Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

PiotrG 20.10.2010 12:15

Pero, 25 października mija termin składania ofert. Później wybór najkorzystniejszej, oczekiwanie na protesty, kontrola UZP, podpisanie umowy - do 25 listopada powinni podpisać umowę. Termin wykonania ustalony jest na 6 grudnia.

Arapaho 20.10.2010 12:39

Zajebiście.Wygrała firma wyrzucona z Wrocławia za opóźnienia.

buczo1985 20.10.2010 12:41

Telebimy po wyłonieniu wykonawcy to tylko formalność. Ja tu czekam głównie na rozpoczęcie prac pod Trybuną Północną. Nie wiem na ile jest to realne, ale czy jakiś fotograf z oficjalnej czy z tutejszej strony mógłby uzyskać pozwolenie na wejście do środka Północnej i porobienie fotek dokumentujących obecny stan jeszcze przed rozpoczęciem prac?

kolarz90 20.10.2010 12:41

Więszych opóźnień niż Polimex raczej nie będą mieli...

midu 20.10.2010 12:48

Termin narzucony przez ZIKIT czyli 2 miesiące od podpisania umowy przy tym zakresie prac jest nierealny.

crazykaro 20.10.2010 12:52

Mogą nawet 4 miesiące robić byle to zrobili. Swoją dorgą nie dziwię sie że nikt sie nie zgłosił skoro dostali termin 2 miesiące

Matejas_ 20.10.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 996345)
Zajebiście.Wygrała firma wyrzucona z Wrocławia za opóźnienia.

Tak to jest jak się z jednego gara wszystko wybiera! 30 grudnia 2010 wypieprzyli ich na zbioty pysk z Wrocławia... a dziś będą w Krakowie działać :rotfl:

Swoją droga 16 milionów... może ten przetarg obejmuje również rozbiórkę pawilonu medialnego? Ach... to jeszcze nie ten czas :)

midu 20.10.2010 12:55

Ciekawe kto jest tą odrzuconą firmą. Oby nie polimex , bo jesli tak to będą protestować choćby po to aby zrobić na złość. Nawiasem mówiąc szokujące jest, że obie trybuny za bramką poszły za podobne pieniądze i jedna była w całości a do drugiej trzeba tyle teraz dopłacić. Kto dopuścił do tego?...

Zwitter 20.10.2010 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez midu (Post 996355)
Nawiasem mówiąc szokujące jest, że obie trybuny za bramką poszły za podobne pieniądze i jedna była w całości a do drugiej trzeba tyle teraz dopłacić. Kto dopuścił do tego?...

Z tego co pamiętam to po wybudowaniu trybuny południowej było mówione, że bliźniacza po drugiej stronie boiska, czyli północna będzie tańsza bo nie będzie tam basenu i jeszcze czegoś tam dla piłkarzy, miała być w całości zagospodarowana dla kibiców. Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Najzwyczajniej w świecie ktoś się nieźle nachapał kasy przy budowie północnej. Miała być tańsza a będzie droższa o 16 mln.! Ładnie. Jak dla mnie jest to temat dla prokuratury.

rafalek 20.10.2010 13:49

Po zakończeniu budowy E a przed rozpoczęciem D nastąpił nagły skok cen materiałów budowlanych i brak fachowców. To spowodowało tak wyższą cenę.

Donson 20.10.2010 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 996345)
Zajebiście.Wygrała firma wyrzucona z Wrocławia za opóźnienia.

Sprawa jest w Sądzie, więc wyluzuj.
Miejscowi podwykoawcy we Wrocławiu byli delikatnie mówiąc nie przychylni Generalnemu Wykonawcy.
Dutkiewicz lansował swoje rozwiązania - niby dopiął swego, ale podatnik jeszcze za to zapłaci - Wrocławski Podatnik.

Mostostal zrobił remont Okęcia w trymiga jak lotniskiem zastępczym była Łódź i zrobił to bardzo szybko.

Pozatym na północnej trybunie jest mało do zrobienia, więc jedyną przeciwnością bedzie tylko biurokracja - bo tam konstrukcji nie ma wiele.

Matejas_ 20.10.2010 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 996391)
na północnej trybunie jest mało do zrobienia, więc jedyną przeciwnością bedzie tylko biurokracja - bo tam konstrukcji nie ma wiele.

Też w tym głównie upatruję rychłego zakończenia prac :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez midu (Post 996355)
Nawiasem mówiąc szokujące jest, że obie trybuny za bramką poszły za podobne pieniądze i jedna była w całości a do drugiej trzeba tyle teraz dopłacić. Kto dopuścił do tego?...

Prawa wolnego rynku... a konkretnie wielki boom budowlany i popyt na usługi. Chcesz to zwal na byle kogo :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 996362)
Najzwyczajniej w świecie ktoś się nieźle nachapał kasy przy budowie północnej. Miała być tańsza a będzie droższa o 16 mln.! Ładnie. Jak dla mnie jest to temat dla prokuratury.

Zobacz sobie jakie były ceny materiałów i stawka roboczogodziny w momencie rozpoczęcia budowy, a jaka jest teraz! To jest właśnie .......enie kota w bambus i ciągnięcie takiej inwestycji latami! Jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi, a nie stawia trybuna po trybunie, z czego każda jest budowana 1,5 roku! W sumie mamy na Reymonta inwestycję, która jest stawiana już bezmała 8 lat!
Faktycznie projektanta może i przerosło zadanie, ale tak naprawde zmiana koncepcji wywołana była również akcją "Kraków-GO" i trzeba było zrobić coś większego... wpasowanego w coś co już jest, ewentualnie jest w trakcie budowy! Dupy dało miasto i Wisła... miasto stawiało za to co miało, bo raz: trzeba było wykorzystać środki, a dwa: we Wiśle cieszyli się, że coś się dzieje, coś się stawia. Wisła była zadowolona... choć na takie rozwiązanie przystać nie powinna i powiedzieć jasno... zgadzamy się na stadion, ale robimy wszystko naraz!

Dlaczego na Wiśle stadion kosztuje 500 milionów, a Niemcy stawiają podobne za połowe pieniędzy? Zobaczcie sobie gdzie został postawiony nowy stadion Hoffenheim, a gdzie jest stary! Chyba ktoś zapomniał, że trzeba było rozebrać stary stadion, który był mieszanką tysięcy ton ziemi i betonu!

Jak już wcześniej wspomniałem... jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi, ale w Krakowie się nie dało, dlaczego? Bo tak czy siak psy wieszało by się na władzach miasta że nic nie robią. Zaczeli robić, to znów Polska wygrała Euro 2012 i jest jeszcze gorzej.

Prawda jest taka, że jak się nie ma całości kasy na inwestycję od A do Z to się nie robi nic! Jak ktoś nie ma na samochód to nie kupuje samych kół - w myśl zasady: przynajmniej już coś będzie na zaś - i nie toczy się na nich do roboty!

crazykaro 20.10.2010 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 996394)
Dlaczego na Wiśle stadion kosztuje 500 milionów, a Niemcy stawiają podobne za połowe pieniędzy? Zobaczcie sobie gdzie został postawiony nowy stadion Hoffenheim, a gdzie jest stary!

Widać że nie wiesz o czym piszesz. Porównanie pojemności a następnie ceny to jest takie typowe postępowanie laika

Matejas_ 20.10.2010 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 996428)
Widać że nie wiesz o czym piszesz. Porównanie pojemności a następnie ceny to jest takie typowe postępowanie laika

Akurat to nie jest moja śpiewka... a cytat ten jest jedynie ironią - to pojęcie chyba znacie :rotfl:

PiotrG 20.10.2010 16:44

Cytat:

Chyba ktoś zapomniał, że trzeba było rozebrać stary stadion, który był mieszanką tysięcy ton ziemi i betonu!
Koszt rozbiórki starego stadionu to grosze, względem tego ile utopiono w budowie nowego.

Na R22 masa kasy poszła w głupoty, przez nieudolność architekta w planowaniu powierzchni i projektowaniu samej konstrukcji. Zrobiono zupełnie niepotrzebną kondygnację podziemną trybuny wschodniej. Pomieszczenia techniczne spokojnie dałoby się umieścić na kondygnacji 00, podobnie jak magazyn dla konserwatora murawy.
Do tego cuda typu jęzor przed zachodnią, zbyt długie trybuny za bramkami, przez cod trzeba było palować dwa dodatkowe pylony podporowe.
Do tego koncepcja wymusiła takie a nie inne halle dla kibiców - z koniecznością wentylacji, ogrzewania. Do tego gres na tak ogromnych powierzchniach podłogi, wykończeniówka ścian.
Maszty oświetleniowe, betonowe mury, do tego grunty wymagające drogich fundamentów.

No i to, przez co dołożono 100mln PLN - tragicznie prowadzona inwestycja od strony formalnej. Brak nadzoru, brak kompletnych przetargów, zlecanie z wolnej ręki Polimexowi i dawanie mu tyle dodatkowej kasy ile tylko chciał...
Gdyby wszystko było prowadzone jak należy, pewnie prawie 100mln by oszczędzono.

Co do stadionu w Hoffenheim - on pełni swoją rolę, spełnia wymogi, a koncepcja była przemyślana i spójna. Odpowiednią ilość funkcji komercyjnych można upchnąć nawet przy takiej "uboższej" koncepcji, co pokazano chociażby w wypadku stadionu Legii. Kwestia umiejętności projektanta.

Matejas_ 20.10.2010 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 996438)
Koszt rozbiórki starego stadionu to grosze, względem tego ile utopiono w budowie nowego.

Nie nazwał bym tej kwoty groszami

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 996438)
Na R22 masa kasy poszła w głupoty, przez nieudolność architekta w planowaniu powierzchni i projektowaniu samej konstrukcji. Zrobiono zupełnie niepotrzebną kondygnację podziemną trybuny wschodniej. Pomieszczenia techniczne spokojnie dałoby się umieścić na kondygnacji 00, podobnie jak magazyn dla konserwatora murawy.
Do tego cuda typu jęzor przed zachodnią, zbyt długie trybuny za bramkami, przez cod trzeba było palować dwa dodatkowe pylony podporowe.
Do tego koncepcja wymusiła takie a nie inne halle dla kibiców - z koniecznością wentylacji, ogrzewania. Do tego gres na tak ogromnych powierzchniach podłogi, wykończeniówka ścian.
Maszty oświetleniowe, betonowe mury, do tego grunty wymagające drogich fundamentów.

Kondygnacja podziemna wschodniej akurat nie jest związana ze zwiększeniem powierzchni użytkowej. Niestety grunty są jakie są i na to wpływu nie ma za bardzo - nie wszystko przewidzisz.
Co do reszty się zgodzę, że zbyt duża kasa poszła w dach, maszty oraz przewymiarowaną konstrujcję betonową stadionu! Jeśli jednak chodzi o wykończeniówkę w części dostępnej kibicom nie zgodze się... może raz na zawsze zamkniemy erę wiejskich festynów folklorowych z kiełbasą pod namiotem i toaletami typy TOI-TOI.

PiotrG 20.10.2010 17:16

Cytat:

Nie nazwał bym tej kwoty groszami
Ile to było? 5mln? Przy czym największa część to koszt rozbiórki zachodniej, wschodnią rozebrano za nieco ponad milion złotych.

Mniej niż 1% względem kosztów budowy nowego obiektu...
Cytat:

Kondygnacja podziemna wschodniej akurat nie jest związana ze zwiększeniem powierzchni użytkowej. Niestety grunty są jakie są i na to wpływu nie ma za bardzo - nie wszystko przewidzisz.
A co ma jedno z drugim wspólnego? Tej kondygnacji mogło nie być, obeszłoby się bez budowy ściany szczelinowej, zastosowano by co najwyżej palowanie pod część stóp fundamentowych.

Cytat:

Co do reszty się zgodzę, że zbyt duża kasa poszła w dach, maszty oraz przewymiarowaną konstrujcję betonową stadionu! Jeśli jednak chodzi o wykończeniówkę w części dostępnej kibicom nie zgodze się... może raz na zawsze zamkniemy erę wiejskich festynów folklorowych z kiełbasą pod namiotem i toaletami typy TOI-TOI.
Że co? Że niby na Legii czy w Hoffenheim są toi toie i namioty z cateringiem? Akurat są tam w pełni cywilizowane kioski i toalety, czego nie ma u nas - gastronomia nie funkcjonuje, bo kiosków nie ma. To jest podstawa na nowych stadionach, niestety u nas uznano, że są one zbędne...
Gres, klimatyzacja, płytki na ścianach halli - ok, u nas jest luksus w strefach kibiców, luksus z którego korzysta się 10min, przechodząc na trybunę czy przechodząc do toalet... Luksus, który klub będzie dużo kosztował.
Beton architektoniczny i posadzki żywiczne to standard na nowoczesnych stadionach, tak samo jak otwarte na powietrze strefy. Legia ma tylko ten wyjątek, że promenada nie jest w pełni zadaszona i części osób będzie padać na głowę, gdy będą schodzić z trybun. Na reszcie stadionów (Wrocław, Poznań, Gdańsk, SN, Cracovia, Hoffenheimi wielu, wielu innych tego problemu nie ma).

Miro 20.10.2010 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 996391)
Pozatym na północnej trybunie jest mało do zrobienia, więc jedyną przeciwnością bedzie tylko biurokracja - bo tam konstrukcji nie ma wiele.

Po tonie twojej wypowiedzi wnioskuje że znasz realia Mostostalu W-wa, więc pewnie wiesz również że wiekszą biurokracją i formalnościami to nawet Skanska nie może się poszczycić ;-)). Kiedyś dostałem zamówienie z Mostostalu na jedną pierdołę za 18 PLN podpisane przez 5 osób w tym 3 dyrektorów. I żeby było ciekawiej, mieli tą pierdołe już na budowie - poprostu żeby formalności stało się zadość musiało takie zamówienie od nich wyjść ( a my musieliśmy potwierdzić jego realizacje:lol:).

emailowiec 20.10.2010 18:20

http://img210.imageshack.us/img210/7...tualny1024.jpg
Poprawili chyba oświetlenie na wschodzie, pięknie to wygląda :)

midu 20.10.2010 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Miro (Post 996482)
Po tonie twojej wypowiedzi wnioskuje że znasz realia Mostostalu W-wa, więc pewnie wiesz również że wiekszą biurokracją i formalnościami to nawet Skanska nie może się poszczycić ;-)). Kiedyś dostałem zamówienie z Mostostalu na jedną pierdołę za 18 PLN podpisane przez 5 osób w tym 3 dyrektorów. I żeby było ciekawiej, mieli tą pierdołe już na budowie - poprostu żeby formalności stało się zadość musiało takie zamówienie od nich wyjść ( a my musieliśmy potwierdzić jego realizacje:lol:).

Taka biurokracja to akurat przypadłośc wszystkich dużych firm budowlanych...

buczo1985 20.10.2010 19:16

No i o takie oświetlenie trybun mi chodziło :D

bomber85 20.10.2010 19:41

Trzeba pamiętac że nasz stadion to nadal budowa... tak jak kazdy narzekał na niedoswietlone trybuny, i po co. Zrobili to teraz. Brzydko wygladajace betony miedzy pietrami tez zostana wykorzystane.... poczekajmy na cały stadion... choc i tak stawiam ze jako miasto caly czas beda cos poprawiac bo miasto bedzie dbac o stadion.

QBAS 20.10.2010 19:42

Oświetlenie trybun w czasie meczy rzeczywiście było słabe. Ale czy się poprawiło to ja się jeszcze wstrzymam do soboty z oceną, bo w necie to różnie może wyglądać. Ale mam nadzieję, że tę sprawę poprawili. Bo w TV trybuny na bardzo ciemne wyglądały, jaśniejsze powinny prezentować się o niebo lepiej.

No i jeszcze czytałem na głównej że płot przed A/B ściągają bo barierki zakładają. Mam nadzieję, że do soboty się wyrobią z tym. To też będzie malutki kroczek w dobrą stronę.

Chodzi bardziej o moje samopoczucie bo wiem, że osobną sprawą jest termin oddania całego stadionu, na który co najmniej pół roku jeszcze poczekamy...

IncognitoTSW 20.10.2010 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 996353)
Tak to jest jak się z jednego gara wszystko wybiera! 30 grudnia 2010 wypieprzyli ich na zbioty pysk z Wrocławia... a dziś będą w Krakowie działać :rotfl:

Swoją droga 16 milionów... może ten przetarg obejmuje również rozbiórkę pawilonu medialnego? Ach... to jeszcze nie ten czas :)

Nie było jeszcze 30 grudnia 2010.

KoPer 20.10.2010 20:02

w końcu! nareszcie będzie można zrobić jakieś normalne zdjęcie kibicon a i w tv to bedzie wyglądało o niebo lepiej! (via Legia)

crazykaro 20.10.2010 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 996559)
w końcu! nareszcie będzie można zrobić jakieś normalne zdjęcie kibicon a i w tv to bedzie wyglądało o niebo lepiej! (via Legia)

A mnie sie wydaje że to jest złudzenie. Jeśli się włączy reflektory na maxa to na trybunach od razu zrobi sie"ciemno". Do tego kamerka która to nagrywa, w nocy ma dłuższy czas naświetlania przez co wydaje się że jest jasno

damian3k 20.10.2010 20:11

Jedyne co się zmieniło to natężenie światła, jak dla mnie zbyt dużo to nie da, bo lampy powinny być równomiernie porozwieszane pod dachem a nie jeden rząd u góry i jeden z nad sky-boxów...

Matejas_ 20.10.2010 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 996550)
Nie było jeszcze 30 grudnia 2010.

2009 oczywiście... z przyzwyczajenia tak wyszło... chyba że jestem prorokiem i też ich wypieprzą :rotfl:

gigant 20.10.2010 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 996560)
A mnie sie wydaje że to jest złudzenie. Jeśli się włączy reflektory na maxa to na trybunach od razu zrobi sie"ciemno". Do tego kamerka która to nagrywa, w nocy ma dłuższy czas naświetlania przez co wydaje się że jest jasno

Dokładnie, juz chyba widziałem tak doświetloną trybune. Całe wrażenie robią główne reflektory (jupitery), i percepcja wzrokowa live, nie obraz cyfrowy ze słabej jakości kamery.

krakus76 20.10.2010 22:15

A mam takie pytanie do Pana Darka. Czy będzie startował w wyborach do Rady Miasta ?

Ela 21.10.2010 07:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 996438)
Do tego gres na tak ogromnych powierzchniach podłogi, wykończeniówka ścian.

Nie wiem dokładnie ile kosztował tenże gres - ale śmiem wątpić by była to aż tak znacząca kwota.
To stosunkowo tani materiał - słabej jakości.
A u nas dodatkowo położono chyba jeden z najtańszych. Nie specjalnie piękny.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 996457)
Gres, klimatyzacja, płytki na ścianach halli - ok, u nas jest luksus w strefach kibiców, luksus z którego korzysta się 10min, przechodząc na trybunę czy przechodząc do toalet... Luksus, który klub będzie dużo kosztował.
Beton architektoniczny i posadzki żywiczne to standard na nowoczesnych stadionach,

Beton architektoniczny i posadzki żywiczne to wyższy standard niż ten byle jaki gres.
Biją go na głowę także pod względem estetycznym.

orzeu 21.10.2010 07:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 996432)
Akurat to nie jest moja śpiewka... a cytat ten jest jedynie ironią - to pojęcie chyba znacie :rotfl:

Jesli to nie Twoja spiewka a jedynie powtarzasz bez swiadomosci czy to ma sens czy nie to moze lepiej sobie dac spokoj z wypowiedzia?

Porownanie stadionu w Krakowie i Hoffenheim nie ma sensu. To tak jakby porownac laptop z komputerem skladanym przez 5 lat.

Brzeszczot 21.10.2010 09:42

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...uny_polnocnej/

zordon 21.10.2010 09:58

"Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie zleconych prac."
jakie są teraz procedury? Ci co nie wygrali przetargu mają ileśtam na odwołania, do tego dochodzi biurokracja itd. Kiedy więc można liczyć na rozpoczęcie prac?

barthok 21.10.2010 10:13

Wypowiedź architekta odnośnie krakowskich stadionów
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._Krakowa_.html

medyk 21.10.2010 10:56

całe szczescie ze nie Polimex wygrał

Ela 21.10.2010 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 996703)
Wypowiedź architekta odnośnie krakowskich stadionów
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._Krakowa_.html

Dunikowski ( dobry architekt nota bene ) chyba zapomniał, że akurat na stadion Wisły nie było konkursu.
Tak samo jak na kilka innych inwestycji w Krakowie - jakiś czas temu.

Zapomniał również, że nie tylko architektura jest problemem ale i wykonawstwo często - a nadzór inwestora leży już w gestii miasta podobnie jak wybór członków jury konkursowego.

crazykaro 21.10.2010 11:32

Holendrzy będą trenować na Euro 2012 w Krakowie?
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owie,id,t.html

aNouc 21.10.2010 14:44

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...wschodu/41139/
Pytanie czy ów skocznia mamucia będzie w jakikolwiek sposób oszlifowana i pomalowana. Bo znając ich brutalizm, który mają we krwi należy przygotować się na najgorsze, czyli na pozostawienie tego jak jest :D
Od razu mam propozycję by urządzić tam parking dla aut, zmieściłby się tam samolot. Do tego podnośnik dla aut i gotowe. Najgorsze jest też to że pewnie wstawią nad skocznią tabliczkę z napisem "Stadion Miejski ..." , szkoda bo można byłoby zrobić podświetlany napis "WISŁA KRAKÓW". na Cracovii się dało, u nas zapewne nie będzie to możliwe ze względu na przepustowość powietrza czy co oni tam wymyślą

serek.c2 21.10.2010 15:21

Jak myślicie - są w stanie pokryć tą "skocznię" papą?

:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl