Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

wiślak1992 08.10.2012 13:54

a ile ćwiczeń robisz na każdą partię?

fialo 08.10.2012 15:18

A jak z węglowodanami w diecie stoisz ?

Elendil 09.10.2012 09:46

jeśli chodzi o węgle, to w dni nietreningowe tyle ile białek, czyli 200-220. W dni treningowe, jako ze pije carbo po ćwiczeniach, jest to ok. 50g więcej.

robię 3-4 ćwiczenia na każdą partie, 4 serie zawsze

19sebawro06 23.10.2012 16:54

ja mam pytanie odnośnie tego gainera Vitalmax - Whey Pro Gainer 2.
chce wiedzieć jak w smaku( który najlepszy bo zastanawiam się nad wanilia), rozpuszczalność i oczywiście jak efekty itd. proszę o odpowiedz osoby które go brały albo coś na jego temat wiedzą bo na forach można przeczytać różne informacje. z góry dzięki.

kuczmen 23.10.2012 17:22

chciałbym zacząc trenowac ,mam pare pytan .mógłby ktoś ogarniety na priv napisac?

PedroNH 27.10.2012 23:26

ZAPRASZAM WAS WSZYSTKICH NA SIŁOWNIE na STOKI!!

Mega tam jest!!

19sebawro06 31.10.2012 22:02

Prosiłbym o kontakt na priv osoby znającej się na odzywkach itp. PILNE

Przemas 03.11.2012 15:05

Mam pytanie.
Chcę zacząć swoja przygodę z siłownią. Mam 25lat 183 wzrostu ważę 76kg. Jestem szczupłej postury i chce zacząć ćwiczyć żeby przede wszystkim nabrać masy. Napisałem, że jestem szczupły, ale mam z brzucha lekki bęben.
Planuję chodzić na SW 2x w tygodniu i 2-3 razy na siłkę do tego w weekend chodzę na basen. I teraz pytanie. Czy przy takim trybie zacząć od razu dietę i trening na masę, a ten brzuch "jakoś się zbije" czy najpierw zrobić brzuch a potem się brać za ostry trening na siłce? W sensie czy mogę jednocześnie jeść i ćwiczyć na siłowni tak aby rosnąć a przez basen i SW zbić ten brzuch. Czy albo jedno albo drugie?
edit: żeby nie było, ż nie przygotowałem się i pytam. Znalazłem taki temat na sfd http://www.sfd.pl/Odzywianie_i_suple...o-t264181.html
i w sumie dobrze rozpisane wszystko początkującej osobie. Tylko właśnie mam dylemat o którym napisałem wyżej.

TSWalos 07.11.2012 19:43

Chce się "wziąć za siebie" ale kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.
Może ktoś polecić jakąś stronę/ poradnik dla mega początkujących ?
Nie chce zadawać tysięcy pytań na forum.

michu-k 07.11.2012 19:49

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Polecam. Poszperaj sobie na tej stronce, ważne informacje dla początkujących.

R33 08.11.2012 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWalos (Post 1285510)
Chce się "wziąć za siebie" ale kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.
Może ktoś polecić jakąś stronę/ poradnik dla mega początkujących ?
Nie chce zadawać tysięcy pytań na forum.

Idź na siłownie i instruktor Ci wszystko powie, a także odpowie na te Twoje ,,tysiące" pytań.

Eternit 08.11.2012 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przemas (Post 1284891)
Mam pytanie.
Chcę zacząć swoja przygodę z siłownią. Mam 25lat 183 wzrostu ważę 76kg. Jestem szczupłej postury i chce zacząć ćwiczyć żeby przede wszystkim nabrać masy. Napisałem, że jestem szczupły, ale mam z brzucha lekki bęben.
Planuję chodzić na SW 2x w tygodniu i 2-3 razy na siłkę do tego w weekend chodzę na basen. I teraz pytanie. Czy przy takim trybie zacząć od razu dietę i trening na masę, a ten brzuch "jakoś się zbije" czy najpierw zrobić brzuch a potem się brać za ostry trening na siłce? W sensie czy mogę jednocześnie jeść i ćwiczyć na siłowni tak aby rosnąć a przez basen i SW zbić ten brzuch. Czy albo jedno albo drugie?
edit: żeby nie było, ż nie przygotowałem się i pytam. Znalazłem taki temat na sfd http://www.sfd.pl/Odzywianie_i_suple...o-t264181.html
i w sumie dobrze rozpisane wszystko początkującej osobie. Tylko właśnie mam dylemat o którym napisałem wyżej.

A będziesz miał w ogóle czas na regenerację? Moim zdaniem za dużo rzeczy na raz chcesz robić.

fialo 08.11.2012 16:18

Dokładnie, taki trening będzie straszliwie przeładowany, poza tym basen jest niewskazany w okresie budowania masy, straszliwie "wypompowywuje", co innego na redukcji :) I SW proponuje raz w tygodniu nie dwa. Co do twojego dylematu - ja bym proponował Ci zająć się masówką, pomasować solidnie przez zimę i później na lato zrobić porządną, nawet 1,5-2 miesięczną redukcję tkanki, połączoną ze ścisłą dietą, oczywiście .

Mocny 11.11.2012 11:09

białka do rozdania może ktoś chetny

http://www.facebook.com/photo.php?fb...levant_count=1

Mocny 13.11.2012 14:37

http://wislakrakow.com/forum/showthr...02#post1286402

R33 17.11.2012 20:58

Uczęszcza ktoś do Fighteamu przy Podchorążych? Siłka albo SW...

TSWalos 20.11.2012 18:30

Bylem kilka razy na siłowni ale nie do końca wiem co robić, żeby osiągnąć efekt - to też jest problem bo nie bardzo wiem jak nazwać to co chce osiągnąć.
Mam 26 lat, 176 cm wzrostu i ważę 86 kg - chyba trochę za dużo, więc raczej "masy" nie muszę robić.
Chce dobrze wyglądać, przede wszystkim pozbyć się brzucha no i dobrze się poczuć bo przez ostatni czas po prostu się zastałem. Siedząca praca w tym nie pomaga.
I teraz pytania do fachowców :) Co robić żeby to wszystko osiągnąć. Nie znam się na tym w ogóle wiec jakie ćwiczenia, jakie obciążenia, jaka częstotliwość wizyt na siłowni.

Znalazłem coś takiego "na początek" przez miesiąc:

Klatka
- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej [4 serie, 8-12 powtórzeń]
- rozpiętki sztangielkami na ławce płaskiej [3 serie, 8-12 powtórzeń]

Barki
- wyciskanie na suwnicy Smitha (barki) [4 serie 10-15, powtórzeń]
- Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami w skłonie [3 serie, 8 powtórzeń]

Triceps
- "Francuskie wyciskanie" sztangielki siedząc [4 serie, 10 powtórzeń]
- Wyciskanie w dół na wyciągu [3 serie, 8 powtórzeń]

Grzbiet:
- Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim [4 serie, 10 powtórzeń]
- Wiosłowanie sztangą podchwytem, wąsko [4 serie, 10 powtórzeń]

Biceps
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem [4 serie, 10 powtórzeń]
- Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc [4 serie, 10 powtórzeń]

Nogi
- przysiady z obciazeniem [4 serie, 10-15 powtórzeń]

Brzuch
- skłony na ławce skośnej [2 serie max]

Można się tego trzymać ?

damian755 22.11.2012 21:05

Ma ktoś jakiś sprawdzony dobry w smaku gainer,

BartekA/J 23.11.2012 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWalos (Post 1287549)
Bylem kilka razy na siłowni ale nie do końca wiem co robić, żeby osiągnąć efekt - to też jest problem bo nie bardzo wiem jak nazwać to co chce osiągnąć.
Mam 26 lat, 176 cm wzrostu i ważę 86 kg - chyba trochę za dużo, więc raczej "masy" nie muszę robić.
Chce dobrze wyglądać, przede wszystkim pozbyć się brzucha no i dobrze się poczuć bo przez ostatni czas po prostu się zastałem. Siedząca praca w tym nie pomaga.
I teraz pytania do fachowców :) Co robić żeby to wszystko osiągnąć. Nie znam się na tym w ogóle wiec jakie ćwiczenia, jakie obciążenia, jaka częstotliwość wizyt na siłowni.

Znalazłem coś takiego "na początek" przez miesiąc:

Klatka
- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej [4 serie, 8-12 powtórzeń]
- rozpiętki sztangielkami na ławce płaskiej [3 serie, 8-12 powtórzeń]

Barki
- wyciskanie na suwnicy Smitha (barki) [4 serie 10-15, powtórzeń]
- Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami w skłonie [3 serie, 8 powtórzeń]

Triceps
- "Francuskie wyciskanie" sztangielki siedząc [4 serie, 10 powtórzeń]
- Wyciskanie w dół na wyciągu [3 serie, 8 powtórzeń]

Grzbiet:
- Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim [4 serie, 10 powtórzeń]
- Wiosłowanie sztangą podchwytem, wąsko [4 serie, 10 powtórzeń]

Biceps
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem [4 serie, 10 powtórzeń]
- Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc [4 serie, 10 powtórzeń]

Nogi
- przysiady z obciazeniem [4 serie, 10-15 powtórzeń]

Brzuch
- skłony na ławce skośnej [2 serie max]

Można się tego trzymać ?

Niech Ci ktoś pokaże jak się robi te ćwiczenia pod względem technicznym,i potem niech Ci ktoś plan normalny rozpisze. I pamiętaj 10 % efektów to jest to co robisz na siłowni a 90 % to jest to co robisz po za nią,więc DIETA DIETA DIETA DIETA !!!!!!!!!!!!!!

WislaFan123 24.11.2012 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BartekA/J (Post 1288068)
Niech Ci ktoś pokaże jak się robi te ćwiczenia pod względem technicznym,i potem niech Ci ktoś plan normalny rozpisze. I pamiętaj 10 % efektów to jest to co robisz na siłowni a 90 % to jest to co robisz po za nią,więc DIETA DIETA DIETA DIETA !!!!!!!!!!!!!!

lol

wiekszej glupoty nie slyszalem :)

Podstawa jest (przynajmniej) w miare regularne chodzenie na silke i poznanie swojego ciala: jakie cwiczenia, z jaka intensywnoscia i ilosc serii/powtorzen dziala najlepiej na Twoje cialo. O ile nie robi sie ktos na kulturyste, to brak jakis macndonaldow ( i ogolnie tluszczowych rzeczy plus tych ktore pompuja) i w miare czeste jedzenie wysoko białkowych produktów (kurczak, ryby, badz jakies inne miesa z bialkiem) i efekty dobre beda.

fialo 25.11.2012 00:13

Proszę Cię.

Akurat ma tutaj kolega dużo racji, może niezbyt dokladnie się wyraził. Na sukces na siłowni składa się multum czynników, także w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że 90 % sukcesu leży poza siłką. Tryb życia jaki prowadzisz (śladowe ilości alkoholu, odpowiednia ilość snu, regularny, powtarzalny plan dnia i ogroum innych) to klucz do odpowiedniej sylwetki. A porządna dieta z wyliczonym zapotrzebowaniem B/W/T na gram ciała, dobrze rozpisana i restrykcyjnie stosowana to chyba najważniejszy element tej układanki i Ci to każdy w miarę siedzacy w temacie powie. Trening też jest oczywiście istotny, ale jeżeli przestrzaga się pewnych reguł, zmienia ćwiczenia, zapobiega stagnacji mieśniowej to wtedy jest ok.

A o to jest znacznie, znacznie łatwiej niż o porządną dietę.

Worcester 25.11.2012 00:42

A tak w ogóle panowie to róbcie pompki, podciągajcie się na drązku i ćwiczcie sporty walki.

qqbaa 25.11.2012 14:28

Witam wszystkich,
Pozwolę sobie na małą reklamę jako, że jestem właścicielem nowo otwartego stoiska z odżywkami w Tesco na ul Wielickiej,

Na poprzedniej stronie było pytanie o gainer do polecenia, carbo i pytanie czy ktoś się zna na odżywkach.
Zapraszam na priv osoby zainteresowane tym tematem - jeśli nie wiesz jaką odżywkę wybrać, co będzie dla Ciebie dobre, jak dawkować itd itp

Teraz najważniejsze:

Dla wszystkich Wiślaków na stoisku rabaty i gratisy (próbki, gazety, shakery itd) wystarczy napisać co się potrzebuje a kiedy coś dobierzemy poinformować kiedy jest planowany odbiór a ja dam znać, żeby wybrane produkty były odłożone w odpowiedniej cenie z odpowiednimi gratisami :)

Dodatkowo na stosiku codziennie od godziny 13:00 pracują osoby które za darmo pomogą w ułożeniu diety, treningu i suplementacji.

Tak więc podsumowując zapraszam wszystkich na priv i do Tesco na Wielicką po plany treningowe diety gratis + rabaty na odżywki :)

Pozdrawiam

Mocny 05.12.2012 22:41

zawody w nowej hucie juz w sobote !!!

http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=8912

rafil 08.12.2012 12:21

Sprzedam lub zamienię na inny smak Carbonox Olimp 1kg truskawkowy. Użyty jeden raz (ok. 50g), smak mi nie podszedł.

Elendil 08.12.2012 13:39

to kiedykolwiek komukolwiek podeszła jakaś odżywka truskawkowa? ;)

Proud 08.12.2012 13:44

Gdzie najtaniej kupię drążek do podciągania, taki montowany w futrynę drzwi?

LanceTS 08.12.2012 15:37

Z tego co wiem to w wiekszośći sklepów sportowych, decathlon itd. A jak nie znajdziesz niczego taniego to zawsze zostaje allegro. Co do cen to różnie, najtańsze do 20zł ( http://allegro.pl/ft1-rozporowy-draz...826309084.html ) ale nie wiem czy jest sens. Ja kupiłem pare lat temu za 40zł i do teraz nie ma żadnego problemu. RAz na pare miesięcy wystarczy dokręcić i jest ok.

Mocny 13.12.2012 01:22

zdjecia z wycisku

http://www.facebook.com/media/set/?s...3274428&type=1

http://www.facebook.com/media/set/?s...3274428&type=1

Pawel.Busko 05.01.2013 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqbaa (Post 1288295)
Witam wszystkich,
Pozwolę sobie na małą reklamę jako, że jestem właścicielem nowo otwartego stoiska z odżywkami w Tesco na ul Wielickiej,

Na poprzedniej stronie było pytanie o gainer do polecenia, carbo i pytanie czy ktoś się zna na odżywkach.
Zapraszam na priv osoby zainteresowane tym tematem - jeśli nie wiesz jaką odżywkę wybrać, co będzie dla Ciebie dobre, jak dawkować itd itp

Teraz najważniejsze:

Dla wszystkich Wiślaków na stoisku rabaty i gratisy (próbki, gazety, shakery itd) wystarczy napisać co się potrzebuje a kiedy coś dobierzemy poinformować kiedy jest planowany odbiór a ja dam znać, żeby wybrane produkty były odłożone w odpowiedniej cenie z odpowiednimi gratisami :)

Dodatkowo na stosiku codziennie od godziny 13:00 pracują osoby które za darmo pomogą w ułożeniu diety, treningu i suplementacji.

Tak więc podsumowując zapraszam wszystkich na priv i do Tesco na Wielicką po plany treningowe diety gratis + rabaty na odżywki :)

Pozdrawiam

Mogę śmiało polecić stoisko forumowicza qqbaa. Do odżywek, które zakupiłem otrzymałem dużo próbek, shaker, rabat oraz dietkę. Jeszcze raz polecam;)

R33 05.01.2013 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqbaa (Post 1288295)
Dodatkowo na stosiku codziennie od godziny 13:00 pracują osoby które za darmo pomogą w ułożeniu diety, treningu i suplementacji.

Dalej aktualne i do której godziny?

19sebawro06 05.01.2013 20:39

napisałem na pw ale odp nie dostałem narazie więc zapytam tutaj. jest prowadzona sprzedaż internetowa ?? zawsze to lepiej kupić u Wiślaka i mieć pewność co do kupionych przedmiotów. jak by ktoś coś wiedział to będę wdzięczny
edit: chodzi mi o to nowe stoisko w tesco. nie jestem z krk dlatego pytam.

qqbaa 05.01.2013 23:03

Witam wszystko aktualne, po prostu czasami nie mam czasu popatrzeć na forum ;) zaraz odpisuje na wszystkie PW i zapraszam na stoisko CH TESCO wielicka 259 codziennie od 9 do 21 - przypominam też, że osoby mogące pomóc w doborze supli pracują od godziny 13:00

Szczerze mówią odżywki to tylko dodatek w moim interesie głównie skupiam się na alkomatach, basenach, trampolinach itd - oczywiście sprzedaży internetowej tak więc z wysyłką kurierem nie ma problemu :) mam umowę z UPS przesyłka kurierska (w ciągu 24h) kosztuje 15zł a pobranie 18zł

Pozdrawiam i zapraszam :)

R33 06.01.2013 18:45

Polecicie jakiegoś dobrego lekarza sportowego albo dietetyka? Bo potrzebuje rozpisać sobie dietę, problem polega na tym, że prawdopodobnie mam laktozę (i własnie to też chce jakoś sprawdzić), dodatkowo zacząłem trenować SW i chciałbym, żeby mi pomógł najlepiej jakiś specjalista, chyba, że macie jakieś inne rozwiązania.

fialo 06.01.2013 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1293604)
Polecicie jakiegoś dobrego lekarza sportowego albo dietetyka? Bo potrzebuje rozpisać sobie dietę, problem polega na tym, że prawdopodobnie mam laktozę (i własnie to też chce jakoś sprawdzić), dodatkowo zacząłem trenować SW i chciałbym, żeby mi pomógł najlepiej jakiś specjalista, chyba, że macie jakieś inne rozwiązania.

W sensie nietolerancje na laktozę :>

Lekarzy sportowych/dietetyków pod kątem kulturystyki, zwiększania masy to nie polecam, bo oni zawsze będą na nie, uznają ten sport za coś nienatularnego (bo w sumie kulturystyka jest nienaturalna - normalni ludzie tak nie wyglądają) i będą Ci to odradzać, wątpie czy jakikolwiek "normalny" dietetyk Ci rozpisze dietę na masę.

Jak dla mnie niepotrzebna strata kasy na takiego lekarza, jak nietolerujesz laktozy, po prostu ogranicz drastycznie spożycie mleka i tyle :)

R33 06.01.2013 20:49

Ale nie wiem czym dobrze zastąpić i wątpie żeby to była nietolerancja, bardziej uczulenie bo na drugi dzień jak zjem jakieś produkty mleczne to strasznie mnie kicha.

fialo 10.01.2013 22:23

Lekcja poglądowa numer jeden.

Autorzy: Skórokopy Wisły Kraków

Temat: Jak NIE wyciskać sztangi na ławce poziomej.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=4N6I6...layer_embedded od 3:20

qqbaa 11.01.2013 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1293604)
Polecicie jakiegoś dobrego lekarza sportowego albo dietetyka? Bo potrzebuje rozpisać sobie dietę, problem polega na tym, że prawdopodobnie mam laktozę (i własnie to też chce jakoś sprawdzić), dodatkowo zacząłem trenować SW i chciałbym, żeby mi pomógł najlepiej jakiś specjalista, chyba, że macie jakieś inne rozwiązania.

Zapraszam do nas, wystarczy, że weźmiesz odżywki bez dodatku laktozy - diete, rozpiske suplementacji oraz treningu dostaniesz u nas za darmo przy zakupie odżywek :)

Pozdrawiam

piter116 14.01.2013 21:56

Polecam stoisko przy Wielickiej użytkownika qqbaa. Promocje, gratisy i fachowa pomoc. :)

R33 08.02.2013 19:41

Jakaś siłownia w okolicach Bronowic, Krowodrzy, Centrum? Jest coś lepszego od Platinium w tych miejscach?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl