Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

63.5 Kg 11.07.2010 10:39

I znowu w tym mo,encie sa jakos dziwnie ukladane krzeselka na dole kolo "0" i "6".
Znowu tylko jest tam kolor czerwony...

pawelwislak 11.07.2010 10:49

Kominek pytałem o to samo kilkanaście postów wcześniej bo też mi się wydawało że zraszacze powinny być od razu wbudowywane w murawę a nie widziałem żeby nic montowali więc nie wiem może się to dorabia później, ale stadion bez nowoczesnego systemu zraszaczy to masakra będzie...

willow 11.07.2010 10:53

A te żółte placki na murawie już są do wymiany.
Odpowiadając na pytanie: nie, nie znam ani jednego stadionu, na którym Zielona Architektura położyłaby murawę bez późniejszych komplikacji.

63.5 Kg 11.07.2010 10:56

Wlasnie tez sie chcialem zapytac bo akurat w tej sprawie jestem laikiem.
Czy zolte placki na nowej zieolnej murawie to norma czy tylko mi sie wydaje ze cos tu jest zjebane??

Kordel_Walker 11.07.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 932396)
Wlasnie tez sie chcialem zapytac bo akurat w tej sprawie jestem laikiem.
Czy zolte placki na nowej zieolnej murawie to norma czy tylko mi sie wydaje ze cos tu jest zjebane??

Żółte placki to nie problem. Tydzień podlewania i znikną.

willow 11.07.2010 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 932400)
Żółte placki to nie problem. Tydzień podlewania i znikną.

nawet jakby trzeba było wymienić, to też nie problem, wymieniasz cały pas.
Te najbardziej żółte już się nie zregenerują, nie w takim słońcu.

Pablo84 11.07.2010 11:16

Jestem tylko laikiem i jak zwykle się czepiam, ale wydawało mi się, że nie powinno się podlewać roślin podczas ostrego popolłudniowego słońca.Już lepiej to zrobic wczesnie rano , albo wieczorem.

crazykaro 11.07.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932409)
Jestem tylko laikiem i jak zwykle się czepiam, ale wydawało mi się, że nie powinno się podlewać roślin podczas ostrego popolłudniowego słońca.Już lepiej to zrobic wczesnie rano , albo wieczorem.

W przypadu takim jak mamy teraz powinno się

willow 11.07.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932409)
A nie powinno się podlewać w ostrym słońcu w południe?

No właśnie nie powinno. Murawę w taki upał najlepiej układać w nocy, ale jak ich tak gonią terminy, to to raczej mało realne jest.

tomasz_19 11.07.2010 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932409)
Jestem tylko laikiem i jak zwykle się czepiam, ale wydawało mi się, że nie powinno się podlewać roślin podczas ostrego popolłudniowego słońca.Już lepiej to zrobic wczesnie rano , albo wieczorem.

to nie jest zwykła trawa :D to zmutowana trawa :D

pawelwislak 11.07.2010 11:29

Przy pielęgnacji trawników nie ma znaczenia pora podlewania, raczej nie powinno się podlewać w najmocniejszym słońcu chyba że przez dłuższy czas najważniejsze jest żeby ziemia cały czas była nawodniona, a trawa mogła czerpać wodę. Co do placków to kwestia dwóch trzech dni jeśli będą dobrze nawodnione to będzie wiadome czy się odbuduję czy jednak do wymiany. Najważniejsze jest systematyczne i dokładne zraszanie całości murawy...

Wiiktor100 11.07.2010 11:51

No ale właśnie te placki na murawie to efekt nie równomiernego podlewania trawy i podlewania w największym słońcu. Czy oni nawet o trawę nie umieją zadbać?

petred 11.07.2010 11:52

Co to ku..a jest ? forum ogrodnicze ?:)

Kordel_Walker 11.07.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 932419)
Przy pielęgnacji trawników nie ma znaczenia pora podlewania, .

Pora podlewania ma znaczenie. Podlewanie w pełnym słońcu nie jest to na pewno ekonomicznie opłacalne, ponieważ większość wody w takiej temperaturze wyparowuje do atmosfery zamiast wsiąkać i jest to najzwyczajniejsze marnotrawstwo, co nie oznacza, że trawa nie odczuje takiego zraszania. Odczuje, ale woda nie spenetruje najgłębszej warstwy gleby a zaledwie kilka cm. Reszta wyparuje, choć takie podlewanie i tak da pozytywny skutek. Za tydzień, dwa trawka będzie perfekcyjna.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiiktor100 (Post 932433)
No ale właśnie te placki na murawie to efekt nie równomiernego podlewania trawy i podlewania w największym słońcu. Czy oni nawet o trawę nie umieją zadbać?

Placki to pewnie efekt zbyt długiego przechowywania trawy w zwiniętych rolkach. Gdyby postały tak kilka dni dłużej pewnie by trawa była cała żółta..

pawelwislak 11.07.2010 12:33

Nie chodziło mi o aspekty ekonomiczne, raczej o to że odpowiednio długie podlewanie nawet w czasie ostrego słońca spełnia swoją rolę. A że koszty większe aż taka duża kasa nie jest teraz najważniejsza grunt żeby był solidnie podlewany i pielęgnowany przez najbliższe 7-10 dni bo to jest teraz najważniejsze...

Dozamet1 11.07.2010 16:17

No chyba jedyna rzecz którą zrobią przed czasem pff .. murawa już prawie skończona jutro powinno być skończone.A mówili żę do 15 to potrwa

wiślak1906forever 11.07.2010 16:19

Mam prośbę mógłby ktoś na zdjęciu narysować mniej więcej gdzie będzie boczna linia boiska?

blanco 11.07.2010 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak1906forever (Post 932536)
Mam prośbę mógłby ktoś na zdjęciu narysować mniej więcej gdzie będzie boczna linia boiska?

Dwa razy już o to prosiłem,nikt tego nie wie. Ale chyba daleko, w końcu to aż 17,5 m

Wydaje mi się,że będzie to mniej więcej tak,ale w sumie to ci co byli na stadionie mogli by się wypowiedzieć..
http://img443.imageshack.us/img443/4756/beztytuuuqb.png

wojti11795 11.07.2010 16:53

Bez przesady tą linie krórą narysowałes jest z 30 m od trybuny

blanco 11.07.2010 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojti11795 (Post 932543)
Bez przesady tą linie krórą narysowałes jest z 30 m od trybuny

Nie wydaje mi się skoro boisko ma mieć 68 m szerokości :-/

Simao1 11.07.2010 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 932549)
Nie wydaje mi się skoro boisko ma mieć 68 m szerokości :-/

Standardowa szerokość boiska...

Może najpierw zaczekaj, aż skończą kłaść trawę?

KuKoC 11.07.2010 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 932549)
Nie wydaje mi się skoro boisko ma mieć 68 m szerokości :-/

Na pewno linia boczna nie bedzie tak daleko jak ty ja narysowales. Jesli zauwazysz to ty zacząłeś od drugiej pleksy a to juz 40 metrow od krawedzi fosy.
Moze to troche wytlumaczy bo juz mam dosc placzu jakby ta linia boczna miala byc przy samej gwiezdzie na D.
okolo 15 metrow do fosy plus metr-poltora przez fose do pierwszego krzeselka i mamy nasze 17 metrow.
Wspaniale nie jest ale niektorzy chyba z lornetkami chca przychodzic.

http://img143.imageshack.us/img143/7956/liniaboczna.jpg

blanco 11.07.2010 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KuKoC (Post 932619)
Na pewno linia boczna nie bedzie tak daleko jak ty ja narysowales. Jesli zauwazysz to ty zacząłeś od drugiej pleksy a to juz 40 metrow od krawedzi fosy.
Moze to troche wytlumaczy bo juz mam dosc placzu jakby ta linia boczna miala byc przy samej gwiezdzie na D.
okolo 15 metrow do fosy plus metr-poltora przez fose do pierwszego krzeselka i mamy nasze 17 metrow.
Wspaniale nie jest ale niektorzy chyba z lornetkami chca przychodzic.

Jeśli będzie tak jak Ty to narysowałeś to odległość jest całkiem w porządku. Intrygowało mnie to,bo wszyscy moi znajomi mówią, że stadion byłby fajny gdyby nie te głupie 17 m . Mnie też to się jakoś udzieliło no ale poczekajmy aż boisko będzie całkiem gotowe,to już niedługo ! ;)

felipe 11.07.2010 22:45

Źle narysował tą czarną linię... W ogóle nie uwzględniono perspektywy, tylko walnięto równolegle do asfaltu na fotce.
Skoro asfalt ma 4-5 metrów, to fragment lini przy prawej krawędzi przebiega z 7-8 metrów od trybun, a nie te 17 chyba.

wojteq_NH 11.07.2010 23:29

linia będzie pomiędzy wejściem a pleksą na D/E... tak jak narysował KuKoC

crazykaro 11.07.2010 23:37

Linia może i będzie ale jej ciąg dalszy skręcił w stronę trybuny:P

KuKoC 12.07.2010 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 932755)
Linia może i będzie ale jej ciąg dalszy skręcił w stronę trybuny:P

Może i skręciłem w stronę trybuny ale 80cm od podłoża do pierwszego rzędu też nie jest uwzględnione, co mniej więcej koryguje perspektywę.

PiotrG 12.07.2010 01:29

Ktoś się zastanawiał gdzie podział się granit, który miał stanowić ciąg pieszy ulicy Reymana i nawierzchnię placów przed trybunami D/E/W?
Tutaj: http://img51.imageshack.us/img51/5016/lipiec2010024.jpg
http://img227.imageshack.us/img227/3...iec2010013.jpg

rafalek 12.07.2010 09:34

Nie no...w takie coś to nie wierzę. Była w ogóle jakaś afera z granitem, bo nie słyszałem? Natomiast jeżeli okazałoby się to prawdą, to k**** tłumem pod UMK i na widły tego Majchrowskiego...

Tenzen 12.07.2010 09:44

Praktycznie dokładnie tam będzie linia boiska. Sektory na D i E mają po 20m więc łatwo zobaczyć te 2, 3m przed końcem sektora.
Dobrze przynajmniej, ze ten pas asfaltu będzie mniejszy niz myslalem.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 932383)

@PiotrG - jeśli to by była prawka to ja pie**ole. Ale warto było by o to zapytać przy najbliższej interpolacji dla pewności.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl