Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Endrju 1906 16.11.2012 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GOalkeeper (Post 1274784)
Koło Makro na Bronowicach to wiem, że ma być Galeria, ale zastanawia mnie co się tworzy koło drugiego Krakowskiego Makro. Coś tam wiercą w ziemi tak jakby pod magazyn, ale nic nigdzie nie jest napisane na ten temat.

Na Zakopiańskiej koło Makro budują salon meblowy.

88tajfun 16.11.2012 21:27

Marszałek, ja jestem raczej przeciwko outsorcingowi bo to, tak po ludzku, odmóżdżająca robota. Jednak tu działają proste prawa rynku - jest popyt to budują, korporacje przychodzą i bardzo dobrze! jak korpo pójdą w ....u to przyjdzie ktoś.inny. Miasto musi się rozwijać, a w Krakowie jest mnóstwo miejsc na tego typu biurowce.

W każdym razie jestem zdania, że lepiej budować biurowce niż przyglądać się jak nam Wrocław czy inne Katowice zabierają, nawet nie najlepsze, miejsca pracy.

Koło Tesco, Skanska buduje 2 ekologiczne biurowce. Czy mają być.postawione z papieru i na tym miałaby polegać ich ekologiczność? tego nie wiem. Projekt bez rewelacji ale dla okolicy oznacza to chyba definitywny koniec rumunów w pobliżu, co akurat cieszy :)

Krolik 30.12.2012 19:26

Może ktoś wrzucic kilka fotek Hali ktora buduja w Czyżynach ???
Bo strona tej hali opornie jest aktualizowana a chciałbym cos aktualnego zobaczyc.... Moze jakis link ???

piter116 30.12.2012 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 1292907)
Może ktoś wrzucic kilka fotek Hali ktora buduja w Czyżynach ???
Bo strona tej hali opornie jest aktualizowana a chciałbym cos aktualnego zobaczyc.... Moze jakis link ???

http://www.skyscrapercity.com/showth...05785&page=271

Tu znajdziesz sporo zdjęć wrzucanych na bieżąco.

Krolik 04.01.2013 03:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1292908)
http://www.skyscrapercity.com/showth...05785&page=271

Tu znajdziesz sporo zdjęć wrzucanych na bieżąco.

Podziekował pieknie !

neq. 04.01.2013 22:42

mimo że jestem przeciwnikiem tej hali i wołałbym żeby powstała nowa hala dla Wisły to konstrukcja robi wrażenie, będzie to chyba piękny obietk ;) oby był dobrze wykorzystany i nie przynosił strat

Kocur 10.01.2013 10:14

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...f4fe624,1,3,10
Cytat:


Prezydent Jacek Majchrowski nie pozwolił byłemu komendantowi straży miejskiej Januszowi Wiaterkowi pójść na bezrobocie. Już załatwił mu pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Wiaterek ma się zajmować tam sprawami bezpieczeństwa.
Gościa wypierdzieli ze Straży za przekręty i łapówki jego podwładnych...

Komentarz:

he
he
he
he

yarow 12.02.2013 23:42

Gdyby w Polsce istniało prawo precedensowe, to taka sytuacja nie miałaby miejsca. Zachodnia część pasa startowego została uznana bowiem za zabytek. Wschodnią część tego samego przecież pasa można rozpieprzyć, zaorać, zabudować (niepotrzebne skreślić).

:(

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...tml#komentarze

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...nach,id,t.html

------

Zaczyna się zawsze od jednego. Od braku planu zagospodarowania przestrzennego .To jest dla Krakowa (dla jego Dzielnic, subdzielnic) normą. Widzę coś takiego: "W dniu 3 marca 2010 r. Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę Nr XCIII/1255/10 w sprawie odstąpienia od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania obszaru Czyżyny-Pas Startowy." http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=1415

MatMario 13.02.2013 00:14

Ja bym zamknął tą dwupasmowke i odbudowal tą część zniszczonego pasa. W końcu zabytek.

Została część w parku Lotników i wystarczy. Na kij ten pas po drugiej stronie?

Pablo84 13.02.2013 00:30

Ponieważ jest to kawał historii i częśc największego lotniska przedwojennej Polski.
Ja bym kazał wybudować apartamentowce zamiast plant i zostawił kawałek od Teatru Słowackiego po Barbakan :lol:

yarow 13.02.2013 00:38

Pas startowy tego jednego z najstarszych lotnisk w Europie, w 1965 r.: http://mozliwosci.com/krakow/#1965,50.082,19.996,15

----------------------------------------------

Historia:
http://www.polot.info/?a=3000009

MatMario 13.02.2013 06:56

Panowie ale taki drobny szczegół... to jest lotnisko. Kawał wybetonowanej prostej i tak już nadszarpnięte tym że ktoś jebnął prawie w środek kościół a pas, zabytek na skale światową robi za parking. Kościoła ani parkingu nikt usuwać nie chce, a czemu? Też usunąć bo psują obraz pasa i jeszcze ludzie zapamiętają że to parking a nie zabytkowy pas startowy.

Rozumiem budynek zabytkowego lotniska, rozumiem hangar, wieże kontroli lotów, ale część pasa startowego? Szczególnie że przy muzeum lotnictwa nikt pasa nie chce ruszać. Dla mnie cała akcja to przerost formy nad treścią i tyle.

I piękne zdjęcie pasa w całej okazałości, zdjęcia są, pamięć pozostania, nieużyteczną cześć zdemontować.

gypsy 13.02.2013 14:27

A tak wyglądać będzie nowa galeria w Krakowie, którą otworzą w 2014 roku w Mistrzejowicach: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...rtaz-maly.html

neq. 13.02.2013 15:01

wybudujmy jeszcze z 15 galerii...jakby już ich nie było za dużo...a zysk z nich i tak zerowy bo podatków unikają,a miejsc pracy w stosunku do powierzchni jest mało

Pablo84 13.02.2013 15:07

Smutne jest to, że w tym miejście buduję się jedynie galerię oraz biurowce pod outsourcing.

Piotrek87 13.02.2013 15:13

Co to znaczy że sie buduje ? Ktoś kupił teren, buduje , co złego w biurowcach czy galeriach ??
Pamiętasz co było na miejscu galerii krakowskiej , Kazimierz czy plazy?? Serio było lepiej ? Biurowce najlepiej żeby stał szkieletor 30 lat.
Za prywatna kasa przedsiębiorcy budują to co im przyniesie zysk ? Co maja drugi Wawel zbudować ? Rozliczaj miasto za miejskie inwestycje , prywatny biznes zostaw w spokoju.

Podatków nie płaca firmy w galeriach duże tylu carrefeur itp. To wina prawa nie galerii . Właściciel galeri myślisz nie płaci podatku od nieruchomosci czy podatku od zysku z wynajmu powierzchni sklepowej ?? Serio masz pojęcie o czym piszesz ??

Pablo84 13.02.2013 15:38

Z takim tokiem myślenia to faktycznie, wszystko jest lepsze. Jeśli chodzi o galerięp to oczywiście że wolałem tamten stan niż to co postawiło za pomocą ECE- sprawę z Tishmanem s.......ono koncertowo a odpowiedziala za to osoba powinna wisieć powieszona za jaja jako przestroga
.Wybudowano za to bunkier, który miał pełnić funkcję dworca a jest ciasną szkaradną galerią. Ja mam trochę większe ambicję jeśli chodzi o te miasto- zwłaszcza o centrum.
Tam powinno być postawione coś na miarę Fostera lub Hadid, a nie ....a prostopadłościan z lampkami.

Fajnie że coś się buduję, szkoda tylko, że jedynie galerię, a nie np fabryki, które pobudzają gospodarczo region, nie lobbuję się na rzecz walki o inwestorów- tak jak swego czasu Dudkiewicz , gdzie sprowadzał do Wrocławia niemal wszystko. Sklepy to sklepy, są potrzebne, ale smuci to, że jedynie tylko to się tu buduję.
A jeśli chodzi o operatorów galerii to poczytaj troszkę o tym jak wykorzystują 5letni okres przejsciowy i jak dymają pózniej nasze państwo- tyle że ktoś te prawo ustanowił...

Piotrek87 13.02.2013 15:44

Rozwinales myśl i zgadzam sie z tym co piszesz, zwłaszcza sprawa tishmana.

yarow 14.02.2013 00:32

Pas startowy, to otwarta przestrzeń publiczna. Niezależnie od kwestii własnościowych.
Część działek leżących w obrębie pasa startowego Rakowice Czyżyny posiadało Miasto. (Mowa w tym momencie o stronie wschodniej tej drogi startowej, pomiędzy os. Dywizjonu 303 a II Pułku Lotniczego).

Co to znaczy, że coś należy do Miasta? To znaczy, że należy do urzędu? Może do urzędników? A jak coś należy np. do "państwa" to do kogo właściwie?

Ludzie w Polsce przyzwyczaili się, że są w stosunku do wszechwładnego "państwa" albo w ogóle w stosunku do władzy publicznej, petentami.

Nie! Społeczeństwo to suweren.
Państwo, Samorząd oraz wszelkie instytucje funkcjonujące w ich obrębie (i konkretni ludzie pracujący tam za pieniądze społeczeństwa) to są SŁUDZY! Wykonują rolę służebną wobec Obywateli.

To suweren decyduje o tym jak ma wyglądać m.in. przestrzeń publiczna. To on w niej porusza się i żyje.
Czy Miasto konsultowało się z Mieszkańcami w sprawie sprzedaży deweloperowi terenów znajdujących się w obrębie pasa startowego? Czy sprzedając ten teren, działało zgodnie z wolą SUWERENA? Czy działało zgodnie z interesem Miasta i Mieszkańców Dzielnicy?

To jest sedno. Zaczęło się od (wy)przedaży.

---

Edit:
już nie chcę wspominać, że chociaż w Polsce nie obowiązuje prawo precedensowe
to nawet nie w zgodzie z logiką jest, iż jedna część pasa startowego (zachodnia) została uznana za zabytek
a drugą cześć (wschodnią) tego samego przecież obiektu można zdewastować.

(Jasne, że wobec części zachodniej zdecydowano się uruchomić takie działania prawne, aby uznano ją za zabytek dlatego, żeby nie można było jej zniszczyć, ale cóż z tego?).

MatMario 14.02.2013 07:07

To suwerenie idź i niech Ci służą. :) Niech Ci Jacek buty czyści, bo jest Twoim sługą i karz mu co ma Ci wybudować żeby "suweren" był zadowolony. :)

Jestem takim samym suwerenem jak Ty i powiem Ci więcej. Wschodnia część pasa startowego, Hotel Cracovia, Hotel Forum wszystko to w ....u rozebrać zniszczyć, zrównać z ziemią. Dla mnie to nie są żadne zabytki. Pamiętaj, jestem suwerenem więc mogę tego żądać.

Tak samo jako suweren żądam więcej miejsc parkingowych, mniej ścieżek rowerowych, zakazu poruszania się rowerem po wyremontowanej 8 pasmowej Mogilskiej i kilku innych mniej popularnych dla zrowerowanych dziennikarzy GW rzeczy.

A tak trochę poważniej to w gestii miasta było ucywilizowanie tej części miasta jaką są pozostałości po lotnisku w Czyżynach. Postanowiło zrobić to komercyjnie sprzedając nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną, a później wydając zgodę na budowę.

Yarow powiedz mi, jesteś mieszkańcem Czyżyn czy tylko wielkim fanem zabytkowych lotnisk?

Pablo84 14.02.2013 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298824)
To suwerenie idź i niech Ci służą. :) Niech Ci Jacek buty czyści, bo jest Twoim sługą i karz mu co ma Ci wybudować żeby "suweren" był zadowolony. :)

Jestem takim samym suwerenem jak Ty i powiem Ci więcej. Wschodnia część pasa startowego, Hotel Cracovia, Hotel Forum wszystko to w ....u rozebrać zniszczyć, zrównać z ziemią. Dla mnie to nie są żadne zabytki. Pamiętaj, jestem suwerenem więc mogę tego żądać.

Tak samo jako suweren żądam więcej miejsc parkingowych, mniej ścieżek rowerowych, zakazu poruszania się rowerem po wyremontowanej 8 pasmowej Mogilskiej i kilku innych mniej popularnych dla zrowerowanych dziennikarzy GW rzeczy.

A tak trochę poważniej to w gestii miasta było ucywilizowanie tej części miasta jaką są pozostałości po lotnisku w Czyżynach. Postanowiło zrobić to komercyjnie sprzedając nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną, a później wydając zgodę na budowę.

Yarow powiedz mi, jesteś mieszkańcem Czyżyn czy tylko wielkim fanem zabytkowych lotnisk?

Ty tak na serio, czy to miał być jakiś sarkazm?

Pablo84 14.02.2013 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298824)
To suwerenie idź i niech Ci służą. :) Niech Ci Jacek buty czyści, bo jest Twoim sługą i karz mu co ma Ci wybudować żeby "suweren" był zadowolony. :)

Jestem takim samym suwerenem jak Ty i powiem Ci więcej. Wschodnia część pasa startowego, Hotel Cracovia, Hotel Forum wszystko to w ....u rozebrać zniszczyć, zrównać z ziemią. Dla mnie to nie są żadne zabytki. Pamiętaj, jestem suwerenem więc mogę tego żądać.

Tak samo jako suweren żądam więcej miejsc parkingowych, mniej ścieżek rowerowych, zakazu poruszania się rowerem po wyremontowanej 8 pasmowej Mogilskiej i kilku innych mniej popularnych dla zrowerowanych dziennikarzy GW rzeczy.

A tak trochę poważniej to w gestii miasta było ucywilizowanie tej części miasta jaką są pozostałości po lotnisku w Czyżynach. Postanowiło zrobić to komercyjnie sprzedając nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną, a później wydając zgodę na budowę.

Yarow powiedz mi, jesteś mieszkańcem Czyżyn czy tylko wielkim fanem zabytkowych lotnisk?

Ty tak na serio, czy to miał być jakiś sarkazm? Szczególnie pytam o hotel Forum.

MatMario 14.02.2013 09:21

Hotel Forum cenię najbardziej, ale na dziś dzień jeśli jest właściciel który chce go wyburzyć i nie widzi możliwości ratowania obiektu to nie uważam tego budynku jako niezbędnego w krajobrazie Krakowa. Jeśli pat ma trwać lata, budynek ma mi przypominać wielgaśny bilbord, z piwem, sokiem albo samochodem to wolę go uwolnić do rozbiórki. Przez paty w rozmowach architekt-miasto-konserwator-obrońcy świerszczy, z budynków które mogą być może nie atrakcjami, ale zagospodarowane i nie straszyć robimy koszmary.

Co więcej, takie spory często na długi czas wyłączają życie w pewnych częściach miasta. Forum i ta strona Wisły jest przygnębiająca, wygląda to jak slamsy gdzie człowiek boi się o życie, tak samo jak okolice szkieletora. Spór o to czy on będzie 20 metrów wyższy czy nie, widok jaki mamy dziś zaburza życie w sporej części miasta.

Dodam jeszcze jedno, coraz bardziej się w tym wszystkim zakręcamy. Najpierw było Forum, doszukałbym się w tym sensu i wizji. Później wyskoczyła Cracovia, tu już nie wiem o co chodzi, prostokąt obity aluminiowym sidingiem, wielki wyczyn, nie ma co. A teraz bulwers o kawałek wybetonowanej nawierzchni która kiedyś był lotniskiem. Czekam na wpisanie ogródków działkowych za sądami jako zabytku.

Gwiaździsty 14.02.2013 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298835)
Forum i ta strona Wisły jest przygnębiająca, wygląda to jak slamsy gdzie człowiek boi się o życie,

Równie a może jeszcze bardziej przygnębiający jest Kazimierz, z ruderami i rozsypującymi się kamienicami. Dlaczego jeszcze nie wystapiłeś suwerenie do swoich kochanych radnych tuskoidów, aby również wyburzyli ta dzielnicę i ją "ucywilizowali" budując nowe budynki pod budownictwo wielorodzinne. Idąc tym samy tokiem myslenia możesz dojść np. do Oswięcimia, tam też stoja takie stare baraki, które tez można rozebrać i dać pozwolenie develouperom na wybudowanie w tym miejscu jakiegos fajnego osiedla z zielenią.

MatMario 14.02.2013 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1298836)
Równie a może jeszcze bardziej przygnębiający jest Kazimierz, z ruderami i rozsypującymi się kamienicami. Dlaczego jeszcze nie wystapiłeś suwerenie do swoich kochanych radnych tuskoidów, aby również wyburzyli ta dzielnicę i ją "ucywilizowali" budując nowe budynki pod budownictwo wielorodzinne. Idąc tym samy tokiem myslenia możesz dojść np. do Oswięcimia, tam też stoja takie stare baraki, które tez można rozebrać i dać pozwolenie develouperom na wybudowanie w tym miejscu jakiegos fajnego osiedla z zielenią.

To nie ja zacząłem z suwerenem, jeśli nie potrafisz ogarnąć 3 postów w rzędzie to nie za dobrze z Tobą i raczej wyśmiewam taki sposób myślenia o władzy. Do radnych tuskoidów mogę wystąpić tylko o to aby się nie wpierdalali w nie swoje zadania i niech dalej tworzą budki dla ptaszków, kaczek i innym im podobnym skrzywdzonym przez los istotom.

Pablo84 14.02.2013 10:06

Chciałem tylko przypomnieć, że przeprowadzono 2 ekspertyzy dot stanu fundamentów- pierwsza zaraz po wykupieniu forum przez jakiegoś inwestora, który chciał zburzyć i wybudować bloki dla zarobasów. Oczywiscie w ekspertyzie wykazano, ze fundamenty podmakają.Kolejna - po paru latach, wykazała, że fundamenty są w dobrym stanie.W dzisiejszej Polsce można wszystko można zburzyć.
Tymczasem Forum to jedna najładniejszych budowli tamtej epoki, hotel ten był uważany za cudo techniki i do tej pory nie wiem jak można było go tak zniszczyć.Dlatego ciągle mam nadzieję, że da się go przystosować do dzisiejszych czasów, bo jestem pewien na 100% że równie śmiałego projektu tam nie będzie- co najwyżej jakieś smutne bloki w marmurach i 2 metrowymi ogrodzeniem i wartownikiem.

http://www.youtube.com/watch?v=v30Ys7L7mI4

Gdyby we wcześniejszych latach podchodzono by do sprawy tak jak ty, to nic by się nie uchowało.

Gwiaździsty 14.02.2013 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298837)
Do radnych tuskoidów mogę wystąpić tylko o to aby się nie wpierdalali w nie swoje zadania i niech dalej tworzą budki dla ptaszków, kaczek i innym im podobnym skrzywdzonym przez los istotom.

Z tym to się zgadzam jak najbardziej ! Radna Latos chyba nawet do tego się nie nadaje. :) za skomplikowane to dla niej zadanie. Stawowy mógłby zbijac budy dla psów bo nie tak dawno coś o tym szczekał w kontekście stadionu przy R22.

cpc 14.02.2013 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1298836)
Równie a może jeszcze bardziej przygnębiający jest Kazimierz, z ruderami i rozsypującymi się kamienicami. Dlaczego jeszcze nie wystapiłeś suwerenie do swoich kochanych radnych tuskoidów, aby również wyburzyli ta dzielnicę i ją "ucywilizowali" budując nowe budynki pod budownictwo wielorodzinne. Idąc tym samy tokiem myslenia możesz dojść np. do Oswięcimia, tam też stoja takie stare baraki, które tez można rozebrać i dać pozwolenie develouperom na wybudowanie w tym miejscu jakiegos fajnego osiedla z zielenią.

Nie ma co porównywać Kazimierza czy Starego Podgórza do hotelu Forum. O ile Kazimierz można i trzeba uznać za zabytkowy o tyle hotel Forum można zrównać z ziemią bez żalu. Tylko, że w Krakowie jest odwrotnie - na Kazimierzu burzy się kamienice "bo nie da się ich odnowić" a hotel forum stoi. Oczywiście tęgie głowy z rady miasta & Co doszły do wniosku, że te miliony turystów wpadają do Krakowa podziwiać galerie Krakowską i dwa nieczynne hotele, a w związku z tym na Kazimierzu można burzyć wszystko co ledwo się trzyma.

Kaan 14.02.2013 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1298837)
To nie ja zacząłem z suwerenem, jeśli nie potrafisz ogarnąć 3 postów w rzędzie to nie za dobrze z Tobą i raczej wyśmiewam taki sposób myślenia o władzy. Do radnych tuskoidów mogę wystąpić tylko o to aby się nie wpierdalali w nie swoje zadania i niech dalej tworzą budki dla ptaszków, kaczek i innym im podobnym skrzywdzonym przez los istotom.

Wbrew pozorom bardzo słuszna inicjatywa. W każdym bądz razie, jedyna mądra rzecz w RM w ostatnim czasie.

MatMario 14.02.2013 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1298854)
Wbrew pozorom bardzo słuszna inicjatywa. W każdym bądz razie, jedyna mądra rzecz w RM w ostatnim czasie.

Jak się za to wzięli to i tak coś popsują.

A inicjatywa słuszna, potwierdzam. Ale wczorajszy festyn wokół tego na RM mnie śmieszy. Choć w słusznej sprawie.

Pablo84 Ja się zgodzę że to fajny budynek, nie przeszkadza mi, nawet go lubię ale w stanie obecnym wpływa na okolicę w dramatyczny sposób i chyba to przyznasz? A z grania "wpisany na listę zabytków" niektórzy robią istną szopkę i kabaret, deprecjonując to co na takie sformułowanie zasługuje.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl