![]() |
Cytat:
|
Marszałek, ja jestem raczej przeciwko outsorcingowi bo to, tak po ludzku, odmóżdżająca robota. Jednak tu działają proste prawa rynku - jest popyt to budują, korporacje przychodzą i bardzo dobrze! jak korpo pójdą w ....u to przyjdzie ktoś.inny. Miasto musi się rozwijać, a w Krakowie jest mnóstwo miejsc na tego typu biurowce.
W każdym razie jestem zdania, że lepiej budować biurowce niż przyglądać się jak nam Wrocław czy inne Katowice zabierają, nawet nie najlepsze, miejsca pracy. Koło Tesco, Skanska buduje 2 ekologiczne biurowce. Czy mają być.postawione z papieru i na tym miałaby polegać ich ekologiczność? tego nie wiem. Projekt bez rewelacji ale dla okolicy oznacza to chyba definitywny koniec rumunów w pobliżu, co akurat cieszy :) |
Może ktoś wrzucic kilka fotek Hali ktora buduja w Czyżynach ???
Bo strona tej hali opornie jest aktualizowana a chciałbym cos aktualnego zobaczyc.... Moze jakis link ??? |
Cytat:
Tu znajdziesz sporo zdjęć wrzucanych na bieżąco. |
Cytat:
|
mimo że jestem przeciwnikiem tej hali i wołałbym żeby powstała nowa hala dla Wisły to konstrukcja robi wrażenie, będzie to chyba piękny obietk ;) oby był dobrze wykorzystany i nie przynosił strat
|
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...f4fe624,1,3,10
Cytat:
Komentarz: he he he he |
Gdyby w Polsce istniało prawo precedensowe, to taka sytuacja nie miałaby miejsca. Zachodnia część pasa startowego została uznana bowiem za zabytek. Wschodnią część tego samego przecież pasa można rozpieprzyć, zaorać, zabudować (niepotrzebne skreślić).
:( http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...tml#komentarze http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...nach,id,t.html ------ Zaczyna się zawsze od jednego. Od braku planu zagospodarowania przestrzennego .To jest dla Krakowa (dla jego Dzielnic, subdzielnic) normą. Widzę coś takiego: "W dniu 3 marca 2010 r. Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę Nr XCIII/1255/10 w sprawie odstąpienia od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania obszaru Czyżyny-Pas Startowy." http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=1415 |
Ja bym zamknął tą dwupasmowke i odbudowal tą część zniszczonego pasa. W końcu zabytek.
Została część w parku Lotników i wystarczy. Na kij ten pas po drugiej stronie? |
Ponieważ jest to kawał historii i częśc największego lotniska przedwojennej Polski.
Ja bym kazał wybudować apartamentowce zamiast plant i zostawił kawałek od Teatru Słowackiego po Barbakan :lol: |
Pas startowy tego jednego z najstarszych lotnisk w Europie, w 1965 r.: http://mozliwosci.com/krakow/#1965,50.082,19.996,15
---------------------------------------------- Historia: http://www.polot.info/?a=3000009 |
Panowie ale taki drobny szczegół... to jest lotnisko. Kawał wybetonowanej prostej i tak już nadszarpnięte tym że ktoś jebnął prawie w środek kościół a pas, zabytek na skale światową robi za parking. Kościoła ani parkingu nikt usuwać nie chce, a czemu? Też usunąć bo psują obraz pasa i jeszcze ludzie zapamiętają że to parking a nie zabytkowy pas startowy.
Rozumiem budynek zabytkowego lotniska, rozumiem hangar, wieże kontroli lotów, ale część pasa startowego? Szczególnie że przy muzeum lotnictwa nikt pasa nie chce ruszać. Dla mnie cała akcja to przerost formy nad treścią i tyle. I piękne zdjęcie pasa w całej okazałości, zdjęcia są, pamięć pozostania, nieużyteczną cześć zdemontować. |
A tak wyglądać będzie nowa galeria w Krakowie, którą otworzą w 2014 roku w Mistrzejowicach: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...rtaz-maly.html
|
wybudujmy jeszcze z 15 galerii...jakby już ich nie było za dużo...a zysk z nich i tak zerowy bo podatków unikają,a miejsc pracy w stosunku do powierzchni jest mało
|
Smutne jest to, że w tym miejście buduję się jedynie galerię oraz biurowce pod outsourcing.
|
Co to znaczy że sie buduje ? Ktoś kupił teren, buduje , co złego w biurowcach czy galeriach ??
Pamiętasz co było na miejscu galerii krakowskiej , Kazimierz czy plazy?? Serio było lepiej ? Biurowce najlepiej żeby stał szkieletor 30 lat. Za prywatna kasa przedsiębiorcy budują to co im przyniesie zysk ? Co maja drugi Wawel zbudować ? Rozliczaj miasto za miejskie inwestycje , prywatny biznes zostaw w spokoju. Podatków nie płaca firmy w galeriach duże tylu carrefeur itp. To wina prawa nie galerii . Właściciel galeri myślisz nie płaci podatku od nieruchomosci czy podatku od zysku z wynajmu powierzchni sklepowej ?? Serio masz pojęcie o czym piszesz ?? |
Z takim tokiem myślenia to faktycznie, wszystko jest lepsze. Jeśli chodzi o galerięp to oczywiście że wolałem tamten stan niż to co postawiło za pomocą ECE- sprawę z Tishmanem s.......ono koncertowo a odpowiedziala za to osoba powinna wisieć powieszona za jaja jako przestroga
.Wybudowano za to bunkier, który miał pełnić funkcję dworca a jest ciasną szkaradną galerią. Ja mam trochę większe ambicję jeśli chodzi o te miasto- zwłaszcza o centrum. Tam powinno być postawione coś na miarę Fostera lub Hadid, a nie ....a prostopadłościan z lampkami. Fajnie że coś się buduję, szkoda tylko, że jedynie galerię, a nie np fabryki, które pobudzają gospodarczo region, nie lobbuję się na rzecz walki o inwestorów- tak jak swego czasu Dudkiewicz , gdzie sprowadzał do Wrocławia niemal wszystko. Sklepy to sklepy, są potrzebne, ale smuci to, że jedynie tylko to się tu buduję. A jeśli chodzi o operatorów galerii to poczytaj troszkę o tym jak wykorzystują 5letni okres przejsciowy i jak dymają pózniej nasze państwo- tyle że ktoś te prawo ustanowił... |
Rozwinales myśl i zgadzam sie z tym co piszesz, zwłaszcza sprawa tishmana.
|
Pas startowy, to otwarta przestrzeń publiczna. Niezależnie od kwestii własnościowych.
Część działek leżących w obrębie pasa startowego Rakowice Czyżyny posiadało Miasto. (Mowa w tym momencie o stronie wschodniej tej drogi startowej, pomiędzy os. Dywizjonu 303 a II Pułku Lotniczego). Co to znaczy, że coś należy do Miasta? To znaczy, że należy do urzędu? Może do urzędników? A jak coś należy np. do "państwa" to do kogo właściwie? Ludzie w Polsce przyzwyczaili się, że są w stosunku do wszechwładnego "państwa" albo w ogóle w stosunku do władzy publicznej, petentami. Nie! Społeczeństwo to suweren. Państwo, Samorząd oraz wszelkie instytucje funkcjonujące w ich obrębie (i konkretni ludzie pracujący tam za pieniądze społeczeństwa) to są SŁUDZY! Wykonują rolę służebną wobec Obywateli. To suweren decyduje o tym jak ma wyglądać m.in. przestrzeń publiczna. To on w niej porusza się i żyje. Czy Miasto konsultowało się z Mieszkańcami w sprawie sprzedaży deweloperowi terenów znajdujących się w obrębie pasa startowego? Czy sprzedając ten teren, działało zgodnie z wolą SUWERENA? Czy działało zgodnie z interesem Miasta i Mieszkańców Dzielnicy? To jest sedno. Zaczęło się od (wy)przedaży. --- Edit: już nie chcę wspominać, że chociaż w Polsce nie obowiązuje prawo precedensowe to nawet nie w zgodzie z logiką jest, iż jedna część pasa startowego (zachodnia) została uznana za zabytek a drugą cześć (wschodnią) tego samego przecież obiektu można zdewastować. (Jasne, że wobec części zachodniej zdecydowano się uruchomić takie działania prawne, aby uznano ją za zabytek dlatego, żeby nie można było jej zniszczyć, ale cóż z tego?). |
To suwerenie idź i niech Ci służą. :) Niech Ci Jacek buty czyści, bo jest Twoim sługą i karz mu co ma Ci wybudować żeby "suweren" był zadowolony. :)
Jestem takim samym suwerenem jak Ty i powiem Ci więcej. Wschodnia część pasa startowego, Hotel Cracovia, Hotel Forum wszystko to w ....u rozebrać zniszczyć, zrównać z ziemią. Dla mnie to nie są żadne zabytki. Pamiętaj, jestem suwerenem więc mogę tego żądać. Tak samo jako suweren żądam więcej miejsc parkingowych, mniej ścieżek rowerowych, zakazu poruszania się rowerem po wyremontowanej 8 pasmowej Mogilskiej i kilku innych mniej popularnych dla zrowerowanych dziennikarzy GW rzeczy. A tak trochę poważniej to w gestii miasta było ucywilizowanie tej części miasta jaką są pozostałości po lotnisku w Czyżynach. Postanowiło zrobić to komercyjnie sprzedając nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną, a później wydając zgodę na budowę. Yarow powiedz mi, jesteś mieszkańcem Czyżyn czy tylko wielkim fanem zabytkowych lotnisk? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Hotel Forum cenię najbardziej, ale na dziś dzień jeśli jest właściciel który chce go wyburzyć i nie widzi możliwości ratowania obiektu to nie uważam tego budynku jako niezbędnego w krajobrazie Krakowa. Jeśli pat ma trwać lata, budynek ma mi przypominać wielgaśny bilbord, z piwem, sokiem albo samochodem to wolę go uwolnić do rozbiórki. Przez paty w rozmowach architekt-miasto-konserwator-obrońcy świerszczy, z budynków które mogą być może nie atrakcjami, ale zagospodarowane i nie straszyć robimy koszmary.
Co więcej, takie spory często na długi czas wyłączają życie w pewnych częściach miasta. Forum i ta strona Wisły jest przygnębiająca, wygląda to jak slamsy gdzie człowiek boi się o życie, tak samo jak okolice szkieletora. Spór o to czy on będzie 20 metrów wyższy czy nie, widok jaki mamy dziś zaburza życie w sporej części miasta. Dodam jeszcze jedno, coraz bardziej się w tym wszystkim zakręcamy. Najpierw było Forum, doszukałbym się w tym sensu i wizji. Później wyskoczyła Cracovia, tu już nie wiem o co chodzi, prostokąt obity aluminiowym sidingiem, wielki wyczyn, nie ma co. A teraz bulwers o kawałek wybetonowanej nawierzchni która kiedyś był lotniskiem. Czekam na wpisanie ogródków działkowych za sądami jako zabytku. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Chciałem tylko przypomnieć, że przeprowadzono 2 ekspertyzy dot stanu fundamentów- pierwsza zaraz po wykupieniu forum przez jakiegoś inwestora, który chciał zburzyć i wybudować bloki dla zarobasów. Oczywiscie w ekspertyzie wykazano, ze fundamenty podmakają.Kolejna - po paru latach, wykazała, że fundamenty są w dobrym stanie.W dzisiejszej Polsce można wszystko można zburzyć.
Tymczasem Forum to jedna najładniejszych budowli tamtej epoki, hotel ten był uważany za cudo techniki i do tej pory nie wiem jak można było go tak zniszczyć.Dlatego ciągle mam nadzieję, że da się go przystosować do dzisiejszych czasów, bo jestem pewien na 100% że równie śmiałego projektu tam nie będzie- co najwyżej jakieś smutne bloki w marmurach i 2 metrowymi ogrodzeniem i wartownikiem. http://www.youtube.com/watch?v=v30Ys7L7mI4 Gdyby we wcześniejszych latach podchodzono by do sprawy tak jak ty, to nic by się nie uchowało. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A inicjatywa słuszna, potwierdzam. Ale wczorajszy festyn wokół tego na RM mnie śmieszy. Choć w słusznej sprawie. Pablo84 Ja się zgodzę że to fajny budynek, nie przeszkadza mi, nawet go lubię ale w stanie obecnym wpływa na okolicę w dramatyczny sposób i chyba to przyznasz? A z grania "wpisany na listę zabytków" niektórzy robią istną szopkę i kabaret, deprecjonując to co na takie sformułowanie zasługuje. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl