Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Arked 26.07.2009 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lechista69 (Post 768578)
Smuda czekamy ! Tylko ty jesteś w stanie pokazać ofensywny styl drzemiący w Wiśle! :-)

Ofensywny styl drzemiący w druzynie? Ten zespół ma potencjał ofensywny na wynik w granicach 50 bramek w sezonie. I na pewno Smuda więcej z niego nie wyciągnie. Popatrz jak grał Lech w zeszłym sezonie i ile bramek strzelił.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Selene (Post 768710)
Moim zdaniem na 90% w poniedziałek Smuda obejmie drużynę.

Przecież Smuda wyraźnie powiedział, że nie jest zainteresowany posadą w Wiśle. Poza tym moim zdaniem jest trenerem gorszym od Skorży. Nie pamiętam, żeby Smuda dobrze przygotował drużynę do rundy wiosennej, kiedy to jego drużyny zawsze grają w piach. Po co nam taki trener?

tomasz_19 26.07.2009 13:03

ochłońcie ludzie, Skorża nie odejdzie... no bo kto moze go zastąpić? dziadek Lenczyk? czy rownie stary i inteligentny Smuda? to trenerzy, ktorzy Skorży do pięt nie dorastają, pod wieloma względami, chociaż są starsi od niego o 2 dekady... oh come on! a poza tym... wszyscy wiedza jak Smuda potrafi przygotowac zespol na runde wiosenna, to powinna byc przestroga dla pana Cupiała...

wisl@k_TS 26.07.2009 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 768719)
Przecież Smuda wyraźnie powiedział, że nie jest zainteresowany posadą w Wiśle.

Jop też coś wspominał, że nie interesuje go gra w Wiśle.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 768719)
Poza tym moim zdaniem jest trenerem gorszym od Skorży. Nie pamiętam, żeby Smuda dobrze przygotował drużynę do rundy wiosennej, kiedy to jego drużyny zawsze grają w piach. Po co nam taki trener?

Dokładnie. Lepszego od Skorży w Polsce nie znajdziemy. EOT.

Lemoniadowy Joe 26.07.2009 13:23

Pytanie czy Skorzy opłaca sie być trenerem Wisły na takich warunkach i w obecnej sytuacji bo na sprawe można spojrzeć y drugiej strony całkiem możliwe ze niedługo będą wybory na nowego selekcjonera a praca u Cupiala na chwile obecna to nie wielkie szanse na sukces a wielkie na stracenie posady w każdej chwili, nawet na reke byłoby Skorzy gdyby tu przyszedł Smuda

takie luźne przemyślenia niekoniecznie mające cokolwiek z rzeczywistością

michu-k 26.07.2009 13:25

A mi się wydaję, że Skorża postawił wprost pewne warunki odnośnie swojej dalszej pracy we Wiśle. Stąd te nie do końca czytelne wypowiedzi z jego ust.

unpredictable_wislaczka 26.07.2009 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 768733)
Pytanie czy Skorzy opłaca sie być trenerem Wisły na takich warunkach i w obecnej sytuacji bo na sprawe można spojrzeć y drugiej strony całkiem możliwe ze niedługo będą wybory na nowego selekcjonera a praca u Cupiala na chwile obecna to nie wielkie szanse na sukces a wielkie na stracenie posady w każdej chwili, nawet na reke byłoby Skorzy gdyby tu przyszedł Smuda

takie luźne przemyślenia niekoniecznie mające cokolwiek z rzeczywistością

Moim zdaniem opłaca się. Sam mówił,że chce budować mocną drużynę, którą mógłby trenować przez pare lat. Do reprezentacji w chwili obecnej też go nie ciągnie. A czy warunki dobre, to już raczej kwestia tego czy razem z piłkarzami będą potrafili obronić się wynikami na boisku. Bo jeśli tak, to nasz trener nie będzie musiał martwić się nagłym zwolnieniem.
Po drugie zwalnianie trenera na tydzień przed rozpoczęciem sezonu nic dobrego do drużyny nie wniesie. Bo przyjdzie nowy, będzie chciał wnieść swoją wizję gry i drużyny i może być jeszcze gorzej.

Lemoniadowy Joe 26.07.2009 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 768742)
Moim zdaniem opłaca się. Sam mówił,że chce budować mocną drużynę, którą mógłby trenować przez pare lat. Do reprezentacji w chwili obecnej też go nie ciągnie. A czy warunki dobre, to już raczej kwestia tego czy razem z piłkarzami będą potrafili obronić się wynikami na boisku. Bo jeśli tak, to nasz trener nie będzie musiał martwić się nagłym zwolnieniem.
Po drugie zwalnianie trenera na tydzień przed rozpoczęciem sezonu nic dobrego do drużyny nie wniesie. Bo przyjdzie nowy, będzie chciał wnieść swoją wizję gry i drużyny i może być jeszcze gorzej.


jeżeli zdobędzie mistrza to nie będzie musiał martwic sie o posadę do 1 meczu pucharowego :) z tym ze nie przejście Levadii jest skandalem o tyle nie przejście np. Debrecyna juz takim by nie byl a prace i tak by stracił :) ja wiem czy w takich warunkach można cos planować miec jakś wizje jak np. moga Ci za chwile kazac grac bez żadnego napastnika


Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 768737)
A mi się wydaję, że Skorża postawił wprost pewne warunki odnośnie swojej dalszej pracy we Wiśle. Stąd te nie do końca czytelne wypowiedzi z jego ust.

tez odniosłem takie wrażenie chyba że tak jak sugerowała Żmijka ze może chodzi o współpracowników

LooNatyk 26.07.2009 14:55

wszyscy pisza, ze Cupial go zostawi. Z jego wypowiedzi natomiast wynika, ze on sam podjal decyzje. Co Cupial go zmusi zeby pracowal? Kontrakt ma, ale z niewolnika nie ma pracownika.
Sam jak patrze na ta cala sytuacje, to on moze chciec odejsc. Nie ma wsparcia w zarzadzie na tyle mocnego by cos z tego dalej bylo.

I tak dlugo wytrzymal jak na te problemy co mielismy.

Paweł 26.07.2009 15:04

Myślisz, że Skorża stwiedzi, że chce odejść i zacznie się nam zachowywać jak Stilić w Lechu, czy K.Uche u nas? Jeśli Cupiał go nie zwolni, to zostanie. Ma kontrakt.

Teraz naszym celem jest Mistrzostwo Polski. Skorża zawiódł, to fakt. Z tą różnicą, że jest on gwarantem zrealizowania naszego aktualnego celu i o tym BC musi pamiętać. JEŚLI zmieniać trenera, to po rundzie jesiennej, a nie na tydzień przed startem rozgrywek.

Gwiaździsty 26.07.2009 15:08

Facet, który doprowadził do totalnej pucharowej kompromitacji ma stawiać jeszcze warunki ?
Kogoś chyba nieźle ........ Jeśli z BC wszystko w porządku to Skorża leci lotem koszacym przez okno jego gabinetu w plener. Chyba, ze BC chce sobie zostawić czas na znalezienie następcy czyli 2-3 miesiące i wtedy mu podziękować za 2-letni całokształ w europejskich pucharach.

Lemoniadowy Joe 26.07.2009 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768792)
Facet, który doprowadził do totalnej pucharowej kompromitacji ma stawiać jeszcze warunki ?
Kogoś chyba nieźle ........ Jeśli z BC wszystko w porządku to Skorża leci lotem koszacym przez okno jego gabinetu w plener. Chyba, ze BC chce sobie zostawić czas na znalezienie następcy czyli 2-3 miesiące i wtedy mu podziękować za 2-letni całokształ w europejskich pucharach.

juz taki scenariusz przerabialiśmy nieraz chwila satysfakcji dla niektórych po ukaraniu winnych a potem kompromitacja w lidze ile razy będziemy popełniać ten sam błąd

a Skorża jezeli ma miec jakikolwiek komfort pracy to pewnie jakieś warunki musi mieć np co do transferow z klubu bo po co mu sie kurczowo trzymać stołka i odwlekać nieuniknione

LooNatyk 26.07.2009 15:23

chodzilo mi o to, ze jak Skorzy nie bedzie zalezec to nic z tego nie wyjdzie. Podobnie nic dobrego nie wyniknie jak zostawia Skorze, ale wszyscy beda mu wilkiem.
Zeby praca trenera miala sens musi miec zaufanie i to duze i wladz klubu. Inaczej to zupelnie bez sensu..

A wiec zostawienie Pana Macka, tylko dlatego, ze nie udalo sie znalezc kogos innego jest w mojej opini z gory skazane na porazke.

Gwiaździsty 26.07.2009 15:26

Cytat:

a Skorża jezeli ma miec jakikolwiek komfort pracy to pewnie jakieś warunki musi mieć np co do transferow z klubu
Komfort pracy to on już miał i to taki o jakim marzy większość trenerów w naszej lidze !
Jakiś czas temu pożegnaliśmy takiego co też chciał mieć wyłączność na transfery w klubie i sprowadzał Quadie i Belloty !
Całe szczęście, ze BC nie ugiął się histerii kibiców broniących go przed zwolnieniem bo dziś bylibyśmy w miejscu prowadzonego przez niego Górnika Zabrze.

michu-k 26.07.2009 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768803)
Komfort pracy to on już miał i to taki o jakim marzy większość trenerów w naszej lidze !
Jakiś czas temu pożegnaliśmy takiego co też chciał mieć wyłączność na transfery w klubie i sprowadzał Quadie i Belloty !
Całe szczęście, ze BC nie ugiął się histerii kibiców broniących go przed zwolnieniem bo dziś bylibyśmy w miejscu prowadzonego przez niego Górnika Zabrze.

Wyjdź na spacer :-) .......isz od rzeczy krytykancie. Podaj choć jedną sensowną kandydaturę na miejsce Skorży. Choć jedną i podeprzyj ją trzema sensownymi argumentami. Czekam.

Isfahan 26.07.2009 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768792)
Facet, który doprowadził do totalnej pucharowej kompromitacji ma stawiać jeszcze warunki ?
Kogoś chyba nieźle ........ Jeśli z BC wszystko w porządku to Skorża leci lotem koszacym przez okno jego gabinetu w plener. Chyba, ze BC chce sobie zostawić czas na znalezienie następcy czyli 2-3 miesiące i wtedy mu podziękować za 2-letni całokształ w europejskich pucharach.

A nie przyszło Ci do głowy, że jego "decyzja" oznacza tak naprawdę powiedzenie: "Chcę dalej pracować z drużyną"? Tu pewnie nie chodzi o żadne fanaberie, tylko o to, że trener Skorża jest gotów dalej prowadzić Wisłę, żeby zmazać plamę po tej klęsce w z Levadią. Czasami najłatwiej się poddać i złożyć broń, trudniej natomiast podnieść głowę i walczyć dalej.

Ja jestem za pozostawieniem trenera na stanowisku.

Lemoniadowy Joe 26.07.2009 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768803)
Całe szczęście, ze BC nie ugiął się histerii kibiców broniących go przed zwolnieniem bo dziś bylibyśmy w miejscu prowadzonego przez niego Górnika Zabrze.

nie ugiął sie ale zmianę tak zrobił że sie do czasu Skorzy pozbierać nie mogliśmy, szkoda że BC nie potrafi bata na piłkarzy znaleźć bo tak to dopóki nie trafimy jakiegoś geniusza trenerskiego karuzela będzie trwac ,
co by o Skorzy nie powiedzieć sukcesy miał co by o Bednarzu nie powiedzieć coraz lepiej sobie radził

ale co tam zróbmy kolejną rewolucje jak zwykle poza wymianą trenera czy dyr. sportowego nic sie nie zmieni

Baala 26.07.2009 15:41

Jak dla mnie Skorża musi zostać, nie ma najmniejszego sensu teraz zwalniać trenera. Nigdy nie bedę zwolennikiem wprowadzenia do zespołu nowego trenera który ma trenowac na przygotowaniu poprzednika. Dać Skorży poprowadzić tą runde i dopiero wtedy zastanawiać się co dalej. Jestem jakoś przekonany że jeżeli Skorża zostanie to może w lidze odjechać rywalom bo czuje że forma rośnie i za dwa tygodnie możemy grac zupełnie inna piłkę, a jak wróci Boguski z Gargułą i Singlarem to będziemy mieć najsilniejszy skład w lidze który będzie w pełni skupiony na obronie mistrza i w dodatku zdeterminowany po kompromitacji w Estonii.

Gwiaździsty 26.07.2009 15:45

Cytat:

Wyjdź na spacer :-) .......isz od rzeczy krytykancie. Podaj choć jedną sensowną kandydaturę na miejsce Skorży. Choć jedną i podeprzyj ją trzema sensownymi argumentami. Czekam.
Weź chłopczyku zimny prysznic na obie głowki. Prezentujesz taki sam bełkot jak za czasów gdy zwalniany był Kapserczak. Wtedy też nie było żadnych trenerów poza nim. Po dwóch niewypałach w europejskich pucharach i 2 przegranych Super pucharach widać jasno, że szkoda czasu na zabawy ze Skorżą.
Dystans do Europy coraz większy, zawodnicy zamiast zasuwać na treningach bawią się w paintball lub jeżdżą na quadach (potem mają problem z rzutami wolnymi czy karnymi). Zresztą wystarczy posłuchać ludzi co od lat chodzą na treningio Wisły i widzieli je juz u wielu trenerów.To co obecnie się na nich dzieje to zabawa w dodatku za ciężkie pieniądze.

koyoot 26.07.2009 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768817)
Weź chłopczyku zimny prysznic na obie głowki. Prezentujesz taki sam bełkot jak za czasów gdy zwalniany był Kapserczak. Wtedy też nie było żadnych trenerów poza nim. Po dwóch niewypałach w europejskich pucharach i 2 przegranych Super pucharach widać jasno, że szkoda czasu na zabawy ze Skorżą.
Dystans do Europy coraz większy, zawodnicy zamiast zasuwać na treningach bawią się w paintball lub jeżdżą na quadach (potem mają problem z rzutami wolnymi czy karnymi). Zresztą wystarczy posłuchać ludzi co od lat chodzą na treningio Wisły i widzieli je juz u wielu trenerów.To co obecnie się na nich dzieje to zabawa w dodatku za ciężkie pieniądze.

To co w takim razie powiedziec o treningach w premiership gdzie zawodnicy przychodza robia rozgrzewke troche pograja w dziada i graja wewnetrzna gierke? I to wszystko? Reszta to trening taktyczny(czytaj tablica i siedzi 30 chlopa przed nia i rozwazaja warianty gry). To w takim razie jak powinny wygladac treningi wedlug was? 20 kilogramowe ciezarki przywiazane do nog i bieg na 50 metrow na czas sprintem?

WHITE*STAR 26.07.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768575)
Ojej, no to dziękujemy, dziękujemy !

Jak widać wielu liczy na to, że rozmowa BC ze Skorżą w poniedziałek będzie wyglądała mniej więcej tak:

BC: Cześć Maciek, siadaj !
MS: Chciałem...przeprosić, za hańbę, którą okryła się Wisła na długie lata stając się obiektem drwin i żartów w całej Polsce, no i za stratę 2 mln. euro za które można byłoby dokonać dobrych transferów.

BC: Nie przesadzaj Maciek, nic się nie stało,to nie twoja wina, cygaro ?
MS: Yyyy, nie za bardzo wiem jak się posługiwać kalendarzem i przez to zaplanowałem tak trenningi, że zespół nie zdążył się przygotować na mecz z Levadią.

BC: Ależ nie bierz sobie tak tego do serca. Levadia to naprawdę znakomity zespół europejski. Niektórzy zawodnicy są tak świetnie opłacani, ze zarabiają nawet 2 tys. euro. miesięcznie. To zrozumiałe,że wynik dwumeczu był jedną wielką niewiadomą.
MS: No właśnie, mnie też zaskoczyli i moich zawodników też.

BC: Napijesz się whisky ? Tymi straconymi 2 mln. euro też się nie przejmuj. Phi, co to za pieniadze ? Prawda jest taka, ze w tej przegranej jest duża moja zasługa. Na mecze z Levadią nie kupiłem Ci do zespołu Ronaldo czy Teveza, ale ubiegli mnie ci z Realu i MC.
MS: No właśnie. Kim miałem grać ?

BC: Kupię ci dobry kalendarz z objaśnieniem, popytamy jak sie przygotować na dany termin i będzie dobrze.
MS: Czyli rozumiem, ze nadal mam pracować, przegrałem też Superpuchar ?

BC: No, oczywiście. Przecież do 100-tki, do której mam zamiar żyć moze w końcu doczekam się jakiegoś europejskiego sukcesu pod Twoim przewodem. Kibice Cię lubią. Gotowi są przez lata oglądać kolejne klęski wieżac, ze mają najlepszego trenera. A wiara jest przecież najważniejsza. A Superpucharem też się nie przejmuj. Nie podobał mi się wcale. Nawet ze srebra nie był.
MS: No to biorę się ostro do treningów !

BC: No, nie przesadzaj, że ostro. Bo piłkarze dostaną zadyszki i cię zwolnią sami.

Napisałeś "wieŻąc" mimo, że później napisałeś słowo "wiara", nie wiem jak inni ale ja po takich rzeczach oceniam ludzi i sądzę, że do inteligentnych nie należysz.

Wracając do tematu to zapewne taka rozmowa będzie dość ostra, jednak 2 mistrzostwa działają na korzyść Skorży. Dyskusja powinna dotyczyć dalszych planów, a nie tego co i dlaczego się wydarzyło.

michu-k 26.07.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768817)
Weź chłopczyku zimny prysznic na obie głowki. Prezentujesz taki sam bełkot jak za czasów gdy zwalniany był Kapserczak. Wtedy też nie było żadnych trenerów poza nim. Po dwóch niewypałach w europejskich pucharach i 2 przegranych Super pucharach widać jasno, że szkoda czasu na zabawy ze Skorżą.
Dystans do Europy coraz większy, zawodnicy zamiast zasuwać na treningach bawią się w paintball lub jeżdżą na quadach (potem mają problem z rzutami wolnymi czy karnymi). Zresztą wystarczy posłuchać ludzi co od lat chodzą na treningio Wisły i widzieli je juz u wielu trenerów.To co obecnie się na nich dzieje to zabawa w dodatku za ciężkie pieniądze.

Szkoda słów na Ciebie, naprawdę. I w dodatku nie odpowiedziałeś na moje pytanie odnośnie kandydatury na miejsce trenera. Tym samym pokazujesz że nie warto z Tobą rozmawiać. Sikałeś po nogach po obydwu mistrzostwach, prawda? :-)

.

Gwoli ścisłości- albo Skorża, albo mielizna. Jak nawet nie dno.

fond 26.07.2009 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768817)
Po dwóch niewypałach w europejskich pucharach i 2 przegranych Super pucharach widać jasno, że szkoda czasu na zabawy ze Skorżą.
Dystans do Europy coraz większy, zawodnicy zamiast zasuwać na treningach bawią się w paintball lub jeżdżą na quadach (potem mają problem z rzutami wolnymi czy karnymi). Zresztą wystarczy posłuchać ludzi co od lat chodzą na treningio Wisły i widzieli je juz u wielu trenerów.To co obecnie się na nich dzieje to zabawa w dodatku za ciężkie pieniądze.


I co z tą kandydaturą na miejsce Skorży ? Czekamy :-)

szprotson 26.07.2009 16:04

http://www.metacafe.com/watch/848675...poli_training/

macie tu pakiet treningowy mistrza

For_FuN_ 26.07.2009 16:56

Ciekawe czemu Kasperczakowi wytyka sie tylko zle transfery, a nie przytacza zawodnikow, ktorzy wzmocnili zespol :D? Rozumiem, ze przeciwnicy tego trenera maja wybiorcza pamiec ;).

Proud 26.07.2009 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 768868)
Ciekawe czemu Kasperczakowi wytyka sie tylko zle transfery, a nie przytacza zawodnikow, ktorzy wzmocnili zespol :D? Rozumiem, ze przeciwnicy tego trenera maja wybiorcza pamiec ;).

ja tam jestem neutralny...ale nie przypominam sobie zawodników którzy w jakiś znaczący sposób wzmocnili zespól za Kaspra poza Zieńczukiem,Kuźbą, Gorawskim, Kłosem czy Stolarczykiem. Reszto to raczej kiepskie transfery były...

ps: możliwe że kogoś pominąłem...

RAFi89 26.07.2009 17:09

Komfort pracy to on ma że ho ho. Linie obrony jeszcze rok temu można było uważać za najpewniejszy punkt w naszej drużynie , niestety najpierw sprzedano Clebera później nie znaleziono następcy dla Baszczyńskiego oczywiście w klubie nikt nie zdawał sobie sprawy że jeszcze ktoś może kontuzje złapać. Bramkarza szuka się już dwa lata i dalej nic. O ile się nie mylę to Jirsak nie był pomysłem Skorży tylko Bednarza. Kosowskiego Skorża też z zespołu nie wyrzucił tylko ktoś miał kaprys i postanowił oddać go za darmo. A o napastnika to się już Petrescu domagał ale po co. Nawet takiego Paulisty mu nie zostawili, chłop był jaki był ale szumu potrafił narobić i pożytek z niego był. 12 zawodników do dyspozycji przed startem w walce o LM w tym Cantoro który chyba już ma wszystko głęboko w poważaniu i sprowadzony w ostatniej chwili Jop. Normalnie Ferguson mu chyba zazdrości, o komforcie pracy to może mówić Guardiola, Mourinho czy Ferguson ale napewno nie Skorża.

Skorża jest jednym z odpowiedzialnych porażki z Levadią tylko gdyby zamiast Ćwlielonga był prawdziwy napastnik a w obronie grał zawodnik który byłby już zgrany z zespołem a w bramce stał bramkarz a nie zawodnik który udaje że broni i po jednym dobrym meczu chciałby zrobić z siebie bohatera. Tylko właśnie GDYBY.

FredzIo 26.07.2009 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 768817)
Weź chłopczyku zimny prysznic na obie głowki. Prezentujesz taki sam bełkot jak za czasów gdy zwalniany był Kapserczak. Wtedy też nie było żadnych trenerów poza nim. Po dwóch niewypałach w europejskich pucharach i 2 przegranych Super pucharach widać jasno, że szkoda czasu na zabawy ze Skorżą.
Dystans do Europy coraz większy, zawodnicy zamiast zasuwać na treningach bawią się w paintball lub jeżdżą na quadach (potem mają problem z rzutami wolnymi czy karnymi). Zresztą wystarczy posłuchać ludzi co od lat chodzą na treningio Wisły i widzieli je juz u wielu trenerów.To co obecnie się na nich dzieje to zabawa w dodatku za ciężkie pieniądze.

Dla mnie to piłkarze mogą nawet leżeć na plaży, albo ćwiczyć kondycje w burdelu. Co Cie interesuje jak trenują, skoro efekty tego są takie, że są najlepsi w Polsce? Liczą się efekty. Do mnie bardziej przemawiają dwa mistrzostwa, niż wpadka z Levadią.

flamengista 26.07.2009 17:36

Jeśli Skorża zostanie, to nie będzie to wcale dobra wiadomość. I abstrahuję tu od mojego zdania n/t tego, czy po blamażu w Estonii jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu (moim zdaniem - nie jest, ale pisałem o tym wcześniej).

Powód ew. pozostania Skorży to:
1. Smuda, który czeka na reprezentację i nie chce ryzykować w Krakowie
2. Cupiał, który nie chce ponosić dodatkowych strat.

Cupiał może kalkulować tak: zmiana trenera teraz nic nie da, za to wiąże się z odszkodowaniem dla Skorży. Sezon jest i tak stracony, więc może lepiej by Skorża zajął niezłe miejsce w lidze - za co są pieniądze z canal+.

Skorża sprawdził się w lidze, jako trener który potrafi osiągnąć dobry wynik bez większych wzmocnień (w zasadzie przy ich braku). Więc można spokojnie sprzedać Brożka, Diaza czy Marcelo - a Wisła Skorży i tak na koniec zajmie miejsce w czubie tabeli.

A może jakimś cudem uda mu się ponownie zdobyć MP?

Moim zdaniem strategia na przeczekanie jest zła, tylko co robić? Rozumiem Cupiała, który po kolejnym rozczarowaniu myśli przede wszystkim jak nie stracić.

Jednak wielka szkoda, że jak raz mieliśmy właściwego trenera - to mu nie zaufano. Teraz to Petrescu ma zespół w Lidze Mistrzów, a Cupiał ma Levadię.

michu-k 26.07.2009 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 768887)
Jednak wielka szkoda, że jak raz mieliśmy właściwego trenera - to mu nie zaufano. Teraz to Petrescu ma zespół w Lidze Mistrzów, a Cupiał ma Levadię.

Bo nie grał w eliminacjach? :lol:

Jacy Wy jesteście małostkowi.

1q2 26.07.2009 17:42

Ciekawe to wszystko.Po pierwszym meczu nikt nie miał pretensji do Pawełka o gola i słusznie bo choć pewnie są bramkarze którzy by go wyjęli , to wielu dobrych też by go nie obroniło.
Po drugim meczu już czytamy że Pawłek zawalił obie bramki.

Jak rok temu po przegranej z Tottenhamem, nikt o zdrowych zmysłach nie nazywał niewypałem(gdzie oczywiście niedosyt był), to dziś wiemy że Skorża dał dupy w pucharach już 2 razy.Czekam na moment kiedy ktoś wypomni mu Barcelonę.

Jak jeszcze nie tak dawno, każda krytyka trenera przyjmowana była jak nieuzasadniony atak, to teraz w modzie jest o wszystko winić Skorżę. Już nawet fakt że Brożek i Mały nie strzelili karnego to jego wina:).

Czasami mam wrażenie że część ludzi żyje w jakimś matriksie - nakręcą się w jedną stronę, coś nie wyjdzie i z bohatera robi się zero.No ale pocieszające jest to że jednak większość potrafi myśleć racjonalnie.

A co do następnych kilku dni - Wydaje się że najlepiej gdyby to się skończyło zmianami z oszczędzeniem trenera.
Janas - za fatalne rozpoznanie przeciwnika
Kazimierski - za całokształt i bezczelność.
Łysy - bo nie może trener i dyr sportowy ze sobą rywalizować.

Po superpucharze jestem delikatnym optymistą - zagraliśmy całkiem nieźle, jak wróci Boguski i Garguła, to powinno być ok

ps jedyna katastrofa na dziś, i zresztą jedna z głównych przyczyn klęski z Estończykami to brak jakiegokolwiek zawodnika potrafiącego strzelać regularnie gole.
Paweł Brożek jest w tragicznej dyspozycji,Ćwielong narazie nie jest w stanie przeskoczyć tego że marnuje 5 setek by strzelić 1 gola(skąd my to znamy) , Boguski który jako jedyny w miarę regularnie strzelał nie gra i jego powrót do dobrej dyspozycji może trochę trwać...To jest prawdziwa makabra i ja za bardzo nie widzę wyjścia na razie z tej sytuacji.
I to jest wd. mnie główny problem nad którym trzeba się pochylić a nie zmiana trenera.

jasnyGwint 26.07.2009 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 768887)
Jednak wielka szkoda, że jak raz mieliśmy właściwego trenera - to mu nie zaufano. Teraz to Petrescu ma zespół w Lidze Mistrzów, a Cupiał ma Levadię.

I niby co by zdziałał Petrescu skoro i tak musielibyśmy grać w eliminacjach ?

Czy Petrescu nauczyłby Brożka i Ćwielonga wykorzystywać setki ?

Czy nauczyłby Pawełka bronić ?

dostuffca 26.07.2009 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 768895)
I niby co by zdziałał Petrescu skoro i tak musielibyśmy grać w eliminacjach ?

Czy Petrescu nauczyłby Brożka i Ćwielonga wykorzystywać setki ?

Czy nauczyłby Pawełka bronić ?

Brożka i Ćwielonga może by za wiele nie nauczył, ale trenera bramkarzy mieliśmy wtedy definitywnie najlepszego.

tomasz_19 26.07.2009 18:04

wystarczy ze kontuzje zlapalo 3 podstawowych graczy a my nie mamy kim grac! pretensje do Skorży o to ze Ćwielonga trzyma na boisku są bezpodstawne... kogo on ma wstawić do składu? Mączyńskiego? bez komentarza... sprawe zalatwil zarzad i cupiał skutecznym i konsekwentnym osłabianiem druzyny... jednoczesnie nic nie inwestujac w nowych pilkarzy... taka prawda...

As 26.07.2009 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 768887)

Cupiał może kalkulować tak: zmiana trenera teraz nic nie da, za to wiąże się z odszkodowaniem dla Skorży. Sezon jest i tak stracony, więc może lepiej by Skorża zajął niezłe miejsce w lidze - za co są pieniądze z canal+.

Skorza o ile mi wiadomo zlozyl rezygnacje wiec to on chce przedwczesnie rozwiazac umowe, odszkodowanie nalezaloby mu sie gdyby klub wyrzucil go zrywajac przedwczesnie kontrakt.

Flamaster 26.07.2009 18:12

Jeszcze o Petrescu.

Niejaki Juande Ramos stworzył świetny team ze średniej Sevilli. Dwukrotnie sięgnął po Puchar UEFA. W Tottenhamie nie potrafił jednak ułożyć niczego. Przez niego ten klub niemal spadł z Premiership.

Tak też było w przypadku Dana. U siebie robi cuda z Unireą, a w Polsce nie potrafił znaleźć wspólnego języka z zawodnikami.

Nie ma więc co płakać. Polska to nie warunki dla Dana i koniec. U nas nie dał rady, co nie znaczy, że nie jest dobrym trenerem.

Lemoniadowy Joe 26.07.2009 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Flamaster (Post 768906)
Nie ma więc co płakać. Polska to nie warunki dla Dana i koniec. U nas nie dał rady, co nie znaczy, że nie jest dobrym trenerem.

ale to juz nawet nie chodzi o to czy jest dobry czy nie tylko czy prawda jest że piłkarze odpowiednio trenują czy

-czy Dan wyleciał bo był przede wszystkim byl slaby czy pilkarze w tym pomogli (nie pierwszy raz) ,
-czy Skorża wczesniej jak gral niemal jedną i tą sama 11 to dlatego że taką ma wizje czy dlatego że nie chcial sie niektórym narazić
- czy olanie pierwszego meczu z Levadia to zupełny przypadek czy wynik podejścia piłkarzy do wykonywania zawodu o ktorym wspomina Dan

i jeszcze jedno Wisła za Skorży co najwyżej stoi w miejscu Unirea z Petrescu i jego wyśmiewanym przez niektórych ekspertów Hard Workiem idzie co rok do przodu , najpierw pewne utrzymanie (HK nie dał rady), potem miejsce pucharowe a teraz Mistrzostwo w Rumunii pracuje prawie 3 sezony w Wiśle pracował pół roku

1q2 26.07.2009 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 768910)

i jeszcze jedno Wisła za Skorży co najwyżej stoi w miejscu

To jest ciekawe spostrzeżenie - Wiadomo że skład się trochę zmienił ale najlepiej ze Skorży graliśmy w pierwszej rundzie, po jego przyjściu.Zadziwiające jest to że często zespół wygląda jak by grał ze sobą pierwszy raz - mnóstwo chaosu, niezrozumienia, a przecież większość gra ze sobą praktycznie od 2 lat , nie widać postępów , coraz to lepszego zgrania, wykonywania założeń taktycznych czy choćby 'gry na pamięć'

Lysy 26.07.2009 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 768910)
i jeszcze jedno Wisła za Skorży co najwyżej stoi w miejscu

Trudno by iść do przodu, mając z roku na rok słabszą kadrę :-) Petrescu w Rumunii ma jednak większy komfort pracy...


Już zapomnieliście jak wasz idol Petrescu mówił:
"Klub nie dał mi pieniędzy na transfery, nie może więc domagać się mistrzostwa Polski i fazy grupowej Pucharu UEFA " Skoża pomimo takiego składu (nawet osłabionego odejściem Błaszczykowskiego!) potrafił wywalczyć dwukrotne mistrzostwo polski.

Eustachy 26.07.2009 19:05

Znaleziony na tsw.com.pl, kawalek felietonu Osucha, tak w ramach spekulacji

Cytat:

Wstyd jednak pozostaje ogromny, tym bardziej, że estońscy piłkarze i trenerzy zarabiają nawet do dziecięciu razy mniej od Polaków. Ta porażka uświadamia nam, że Polska liga jest niestety coraz słabsza przynajmniej w porównaniu do reszty Europy, a Wisła nie jest żadnym klasowym zespołem tak jak np. Partizan Belgrad, który swój dwumecz musiał wygrać i wygrał w stosunku 10:0. W Krakowie na pewno będzie tąpnięcie. Obawiam się, że sztab trenerski straci pracę, a sam słyszałem o dwóch nazwiskach bardzo wiekowych szkoleniowców, czyli Lenczyk i Smuda. Jestem pewien, że któryś z tej pary zostanie następcą Skorży. Do tego mają polecieć jeszcze inne głowy, ale to się za chwilę wyjaśni więc nie ma co gdybać. Szkoda, że pod Wawelem zaledwie po dwóch latach kończy się pewien etap pracy grupy młodych, kompetentnych ludzi, a mogą nadejść staropolskie, piłkarskie zwyczaje. Ale takie to już jest prawo właściciela, który wydaje miliony na swoje zabawki.

airborne4009 26.07.2009 19:06

Ale w pucharach juz nie zawalczyl kolego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl