Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

p e t e r 20.06.2009 19:54

Alan Turing - angielski matematyk, kryptolog, twórca pojęcia maszyny Turinga i jeden z twórców informatyki.

puchaty1906 20.06.2009 19:59

Bingo. p e t e r jedzie dalej.

p e t e r 20.06.2009 20:07

Kto to?

http://i39.tinypic.com/2yys8l1.jpg

---
wienek - dobra odpowiedź. Dopowiem, że najsłynniejsze dzieła Wellesa to Obywatel Kane, film, który zarówno wyreżyserował, jak i zagrał w nim tytułową rolę.

wienek 20.06.2009 23:45

kurde, dawno mnie tu nie było, widzę, że zagadki mają się bardzo dobrze, a to sobie zgadnę :)

George Orson Welles, amerykański reżyser, producent, scenarzysta i aktor filmowy.

taaak Obywatel Kane, dobry film :)

moja zagadka, coś mi się kołacze, że już nazwa była wymieniana w tym temacie, ale fotki chyba nie było...
no więc co to takiego ?

http://img200.imageshack.us/img200/984/obrazek124.jpg

Krissu 21.06.2009 00:06

Pomnik upamiętniający Williama Wallace'a w Stirling, w Szkocji.

wienek 21.06.2009 00:07

Krissu, czy nie powinieneś już dawno spać :P

Krissu 21.06.2009 00:09

Obudził mnie zew zagadek.

Kto jako pierwszy wprowadził święto o nazwie Juwenalia?

edit
Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 748531)
Przeciez ma w podpisie ze nie spi tylko czuwa :D

O właśnie!

orzeu 21.06.2009 00:10

Przeciez ma w podpisie ze nie spi tylko czuwa :D

puchaty1906 21.06.2009 00:29

Krissu, w odpowiedzi - Rzymianie?

Kobieta_Wislak 21.06.2009 00:32

Juwenalia - to były igrzyska w starożytnym Rzymie :-)

Krissu 21.06.2009 00:53

Ech no niby Rzymianie.

Ale chodziło mi konkretnie o osobę.

Ale niech będzie. Na dziś kończę czuwanie.

BTW.
To był Neron.

WISŁAZWE 22.06.2009 14:31

Kto teraz leci z zagadką??

Maciejj 22.06.2009 16:35

niech ktoś wrzuci cokolwiek;)

WISŁAZWE 22.06.2009 18:03

Skoro nie ma chętnego to ja zadam,...
Co to za pan?? Co zrobił?? Kim był ??
http://i43.tinypic.com/2nkjvnn.jpg

wienek 22.06.2009 19:47

Fritz Haber, urodzony we Wrocławiu,chemik niemiecki pochodzenia żydowskiego, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1918 r.,
W latach 20. XX wieku opracował produkcję Cyklonu B, który chociaż początkowo był przewidziany jako środek do dezynfekcji i dezynsekcji, został zastosowany przez hitlerowców w komorach gazowych podczas drugiej wojny światowej. Po dojściu Hitlera do władzy w 1934 (inne źródła w 1933?) ze względu na pochodzenie zmuszono go do emigracji. Fritz Haber wyjechał najpierw do Wielkiej Brytanii, a potem do Szwajcarii, gdzie wkrótce zmarł na zawał serca. Już po jego śmierci, w czasie wojny wielu krewnych Habera trafiło do obozów koncentracyjnych i zostało zamordowanych za pomocą jego wynalazku.

Czy Krissu czuwa ?? to gdzie to ?

http://img30.imageshack.us/img30/2831/obrazek126.jpg

może po tej fotce będzie łatwiej

http://img30.imageshack.us/img30/1748/obrazek125.jpg

Krissu wstawaj, miałeś czuwać, Wisła nie śpi )

Ela 23.06.2009 05:27

W zastępstwie Krissa
Tallin


A to co za miasto ? :

http://img132.imageshack.us/img132/7116/111sjc.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/3154/222zbn.jpg

pio 23.06.2009 06:50

Bamberg – miasto na prawach powiatu w Bawarii, nad rzeką Regnitz

panorama jakiego miasta?

http://i43.tinypic.com/2yo72bk.jpg

puchaty1906 23.06.2009 08:39

Trondheim?

pio 23.06.2009 16:52

Kraj się zgadza, natomiast miasto z zagadki leży zdecydowanie bardziej na północ
....o tak na północ :)
http://i44.tinypic.com/34gvdie.jpg

Maciejj 23.06.2009 17:00

przełęcz
góry
noc polarna
Narvik?

pio 23.06.2009 17:36

to była podpowiedź do zagadki powyżej,
tak jest to noc polarna, ale miasto to nie Narvik ;)

WISŁAZWE 23.06.2009 19:16

Harstad. :)

pio 23.06.2009 19:24

pudło, ale region ten sam :)

tak, to jest Tromso ;)

WISŁAZWE 23.06.2009 19:30

Tromso
Jestem pewny
Więc zadaje :D
-------------------------------------------------

Co to za miejsce i z czego zasłynął ów obiekt

http://i43.tinypic.com/x5ywdx.jpg

pio 23.06.2009 19:49

zabytek grupy 0, pierwszy na świecie most spawany :>?
projekt prof. Stefana Bryły, rok budowy 1929

Maciejj 23.06.2009 19:53

most nad słudwią?

WISŁAZWE 23.06.2009 19:53

Tak jest :D szybko łatwo i przyjemnie lecisz z zagadką...

Oczywiście pio zadaje.

pio 23.06.2009 20:38

co to, gdzie to :)?
http://i42.tinypic.com/24orlz4.jpg

podpowiedź: pępek świata

WISŁAZWE 23.06.2009 20:45

Już wiem Cuzco - Plaza de Armas

pio 23.06.2009 20:54

pierwsza odpowiedź błędna wyedytowana na dobrą ;) jedziesz dalej :)

WISŁAZWE 23.06.2009 21:01

Co to za miejsce...??
http://i41.tinypic.com/2pziey9.jpg

puchaty1906 23.06.2009 21:14

No to pierwszy strzał: wjazd na mont ventoux?

Uran235 23.06.2009 21:15

Przełęcz Stelvio?

wisl@k_TS 23.06.2009 21:17

Trasa Transfogarska

WISŁAZWE 23.06.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puchaty1906 (Post 750529)
No to pierwszy strzał: wjazd na mont ventoux?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 750532)
Przełęcz Stelvio?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 750533)
Trasa Transfogarska


Nie ale jesteście bardzo blisko :D

No wisl@k_TS trochę dalej :)

puchaty1906 23.06.2009 21:26

Przełęcz Simplon?

WISŁAZWE 23.06.2009 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez puchaty1906 (Post 750549)
Przełęcz Simplon?

Blisko blisko...

puchaty1906 23.06.2009 21:32

Przełęcz Św. Bernarda

Uran235 23.06.2009 21:32

Przełęcz Galibier? Jak nie to daj jakąś podpowiedź, bo krętych dróg w Alpach jest pod dostatkiem :P .

wisl@k_TS 23.06.2009 21:34

Może Przełęcz Col Agnel?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl