Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

yarow 09.07.2010 18:22

Abstrahując od tego co w środku ...
Moja ostateczna refleksja jaka mi się nasunęła co do wyglądu zewnętrznego naszego Stadionu:
długo, Stadion nasz przypominał mi fortepian ale teraz już wiem, że jest to prawdziwa GALERA :)

Hudy 09.07.2010 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 931683)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg
Na tym zdjeciu calkiem ladnie tyl trybuny wyglada, a jak zrobią jeszcze chodnik(?) to bedzie jeszcze ladniej ;)

jedynie szkoda, że przez park nie ma dojścia

sawko 09.07.2010 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez VanBasten (Post 931731)
Dajcie już spokój z tymi krzesełkami ! J też uważam że projekt jaki został wybrany jest bez sensu .Zbyt pstrokaty . Ale nie róbmy z tego dramatu . Nawte gdyby ktoś kto o tym decydował przynał nam teraz rację to co to zmieni ? Przeciez nie będą tego przerabiać .
Generalnie to dochodze do wniosku że te relacji i fotki z budowy tylko szkodzą . Bo co sie pojawi jakieś zdjęcie zaraz tabun malkontentów robi tragedię z byle pierdółki .Ludzie trochę rozsądku , spokoju i wyobraźni . Słupek ....tak zostanie tam a dodatkowo jeszcze po dwa mają wstawić do bramek i kilka takich wystających na środku boiska . Słyszałem też że na siedemsastym metrze i sto dwudzistym centymetrze krawężnik okalający płytę jest ........nie wiem czy w to uwierzycie ......lekko wyszczerbiony . Toż to skandal !!!!
Osobiscie mam wrażenie że im bliżej końca budowy to płaczki zaczynają się czepiać byle gówna w obawie że zaraz skończą i wtedy stracą sens swojego istnienia :)

VanBasten chyba z choinki sie urwałeś, a myslisz ze pytania do interpelacji które pisał radny to z jakiej przyczyny były - DZIEKI ZDJECIOM (miedzy innymi)

Pablo84 09.07.2010 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 931683)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg
Na tym zdjeciu calkiem ladnie tyl trybuny wyglada, a jak zrobią jeszcze chodnik(?) to bedzie jeszcze ladniej ;)

A gdyby go tak jeszcze jakoś ładnie podświetlic, np niebieskim lub czerwonym kolorem...Fajnie by to chyba wyglądało

saklak1906 09.07.2010 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 931681)
Ten słupek to mam nadzieję tymczasowy? Bo wygląda jak mini-hydrant. Na kamerkach parę ziemiorów nawalało się z tego, że pieski będą mogły zrobić siusiu...

Wiesz co nie zdziwil bym sie jak by tam zostal bo u nas to sie mozna wszystkiego spodziewc:D

crazykaro 09.07.2010 19:06

Oj jakie ładne by było podświetlenie na czerwono. Pięknie by się prezentowało w nocnej panoramie miasta. Oczywiście można podświetlić jedną stronę na niebiesko a druga na czerwono, ale wszystko musi być robione z głową. Czerwony o tyle byłby fajny że oko dobrze łapie czerwony i nawet gdyby podświetlenie było słabe to przynajmniej dobrze widoczne, a przy niebieskim to byłby słabo widoczny z dużej odległości

blanco 09.07.2010 19:18

Ulica Reymana rzeczywiście zaczyna się robić bardzo ładna,Pablo ma rację,jakby się to jakoś fajnie podświetliło to efekt byłby super ;) Ale myślę,że ktoś w klubie pomyśli o takich detalach...;)

kohprzem'68 09.07.2010 19:52

Dawniej za komuny funkcjonowało powiedzenie "dobrze że za marzenia nie karzą" i na tym mogłbym zakończyc , gdyby nie drobny szczegół - kto za to zapłaci na ulicy należącej do miasta skoro trybuny D nie są w stanie doprowadzic w całości do użytku od dwóch lat z okładem .

royalmichael 09.07.2010 21:25

http://kamera2012.eu/krakow3/
Na kamerce widać już murawę, układają ją w nocy?

mikereg 09.07.2010 21:32

pomocy mam laptopa z windowsem 7 i nie moge otwierac zadnych kamerek, mam napisane brakujace wtyczki windows media a jja go mam najnowszego jak tos wie prosze o rade

crazykaro 09.07.2010 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mikereg (Post 931864)
pomocy mam laptopa z windowsem 7 i nie moge otwierac zadnych kamerek, mam napisane brakujace wtyczki windows media a jja go mam najnowszego jak tos wie prosze o rade

2. i 3. kamerka powinny chodzić bez problemu. Jeśli chodzi o 4. i 5. to najlepiej odtwarzac je w IE ale żeby chodziły trzeba u góry kliknąć na komunikat i zezwolić na otwarcie wtyczki (bo normalnie IE8 powinno zablokować tą kamerkę) A co do pierwszej kamerki to trzeba zainstalować QuickTimea ale pewności nie ma że będzie chodziła. Ale na kam 4 ( lub 5)jest prawie to samo co na kam 1

maxx304 09.07.2010 21:48

Mam Win7 a także IE8, kamery 1-3 działają, pod warunkiem zainstalowania NA KOMPUTERZE Quick Time, jeżeli po instalacji coś jest nie tak, należy odświeżyć IE. Kamery 4-5 powinny działać bez problemu po zezwoleniu na instalację pluginu Windows Media Player. http://szablony.freeware.info.pl/skrypty.html Sprawdzone :)

mikereg 09.07.2010 21:50

crazy dzieki za info, tan na starym kompie dzialolo wszystko a na tym tez ida wszystkie ale na IE a na firofox nic nie otwiera i pluje sie o wtyczki a wszystkie sa

mikereg 09.07.2010 21:52

wiem wlasnie tak zrobilem i na IE wszystko leci dzieki tylko tak z ciekawasci dlaczego nic nie idzie na firefox

crazykaro 09.07.2010 22:18

Firefoxa nie używam to nie wiem.
Pod Operą chodzą kamery 1-3. 4-5 musze uruchamiać pod IE

willow 09.07.2010 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 931906)
Firefoxa nie używam to nie wiem.
Pod Operą chodzą kamery 1-3. 4-5 musze uruchamiać pod IE

Pod FF chodzą wszystkie oprócz 1

RLY 09.07.2010 22:32

Na Firefoxie tez wszystkie chodza tylko pod warunkiem ze nie macie zainstalowanego najnowszego Quicktome'a.

Pablo84 09.07.2010 23:22

http://img717.imageshack.us/img717/4...nwislycopy.jpg

alkoholik 09.07.2010 23:55

Ej a wie ktoś co z tymi klatkami schodwymi pod D??

rafil 10.07.2010 00:02

nic z nimi. nie ma żadnych informacji, póki co nie będą robione.

krakus76 10.07.2010 07:24

A tu info odnoszące się do tego że nasz stadion jest rezerwowy na EURO2012. ps. Afery na stadionach to Polska specjalność :)

Rzeczpospolita
Umowę na stadion zawarto z naruszeniem prawa. Kontrakt może zostać uznany za nieważny. Szanse na wybór firmy w przetargu są niewielkie

Nie było podstaw do udzielenia zamówienia na dokończenie budowy wrocławskiego stadionu z wolnej ręki – takie są wyniki kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, do których dotarła „Rz”. Zdaniem kontrolerów prezydent Wrocławia niezgodnie z prawem zawarł umowę z niemiecką firmą Max Bögl po zerwaniu kontraktu z Mostostalem Warszawa.

Konsekwencje mogą być bardzo poważne, łącznie z tym, że wykonawca będzie musiał zejść z placu budowy. A to może oznaczać, że stadion nie powstanie na czas i mecze Euro 2012 zostaną rozegrane w innym mieście.

Procedury wciąż trwają


– Rzeczywiście, dostaliśmy pewne uwagi od UZP, czego się zresztą spodziewaliśmy, gdyż polskie przepisy o zamówieniach publicznych są jednymi z najtrudniejszych w Europie. Odpowiemy na nie i jestem pewien, że uda nam się przekonać UZP, że zrobiliśmy wszystko zgodnie z prawem – uspokaja Marcin Garcarz, rzecznik prezydenta Wrocławia.

Czy kontrakt okaże się nieważny? To jeszcze nie jest przesądzone. Wrocław dopiero otrzymał wyniki kontroli. Ma prawo wnieść do nich zastrzeżenia. Jeśli to zrobi, sprawę rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza. Jej werdykt będzie wiążący dla UZP. Wszystko potrwa najwyżej pięć tygodni.

Na razie UZP nie żąda rozwiązania umowy

– Jeśli jednak KIO przyzna mu rację, to nie będzie miał innego wyjścia. Brak podstaw do zastosowania trybu wolnej ręki automatycznie oznacza nieważność umowy – tłumaczy Włodzimierz Dzierżanowski, prezes Grupy Doradczej Sienna.

A jeśli miasto nie będzie chciało się podporządkować?

– Prawdopodobnie prezes Urzędu Zamówień Publicznych skieruje do sądu pozew o stwierdzenie nieważności umowy – wyjaśnia.

Sytuacja niewyjątkowa

Umowę z firmą Max Bögl miasto zawarło 16 stycznia. – Prawnicy, z którymi się konsultowaliśmy, są zdania, że ze względu na unikalność obiektu i umowę wiążącą nas z UEFA możemy to zrobić z wolnej ręki – tłumaczył wówczas prezydent Rafał Dutkiewicz.

UZP nie podzielił jego argumentów. Zwrócił uwagę, że przepis, na który powołuje się miasto, pozwala na wolną rękę tylko po łącznym spełnieniu kilku przesłanek. Chodzi m.in. o wyjątkowość sytuacji, której nie można było przewidzieć.

„Rozwiązanie umowy nie może tego uzasadniać. Jest to bowiem ryzyko przewidywane w umowach” – napisali kontrolerzy, powołując się na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE. Zwrócili uwagę, że Komisja Europejska prowadzi procedury w sprawie podobnych naruszeń (np. przeciwko Słowacji).

Według UZP mimo twierdzeń Wrocławia nawet po zerwaniu umowy z Mostostalem miasto zdołałoby na czas wyłonić wykonawcę w przetargu ograniczonym. Ze względu na pilną potrzebę mogło bowiem skrócić terminy na złożenie wniosku o dopuszczenie do postępowania, a później oferty (nawet do dziesięciu dni). Jeśli teraz umowa zostanie rozwiązana, także będzie mogło skorzystać z tej możliwości przy zawieraniu kolejnej. Teraz już jednak dokończenie budowy na czas będzie dużo mniej prawdopodobne. Ze względu chociażby na kolejną zmianę na placu budowy.

peterwislak 10.07.2010 10:34

dziś tez pracują?będą pracować z rozkładaniem trawy?

willow 10.07.2010 10:44

cały czas pracują. W takim tempie jutro murawa powinna być ułożona.

63.5 Kg 10.07.2010 10:50

Zastanawiam sie co oni kombinuja w okolicach "0" bo cos tam chyba krzeselka znikly...

peterwislak 10.07.2010 11:45

poczytaj sobie forum to ci sie rozjaśni :P
moze ban Ci podpowie co powinieneś robic a początku

63.5 Kg 10.07.2010 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez peterwislak (Post 932072)
poczytaj sobie forum to ci sie rozjaśni :P
moze ban Ci podpowie co powinieneś robic a początku

Ty piszesz kolego do mnie??
Bo jak tak to chyba Ci sie cos pomylilo...

Sorry za OT

WislaOnly 10.07.2010 12:13

Mam pytanie, czy fasada stadionu będzie w jakiś sposób oświetlona?

KA*M*IL 10.07.2010 12:18

Mnie zastanawia tylko jedno- ciekawe, czy przy tak wysokich temperaturach trawa, która jest kładziona, nie zagotuje się...:shock:

crazykaro 10.07.2010 12:24

Jakie znowu gotowanie trawy?. Cały czas jest nawadniana więc jak się ma zagotować? Nawet bez calodziennego nawadniania jak by się miała zagotować? Widział ktoś kiedyś zagotowaną trawę ?? Woda przecież paruje, ciepło jest odbierane dodatkowo przez podłoże.

Co do oświetlenia to nic nie wiadomo ale czasami warto przejrzeć jedną stronę do tył bo troche pisane by było wczoraj

Bekas 10.07.2010 12:30

Nasz stadion nie jest idealny. Ale czepianie sie wszystkiego po kolei zaczyna mnie wkurzac.

http://www.foto-turystyka.info/images/1177101015.jpg


To zdjęcie dedykuje wszystkim, ktorzy dyskutują nad odcieniem ultradupymaryny, nad za dużym lub za małym napisem, idealnie symetrycznie dobranym każdym krzesełkiem etc. O dyskusjach na temat długości pisuarów nie będę wspominał.

To co jest na trybunach D i starej C (przekaz) jest świetny i w .... mam odcienie błękitu naszych krzesełek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl