Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

Lysy 26.03.2011 00:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Haidar (Post 1067154)
Stosowal ktos Mutant Mass?

Jeden z gorszych gainerów. Ma bardzo słabe opinie na większości for poświęconych kulturystyce. Jedyny pozytyw to cena i po części rozpuszczalność. Smak mi wywietrzał po tygodniu , pomimo "hermetycznego" zamykania. Nie polecam.

dawidTS 02.04.2011 09:22

Gdzie w Krakowie sa najtansze odzywki ?

PrawdziwośćDlaGry 02.04.2011 09:27

zależy jakie. możesz porozglądać się po niektórych stronach internetowych.
ja np ostatnio kupiłem puche super pumpa za 99zł a gdzie indziej gość mówi że 135zł....

polecam sklepy takie jak

riceps.pl (na Limanowskiego)
witaboks (na bałtyckiej niedaleko imbramowskiego)
hellhound (kremerowska, przecznica od karmelickiej)

i chyba tyle mi na myśl przeszło. unikaj tych stoisk w m1, galerii kazimierz bo tam zapłacisz 300zł zamiast np 180. chyba najtaniej w sumie mają w tricepsie bo tam ceny hurtowe są raczej.

Arturo Qr2nów 09.04.2011 11:11

Ostatnio ćwicząc poczułem ostry ból w prawej nodze od zewnętrznej strony, dokładnie na prawo od golenia, około 10cm. nad kostką. Ból jak wspominałem jest dość silny, nasila się przy ruchu, a szczególnie podczas robienia skłonów i wszelakiego rozciągania. Dokładnie w miejscu bólu zrobiło się wybrzuszenie, lecz nie towarzyszy mu zasinienie ani żadne objawy stłuczenia, wygląda to jak napompowany mięsień. Spotkał się ktoś z czymś takim, wie co to może być, jak się z tym uporać?

Eternit 13.04.2011 18:51

Chciałbym zrzucić trochę z brzucha jednocześnie nie tracąc masy mięśniowej. Jak się za to zabrać?

wisłaWieczysta 13.04.2011 18:59

utrzymaj taką dietę jak masz do tej pory. zmniejsz przerwy między seriami np. do 1minuty. dołóż ćwiczenia aerobowe np . bieżnia, steper, rowerek. możesz także dołożyć jakąś suplementacje np bcaa, glutamina, białko

emj10 13.04.2011 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eternit (Post 1077034)
Chciałbym zrzucić trochę z brzucha jednocześnie nie tracąc masy mięśniowej. Jak się za to zabrać?

No właśnie dołączam się do pytania. Jako, że sumiennie pozbywam się zbędnych kilogramów od sylwestra i spadła mi już waga o blisko 10 kg to najwyższa pora na odbudowanie masy mięśniowej.

W karierze przerabiałem już różne zestawy od hardcorowych z całymi seriami brzuszków na pochylni i do tego skręty tułowia z gryfem po słynny trening Terminatora oraz oczywiście ABS II. Przydałoby się jednak coś nieobciążającego kręgosłup bo niestety lata już nie te.

Co obecnie jest popularnego na brzuch tak aby w 3-4 miesiące osiągnąć spore efekty i przy tym nie uszkodzić sobie za bardzo kręgosłupa? Dalej rządzi ABS II, czy coś innego?

Kaszalot 13.04.2011 19:51

jak chcecie zrzucic brzuch to nic wam innego nie pomoze jak areoby (rowerek, bieganie) i patrzenie na to co jemy ( brak fast foodow, mniej wegli, mniej tluszczu, wiecej bialka)

Jaroo1 13.04.2011 20:14

ale jednoczesnie brzuszki tez robic bo im beda wieksze miesnie tym bardziej beda sie odznaczac, nawet spod tluszczu

gianbuffon 13.04.2011 23:02

Na zrzucenie z brzucha, nie tracąc na wadze:
Aeroby: na początek 2-3x w tygodniu po treningu 30 min. Stopniowo zwiększać czas. Najlepiej biegać, może być też rowerek, orbitrek. Trzeba pamiętać, że po treningu siłowym wystarczy 30 min, aby tłuszcz zaczął się spalać. W dni nietreningowe potrzeba na to min. 1h. Dobrze jest też w dni nietreningowe popływać.
Dieta: dalej tak jak była, czyli na masę. Jak będzie ciężko szło, to można powoli zmniejszać WW.
Z suplementacji: BCAA - polecam Hi Tec TST (Powder), RX Gold.

emj10, ABS II jest ok, jak będziesz wykonywał prawidłowo, to nie powinno Ci się nic stać. Ale jak się obawiasz, to polecam robić ćwiczenia na drążku. Przyciąganie kolan do klatki, wyprostowywanie nóg... Ćwiczenia na maszynach też raczej mniej obciążają kręgosłup. Na pewno nie rób nic z dodatkowym obciążeniem, czyli gryf odpada.
No i wzmacniaj plecy :)

crazykaro 13.04.2011 23:22

Żadnych brzuszków. Nie ma co przemęczać kręgosłupa lędzwiowego. Na brzuch polecam 6 weidera. Nie są męczące a o efekty łatwo (przynajmniej u mnie).

alkoholik 13.04.2011 23:39

Mi pomogły same brzuszki oczywiście nie mówie o kaflaku na brzuchu ale jest ok porostu przyjołem że na każdego Browara jest potrzebne 100 brzuszko więc robie serie po sto na jedno piwo czyli dziennie minimum 400 brzuchów i nie rośnie. Oczywiście plecy tez należy ćwiczyć zeby nie naderwać.

emj10 14.04.2011 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1077132)
Na zrzucenie z brzucha, nie tracąc na wadze:

Dzięki za naprawdę pomocne rady.

Niestety, ale ciężko będzie mi utrzymać taki reżim treningowy i ustalić sobie tygodniowy harmonogram na ćwiczenia. Człowiek jest teraz za bardzo mobilny, aby pozwolić sobie na jakąś siłownię kilka razy w tygodniu dlatego skupię się na tym co robiłem i dorzucę, albo ABS, albo A6W. W sumie wolę to pierwsze, bo A6W zawsze mnie nudziło. Chyba, że jest jeszcze jakiś ciekawy zestaw bez brzuszków?

W sumie porównuję swoje efekty z tym co zrzucił kumpel od 1 stycznia. Ja zjechałem z 94 na 85, a on z 98 na 81, więc jego wynik jest sporo lepszy. Tylko, że ja w tym czasie oprócz diety (zero: słodyczy, pieczywa, cukru i mało alko) i przestrzegania 5-6 posiłków dziennie tylko biegałem i robiłem pompki. Jak byłem w domu to trochę machałem sztangą, ale sporadycznie z braku czasu. Do tego trochę białka i wsio. Kumpel non stop leciał na suplementach, różne diety m.in. Dukan. Oprócz biegania i pedałowania w domu na rowerze ze 3 razy w tygodniu siłka. No i efekt o połowę lepszy.

gianbuffon 14.04.2011 12:33

ABS II, czy A6W? Wybierz to, co Ci bardziej pasuje. Jak wcześniej robiłeś ABS i byłeś zadowolony, to pozostań przy nim. Ja osobiście preferuję ABS II. Nie wiem jak tam z Twoimi plecami, ale jeśli masz jakieś większe problemy, to te treningi mogą być nieco wyczerpujące pod koniec. Ważne, żebyś je wykonywał prawidłowo. Przed wejściem na taki trening trzeba też wzmocnić brzuch zwykłymi brzuszkami, czy spięciami.
W sumie to ja bym proponował zrobić sobie własny plan. Np. unoszenie nóg na ławce poziomej, spięcia, przyciąganie kolan/wyprostowywanie nóg na drążku i skłony boczne. 3 serie, 3x w tygodniu, skłony boczne raz w tygodniu.

Na efekty składa się wiele czynników. Np. kwestia genetyki. Przy takim samym planie jeden schudnie szybciej, drugiemu zajmie to więcej czasu. A moim zdaniem ćwiczenie 'na sucho', bez supli daje dużo większa satysfakcję z osiągniętych rezultatów :) Dobrze mieć motywację w postaci kumpla, ale nie ma co się załamywać, że mu idzie lepiej. I tak w 4 miesiące zrzucić 11 kg to naprawdę super wynik :)

emj10 14.04.2011 12:55

Oczywiście ABS II, a nie zwykły ABS. Jest jeszcze jakiś ABS 8 minut, ale to chyba dla bab. Zacząłem już od dzisiaj A6W i do tego 20 minut przebieżki i 20 minut skakanki na rozgrzewkę, więc efekty powinny przyjść w miarę szybko.

Co do wagi to wróciłem już do stanu sprzed 5 lat (matura), więc sukces jest spory tylko, że wymiary już niestety nie te same jak kiedyś i to jest największy problem. Na pewno pomaga to, że przez lata utrzymywałem masę mięśniową na niezłym poziomie i dopiero ostatnie 2 lata trochę się zaniedbałem, ale nie ma jeszcze tragedii. Do wakacji powinny być zadowalające efekty :)

godzilla 14.04.2011 13:21

panowie, biegam rano naczczo i waga leci w dol, polecam w pierwszej kolejnosci na zrzucenie zbednych kg

Haidar 14.04.2011 18:51

Jaka powinna być przerwa pomiędzy seriami w treningu siłowo masowym? 4 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu jest ok ? Tak robię do tej pory.

Pawlolek 14.04.2011 19:10

10 powtórzeń? Siłowy trening to to nie jest. W siłowym nie powinieneś wychodzić ponad 6 powt (zresztą 6 to i tak dużo na siłowy). Zastanów się czy chcesz robić masę, czy siłę. Normą jest, że przy masie wzrośnie Ci też siła, ale nie tak mocno, jakby Twój trening przebiegał stricte pod siłę.
(a te słowa siła i masa się tu powtarzają :D)

gianbuffon 14.04.2011 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Haidar (Post 1077446)
Jaka powinna być przerwa pomiędzy seriami w treningu siłowo masowym? 4 serie po 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu jest ok ? Tak robię do tej pory.

Trening na masę: 3-4 serie na duże partie, 2-3 na mniejsze. Powtórzenia: 12-10-10-8, 12-10-8-6, 12-10-8, 10-8-8, 8-8-8 itp. Wszystko zależy od ćwiczeń. Wejdź sobie na jakieś forum kulturystyczne i zobacz w przykładowych rozpiskach jak to wygląda.
Dla początkujących polecam trening FBW. Ja tak zaczynałem i bardzo sobie chwale ten trening :)

alkoholik 17.04.2011 00:46

Jeden człowiek to wyjaśnił bardzo prosto
Robert Burneika - "nie ma opierdalania się, trzeba iść na siłownia" "trzeba wpierdalać dużo krowa to będziecie rosnąć"

Maciek(TSW) 19.04.2011 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 1078724)
Jeden człowiek to wyjaśnił bardzo prosto
Robert Burneika - "nie ma opierdalania się, trzeba iść na siłownia" "trzeba wpierdalać dużo krowa to będziecie rosnąć"

Wszyscy się z niego śmieją ale w sumie gość ma racje w tym co mówi , jak się nie będzie jadlo to nic z tego nie będzie:)

wiertar 19.04.2011 17:08

panowie. pootrzebuj jakieś dobrych ćwiczeń na klatke. obecnie ćwicze tak:

3-4 razy w tygodniu

pon- klatka: 3x6 wyciskanie sztangi
3x6 wyciskanie hantli na skosie
3x6 wyciskanie sztangi (wąski chwyt)
3x6 wyciskanie sztangi głową w dół
3x6 sciaganie na bramie albo pompki na poręczach

wtorek - biceps + triceps: 3x6 sztanga łąmana
3x6 hantle
3x6 modlitwenik hantlami
3x6 hantle
+ 2-3 serie cwiczeń na triceps

środa - plecy + barki: 3x6 podciaganie na drążku szeroki uchwyt
3x6 dociąganie na bramie w siadzie
3x6 podciaganie na drążku wąski uchwyt
3x6 dociąganie hantli w opadzie tułowia w przód
+ 3 serie ćwiczeń na barki

+ ewentualnie 2 raz w tygodniu klatka

jakie uwagi?? szczególnie chodzi mi żeby rozbudować/ ładnie podciąć klatke piersiową

diety raczej specjalnej nie stosuje,ale staram się odżywiać zdrowo.

Lukasyno 20.04.2011 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1079652)
panowie. pootrzebuj jakieś dobrych ćwiczeń na klatke. obecnie ćwicze tak:

3-4 razy w tygodniu

pon- klatka: 3x6 wyciskanie sztangi
3x6 wyciskanie hantli na skosie
3x6 wyciskanie sztangi (wąski chwyt)
3x6 wyciskanie sztangi głową w dół
3x6 sciaganie na bramie albo pompki na poręczach

wtorek - biceps + triceps: 3x6 sztanga łąmana
3x6 hantle
3x6 modlitwenik hantlami
3x6 hantle
+ 2-3 serie cwiczeń na triceps

środa - plecy + barki: 3x6 podciaganie na drążku szeroki uchwyt
3x6 dociąganie na bramie w siadzie
3x6 podciaganie na drążku wąski uchwyt
3x6 dociąganie hantli w opadzie tułowia w przód
+ 3 serie ćwiczeń na barki

+ ewentualnie 2 raz w tygodniu klatka

jakie uwagi?? szczególnie chodzi mi żeby rozbudować/ ładnie podciąć klatke piersiową

diety raczej specjalnej nie stosuje,ale staram się odżywiać zdrowo.

Jak dla mnie to ten trening całkowicie do bani. Kto Ci doradził żeby takie serie robić? Po 6 powtórzeń w serii to może i jest dobre ale jak siłe robisz a nie mase..
Pisałeś o klacie więc wg mnie 3,4 max ćwiczenia ale więcej powtórzeń w serii. 12/10/8/8 albo kończysz na 6.
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie to jest ćwiczenie na triceps, to samo pompki na poręczach.

Ja bym zrobił tak; Sztanga na płaskiej, hantla na skosie, sztanga głową w dół i rozpiętki brama/ławeczka jak wolisz.
Rozpiętki możesz robić tym samym ciężarem, a reszta zmiennym.

Reszta planu też do bani. Kiedy robisz nogi?
Pzdr.

Kaszalot 20.04.2011 23:51

zle polaczenia partii a sam trening klatki mocno przeladowany.

jak chcesz masowac i nie masz duzego stazu to zacznij od 3 cwiczen po 3 serie przykladowo.
wyciskanie skoks dodatni 3x10
wyciskanie hantli plasko 3x12
rozpietki lub przenoszenie hantla za glowe 2x15

pietras1234 22.04.2011 17:34

Jak chcesz dobrze uwidocznić klatę to rób skos na minusie przede wszystkim(np. 4 serie 12 10 8 4-6 powtórzeń z progresją ciężaru). A, i jak chcesz coś rozbudować to jedz dużo kuraka i makaronów. :D

AS82 30.04.2011 14:10

Chodzi ktoś na ta silownie --> http://gympark.pl/ ?? Cena za karnet i sala ćwiczen wyglada zachecajaco

adam_09 02.05.2011 20:17

Chłopaki,
mógłby mi ktoś z Was powiedzieć czy kobiety też mogą stosować jakieś "spalacze" tkanki tłuszczowej ? Ewentualnie jakie polecacie ?
Moja dziewczyna chciałaby zrzucić parę kg, codziennie śmiga na rowerze 1,5 h ale jeśli istnieje możliwość przyspieszenia tego procesu to byłoby fajnie.

gianbuffon 02.05.2011 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1084958)
Chłopaki,
mógłby mi ktoś z Was powiedzieć czy kobiety też mogą stosować jakieś "spalacze" tkanki tłuszczowej ? Ewentualnie jakie polecacie ?
Moja dziewczyna chciałaby zrzucić parę kg, codziennie śmiga na rowerze 1,5 h ale jeśli istnieje możliwość przyspieszenia tego procesu to byłoby fajnie.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań od lekarza, ciąża, czy coś, to oczywiście, że może.
Wbrew pozorom kobieta to też człowiek :pobity:

Jeśli bierze się za spalanie po raz pierwszy, to ja nie polecam żadnych spalaczy. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta! Do tego 3-5x aeroby w tygodniu i cierpliwość :)
Polecam pić zieloną herbatę (liściasta, najlepiej z herbaciarni), która niesamowicie pobudza metabolizm i dostarcza wielu witamin. Ja sam jestem smakoszem herbat, głównie zielonych i piję je niemal codziennie w ilościach 1-1,5l. Mimo robienia masy.
Także jeszcze raz: dieta LowCarb, aeroby i zielona herbata - 2-3 razy dziennie, w tym 1 godz. przed treningiem.
A jak koniecznie chce jakiś spalacz, to na początek jakiś słabszy, np. Therm Line Olimpu. Dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto i szkoda zdrowia, ale jeśli to motywuje...

Kyno 03.05.2011 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1084958)
Chłopaki,
mógłby mi ktoś z Was powiedzieć czy kobiety też mogą stosować jakieś "spalacze" tkanki tłuszczowej ? Ewentualnie jakie polecacie ?
Moja dziewczyna chciałaby zrzucić parę kg, codziennie śmiga na rowerze 1,5 h ale jeśli istnieje możliwość przyspieszenia tego procesu to byłoby fajnie.

Clenburexin 2

pikuś 04.05.2011 14:16

gain bolic 6000

używał zwas ktoś tego?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl