![]() |
:shock: Co to kur jest za szajs ? :lol:
|
Cytat:
Serio to masakra, kto ten daszek zaprojektował, wygląda jakby jakieś dziecko z kredkami siadło do projektu i narysowało coś takiego, w ogóle to nie przystaje do całości ni w ząb. pcpc - Wisła Kraków, wbij sobie to do głowy, kibicu. |
Cytat:
Szczerze mówiąc mi się nawet podoba ten mega daszek. Idealnie podkreśla jak ten stadion został spaprany przez pana O. i przyjaciół. Nam- zwykłym śmiertelnikom pozostaje tylko przyjść na stadion i robić piekło na trybunach! Do tego akurat nasz stadion nadaje się idealnie. |
:):) no skocznia ze Planica sie chowa
|
Gdy patrze na ten daszek i to jego archaiczne zaokraglenie to widprzypomina mi sie architektura PRLu, serio. Architekutra tamtych latach tez charakteryzowala sie takimi zaokragleniami.
http://img264.imageshack.us/img264/2118/dsc00521s.jpg |
na wizualizacji to wyglądało jeszcze jakoś wporządku bo robiło wrażenie przeszklonego czy coś a tutaj nam kur*a budują schron na wypadek wojny atomowej... za te pieniądzę trzeba było jednak zrobić elewacje nawet na ładne panele ścienne by im starczyło...
|
Cytat:
Jak Ci do ch..a mają szkło montować jak jeszcze żelbety nie skończone. Poczekajcie na koniec. A za te pieniądze można było stadion na 15tys. zrobić i by na elewacje starczyło. Było w projekcie nikt nic nie mówił teraz zaczyna się gdakanie. Cytat:
|
ten fragment niepofalowany czyli to co bliżej trybuny ma być chyba przeszklony
|
Cytat:
|
Cytat:
Drogi, brzydki, nieużyteczny i przede wszystkim nijak pasuje do stadionu. Pieniądze wywalone w błoto, a to, że inwestor zgodził się go realizować pokazuje, jakie mają pojęcie o prowadzeniu inwestycji stadionowych. Obcięcie tego cuda zlikwidowałoby problemy z finansami na telebimy, elewacje i pewnie jeszcze ładne wykończenie przestrzeni przed trybunami. Nawet jeśli wyłożą go najlepszymi materiałami wykończeniowymi, nie zmieni to faktu, że to szalona fantazja projektanta, a nie dobra architektura czy użyteczna przestrzeń. |
a mi się wydaje, że choć wejście chcą zrobić jak nalezy :]
|
Dach nad wejściem jaki jest, każdy widzi.
Mnie natomiast naszło teraz jedno pytanie. Dach jest strasznie duży. Czy z uwagi na swoją powierzchnię trzeba będzie jakoś szczególnie dbać o śnieg w zimie, który będzie się tam gromadził? Trzeba będzie go zrzucać jak w przypadku np dużych hal? Czy fakt, że jest to tak mocna konstrukcja sprawi, że nie będzie się tym nikt musiał martwić? |
Cytat:
A chyba nie to było Twoim zamiarem ;) Poza tym dach nad wejściem do stadionu jest falowany - nie zaokrąglony :-) Na razie wstrzymam się z wydawaniem pochopnych i krytycznych opinii aż do momentu, gdy obiekt będzie skończony. W sumie jedno, główne reprezentacyjne wejście wydaje się być potrzebne. |
Spokojnie, przed nami budowa hali sportowej to sobie tam również ponarzekacie ... że hala za mała, za duża, że nie ma "oponki", że brak wejścia albo po co takie duże ...
Ręce opadają jak czyta się płaczków którym nic się nie podoba. Gdyby wysłać ich na wycieczkę żeby oglądnęli sobie powiedzmy nowy budynek Muzeum Lotnictwa w Krakowie czy Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego to stwierdziliby że przydałoby się obić je styropianem i otynkować (w środku też). Przy okazji wyburzyć kilka elementów bo lepiej prezentują się klocki w stylu wszechobecnych blokowisk. |
Cytat:
I nie jest to jakieś głupie narzekanie o kolor schodków w kiblu. I błagam Cię, nie porównuj tych budynków do stadionu, bo się ośmieszasz. Wolałbym żeby zrobili tam daszek z pleksi, a pieniądze przeznaczyli na pomalowanie elewacji... |
Fala ma zapewne w domysle symbolizowac rzeke Wisle. I prawdopodobnie autor jest szalenie dumny z tego pomyslu.
Wyglada toto jak wejscie do hotelu budowanego w latach 60. Jak jakis Orbis. |
Cytat:
A dodatkowo, zajmuje masę miejsca, które i tak na R22 jest ograniczone. A pamiętajmy, że jeśli chcemy liczyć się w lidze, musimy myśleć o bazie treningowej, jakimś zapleczu. Na razie w tej kwestii jest dramat, a decydenci wyjeżdzają nam jeszcze z takim molochem... Wiem, że i tak w tym miejscu by boisko nie powstało, ale mogłby tam stanąć inny obiekt, który trzeba będzie gdzieś teraz upchnąć. |
najdrozszy dach na swiecie ... i tyle w tym temacie
|
Widzieliście trawę na stadionie?
|
Cytat:
|
A co z nią nie tak?
|
Cytat:
|
się zaokrągliła ;)
|
Normalnie Nou Camp zrobili :rotfl:
|
Bardziej jak z Serie A :D
|
Murawa w sam raz na przełamanie ;d
|
Gdzie okrąg na przełamanie? Na przełamanie to bardziej krzywa ;)
|
Albo mi się wydaje, albo te kręgi są ponumerowane. Ciekawe po co?
|
Można fotki tej murawy?
@Lukas77: Dzięki. |
Cytat:
|
A może te nr to tylko próba band LEDowych?
Albo Klub przygotował jakąś niespodziankę dla kibiców. |
kregi nie sa ponumerowane lol, to bandy
|
Cytat:
|
Cytat:
Roboty sa proste wiec nie wyobrarzam sobie zeby dzialy sie na polnocnej jakies jaja, szczegolnie ze firma tez ma swoja marke, raczej kolejna nieudana inwestycja im sie nie kalkuluje z roznych wzgledow... :> |
I tak jak się obawialiśmy, oświetlenie trybun jest cały czas tak marne jak dotychczas. Do tego dochodzi jeszcze ta mgiełka, która dość często unosi się nad naszym stadionem. Dobrze, że chociaż sławne wroniecki muszki nam nie dokuczają ;)
|
Cytat:
In plus korytka w kiblach. Takiej przepustowości jeszcze w życiu nigdzie nie widziałem :-p |
O oświetleniu się nie wypowiadam bo ręce opadają jak powraca ten temat.
Tak się zastanawiam co będzie kiedy zamiast 15 tys. na mecz przyjdzie/przyjedzie 33 tys. kibiców. To będzie koszmar komunikacyjny 2 godziny przed i 2 godziny po meczu. Parkingi a raczej ich brak, to jest główny problem tego stadionu a nie że niby jest za ciemno na trybunach (bo ten który tyłka nie chce ruszyć sprzed telewizora nie widzi dokładnie twarzy na trybunach bo jest za ciemno). A teraz zachwyty odnośnie stadionu Cracovii. Miałem przyjemność stać w korku na Focha więc sobie dokładnie go pooglądałem. Niby "gładki", pięknie wykończony, pięknie oświetlony ale ... Brak mu tego charakteru który ma nasz stadion. U nas podchodząc pod stadion czuje się skalę tej inwestycji. U nich z jednej strony stadion wygląda jak zaplecze towarowe w byle jakim hipermarkecie, później nijaka gładka ściana a na koniec piękne wejście wzorowane na twórczości architektów projektujących centra handlowe. Jako centrum handlowe byłaby to piękna inwestycja ale jako stadion .... nie czuję go. Mimo wielu minusów jakie ma nasz stadion nigdy nie chciałbym żeby Wisła miała właśnie taki stadion. |
odnaleziono inspiracje her Obtułowicza odnośnie naszej balck gate na stadion
http://www.autoeuropa.pl/wp-content/.../01/kamper.jpg |
Cytat:
A co do koszmaru komunikacyjnego to co napisałeś jest sprzeczne. Najpierw piszesz że bedzie sie stało 2h przed i po meczu, a później że brak parkingów. Może byś sie na coś zdecydował? Jak będzie parking piętrowy przy stadionie to będa korki 2h przed i po meczu, a jeśli nie będzie to nie będzie korków bo skąd by miały być skoro nie będzie jak zaparkować pod stadionem? Osobiście uważam że brakuje parkingu pod Muzeum Narodowym który byłby używany podczas meczu obu drużyn a dotego wyjazd z parkingu byłby bezpośrednio na aleje a nie na Reymonta czy 3-go maja |
Cytat:
Niejaki Qbas pisze: I tak jak się obawialiśmy, oświetlenie trybun jest cały czas tak marne jak dotychczas. .... Odnośnie parkingów i korków. Razem z parkingiem/parkingami powinien zostać stworzony odpowiedni system komunikacyjny (dwupasmowe drogi wyrzucające samochody na inne drożne ciągi komunikacyjne) który te korki rozładuje. Wczoraj parkowałem na trawniku koło linii tramwajowej bo już nigdzie wolnego miejsca nie było. Nie twierdzę że nie powinno być parkingu koło Muzeum Narodowym ale znając mentalność ludzi (niechęć do płacenia), podejście inwestora prywatnego bo miasto samo nie wybuduje (ceny zaporowe jak to było/jest przy Wawelu) to ten parking będzie stał pusty. Bez względu na to czy parkingi będą czy nie przy 33 tys. na meczu to będzie MEGA chaos komunikacyjny bo każdy będzie chciał podjechać jak najbliżej. Zmieni się tylko tyle że obecnie nie ma wolnego miejsca postojowego w promieniu 500 m i rozładowywanie korka trwa około godziny, to przy 33 tys. miejsc postojowych nie będzie wolnych w promieniu kilometra lub nawet więcej a rozładowanie korków będzie trwało proporcjonalnie więcej. Czy jest na to jakieś rozwiązanie ? Położenie stadionu Wisły w takim miejscu (w centrum miasta) powoduje że w zasadzie nie ma możliwości rozwiązania tego problemu. Korki będą, będą jeszcze większe i nic tego nie zmieni. Ten sam problem ma Cracovia. Kiedyś była opcja rozbudowy ul. Reymonta ale już upadła więc tym bardziej nie zapowiada się na poprawę. Nikt teraz stadionów nie buduje w ścisłym centrum ale na obrzeżach tak jak to jest w Gdańsku. Wrocławiu. A przy takich rozwiązaniach układ komunikacyjny można dostosować od zera aby sprostał takim potrzebom. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl