![]() |
Cytat:
poza tym, gdzieś czytałem, że skarżyli się na niego piłkarze: zastraszanie i takie tam inne z czego znany był H. już w Krk |
Tu jest napisane, że dopuszczał się też rękoczynów:
https://www.meczyki.pl/newsy/pilka-n...-meczem/247482 Może kluczem do rozwiązania zagadki jest nie to, że składał wizyty w agencji towarzyskiej, ale co tam robił. |
Jak to co? Poszedł wykręcać suty prostytutkom.
|
Jak pytał pewien mędrzec w biało-czerwonym krawacie "Czy można zgwałcić prostytutkę???"
|
Cytat:
|
Cytat:
|
tymczasem nasz inny były pracownik skądinąd również znany z rękoczynów z apelem do dziennikarzy:
https://www.youtube.com/shorts/32wUOa1elEY dziwnie w tej Warszawie, u nas Karczole i reszta dziennikarzoli zagłaskuje te łamagi na śmierć |
Cytat:
|
Smuda w stanie krytycznym w szpitalu - jak podaje TVP Sport
białaczka |
Omrani wrócił do Rumunii, tym razem do Poli Iasi. Znowu deklaruje że chce osiągnąć wysoki poziom.
Władze klubu oświadczyły, że podpisano z piłkarzem umowę, która równie dobrze może obowiązywać dwa lata co pół roku. Znowu wszystko zależy od Omraniego. Nie jest jednak tak źle. Od niedawna w Rumuni otworzyły się Żabki. Pod szyldem Froo. Na razie tylko w stolicy kraju, ale może niedługo dotrą i do Jassów? |
Nie ma szans.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Papana%C8%99i |
W wieku 76 lat zmarł Franciszek Smuda.
|
Cytat:
Na pewno kawał historii polskiej piłki i Wisły, z którą odnosił sukcesy. Ma pewno wraz z nim i Orestem Lenczykiem nasza piłka straciła mnóstwo charakteru. |
RIP, kawal historii polskiej pilki.
|
Tssssoooooooo???
Spoczywaj w pokoju trenerze. Fajny chłop, trener starej daty. Mimo, że miał okres w którym próbowano zrobić z niego prostaka i gbura nadal wzbudzał moją sympatię. |
RIP
jeden z najlepszych trenerów w naszej historii, napewno też jeden z najbardziej utytułowanych |
Teraz w mediach napiszą kilka ciepłych słów o Nim. To taki typowo polskie: najpierw po kimś jeździ się przez całe życie, a docenia dopiero po śmierci...
Trenerze, dziękuję za pierwsze mistrzostwo jakie mogłem zobaczyć na oczy, w dodatku wywalczone po 21 latach posuchy. Świeć Panie nad jego duszą.. |
On zawsze wydawał się w czepku urodzony, to aż niewyobrażalne, że przytrafiła mu się taka choroba.
Swoje za koszulą miał, ale dał nam dużo radości. Z trzech jego okresów pracy w Wiśle najmilej będę wspominał jego ostatni pobyt w Wiśle, bo wrócili Brożek i Głowacki, pomimo bardzo wąskiej kadry i braku pieniędzy próbowaliśmy coś grać. Zerknąłem na wiki, Smuda aż 5 razy był trenerem Widzewa, 3 razy w Wiśle, 2 razy w Zagłębiu, 2 razy w Łęcznej. Do tego Legia, Lech, kadra, Omonia Nikozja i parę mniejszych klubów. Wow. edit: 2 razy edytowałem, bo umykał mi duży klub albo wielokrotna praca w jakimś miejscu |
Dzięki Panie Smuda za wszystko, spoczywaj w pokoju. Mimo iż jego metody pracy czy styl bycia to nie moja bajka to sukcesów nie można było mu odmówić.
Z dość nieoczywistych podziękowań to tylko dzięki Panu mogliśmy oglądać w naszych barwach Semira Stillicia. |
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Miał swoje metody, które czasem się sprawdzały. Warto podkreślić, że fundamentem jego filozofii było zapieprzanie... |
Przy czym nawet największym filozofom nie śniło się, że metody szkoleniowe Franciszka Smudy można nazwać filozofią :)
|
Filozofię rozumiem jako systematyczną refleksję nad podstawowymi problemami i ideami, dążącą do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata. W naszym przypadku piłki nożnej. Bez najmniejszej wątpliwości Franciszek Smuda miał własną filozofię piłki nożnej. :)
|
Franciszek Smuda to kawał historii Polskiej piłki.
Może nie zawsze pozytywnej, ale jednak miał duże sukcesy w Widzewie, za pierwszym razem w Wiśle, czy w pucharach z Lechem. Mistrzostwo w 1999 roku to było coś - szkoda, że bez sprawdzenia się w pucharach. Żegnaj... |
https://transfery.info/aktualnosci/l...a-darmo/220482
Ależ zaskoczenie, nie stać ich na kontrakt Luisa mimo awansu do esa? To naprawdę niepojęte. Ciekawe jaka odprawę sobie wynegocjuje. |
Odprawa odprawą, pytanie czy kiedykolwiek te pieniądze dostanie :D Mało nie będzie, dwa lata kontraktu to mocna karta przetargowa w rękach Fernandeza.
|
To raczej nie kwestia tego czy ich stac czy nie tylko tego, ze Fernandez wiekszosc czasu jest kontuzjowany i niewykluczone, ze stal sie szklany. A ma topowy kontrakt, wiec jaki sens trzymac takiego zawodnika? To jedynie nasi profesjonalni dzialacze placa za same jestestwo.
|
A u nas myślisz że się nie negocjuje z niechcianymi zawodnikami? Oczywiście że tak. Tyle że mniej wycieka niż w Lechii w ktorej już jest co raz mniej sentymentów nawet u szeregowych pracowników.
Na pewno menager Luisa to tak zabezpieczy żeby te pieniądze otrzymac i tylko , jeśli nie to Lechia za 2 lata zniknie z poziomu centralnego to się nie stanie. |
Powszechnie wiadomo, że takiej "patologii" jak u nas to nie ma nigdzie :rotfl: A jak ktoś uważa inaczej to przydupas Królewskiego...
|
No jest się czym pocieszać,po ch.uju fest.Inna sprawa czy ta sytuacja przebija przedłużanie kontraktów z połamanymi piłkarzami to taki pewny nie jestem...
|
https://x.com/cwiakala/status/182583...DeIyIACzw&s=19
Ktoś tu się ładnie przejechał po naszym byłym dyrektorze TP |
Cytat:
|
A ten cały zaciąg z Czech i Słowacji, który miał walczyć w lidze o miejsca 3-4?
Fazlagić był wisienką krętactwa, ale tam to było pełno wałków: Skvarka, Savić, Hugi, Hanousek, Kliment, itp. Złota prezesura Dawidka i nad tym wszystkim nikt nie panował. Jest to temat tabu do dnia dzisiejszego, bo Zaskroniec, wszechwiedzący Tomek i reszta unika odpowiedzialności nad tym okresem złodziejstwa. A pamiętna konferencja z Obajtkiem, gdzie miała zacząć się budowa dominatora w lidze z myślą o podboju Europy zupełnie o czymś innym świadczyła niż wyszło w rzeczywistości... Miały być puchary, Obajtek jako symbol rządów jedynej wielbionej władzy przez Wisłę miał zainwestować dziesiątki, a może nawet setki milionów złotych wg propagandy. Tak miało być. Nagle nikt nic pamięta, wszyscy unikają tematu, aż czekam jak jacyś forumowi aktywiści powiedzą: ,,Dawid? Nie znam". A to był funfel odnowionych. |
https://www.youtube.com/live/G_o0dpyjw4I ciekawe wspomnienia o trenerze Smudzie
|
Cytat:
wieczne odpoczywanie ... |
Rozumiem że ceremonia dostępna dla kibiców i chętni będą mogli uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu?
Pepe...dziękuję. |
https://x.com/WislaKrakowSA/status/1825502521076470038
a na YT Goal.pl G. Wojtowicz nawet zapraszał. Od 1:04:20 https://www.youtube.com/live/s7FTdMN...t4H9I--&t=3860 |
Fernandeza chce Raków, nie wiem czy to się wydarzy ale nie powiem, jestem ciekaw co tam pokaże. Byłaby to ciekawa weryfikacja tego piłkarza, jak mu zdrowie pozwoli
|
wg. Włodarczyka Fernandez pojechał do Rakowa na testy .... sportowe
:lol: co więcej, manager proponował go Wiśle, ale... ze względu na pensję (podobno 550 tys. euro rocznie - czyli wg. kursu z soboty 2 360 000 pln rocznie) Wisła grzecznie podziękowała to jest jakiś absurd, żeby dać taki kontrakt kopaczowi, a po roku jak się klubowi pali w tylnej części wypychać gościa na siłę z klubu... ps. podobnie w czarnej jest Pogoń, która do budżetu wliczyła sobie kasę za zdobycie PP i grę w europucharach :lol: to jest tak absurdalne, ze szkoda gadać |
Zdrowo ich po.......iło w tej Lechii, żeby gościowi na poziomie I ligi dać ponad 2 miliony PLN pensji rocznie.
Z przestrzelonym kolanem i takimi wymaganiami to może wracać do Krakowa, ale ewentualnie do Wieczystej. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl