Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

RAF 25.07.2009 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 768466)
Acha, 30 kolejek! to jeden wielki fart i co lepsze dwie bramki Łobodzińskiego w meczu z Lechią dały nam Mistrza. Ale reszta bramek z pozostałych 29 kolejek nie dały nam mistrza. Nie gol Brożka w meczu z Polonią Bytom w 1 kolejce, nie Boguskiego z Cracovią w 4 kolejce, nie Singlara z Amiką w 22 kolejce, itd, tylko własnie dwie bramki Łobodzińskiego w meczu z Lechią.

Acha, zapomniałbym o drugiej mądrości niektórych znawcóF futbolu.. mianowicie Wisła zdobyła MP bo Amika zaliczała wpadki z tymi z którymi nie powinna.
Oczywiście Wisła nie zaliczyła podobnych wpadek z "ogórkami" co Amika.

I na przyszłość, **** to kogo interesować będzie za pare miesięcy czy ktoś grał słabo, brzydko dla oka i nieskutecznie. Ważne jest MP. Reszta schodzi na boczny plan. Cóż z tego że Amika grała długo fajny futbol jak zakończyli z palcem w dupie?


Sorry RAF, 3rider Cie wyprzedził.


Nie zebym bronil kolegi 3rider'a ale chyba zgodzisz sie ze dwie bramki Lobodzinskiego z meczu z Lechia w Gdansku mialy trudne do przecenienia znaczenie w wywalczeniu tytulu.... gdyby wtedy ich nie strzelil to musielibysmy pokonac Slask w ostatnim meczu... a wiemy jak sie gra ciezko pod presja ze trzeba cos wygrac.....

ciastek11 25.07.2009 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 768468)
Dla mnie osobiście nie wyobrażam sobie takiej możliwości aby Skorża odszedł z Wisły. Wczoraj wieczorem, gdy wróciłem z roboty zobaczyłem sms-a od kumpla i zamarłem, a mianowicie było w nim napisane że Skorża podał się do dymisji. Na szczęście oddał się tylko do dyspozycji zarządu. Nie mniej jednak nie minął jeden dzień, a mam coraz to czarniejsze myśli. Skorża to niezwykle ambitny i inteligentny człowiek, nigdy nie mówi od rzeczy, czego nie można powiedzieć o Franciszku Smudzie, którego czasami aż słuchać się nie da jak pierdo*i głupoty. Mam nadzieje że Smuda nie zastąpi trenera Skorże, bo w moim mniemaniu to byłaby jeszcze większa tragedia od tej z Levadią. Skorża sam doprowadził do takiej sytuacji i powinniśmy mu pozwolić na zrehabilitowanie się. A że ten trener potrafi odnosić sukcesy to doskonale wiemy, przykładem są dwa mistrzostwa Polski z rzędu. I tak na koniec przypomnę dwie takie ciekawostki z ligi Szkockiej. Początek sezonu 2008/2009, w 2 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów odpada Glasgow Rangers z FBK Kowno i w kosekwencji odpada z pucharów. Jest w czarnej dupie można powiedzieć tak jak my teraz. Sezon 2005/2006, w 2 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów Celtic Glasgow odpada po dramatycznym dwumeczu z Artmedią Petrzałką i w konsekwencji odpada w pucharach. Też jest w czarnej dupie można powiedzieć tak jak my teraz. Co łączy obie ekipy? A to że na koniec tych że sezonów zdobywały mistrzostwo kraju mimo tak tragicznego początku. Głęboko wierzę, że Wisła powtórzy wyczyny ekip ze Szkocji i też wygra naszą ligę i dopiero z ponad 33 tysięcznym stadionem zaczniemy wojnę o Ligę Mistrzów, bo powiedzmy sobie szczerze, że walka o najbardzie prestiżowe rozgrywki klubowe na świecie na stadione Zagłebia Sosnowiec który jest brzydszy chyba nawet od stadionu Miejskiego w Wodzisławiu Śląskim. Ode mnie Skorża ma pełne poparcie!

nic dodać nic ująć , ja przed tym sezonem przygotowałem się psychicznie do słabszego roku niż dwa poprzednie , oczywiście nie pomyślałbym , że odpadniemy tak wcześnie z pucharów ale , żeby z sukcesami grać na dwóch frontach a nawet na 3 jeśli brać pod uwagę PP potrzebna jest szeroka kadra oraz gra na własnym stadionie , liczę , że piłkarze od 1 kolejki będą walczyć na całego w lidze , skupią całą energie na obronę MP i już n starcie zrobimy przewagę nad reszta stawki , a w przypadku obrony MP będziemy walczyć o LM przy 33 tys fanatycznej widowni , głowa do góry Wiślacy , co nas nie zabije...

RAF 25.07.2009 23:04

Chcialbym cos jeszcze zauwazyc.... Pisalo tutaj pare osob ze gdyby szczyt formy przypadl na mecze eliminacyjne LM to potem moglisbysmy skonczyc jak Lech (czyli spieprzyc lige)...wszystko to nawet brzmi logicznie gdyby nie to ze jest trener ktory potrafil przygotowac druzyne na 100 % na luty, a potem w maju swietowac MP.. wiecej jaki to trener? i o jaka druzyne chodzi? to Henryk Kasperczak i Wisla Krakow AD 2003

!!IRIVER!! 25.07.2009 23:09

Ten sam Kasperczak, który przez dwadzieścia kilka meczy nie potrafił utrzymać Górnika Zabrze w AD 2009 z pilkarzami, którzy spokojnie potafiliby powalczyć o górną część tabeli?

Ps. Akurat w lutym 2003 jak to ująłeś, kiedy przypadł ten 'szczyt formy' odpadaliśmy z Lazio. Kluczowe mecze rozegrane zostały jeszcze w poprzednim cyklu - czyli jesień 2002.

Angmir 25.07.2009 23:13

Najpierw cały stadion wstawia sie za Skorżą półroku temu, a teraz jak się zdarzyłtydzień w którym po części z jego "winy" Piłkarze zagrali jak zagrali połowa forum już zmieniła swoje zdanie. Sama chipokryzja !! To samo z przeświadczeniem o tym że to Pawełek zawalił nam awans <lol> Puszczając gola w ostatnich minutach kiedy i tak byliśmy już za burtą.

Maciej Skorża jest jedym z 4 najlepszych trenerów w naszym zasięgu. Smuda, Zieliński, Janas i Skorża właśnie. Janas ma kontrakt, Zieliński zagrzał ciepłą posadkę, a Smuda choć trenerem jest bardzo dobrym, to jednak potrzebuje czasu żeby coś z drużyny wyciągnąć.
Zresztą nawet gdyby przyszedł do nas Smuda to czy łudzicie się że dostanie kupę kasy na transfery wolną rękę w wybieraniu wzmocnień itd. ?? Że dobzi gracze zaczną masowo wybierać Wisłę ?? Smuda wybrzydzał że w Lechu nie am odpowiednich wzmocnień i polityka transferowa mu nie odpowiada. A w tym względzie daleko nam do Lecha tak jak Lechowi do Bayernu. Nie widze innego trenera który utrzymał by się na naszej ławce przez tyle czasu co Maciek.

Nie chodzi mi o zatrzymywanie Maćka za wszelką cene na przekur wynikom. Ale właśnie co dopiro obronił się własnymi wynikami, ratując misrzostwo w zeszłym roku w warunkach w jakich Smuda zawinoł by się po 2 kolejkach.
Ktoś kto pisze że zdobyliśmy to mstrzostwo fartem ! MUSI być z przeciwnej strony błoń, bo ktokolwiek widział potrzedni sezon, widział że Wisła zdobyła Mistrzostwo na przekur wszystkiemu !, prasie, sędziom, "ekspertom", kontuzjom i nieszczęściom, fartownemu Lechowi który co kolejka ratował punkty w nieprawdopodobnych okolicznościach, w końcu nawet własnej radzie nadzorczej i transferom w klubie ! Ale nie teraz kiedy zawiał inny wiatr horągiewki juz zmieniaja historie i pisza niestworzone historie o tym jak to słabitki Skorża, wymęczył mistrzostwo 2009
W dodatku widać to że Skorża zrzył się z Krakowem i kibicami -nie jesteśmy dla niego kolejnym klubikiem, miejscem odwalania hałdury. W jego działaniach widać autentyczną troskę o dobro Wisełki i widać że robi wszystko dla nas dla kibiców. Tak jak Dziś gdzie widać było że druzyna gryzła trawę i walczyła na całego byle tylko odzyskać stracone zaufanie zmiennych kibiców. Że Lech jak zwykle przyfarcił ?? że zadecydowała loteria i że Piecie i Małemu puściły nerwy ? Chipkryzją było by teraz krytykować za ten mecz. Bo skoro by karne potoczyły się innaczej, sędzia nie odgwizdał nieistniejącego faulu przy bramce Brożka, lub Ćwielong raz w życiu pomylił się i zamiast obok strzelił dla odmiany w brmakę obok bramkarza..., lub w karnych noga omksneła sie piłkarzom Lecha nie naszym, to dziś mówilibyśmy o wspaniałej rechabilitacji. Pokory !

Daleki jestem od dawania Skorży nieograniczonego kredytu zaufania, ale skoro zdołał się wybronić wynikami rok temu dajmy mu czas na rechabilitację i teraz. Może za sezon bedziemy bardziej ostrożni i nowi piłkarze będą gotowi na obóz przygotowawczy, przygotowania rzopoczna się szybciej by piłarze byli w formie, a zespól będzie zdeterminowany do sukcesu w europie.

kONwalia 25.07.2009 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 768475)
Chcialbym cos jeszcze zauwazyc.... Pisalo tutaj pare osob ze gdyby szczyt formy przypadl na mecze eliminacyjne LM to potem moglisbysmy skonczyc jak Lech (czyli spieprzyc lige)...wszystko to nawet brzmi logicznie gdyby nie to ze jest trener ktory potrafil przygotowac druzyne na 100 % na luty, a potem w maju swietowac MP.. wiecej jaki to trener? i o jaka druzyne chodzi? to Henryk Kasperczak i Wisla Krakow AD 2003

Może jednak już dajmy spokój z Kasperczakeim. Wydaję mi się że swoją prawdziwą wartość pokazał w Górniku gdzie miał czas, pieniądze i nienajgorszych w lidze zawodników a jednak spadł.
Tak wciąż mamy wszyscy w pamięci tą naszą kampanie z Parmą etc i za każdym razem przed startem w pucharach marzymy że akurat w tym roku to się powtórzy. Tą niepowtórzoną przez tyle lat kampanią na Europę Kasperczak wykupił sobie karnet na wiele lat w naszych spragnonych sukcesów Wisełki umysłach. Jednak coraz bardziej skłonny jestem wersji że ta Wielką Wisłę Kasperczaka zbudował jego poprzednik - Smuda, a sam Kasper dołożył Kuźbę i ładnie poskręcał, poukładał i wypaliło.

ciacho 25.07.2009 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kassperr (Post 768486)
Kim są Jk i Pt...?

W sumie też się zastanawiam. Piszą tu jakimiś tajemniczymi skrótami.. jak na Onecie. Ale tak sobie podejrzewam, że to chyba jakieś skróty nazw pierwiasteków:-p ;-)

spartan 25.07.2009 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kassperr (Post 768486)
Kim są Jk i Pt...?

Jacek Kazimierski i Paolo Terziotti

Kassperr 25.07.2009 23:39

Dzięki.
Niestety nie wszyscy są tak uprzejmi jak Ty ponieważ nikt mi wcześniej nie odpowiedział na to pytanie.

!!IRIVER!! 25.07.2009 23:41

Bo trudno, żeby ktoś ci odpowiedział w 33 sekundy, bo ty tak chcesz.

Skorża w wypowiedzi na konferencji stwierdza, że zespół gra coraz lepiej, i że wszystko zmierza w dobrą stronę. Szkoda tylko, że zaznacza iż nie wiadomo, czy będzie on dalej trenował nasz zespół. Wolałbym zamiast przypuszczeń słyszeć stwierdzenie.

RAF 25.07.2009 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 768476)
Ten sam Kasperczak, który przez dwadzieścia kilka meczy nie potrafił utrzymać Górnika Zabrze w AD 2009 z pilkarzami, którzy spokojnie potafiliby powalczyć o górną część tabeli?

Ps. Akurat w lutym 2003 jak to ująłeś, kiedy przypadł ten 'szczyt formy' odpadaliśmy z Lazio. Kluczowe mecze rozegrane zostały jeszcze w poprzednim cyklu - czyli jesień 2002.


Temat jest o Macku Skorzy, nie o Kasperczaku ale mam nadzieje ze moderatorzy pozwola na "male odchylenie od tematu" jak dobrze pamietasz na odpadniecie Wisly z Lazio mogl miec wplyw fakt przelozenia o tydzien meczu rewanzowego.... ale.... zgodzisz sie chyba ze poziom sportowy owczesnej Wisly jest dla obecnej chyba nieosiagalny..... chodzilo mi tylko o to ze jest realne przygotowanie formy na pierwsze mecze a potem jej utrzymanie w lidze... rozumiem ze kadra jest b. szczupla, nie ma za bardzo kim grac.... ale chyba jednak cos takiego jak hierarchia wartosci musi istniec... dla klubu wydaje sie ze byloby lepiej wypasc jak najlepiej w LM czy LE, "nabic kase" a potem ja rozsadnie inwestowac... po prostu dalej nie potrafie zrozumiec jak trener zawodowiec moze liczyc na to ze przejdziemy jakis zespol bedac nie w pelni przygotowani.... to nie ma nic wspolnego z profesjonalizmem.....

WHITE*STAR 25.07.2009 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Waldus88 (Post 768444)
Z jednej strony po dzisiejszych wypowiedziach wnioskuję, tak jak i inni, że trener odchodzi, ale z drugiej strony nie mogę sie z tym pogodzić... Obecnie chyba nie ma odpowiedniego kandydata na to stanowisko...ehh...


MACIEJ SKORŻA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiadomość z ostatniej chwili!
Dymisja Macieja Skorży jest uzależniona od wpisów internautów! Na oficjalnej stronie Wisły Kraków zostanie przeprowadzona sonda w której to kibice będą mogli postanowić o dalszych losach obecnego szkoleniowca "Białej Gwiazdy".

Więcej w profilu Waldus88 :-p

koyoot 26.07.2009 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 3rider (Post 768458)
Zadziwia to co tutaj piszecie. Levadie przeszloby 80% trenerow w lidze polskiej z potencjalem slabszym niz Wisla. Ten rywal byl slaby, wystarczylo wykazac sie 100% profesjonalizmem i zaangazowaniem. Poplynelismy na kilka milionow euro, ale to pryszcz w porownaniu do hanby.

I teraz 75% popiera Skorze. Za co? Za to, ze w trzecim jego sezonie druzyna w swoim mniemaniu jest tak zajebista, ze nie musza ruszac dupska, bo rywal na papierze jest slabszy? Za to, ze co mecz tracimy bramki (obrona katastrofa mimo systamu wybitnie defensywnego 1451), a moze za to, ze z trudem cokolwiek strzelamy? (dzisiaj blad Kasprzika, w Sosnowcu kiks stopera Levadii - a ogolnie zero bramek po akcjach!!).

Osobiscie lubie Skorze i cenie za 2 tytuly, ale Wisla zdobyla mistrza w drugim sezonie fartem po fenomenalnych strzalach Lobo (wolej po przyjeciu na klate z 20m, z ostrego kata!). Wiekszosc meczow byla slaba, a kontynuacje slabej gry bez konceptu mamy teraz.

Kazdy ma prawo do swojej oceny, dla mnie marazm Wisly jest znakiem, ze trzeba zmienic dyrygenta orkiestry. Chcialbym, zeby byl to nastepca z Niemiec lub Holandii. Co do Smudy, nie jestem jego fanem, ale na sezon grany w calosci na wyjezdzie potrzebny jest trener z ulanska fantazja, moze wlasnie taki jak Smuda... typ swira.

Moja ocena Skorzy sie nie zmienia. Swietny czlowiek. Ale tutaj wszystko wskazuje na to, ze cykl dobiegl konca. Byc moze gdyby dysponowal 100% kadra z Boguskim, Gargula... Baszczem i przede wszystkim nie zlekcewazyl slabej Levadii to historia potoczylaby sie innym torem.

Sluchaj bracie po szalu. Mimo wszystko ja bym zostawil Skorze i dal mu czas chociaz do konca rundy kiedy wszyscy beda zdrowi(Boguski i Gargula). Wtedy wyrokujmy. Poza tym. Wole miec jednego dobrego trenera ktory dobrze prowadzi druzyne przez iles tam lat niz zmieniac go co chwile. Wlasnie tez przez takie myslenie jak tutaj przedstawiles jest rotacja trenerska. A ona nie ma sensu. Tym bardziej ze 2 a nawet 3 lata z jednym trenerem to w moim odczuciu zbyt krotki czas. Paradoksalnie teraz, ba nawet w przyszlych eliminacjach ligi mistrzow zmiana trenera moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Bo wtedy pilkarze odczuja ze moga robic co chca a i tak nic im sie nie stanie. Dlatego Mackowi Skorzy trzeba dac jeszcze jedna szanse i go zostawic na ten ostatni rok. Jesli wywalczy mistrzostwo trzecie z rzedu przedluzyc o kolejny rok kontrakt albo o dwa lata. Wtedy rozliczac.

P.S. To nie Maciek Skorza zlekcewazyl Lewadie. On nie gra na boisku i czasami trener swoje, a pilkarze swoje...

Heineken 26.07.2009 00:19

Mozna z roznej perspektywy patrzec na te sytuacje. Taki Juande Ramos swietnie radzil sobie w lidze z Realem ale w najwaznieszych meczach sezonu Real nawalil. Wisla zdobyla mistrzostwo ale polegla w pucharach mimo ze droba do LM latwiejsza tym razem. Skorza kurczowo trzyma sie JK mimo ze nasi bramkarze nie poczynili zadnych postepow. Inna sprawa ze o transfery to sie nigdy nie doprosil. (poza Kirmem). Zawsze oszczednosci i pilkarze za darmo. Gdyby przeprowadzili wiecej takich transferow i znacznie wzmocnili zespol, a mimo to bylaby lipa to dymisja na bank. Gramy jednak tym co mamy. To starcza na majstra i nie mozemy narzekac ze czasem byl fuks i bramki w koncowce. Gdybysmy mieli mocniejszy zespol o fuksach nie byloby mowy. Z levadia w Tallinie nawet na ciezszych nogach takie sytuacje sie wykorzystuje. Cwielong kompletnie nie nadaje sie nawet na poziom Ekstraklasy, jego inteligencja na boisku ogranicza sie do "biegnij do przodu", Lobodzinski nie potrafi grac 1 na 1 a przyspieszenie ma jak Fiat 126p, Pawelek ma zacme. Broziu nie ma lewej nogi, Jirsak dobrze wykouje tylko rzuty rozne, reszta nie czuje na sobie oddechu konkurentow, wiedza ze i tak zagraja bo nie ma dublerow. Transferowa bryndza. Ja bym dal Skorzy szanse, wzmocnil zespol istotnie i zobaczyl jak w takich komfortowych warunkach by sobie poradzil. Kolejna sprawa Cupial. ezeli prawda jest ze na bankiecie jechal po Skorzy jak po burej suce to jest po prostu jebusem, bo pokazal ze nie ma za grosz szacunku dla trenera, bo powinien z nim w pierwszej kolejnosci pogadac, zjebac go w praywatnej rozmowie a nie zaraz po meczu publicznie.

staszek2309 26.07.2009 00:24

Zwolnienie Skorży byłoby najprostszym rozwiązaniem, bo przecież łatwiej zwolnić jednego trenera, niż w ****u przegonić 20-stu grajków... Nie pieprzmy o złym przygotowaniu zespołu do sezonu, bo prawda jest taka, że - z całym szacunkiem dla tego zespołu - Levadię to Wisła powinna pyknąć nawet jeśliby grała z nimi mecz po miesiącu ciężkich treningów w górach... Odkąd pamiętam, to Wisła zawsze rozkręcała się pomału, za to w środku i pod koniec rozgrywek była nie do zatrzymania... Pewnie tak miało być i teraz, pamiętajcie, że liga gra do grudnia, a w planach były jeszcze puchary...
Wina za odpadnięcie z pucharów leży po stronie zawodników... Tylko i wyłącznie... Myśleli, że mecz im się sam wygra, a oni specjalnie się nie będą musieli przemęczać... A jak widmo klęski zajrzało im w oczy, to łydki się zatrzęsły i kompromitacja gotowa...:-/
Nie wiem, co będzie ze Skorżą, pamiętając to, jak Wisła postępuje z trenerami, to pewnie go wywalą... A szkoda... Owszem, Maciek robi błędy, owszem, nie jest nieomylny... Ale ten się nie myli, co nic nie robi... A narzekanie, że poza dwoma mistrzostwami Polski nic z Wisłą nie wygrał jest śmieszne... Legia, czy Lech za mistrzostwa oddałyby wszystkie te inne drobne trofea, to wam gwarantuje....
Jakiekolwiek będą losy Skorży w Wiśle, ma moje poparcie... I mam nadzieję, że zostanie i wypełni swój kontrakt do końca... Lepszego trenera w Polsce nie znajdziemy...

RAF 26.07.2009 00:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 768502)

P.S. To nie Maciek Skorza zlekcewazyl Lewadie. On nie gra na boisku i czasami trener swoje, a pilkarze swoje...

"To, że W odpadła, to błąd w sztuce trenerskiej. Wina spada na mnie, to moja odpowiedzialność. Biorę pełną odpowiedzialność za ten błąd. Piłkarze nie mogli dać z siebie więcej w tych meczach" Ponad to w ktoryms z wywiadow powiedzial ze przygotowywal druzyne na pozniejszy okres czasu..... Wg. mnie to tylko i wylacznie zlekcewazenie. Myslal ze tamci sa na tyle slabi ze ogra sie ich nawet bedac na zmeczeniu...... i w srodku przygotowan....

!!IRIVER!! 26.07.2009 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 768495)
[...]

Sam wywołałeś temat Kasperczaka. Też cenię fach jaki posiada, jakby nie patrzeć, czy to z zespołami z Afryki czy z Wisłą jakieś tam sukcesy miał. Jednak na ówczesny sukces Wisły składała się też praca poprzednich trenerów - Smudy i Lenczyka. To oni zbudowali niezwykle mocny fundament, który powoli zaczynał się przeradzać w całkiem ciekawy domek, jednak nagle coś się roz.......iło i wszystkie kondygnacje po kolei zaczęły się stopniowo rozpadać. Aż w końcu wyleciał mag Kasperczak. Jak się okazało niedawno - Kasperczak pozbierać się nie może. Autorytetu miał w Zabrzu chyba za grosz, bo skoro na trening musieli wkroczyć 'kibice' to nie można rzec, aby zawodnicy darzyli go jakimś ogromnym szacunkiem.

Wracając do Wisły - późniejsze zawirowania z wszelakimi Liczkami, Engelami, Okukami należy przemilczeć. W międzyczasie pojawił się mocny Petrescu, którego wywalili piłkarze, bo ich poczucie zajebistości było tak wielkie, że przecież zbyt długie pobieganie na treningu powodowało, że nie mieli siły na... 'sprawy prywatne'. W końcu przyszedł Skorża, którego tak strasznie na początku nie chciałem i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zdobyliśmy tytuł, później drugi, ale dla wiecznych malkontentów nadal jest źle. Pokonaliśmy też w międzyczasie Barcelonę, powalczyliśmy z będącym co prawda w słabej formie, ale jednak - Tottenhamem. W Polsce nie było na nas zespołu, ale w Europie niestety znów przyszła czarna rozpacz.

Czystkę w polskiej piłce, nie tylko w Wiśle, trzeba zacząć od betonu w PZPN, bo inaczej będziemy staczać się coraz niżej i niżej, aż dojdziemy do takiego poziomu, że kluby z miejsc 40-52 w rankingu będą cieszyć się, iż trafiły na polski klub.

royalmichael 26.07.2009 01:24

No to teraz nerwówka do poniedziałku.. chociaż po wypowiedziach Skorży wywnioskować można, że to koniec jego pracy w Wiśle :/ Jeszcze żeby przyszedł ktoś lepszy a my na to nie mamy kasy
Popełnił błąd ale się do niego przyznał i paradoksalnie teraz jest jeszcze lepszym trenerem niż był - człowiek uczy się na błędach, wyciągnie wnioski i będzie jeszcze lepszy. W Polsce nikogo lepszego nie znajdziemy a na dobrych zagranicznych nie ma kasy

Gwiaździsty 26.07.2009 09:46

Cytat:

Popełnił błąd ale się do niego przyznał
Ojej, no to dziękujemy, dziękujemy !

Jak widać wielu liczy na to, że rozmowa BC ze Skorżą w poniedziałek będzie wyglądała mniej więcej tak:

BC: Cześć Maciek, siadaj !
MS: Chciałem...przeprosić, za hańbę, którą okryła się Wisła na długie lata stając się obiektem drwin i żartów w całej Polsce, no i za stratę 2 mln. euro za które można byłoby dokonać dobrych transferów.

BC: Nie przesadzaj Maciek, nic się nie stało,to nie twoja wina, cygaro ?
MS: Yyyy, nie za bardzo wiem jak się posługiwać kalendarzem i przez to zaplanowałem tak trenningi, że zespół nie zdążył się przygotować na mecz z Levadią.

BC: Ależ nie bierz sobie tak tego do serca. Levadia to naprawdę znakomity zespół europejski. Niektórzy zawodnicy są tak świetnie opłacani, ze zarabiają nawet 2 tys. euro. miesięcznie. To zrozumiałe,że wynik dwumeczu był jedną wielką niewiadomą.
MS: No właśnie, mnie też zaskoczyli i moich zawodników też.

BC: Napijesz się whisky ? Tymi straconymi 2 mln. euro też się nie przejmuj. Phi, co to za pieniadze ? Prawda jest taka, ze w tej przegranej jest duża moja zasługa. Na mecze z Levadią nie kupiłem Ci do zespołu Ronaldo czy Teveza, ale ubiegli mnie ci z Realu i MC.
MS: No właśnie. Kim miałem grać ?

BC: Kupię ci dobry kalendarz z objaśnieniem, popytamy jak sie przygotować na dany termin i będzie dobrze.
MS: Czyli rozumiem, ze nadal mam pracować, przegrałem też Superpuchar ?

BC: No, oczywiście. Przecież do 100-tki, do której mam zamiar żyć moze w końcu doczekam się jakiegoś europejskiego sukcesu pod Twoim przewodem. Kibice Cię lubią. Gotowi są przez lata oglądać kolejne klęski wieżac, ze mają najlepszego trenera. A wiara jest przecież najważniejsza. A Superpucharem też się nie przejmuj. Nie podobał mi się wcale. Nawet ze srebra nie był.
MS: No to biorę się ostro do treningów !

BC: No, nie przesadzaj, że ostro. Bo piłkarze dostaną zadyszki i cię zwolnią sami.

Lechista69 26.07.2009 09:51

Smuda czekamy ! Tylko ty jesteś w stanie pokazać ofensywny styl drzemiący w Wiśle! :-)

jacek67 26.07.2009 10:36

wierzyc ? http://www.tsw.com.pl/index.php?dzial=news&id=5244

AYALA 26.07.2009 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacek67 (Post 768601)

nie dziwie sie że Pan Cupiał sie waha czy zwolnic Skorże bo doskonale sobie zdaje sprawe że nikogo lepszego w kraju nie znajdzie a na klasowego trenera z zagranicy klubu nie stac no chyba że na fachowców klasy Liczki.Co do Smudy to napewno fachowiec ale On nie potrafi drużyny przygotowac w zimie do rundy wiosennej.Zazwyczaj jego zespoły graja znacznie słabiej na wiosne i wtedy Franz tracił prace.

TommyTSW 26.07.2009 10:44

Smuda?? :D Przecież jego metody szkoleniowe to jakas jebana amplituda z dolu na góre i szybko na pysk bez wyjatku kazdy kto pisze ze Smuda to odpowiedni czlowiek na to stanowisko chyba interesuje sie pilka od kilku lat.......obecne przejecie Wisly przez Franza to gora srodek tabeli zwlaszcza ze wynajmujemy stadion gdzies na peryferiach kraju.....Smuda jest dobry by objal zespol w okresie przygotowawczym przed pucharami potem smialo mozna go wyjebac..
Skorża -ten czlowiek potrafi przygotowac druzyne na dluzszy okres (do rownomiernej gry) bez tego nie mamy szans na Mistrza wiec po co wogole poruszac watek pucharow...wyjebanie Macka spowoduje totalny chaos w tym zespole i nie ma co myslec nawet o LE

Wojtas 26.07.2009 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 768604)
nie dziwie sie że Pan Cupiał sie waha czy zwolnic Skorże bo doskonale sobie zdaje sprawe że nikogo lepszego w kraju nie znajdzie a na klasowego trenera z zagranicy klubu nie stac no chyba że na fachowców klasy Liczki.Co do Smudy to napewno fachowiec ale On nie potrafi drużyny przygotowac w zimie do rundy wiosennej.Zazwyczaj jego zespoły graja znacznie słabiej na wiosne i wtedy Franz tracił prace.



Cupial uczy sie na bledach.

Wie po eksperymencie z Liczką ze zmiana trenera ot tak,zeby cos na miesiac zmienc jest bez sensu.Ani to zadna jakosc ,tylko chwilowa wymiana ktora na dluzsza mete wiadomo jak sie z Liczka czy Okuka skonczyła.


Skorza to naprawde dobry fachowiec ,i zwyczjnie dobry czlowiek.Zawodnicy napewno sie z nim.My kibcie tez.
Wywalic Janasa ,Kaziemrskiego ,nad Bednarzem sie zastanowic.

St@chu 26.07.2009 10:57

Jakie uczy się na błędach? Radze pisać na ten temat za tydzień jak już wszyscy którzy mają polecieć ze stanowisk polecą...

I wtedy ewentualnie że ktoś się uczy lub nie na błędach...

fond 26.07.2009 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacek67 (Post 768601)

Co jak co ale ten portal to jest wysoce wiarygodny :lol: Transferów już ogłaszali co niemiara, podobnie jak pisali o negocjacjach do ostatniej chwili w sprawie transmisji z Estonii. Bajdurzenie w tym stylu to ja też mogę napisać.

-Goral- 26.07.2009 11:01

Wydaje mi się, że Skorża już nie dostanie szansy. Chodzi mi o szanse w Europie. Dalej będzie prowadził drużynę. Od wyników będzie zależeć czy zostanie do końca kontraktu, ale nie ma co liczyć, że Cupiał przedłuży kontrakt z Maćkiem.

pawelwislak 26.07.2009 11:01

Jak słyszę o powrocie Franza na R22 to mnie krew zalewa od czasu jak żyje ten pan był już u nas 2 razy i jak dla mnie to on nie jest jakiś wybitny jedyne co potrafi i czego mu odmowić nie można to dobre transfery ale po co nam smuda jak nie ma kasy na transfery bez sensu. Franz pokazał z lechem jak sie mistrzostwo zdobywa....

kubawislak 26.07.2009 11:17

W Polsce obecnie nie znajdziemy lepszego na miejsce Skorży... więc... I prawda jest taka, że chyba nikt inny od pamiętnych czasów nie miał u kibiców takiego poparcia.

bódyń 26.07.2009 11:21

W Polsce nie ale moze trener z zagranicy. Gdzie indziej sie sprawdzaja w innych dyscyplinach. Bo odpadanie z ogorkami sie znudzilo

tomasz_19 26.07.2009 11:33

wg mnie Cupiał nie znajdzie lepszego trenera na rynku... no chyba ze zagranicznym, no ale to jak wiadomo kosztuje, a na dzien dzisiejszy kasy niema... więc ja jestem spokojny o losy trenera Skorży! Jedyny ktory powinien poleciec to Kazimierski, bo na tym stanowisku potrzebujemy profesjonalisty!

IncognitoTSW 26.07.2009 11:39

Przegląd sportowy pisał, że [p Franku najpewniejszym kandydatem jest Orest ;p Kolejny raz

Selene 26.07.2009 11:45

Moim zdaniem powinien polecieć Kaźmierski i Janas. Od kiedy nie ma Blachy a jest Janas można powiedzieć że Wisełka zaczęła grać jakąś taką bardziej archaiczną piłkę. Nie wiem czy można to tak powiązać, ale wydaje mi się że tak właśnie było.
Ewentualnie można znależć jakiegoś piłkarza jak Petrescu, który dopiero rozpoczyna prawdziwą karierę trenerską, a już się gdzieś sprawdził(jak Perescu w Sportulu) ale to zawsze ryzyko.

Co do Bednarza to uważam, że oczywiście błędem było zatrudnienie Łoba w miejsce Kosy. Ale wtedy nawet mi się wydawało, że to może nie być zły ruch za tę cenę.
No i za Jirsaka przepłacenie 300tys Euro, ale pamiętajmy po ile było wtedy Euro!! Chyba ok 3,3złotego. Więc to nie aż taka wpadka.
Niedzielan też wpdaka, ale to przez kontuzję.
Z Matusiakiem nikt się nie spodziewał.
No za wpadkę można też uznać Lewandowskiego, ale z góry Bednarz był na straconej pozycji bo ten chciał grać w Amice.
A za to sprowadził Kirma, Alvareza, Diaza, Ćwielonga(mówcie co chcecie, ale na ławkę nie jest zły, a to że kontuzjowany Boguski i musi grać w podstawowym to inna sprawa), Marcelo, solidnego Singlara.

Oczywiście można mu zarzucić że nie sprowadził wcześniej Kirma, Alvareza itp. Ale pamiętajmy, że po pierwsze musiał mieć akceptację, po drugie ci piłkarze też musieli podjąć decyzję i wcale nie tak późno się zdecydowali na grę w słabej polskiej lidze.

Transfery raczej lepsze niż Mielcarskiego. Moim zdaniem jednak Bednarz sprowadza piłkarzy z potencjałem, a to najważniejsze. A że czasami piach grają?

nesta 26.07.2009 11:47

Do kolegi (sry nie pamietam nicka), ktory napisal, ze Smuda nie chcial Stlica... Byc moze, nie znam tej sprawy. Pomijajac juz to, ze Serb nic wielkiego poza jednym sezonem nie pokazal to podczas gdy Bednarz, Urban i Trzeciak zastanawiali sie czy warto inwestowac w Lewandowskiego, Smudzie wystarczylo 20 min, jak sam mowil, aby zobaczyc, ze to material na swietnego napastnika.

Kolejna rzecz to rozumiem glosy za pozostawieniem Skorzy, ale tez nie przesadzajcie w druga strone, robiac z niego jakiegos Boga.. Jest jednak troche rzeczy, ktore moglyby funkcjonowac lepiej, jak chociazby stale fragmenty gry. Naprawde majac takich zawodnikow do walki w powietrzu jak Marcelo i Glowacki, zagrozenie po rzutach roznych czy wolnych jest bardzo niewielkie, a wszystko opiera sie na banalnym schemacie czyt. wrzuc na Marcelo.
Mecz z Tottenhamem, to niestety rowniez porazka Skorzy, do ktorej zreszta sam sie przyznal, mowiac, ze podejscie mentalne do przeciwnika bylo zle.

Selene 26.07.2009 12:29

Zastosowałbym powyżej wymienione zmiany + każdy mecz o życie. Strata punktów oznacza zwolnienie. Z drugiej strony powiedzmy sobie szczerze- z każdym tygodniem będzie trudniej namówić innego trenera do przyjścia.

Jeżeli chodzi o wymienianych trenerów to tak:

Michniewicz- trochę chłopek roztropek, w dodatku zkonfliktowany z Łobodzińskim, ze Steuaą pokazał na co go stać. Moim zdaniem odpada, jeszcze nam nasprowadza swoich Golińskich Miguelów itp... Nie dziękuję.
Smuda- tak, ale przed zatrudnieniem zapytałbym go co sądzi o poszczególnych piłkarzach. Np. Diaz, Pi. Brożek, Małecki, Alvarez, Kirm. Wydaje mi się, że to byłoby kluczowe żeby Smuda widział miejsce w kadrze dla tych piłkarzy, bo na innych nas stać nie będzie. Jeżeli nie widzi no to kiepska kandydatura. Smuda zapewne chciałby grać 451 z podwieszonym Boguskim. Jak wiadomo Smuda lubi ostatnio grać zagęszczonym środkiem więc ostatecznie pewnie wyglądałoby to tak:
Pawełek- Alvarez, Marcelo, Głowacki, Pi.Brożek(Diaz), Kirm, Sobolewski, Jirsak, Garguła, Boguski, Brożek.

Atutem jest że Smuda potrafi znaleźć napastników do swojego systemu. Chociaż np. skreślenie Micańskiego uważam za przedwczesne, chociaż niewątpliwie to słabszy napastnik od Lewandowskiego i Regnifo.

Lenczyk- to raczej opcja przejściowa- raczej bym nie ryzykował.

skeba 26.07.2009 12:30

Cytat:

300tys Euro
Dzięki tak w ogóle za bana, nawet nie wiem za co.
Na Jirsaka wydaliśmy 700 tys euro i są to pieniądze wyrzucone w błoto.
Nie mamy klasowego ofensywnego pomocnika.
Napastnik - ? Tęsknię za duetem Frankowski - Zurawski.
Cwielong - Przypomina mi się Brożek, tylko co z tego, jak Cwielong nie wykorzystał zadnej sytuacji. Zawsze musi wywrócić się, albo podjąc złą decyzję, parodia.

Nie mozna winic SKorżę, koleś ma jednego napastnika, który chyba od paru ladnych godzin bramki nie zdobył i Cwielonga, który powinien biegać po 1 ligowych boiskach.

Selene 26.07.2009 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 768703)
Dzięki tak w ogóle za bana, nawet nie wiem za co.
Na Jirsaka wydaliśmy 700 tys euro i są to pieniądze wyrzucone w błoto.
Nie mamy klasowego ofensywnego pomocnika.
Napastnik - ? Tęsknię za duetem Frankowski - Zurawski.
Cwielong - Przypomina mi się Brożek, tylko co z tego, jak Cwielong nie wykorzystał zadnej sytuacji. Zawsze musi wywrócić się, albo podjąc złą decyzję, parodia.

Nie mozna winic SKorżę, koleś ma jednego napastnika, który chyba od paru ladnych godzin bramki nie zdobył i Cwielonga, który powinien biegać po 1 ligowych boiskach.

No nie wiem. Ja uważam, że przepłaciliśmy 300tys Euro, bo przy trenerze który by na niego więcej stawiał, napewno 400tys Euro ten chłopak jest wart.

Wydaje mi się, że Cupiałowi się uda namówić Smudę, bo takich propozycji jak z Wisły się nie odrzuca. Mam tylko nadzieję, że Smuda postawi warunek, że mu nie sprzedadzą nikogo.
Myślę że Smudzie ta kadra mogłaby podpasować, bo to piłkarze naprawdę nieźli, łącznie z Kirmem i Alvarezem.
Moim zdaniem na 90% w poniedziałek Smuda obejmie drużynę.

eMTe 26.07.2009 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 768703)
Dzięki tak w ogóle za bana, nawet nie wiem za co.
Na Jirsaka wydaliśmy 700 tys euro i są to pieniądze wyrzucone w błoto.
Nie mamy klasowego ofensywnego pomocnika.
Napastnik - ? Tęsknię za duetem Frankowski - Zurawski.
Cwielong - Przypomina mi się Brożek, tylko co z tego, jak Cwielong nie wykorzystał zadnej sytuacji. Zawsze musi wywrócić się, albo podjąc złą decyzję, parodia.

Nie mozna winic SKorżę, koleś ma jednego napastnika, który chyba od paru ladnych godzin bramki nie zdobył i Cwielonga, który powinien biegać po 1 ligowych boiskach.

Mamy, lecz jest on teraz w gabinecie Urbana.

Ta opcja z zagęszczonym środkiem to właśnie takie ustawienie jakiego oczekiwałem od trenera Wisły z naszą kadrą (Kirm - Jirsak do czasu powrotu Garguły i Ćwielong na lewej bo to nie jest napastnik). Bo gra dwoma defensywnymi pomocnikami... No sorry, ale jak nie mamy drugiego klasowego napastnika to to jest porażka... Wypróbowałbym wcześniej Ćwielonga w środku jako typowego ofensywnego pomocnika - po wczorajszym meczu mam pewne przeczucia, że to mogłaby być jego pozycja. Nie wiem czym one są umotywowane, może coś zauważyła moja wyobraźnia co oczy przeoczyły.

PS Jeszcze chciałbym wiedzieć na co stać naszych młodych tak naprawdę. W meczu z Ruchem jeżeli będziemy prowadzili 2:0 to można wypróbować kogoś z: Mączyńskiego w środku, czy Burligę na prawej pomocy, albo Leszczaka wprowadzić za Ćwielonga... Oni muszą się ogrywać bo co będziemy ich wprowadzać do zespołu w wieku 25 lat? To już będzie zdecydowanie za późno : /

kreseq 26.07.2009 12:45

Zwolnia trenera przed samym startem ligi wiedzac ze nie stac ich na zagranicznego treneiro a w Polsce same cieniasy? Jesli tak to uznam ze ktos powinien dac sobie luz ze sponsorowaniem klubu, nie wspominajac juz o znajomosci przez taka osobe realiow pilki made in Poland.Nauka na bledach....o to tez posadzac nie bede.
Pilkarze daja dupy i olewaja przeciwnikow nie pojmujac ze sami sa ogorkami.

Liczka czy tam inny Okuka mowil ze z chacia by wrocil do Polski....no w sumie to jedyny zagraniczniak ktory moze by sie skusil prowadzic cokolwiek w tej zenujacej lidze.

Lemur 26.07.2009 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Selene (Post 768701)
Zastosowałbym powyżej wymienione zmiany + każdy mecz o życie. Strata punktów oznacza zwolnienie. Z drugiej strony powiedzmy sobie szczerze- z każdym tygodniem będzie trudniej namówić innego trenera do przyjścia.

Jeżeli chodzi o wymienianych trenerów to tak:

Byle nie Lenczyk - to trenerski dinozaur, nie mający pojecia o nowoczesnej piłce nożnej i myślący kategoriami sprzed wielu lat.

Lepszego od Skorży trenera możemy znaleźć tylko zagranicą - ale wątpliwie, aby w dobie budżetowych cięć zatrudnienie kogoś takiego wchodziło w grę.

Z krajowych kandydatów obecnie jedynie Smuda dawałby jakieś nadzieje, że nie będzie dużo gorzej - dzięki podobno dobrym kontaktom z Cupiałem może też udałoby mu się uchronić drużynę przed drastycznym osłabieniem. Trenować potrafi przyzwoicie, umie też "wyznać się" na danym zawodniku.

Wszelcy Michniewicze, Stawowi, Płatkowie, Chojnaccy,Kaczmarki czy inne wynalazki to tylko ogromny krok wstecz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl