Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

KoTu1906 11.10.2010 19:55

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci...ratury/2976829

WislaFan123 11.10.2010 21:53

4 tys to chyba jakis zart, juz nie raz ponad 2 tys ludzi przychodzilo w mega starej hali i przy ogladaniu zza filara, przy nowej hali, wiekszych mozliwosciach (tak jak przy stadionie) i lepszym marketingu, mozna spokojnie sciagnac nawet 5-6tys na eurolige, i to w nie odlegej przyszlosci, pozatym wstepny projekt niezakladal 4+1,5 ruchome?

QBAS 11.10.2010 22:31

O informacji z panoramy nie będę długo pisał bo ktoś już linkiem zarzucił. Powiem tylko, że wygląda to jako wątek (rykoszet) sprawy Tajstera, dawnego szefa ZIKIT'u. Mówili tylko wyborze projektanta w początkowej fazie budowy/projektu. Nic więcej nie dodali. Nic o tym, że stadion miał już 1500 terminów zakończenia budowy, że na trybunę wybudowaną 2 lata temu, nie ma wejścia itd. Szczerze mówiąc, po cichu liczyłem na większy harmider...

Co do hali to rzeczywiście te 4 tysiące nie są wielkością imponującą. Szczególnie, że pewnie jest to wartość brutto (ale nie jestem pewien) i trzeba będzie od tego odjąć miejsca VIPowskie, sponsorskie itd, i dla nas zostanie niewiele ponad 3 tysiące. Myśląc przyszłościowo, fajnie byłoby mieć halę przy Reymonta na powiedzmy 5-6 tysięcy widzów.

Ale co do zasady ma być to stosunkowo mała, kameralna hala, a dużo większa (na ok 15 tyś) ma powstać na Czyżynach. Ale jej termin budowy już od kilku lat jest przesuwany i nawet nie chcę zgadywać kiedy się w końcu rozpocznie. O końcu budowy nie wspominając ;) Po wybudowaniu naszego stadionu, Pasów, budynku opery, coś o sali koncertowej słyszałem, raczej nie ma co liczyć na presję społeczeństwa ws budowy "kolejnej" hali sportowej. Bo w oczach statystycznego Krakowianina, niedawno powstały "obiekty sportowe", a drogi dziurawe, dzieci przedszkoli nie mają itd.

Niemniej jednak nie da się zaprzeczyć, że do póki oddania tejże dużej hali, żaden duży koncert w Grodzie Kraka się nie odbędzie. Bo o Błoniach to nawet nie chcę wspominać. Psa wyprowadzić można, pobiegać dookoła można, ale prawdziwego koncertu gwiazdy światowego formatu się nie zrobi. A mnie np jest trochę wstyd, że Kraków tak boleśnie w tej materii nie tylko z Katowicami, ale także np z Łodzią przegrywa...

Wicked 12.10.2010 08:21

Wystarczy zerknąć do ogłoszenia o konkursie:

Cytat:

2) Widownia na około 4 000 widzów (miejsca stałe), z możliwością wprowadzenia dodatkowo w strefie płaskiej
Cytat:

Należy pokazać możliwość aranżacji płaskiej części hali w poziomie boiska na ewentualną dodatkową przestrzeń widown
Zobaczymy co zaproponują architekci, bo od tego będzie zależała faktyczna pojemność sali, dla danej dyscypliny/wydarzenia

Dla porównania nowe hale o pojemności 4tyś stałych miejsc to hala w Gdyni i Rzeszowie.

Proud 12.10.2010 20:09

Zburzyli dziś kasy od strony dawnego sektora C:)

Jeszcze A/B i będzie to jakoś wyglądać.

medyk 12.10.2010 20:15

noo wreszcie to juz ostatnie syfy wokol stadionu czy jest cos jeszcze? masz zdjecia?

mikereg 12.10.2010 20:28

ma ktoś fotki albo zapis z kamerki ile już krzesełek ułożonych jest na zachodniej??

rav 12.10.2010 21:29

Materiał TVP Kraków ch...wy

Jak trzeba się czymś pochwalić, to "stadion miejski"
Jak prokuratura, to "stadion Wisły Kraków"

I gruba nieścisłość, by nie powiedzieć - kłamstwo. "Miasto przejęło stadion w 2004 roku z rozpoczętymi już pracami budowlanymi" (a to ma tłumaczyć, że nie zmieniano projektanta, bo trzeba by było wszystko burzyć). G*** prawda. To miasto od samego początku budowało wg tego dupianego projektu.

Proud 12.10.2010 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 993386)
noo wreszcie to juz ostatnie syfy wokol stadionu czy jest cos jeszcze? masz zdjecia?

Jutro mogę zrobić, ale tylko komórką, bo nie dysponuję lepszym sprzętem.

sorin320 12.10.2010 23:29

WSTAWI KTOŚ screen'a z budowanej trybuny VIP ? Bardzo proszę, bo w sumie cichosza co z wzorem krzesełek na tejże trybunie...;/

Wicked 13.10.2010 07:16

http://img543.imageshack.us/img543/9...1308h13m27.png

Rafael18 13.10.2010 07:40

Cytat:

Bardzo proszę, bo w sumie cichosza co z wzorem krzesełek na tejże trybunie...;/
Wzór już został dawno wybrany jest to symetryczna trybuna względem starego C tylko bez napisu

dj_ibutti 13.10.2010 09:21

Czy tam na prawdę pracuje 3 gości? Czy może reszta robi coś bardzo skomplikowanego w środku? x.X

lordes 13.10.2010 09:35

a po co ma ich być więcej skoro do marca jeszcze daleko

mlynek 13.10.2010 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lordes (Post 993513)
a po co ma ich być więcej skoro do marca jeszcze daleko



Hehehe dobre to było :)))))))

Tylko zapomniałeś sprecyzować którego roku ! :P

QBAS 13.10.2010 11:54

Jak patrzyłem wieczorem na kamerki, to zarówno na dawnym C, jak i na budowanej teraz dawnej A i B świeci się światło wewnątrz trybun. Jak jest nie wiem, ale chcę wierzyć, że ktoś tam jednak pracuje i do marca w końcu oddadzą całość do użytku kibiców. Bo to, że nie będzie wszystko ostatecznie dokończone to jestem pewny ;)

No i niech w końcu na północnej zacznie się coś dziać!!!

WislaFan123 13.10.2010 12:10

na AiB i C swieci sie w nocy od ponad msca...a efekty? coz, juz zamykaja trybune, posadzki w wielu miejsach wylane, glownie brak w korytarzach, wiec chyba w miare im to idzie, pewnie na legie sie nie wyrobia, ale na jakis nastepny mecz pewnie tak, inaczej nie widzialbym sensu zakladania teraz krzeselek, tylko w lutym, bo po co maja stac w zimie kolejne 4 msce..

mIcHaL666 13.10.2010 12:12

Ważne, żeby przed początkiem ostrej zimy udało się "zamknąć" obiekt szybami i móc nagrzewać go w środku. Wtedy z wykonywaniem prac już nie powinno być problemu i można by było mieć nadzieję na koniec budowy faktycznie w marcu. Ale może jestem niepoprawnym optymistą.

QBAS 13.10.2010 12:18

Mnie tam ciężko uwierzyć, żeby na Legię oddali trybunę. A że krzesełka zakładają? Przecież wybory zaraz będą, to o wiele lepiej powiedzieć: "robiliśmy wszystko, żeby zdążyć. Nawet krzesełka już są. Niestety wykonawcę blokowały sprawy niezależne od miasta i będziemy musieli poczekać z oddaniem tej trybuny do wiosny".

Ale jestem człowiekiem małej wiary i chciałbym się mylić i przywitać Legię przez niemal 30 tyś. gardeł ;)

wislak906 13.10.2010 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorin320 (Post 993460)
WSTAWI KTOŚ screen'a z budowanej trybuny VIP ? Bardzo proszę, bo w sumie cichosza co z wzorem krzesełek na tejże trybunie...;/

Mówisz masz :-D http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ny_zachodniej/

wislak906 13.10.2010 14:04

Znów musieli coś zrobić, żeby człowieka zdenerwować...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odniej//40943/
Przeciez te schody świecą się jak psu jaja... A na tle tego "super' szara "elewacja". Mam nadzieję, że szybko te schody zostaną zabrudzone, bo poprostu brak słów...
Zamiast malować mogli dać jakieś odblaskowe "coś" to wtedy nie rzucałoby się tak w oczy i ładnieby wyglądało.

Arapaho 13.10.2010 14:17

Zdjęcia a przede wszystkim komentarze z głównej wybitnie do dupy. Zresztą jak zwykle. Tym razem reporter podaje że dziś zaczęło sie układanie krzesełek- a prawda jest taka że juz w sobotę były pierwsze krzesełka. Kiedyś podali info o dachu nad okrąglakiem.Skończyło się na jednej belce wylanej.
Zdjęć z podziemi nie było już z 2-3 miesiące- a tam powinny być bardzo zaawansowane prace. Mógłby też reporter zasięgnąć informacji o północnej - jedyne 10 dni minęły od rozstrzygnięcia przetargu- kto jak kto ale klub powinien być na bieżąco.

Pablo84 13.10.2010 14:48

A orientujecie się czy będą te schody ruchome na zachodniej?W projekcie były ale chvuj wie czy ZIKIT ich nie zabrał.

PiotrG 13.10.2010 15:59

Tych schodów nie było w pierwotnym przetargu, czy je zamówili później - tego nie wiem.


Coś mnie niepokoi ta cisza o przetargu na zaplecze północnej, już ponad tydzień od zakończenia przyjmowania ofert, a ZIKIT milczy na temat ofert i wyboru wykonawcy...

medyk 13.10.2010 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak906 (Post 993593)
Znów musieli coś zrobić, żeby człowieka zdenerwować...
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odniej//40943/
Przeciez te schody świecą się jak psu jaja... A na tle tego "super' szara "elewacja". Mam nadzieję, że szybko te schody zostaną zabrudzone, bo poprostu brak słów...
Zamiast malować mogli dać jakieś odblaskowe "coś" to wtedy nie rzucałoby się tak w oczy i ładnieby wyglądało.

wyglada to dramatycznie..

ciacho 13.10.2010 16:54

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odniej//40943/
Te ściany w środku okien są po prostu zajebiste:lol:

Tenzen 13.10.2010 16:56

No ale te ruchome schody będą tylko na środku dla Cupiała i jego gości. Także kogo z nas to dotyczy ;)

gooro33 13.10.2010 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 993652)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odniej//40943/
Te ściany w środku okien są po prostu zajebiste:lol:

Wykonane zgodnie ze sztuka budowlana... :rotfl:

sergio 14.10.2010 10:01

A co Wy na to!
Kogoś naprawdę mocno obuch je...ł w głowę...http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2010-10-13

KoPer 14.10.2010 10:11

sergio o co konkretnie Ci chodzi?

JrQ- 14.10.2010 10:25

o wejscie pewnie

KoPer 14.10.2010 10:33

No tak, ale o wejściu było wiadomo od dawna ... Na wizualizacjach itd. Swoją drogą, że ma się ono jak piernik do wiatraka. Nie mówiąc o proporcjach... Trochę duży ten "daszek" ...

Proud 14.10.2010 10:40

Na wszystkim oszczędzają a ten cholerny dach realizują. Mogli tą kasę przeznaczyć na lepsze wykończenie czegoś co będzie potrzebne i wykorzystywane. A ten dach to nie wiem po co.

sergio 14.10.2010 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 993847)
sergio o co konkretnie Ci chodzi?



Jak juz ktos napisał chodzi mi o to wejście i dach przecież to jest kolejny skandal!

Wiem że od dawna było to wiadomo ale jak sie widzi takie cholerstwo w rzeczywistości to ręce opadają.

Nie pasuje wogóle do niczego a koszty wybudowania takiego wejścia pewnie bardzo wysokie.

Arapaho 14.10.2010 10:54

Jakby klub wziął dobrego architekta . TERAZ. To jest on w stanie zmienić całkowicie wygląd tego stadionu . Sa oczywiscie pewne ale.... zgoda Obtułowicza no i kasa ale przy chęciach B.C. jesteśmy w stanie zabudować narożnik , zrobić fajne elewacje , uatrakcyjnić wygląd dachu. Mam znajomych architektow i wszystko jest do zrobienia. Pytanie czy ktoś będzie chciał

MatMario 14.10.2010 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 993859)
Jakby klub wziął dobrego architekta . TERAZ. To jest on w stanie zmienić całkowicie wygląd tego stadionu . Sa oczywiscie pewne ale.... zgoda Obtułowicza no i kasa ale przy chęciach B.C. jesteśmy w stanie zabudować narożnik , zrobić fajne elewacje , uatrakcyjnić wygląd dachu. Mam znajomych architektow i wszystko jest do zrobienia. Pytanie czy ktoś będzie chciał

My nie mamy obrońców, brak klasowych pomocników, jeden napastnik, jedno boisko treningowe, brak jakiejkolwiek innej bazy treningowej, całkowita dyletancja naszego zarządu w sprawie budowy stadionu na przestrzeni 3 ostatnich lat a Ty myślisz że B.C interesuje jak stadion wygląda? A co więcej że wyda na to jakąkolwiek kasę?

Arapaho 14.10.2010 12:06

Nic nie myślę. Pisze że jak bedą chcieli to się da wszystko zrobić.Jak nie- to nie.

Marszałek 14.10.2010 12:28

Stadion zły nie jest,wymaga tylko liftingu, bardzo drogiego dodajmy. Tylko nie ma się co łudzić,że miasto wyjdzie z jakąś inicjatywą i same od siebie coś zrobi w tej kwestii. Wszystko na alibi. Miał być stadion jest stadion,a że wygląda tragicznie?To niech sobie klub sam coś z tym zrobi. Tak to mniej więcej wygląda. Tak polska specjalność,wybudować most ale dróg dojazdowych już nie.

Smyrgu 14.10.2010 12:32

jest i zółty kolor...wspaniale to wyglada :) jestem zachwycony

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9724987699.jpg

a to jest zbrodnia na naturze, zamiast ograniczac tereny brukowane/asfaltowe to dawaj!!!

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9724986694.jpg

dj_ibutti 14.10.2010 13:30

Ten daszek to jest masakra... wygląda to jakby stadion rzygał na swój widok...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl