![]() |
Pero, 25 października mija termin składania ofert. Później wybór najkorzystniejszej, oczekiwanie na protesty, kontrola UZP, podpisanie umowy - do 25 listopada powinni podpisać umowę. Termin wykonania ustalony jest na 6 grudnia.
|
Zajebiście.Wygrała firma wyrzucona z Wrocławia za opóźnienia.
|
Telebimy po wyłonieniu wykonawcy to tylko formalność. Ja tu czekam głównie na rozpoczęcie prac pod Trybuną Północną. Nie wiem na ile jest to realne, ale czy jakiś fotograf z oficjalnej czy z tutejszej strony mógłby uzyskać pozwolenie na wejście do środka Północnej i porobienie fotek dokumentujących obecny stan jeszcze przed rozpoczęciem prac?
|
Więszych opóźnień niż Polimex raczej nie będą mieli...
|
Termin narzucony przez ZIKIT czyli 2 miesiące od podpisania umowy przy tym zakresie prac jest nierealny.
|
Mogą nawet 4 miesiące robić byle to zrobili. Swoją dorgą nie dziwię sie że nikt sie nie zgłosił skoro dostali termin 2 miesiące
|
Cytat:
Swoją droga 16 milionów... może ten przetarg obejmuje również rozbiórkę pawilonu medialnego? Ach... to jeszcze nie ten czas :) |
Ciekawe kto jest tą odrzuconą firmą. Oby nie polimex , bo jesli tak to będą protestować choćby po to aby zrobić na złość. Nawiasem mówiąc szokujące jest, że obie trybuny za bramką poszły za podobne pieniądze i jedna była w całości a do drugiej trzeba tyle teraz dopłacić. Kto dopuścił do tego?...
|
Cytat:
Najzwyczajniej w świecie ktoś się nieźle nachapał kasy przy budowie północnej. Miała być tańsza a będzie droższa o 16 mln.! Ładnie. Jak dla mnie jest to temat dla prokuratury. |
Po zakończeniu budowy E a przed rozpoczęciem D nastąpił nagły skok cen materiałów budowlanych i brak fachowców. To spowodowało tak wyższą cenę.
|
Cytat:
Miejscowi podwykoawcy we Wrocławiu byli delikatnie mówiąc nie przychylni Generalnemu Wykonawcy. Dutkiewicz lansował swoje rozwiązania - niby dopiął swego, ale podatnik jeszcze za to zapłaci - Wrocławski Podatnik. Mostostal zrobił remont Okęcia w trymiga jak lotniskiem zastępczym była Łódź i zrobił to bardzo szybko. Pozatym na północnej trybunie jest mało do zrobienia, więc jedyną przeciwnością bedzie tylko biurokracja - bo tam konstrukcji nie ma wiele. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Faktycznie projektanta może i przerosło zadanie, ale tak naprawde zmiana koncepcji wywołana była również akcją "Kraków-GO" i trzeba było zrobić coś większego... wpasowanego w coś co już jest, ewentualnie jest w trakcie budowy! Dupy dało miasto i Wisła... miasto stawiało za to co miało, bo raz: trzeba było wykorzystać środki, a dwa: we Wiśle cieszyli się, że coś się dzieje, coś się stawia. Wisła była zadowolona... choć na takie rozwiązanie przystać nie powinna i powiedzieć jasno... zgadzamy się na stadion, ale robimy wszystko naraz! Dlaczego na Wiśle stadion kosztuje 500 milionów, a Niemcy stawiają podobne za połowe pieniędzy? Zobaczcie sobie gdzie został postawiony nowy stadion Hoffenheim, a gdzie jest stary! Chyba ktoś zapomniał, że trzeba było rozebrać stary stadion, który był mieszanką tysięcy ton ziemi i betonu! Jak już wcześniej wspomniałem... jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi, ale w Krakowie się nie dało, dlaczego? Bo tak czy siak psy wieszało by się na władzach miasta że nic nie robią. Zaczeli robić, to znów Polska wygrała Euro 2012 i jest jeszcze gorzej. Prawda jest taka, że jak się nie ma całości kasy na inwestycję od A do Z to się nie robi nic! Jak ktoś nie ma na samochód to nie kupuje samych kół - w myśl zasady: przynajmniej już coś będzie na zaś - i nie toczy się na nich do roboty! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Na R22 masa kasy poszła w głupoty, przez nieudolność architekta w planowaniu powierzchni i projektowaniu samej konstrukcji. Zrobiono zupełnie niepotrzebną kondygnację podziemną trybuny wschodniej. Pomieszczenia techniczne spokojnie dałoby się umieścić na kondygnacji 00, podobnie jak magazyn dla konserwatora murawy. Do tego cuda typu jęzor przed zachodnią, zbyt długie trybuny za bramkami, przez cod trzeba było palować dwa dodatkowe pylony podporowe. Do tego koncepcja wymusiła takie a nie inne halle dla kibiców - z koniecznością wentylacji, ogrzewania. Do tego gres na tak ogromnych powierzchniach podłogi, wykończeniówka ścian. Maszty oświetleniowe, betonowe mury, do tego grunty wymagające drogich fundamentów. No i to, przez co dołożono 100mln PLN - tragicznie prowadzona inwestycja od strony formalnej. Brak nadzoru, brak kompletnych przetargów, zlecanie z wolnej ręki Polimexowi i dawanie mu tyle dodatkowej kasy ile tylko chciał... Gdyby wszystko było prowadzone jak należy, pewnie prawie 100mln by oszczędzono. Co do stadionu w Hoffenheim - on pełni swoją rolę, spełnia wymogi, a koncepcja była przemyślana i spójna. Odpowiednią ilość funkcji komercyjnych można upchnąć nawet przy takiej "uboższej" koncepcji, co pokazano chociażby w wypadku stadionu Legii. Kwestia umiejętności projektanta. |
Cytat:
Cytat:
Co do reszty się zgodzę, że zbyt duża kasa poszła w dach, maszty oraz przewymiarowaną konstrujcję betonową stadionu! Jeśli jednak chodzi o wykończeniówkę w części dostępnej kibicom nie zgodze się... może raz na zawsze zamkniemy erę wiejskich festynów folklorowych z kiełbasą pod namiotem i toaletami typy TOI-TOI. |
Cytat:
Mniej niż 1% względem kosztów budowy nowego obiektu... Cytat:
Cytat:
Gres, klimatyzacja, płytki na ścianach halli - ok, u nas jest luksus w strefach kibiców, luksus z którego korzysta się 10min, przechodząc na trybunę czy przechodząc do toalet... Luksus, który klub będzie dużo kosztował. Beton architektoniczny i posadzki żywiczne to standard na nowoczesnych stadionach, tak samo jak otwarte na powietrze strefy. Legia ma tylko ten wyjątek, że promenada nie jest w pełni zadaszona i części osób będzie padać na głowę, gdy będą schodzić z trybun. Na reszcie stadionów (Wrocław, Poznań, Gdańsk, SN, Cracovia, Hoffenheimi wielu, wielu innych tego problemu nie ma). |
Cytat:
|
http://img210.imageshack.us/img210/7...tualny1024.jpg
Poprawili chyba oświetlenie na wschodzie, pięknie to wygląda :) |
Cytat:
|
No i o takie oświetlenie trybun mi chodziło :D
|
Trzeba pamiętac że nasz stadion to nadal budowa... tak jak kazdy narzekał na niedoswietlone trybuny, i po co. Zrobili to teraz. Brzydko wygladajace betony miedzy pietrami tez zostana wykorzystane.... poczekajmy na cały stadion... choc i tak stawiam ze jako miasto caly czas beda cos poprawiac bo miasto bedzie dbac o stadion.
|
Oświetlenie trybun w czasie meczy rzeczywiście było słabe. Ale czy się poprawiło to ja się jeszcze wstrzymam do soboty z oceną, bo w necie to różnie może wyglądać. Ale mam nadzieję, że tę sprawę poprawili. Bo w TV trybuny na bardzo ciemne wyglądały, jaśniejsze powinny prezentować się o niebo lepiej.
No i jeszcze czytałem na głównej że płot przed A/B ściągają bo barierki zakładają. Mam nadzieję, że do soboty się wyrobią z tym. To też będzie malutki kroczek w dobrą stronę. Chodzi bardziej o moje samopoczucie bo wiem, że osobną sprawą jest termin oddania całego stadionu, na który co najmniej pół roku jeszcze poczekamy... |
Cytat:
|
w końcu! nareszcie będzie można zrobić jakieś normalne zdjęcie kibicon a i w tv to bedzie wyglądało o niebo lepiej! (via Legia)
|
Cytat:
|
Jedyne co się zmieniło to natężenie światła, jak dla mnie zbyt dużo to nie da, bo lampy powinny być równomiernie porozwieszane pod dachem a nie jeden rząd u góry i jeden z nad sky-boxów...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A mam takie pytanie do Pana Darka. Czy będzie startował w wyborach do Rady Miasta ?
|
Cytat:
To stosunkowo tani materiał - słabej jakości. A u nas dodatkowo położono chyba jeden z najtańszych. Nie specjalnie piękny. Cytat:
Biją go na głowę także pod względem estetycznym. |
Cytat:
Porownanie stadionu w Krakowie i Hoffenheim nie ma sensu. To tak jakby porownac laptop z komputerem skladanym przez 5 lat. |
|
"Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie zleconych prac."
jakie są teraz procedury? Ci co nie wygrali przetargu mają ileśtam na odwołania, do tego dochodzi biurokracja itd. Kiedy więc można liczyć na rozpoczęcie prac? |
Wypowiedź architekta odnośnie krakowskich stadionów
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357..._Krakowa_.html |
całe szczescie ze nie Polimex wygrał
|
Cytat:
Tak samo jak na kilka innych inwestycji w Krakowie - jakiś czas temu. Zapomniał również, że nie tylko architektura jest problemem ale i wykonawstwo często - a nadzór inwestora leży już w gestii miasta podobnie jak wybór członków jury konkursowego. |
Holendrzy będą trenować na Euro 2012 w Krakowie?
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...owie,id,t.html |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...wschodu/41139/
Pytanie czy ów skocznia mamucia będzie w jakikolwiek sposób oszlifowana i pomalowana. Bo znając ich brutalizm, który mają we krwi należy przygotować się na najgorsze, czyli na pozostawienie tego jak jest :D Od razu mam propozycję by urządzić tam parking dla aut, zmieściłby się tam samolot. Do tego podnośnik dla aut i gotowe. Najgorsze jest też to że pewnie wstawią nad skocznią tabliczkę z napisem "Stadion Miejski ..." , szkoda bo można byłoby zrobić podświetlany napis "WISŁA KRAKÓW". na Cracovii się dało, u nas zapewne nie będzie to możliwe ze względu na przepustowość powietrza czy co oni tam wymyślą |
Jak myślicie - są w stanie pokryć tą "skocznię" papą?
:D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl