Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Arkadiusz.Czerepach 25.09.2024 08:18

niziny intelektualne to bardzo celne określenie jak widać

Witalis 25.09.2024 11:08

Masz, pierwsze z brzegu zachwyty nad Królewskim:
https://sport.tvp.pl/82492510/w-szta...dzil-to-wprost
https://www.onet.pl/sport/przeglad-s...eg50e,5e4c2379
https://weszlo.com/2024/09/25/wisla-...wa-deklaracje/

Kris Dee 25.09.2024 13:35

Mateusz Miga - to przypadkiem nie ten pajac, który przez swoją głupotę przyczynił do zawieszenia Luisa Fernandeza na kluczowe dla Wisły mecze o utrzymanie w Ekstraklasie?

MaLk 25.09.2024 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1635686)
Mateusz Miga - to przypadkiem nie ten pajac, który przez swoją głupotę przyczynił do zawieszenia Luisa Fernandeza na kluczowe dla Wisły mecze o utrzymanie w Ekstraklasie?

Miał też swój niechlubny epizod w sprawie Stecherta, co sprawia, że można mieć wątpliwości co do jego umiejętności weryfikowania źródeł czy w ogóle ogarnięcia dziennikarskiego.

Co nie znaczy, że tym razem akurat ma albo nie ma racji. Cholera go wie. Takie 50/50 ;)

As 25.09.2024 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1635686)
Mateusz Miga - to przypadkiem nie ten pajac, który przez swoją głupotę przyczynił do zawieszenia Luisa Fernandeza na kluczowe dla Wisły mecze o utrzymanie w Ekstraklasie?

Nie, to Luis Fernandez lutując chłopa w łeb przyczynił się do zawieszenia Luisa Fernandeza. Wszystko było widać w transmisji TV przecież.

Kris Dee 25.09.2024 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1635689)
Nie, to Luis Fernandez lutując chłopa w łeb przyczynił się do zawieszenia Luisa Fernandeza. Wszystko było widać w transmisji TV przecież.

"Luis Fernandez uderzył piłkarza z Płocka Damiana Michalskiego. To był rewanż za to, że jeszcze w czasie z gry Michalski uderzył z łokcia w głowę Fernandeza, czego nie wyłapał ani bardzo słaby tego dnia sędzia Damian Sylwestrzak, ani VAR. Nikt nie wyłapał również sytuacji już po końcowym gwizdku, ani sędziowie, ani telewizyjne kamery. Sprawa wydała się, bo filmik z incydentem zamieścił na Twitterze dziennikarz TVP Sport Mateusz Miga. I Fernandez dostał srogą karę, cztery mecze zawieszenia. Tyle, ile dokładnie było do końca sezonu" Bartosz Karcz, Gazeta Krakowska.

nero 25.09.2024 14:55

Tak, zawieszenie Fernandeza załatwił jej kibic - Mateusz Miga. Nikt inny oprócz niego tego nie zauważył i nie nagłośnił.

LucjuszWielki 25.09.2024 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1635686)
Mateusz Miga - to przypadkiem nie ten pajac, który przez swoją głupotę przyczynił do zawieszenia Luisa Fernandeza na kluczowe dla Wisły mecze o utrzymanie w Ekstraklasie?

Może nie pajac, a śmieć.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1635691)
Tak, zawieszenie Fernandeza załatwił jej kibic - Mateusz Miga. Nikt inny oprócz niego tego nie zauważył i nie nagłośnił.

hehe ciekawe kto miał jeszcze ten filmik... tylko jego nagranie uwieczniło to zdarzenie, nikt inny tego nie nagrał... Tak się składa, że gdyby nie bezmyślne nagranie migi to Fernandez niemiałby dyskwalifikacji...

Jak widac po latach nadal są powielane bzdury w obronie Migi. SZOK. Małecki miał rację.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1635689)
Wszystko było widać w transmisji TV przecież.

Nie było w żadnym TV...


PS

Chciałem dodać, ze podczas tworzenia filmu spadkowego szukałem w każdym zakamarku internetów lepszych nagrań z tej sytuacji... Nie znalazłem. Tylo u Migi, tak więc dla przypomnienia:

https://youtu.be/a3fyhmITa_8?si=HMkIx6CzcVaIvDN-&t=353

nero 25.09.2024 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1635692)
hehe ciekawe kto miał jeszcze ten filmik... tylko jego nagranie uwieczniło to zdarzenie, nikt inny tego nie nagrał... No akurat tak się składa, że gdyby nie to bezmyślne nagranie migi to Fernandez niemiałby dyskwalifikacji...

Jak widac po latach nadal są powielane bzdury w obronie Migi. SZOK. Małecki miał rację.

Kto wypuścił nagranie do mediów na taka skale by PZPN chciał się temu przyjrzeć? Proszę z imienia i nazwiska.

LucjuszWielki 25.09.2024 15:39

https://x.com/MateuszMiga/status/151...l-rywala-WIDEO

Kris Dee 25.09.2024 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1635694)

Powinien za to w ryj wyłapać, tak jak przed laty Godlewski od Świra;)

wolfy 25.09.2024 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1635688)
Miał też swój niechlubny epizod w sprawie Stecherta, co sprawia, że można mieć wątpliwości co do jego umiejętności weryfikowania źródeł czy w ogóle ogarnięcia dziennikarskiego.

Co nie znaczy, że tym razem akurat ma albo nie ma racji. Cholera go wie. Takie 50/50 ;)

Tutaj w punkt, Miga ma na koncie artykuły gloryfikujące Stecherta, zero weryfikacji z jego strony tego co mu wtedy oszuści podyktowali.

Artykuł oskarżający asystenta o bycie kretem jest oparty na wodolejstwie Królewskiego i jego własnych domysłach. Co zabawne, w tym samym tekście pisze wprost że jego domysły odnośnie Rude na ławce z Odrą okazały się błędne.

Dlatego nie jestem pewny czy jest fair jechać po Siewierskim tylko na podstawie domysłów Migi...

@Witalis - Ty naprawdę jesteś przerażająco tępy. Możesz mi wyjaśnić jak wklejanie linków artykulów krytykujących Królewskiego mają się do Twojej tezy że każdy kto uważa inaczej robi to z niskich pobudek?
Od razu Ci wytłumaczę - nijak. Chyba że wszyscy dziennikarze i eksperci o bardziej wyważonym podejściu też liczą na fuchę u Królewskiego...

Napisałeś coś kretyńskiego, sekciarskiego i w sumie trudnego do obrony i teraz wrzucasz linki zamiast w jakikolwiek sposób uzasadnić na jakiej podstawie zarzucasz Baszczyńskiemu korupcję/ złą wolę czy co tam sobie uroiłeś.

To jest właśnie problem - zamiast merytorycznie odnieść się do opinii Baszczyńskiego bierzesz się za udowadnianie że jest złym człowiekiem (nie wiem, nie znam go osobiście, ale to bez znaczenia w kontekście dyskusji) oraz że są dziennikarze i eksperci o innych poglądach na sprawę (są, to oczywiste, ale nadal bez znaczenia w kontekście dyskusji).

A clou jest bardzo proste: to nie Baszczyński postąpił okropnie wygłaszając swoją opinię (co najwyżej głupio) tylko Ty jesteś tępym sekciarzem nie akceptującym tego że ktoś ma inne zdanie i niezdolnym do uczciwej dyskusji. I takie podejście jest od lat zabójcze dla wszelkiej debaty publicznej.

Witalis 25.09.2024 16:00

Rozmowa była o tym, że wszyyyystkie media chwalą Królewskiego za wizję i zwolnienie Moskala.

MaLk 25.09.2024 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1635697)
Dlatego nie jestem pewny czy jest fair jechać po Siewierskim tylko na podstawie domysłów Migi...

Ludzie wszędzie mają tendencję do tego, żeby oceniać świat przez pryzmat słynnego fragmentu "To złodziej! I pijak, bo każdy pijak to złodziej!". Niektórzy nazywają to nawet z mądrą miną logiką i doświadczeniem życiowym.

Tylko życie nie jest aż takie proste.

Przecieki do dziennikarzy mają zawsze tę przykrą cechę, że są subiektywne, często umyślnie manipulowane. Akurat w przypadku dziennikarzy tzw. sportowych to szczególnie widoczne. Oni z tego żyją, tam jest permanentny wyścig kto pierwszy opublikuje newsa, o to kto będzie miał dojścia, na dodatek nie ma żadnej odpowiedzialności za przekaz nietrafiony czy wręcz fałszywy (np. plotki transferowe z d*py), więc żaden nie pozwoli sobie na prawdziwy research.

To jest jakiś tam problem, ja np. też jestem wyznawcą odpowiedzialności (przynajmniej moralnej) za swoje słowa, ale akurat Królewski powinien zajmować się zdecydowanie większymi problemami, jakie ma w klubie.

wolfy 25.09.2024 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1635699)
Rozmowa była o tym, że wszyyyystkie media chwalą Królewskiego za wizję i zwolnienie Moskala.

Nie, to są Twoje urojenia.

Dyskusja była o tym że zarzuciłeś Baszczyńskiemu złe intencje bo jego opinia nie wpisuje się w ogólny nurt, a ja napisałem że nie wszyscy dziennikarze i eksperci są zgodni z Twoją wizją wydarzeń, podając jako przykład m.in. "Studio Reymonta". Reszta to albo Twoja manipulacja albo ograniczenia intelektualne.

Wróc jak będziesz miał coś sensownego i na temat. Albo w ogóle.

@MaLk - mnie po prostu, czytając domysły Migi i paniętając jego wcześniejsze akcje - zapaliła się czerwona lampka. Równie dobrze Królewski mógł to wszystko zmyślić żeby jakoś uzasadnić swoją decyzję (temu służy ten list otwarty), a Siewierski i bliżej nieokreśleni piłkarze (są wyżej w temacie kandydatury) dostają rykoszetem...

A to że Królewski sam się pogrąża i najlepiej by było gdyby milczał - raczej trudno z tym dyskutować.

MaLk 25.09.2024 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1635702)
Dyskusja była o tym że zarzuciłeś Baszczyńskiemu złe intencję bo jego opinia nie wpisuje się w ogólny nurt, a ja napisałem że nie wszyscy dziennikarze i eksperci są zgodni z Twoją wizją wydarzeń, podając jako przykład m.in. "Studio Reymonta". Reszta to albo Twoja manipulacja albo ograniczenia intelektualne.

Przeczytałem ten wywiad z Baszczyńskim i, jeśli ktoś nie odpuścił czytania po pierwszych dwóch akapitach, jest tam też sporo krytyki pod adresem Królewskiego.

wolfy 25.09.2024 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1635703)
Przeczytałem ten wywiad z Baszczyńskim i, jeśli ktoś nie odpuścił czytania po pierwszych dwóch akapitach, jest tam też sporo krytyki pod adresem Królewskiego.

Ale jakie to ma znaczenie, skoro nie ma tam TYLKO krytyki? :>
To podobnie jak krytykowanie stylu zwolnienia Moskala. Wojtowicz to bardzo trafnie skomentował właśnie w "Studio Reymonta". Decyzja pewnie zła, ale sposób przekazania (osobiście, jako pierwszemu) OK.

Witalis 25.09.2024 16:23

Nie, coś tam mamrotałeś, że Królewski tylko chwalony.

To może ty wrócisz, jak będziesz umiał kulturalnie rozmawiać. Albo w ogóle.

wolfy 25.09.2024 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1635706)
Nie, coś tam mamrotałeś, że Królewski tylko chwalony.

To może ty wrócisz, jak będziesz umiał kulturalnie rozmawiać. Albo w ogóle.

Nie można mamrotać w formie tekstu. Jasno napisałem o co mi chodzi. Po prostu jesteś za cienki żeby merytorycznie uzasadnić swój emocjonalny i nieuczciwy wybuch z wcześniej.

Witalis 25.09.2024 16:35

W każdym temacie wyładowujesz agresję i obrażasz ludzi i masz czelność pisać coś o wybuchach? Okropne czy obrzydliwe nie jest wybuchem, tylko przejawem zniesmaczenia. Bardzo zasłużonego. Jak masz inne zdanie, to musisz nauczyć się za nim kulturalnie argumentować, inaczej będziesz wykluczony z rozmowy ze mną.

wolfy 25.09.2024 17:53

@Witalis - no właśnie, zero merytorycznych argumentów. Jak ja przeżyję to wykluczenie?

Moskal podlega krytyce, Baszczyński ma prawo do swojej oceny.

Fugiel 28.09.2024 10:21

Moskal poleciał bo nie pasował do koncepcji klubu ai

A wiemy za co poleciał Krzoska ?

nero 28.09.2024 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1636069)
A wiemy za co poleciał Krzostka ?

Za to, że nikogo już nie bawią te same żarty co za czasów Brożka i Głowackiego ;)

Karherop 28.09.2024 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1636069)
Moskal poleciał bo nie pasował do koncepcji klubu ai

A wiemy za co poleciał Krzoska ?

Objawy wypalenia zawodowego

Jaroo1 28.09.2024 13:06

Najważniejsze że Zaskro nie ma objawów wypalenia zawodowego :D

Patryko 28.09.2024 13:30

Z FB Odry:

Cytat:

Ku**a tego bełkotu słuchać się nie da! On się nadaje do polityki jak ulał! Jaki ku**a plan taktyczny? Gdzie było widać jakiś plan taktyczny do ch**a wacława!? Planem taktycznym była „obrona Częstochowy” i laga na Edka który sam mógł zrobić tyle co osamotniony Haluch w bramce. Ku**a tu nie było jakieś rewolucji kadrowej, żeby nich**a nie dało się tego poukładać!
Jeśli w firmie team leader nie radzi sobie z zespołem, to wymienia się na team leadera który to potrafi ogarnąć! Odrze jest ku**a potrzebny trener z prawdziwego znaczenia a nie jakiś ku**a były piłkarz którego nawet ta „wielka wisła” pogoniła.
Prezesie Lisiński i prezydencie Wiśniewski, wy żeście go w promocji dostali czy ki czort!? Wy tak samo znacie się na zarządzaniu klubem jak on na trenowaniu, podajcie sobie ręce i uśmiechnijcie się do zdjęcia.
#sobolOUT #lisuOUT
Skąd my to znamy? :D

TIR_DO_SŁUBIC 28.09.2024 13:44

Haha, ten człowiek mógłby spokojnie pisać u nas na forum. Swój chłop, nawet czuję jego emocje.

TIR_DO_SŁUBIC 28.09.2024 14:59

Jean Carlos Silva z bramką na 1:0 przeciwko Niepołomicom.

wolfy 28.09.2024 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1636083)
Z FB Odry:



Skąd my to znamy? :D

Widzę że na forum Odry mają moją imitację :D
Żeby nie było, życzę Sobolewskiemu jak najlepiej, byle nie u nas jako pierwszy trener. Niech się uczy zawodu, za szybko przeskakiwał stopnie.

Patryko 28.09.2024 16:35

Można mu życzyć jak najlepiej, ale to po prostu słaby, jednowymiarowy trener. Dowiódł tego w Płocku, dowiódł u nas, teraz zaraża swoim pomysłem na grę Odrę.

Musiałby teraz odnieść naprawdę duży sukces, np. wywalczenie baraży z Odrą, żeby wrócić na stołek karuzeli trenerskiej w Ekstraklasie.

TIR_DO_SŁUBIC 29.09.2024 17:38

Miki Villar z asystą, Gliwice 0:1 Białystok, 32 minuta

Witalis 29.09.2024 20:47

Szukam sobie informacji, czy Małecki zagrał w Avii przeciw naszym rezerwom, a tu znalazłem wywiad z tym ananasem:
https://sport.tvp.pl/82528833/patryk...-do-pomyslenia

Wygląda na to, że dalej nie przepada za Moskalem, chociaż trzeba mu przyznać, że przejechał się po wszystkich, w kolejnych pytaniach po prostu zmieniał adresatów krytyki xd

Arkadiusz.Czerepach 29.09.2024 22:25

tymczasem Goku juz 4 gole w Wieczystej

sandomingo 30.09.2024 09:08

Genialny trenerski produkt Jarosława Królewskiego, niezwykle responsywny Radosław Sobolewski szybciutko zwolniony z pracy w opolskiej Odrze.
To pokazuje, jak niewielkie pojęcie o piłce nożnej ma Jaśnie Oświecony oraz jak celnych wyborów dokonuje.

Karherop 30.09.2024 09:27

Nie ma co się znęcać nad RS. Odra to drużyna miejsc 10-14. A że mają przestrzelone oczekiwania to inna sprawa. Punktowali gorzej niż grali, choćby w meczu ze Stalą powinni wywieźć 3 pkt z Rzeszowa.

Myślę że RS będzie lawirował między 2 a 1 liga.

krysztal 30.09.2024 09:38

Czyli pora na Moskala w Opolu.

wolfy 30.09.2024 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636177)
Czyli pora na Moskala w Opolu.

Właśnie. Niech spadają.

Co do Sobolewskiego w Odrze - oni chcieli tym szrotem który mają grać ofensywną piłkę :lol:
W pierwszej lidze :>

Dziwię się że Sobolewski to wziął, przecież tu nie było szans z takimi oczekiwaniami.

Patryko 30.09.2024 11:12

No i tutaj wychodzi jego brak taktycznej elastyczności.

Jak masz skład złożony z I-ligowych cepów, to raczej nie chcesz grać nimi tiki-taki. Robisz autobus, zabijasz nim mecz, z przodu wstawiasz jakiegoś szybkiego chłopa i liczysz na kontry.

FraMat 30.09.2024 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1636182)
No i tutaj wychodzi jego brak taktycznej elastyczności.

Jak masz skład złożony z I-ligowych cepów, to raczej nie chcesz grać nimi tiki-taki. Robisz autobus, zabijasz nim mecz, z przodu wstawiasz jakiegoś szybkiego chłopa i liczysz na kontry.

No, ale przecież właśnie to Sobol w piątek zrobił.
Co mógł lepszego wymyśleć? Tylko autobus i liczenie na farta jak Warta. (przepraszam za te rymy)

Patryko 30.09.2024 11:33

Mówię o innych spotkaniach, które Sobolewski próbował rozgrywać w inny sposób i je również przegrywał (mimo niezłej gry, która zasługiwała na więcej punktów).

Tutaj trzeba konsekwencji Puszczy, czyli nie szukamy kwadratowych jaj, cyrkulacji piłki i trójkątów w strefach, tylko bronimy w 10 i liczymy na kontry + stałe fragmenty. Każdy mecz tak samo, aż taka taktyka zacznie przynosić efekty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl