Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w Pucharze Polski 2010/2011 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7567)

Maciek#10 02.03.2011 19:30

Pisanie, żeby "nie panikować", "nie dramatyzować" ect. jest kompletnie bez sensu. Co wczoraj oglądaliśmy jeśli nie dramat? Małecki schodzi z boiska i mówi "kompromitacja". Ma rację!
I mam nadzieję że miał na myśli również swój występ.

Jesieni nie ma sensu oceniać i do rundy jesiennej nie powinniśmy porównywać bieżących meczów, bo wtedy był zamęt organizacyjny i niezgrana kadra. Ale już do sparingów śmiało można nawiązać. I, tak jak w sparingach, wczoraj było widać coś, co bardzo w....*a mnie i nie tylko mnie od dłuższego czasu - że widać możliwości, że drużyna na moc i wszystko jest pięknie... Tylko zamiast strzelać bramki, dostaje dzwona za dzwonem.

Maaskant zmienia Wisłę na lepsze, ale nie wszyscy w drużynie chcą iść tą drogą.

Czeka nas jeszcze dłuuuga droga by zobaczyć Wisłę, której będziemy pewni ;] a póki co, nie sposób wynotować parę kłujących rzeczy:

BUNOZA. Bunoza czyli: idiotyczne faule, złe decyzje. I głupota - jak można tak zlekceważyć wykonanie rzutu wolnego z 18 metrów w sytuacji gdy drużyna nie stworzyła przedtem ŻADNEJ sytuacji bramkowej? Ten strzał to kompromitacja, żenada.

Jaliens słaby technicznie.

Garguła też zagrał piach, ale z nim chyba akurat za bardzo jedziecie... Jesienią pokazał że nie zapomniał jak się gra i skoro Łobo dostaje szanse od 4 lat to on może dostać jeszcze kilka.

Małecki oczywiście uprawia sport indywidualny.

KIRM. D R A M A T
W systemie 1-4-3-3 skrzydłowi strzelają najwięcej bramek. Powinni być SKUTECZNI. A skuteczność to ostatnie co można zarzucić Kirmowi. I w sytuacjach stuprocentowych i ogólnie w grze.

I na koniec:
Macieju Żurawski!
Ratuj swój honor!!!

Wojtas 02.03.2011 20:28

Ja tam nie panikuje ,bo ta druzyna potrzebuje jescze czasu na dotarcie sie i dobrze ze taka porazka trafila sie nam teraz.Zespol "zareaguje" i dostanie nauczke co znaczy podejscie przed meczem "a jakos to bedzie".

I jescze takie wnioski

plusy
-bramkarz Pareiko-znalezlismy go jakies 2 lata za pozno,super zawodnik

-Melikson-to bedzie mozg,i wokol niego budwac taktyke na mecz

-Chavez-solidny ,warto by go chyba wykupic

Minusy
Jaliens-mam nadzieje ze to tylko zle poczatki,bo gra zle ,ale miejmy nadzieje ze sie wyrobi

Kirm-niewiem czemu ale on zawsze albo zle poda albo o jedo temp spozniony.Ciagle nie moze mnie jego gra przekonac.

Gargula-sory ale za taka kase taka gra to wstyd.

Zuraw-ze wzgledu na szacunek dac mu jakas prace w klubie,scouta czy kogos takiego.

spinna 02.03.2011 23:20

galeria zdjęć;
http://kiks.tv/2011/03/galeria-wisla...lsko-biala-pp/

crux.a 03.03.2011 07:55

Byłem. Widziałem. Ochłonąłem. Na boisku najlepszy Pareiko. W pomocy najlepszy Sziwakow, szukający gry, zazwyczaj dobrze ustawiony, agresywny. Garguła - jego przeciwieństwo - uciekał od gry, nie miał ani jednego kreatywnego podania. Nie chcę go więcej oglądać, jego gra była żenująca. Kirm i Małecki chaotycznie, ten drugi nieco lepiej. Sobolewski - niestety - w takiej formie nie zasługuje na pierwszy skład. W obronie Jaliens fatalnie, Chavez bardzo przyzwoicie, Paljić - kto wie, czy nie najlepszy w tej formacji. Osobna kwestia to Bunoza. W moim przekonaniu zagrał całkiem niezły mecz. Rozumiem, ze wszystkich denerwują jego kilkudziesięciometrowe przerzuty, ale zauważcie, że to on najczęsciej wyprowadzał piłkę z obrony i że najczęściej nie miał komu podać, bo Garguła albo stał w miejscu, albo człapał w tempie nordic walking. Bramka padła w wyniku kilku błędów: straty i skandalicznego odpuszczenia Łobodzińskiego (za takie coś powinna byc kara finansowa ekstra), przegranego przez Jaliensa (chyba) pojedynku przy linii i złego ustawienia obrony. Obrony, nie tylko obrońców. Wydaje mi się, że zabrakło asekuracji ze strony defensywnych pomocników.
"Gry" w "ataku" sobowtóra Macieja Żurawskiego nie skomentuję.

yogul 03.03.2011 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1058883)

Zuraw-ze wzgledu na szacunek dac mu jakas prace w klubie,scouta czy kogos takiego.

kiedyś myślałem o nim jako o trenerze napastników, teraz już wiem że to było by bardzo nie trafne

arti 03.03.2011 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1058847)
Nie ukrywajmy, rozgrywki o PP to ani prestiż ani kasa. Nic co sprawiałoby, że czołowe drużyny ekstraklasy wypruwałyby sobie żyły, walcząc o zwycięstwo. To dlatego Wisła zdobyła puchar po raz ostatni 8 lat temu. Takie podejście nie jest również nic nadzwyczajnym w skali światowej... W wielu krajach, często czołowe kluby grają na pół gwizdka z teoretycznie słabszymi przeciwnikami i "sensacyjne" wyniki się zdarzają. I tyle... Dziwi mnie, że jeden gówniany meczyk o nic wywołuje takie emocje. Nie jest, to oczywiście powód do dumy, ale do histerycznych reakcji jak wielu przypadkach powyżej, również nie.

Możemy się wywalić na Legii, Amice, Jadze... równa walka i wtopa - tak bywa, to rozumiem.
Jednak z jakichś powodów jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w ekstraklasie i dlatego powinniśmy rozwalić drużynę z 1 ligi, zwłaszcza u siebie. Nie widzę usprawiedliwienia dla wyjścia i olania tego meczu. Aczkolwiek tj. dwumecz i można go rozstrzygnąć na swoją korzyść w BB - jeśli stanie się inaczej to znów sie ośmieszymy...

it 03.03.2011 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1059018)
Bramka padła w wyniku kilku błędów: straty i skandalicznego odpuszczenia Łobodzińskiego (za takie coś powinna byc kara finansowa ekstra), przegranego przez Jaliensa (chyba) pojedynku przy linii i złego ustawienia obrony. Obrony, nie tylko obrońców. Wydaje mi się, że zabrakło asekuracji ze strony defensywnych pomocników.

Nie tak do końca. Łobodziński stracił piłkę niemal pod polem karnym przeciwnika, przy nieudanej próbie klepki z Meliksonem. Próbował ją odzyskać wślizgiem - nieskutecznie. Potem podnosił się dość wolno, fakt, ale nie nazwałbym tego skandalicznym odpuszczeniem. Akcja była prowadzona na tyle szybko, że i tak by nie zdążył nic zrobić.
Gorzej, że pojedynek już blisko linii środkowej boiska przegrał Jaliens, w wyniku czego poszło dobre podanie do napastnika. To było kluczowe w tej akcji.
Ale moim zdaniem największą winę przy bramce ponosi jednak Bunoza, który źle się ustawił. Widać zresztą było, że bardzo duże pretensje ma o to do niego Paljic.
Przy czym rzeczywiście Bunoza zagrał w tym meczu wcale nie najgorzej, jednak bramka obciąża głownie jego.

Co do reszty wniosków - zgadzam się.

herkules 03.03.2011 11:51

podręcznikowy przykład zlekceważenia przeciwnika

wolfy 03.03.2011 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1059084)
Przy czym rzeczywiście Bunoza zagrał w tym meczu wcale nie najgorzej, jednak bramka obciąża głownie jego.

Skąd ja to znam? Parafrazując klasyka: dobry obrońca, tylko co chwila bramkę zajebie.

Dziwią mnie tytuły o "Sensacji w Krakowie", bo mnie fakt, że nasze gwiazdy olały mecz z teoretycznie słabszym przeciwnikiem jakoś nie szokuje. W szoku byłbym, gdyby zagrali z zębem, gdyby się postarali - nie dlatego, że muszą się zrehabilitować za wcześniejszą kompromitację, tylko - tak z poczucia przyzwoitości, uczciwości wobec pracodawcy.

Mecz zlekceważył też Maaskant wystawiając klub emeryta i rencisty na kluczowych pozycjach, ale akurat on może się usprawiedliwić nieznajomością realiów. No bo tak na chłopski rozum: wystawiasz zawodników dotąd grzejących ławkę, więc liczysz że będą walczyć, starać się - choćby dla siebie, żeby poprawić notowania u trenera, wygryźć kogoś ze składu. Tak?
Nie.

W tym momencie skreśliłem już Gargułę. Nie dlatego, że jest marnym piłkarzem, ani - bo jest bez formy. Nie. Skreśliłem go, ponieważ jest mentalnym złamasem, jak Łobodziński. W dupie ma kibiców przychodzących na mecz, płacących za bilety - on ma tylko swoje wytruchtać. Brak mu wstydu i ambicji. Niech spierdala.

pabloo 03.03.2011 13:08

Czy wybieracie sie do BB??? pewno biletów nie dostaniecie ale moge wam poslac film gdzie stać i jak wygląda perspektywa oglądania meczu zza ogrodzenia.

Kurz 03.03.2011 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1059094)
Mecz zlekceważył też Maaskant wystawiając klub emeryta i rencisty na kluczowych pozycjach, ale akurat on może się usprawiedliwić nieznajomością realiów. No bo tak na chłopski rozum: wystawiasz zawodników dotąd grzejących ławkę, więc liczysz że będą walczyć, starać się - choćby dla siebie, żeby poprawić notowania u trenera, wygryźć kogoś ze składu. Tak?
Nie.

Cytat z Maaskanta:

- Nigdy nie wystawiam indywidualnych ocen. Trochę jednak dziwi mnie fakt, że dałem kilku piłkarzom możliwość udowodnienia swojej przydatności do zespołu, a oni z niej nie skorzystali - mówił Maaskant.

AS82 03.03.2011 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1059174)
Cytat z Maaskanta:

- Nigdy nie wystawiam indywidualnych ocen. Trochę jednak dziwi mnie fakt, że dałem kilku piłkarzom możliwość udowodnienia swojej przydatności do zespołu, a oni z niej nie skorzystali - mówił Maaskant.

Zaraz sie pewnie stanie z Maaskantem to samo co bylo z Petrescu czyli "zwolnia" go pilkarze

19TSP95 03.03.2011 17:17

wracając do wtorkowego meczu to mozna tylko tyle powiedziec ze nasza gra była fantastyczna i choć jest radość ze zwyciestwa na obcym terenie to pozostaje leciutki niedosyt ze wynik jest tak mały w stosunku do tego co graliśmy ;]

PS. rozumiem wasze zażenowanie z tego ze dostaliscie baty od 1 ligowca ale niektore komantarze mogliscie sobie darowac... ;]

FraMat 03.03.2011 17:23

dostałes ostrzeżenie. Rozumiem Twoja radość. W końcu nie każdy ma szanse zagrac z Wisłą, ale pisanie o batach prosi sie o bana

Zienczuk8 03.03.2011 19:23

bedzie wyjazd do Bielska czy dalej nie wpuszczają tam gości?

Shifty Powers 04.03.2011 16:53

Jak chcecie wpaść do Bielska to musicie sobie kupić bilety w własnym zakresie... Przedsprzedaż rozpoczyna się od pon.7 marca...

Wojtas 04.03.2011 17:34

Widze ze media juz zakończyły ten dwu mecz i to Podbeskidzie zagra dalej.

No coz,moze cos przeoczylem,ale jest chyba jeszcze rewanz.

w sumie taki szczegół ale co tam,nic istotnego a przewaga Podbeskidzia to az jedna bramka.

sovinho_02 05.03.2011 12:18

Nie wie ktoś może gdzie będzie finał PP ?

murray 05.03.2011 12:24

Zależy kto będzie grał w finale.
Mam tylko nadzieję, że nie będzie gdzieś w jakiś Kielcach, Lubinie czy innym Bełchatowie.

anthony09 05.03.2011 12:28

Ale jaja byłyby gdyby był w Krakowie, na Cracovii i grała Wisła - Lech :D

Vuko 05.03.2011 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1060241)
Ale jaja byłyby gdyby był w Krakowie, na Cracovii i grała Wisła - Lech :D

A zwycięską bramkę strzelił Melikson.

QBAS 05.03.2011 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vuko (Post 1060277)
A zwycięską bramkę strzelił Melikson.

A puchar wręczałby Majchrowski z Filipiakiem

murray 05.03.2011 13:55

A potem zobaczylibyśmy Gremliny tańczące pod rękę ze Smurfami na podwójnej tęczy.

koniak 05.03.2011 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1060238)
Zależy kto będzie grał w finale.
Mam tylko nadzieję, że nie będzie gdzieś w jakiś Kielcach, Lubinie czy innym Bełchatowie.

Kielce czy Lubin to bardzo dobre miejsce na finał, szczególnie dla nas. Nie wiem na jakiej podstawie porównujesz je z Bełchatowem.

saklak1906 05.03.2011 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19TSP95 (Post 1059282)
to pozostaje leciutki niedosyt ze wynik jest tak mały w stosunku do tego co graliśmy ;]

]

To sie nazywa FUKS, przyjechaliscie udalo sie wam wygrac bo Was nasi olali cieplym moczem i sie jaracie jak malpa z banana.
Drugi raz wam to nie wyjdzie, w Warszawie na Konwiktorskiej juz tez swietowali awans i sie zdziwili.

aNouc 05.03.2011 19:34

Ale wy marudzicie, zrozumiałbym gdyby Wisła grała w piłkę..ale ona nie grała w tym meczu w piłkę. Podbeskidzie się jara to zrozumiałe ale kazdy kto ma mózg i oczy widział że Wisła nie grała. Oleją zapewne i drugi mecz. nie powinni tego robić ale Maskaant najwyrażniej nie potrafi ich zmobilizować do grania z Podbeskidziami i innymi.

WiślakMyślenice 05.03.2011 19:37

Cytat:

anthony09 napisał(a):http://wislakrakow.com/forum/images/...s/viewpost.gif
Ale jaja byłyby gdyby był w Krakowie, na Cracovii i grała Wisła - Lech :D
A zwycięską bramkę strzelił Melikson.
Dodajmy jeszcze śpiewającego Maleńczuka, hanuke, wspólne modły przed meczem, a w przerwie można by było wygrać garnki i inny sprzęt AGD.

Rozdupcacie system.

pabloo 06.03.2011 17:45

Macie tu link do widoku zza ogrodzenia . Bielsko Nie przyjmuje kibiców drużyn przyjezdnych . Nie ma wybudowanej jeszcze pierwszej trybuny wiec widok od ulicy PCK to okolo 200-300 metrów chodnika i widok na całe boisko zza bramki jest tam mały plot i myślę ze z oglądaniem meczu nie będzie większego problemu od ulicy Żywieckiej już jest mniej ciekawie . Wiec zapraszamy.
http://www.youtube.com/watch?v=uf380UXjyRU

gypsy 06.03.2011 17:57

Zawsze chłopaki mogą przyjechać do Bielska incognito, i kupić bilet, tak jak to zrobili kibice TSP na R22 ;) Myślę, że nie byłoby chyba z tym problemu, tylko musieliby się wcześniej przejechać do B-B, żeby ten bilet kupić, bo pewnie w dniu meczu już nie będzie.

pabloo 06.03.2011 18:03

No tak dokładnie ale u nas robią problemy wieczne z kupnem sekretarki są na tyle już sprytne ze patrzą na meldunki:) . Pierwszeństwo maja ci co kupili karnety i to juz ponad połowa miejsc sprzedanych jest (3150 full stadion) a reszta idzie jak gorące bułki w pakietach czyli Puchar + jeden mecz ligowy. W dniu meczu na bank biletów nie będzie. Wiec puki co perspektywa oglądania z poza stadionu tylko http://www.youtube.com/watch?v=uf380UXjyRU


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl