Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Drozd 15.06.2024 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1627129)
Ale to w innym temacie, bo ten jest o naszych byłych piłkarzach, trenerach i pracownikach. Np. Jurczyńskim, który zdaje się być naprawdę godny szacunku.

https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11019

Markus 16.06.2024 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1626807)
Pomału wszystko zmierza do scenariusza, w którym Wieczysta wchodzi do I ligi, wzmacnia się, potem Wisła bankrutuje, a Wieczysta zmienia nazwę na Wisła i robi awans do Ekstraklasy.
Nierealne?

Nie wiadomo co przyniesie przyszłość. W polskich ligach różne dziwy i pozornie nieprawdopodobne czy niemożliwe rzeczy się działy w przeszłości. Kwiecień na pewno ma zarówno pieniądze jak i fantazję oraz własne marzenia.

Tymczasem ściągnął już do Wieczystej dwóch Hiszpanów z ich niższych lig: Daniela Sandovala i Chumę. W planach podobno są kolejni. Koaliczek z Jaroo, Witalisem, Kryształem i Jagulikiem już go gdzieś za to zhejtowali czy jeszcze nie?

Jaroo1 16.06.2024 12:34

Ale ściąga elektykow jaka Raton, cieniasów jak Eneko czy kaleki jak Jucna?

krysztal 16.06.2024 12:34

A co mnie obchodzi Kwiecień i jego ....i dołek. Równie mocno co Radunia Stezyca chłopie....

FraMat 16.06.2024 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1627152)
Tymczasem ściągnął już do Wieczystej dwóch Hiszpanów z ich niższych lig: Daniela Sandovala i Chumę. W planach podobno są kolejni. Koaliczek z Jaroo, Witalisem, Kryształem i Jagulikiem już go gdzieś za to zhejtowali czy jeszcze nie?

Czyżby Kwiecień też posługiwał się AI?
Jeśli nie to jego projekt skończy się niepowodzeniem.
Przecież żadne pieniądze i doświadczeni piłkarze nie wygrają z trenerem czy piłkarzami wyselekcjonowanymi przez AI.
Oh wait..

Jaroo1 16.06.2024 13:36

Po prostu markus nadal nie rozumie i nie widzi różnicy między ściągnięciem Hiszpana a Hiszpana albo ściągnięciem zawodnika z przeszłością Ligue 1 czy z dobrymi wynikami w rumuńskiej ektraklasie a ściągnięciem takiego samego zawodnika ale z wagą 108 kg.

Dla markusa liczy się tylko okładka, a nie to co jest w środku. Wiele nie kuma z niuansów i tego jaka rolę one odgrywają. Całe spuszczanie się nad Hiszpanią, Hiszpanami tego dowodzi. Myślał, ze wystarczy mieć pół skauta w okręgówce hiszpańskiej i tym się zwojuje polskie pastwiska czy boiska ektraklasowe.

Jak na takiego znawce i eksperta, przemądrzałego człowieka, to dość płytkie myślenie i horyzonty.

Ale zaraz mnie wyjasni, że hejtuję i głupoty pletę i jemu chodziło o cos innego.

Markus 16.06.2024 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1627155)
Ale ściąga elektykow jaka Raton, cieniasów jak Eneko czy kaleki jak Jucna?

Ściąga zawodników, którzy w jego przekonaniu okażą się tam wzmocnieniem na miarę Rodado, Carlitosa, Carbo, Imaza, Igora Angulo, Esposito itd. w innych klubach. Jak widać przekalkulował sprawę i uznał, że warto iść tym tropem, bo tam tego typu zawodników jest pełno, a szansa na to bardzo duża - zwłaszcza gdy ma się pieniądze.

Racjonalne podejście.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fra Mat
Czyżby Kwiecień też posługiwał się AI?
Jeśli nie to jego projekt skończy się niepowodzeniem.

Wizje czy mrzonki Królewskiego na temat AI nie czynią bezsensownym ściągania do Polski wartościowych zawodników z hiszpańskich niższych lig.

Kwiecień również uznał, że warto czerpać z tamtego bardzo bogatego rynku dobrze wyszkolonych piłkarzy i może to być bardzo opłacalne. Oczywistość niezrozumiała dla niektórych forumowych hejterów.

Arkadiusz.Czerepach 16.06.2024 14:32

Adam Buksa z golem na euro

emjot 20.06.2024 20:27

Plewka do Znicza

LucjuszWielki 24.06.2024 21:43

Tymczasem Lukas KLEMENZ w e-klapie w GKS Katowice.

Dawał sygnały, aby tutaj przyjść, ale raz, że mamy skałę kapitana Alana, dwa wolimy przedłużyć kontuzjowanego Łasickiego :lol: trzy eksperci wyzywali od parodystów :lol:

Karherop 25.06.2024 08:10

A ogladaliscie mecze Łecznej?

Klemenz to ten sam poziom do Uryga, może z trochę lepsza dynamika i timingiem wyskoku. Po prostu grał też w lepiej ustawionym taktycznie zespole gdzie 3/4 zespołu nie wychodziło do akcji ofensywnych. Nie grając w wysoko ustawionej obronie i mając za plecami Gostomskiego babole łatwiej było ukryć, co nawet w ostatniej kolejce z Tychami mogły przesadzić o wypadnięciu z barazy.

https://youtu.be/NiZ5PunUgqw?si=GEwTFPdJxLxB6uyk
Babol z 30 minuty do oceny

Witalis 25.06.2024 09:03

Środek Klemenz-Uryga, ale by to żarło.



Jeszcze Głowacki jako trzeci obrońca środkowy i liga oldboyów nasza.

Patryko 25.06.2024 09:11

Dajcie spokój z Klemenzem, to jest nieco młodsza wersja Alana. Obaj mają tą samą wadę - brak szybkości, aczkolwiek Alan w sprincie na 60 m byłby chyba jeszcze wolniejszy niż Lukas.
Obaj potrafią też odjebać akcję taką, że zęby wypadają (Klemenz np. akcja zlinkowana przez Karheropa, Alan choćby akcja z GKSem z tej samej kategorii - niechlujne podanie na odległość 4 metrów).

emjot 26.06.2024 10:45

no to tatuś świetnie pokierował karierą młodego Buksy
po transferze do Genoi i odbiciu się od ligi włoskiej i wypożyczeniach do Belgii i Austrii
wraca do Polski

do Zabrza i to ma być transfer definitywny, znaczy Włosi postawili krzyżyk na młodym zdolnym
cóż
gratulacje wyborów
były świetne

ps. staty z ligi austriackiej: 32 mecze 1 gol 2 asysty. Napastnika....

Witalis 26.06.2024 12:06

U nas zapowiadał się fajnie. Widocznie był to jednak przebłysk formy, a nie talentu.

azor 26.06.2024 13:42

ależ się zaraz trio Markus/Drozd/Wolfy odpali :)

emjot 26.06.2024 13:45

syn Piotra Brożka, Maciej podpisał kontrakt z Puszczą Niepołomice



https://gazetakrakowska.pl/podpisal-...ar/c2-18634629

środkowy pomocnik, grał też w Zieleńczance i Garbarni.

Jaroo1 26.06.2024 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1627830)
ależ się zaraz trio Markus/Drozd/Wolfy odpali :)

No powinni się zesrać z w....ienia, że Buksie lepiej szlo z PMSami w zapyziałej polskiej lidze niż u wielkich trenejro zagranicznych, w wielkim profesjonalnym świecie, wśród samych profesjonalistów w drużynie a nie jakichś smierdzacych demotywijacych i bagnistych polaczkach.

No ale wiadomo, pojechał Polaczek pokraka za granicę, trenowac się nie chciało, myślał że tam też bagienko jest i będzie grał czy z formą czy bez, jak u PMSow i dlatego tak to się skończyło.

Drozd 26.06.2024 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1627834)
No powinni się zesrać z w....ienia, że Buksie lepiej szlo z PMSami w zapyziałej polskiej lidze niż u wielkich trenejro zagranicznych, w wielkim profesjonalnym świecie, wśród samych profesjonalistów w drużynie a nie jakichś smierdzacych demotywijacych i bagnistych polaczkach.

No ale wiadomo, pojechał Polaczek pokraka za granicę, trenowac się nie chciało, myślał że tam też bagienko jest i będzie grał czy z formą czy bez, jak u PMSow i dlatego tak to się skończyło.

Buksie bagienko pop.... w głowie, zresztą podobnie jak Krzyżanowskiemu, a że bez głowy się nie da to efekt był wiadomy. Więc jest to kolejny dowód skali patologii naszej piłkarskiej rzeczywistości.

Dlatego każdy element z zewnątrz czy to będzie trener, dyrektor sportowy, prezes czy właściciel to jest nadzieja na progres. W związku z tym będzie przez bagienko zwalczany w każdy możliwy sposób.

Jaroo1 26.06.2024 16:45

No dokładnie. Tak jak pisałem, wyjechał dzieciak bez ambicji za granicę, przeżarty bagienkiem i myślał że świat zawojuje. Won spowrotem do ligi PMSow i nara.

gizmowisla 26.06.2024 20:02

ja bym z tego Buksy tak nie szydzil , chlopak przynajmniej pokopie w ekstraklasie - czyli tam gdzie my nie bediemy grali dddddlllluuuuugggoooo

Witalis 26.06.2024 20:38

Jeśli Brożek wolał wysłać syna do Puszczy niż do Wisły, to nie świadczy to najlepiej o Wiśle.

azor 26.06.2024 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1627851)
Jeśli Brożek wolał wysłać syna do Puszczy niż do Wisły, to nie świadczy to najlepiej o Wiśle.

Jeden z królewskich klakierów już rozprzestrzenia na tt teorie(przez niego uznana za fakt), iż po prostu z Zielonek jest bliżej do Niepołomic :) true story

Drozd 26.06.2024 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1627843)
No dokładnie. Tak jak pisałem, wyjechał dzieciak bez ambicji za granicę, przeżarty bagienkiem i myślał że świat zawojuje. Won spowrotem do ligi PMSow i nara.

Dlaczego Won ojkofobie, niech tam zostanie kto mu każe wracać? Taki talent przecież.

Teraz będzie szukał u nas frajera z pomocą bagienka. Jako młody ale już doświadczony :).

sevenheaven 26.06.2024 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1627851)
Jeśli Brożek wolał wysłać syna do Puszczy niż do Wisły, to nie świadczy to najlepiej o Wiśle.

a gdyby trafił do Wisły i by nie dojeżdzał to pisalibyscie, że grają po znajomości, więc skończcie peird..

Arkadiusz.Czerepach 27.06.2024 00:11

na młodym Buksie nie ma co stawiać krzyżyka, starszy też najpierw odbił się od zachodu , pokopał w Lubinie i Szczecinie , a teraz kosi hajsy w poważnym klubie i strzela gole na euro ...

Karherop 27.06.2024 07:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1627852)
Jeden z królewskich klakierów już rozprzestrzenia na tt teorie(przez niego uznana za fakt), iż po prostu z Zielonek jest bliżej do Niepołomic :) true story

A trasa Zielonki - Myślenice jak Ci wyszła.:>

Afera z niczego. Żeby to chociaż chodziło o syna Pawła, który pracuje dla Wisły, a nie jego brata który związków z nami obecnie z tym nie ma żadnych (poza kopaniem w oldboyach).

emjot 27.06.2024 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1627865)
na młodym Buksie nie ma co stawiać krzyżyka, starszy też najpierw odbił się od zachodu , pokopał w Lubinie i Szczecinie , a teraz kosi hajsy w poważnym klubie i strzela gole na euro ...

no chyba nie do końca
Adam przez rok terminował w juniorach Novary Calcio i wrócił do Polski
a Aleksander przez trzy sezony zwiedzał Włochy, Belgię i Austrię (tylko w Genoi przez chwilę grał w juniorach) grając i trenując w seniorach
moim zdaniem skala odbicia od zachodu młodego B. jest znacznie większa

i jeden i drugi wyjechali za wcześnie
widocznie tatuś chciał szybko spieniężyć ich talenty

Patryko 27.06.2024 08:11

A może ten młody Brożek jest po prostu leszczem? Wujek, będący w zasadzie jedynym skautem Wisły, wypuściłby z rąk taki diament?

azor 27.06.2024 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1627870)
A trasa Zielonki - Myślenice jak Ci wyszła.:>

Afera z niczego. Żeby to chociaż chodziło o syna Pawła, który pracuje dla Wisły, a nie jego brata który związków z nami obecnie z tym nie ma żadnych (poza kopaniem w oldboyach).

Ale gdzie Ty tu widzisz aferę Ot stwierdzenie faktu, że facet wolał inny klub niż Wisła, a niepotrzebnie do tego dopisywane są .......ety o odległości na treningi. Zwłaszcza że Myślenice zaczynają się od u-17, do tego momentu treningi dzieciaków są w Krakowie.

Jak dla mnie to młody Brożek może nawet w pasiakach grać, co mi do tego.

Witalis 27.06.2024 08:16

Brednie.


W Wiślackiej akademii znalazło się swojego czasu miejsce dla syna Kuźby, a ostatnio Kiko. Nikt nie miał o to pretensji. Biorąc pod uwagę, jak działa/ła nasza akademia naprawdę nic złego się w związku z tym nie działało. Oni nie zabierali miejsca młodemu brylantowi wyscautowanemu na wiejskim boisku.


Skoro młody Brożek poszedł do Niepołomic, znaczy to tylko tyle, że w klubie są kwasy.

swiety37 27.06.2024 08:29

Może po prostu woli sobie pokopać rekreacyjnie, bez presji w Niepołomicach z planem na przyszłość innym niż piłka nożna?

Może po prostu nie chce jechać na nazwisku i woli zapracować na siebie bez posądzeń o znajomości?

Może po prostu znacząco odstaje od rówieśników z naszej akademii? itd itp...

Karherop 27.06.2024 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1627872)
A może ten młody Brożek jest po prostu leszczem? Wujek, będący w zasadzie jedynym skautem Wisły, wypuściłby z rąk taki diament?

I w tym jest zapewne najwięcej prawdy. To że nie chciał się pchać gdzieś w Kraków to pewnie już kwestia lokalizacyjna.

doktor granat 27.06.2024 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1627871)
no chyba nie do końca
Adam przez rok terminował w juniorach Novary Calcio i wrócił do Polski
a Aleksander przez trzy sezony zwiedzał Włochy, Belgię i Austrię (tylko w Genoi przez chwilę grał w juniorach) grając i trenując w seniorach
moim zdaniem skala odbicia od zachodu młodego B. jest znacznie większa

i jeden i drugi wyjechali za wcześnie
widocznie tatuś chciał szybko spieniężyć ich talenty

Zaczyna niemalże od zera w wieku 21 lat.
Co do terminu wyjazdu to moim zdaniem akurat Aleksandra należało wysłać w świat od razu po tym jak strzelił te 4 gole w lidze w wieku 16/17. Wisła by coś zarobiła no i może jemu by się wcześniej udało trafić w miejsce w którym może mógłby uzupełnić braki i gdzieś coś grać.
Po covidzie to nawet w Wiśle był kiepski, a co tu mówić o Zachodzie.

emjot 28.06.2024 09:04

Sobol w Widzewie.
Nie wróżę powodzenia, ale będę się przyglądał z ciekawością

emjot 28.06.2024 09:17

Buksa oficjalnie w GZ na 3 lata

Watts 28.06.2024 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Futbol Małopolska
Rafał Boguski zagra w ataku z Piotrem Brożkiem! Takie wnioski płyną z komunikatu wydanego przez Świt Krzeszowice informującego o zatrudnieniu w roli grającego trenera właśnie Rafała Boguskiego. Zastąpi na tym stanowisku Zdzisława Janika, który w ostatnim czasie zakończył swoją dwuletnią pracę dla tego klubu.

https://futmal.pl/news/boguski-graja...em-w-okregowce

azor 04.07.2024 10:58

https://youtu.be/bWSr3TMBEKk?si=Mo9OTROhNXqXTM-a

Fajny wywiad z Żyro - min. o Rude, Jarku i o tym, że Sapala jest ziomkiem z Szalonym reporterem, co chyba nikogo nie dziwi ;)

Revolver 10.07.2024 14:50

Ciekawostka: Adrian Gula został trenerem Apollonu Limassol - siódmej drużyny cypryjskiej pierwszej ligi w sezonie 23/24.

Witalis 10.07.2024 16:47

Który kiedyś trenował Engel, a grał tam Kosowski.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl