezczelne przejawy niesubordynacjil uchodza na sucho.

Wojtas 27.08.2009 17:48

Jesli to prawda ze ci z Lubina grali zeby zwolnic trenera to sory ale to jest chore.

To jest bezczelnosc i wyjatkowe chamstwo zeby tak usuwac czlowieka ze swojego stanowiska pracy.


na miejscu kibicow zaprzestal bym dopingu takich przekręciazy-pilkarzy bo to jest ponizej poziomu takie zachowanie.

Zrobic "delegacje " kibicow i "porzmawiac" z zawodnikami ,jak pisze Eustachy.2x pomysla potem jak zechac zwolnic kolejnego trenera.

flamengista 27.08.2009 18:53

Ale dlaczego piłkarze mieliby zwalniać Lesiaka? Jaki mają w tym interes? Przecież nie po to awansowali do ekstraklasy po roku banicji, by znowu z niej spadać. W Zagłębiu źle się dzieje (wycofanie KGHM), ale dobrze grający piłkarze miedziowych moją spokojnie znaleźć nowy klub w najwyższej klasie rozgrywkowej (vide: Goliński).

Przecież to nie Smuda, Majewski czy Petrescu, którzy "katowali" piłkarzy na treningach. W grze Zagłębia nie widać żadnej myśli taktycznej, oni nawet nie umieją się ustawić przy stałych fragmentach.

Ja wolę nie doszukiwać się teorii spiskowych. Najprostsze rozwiązanie jest najprawdopodobniej właściwe. Po prostu Lesiak to słaby trener, podobnie jak wcześniej Płatek w Pasach.

Eustachy 27.08.2009 19:11

Jakie teorie spiskowe. Przeciez to dosc powszednia praktyka w polskim srodowisku antyprofesjonalistow pilkarskich :)

Moze gdybym sie nigdy wczesniej z czyms takim nie spotkal, to pewnie inaczej bym teraz na to spogladal, ale nawet w Wisle mielismy nie tak dawno do czynienia z tym samym, kiedy to chlopaki robili sporo, aby pozegnac Liczke. Jako ze mistrza zapewnili sobie jeszcze w rundzie jesiennej z Henkiem na lawce, mogli sobie pozwolic na odpadniecie z PP oraz druzgocaca porazke z Legia 5:1, mimo ze dysproporcja sportowa przemawiala za nimi dosc wyraznie. Po prostu wiedzieli co najbardziej zaboli Cupiala, no i udalo sie.
Ale dla wielu, tamten mecz pozostanie tzw. wypadkiem przy pracy, wynikajacym z dyspozycji dnia :-D

Jaroo1 27.08.2009 19:14

Ja własnie tez mysle ze wszystko rozbija sie o to ze co jeden trner to nie inny I dlatego w Lechu teraz jak nie ma super fachowca Smudy to od razu graja słabiej, w Zagłebiu slyszałem ze byłLenczyk i do razu grali lepiej- dlatego ze fachowiec to fachowiec, teraz jaki no name Lesniak i jednaks mykalki do trenerki nie ma na pewno nie obecnie na Ekstraklase ma umiejetnosci, zapewne w przyszlosci beda z niego ludzie bo wiadomo ze czlowiek sie uczy na bledach ale jak na razie to slaby z niego trener i tyle

flamengista 27.08.2009 19:22

Żeby się podłożyć w meczu to trzeba jednak umieć kopnąć prosto piłkę. A nasi kopacze... Przecież na 10 strzałów w meczu minimum 8 leci nie tam, gdzie strzelec planował kopnąć futbolówkę.

Więc w celowo pudłujących w PP Zagłębiaków nie wierzę. Gdyby celowali w trybuny, skończyło by się pewnie jak w przypadku Mrowca z Wisłą:-D

Eustachy 27.08.2009 19:31

Bez urazy, ale dla mnie po prostu opinie ludzi, ktorzy widzieli mecz, maja wieksza wartosc niz opinia flamengisty, ktory meczu nie widzial, a mimo to feruje wyroki pod z gory przyjete zalozenie :)

Gol na 2:0 -> http://www.youtube.com/watch?v=cSJMOXpTctQ

Trzeba powiedziec, ze gracze Zaglebia zrobili sporo aby padl :)

flamengista 27.08.2009 20:11

Ależ ja widziałem 2 z 4 ligowych meczy Zagłębia. I widziałem totalną kichę, więc twierdzę że Lesiak jest kiepskim trenerem.

Eustachy 27.08.2009 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 785470)
Ależ ja widziałem 2 z 4 ligowych meczy Zagłębia. I widziałem totalną kichę, więc twierdzę że Lesiak jest kiepskim trenerem.

Moze i jest kiepski, ale z piatoligowymi amatorami grajacymi w szczerym polu po pracy, Zaglebie powinno wygrac roznica kilu bramek grajac nawet bez trenera.

flamengista 27.08.2009 20:27

To samo można powiedzieć o zawodnikach Wisły grających z mocarną Levadią Tallin.

A prawda jest taka, że przy umiejętnościach naszych pierwszoligowych kopaczy bez gry na min. 80% są oni w stanie przegrać z każdym. Nawet z reprezentacją parafii św. Boromeusza w Busko-Zdrój, złożonej z ministrantów, kościelnego i organisty.

Eustachy 27.08.2009 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 785494)
To samo można powiedzieć o zawodnikach Wisły grających z mocarną Levadią Tallin.

A prawda jest taka, że przy umiejętnościach naszych pierwszoligowych kopaczy bez gry na min. 80% są oni w stanie przegrać z każdym. Nawet z reprezentacją parafii św. Boromeusza w Busko-Zdrój, złożonej z ministrantów, kościelnego i organisty.

Tak oczywiscie, jak chcesz mozesz dalej wszystkich przekonywac, ze organisci z Kobylina dorownuja umiejetnosciami pilkarzom Zaglebia, a to ze Zaglebie zagralo tak jak zagralo (w domysle na 80 %, choc z relacji naocznych swiadkow wynika, ze na jakies 10 %) to jest wylacznie wina Lesiaka, ale mysle ze znajdzie sie bardzo wielu sceptykow takiego rozumowania.

Abstrahujac juz od wczorajszego meczu, ktorego de facto nie widzielismy obaj, braklo jeszcze abys napisal, iz w Polsce jeszcze nigdy sie nie zdarzylo, zeby pilkarze grali na zwolnienie trenera :lol:

flamengista 27.08.2009 21:57

Nie chcę przekonywać, piszę tylko że nasi kopacze są tak słabi że reprezentacja ma kłopoty z San Marino. Więc nie dziwi mnie, że Zagłębie przegrywa z IV-ligowcami.

Wojtas 27.08.2009 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 785470)
Ależ ja widziałem 2 z 4 ligowych meczy Zagłębia. I widziałem totalną kichę, więc twierdzę że Lesiak jest kiepskim trenerem.


Flamengisto dlaczego tak bardzo nie wierzysz w granie "na zwolnienie " coacha :)

Przeciez my to przerobilismy ,i wiemy ze sa sytuacje kiedy pilkarze tak graja...

musze ci powiedziec ze tez widzilem Zaglebie czy to z nami (grali kiche) ale pozniej np z Ruchem i tam wcale tacy tragiczni nie byli.A jednak nie wpadlo

GemHZR 28.08.2009 10:23

Do tego 2 samobóje w dwóch kolejnych meczach hehe
Eee nie przesadzałbym z tym zwalnianiem Zagłębie nie przeskoczyło różnicy poziomu miedzy ligami, tam byli drużyną grającą technicznie i szybko. Ale na zapleczu więcej błędów się wybacza, tam dużo strat może nie mieć konsekwencji. Widać, że próbowali grać to samo w Ekstraklasie, i tu już błąd w środku pola, za dużo zawodników z przodu i kończy się 4-0. Gdyby ustawiali się na grę bardziej defensywną jak inne drużyny z dołu, byłoby mniej boleśnie. Do tech pech z terminarzem trochę.
A co do gry przeciwko trenerowi nie można wykluczyć, że gdzieś to w głowach siedzi w podświadomości "gramy teraz kiepsko, ale nas nie zwolnią, tylko trenera, a jak przyjdzie nowy to pokarzemy co potrafimy i będzie dobrze", ale raczej nie jest zmową drużyny.

sandomingo 28.08.2009 10:42

Lesiak wybitnym trenerem raczej nie jest aczkolwiek to mimo wszystko kolejny triumf pseudokopaczy, którym udało się zwolnić trenera. A sami byli i są bezkarni. Bo co, prezes zapowiedział że "przejrzy" ich kontrakty?
I co? I nie znajdzie tam żadnych podstaw do ograniczenia wypłat.
Z resztą w Zagłębiu to już się robi tradycja. Jak mieli Jończyka za trenera to piłkarzyki umówiły się, że każdy kto powie do niego "trenerze" płaci do puli 50 zł. I fajnie jest.

To piłkarzyki żądzą tą ligą i tyle.
Cracovia przegrała 2:6 z Lechią a potem w ciągu dwóch tygodni cudowne odrodzenie?
Ich nowy zbawca Goliński, który kopał się po czole (dosłownie i w przenośni) w Zagłębiu teraz nagle odżyje pod cudownym wpływem Lenczyka.
Albo kolejny pasiasty idol RadoMatu, który ma w kieszeni kilku pismaków, którzy będą o nim zawsze pozytywnie pisać. Teraz już jest wielki, bo przeskoczył nad piłka w meczu z Amicą, oprócz tego nieatakowany walnął w poprzeczkę i zmarnował setkę. Ale oczywiście gdyby nie on to by Cracovia z Lechem nie wygrała.

AYALA 28.08.2009 10:45

Smuda trenerem Zagłebia ? To już chyba tylko marzenie teraz.
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32298,t...wiadomosc.html

flamengista 28.08.2009 12:29

Przecież Smuda oczekuje kontraktu na poziomie 200 tys. € rocznie. Jakim cudem ma mu dać tyle Zagłębie, które cieszy się z opchnięcia Golińskiego za 100 tys. € - bo nie mają pieniędzy?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl