Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 17.02.2020 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1550218)
panowie !
juz dokonalismy niemozliwego , bo w zasadzie jestesmy juz bezpieczni , teraz juz wystarczy nie s.......ic

w sensie że pierwszy krok wykonany , strefa spadkowa za nami , teraz tylko tam nie wrocic

Jesteśmy już bezpieczni? :) Czyli oddajemy resztę spotkań walkowerem?

Optymistycznie: 4 kolejki temu mieliśmy 6 punktów straty do bezpiecznego miejsca i 16 punktów do pierwszej "8".

Teraz mamy bezpieczne miejsce i "tylko" 8 punktów straty do "8".

Skowronek miał rację, "wystarczy" dobra seria kilku zwycięstw i wszystko może się odmienić. Wierzę w kolejne 2 zwycięstwa ale później zacznie się mocno pod górkę

Konrad. 17.02.2020 09:42

Cytat:

Statystycznie do TOP8 potrzeba 43 punktów po 30 kolejkach. Jak jesteś w stanie przeliczyć wszystkie mecze w pozostałych 8 kolejkach i udowodnić, że wystarczy mniej to powodzenia.
Tylko by udowodnić to trzeba pokazać, że nie ma żadnego przypadku, gdzie potrzeba więcej. A to co robisz to są pojedyncze przypadki i to optymistyczne dla nas.

Edit: pobawiłem się twoim linkiem i da się ustawić ligę, że 47 punktów nie musi dać nam top8
Czyli te 43 punkty tak naprawdę nic nie znaczą. Może być tak, że przy 47 punktach nie awansujemy do 8, a może byc tak, że przy 38 punktach będziemy miec ósme miejsce...


Dlatego mnie irytuje te powtarzanie tych magicznych "43 punktów" skoro one nic nie mówią...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kartherop
Już teraz top 7 zespołów ma 34 punkty.

Przy pierwszym wariancie na 8 mamy szansę, przy dobrym ułożeniu wyników, przy drugim w zasadzie szanse są czysto iluzoryczne. 40 i mniej punktow, nie da w tym sezonie 8. (Na 99%).
To moje subiektywne odczucie/przeczucie .

Nie ma znaczenia, ile punktów na 7. drużyna tylko ósma. To raz.


Dwa, dla mnie drużynę 8 i 9 czyli Płock i Jaga są w kryzysie i nie będą punktować "statystycznie". Wisła Płock w ostatnich 9 meczach wygrała tylko raz. Jaga podobnie, a przed nią mega trudny terminarz - na osiem spotkań, sześć to drużyny z TOP6 walczące o puchary.



A jeśli miejsce w ósemce nie zajmiemy po 30 kolejce, to ja bym bardzo się naszą pozycją nie przejmował. Wszak, o wszystkim będzie decydować dodatkowych siedem spotkań...

FraMat 17.02.2020 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1550221)
A jeśli miejsce w ósemce nie zajmiemy po 30 kolejce, to ja bym bardzo się naszą pozycją nie przejmował. Wszak, o wszystkim będzie decydować dodatkowych siedem spotkań...

a ja bym się przejmował, bo ewidentnie przygotowano szczyt formy na kilka najbliższych, ważnych spotkań tak, żeby wyjść z miejsca spadkowego.

Puchar maja może okazać się wtedy zbyt trudny, bo forma będzie dawno za nami

bódyń 17.02.2020 17:47

Nawet na weszlo twierdza, ze Wisla moze byc w gornej 8
http://weszlo.com/2020/02/17/czas-za...erwsza-osemke/
Jak dla mnie sprawa niemozliwa i nierealna. Oby nie bylo zjazdu nastrojow po pierwszym remisie/przegranej

Konrad. 17.02.2020 18:09

Cytat:

Jak dla mnie sprawa niemozliwa i nierealna.
Dokładnie tak samo jak niemożliwe było aby przegrać 11 spotkań pod rząd.



Albo wygrać 9 spotkań jak Wisła Płock.



Ale jednak się wydarzyło - czyli było możliwe.

pepe72 17.02.2020 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1550221)
...
Dlatego mnie irytuje te powtarzanie tych magicznych "43 punktów" skoro one nic nie mówią...

..

W tym temacie przyjęliśmy takie założenia więc jak cię irytują "magiczne 43 punkty" to poczekaj do 30 kolejki.
Jak nie awansujemy do top8 będziemy pisać o "magicznych 42".

Statystycznie 43 po 30 (czyli 43(30)) dają top8 i oczywiście utrzymanie oraz statystycznie 42 po 37 (czyli 42(37)) dają 13 miejsce czyli utrzymanie.
Resztę masz w moim podpisie.

brylant17 17.02.2020 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1550231)
Nawet na weszlo twierdza, ze Wisla moze byc w gornej 8
http://weszlo.com/2020/02/17/czas-za...erwsza-osemke/
Jak dla mnie sprawa niemozliwa i nierealna. Oby nie bylo zjazdu nastrojow po pierwszym remisie/przegranej

Spokojnie...lodu róbmy swoje,a będzie dobrze, celem nie jest górna ósemka,a utrzymanie się

Karherop 17.02.2020 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1550232)
Dokładnie tak samo jak niemożliwe było aby przegrać 11 spotkań pod rząd.

Albo wygrać 9 spotkań jak Wisła Płock.

Ale jednak się wydarzyło - czyli było możliwe.

Płock nie wygrał 9 z rzędu ale 5.

We wcześniejszej analizie specjalnie napisałem że top 7 już trochę odjechało. O 8 premiowane awansem do grupy mistrzowskiej miejscem będzie walczyło 5 ekip. To dużo.
Sam podkreślam fakt, że masę punktów już odrobilismy, ale wciąż co najwyżej mozemy sobie marzyc.

s1mone 17.02.2020 21:40

Szansa jest. Mała, bo mała ale jest. Wiele zależy od dwóch najbliższych meczy.

Matios98 17.02.2020 22:00

Osobiście uważam, że jeżeli mamy marzyć o pierwszej ósemce, to dwa najbliższe mecze nie tyle dają szansę, co są obowiązkiem, a prawdziwą szansę da nam weryfikacja w tych czterech mega trudnych meczach(derby, legia, lech i piast) i w sumie fajnie to wyszło, jeżeli mamy tam awansować, to musimy ograć nie tylko ogórów, ale też drużyny z tej górnej ósemki. Inna sprawa, że my tu snujemy wizje, a jak znamy naszą ekstraklasę, to pewnie się potkniemy już w meczu z Koroną :)

MaLk 17.02.2020 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1550231)
Nawet na weszlo twierdza, ze Wisla moze byc w gornej 8
http://weszlo.com/2020/02/17/czas-za...erwsza-osemke/

No to po zabawie. Klątwa Weszło jest bezwzględna.

bódyń 18.02.2020 07:55

No dobra czy 43pkt maja znaczenie. Maja. Magicznie myslenei ze moze sie uda jest dosc glupia.
A jak wygladaly punkty z 8 miejsca i 9 miejsca z okresu podzialu tabeli po 30 kol.


https://i.ibb.co/Z8rkQSc/Zrzut-ekran...8-07-44-59.png


a teraz tabele po 30 kolejkach


https://i.ibb.co/FbPPnDV/Zrzut-ekran...8-07-48-55.png
https://i.ibb.co/0hjcLMd/Zrzut-ekran...8-07-49-21.png
https://i.ibb.co/mhTGZRJ/Zrzut-ekran...8-07-49-49.png
https://i.ibb.co/TB9cBhX/Zrzut-ekran...8-07-50-33.png
https://i.ibb.co/zs4nnLV/Zrzut-ekran...8-07-50-58.png
https://i.ibb.co/pKdmF0H/Zrzut-ekran...8-07-51-43.png
tak by bylo wiadome o czym mowimy.

krysztal 18.02.2020 12:50

Tak ale wygląda na to że w tym sezonie nawet 43 pkt po rundzie zasadniczej to może być za mało do top 8.W sezonach gdzie granicą było 38-39 pkt po 22 kolejce ogólny dorobek drużyn walczących o grupę mistrzowską był niższy o kilka oczek.Mówiąc krótko i potocznie,matematyczne szanse na ósemkę jeszcze mamy statystycznie jest już dawno pozamiatane

RoS 18.02.2020 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1550252)
Tak ale wygląda na to że w tym sezonie nawet 43 pkt po rundzie zasadniczej to może być za mało do top 8.W sezonach gdzie granicą było 38-39 pkt po 22 kolejce ogólny dorobek drużyn walczących o grupę mistrzowską był niższy o kilka oczek.Mówiąc krótko i potocznie,matematyczne szanse na ósemkę jeszcze mamy statystycznie jest już dawno pozamiatane

W seozonach 17/18 i 18/19 gdzie potrzbne było 43 pkt po 22 kolejkach 8 drużyna miała odpowiednio 32 i 30 punktów (teraz 31) .

Sezon 15/16 gdzie wystaczyło 38 punktów do górnej ósemki po 22 kolekach było tylko 26 pkt na 8 miejscu.

Więc jak narbardziej statytstycznie i historycznie to mityczne 43 punktów powinno dać awans do grupy mistrzowskiej.

2013/14 40
2014/15 41
2015/16 38 (mała tabela)
2016/17 39 (mała tabela)
2017/18 43
2018/19 43

Eberk 18.02.2020 14:21

Panowie, skoro juz idziemy tak do przodu... :D Nie chce, hehe, zapeszac, ale zespol z 8. miejsca w rundzie finalowej gra z zespolami z miejsc 1, 2 i 5, co aktualnie daloby mecze domowe z Legia, Cracovia i Lechem. W przypadku wykrecenia takiej niesamowitej sredniej liczby punktow na mecz, ktora by dala "osemke", mielibysmy praktycznie zagwarantowane trzy sold outy:D co daloby chociazby spory zastrzyk gotowki dla klubu, o emocjach nie wspominajac.

Alez to by byla historia. Achhh, rozmarzylem sie...:D:-D:D

rdunia87 18.02.2020 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eberk (Post 1550256)
Panowie, skoro juz idziemy tak do przodu... :D Nie chce, hehe, zapeszac, ale zespol z 8. miejsca w rundzie finalowej gra z zespolami z miejsc 1, 2 i 5, co aktualnie daloby mecze domowe z Legia, Cracovia i Lechem. W przypadku wykrecenia takiej niesamowitej sredniej liczby punktow na mecz, ktora by dala "osemke", mielibysmy praktycznie zagwarantowane trzy sold outy:D co daloby chociazby spory zastrzyk gotowki dla klubu, o emocjach nie wspominajac.

Alez to by byla historia. Achhh, rozmarzylem sie...:D:-D:D

Zdradzę Ci tajemnice tylko nie mów nikomu. Zespoły z górnej 8 też będą rozgrywać swoje mecze więc struktura górnej 8 ulegnie zmianie.

Eberk 18.02.2020 18:06

Ja zdradze ci swoja. Niekoniecznie:)

Co wiecej: mysle, ze jest na to duzo wieksze prawdopodobienstwo niz na to, ze znajdziemy sie w osemce.

Poza tym widze, ze nie bardzo wylapales istote mojej wypowiedzi.

PSYCHOLTSW 19.02.2020 08:55

@Eberk nie marnuj czasu, nie warto ;) byłoby to miłe zwieńczenie sezonu, trzy mecze z pełnym stadionem i najlepiej pozbawieniem żydów mistrza :) hahahaha

masada 19.02.2020 09:24

Haha!
W ostatniej kolejce pozbawić ich mistrzostwa, a w bonusie zepchnąć na 4 miejsce pozbawiając medalu, to by było coś :D
W pucharach niechby sobie zagrali, ja te ich eurov.......e od Soligorsków czy innych Tetowów nawet lubię :D

MaLk 19.02.2020 20:28

Warto zauważyć, że jest jedna statystyka, która przemawia przeciwko wejściu do ósemki.

Od czasu wprowadzenia podziału na dwie finałowe grupy, nigdy nie zdarzyło się, żeby w jednej grupie, czy to mistrzowskiej, czy to spadkowej, grały dwie drużyny z Krakowa, a zatem nigdy nie było dodatkowych derbów na wiosnę.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że należy od piłkarzy oczekiwać, że póki istnieje cień szansy, powinni o ósemkę walczyć jak o życie. Z jednego prostego powodu - każdy punkt więcej w rundzie zasadniczej przybliży nas do utrzymania i da trochę luzu w meczach rundy finałowej nawet jeśli nie uda się awansować.

kasiarz 19.02.2020 20:41

Co znaczy że judasze nie będą w 8. :0

PSYCHOLTSW 20.02.2020 07:17

@MaLk skoro nigdy, to dlaczego nie teraz? z każdym sezonem prawdopodobieństwo raczej rośnie :P nie mówię, że stawiajcie na to domy ale skoro nigdy... :P a tak poważnie, dopiero po kolejnych 3 wygranych z rzędu można o tym myśleć, chociaż wiadomo jaki wtedy mamy terminarz :) także marsz marsz marsz, górna 8 czeka na nas :P

TSWojtas 20.02.2020 10:00

a o któregoś buka można obstawić nasze wejście do 8 ?

eustachyrakieta 20.02.2020 13:08

W STS-ie, kurs na ten moment wynosi 5.

Ogryzek 20.02.2020 13:34

Ja miałem "spiskową" teorie dlaczego My i parchy nigdy nie graliśmy w tej samej 8. Przecież na ostatnie 2 mecze wszystkie mecze są w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Więc mogłoby być tak że np. w 37 kolejce są mecze
Wisła - Amica
Parchy - legia
o tej samej porze
i jak wtedy miasto i psiarnia zabezpieczy takie 2 imprezy blisko siebie z mnóstwem kibiców? Ale to takie moje przemyślenia z przymrużeniem oka :)

Gunner1906 20.02.2020 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1550330)
Ja miałem "spiskową" teorie dlaczego My i parchy nigdy nie graliśmy w tej samej 8. Przecież na ostatnie 2 mecze wszystkie mecze są w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Więc mogłoby być tak że np. w 37 kolejce są mecze
Wisła - Amica
Parchy - legia
o tej samej porze
i jak wtedy miasto i psiarnia zabezpieczy takie 2 imprezy blisko siebie z mnóstwem kibiców? Ale to takie moje przemyślenia z przymrużeniem oka :)

W takim wypadku na pewno by zmienili ten z góry ustalony terminarz i po problemie.

masada 20.02.2020 15:03

@PSYCHOLTSW a dlaczego niby to prawdopodobieństwo miałoby rosnąć? jeśli przy rzutach monetą dziesięć razy z rzędu wypadnie Ci reszka, to uważasz, że w związku z tym prawdopodobieństwo wypadnięcia orła przy kolejnym rzucie będzie większe niż 50%? ''bo już dawno nie wypadł, więc teraz musi'' ;>
Ja bym się zaczął co najwyżej monecie przyglądać, czy nie jakaś lewa przypadkiem (czyli w gruncie rzeczy robiłbym to, co Ogryzek, czyli szukałbym ewentualnego spisku:)

PS. Ten kurs 5 za nasze wejście do ósemki to niezbyt hojny ;) Np. kurs na Koronę, która ma tyle samo punktów wynosi 15. Wiadomo, wyceniają aktualną formę sportową, skład, potencjał, terminarz itd., ale z tą różnicą to trochę ich chyba poniosło, zwłaszcza, że Korona ma też całkiem dobrą serię za sobą.
Wisła Płock będąca wciąż w górnej ósemce kurs 3, Jaga 1,55 - też uważam, że to oni jednak dołączą (co oczywiście nie przeszkadza mi żywić wciąż nadzieję, że jednak nam się uda)

Eberk 20.02.2020 19:26

Jagiellonia ma bardzo ciezki terminarz i mysle, ze beda walczyc raczej o utrzymanie. Mysle, ze Rakow moze wejsc do osemki. Reszta zespolow bez formy, a my mamy bardzo malo punktow.

pepe72 23.02.2020 18:11

Idziemy jak burza, choć dziś mogło tak nie lać :>

Kod:

Wisła Kraków    razem    dom  wyjazd
kolejka            23      11    12
punkty              26      18      8
średnia          1,13    1,64  0,67
             
Utrzymanie        42(37)    43(30) 
Brakuje          16        17 
średnia na mecz
13 miejsce        1,14
8 miejsce        2,43

13 miejsce (pkt)    26
zostało meczów      14
brakuje punktów      0
potrzebna średnia+  0,00
             
8 miejsce (pkt)      32
zostało meczów        7
brakuje punktów      6
potrzebna średnia+ 0,86
             
puchary          63
Brakuje          37
średnia na mecz 2,64


pepe72 23.02.2020 18:18

Niedziela była dla nas, bo drużyny 8+ gubiły punkty
WPłock zremisowała z Zagłębiem
Jaga dostała od L
Raków od Arki
a Górnik Z od Śląska.

Za tydzień potrzeba:
Raków-Piast - zwycięstwa Piasta
Jaga - Amica - kibicujemy Kuchenkorzowi
MY z Płockiem - oczywiste
Górnik-Pogoń - Pogoń powinna zapunktować
Korona-Lechia - dla naszego top8, to lepiej by punktowała Korona
Zagłębie-Śląsk - liczymy na naszą dawną zgodę.

Legia jest pierwszą drużyną, która uzyskała magiczne 43 punkty.
Top3 jest w 40+

mr_kwolf 23.02.2020 18:19

Jeżeli wygramy z Wisłą Płock to zbliżymy się do top8 na odległość maksymalnie 4 punktów. To jest mecz klucz do dalszych rozważań o grupie mistrzowskiej.

Jaroo1 23.02.2020 19:48

Generalnie lepiej wygrać z bezpośrednim rywalem do awansu bo jak to się mówi jest to mecz o 6 pkt, ale prawda jest taka, że z takiej pozycji z jakiej startowaliśmy, plus z taką ilością rywali do przeskoczenia to nie ma meczów mniej czy bardziej kluczowych. Każdy mecz jest wazny bo mieliśmy duzo straty do TOP 8, i po prostu my musimy wygrywac dużo meczów, a rywale muszą tracić dużo punktów. Tylko wtedy jest szansa.
I pytanie brzmi ile czasu możemy wygrywać pod rząd, czy jest to możliwe, i czy wlasciwie żaden z naszych 5 rywali o jedno ósme miejsce nie zlapie formy?
Także piknie to wygląda póki co ale nadal jest mało realne, bo dziwne by było gdyby wszyscy tracili punkty co kolejkę tak na prawdę, a my cudowanie wygrali 7 czy 8 z 10 meczów...Póki co to wygląda fajnie bo mamy dobrą serię, ale wystarczą 1-2 mecze bez zwycięstwa i jesteśmy od razu w dupie. Bo za tydzień możemy byc o wlos od top 8 i mieć 3 pkt straty do Plocka, ale po nastepnych 2 kolejkach możemy mieć 9 pkt straty...

bob85 23.02.2020 20:07

Ochłońcie z tą górną ósemką, podstawowym celem jest utrzymanie.

Blixa 23.02.2020 20:13

Lodu na glowe. Jeden mecz przegrany i jestesmy z powrotem w strefie spadkowej.

tomytom 23.02.2020 20:50

I znowu :-)
Ten temat jest do ZABAW ze statystyką !!!
STATYSTYCZNIE mamy jeszcze szanse na górną ósemkę (taki rodzaj zabawy), więc czemu MAMY OCHŁONĄĆ?

Jeśli komukolwiek taka zabawa nie pasuje, wystarczy tutaj nie wchodzić i nie czytać.


Do naszych guru ZABAW STATYSTYCZNYCH: da się już określić, ile jest teraz możliwych (nie ważne czy realnych) scenariuszy naszego wejścia do TOP8 czy to za dużo danych do analizy jeszcze?

Blixa 23.02.2020 20:54

No ale pisalem ze statystycznie szybko mozemy byc ponownie w strefie spadkowej. Chyba nie tylko mozna bawic sie w pozytywne scenariusze.

pepe72 23.02.2020 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1550494)
...

Do naszych guru ZABAW STATYSTYCZNYCH: da się już określić, ile jest teraz możliwych (nie ważne czy realnych) scenariuszy naszego wejścia do TOP8 czy to za dużo danych do analizy jeszcze?

Podbijam
@Adasss umiesz już oprogramować jaki jest min/max punktów potrzebnych do wejścia do top8?

Karherop 23.02.2020 21:45

Drużyny z miejsc 8-11 czyli Plock, Jaga, Zaglebie, Rakow nie wygraly w tym roku jeszcze meczu w ekstraklasie. Ich forma jest zatrważającą, ale to nasz spory atut. Tym bardziej że gramy jeszcze z Rakowem i Plockiem.

5 spotkań temu do 8 trafiliśmy 16 punktów. Teraz trafimy 6.

Zostało 7 spotkań, wygrana minimum w 5 + 2 remisy to "pewna" grupa mistrzowska.

Płock (w) Derby (w) Lech (w) Piast (r) Legia (r) Rakow (w) Arka (w).

Tak to widzę , a być może i jakaś porażka może nam się przytrafić i mimo to da to awans.

piotrex007 23.02.2020 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1550501)
Podbijam
@Adasss umiesz już oprogramować jaki jest min/max punktów potrzebnych do wejścia do top8?

Tego nie wiem, ale procentowe szanse na ósemkę wzorem Mogiela z 90minut wrzucał ktoś na Twittera i wygląda to tak:

https://i.ibb.co/m0kxCMS/ERe2wh-UWAAE3a3-F.png

Szewa 23.02.2020 21:54

Zostało na tyle dużo meczów, że nie ma się co bawić w analizę, jakie kombinacje potrzebne. Lepiej myśleć w kategoriach średniej punktów. Zostało 7 meczów, mamy 6 punktów straty do ósmego i 2 punkty przewagi nad 14. Wszystko jeszcze możliwe... w obie strony.

Jeśli chodzi o ósemkę to problemem nie jest strata punktowa (choć trudno nie zauważyć, jak szybko stopniała dzięki kombinacji dobrych meczów, w zasadzie wszyscy z miejsc 8-12 tracą seryjnie punkty), a to ile zespołów mamy do przeskoczenia. Bo czy zdobywanie średnio 1 punkt więcej na kolejkę niż Wisła Płock (8. miejsce, 6 punktów przed nami) jest trudne do wyobrażenia? Powiedziałbym, że to realne. Ale zdobywanie średnio punkt więcej niż Wisła Płock, Jagiellonia, Zagłębie, Raków, Górnik? To już ciężej, wystarczy że jedna z tych drużyn złapie dobrą serię i będzie punktować po prostu równie dobrze co my i Hello Grupa Spadkowa my old friend....

Jeśli chodzi o utrzymanie, to jestem optymistą. Jeszcze na początku jesieni musieliśmy liczyć, że będziemy dobrze punktować i pozostałe trzy drużyny walczące o spadek będą grały kaszanę, bo musieliśmy odrabiać. Dziś jesteśmy przed nimi i mamy całkiem blisko do Górnika, a nawet Rakowa i Zagłębia. Więc nawet jeśli taka Arka teraz złapie super formę (to Ekstraklasa, nie zdziwię się), to wystarczy że będziemy punktować trochę lepiej niż któraś z tych trzech drużyn i i tak jesteśmy uratowani. To spory komfort.

Tak czy inaczej, trzeba wygrywać oczywiście :) A kilka ciężkich meczów przed nami. Jak z maratonu z czołówką wyjdziemy nie będąc w strefie spadkowej, to będę już całkiem spokojny o utrzymanie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl