Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

FraMat 10.06.2024 14:34

Pracownicy Wisły już tam są.

Pomału wszystko zmierza do scenariusza, w którym Wieczysta wchodzi do I ligi, wzmacnia się, potem Wisła bankrutuje, a Wieczysta zmienia nazwę na Wisła i robi awans do Ekstraklasy.
Nierealne?

Patryko 10.06.2024 15:29

Zobaczymy na ile mu starczy pary (i kasy). Jakby awansował w tym sezonie, a chyba na to się zanosi, bo w miejsce 20 graczy, których wywalił na bruk, ściąga sobie grajków z Ekstraklasy, to zrobi się ciekawie.

Wszystko zależy od tego, czy stać go na kupienie awansu z I ligi do Ekstraklasy w kolejnym sezonie. Rodzi się też pytanie czy Peszkin mu to ogarnie od strony sportowej.

Karherop 10.06.2024 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1626811)
Zobaczymy na ile mu starczy pary (i kasy). Jakby awansował w tym sezonie, a chyba na to się zanosi, bo w miejsce 20 graczy, których wywalił na bruk, ściąga sobie grajków z Ekstraklasy, to zrobi się ciekawie.

Wszystko zależy od tego, czy stać go na kupienie awansu z I ligi do Ekstraklasy w kolejnym sezonie. Rodzi się też pytanie czy Peszkin mu to ogarnie od strony sportowej.

Przecież to nie jest kwestia czy awansuje, ale kiedy. Dużo biedniejsze kluby grały w esa to i drużyna Kwietnia zagra. Na razie wydatków na 1 drużynę ma na poziomie dolnych rejonów esa/góra 1 ligi. A w końcu przyjdą mu też przychody.

A majetiejszych właścicieli poza SSP czy klubami miejskimi, to chyba tylko mają w Lublinie, Warszawie, Częstochowie i Poznaniu.

Elendil 10.06.2024 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626819)
Przecież to nie jest kwestia czy awansuje, ale kiedy. Dużo biedniejsze kluby grały w esa to i drużyna Kwietnia zagra. Na razie wydatków na 1 drużynę ma na poziomie dolnych rejonów esa/góra 1 ligi. A w końcu przyjdą mu też przychody.

A majetiejszych właścicieli poza SSP czy klubami miejskimi, to chyba tylko mają w Lublinie, Warszawie, Częstochowie i Poznaniu.

Wisła (zwłaszcza w pierwszym sezonie 1 lidze) też miała kontrakty na poziomie górnej połówki z ekstraklasy, a daliśmy się przegonić Ruchowi, ŁKS i Puszczy. Sama kasa nie gra, jeszcze trzeba kogoś z głową na karku, żeby to poogarniał. Nie mówię, że w Wieczystej tego nie ma, ale jak patrzę, że robią się na Wisłę-bis, to jakoś mnie to nie przekonuje.

Karherop 11.06.2024 09:20

Mnie również projekt Cupial bis nie przekonuje, ale jak pokazuje piłkarski świat, taka bezkompromisowa polityka potrafi zdominować rynek i rozgrywki.

Wieczysta nie ma na pewno tego co ma Wisła, czyli 40 mln długów.

A że ludzie będą co raz więcej chorować, to hajs z aptek będzie tylko większy. Uważam że ten projekt może wyhamować najwcześniej po awansie do ekstraklasy i pierwszym zderzeniem z narastającymi kosztami. Coś jak Raków obecnie.

Patryko 11.06.2024 09:41

Wieczysta to na ten moment klub z praktycznie zerową publicznością, z malutkim stadionem.

Umówmy się, że żeby im się to spinało finansowo, to musieliby zacząć grać na R22 i mieć chociaż te 10 tysięcy na każdym meczu.
Oni już teraz mają budżet płacowy na poziomie ekstraklasowym, a ich dochody z pamiątek czy biletów są najpewniej symboliczne. Póki Kwiecień zasypuje to wszystko kasą (jak Cupiał), to wszystko gra, nie muszą się liczyć z kosztami. Problem pojawi się, jak się Kwietniowi z jakiegoś powodu znudzi.

Arkadiusz.Czerepach 11.06.2024 10:44

to już takie myślenie życzeniowe

pilnujmy swojego podwórka

Kwiecień wzorowo ogarnął swoje

a ten scenariusz ze zmianą nazwy na Wisła...


no prosze Was

kto by sie na to zgodził , po tylu latach szydery z Lecha ?

zreszta wątpie aby chciał tego sam Kwiecień

ja przynajmniej bym nie chciał gdybym zbudował coś od zera, niszczyć to tylko po to żeby podać kroplówke naszemu bagienku

FraMat 11.06.2024 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1626842)
ja przynajmniej bym nie chciał gdybym zbudował coś od zera, niszczyć to tylko po to żeby podać kroplówke naszemu bagienku

A kto mówi o podawaniu kroplówki?
Albo o bagienku?
Przecież byłby wtedy zupełnie nowy zarząd, nowe struktury, solidne podstawy finansowe, brak długów.

Poza tym (zanim ktoś mnie zaatakuje) - nie twierdzę, że o tym marzę. Tylko mi się taki scenariusz układa skoro wszyscy cały czas podkreślają jak to Kwiecień jest kibicem Wisły.

doktor granat 11.06.2024 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1626839)
Wieczysta to na ten moment klub z praktycznie zerową publicznością, z malutkim stadionem.

Umówmy się, że żeby im się to spinało finansowo, to musieliby zacząć grać na R22 i mieć chociaż te 10 tysięcy na każdym meczu.
Oni już teraz mają budżet płacowy na poziomie ekstraklasowym, a ich dochody z pamiątek czy biletów są najpewniej symboliczne. Póki Kwiecień zasypuje to wszystko kasą (jak Cupiał), to wszystko gra, nie muszą się liczyć z kosztami. Problem pojawi się, jak się Kwietniowi z jakiegoś powodu znudzi.

Ciekawe jak się spina finansowo Puszcza grająca na pejsach.
Jakby Wieczysta doszła do ekstraklasy i miała ludzi, którzy potrafią wynaleźć niezłych piłkarzy, a nie w większości szrot jak my i trenera, który potrafi z nich coś wykrzesać to wpływy ekstraklasy i praw już im dużo dadzą.
Poza tym moim zdaniem Kwiecień będzie w stanie przekonać kolegów biznesmenów żeby wrzucali jakąś kasę za sponsoring. Będąc w 5 czy 6 lidze mieli bodajże Mercedesa na koszulkach to tym bardziej ktoś się znajdzie w extra.
Przejście 2 a potem 1 ligi może zająć trochę czasu i jeśli potrwa długo to wtedy może może mu się znudzić. Ale oczywiście życzę Mu powodzenia m.in. dlatego, że robi to za swoje.

Arkadiusz.Czerepach 11.06.2024 11:51

tak no byłaby nowa Amica Wronki w Poznaniu , bez długów , ale myślisz że bez bagienka ?

za silne są wpływy kibicowskie w krakowie

Patryko 11.06.2024 12:12

Jeśli Kwiecień jest pogodzony z tym, że w Ekstraklasie co sezon będzie wychodzić na zero, względnie na delikatny (dla niego) minus, to sprawa zapełnionych trybun zejdzie na dalszy plan.

W Ekstraklasie trzeba mieć co sezon te minimum ~20 baniek na wynagrodzenia, żeby się w niej w miarę komfortowo utrzymać, oczywiście mając do dyspozycji trenera i sztab, który dowiezie to od strony sportowej. Wpływ z praw TV za sezon 2022/2023 były na minimalnym poziomie ok. 8 mln PLN, także ze sponsoringu i merchu trzeba jeszcze sporo dozbierać.

MaLk 11.06.2024 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1626842)
a ten scenariusz ze zmianą nazwy na Wisła...


no prosze Was

kto by sie na to zgodził , po tylu latach szydery z Lecha ?

Jeszcze sezon-dwa pod kierownictwem Królewskiego i praktycznie każdy? ;)

Abstrahując oczywiście od tego, czy sam Kwiecień by tego chciał.

Arkadiusz.Czerepach 11.06.2024 19:49

a jednak Lechia czy Śląsk odmówiły w analogicznej sytuacji (a Polonia czy Lech nie)

doktor granat 11.06.2024 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626859)
Jeszcze sezon-dwa pod kierownictwem Królewskiego i praktycznie każdy? ;)

Abstrahując oczywiście od tego, czy sam Kwiecień by tego chciał.

Praktycznie każdy? Przecież to byłby koniec Wisły, jak mógłbym potem kibicować jakiemuś przekrętowi o nazwie Wisła?

Martinho 11.06.2024 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626859)
Jeszcze sezon-dwa pod kierownictwem Królewskiego i praktycznie każdy? ;)

Abstrahując oczywiście od tego, czy sam Kwiecień by tego chciał.

Ja rozumiem że zaczęły się upały, ale kolega głowę do wiadra z lodem zamiast klikać "Wyślij odpowiedź"

MaLk 11.06.2024 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1626868)
a jednak Lechia czy Śląsk odmówiły w analogicznej sytuacji (a Polonia czy Lech nie)

Jeśli zastanowisz się nad tym, co różni obydwa kluby, zauważysz, że porównujemy kluby, które mogły zasadnie liczyć na pomoc miasta z klubami, które na to liczyć nie za bardzo mogły. To może być kluczowa przyczyna różnic w podejściu.

MaLk 11.06.2024 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1626873)
Praktycznie każdy? Przecież to byłby koniec Wisły, jak mógłbym potem kibicować jakiemuś przekrętowi o nazwie Wisła?

Jeśli alternatywą będzie upadłość klubu i początek od IV ligi, będzie to de facto oznaczało to to samo. Praktyczny koniec Wisły i początek w nowym podmiocie, z zerwaniem ciągłości prawnej i zostawieniem wierzycieli na lodzie.

Natomiast zwracam uwagę szanownych Kolegów (Ciebie i Martinho) na fakt, że - wiedząc iż czytający mają niekiedy problem z odbiorem tego, co npiszę - na końcu wypowiedzi umyślnie zamieściłem specjalnie taką ikonkę " ;) " żeby zaznaczyć, że to była wypowiedź z przymrużeniem oka.

Ale, jak widać, i to nie pomogło ;)

ma7y 12.06.2024 08:49

Zmarł Orest Lenczyk

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...vie_56929.html

Karherop 12.06.2024 08:53

Za różne wypowiedzi u nas raczej nielubiany , ale wciąż - choćby za 2 tytuły mistrzowskie - jeden z najlepszych trenerów w historii klubu. R.I.P.

emjot 12.06.2024 09:50

Inteligentny mądry człowiek
co w świeci kopanej nie jest atutem

szkoda

krysztal 12.06.2024 10:29

Ja tam go lubiłem,ba nawet bardzo szanowałem.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...


Ps.Już widzę jak opierdala św Piotra"Od ciebie się zaczęło, byle gdzie kopnąłeś....i się zesrało póżniej już"

KOALIK 12.06.2024 10:37

Oresta zapamiętałem z rewanżu z Saragossą i z czasu pracy w Śląsku, gdy w analogicznym okresie czasu zgromadził więcej punktów od najdroższego trenera Wisły w historii i najdroższej Wisły, mając do dyspozycji o wiele mniejsze środki finansowe.

emjot 12.06.2024 14:13

i taki cytat z wypowiedzi Pana Trenera Lenczyka

Gdy po przyjściu do Wisły w latach siedemdziesiątych, mówiłem piłkarzom, że grałem w takich a takich klubach, to Zdzisław Kapka mi dociął: Panie trenerze, my gramy, a pan w piłkę kopał."

i tak mi się skojarzyło, że poza mądrością i inteligencją
Pan Trener miał dystans, duży dystans do siebie
i poczucie humoru

wolfy 12.06.2024 14:29

Jeden z najlepszych polskich trenerów, człowiek bardzo barwny i przede wszystkim - naprawdę widzący więcej niż inni.
Przykładał bardzo dużą wagę do kondycji i ćwiczeń ogólnofizycznych. Po latach Szymkowiak przyznał mu rację mówiąc że mógłby uniknąć kilku kontuzji umiejętnie się przewracając. Teraz to banał, a tamtych czasach kiedy po meczu (a czasem przed) szło się na wódkę Orest Lenczyk uchodził za ekscentryka.
Można powiedzieć - wyprzedził swój czas o jakieś kilkanaście lat - jeśli chodzi o naszą śmieszną ligę.

Arkadiusz.Czerepach 12.06.2024 17:24

szacunek i dziękujemy Panie Trenerze

btw z jakiej racji nie miałby być u nas poważany ?

doktor granat 12.06.2024 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1626934)
szacunek i dziękujemy Panie Trenerze

btw z jakiej racji nie miałby być u nas poważany ?

Pewnie znajdą się jakieś durnie, które będą marudziły, że trenował pejsatych.
Niech spoczywa w pokoju.

Witalis 13.06.2024 08:24

Szacunek, Trenerze.

TIR_DO_SŁUBIC 14.06.2024 10:26

Jerzy Jurczyński- jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) rzecznik prasowy w historii Wisły
https://przegladsportowy.onet.pl/pil...nioski/xdje9m2

Witalis 14.06.2024 13:57

Fajne, dzięki. Wśród kibiców dużo jest sentymentu prorosyjskiego i antyukraińskiego, ale wątpię, żeby nawet relacja innego Wiślaka ich przekonała. Ewentualnie, ktoś napisze, że precz z polityką albo że przejrzyj na oczy, Ukraińcy zarabiają na wojnie czy jakiś inny wysryw.

emjot 14.06.2024 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1627075)
Fajne, dzięki. Wśród kibiców dużo jest sentymentu prorosyjskiego i antyukraińskiego, ale wątpię, żeby nawet relacja innego Wiślaka ich przekonała. Ewentualnie, ktoś napisze, że precz z polityką albo że przejrzyj na oczy, Ukraińcy zarabiają na wojnie czy jakiś inny wysryw.

ich ruscy "przyjaciele" "jakby co" szybko by im pokazali jacy z nich "przyjaciele"...
ale bratać się z ruską swołoczą może się tylko ten kto nie zna historii ... i generalnie ma kłopoty z logicznym myśleniem.

azor 14.06.2024 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1627076)
ich ruscy "przyjaciele" "jakby co" szybko by im pokazali jacy z nich "przyjaciele"...
ale bratać się z ruską swołoczą może się tylko ten kto nie zna historii ... i generalnie ma kłopoty z logicznym myśleniem.


Znajdą się znajdą - zwłaszcza wśród przeciwników szczepień, 5G i chemitrails i innych pierdół

Drozd 14.06.2024 21:03

To że ruscy są jacy są, nie znaczy że Ukraińcy są lepsi. Wystarczy posłuchać opowiadań kresowian.

azor 14.06.2024 21:07

Drozd zostań przy piłce. Naprawdę.

Drozd 14.06.2024 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1627107)
Drozd zostań przy piłce. Naprawdę.

Proszę bardzo.

https://sport.interia.pl/reprezentac...ra,nId,7574915

Typowa ukraińska mentalność.

Jaroo1 14.06.2024 22:03

Przecież Ukry to to samo co Ruscy. Jeszcze niedawno nazywali się braćmi... Ta sama mentalność, te same wersje historii - no Ukry jeszcze gorsze bo i komunizm popierali i nazistów w latach 40-tych.
A jak się odwdzięczą Ukraińcy za pomoc, która dostali od Polski przez ostatnie dwa lata, to już pokazali, gdy tylko Polska, Duda czy rolnicy blokując granicę zaczęli fikać to było krótko, że zdrajcy, że wspierają Rosję itp.

Drozd 15.06.2024 07:27

Cała historia to potwierdza.

Arkadiusz.Czerepach 15.06.2024 08:40

mimo wszystko zantagonizawenie ich ze sobą jest w naszym interesie

ale może dość polityki , zawsze tak jest ktoś zacznie , i potem temat roz.ebany...

Witalis 15.06.2024 12:49

Może kwestię warto omówić w temacie politycznym albo wydzielonym, bo na żywo Drozd i Jaro mogą nie mieć okazji porozmawiać z osobami o innych poglądach. Media pewnie już wybrali, a media społecznościowe to śmietnik. Może da się jakiś rozum czy serce jeszcze uratować, a czasem i życie:
https://www.rp.pl/prawo-karne/art402...terrorystyczny

Drozd 15.06.2024 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1627126)
Może kwestię warto omówić w temacie politycznym albo wydzielonym, bo na żywo Drozd i Jaro mogą nie mieć okazji porozmawiać z osobami o innych poglądach. Media pewnie już wybrali, a media społecznościowe to śmietnik. Może da się jakiś rozum czy serce jeszcze uratować, a czasem i życie:
https://www.rp.pl/prawo-karne/art402...terrorystyczny

{..............}

Witalis 15.06.2024 13:00

Ale to w innym temacie, bo ten jest o naszych byłych piłkarzach, trenerach i pracownikach. Np. Jurczyńskim, który zdaje się być naprawdę godny szacunku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl