![]() |
Cytat:
|
Gdzie w Krakowie sa najtansze odzywki ?
|
zależy jakie. możesz porozglądać się po niektórych stronach internetowych.
ja np ostatnio kupiłem puche super pumpa za 99zł a gdzie indziej gość mówi że 135zł.... polecam sklepy takie jak riceps.pl (na Limanowskiego) witaboks (na bałtyckiej niedaleko imbramowskiego) hellhound (kremerowska, przecznica od karmelickiej) i chyba tyle mi na myśl przeszło. unikaj tych stoisk w m1, galerii kazimierz bo tam zapłacisz 300zł zamiast np 180. chyba najtaniej w sumie mają w tricepsie bo tam ceny hurtowe są raczej. |
Ostatnio ćwicząc poczułem ostry ból w prawej nodze od zewnętrznej strony, dokładnie na prawo od golenia, około 10cm. nad kostką. Ból jak wspominałem jest dość silny, nasila się przy ruchu, a szczególnie podczas robienia skłonów i wszelakiego rozciągania. Dokładnie w miejscu bólu zrobiło się wybrzuszenie, lecz nie towarzyszy mu zasinienie ani żadne objawy stłuczenia, wygląda to jak napompowany mięsień. Spotkał się ktoś z czymś takim, wie co to może być, jak się z tym uporać?
|
Chciałbym zrzucić trochę z brzucha jednocześnie nie tracąc masy mięśniowej. Jak się za to zabrać?
|
utrzymaj taką dietę jak masz do tej pory. zmniejsz przerwy między seriami np. do 1minuty. dołóż ćwiczenia aerobowe np . bieżnia, steper, rowerek. możesz także dołożyć jakąś suplementacje np bcaa, glutamina, białko
|
Cytat:
W karierze przerabiałem już różne zestawy od hardcorowych z całymi seriami brzuszków na pochylni i do tego skręty tułowia z gryfem po słynny trening Terminatora oraz oczywiście ABS II. Przydałoby się jednak coś nieobciążającego kręgosłup bo niestety lata już nie te. Co obecnie jest popularnego na brzuch tak aby w 3-4 miesiące osiągnąć spore efekty i przy tym nie uszkodzić sobie za bardzo kręgosłupa? Dalej rządzi ABS II, czy coś innego? |
jak chcecie zrzucic brzuch to nic wam innego nie pomoze jak areoby (rowerek, bieganie) i patrzenie na to co jemy ( brak fast foodow, mniej wegli, mniej tluszczu, wiecej bialka)
|
ale jednoczesnie brzuszki tez robic bo im beda wieksze miesnie tym bardziej beda sie odznaczac, nawet spod tluszczu
|
Na zrzucenie z brzucha, nie tracąc na wadze:
Aeroby: na początek 2-3x w tygodniu po treningu 30 min. Stopniowo zwiększać czas. Najlepiej biegać, może być też rowerek, orbitrek. Trzeba pamiętać, że po treningu siłowym wystarczy 30 min, aby tłuszcz zaczął się spalać. W dni nietreningowe potrzeba na to min. 1h. Dobrze jest też w dni nietreningowe popływać. Dieta: dalej tak jak była, czyli na masę. Jak będzie ciężko szło, to można powoli zmniejszać WW. Z suplementacji: BCAA - polecam Hi Tec TST (Powder), RX Gold. emj10, ABS II jest ok, jak będziesz wykonywał prawidłowo, to nie powinno Ci się nic stać. Ale jak się obawiasz, to polecam robić ćwiczenia na drążku. Przyciąganie kolan do klatki, wyprostowywanie nóg... Ćwiczenia na maszynach też raczej mniej obciążają kręgosłup. Na pewno nie rób nic z dodatkowym obciążeniem, czyli gryf odpada. No i wzmacniaj plecy :) |
Żadnych brzuszków. Nie ma co przemęczać kręgosłupa lędzwiowego. Na brzuch polecam 6 weidera. Nie są męczące a o efekty łatwo (przynajmniej u mnie).
|
Mi pomogły same brzuszki oczywiście nie mówie o kaflaku na brzuchu ale jest ok porostu przyjołem że na każdego Browara jest potrzebne 100 brzuszko więc robie serie po sto na jedno piwo czyli dziennie minimum 400 brzuchów i nie rośnie. Oczywiście plecy tez należy ćwiczyć zeby nie naderwać.
|
Cytat:
Niestety, ale ciężko będzie mi utrzymać taki reżim treningowy i ustalić sobie tygodniowy harmonogram na ćwiczenia. Człowiek jest teraz za bardzo mobilny, aby pozwolić sobie na jakąś siłownię kilka razy w tygodniu dlatego skupię się na tym co robiłem i dorzucę, albo ABS, albo A6W. W sumie wolę to pierwsze, bo A6W zawsze mnie nudziło. Chyba, że jest jeszcze jakiś ciekawy zestaw bez brzuszków? W sumie porównuję swoje efekty z tym co zrzucił kumpel od 1 stycznia. Ja zjechałem z 94 na 85, a on z 98 na 81, więc jego wynik jest sporo lepszy. Tylko, że ja w tym czasie oprócz diety (zero: słodyczy, pieczywa, cukru i mało alko) i przestrzegania 5-6 posiłków dziennie tylko biegałem i robiłem pompki. Jak byłem w domu to trochę machałem sztangą, ale sporadycznie z braku czasu. Do tego trochę białka i wsio. Kumpel non stop leciał na suplementach, różne diety m.in. Dukan. Oprócz biegania i pedałowania w domu na rowerze ze 3 razy w tygodniu siłka. No i efekt o połowę lepszy. |
ABS II, czy A6W? Wybierz to, co Ci bardziej pasuje. Jak wcześniej robiłeś ABS i byłeś zadowolony, to pozostań przy nim. Ja osobiście preferuję ABS II. Nie wiem jak tam z Twoimi plecami, ale jeśli masz jakieś większe problemy, to te treningi mogą być nieco wyczerpujące pod koniec. Ważne, żebyś je wykonywał prawidłowo. Przed wejściem na taki trening trzeba też wzmocnić brzuch zwykłymi brzuszkami, czy spięciami.
W sumie to ja bym proponował zrobić sobie własny plan. Np. unoszenie nóg na ławce poziomej, spięcia, przyciąganie kolan/wyprostowywanie nóg na drążku i skłony boczne. 3 serie, 3x w tygodniu, skłony boczne raz w tygodniu. Na efekty składa się wiele czynników. Np. kwestia genetyki. Przy takim samym planie jeden schudnie szybciej, drugiemu zajmie to więcej czasu. A moim zdaniem ćwiczenie 'na sucho', bez supli daje dużo większa satysfakcję z osiągniętych rezultatów :) Dobrze mieć motywację w postaci kumpla, ale nie ma co się załamywać, że mu idzie lepiej. I tak w 4 miesiące zrzucić 11 kg to naprawdę super wynik :) |
Oczywiście ABS II, a nie zwykły ABS. Jest jeszcze jakiś ABS 8 minut, ale to chyba dla bab. Zacząłem już od dzisiaj A6W i do tego 20 minut przebieżki i 20 minut skakanki na rozgrzewkę, więc efekty powinny przyjść w miarę szybko.
Co do wagi to wróciłem już do stanu sprzed 5 lat (matura), więc sukces jest spory tylko, że wymiary już niestety nie te same jak kiedyś i to jest największy problem. Na pewno pomaga to, że przez lata utrzymywałem masę mięśniową na niezłym poziomie i dopiero ostatnie 2 lata trochę się zaniedbałem, ale nie ma jeszcze tragedii. Do wakacji powinny być zadowalające efekty :) |
panowie, biegam rano naczczo i waga leci w dol, polecam w pierwszej kolejnosci na zrzucenie zbednych kg
|
Jaka powinna być przerwa pomiędzy seriami w treningu siłowo masowym? 4 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu jest ok ? Tak robię do tej pory.
|
10 powtórzeń? Siłowy trening to to nie jest. W siłowym nie powinieneś wychodzić ponad 6 powt (zresztą 6 to i tak dużo na siłowy). Zastanów się czy chcesz robić masę, czy siłę. Normą jest, że przy masie wzrośnie Ci też siła, ale nie tak mocno, jakby Twój trening przebiegał stricte pod siłę.
(a te słowa siła i masa się tu powtarzają :D) |
Cytat:
Dla początkujących polecam trening FBW. Ja tak zaczynałem i bardzo sobie chwale ten trening :) |
Jeden człowiek to wyjaśnił bardzo prosto
Robert Burneika - "nie ma opierdalania się, trzeba iść na siłownia" "trzeba wpierdalać dużo krowa to będziecie rosnąć" |
Cytat:
|
panowie. pootrzebuj jakieś dobrych ćwiczeń na klatke. obecnie ćwicze tak:
3-4 razy w tygodniu pon- klatka: 3x6 wyciskanie sztangi 3x6 wyciskanie hantli na skosie 3x6 wyciskanie sztangi (wąski chwyt) 3x6 wyciskanie sztangi głową w dół 3x6 sciaganie na bramie albo pompki na poręczach wtorek - biceps + triceps: 3x6 sztanga łąmana 3x6 hantle 3x6 modlitwenik hantlami 3x6 hantle + 2-3 serie cwiczeń na triceps środa - plecy + barki: 3x6 podciaganie na drążku szeroki uchwyt 3x6 dociąganie na bramie w siadzie 3x6 podciaganie na drążku wąski uchwyt 3x6 dociąganie hantli w opadzie tułowia w przód + 3 serie ćwiczeń na barki + ewentualnie 2 raz w tygodniu klatka jakie uwagi?? szczególnie chodzi mi żeby rozbudować/ ładnie podciąć klatke piersiową diety raczej specjalnej nie stosuje,ale staram się odżywiać zdrowo. |
Cytat:
Pisałeś o klacie więc wg mnie 3,4 max ćwiczenia ale więcej powtórzeń w serii. 12/10/8/8 albo kończysz na 6. Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie to jest ćwiczenie na triceps, to samo pompki na poręczach. Ja bym zrobił tak; Sztanga na płaskiej, hantla na skosie, sztanga głową w dół i rozpiętki brama/ławeczka jak wolisz. Rozpiętki możesz robić tym samym ciężarem, a reszta zmiennym. Reszta planu też do bani. Kiedy robisz nogi? Pzdr. |
zle polaczenia partii a sam trening klatki mocno przeladowany.
jak chcesz masowac i nie masz duzego stazu to zacznij od 3 cwiczen po 3 serie przykladowo. wyciskanie skoks dodatni 3x10 wyciskanie hantli plasko 3x12 rozpietki lub przenoszenie hantla za glowe 2x15 |
Jak chcesz dobrze uwidocznić klatę to rób skos na minusie przede wszystkim(np. 4 serie 12 10 8 4-6 powtórzeń z progresją ciężaru). A, i jak chcesz coś rozbudować to jedz dużo kuraka i makaronów. :D
|
Chodzi ktoś na ta silownie --> http://gympark.pl/ ?? Cena za karnet i sala ćwiczen wyglada zachecajaco
|
Chłopaki,
mógłby mi ktoś z Was powiedzieć czy kobiety też mogą stosować jakieś "spalacze" tkanki tłuszczowej ? Ewentualnie jakie polecacie ? Moja dziewczyna chciałaby zrzucić parę kg, codziennie śmiga na rowerze 1,5 h ale jeśli istnieje możliwość przyspieszenia tego procesu to byłoby fajnie. |
Cytat:
Wbrew pozorom kobieta to też człowiek :pobity: Jeśli bierze się za spalanie po raz pierwszy, to ja nie polecam żadnych spalaczy. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta! Do tego 3-5x aeroby w tygodniu i cierpliwość :) Polecam pić zieloną herbatę (liściasta, najlepiej z herbaciarni), która niesamowicie pobudza metabolizm i dostarcza wielu witamin. Ja sam jestem smakoszem herbat, głównie zielonych i piję je niemal codziennie w ilościach 1-1,5l. Mimo robienia masy. Także jeszcze raz: dieta LowCarb, aeroby i zielona herbata - 2-3 razy dziennie, w tym 1 godz. przed treningiem. A jak koniecznie chce jakiś spalacz, to na początek jakiś słabszy, np. Therm Line Olimpu. Dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto i szkoda zdrowia, ale jeśli to motywuje... |
Cytat:
|
gain bolic 6000
używał zwas ktoś tego? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl