Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

emjot 12.08.2024 07:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorino (Post 1631543)
Jest jeszcze opcja, że pan prezes gdy zorientował się po paru tygodniach z kim ma do czynienia i jak wtopił z 3-letnim kontraktem, wszystko odpowiednio zaaranżował:D

i to jest bardzo prawdopodobne
poza tym, gdzieś czytałem, że skarżyli się na niego piłkarze: zastraszanie i takie tam inne z czego znany był H. już w Krk

Witalis 12.08.2024 09:40

Tu jest napisane, że dopuszczał się też rękoczynów:
https://www.meczyki.pl/newsy/pilka-n...-meczem/247482


Może kluczem do rozwiązania zagadki jest nie to, że składał wizyty w agencji towarzyskiej, ale co tam robił.

Patryko 12.08.2024 09:54

Jak to co? Poszedł wykręcać suty prostytutkom.

krysztal 12.08.2024 10:11

Jak pytał pewien mędrzec w biało-czerwonym krawacie "Czy można zgwałcić prostytutkę???"

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2024 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1631562)
Jak to co? Poszedł wykręcać suty prostytutkom.

mistrz :alleluja:

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2024 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1631563)
Jak pytał pewien mędrzec w biało-czerwonym krawacie "Czy można zgwałcić prostytutkę???"

Lepper miał racje i dlatego zginął :foch:

Arkadiusz.Czerepach 12.08.2024 10:25

tymczasem nasz inny były pracownik skądinąd również znany z rękoczynów z apelem do dziennikarzy:

https://www.youtube.com/shorts/32wUOa1elEY

dziwnie w tej Warszawie, u nas Karczole i reszta dziennikarzoli zagłaskuje te łamagi na śmierć

wolfy 12.08.2024 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1631562)
Jak to co? Poszedł wykręcać suty prostytutkom.

Jak dopłacił za usługę to chyba OK?

emjot 13.08.2024 10:29

Smuda w stanie krytycznym w szpitalu - jak podaje TVP Sport
białaczka

FraMat 16.08.2024 21:53

Omrani wrócił do Rumunii, tym razem do Poli Iasi. Znowu deklaruje że chce osiągnąć wysoki poziom.
Władze klubu oświadczyły, że podpisano z piłkarzem umowę, która równie dobrze może obowiązywać dwa lata co pół roku.
Znowu wszystko zależy od Omraniego.

Nie jest jednak tak źle. Od niedawna w Rumuni otworzyły się Żabki. Pod szyldem Froo.
Na razie tylko w stolicy kraju, ale może niedługo dotrą i do Jassów?

Witalis 17.08.2024 09:27

Nie ma szans.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Papana%C8%99i

brylant17 18.08.2024 09:48

W wieku 76 lat zmarł Franciszek Smuda.

wolfy 18.08.2024 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1632132)
W wieku 76 lat zmarł Franciszek Smuda.

Panie świeć nad jego duszą.

Na pewno kawał historii polskiej piłki i Wisły, z którą odnosił sukcesy. Ma pewno wraz z nim i Orestem Lenczykiem nasza piłka straciła mnóstwo charakteru.

AgresywnyChomik 18.08.2024 09:54

RIP, kawal historii polskiej pilki.

krysztal 18.08.2024 10:07

Tssssoooooooo???

Spoczywaj w pokoju trenerze. Fajny chłop, trener starej daty. Mimo, że miał okres w którym próbowano zrobić z niego prostaka i gbura nadal wzbudzał moją sympatię.

Arkadiusz.Czerepach 18.08.2024 10:17

RIP

jeden z najlepszych trenerów w naszej historii, napewno też jeden z najbardziej utytułowanych

kbr 18.08.2024 10:17

Teraz w mediach napiszą kilka ciepłych słów o Nim. To taki typowo polskie: najpierw po kimś jeździ się przez całe życie, a docenia dopiero po śmierci...

Trenerze, dziękuję za pierwsze mistrzostwo jakie mogłem zobaczyć na oczy, w dodatku wywalczone po 21 latach posuchy.

Świeć Panie nad jego duszą..

Witalis 18.08.2024 10:52

On zawsze wydawał się w czepku urodzony, to aż niewyobrażalne, że przytrafiła mu się taka choroba.


Swoje za koszulą miał, ale dał nam dużo radości. Z trzech jego okresów pracy w Wiśle najmilej będę wspominał jego ostatni pobyt w Wiśle, bo wrócili Brożek i Głowacki, pomimo bardzo wąskiej kadry i braku pieniędzy próbowaliśmy coś grać.


Zerknąłem na wiki, Smuda aż 5 razy był trenerem Widzewa, 3 razy w Wiśle, 2 razy w Zagłębiu, 2 razy w Łęcznej. Do tego Legia, Lech, kadra, Omonia Nikozja i parę mniejszych klubów. Wow.


edit: 2 razy edytowałem, bo umykał mi duży klub albo wielokrotna praca w jakimś miejscu

Karherop 18.08.2024 10:55

Dzięki Panie Smuda za wszystko, spoczywaj w pokoju. Mimo iż jego metody pracy czy styl bycia to nie moja bajka to sukcesów nie można było mu odmówić.

Z dość nieoczywistych podziękowań to tylko dzięki Panu mogliśmy oglądać w naszych barwach Semira Stillicia.

Drozd 18.08.2024 11:00

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Miał swoje metody, które czasem się sprawdzały. Warto podkreślić, że fundamentem jego filozofii było zapieprzanie...

Witalis 18.08.2024 11:01

Przy czym nawet największym filozofom nie śniło się, że metody szkoleniowe Franciszka Smudy można nazwać filozofią :)

Drozd 18.08.2024 11:11

Filozofię rozumiem jako systematyczną refleksję nad podstawowymi problemami i ideami, dążącą do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata. W naszym przypadku piłki nożnej. Bez najmniejszej wątpliwości Franciszek Smuda miał własną filozofię piłki nożnej. :)

KOALIK 18.08.2024 11:28

Franciszek Smuda to kawał historii Polskiej piłki.

Może nie zawsze pozytywnej, ale jednak miał duże sukcesy w Widzewie, za pierwszym razem w Wiśle, czy w pucharach z Lechem.

Mistrzostwo w 1999 roku to było coś - szkoda, że bez sprawdzenia się w pucharach.

Żegnaj...

Karherop 19.08.2024 11:43

https://transfery.info/aktualnosci/l...a-darmo/220482

Ależ zaskoczenie, nie stać ich na kontrakt Luisa mimo awansu do esa? To naprawdę niepojęte.

Ciekawe jaka odprawę sobie wynegocjuje.

Patryko 19.08.2024 12:04

Odprawa odprawą, pytanie czy kiedykolwiek te pieniądze dostanie :D Mało nie będzie, dwa lata kontraktu to mocna karta przetargowa w rękach Fernandeza.

skarabeus 19.08.2024 12:06

To raczej nie kwestia tego czy ich stac czy nie tylko tego, ze Fernandez wiekszosc czasu jest kontuzjowany i niewykluczone, ze stal sie szklany. A ma topowy kontrakt, wiec jaki sens trzymac takiego zawodnika? To jedynie nasi profesjonalni dzialacze placa za same jestestwo.

Karherop 19.08.2024 12:45

A u nas myślisz że się nie negocjuje z niechcianymi zawodnikami? Oczywiście że tak. Tyle że mniej wycieka niż w Lechii w ktorej już jest co raz mniej sentymentów nawet u szeregowych pracowników.

Na pewno menager Luisa to tak zabezpieczy żeby te pieniądze otrzymac i tylko , jeśli nie to Lechia za 2 lata zniknie z poziomu centralnego to się nie stanie.

Drozd 19.08.2024 14:34

Powszechnie wiadomo, że takiej "patologii" jak u nas to nie ma nigdzie :rotfl: A jak ktoś uważa inaczej to przydupas Królewskiego...

krysztal 19.08.2024 21:34

No jest się czym pocieszać,po ch.uju fest.Inna sprawa czy ta sytuacja przebija przedłużanie kontraktów z połamanymi piłkarzami to taki pewny nie jestem...

Karherop 20.08.2024 11:19

https://x.com/cwiakala/status/182583...DeIyIACzw&s=19

Ktoś tu się ładnie przejechał po naszym byłym dyrektorze TP

wolfy 20.08.2024 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1632392)
https://x.com/cwiakala/status/182583...DeIyIACzw&s=19

Ktoś tu się ładnie przejechał po naszym byłym dyrektorze TP

A idź Pan w ... z nim. Fazlagicia będziemy jeszcze dwa lata spłacać.

KOALIK 20.08.2024 13:59

A ten cały zaciąg z Czech i Słowacji, który miał walczyć w lidze o miejsca 3-4?

Fazlagić był wisienką krętactwa, ale tam to było pełno wałków: Skvarka, Savić, Hugi, Hanousek, Kliment, itp.

Złota prezesura Dawidka i nad tym wszystkim nikt nie panował.

Jest to temat tabu do dnia dzisiejszego, bo Zaskroniec, wszechwiedzący Tomek i reszta unika odpowiedzialności nad tym okresem złodziejstwa.

A pamiętna konferencja z Obajtkiem, gdzie miała zacząć się budowa dominatora w lidze z myślą o podboju Europy zupełnie o czymś innym świadczyła niż wyszło w rzeczywistości...

Miały być puchary, Obajtek jako symbol rządów jedynej wielbionej władzy przez Wisłę miał zainwestować dziesiątki, a może nawet setki milionów złotych wg propagandy.

Tak miało być.

Nagle nikt nic pamięta, wszyscy unikają tematu, aż czekam jak jacyś forumowi aktywiści powiedzą: ,,Dawid? Nie znam".

A to był funfel odnowionych.

Grisza1 20.08.2024 18:18

https://www.youtube.com/live/G_o0dpyjw4I ciekawe wspomnienia o trenerze Smudzie

pepe72 21.08.2024 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1632132)
W wieku 76 lat zmarł Franciszek Smuda.

Pogrzeb w czwartek, 22 sierpnia o 14:20 na cm. Rakowickim.

wieczne odpoczywanie ...

Vinci 21.08.2024 17:49

Rozumiem że ceremonia dostępna dla kibiców i chętni będą mogli uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu?

Pepe...dziękuję.

pepe72 21.08.2024 20:32

https://x.com/WislaKrakowSA/status/1825502521076470038
a na YT Goal.pl G. Wojtowicz nawet zapraszał.
Od 1:04:20
https://www.youtube.com/live/s7FTdMN...t4H9I--&t=3860

Karherop 26.08.2024 12:41

Fernandeza chce Raków, nie wiem czy to się wydarzy ale nie powiem, jestem ciekaw co tam pokaże. Byłaby to ciekawa weryfikacja tego piłkarza, jak mu zdrowie pozwoli

emjot 26.08.2024 16:35

wg. Włodarczyka Fernandez pojechał do Rakowa na testy .... sportowe
:lol:

co więcej, manager proponował go Wiśle, ale... ze względu na pensję
(podobno 550 tys. euro rocznie - czyli wg. kursu z soboty 2 360 000 pln rocznie) Wisła grzecznie podziękowała

to jest jakiś absurd, żeby dać taki kontrakt kopaczowi, a po roku jak się klubowi pali w tylnej części wypychać gościa na siłę z klubu...

ps. podobnie w czarnej jest Pogoń, która do budżetu wliczyła sobie kasę za zdobycie PP i grę w europucharach :lol:
to jest tak absurdalne, ze szkoda gadać

Patryko 26.08.2024 17:02

Zdrowo ich po.......iło w tej Lechii, żeby gościowi na poziomie I ligi dać ponad 2 miliony PLN pensji rocznie.

Z przestrzelonym kolanem i takimi wymaganiami to może wracać do Krakowa, ale ewentualnie do Wieczystej.

Karherop 26.08.2024 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1633233)
ps. podobnie w czarnej jest Pogoń, która do budżetu wliczyła sobie kasę za zdobycie PP i grę w europucharach :lol:
to jest tak absurdalne, ze szkoda gadać

Prezes to sobie wpisał w kwietniu do wniosku licencyjnego tylko po to by ją dostać i nie mieć nadzoru finansowego. Już wtedy wiedzieli że bez niego są w dupie. I są.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl