![]() |
|
4 tys to chyba jakis zart, juz nie raz ponad 2 tys ludzi przychodzilo w mega starej hali i przy ogladaniu zza filara, przy nowej hali, wiekszych mozliwosciach (tak jak przy stadionie) i lepszym marketingu, mozna spokojnie sciagnac nawet 5-6tys na eurolige, i to w nie odlegej przyszlosci, pozatym wstepny projekt niezakladal 4+1,5 ruchome?
|
O informacji z panoramy nie będę długo pisał bo ktoś już linkiem zarzucił. Powiem tylko, że wygląda to jako wątek (rykoszet) sprawy Tajstera, dawnego szefa ZIKIT'u. Mówili tylko wyborze projektanta w początkowej fazie budowy/projektu. Nic więcej nie dodali. Nic o tym, że stadion miał już 1500 terminów zakończenia budowy, że na trybunę wybudowaną 2 lata temu, nie ma wejścia itd. Szczerze mówiąc, po cichu liczyłem na większy harmider...
Co do hali to rzeczywiście te 4 tysiące nie są wielkością imponującą. Szczególnie, że pewnie jest to wartość brutto (ale nie jestem pewien) i trzeba będzie od tego odjąć miejsca VIPowskie, sponsorskie itd, i dla nas zostanie niewiele ponad 3 tysiące. Myśląc przyszłościowo, fajnie byłoby mieć halę przy Reymonta na powiedzmy 5-6 tysięcy widzów. Ale co do zasady ma być to stosunkowo mała, kameralna hala, a dużo większa (na ok 15 tyś) ma powstać na Czyżynach. Ale jej termin budowy już od kilku lat jest przesuwany i nawet nie chcę zgadywać kiedy się w końcu rozpocznie. O końcu budowy nie wspominając ;) Po wybudowaniu naszego stadionu, Pasów, budynku opery, coś o sali koncertowej słyszałem, raczej nie ma co liczyć na presję społeczeństwa ws budowy "kolejnej" hali sportowej. Bo w oczach statystycznego Krakowianina, niedawno powstały "obiekty sportowe", a drogi dziurawe, dzieci przedszkoli nie mają itd. Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że do póki oddania tejże dużej hali, żaden duży koncert w Grodzie Kraka się nie odbędzie. Bo o Błoniach to nawet nie chcę wspominać. Psa wyprowadzić można, pobiegać dookoła można, ale prawdziwego koncertu gwiazdy światowego formatu się nie zrobi. A mnie np jest trochę wstyd, że Kraków tak boleśnie w tej materii nie tylko z Katowicami, ale także np z Łodzią przegrywa... |
Wystarczy zerknąć do ogłoszenia o konkursie:
Cytat:
Cytat:
Dla porównania nowe hale o pojemności 4tyś stałych miejsc to hala w Gdyni i Rzeszowie. |
Zburzyli dziś kasy od strony dawnego sektora C:)
Jeszcze A/B i będzie to jakoś wyglądać. |
noo wreszcie to juz ostatnie syfy wokol stadionu czy jest cos jeszcze? masz zdjecia?
|
ma ktoś fotki albo zapis z kamerki ile już krzesełek ułożonych jest na zachodniej??
|
Materiał TVP Kraków ch...wy
Jak trzeba się czymś pochwalić, to "stadion miejski" Jak prokuratura, to "stadion Wisły Kraków" I gruba nieścisłość, by nie powiedzieć - kłamstwo. "Miasto przejęło stadion w 2004 roku z rozpoczętymi już pracami budowlanymi" (a to ma tłumaczyć, że nie zmieniano projektanta, bo trzeba by było wszystko burzyć). G*** prawda. To miasto od samego początku budowało wg tego dupianego projektu. |
Cytat:
|
WSTAWI KTOŚ screen'a z budowanej trybuny VIP ? Bardzo proszę, bo w sumie cichosza co z wzorem krzesełek na tejże trybunie...;/
|
|
Cytat:
|
Czy tam na prawdę pracuje 3 gości? Czy może reszta robi coś bardzo skomplikowanego w środku? x.X
|
a po co ma ich być więcej skoro do marca jeszcze daleko
|
Cytat:
Hehehe dobre to było :))))))) Tylko zapomniałeś sprecyzować którego roku ! :P |
Jak patrzyłem wieczorem na kamerki, to zarówno na dawnym C, jak i na budowanej teraz dawnej A i B świeci się światło wewnątrz trybun. Jak jest nie wiem, ale chcę wierzyć, że ktoś tam jednak pracuje i do marca w końcu oddadzą całość do użytku kibiców. Bo to, że nie będzie wszystko ostatecznie dokończone to jestem pewny ;)
No i niech w końcu na północnej zacznie się coś dziać!!! |
na AiB i C swieci sie w nocy od ponad msca...a efekty? coz, juz zamykaja trybune, posadzki w wielu miejsach wylane, glownie brak w korytarzach, wiec chyba w miare im to idzie, pewnie na legie sie nie wyrobia, ale na jakis nastepny mecz pewnie tak, inaczej nie widzialbym sensu zakladania teraz krzeselek, tylko w lutym, bo po co maja stac w zimie kolejne 4 msce..
|
Ważne, żeby przed początkiem ostrej zimy udało się "zamknąć" obiekt szybami i móc nagrzewać go w środku. Wtedy z wykonywaniem prac już nie powinno być problemu i można by było mieć nadzieję na koniec budowy faktycznie w marcu. Ale może jestem niepoprawnym optymistą.
|
Mnie tam ciężko uwierzyć, żeby na Legię oddali trybunę. A że krzesełka zakładają? Przecież wybory zaraz będą, to o wiele lepiej powiedzieć: "robiliśmy wszystko, żeby zdążyć. Nawet krzesełka już są. Niestety wykonawcę blokowały sprawy niezależne od miasta i będziemy musieli poczekać z oddaniem tej trybuny do wiosny".
Ale jestem człowiekiem małej wiary i chciałbym się mylić i przywitać Legię przez niemal 30 tyś. gardeł ;) |
Cytat:
|
Znów musieli coś zrobić, żeby człowieka zdenerwować...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odniej//40943/ Przeciez te schody świecą się jak psu jaja... A na tle tego "super' szara "elewacja". Mam nadzieję, że szybko te schody zostaną zabrudzone, bo poprostu brak słów... Zamiast malować mogli dać jakieś odblaskowe "coś" to wtedy nie rzucałoby się tak w oczy i ładnieby wyglądało. |
Zdjęcia a przede wszystkim komentarze z głównej wybitnie do dupy. Zresztą jak zwykle. Tym razem reporter podaje że dziś zaczęło sie układanie krzesełek- a prawda jest taka że juz w sobotę były pierwsze krzesełka. Kiedyś podali info o dachu nad okrąglakiem.Skończyło się na jednej belce wylanej.
Zdjęć z podziemi nie było już z 2-3 miesiące- a tam powinny być bardzo zaawansowane prace. Mógłby też reporter zasięgnąć informacji o północnej - jedyne 10 dni minęły od rozstrzygnięcia przetargu- kto jak kto ale klub powinien być na bieżąco. |
A orientujecie się czy będą te schody ruchome na zachodniej?W projekcie były ale chvuj wie czy ZIKIT ich nie zabrał.
|
Tych schodów nie było w pierwotnym przetargu, czy je zamówili później - tego nie wiem.
Coś mnie niepokoi ta cisza o przetargu na zaplecze północnej, już ponad tydzień od zakończenia przyjmowania ofert, a ZIKIT milczy na temat ofert i wyboru wykonawcy... |
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odniej//40943/
Te ściany w środku okien są po prostu zajebiste:lol: |
No ale te ruchome schody będą tylko na środku dla Cupiała i jego gości. Także kogo z nas to dotyczy ;)
|
Cytat:
|
A co Wy na to!
Kogoś naprawdę mocno obuch je...ł w głowę...http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2010-10-13 |
sergio o co konkretnie Ci chodzi?
|
o wejscie pewnie
|
No tak, ale o wejściu było wiadomo od dawna ... Na wizualizacjach itd. Swoją drogą, że ma się ono jak piernik do wiatraka. Nie mówiąc o proporcjach... Trochę duży ten "daszek" ...
|
Na wszystkim oszczędzają a ten cholerny dach realizują. Mogli tą kasę przeznaczyć na lepsze wykończenie czegoś co będzie potrzebne i wykorzystywane. A ten dach to nie wiem po co.
|
Cytat:
Jak juz ktos napisał chodzi mi o to wejście i dach przecież to jest kolejny skandal! Wiem że od dawna było to wiadomo ale jak sie widzi takie cholerstwo w rzeczywistości to ręce opadają. Nie pasuje wogóle do niczego a koszty wybudowania takiego wejścia pewnie bardzo wysokie. |
Jakby klub wziął dobrego architekta . TERAZ. To jest on w stanie zmienić całkowicie wygląd tego stadionu . Sa oczywiscie pewne ale.... zgoda Obtułowicza no i kasa ale przy chęciach B.C. jesteśmy w stanie zabudować narożnik , zrobić fajne elewacje , uatrakcyjnić wygląd dachu. Mam znajomych architektow i wszystko jest do zrobienia. Pytanie czy ktoś będzie chciał
|
Cytat:
|
Nic nie myślę. Pisze że jak bedą chcieli to się da wszystko zrobić.Jak nie- to nie.
|
Stadion zły nie jest,wymaga tylko liftingu, bardzo drogiego dodajmy. Tylko nie ma się co łudzić,że miasto wyjdzie z jakąś inicjatywą i same od siebie coś zrobi w tej kwestii. Wszystko na alibi. Miał być stadion jest stadion,a że wygląda tragicznie?To niech sobie klub sam coś z tym zrobi. Tak to mniej więcej wygląda. Tak polska specjalność,wybudować most ale dróg dojazdowych już nie.
|
jest i zółty kolor...wspaniale to wyglada :) jestem zachwycony
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9724987699.jpg a to jest zbrodnia na naturze, zamiast ograniczac tereny brukowane/asfaltowe to dawaj!!! http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9724986694.jpg |
Ten daszek to jest masakra... wygląda to jakby stadion rzygał na swój widok...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl