Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Socios (komentarze, propozycje itp) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9985)

Tonamini 23.07.2018 21:28

Myślę że wszelkie podpisywania papierków mija się z celem. Duża ilość osób najzwyczajniej w świecie tego nie podpisze, bo A nie będzie chcieć, B nie będzie ich fizycznie w Krakowie (ktoś chcę się zająć wysyłką i składowanie papierków?)

Dla mnie jedyne dobre rozwiązanie jest oparte na serwisie internetowym. Dajmy na to serwis sprawdza czy członek dokonał wpłaty w ostatnich 3 miesiącach:

TAK - Okej głosuj w serwisie/na stronie

NIE - Nie głosujesz

W zależności od ilości przelanych pieniążków tutaj mamy moc / ilość głosu|ów

POTRZEBUJEMY:

Statut - Tak jak pisał poprzednik, możemy wzorować się na Górniku.
Konto w banku
Ustalić wysokość składek - 50/100/200 będzie idealnie. Myślę, że na początek warto sobie odpuścić wszelkie podziały jeśli chodzi o członkostwo, a wraz z czasem powoli wprowadzać pewne przywileje, wraz z dogadaniem się z klubem w sprawie np zniżek.

Pare osób które będą zarządzać kontem, jak i również pełnić funkcję reprezentatywną.

Strona internetowa wraz z serwisem do głosowania (Apka mobilna?), w którym każdy będzie mógł zagłosować, oraz dodać propozycje na co mają pójść pieniądze (np. szkółka, bezpośrednio dla konta Wisły, dług wobec miasta)

Co w następstwie:

Dogadanie się z klubem, gdzie okaże dowód że pieniążki rzeczywiście poszły na konto.

Poza dywagowaniem, czy myślicie że realne jest aby w końcu z samych słów przejść do czynów? Prawda jest taka, że jeśli ktoś się za to porządnie nie weźmie to zawsze będą słowa sprzeciwu, oraz komuś coś będzie nie pasować :)

Działać nie gadać! Ja się zgłaszam na ochotnika, urodzonym przywódcą nie jestem, ale pomocą służę.

czaro 23.07.2018 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1510422)
Dobra Czaro. Znasz choć jedno Stowarzyszenie, które w tej formie przyjmuje deklaracje i mają one charakter oświadczenia woli? Jeśli tak to proszę link do statutu...

Ja nie będę teraz przeglądał statutów losowych stowarzyszeń, bo mam pracę. Ale wbij w google "deklaracja członkowska w formie elektronicznej" czy coś w tym stylu, od razu wyskakują statuty stowarzyszeń, np. Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. To chyba spore stowarzyszenie.

Zadałem pytanie, czy istnieje jakaś przeszkoda formalna, aby deklaracje składać w formie dokumentowej. Jeżeli nie, to po co sobie utrudniać życie.

Jako kibic Wisły i kolega z forum chciałem doradzić, wydaje mi się, że mam do tego kompetencje. A jeżeli ktoś z mojej rady nie skorzysta, to już nie moja wina. To nie ja będę ten statut pisał.

Wit.Ek. 23.07.2018 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1510427)
Ja nie będę teraz przeglądał statutów losowych stowarzyszeń, bo mam pracę. Ale wbij w google "deklaracja członkowska w formie elektronicznej" czy coś w tym stylu, od razu wyskakują statuty stowarzyszeń, np. Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. To chyba spore stowarzyszenie.

Zadałem pytanie, czy istnieje jakaś przeszkoda formalna, aby deklaracje składać w formie dokumentowej. Jeżeli nie, to po co sobie utrudniać życie.

Jako kibic Wisły i kolega z forum chciałem doradzić, wydaje mi się, że mam do tego kompetencje. A jeżeli ktoś z mojej rady nie skorzysta, to już nie moja wina. To nie ja będę ten statut pisał.

Faktycznie Czaro wskazane przez Ciebie Towarzystwo Neurologiczne przyjmuje deklaracje w formie elektronicznej. By było jasne. Członkiem kandydat staje się najczęściej po podjęciu uchwały przez Zarząd więc problemem tu jest jedynie to by mieć pewność że to co trafia do Zarządu jest skutecznym i niepodważalnym oświadczeniem woli o chęci przystąpienia do Stowarzyszenia.

Nie obruszaj się bo przecież nie piszę, że głupoty piszesz tylko proszę Cie o wskazanie takiego statutu bo i mnie się wydaje, że mam pewne kompetencje i doświadczenie w temacie stowarzyszeń a mimo to nie spotkałem sie z taką formą składania deklaracji.

Jutro zasięgnę języka w tym temacie i dam znać czego sie dowiedziałem. Nie jestem przeciwnikiem tej formy ale jestem zwolennikiem takich rozwiązań by nikt nam niczego nie mógł zarzucić.

czaro 23.07.2018 23:08

Spoko, pozdrawiam.

PSYCHOLTSW 24.07.2018 07:06

z tego co wiem, to profil zaufany może założyć każdy kto ma konto w banku i jest to najłatwiejszy sposób (swoją wiedzę opieram np. na usłudze jaką oferuje np. mBank ale przynajmniej kilka banków też to ma). taki profil w zupełności wystarczy do załatwiania różnych spraw urzędowych. także myślę, że taki sposób weryfikacji też byłby pewny i skuteczny, tym bardziej, że wpłaty będą raczej z przelewów bankowych (chociaż mam świadomość, że inne formy wpłaty też będą się zdarzać). dobrze, że dyskutujemy bo można czegoś się dowiedzieć i ewentualnie przemyśleć nowe propozycje ku chwale Wisły :)

Patka 24.07.2018 07:32

Profil zaufany jest dobrym sposobem uwierzytelniania, ale obawiam się, że jeżeli miałby być jedynym sposobem - część osób zrezygnuje z przystąpienia do Socios. Założenie profilu zaufanego online oferuje tylko kilka banków (Inteligo, PKO BP, Pekao, mBank, Millenium, BZWBK, ING) - nie każdy ma w nich konto, a nawet jeśli ktoś ma, niekoniecznie będzie chciał się z tym "bawić".

PSYCHOLTSW 24.07.2018 10:32

@Patka to może być jedna z kilku form. poza tym tam żadnej w zasadzie zabawy nie ma, zajmuje to 2-3 minuty :) ale oczywiście zgodzę się z Tobą, że nie każdy bank ma to w ofercie...

As 24.07.2018 10:40

Prosze panstwa, w czym jest problem? Zlozenie deklaracji czlonkowskiej to jest przeciez maks 10 minut roboty dla skladajacego wniosek.

1. Wit.Ek komponuje deklaracje tak by byla zgodna z prawem lub znajdujemy jakis template
2. Deklaracja jest umieszczona na stronie internetowej do sciagniecia w formie PDF.
3. Wypelniasz deklaracje, drukujesz, podpisujesz i wysylasz listem poleconym na adres klubu "Do rak przedstawiciela socios".
4. Zarzad podejmuje uchwale o przyjeciu w poczet czlonkow.
5. Dostajesz potwierdzenie mailem i dane do przelewu bankowego.

Tyle, po co komplikowac?

serek.c2 24.07.2018 10:42

Chodzi raczej o to, że wielu "socios" odpadnie, bo nie będzie się chciało "wypełnić, wydrukować, podpisać i wysłać" ;)

As 24.07.2018 10:50

No jesli komus nie bedzie sie chailo wypelnic krotkiej deklaracji i wyslac listu to moze lepiej zeby sobie dal spokoj i nie zawracal d#py.
Nie traktujmy ludzi jak niedorozwiniete dzieci - albo ktos chce byc Socio albo nie.

silver03 24.07.2018 10:50

Mogliby to zrobić równie dobrze na odpowiednim stanowisku przed meczem. Pożyczyć od klubu pięterko nad strefą sprzedaży biletów, tam zazwyczaj mało osób się kręci. Wcześniej przygotować ulotki informacyjne, formularze i tyle, niech składają na miejscu w dniu meczu.

Booze1988 24.07.2018 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1510460)
Chodzi raczej o to, że wielu "socios" odpadnie, bo nie będzie się chciało "wypełnić, wydrukować, podpisać i wysłać" ;)

No ok, ale jak ktoś ma problem, żeby poświęcić 10 minut życia na coś takiego, to powinien poważnie rozważyć sens swojego uczestnictwa w jakimkolwiek stowarzyszeniu.

!!IRIVER!! 24.07.2018 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1510460)
Chodzi raczej o to, że wielu "socios" odpadnie, bo nie będzie się chciało "wypełnić, wydrukować, podpisać i wysłać" ;)

Argument z dupy. Równie dobrze nie będą robić co miesiąc przelewu bo to też strata czasu. ;)

Inna rzecz, że uproszczenie procedury wejścia do socios powinno być priorytetem.

serek.c2 24.07.2018 10:55

No cóż, akurat w tej kwestii mam jakieś swoje doświadczenia - i uwierzcie, że to nie jest argument "z dupy" :)

As 24.07.2018 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1510466)
Argument z dupy. Równie dobrze nie będą robić co miesiąc przelewu bo to też strata czasu. ;)

Inna rzecz, że uproszczenie procedury wejścia do socios powinno być priorytetem.

Prosciej niz to co napisalem chyba sie nie da - przynajmniej dla ludzi, ktorzy mieszkaja daleko i nie bywaja na meczach.
Dla tych co sa na miejscu mozna zorganizowac zapisy stacjonarne.

serek.c2 24.07.2018 10:59

Spróbujemy ogarnąć to tak, by było jak najprościej.

silver03 24.07.2018 11:12

Uważam, że na początku powinniśmy się skupić na uformowaniu socios z osób zdeklarowanych na forum. Nam najmniej będzie się nie chcieć ściągnąć, wypełnić i wysłać formularza. W naszym gronie najmniej będziemy wystawieni na publiczny ostrzał, że coś jest niedopracowane, będziemy mogli spokojnie coś dopracować na żywca. Następnie część pieniędzy z pierwszej składki zainwestujmy w promocję socios w szerokim gronie kibiców. Ulotki, strona www, media społecznościowe, żeby ludzie złapali bakcyla, że jest to coś fajnego i przede wszystkim pewnego/uczciwego. Na koniec tak jak wcześniej pisałem, stoisko przed każdym meczem, gdzie będzie można taki formularz wziąć, wypełnić, zostawić... a w domu zrobić przelew.

Wit.Ek. 24.07.2018 11:48

Rozmawiałem z prawnikiem i doradcą, którzy na co dzień zajmuja się wyłącznie kwestiami prawnymi organizacji społecznych a także rozmawiałem radcą prawnym departamentu w jednym z Ministerstw, które się zajmuje stowarzyszeniami a także panią w MOWIS, która na co dzień zajmuje się nadzorowaniem formalno prawnym nad stowarzyszeniami.

1. Pierwszy prawnik powiedział, że jest to jak najbardziej możliwe i nie widział żadnych problemów
2. Doradca specjalizujący się kwestiach prawnych stowarzyszeń zwrócił uwagę na fakt, że wiele samorządów powiatowych, które tak jak pani w MOWIS nadzorują stowarzyszenia kręcą nosem z bardzo różnych powodów.
3. Pani w Ministerstwie powiedziała, że to ciekawe rozwiązanie ale zanim coś powie to wolałaby sprawdzić czy to możliwe i pod jakimi warunkami bo to nowość...
4. Pani w MOWIS powiedziała, że to możliwe ale nie wiadomo co powie Sąd...

Reasumując uważam, że powinniśmy dopuścić formę dokumentową składania deklaracji tj. poprzez mail, formularz internetowy, skan itp pod warunkiem wprowadzenia wpisowego, które dokonywane byłoby z konta osoby, która składa deklaracje.
Takie rozwiązanie sprawia, że bardzo łatwo będzie nam obronić zarzut, że "ja takiej deklaracji nie wysyłałem" no bo skoro ktoś zrobił przelew bankowy i autoryzował go to w takiej sytuacji uwiarygodnił, że on to on...
Po otrzymaniu przelewu bankowego i wpłynięciu deklaracji Zarząd podejmowałby uchwałę o przyjęciu osoby w poczet członków

rav 24.07.2018 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1510479)
Reasumując uważam, że powinniśmy dopuścić formę dokumentową składania deklaracji tj. poprzez mail, formularz internetowy, skan itp pod warunkiem wprowadzenia wpisowego, które dokonywane byłoby z konta osoby, która składa deklaracje.
Takie rozwiązanie sprawia, że bardzo łatwo będzie nam obronić zarzut, że "ja takiej deklaracji nie wysyłałem" no bo skoro ktoś zrobił przelew bankowy i autoryzował go to w takiej sytuacji uwiarygodnił, że on to on...
Po otrzymaniu przelewu bankowego i wpłynięciu deklaracji Zarząd podejmowałby uchwałę o przyjęciu osoby w poczet członków

Brawo, o takim samym rozwiązaniu myślałem.

Adasss 24.07.2018 13:25

Wątpię, żeby dało się wykorzystać "profil zaufany". To nie jest żadna usługa bankowa, tylko rządowa. Banki jedynie pośredniczą w jego zakładaniu. Równie dobrze można pójść do urzędu i tam sobie taki profil założyć. Służy do załatwiania spraw urzędowych i nie widzę, aby na stronach Ministerstwa Cyfryzacji było cokolwiek o możliwości wykorzystania go przez podmioty zewnętrzne.
W sumie to trochę zdziwiłem się, że tak mało o nim wiecie. Sam używam go już prawie od 3 lat.

czaro 24.07.2018 14:52

Forma dokumentowa, o której mówimy to e-mail albo formularz na stronie.

Blaszczu16 26.07.2018 14:01

Temat nadal aktualny? Kiedy można się spodziewać czegoś konkretnego?

rav 26.07.2018 14:22

Temat jak najbardziej aktualny.

Blaszczu16 26.07.2018 14:33

To póki nie ma nic sformalizowanego, to proponowałbym już od sierpnia wpłacać 50-100 zł SKWK bądź na plakat. Już mamy prawie 200 osób zdeklarowanych, więc aby nie czekać na formalności to można działać.

Karherop 26.07.2018 16:53

Jeśli ktos liczy ew uczestników to ja również deklaruje że w ramach socios 3 stowy rocznie mógłbym się dorzucić.

rav 26.07.2018 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1510751)
Jeśli ktos liczy ew uczestników to ja również deklaruje że w ramach socios 3 stowy rocznie mógłbym się dorzucić.

Zdecydowanie dobry pomysł :)

Socios na pewno nie zostaną sformalizowani w przeciągu tygodnia - dwóch, więc do końca akcji #ReymonTTa22 i SKWK wspierajcie je na całego.

Mogę natomiast napisać, że odbyły się pierwsze spotkania zmierzające ku założenia takiego stowarzyszenia. Co oczywiste idea socios nie jest wymysłem tylko wiślackiego Twittera czy osób na tym forum i z kilkoma osobami, które miały takie pomysły już rozmawialiśmy i wypracowujemy wspólną koncepcję.

Rozmawialiśmy też z władzami klubu, które bardzo pozytywnie podchodzą do tej inicjatywy i zadeklarowały szeroką współpracę.

Tak więc dzieje się. Stopniowo będziemy rozszerzać grono osób, które prosić będziemy o pomoc, także z tego forum, bo jak można się domyśleć obszarów działania jest kilka: kwestie prawne, marketingowe, informatyczne czy z zakresu księgowości. A nie we wszystkim czujemy się mocni. Zatem spodziewajcie się kolejnych aktualizacji, dyskutujcie na temat socios i wspierajcie trwające akcje.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1510751)
Jeśli ktos liczy ew uczestników to ja również deklaruje że w ramach socios 3 stowy rocznie mógłbym się dorzucić.

:alleluja: Dopisz się proszę tutaj: www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9984

7 kotów 27.07.2018 09:50

Co w wypadku - teoretycznej - zmiany wlascicielskiej, gdy nowym wladzom kompletnie nie bedzie zalezalo na wspolpracy z jakimikolwiek grupami ? Bo beda np chcieli pokazac ze sie kompletnie odcinaja od srodowiska kibicow ?

serek.c2 27.07.2018 10:03

Myślisz, że jakikolwiek właściciel będzie narzekał na systematyczny wpływ środków?

Nawet jeśli, możemy wspierać wtedy - przykładowo - Akademię, która jest pod skrzydłami TS-u.

7 kotów 27.07.2018 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1510802)
Myślisz, że jakikolwiek właściciel będzie narzekał na systematyczny wpływ środków?

Nawet jeśli, możemy wspierać wtedy - przykładowo - Akademię, która jest pod skrzydłami TS-u.

Mowimy o wplywach w wysokosci 20 - 40 tys miesiecznie (200 osb x 100zl lub 200zl) I o ile taki datek na akademie ma jakis tam jeszcze sens, to kategoriach budzetu klubu pilkarskeigo to kropelka.

serek.c2 27.07.2018 10:11

Zakładamy, że kropelka to będzie na samym początku - w niedługim czasie (przynajmniej wg mnie) uda się rocznie osiągnąć 5-10% obecnego budżetu SA.

seta 27.07.2018 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1510804)
Zakładamy, że kropelka to będzie na samym początku - w niedługim czasie (przynajmniej wg mnie) uda się rocznie osiągnąć 5-10% obecnego budżetu SA.

Niestety nie jestem takim optymistą jak kolega, jest nas w tym momencie 193 (słownie: stu dziewięćdziesięciu trzech) z czego większość deklaruje wpłaty na poziomie 50 zyla miesięcznie....

serek.c2 27.07.2018 10:36

To tylko osoby z tego forum, wiemy o większej liczbie zainteresowanych ;)

edit. "w niedługim czasie" - czyli rok minimum ;)

7 kotów 27.07.2018 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1510806)
To tylko osoby z tego forum, wiemy o większej liczbie zainteresowanych ;)

edit. "w niedługim czasie" - czyli rok minimum ;)

super!

mysle, ze aby ten strumyk pieniedzy mial sens powinnismy celowac w liczbe socios ; 1 - 1.5 tys ?

xiondz77 27.07.2018 10:57

przy 1k socios a mysle ze od poczatku roku 2019 to mozliwe, przy minimalnej wplacie daje nam kwote 600tys rocznie , a ze wiekszosc deklarowala wiecej to okolo JEDNEGO MILIONA ZLOTYCH co juz daje nam spore mozliwosci.

As 27.07.2018 12:16

Ogarniecie 1000 socio pewnie potrwa pare lat. Nawet taka Barcelona przy ponad 120 letniej historii, mnostwem trofeow oraz politycznym tlem bycia socio ma ich jedynie 143000.

Kiedys bylem w muzeum Barcelony i tam byla grafika, ktora pokazywala wzrost liczby socio i tez im troche zajelo zanim dobili do konkretnych liczb

funkykoval 27.07.2018 13:55

najpierw trzeba pewne rzeczy sformalizować - czyli przyjąć statut i zarejestrować stowarzyszenie - kolejnym krokiem będzie przyjmowanie członków do stowarzyszenia z deklaracją wpłaty określonej składki - płatnej rocznie/kwartalnie/miesięcznie. Jeżeli udałoby się tego dokonać do końca sierpnia br. to podejrzewam, że do końca roku w skład stowarzyszenia może wejść 200-300 członków rzeczywistych (takich, którzy będą opłacać składki w zadeklarowanej wysokości). Oczywiście przy założeniu, że każdy płaci minimalną składkę (50zł mies. - 600 zł rocznie) daje to wpływy stosunkowo niewielkie, ale dające pozytywną podstawę i dalszą szansę rozwoju.
Myślę, że zebranie 1000 członków rzeczywistych będzie trwało, ale odnoszę wrażenie, że może to być w granicach 1 do 1,5 roku....

wiesniak842 27.07.2018 14:44

Jeśli do końca 2019 roku będziemy mieć 500 osób, generujących średnio 100 zł na osobę to moim zdaniem będzie już bardzo dobrze. Tysiąc po roku to byłby dla mnie kosmos.

Blaszczu16 27.07.2018 18:33

Przecież już prawie 200 osób zadeklarowało chęć dołączenia do socios. Dojdą osoby spoza forum, twittera, może jacyś byli piłkarze, ludzie starsi, którzy nie korzystają z forum, czy internetu. Myślę, że liczba 1000 jest do zrobienia w niedalekiej przyszłości.

Tomasson 27.07.2018 19:09

Blaszczu, jeśli spośród tych 200 osób okaże się że 120-130 osób zostanie i będzie w naszej społeczności to wynik będzie dobry. Obiawiam się że jak to w życiu bywa jak przyjdzie co do czego to ludzie się wykruszą.
Przepraszam za interpunkcję, ale pisze spod kołowrotków

As 28.07.2018 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1510849)
Przecież już prawie 200 osób zadeklarowało chęć dołączenia do socios. Dojdą osoby spoza forum, twittera, może jacyś byli piłkarze, ludzie starsi, którzy nie korzystają z forum, czy internetu. Myślę, że liczba 1000 jest do zrobienia w niedalekiej przyszłości.

Wlasnie - zadeklarowalo. Na 100% tyle osob sie nie zapisze a czesc pewnie z jakichs powodow odpadnie po jakims czasie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl