Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

dannato 24.02.2009 11:22

ten płot będzie jeszcze podwyzszony i pojawi się siatka do dachu - tak aby sektor rodzinny nie mógł byc atakowany przez bandytów z E4

Kandzior 24.02.2009 11:29

Pod koniec ubiegłego roku byłem trochę zły, że to wszystko się tak ciągnie, że prace od stycznia. Ale teraz widać, że firma pracuje konkretnie i na ładnych obrotach.

runner 24.02.2009 11:43

tak z zupełnej ciekawości.. gdzie wywożą ziemię z wykopu ?

druga sprawa, dziś zaczęli przykręcać drewniane barierki do ściany szczelinowej przy narożniku..
czyżby przygotowania pod wykop pod narożnik ?

emailowiec 24.02.2009 11:51

pod narożnikiem nic nie będą kopać :)

Wicked 24.02.2009 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 680901)
ten płot będzie jeszcze podwyzszony i pojawi się siatka do dachu - tak aby sektor rodzinny nie mógł byc atakowany przez bandytów z E4

Rozumie, że twoja wypowiedz to pewnego rodzaju sarkazm? Skoro przez tą rundę nie będziemy przyjmować kibiców przyjezdnych, a po przebudowie sektor dla gości zmieni swoją lokalizację, to nie widzę przeszkód aby rozebrać istniejące ogrodzenie miedzy E4 i E5

LukL 24.02.2009 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 680924)
pod narożnikiem nic nie będą kopać :)

taaa jasne postawią narożnik bez fundamentów........

rafalek 24.02.2009 14:05

Przecież narożnik nie będzie stał na ziemi, tylko będzie niejako "wisiał w powietrzu..tak mi się wydaje..

WislaFan123 24.02.2009 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 681031)
Przecież narożnik nie będzie stał na ziemi, tylko będzie niejako "wisiał w powietrzu..tak mi się wydaje..

????????? Ile żeś wypil?:D az mi sie przypomniala poduszkowa trybuna:D oczywiscie ze beda fundamenty i beda kopac, ale nie tak gleboko jak na srodku.

kojott 24.02.2009 14:56

wie ktoś kiedy na trybunę D wejdziemy normalnie, tak jak jest np na E??

Pero 24.02.2009 14:57

na to chyba muszą ogłosić osobny przetarg a nic o takowym nie słyszałem

Bobic 24.02.2009 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 681075)
na to chyba muszą ogłosić osobny przetarg a nic o takowym nie słyszałem

Nie nie musza ponieważ przetarg na trybunę C był wraz z narożnikami.

Pero 24.02.2009 15:26

ale mi chodziło o wykończenie trybuny D

kadziolek1906 24.02.2009 15:27

Może mi ktoś podać link do kamery ze stadionu(plac budowy)??

element 24.02.2009 15:27

http://www.krakow.pl/kamera/wisla/

PhantomRanger 24.02.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 681092)
ale mi chodziło o wykończenie trybuny D

Tym to od 2 lat zajmuje się Budimex. Jak widać wcale im się nie śpieszy, a to powinno być oddanie rok temu !

barthok 24.02.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 681101)
Tym to od 2 lat zajmuje się Budimex. Jak widać wcale im się nie śpieszy, a to powinno być oddanie rok temu !

Nie, nie i jeszcze raz nie. Budimex nie miał w przetargu dokończenia tej trybuny do tego będzie osobny przetarg co było w harmonogramie..

Gordian 24.02.2009 17:18

Miał czy nie miał nie wiadomo, ale wcale bym się nie dziwił gdyby jednak miał w przetargu dokończenie. Z Budimexem były dużo większe wpadki już. Nawet przed chwilą w Interwencji pokazywali wały przy budowie 2 terminala na Okęciu. Wykonawcą był oczywiście Budimex (do spółki z Estudio Lamala i jeszcze jedną hiszpańską firmą). Opuźnienie sięgło 2 lat po czym ich wyjebali.

radekogi 24.02.2009 17:21

dlatego trzeba sie cieszyć że mamy Polimex. Wszystko wydaje mi sie jak narazie bardziej profesjonalne. Pamiętam że jak budimex kopał pod fundamenty to 2 razy mniejszy wykop robili chyba grubo ponad miesiąc. Zresztą widac po budowach w Warszawie i Poznaniu że tempo mają bardzo dobre.

barthok 24.02.2009 17:27

dodam jeszcze że Budimex buduje halę w Sopocie/Gdańsku i z ich winy pojawiła się wada konstrukcji dachu i obecnie budowa stoi.. ;]

jgw 24.02.2009 17:28

W Poznaniu nie buduje Polimex.

Mr.X 24.02.2009 18:47

Przy budowie trybun D i E wykorzystywano technike zwaną "palowaniem" dlatego prace ziemne trwały tak długo.

rafalek 24.02.2009 21:03

A tu nie będzie tego palowania?

leszcz 24.02.2009 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 681143)
Miał czy nie miał nie wiadomo, ale wcale bym się nie dziwił gdyby jednak miał w przetargu dokończenie. Z Budimexem były dużo większe wpadki już. Nawet przed chwilą w Interwencji pokazywali wały przy budowie 2 terminala na Okęciu. Wykonawcą był oczywiście Budimex (do spółki z Estudio Lamala i jeszcze jedną hiszpańską firmą). Opuźnienie sięgło 2 lat po czym ich wyjebali.

:-P A Budimex buduje autostradę A1 Stryków - Pyrzowice, buduje AOW czy węzeł Murckowska w Katowicach. Czy uznasz więc że te inwestycje są na wstępie spartolone bo buduje je firma B.? Firma ta ma bardzo duże szanse wygrać przetarg na budowę stadionu we Wrocku - czy to oznacza, że nie będziesz jeździł na przyszłe mecze ze Śląskiem bo stadion może się zawalić?
Trybuna D - przeglądnij sobie posty z okresu rozstrzygania przetargu na budowę tej trybuny. Na wykończenie trybuny miał być rozpisany odzielny przetarg (do tej pory takowego nie ma).
Terminal na Okęciu - że tak się zapytam - kto wg Ciebie odpowiada za brak hydrantów, czy niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi wyjścia ewakuacyjne (bo o to właśnie rozbijała się cała sprawa) - wykonawca (Budimex) czy projetant (Estudio Lamela)? Cóż - padło na wykonawcę, bo ten nie wiedział jak np. poszerzyć schody na klatkach schodowych (zapewne nikt tego by nie umiał i nie umie:>). Dodam tylko że wszystko było wykonane zgodnie z projektem.
Hala w Gdańsku - no cóż tu faktycznie wpadka Budimexu, tylko dlaczego wcześniej projektant hali jak i nadzór zatwierdziły zmiany w projekcie?

Tak więc trochę obiektywizmu w ocenie konkretnych firm.
P.S. Jakoś ten zły Budimex w miarę sprawnie naprawił to co spartaczył Guris przy budowie tunelu szybkiego tramwaju ;).

jgw 24.02.2009 21:14

U mnie w mieście budowali obwodnicę i skończyli ją nawet przed czasem. Sam miałem przyjemność pracować przy jej budowie :) ogólnie musimy zrozumieć że w dobie kryzysu każdy przetarg jest dla nich bardzo ważny. Budimex mimo wszystko jakoś renomę ma.

derr 24.02.2009 21:40

2 Załącznik(ów)
Wiem że nie na aktualny temat ale ogladam własnie meczyk barcy z ol i uwazam iz odległosc z płyty do trybun bedzie podobna do naszej i chyba wcale nie jest tak zle, choc sam stadion OL uwazam za sredni, pewnie był równiez rozbudowywany jak nasz

Mr.X 24.02.2009 21:43

rafalek przy budowie nowej trybunki C nie bedzie juz tego palowania :) to zadanie ma po części spełniać wykonana ścianka szczelinowa ,a poza tym grunt jest chyba stabilniejszy czy coś ...

Budimex co miał zrobić to zrobił i nie ma sensu ciągnąć dalej tego tematu.

simone 24.02.2009 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 681025)
taaa jasne postawią narożnik bez fundamentów........

Najpierw trzeba zdemontować oświetlenie, żeby dało się ruszyć z konkretną robotą, to chyba oczywiste...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez kadziolek1906 (Post 681093)
Może mi ktoś podać link do kamery...

****a mać! Ile razy ten link się jeszcze pojawi... Wielki problem poszukać?!

picasso 24.02.2009 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 681362)
Najpierw trzeba zdemontować oświetlenie, żeby dało się ruszyć z konkretną robotą, to chyba oczywiste...




patrząc na okrąglaka,to nie jest takie oczywiste...:-)

Gordian 25.02.2009 05:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszcz (Post 681293)
:-P A Budimex buduje autostradę A1 Stryków - Pyrzowice, buduje AOW czy węzeł Murckowska w Katowicach. Czy uznasz więc że te inwestycje są na wstępie spartolone bo buduje je firma B.? Firma ta ma bardzo duże szanse wygrać przetarg na budowę stadionu we Wrocku - czy to oznacza, że nie będziesz jeździł na przyszłe mecze ze Śląskiem bo stadion może się zawalić?
Trybuna D - przeglądnij sobie posty z okresu rozstrzygania przetargu na budowę tej trybuny. Na wykończenie trybuny miał być rozpisany odzielny przetarg (do tej pory takowego nie ma).
Terminal na Okęciu - że tak się zapytam - kto wg Ciebie odpowiada za brak hydrantów, czy niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi wyjścia ewakuacyjne (bo o to właśnie rozbijała się cała sprawa) - wykonawca (Budimex) czy projetant (Estudio Lamela)? Cóż - padło na wykonawcę, bo ten nie wiedział jak np. poszerzyć schody na klatkach schodowych (zapewne nikt tego by nie umiał i nie umie:>). Dodam tylko że wszystko było wykonane zgodnie z projektem.
Hala w Gdańsku - no cóż tu faktycznie wpadka Budimexu, tylko dlaczego wcześniej projektant hali jak i nadzór zatwierdziły zmiany w projekcie?

Tak więc trochę obiektywizmu w ocenie konkretnych firm.
P.S. Jakoś ten zły Budimex w miarę sprawnie naprawił to co spartaczył Guris przy budowie tunelu szybkiego tramwaju ;).

Spoko, spoko, bez popadania w skrajności. Sprawa Okęcia nie jest mi znana w takim stopniu żebym mógł stwierdzić czy to wina jest Estudio Lamala, Budimexu czy też tej trzeciej hiszpańskiej firmy. Jako konsorcjum dali ciała równo. 2 lata opóźnienia to sporo jakby nie patrząc. Jako konsorcjum odpowiadali za oddanie projektu, skończonego i w terminie. Nie wywiązali się z umowy, a to pewna skaza na marce. Hala w Gdańsku jest drugim przykładem. Drugą skazą. Zapewne takich wpadek znalazłoby się więcej, dlatego nie możemy wykluczyć, że przy budowie stadionu również.

Co do inwestycji drogowych, które wykonują, to myślę że jakiekolwiek wnioski będzie można wysuwać kiedy skończy im się termin realizacji. Jeśli uporają się z tym terminowo i bez zastrzeżeń to tylko dobrze dla Polskiego państwa wyjdzie :p Stadion we Wrocławiu to inna historia.

Nie neguje solidności Budimexu. Nieraz widziałem ich pracę w Kraku (budowa estakad, ronda Grzegórzeckiego itd.) i muszę przyznać że całkiem sprawnie im to szło. W żadnym wypadku nie powiedziałem, że ta firma jest zła. Po prostu dałem przykład (Okęcie), gdzie się nie popisali i dodałem, że podobnie może być u nas :-). Zaznaczam, że pisząc poprzedniego posta nie wiedziałem, czy byli wykonawcą zaplecza, czy nie. Z resztą to widać po poprzednim poście. :)

Miro 25.02.2009 09:09

@ Gordían
Nawet dyslekcja nie zwalnia od znajomości nazw własnych :).

sandbender 25.02.2009 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Miro (Post 681472)
Nawet dyslekcja ...

Toś go poprawił...

Dysleksja.

Dozamet1 25.02.2009 11:43

Panowie tu jest o budowie stadionu a nie zdań itp!!
Ładnie im robota idzie!

rafalek 25.02.2009 12:31

Jak widać połowa wykopu już zalana chudym betonem....ależ pięknie im to idzie...

damianek9202 25.02.2009 12:37

Po prawej stronie widac jak dzwig przenosie stalowe elementy

rafalek 25.02.2009 15:03

Na budowie pusto..nic sie nie dzieje..czyżby mieli panowie już fajrant?

element 25.02.2009 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 681656)
Na budowie pusto..nic sie nie dzieje..czyżby mieli panowie już fajrant?

Przechodziłeś obok niej?

bravelukas 25.02.2009 15:26

jak to sie nie dzieje jak sie dzieje........na kamerke wystarczy spojrzec....dwie koparki pracuja na dole, ale jest słaba widocznosc wiec mozna ich nie zobaczyc....trzeba sie przyjrzec, poza tym nie widac tego na kamerze, ale wydaje mi sie, ze robotnicy na pewno pracuja na dole

element 25.02.2009 15:27

O to chodzi.
Praca wre, ale w kam już jej nie będzie widać (przynajmniej na krótki okres).
Ziemia już praktycznie wywieziona i kamerka nie obejmuje prac na dole.

buczo1985 25.02.2009 16:26

nie siejcie fermentu, praca jeszcze trwa:)
Pewnie pracują dokąd jest jasno. Na wiosne i w lecie podejrzewam ze bedą 2 zmiany:)

sayek89 25.02.2009 16:38

Pracują normalnie jak w każdy dzień roboczy. Ziemi nie ma to na razie nie ma co oglądać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl