![]() |
Jak na razie to gratulacje Panowie organizatorzy, bo jak na razie to wygląda bardzo obiecująco :) Pewnie trochę przypadkowo, ale doszedł też element zdrowej konkurencji i rywalizacji, bo przecież SKWK nie chce być gorsze, niż zbieranina chłopaków z TT, a wszystki i tak przecież ostatecznie ląduje we wspólnym worku pod hasłem CałaWisłaZawszeRazem. Za parę dni wpadnie wypłata to i więcej kasy poleci ;) JJJBG
|
Chciałbym zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie mam mowy o rywalizacji. Ta grupa zrzesza w swoich szeregach ludzi, którzy mają różne poglądy.
Nie ma czego gratulować, każdy z nas robi to tylko w jednym celu- uratować nasz klub. Jak zbierzemy 130 tys - super. Jak zbierzemy 300 tys też będzie super. Ja jedynie się cieszę z tego, że po części w tym uczestniczę i po części dałem ludziom możliwość pomocy a nie tylko bezsensownego klikania postów :) AVE WISŁA! |
Kolejny bilet kupiony, licznik rosnie. Musimy to zrobic, bo bedzie wstyd!
|
Swego czasu były zbiórki w zagranicznych FC na karnety dla małolatów, którzy nie pochodzą z bogatych domów.
Można pomyśleć o podobnej akcji lub zachęcić je do zbiórek u siebie. |
Te 400 koła dalej nie załatwi wszystkich problemów, zatem jedźmy z koksem i wyciśnijmy z akcji 300%! :)
|
Powiem szczerze, ze biorac pod uwage nasze problemy byloby super uruchomic system ala 'socios'.
Jak to widze? 1) Szerokie porozumienie wszystkich najpopularniejszych stron Wislackich: TWSD, SKWK, wislaportal etc przy patronacie oficjalnej. 2) Skladki 50zl / 100zl / 200zl na miesiac. 3) Prosta strona z licznikiem 'socios' i zamknietym forum. Polecenie zaplaty i sciagania pieniedzy z automatu z konta jak przy np. Netflixie. Ludziom sie nie chce co miesiac klikac. 4) Celowac w uzbieranie conajmniej 1906 osob. 5) Po pol roku od startu - wprowadzenie 1 osoby do zarzadu wybranej przez 'socios'. 6) Znizki na skyboxy, vipy, zamkniete imprezy w stylu twettup dla 'socios', spotkania z pilkarzami etc. 7) Pieniadze na osobnym koncie. Regularne decydowanie na co sa przekazywane. Wiadomo, ze poki co placimy dlug za stadion, a pozniej szedlbym w kolejne zoobowiazania, tak by odciazyc chociaz troche klub. 8) Idealnie apka na telefon i wspolpraca Cashback World (?) (1% za zakupy na konto socios). W idealnym zalozeniu - 1906 osob x 100 zl = 190 600 zl miesiecznie. 2 287 200 rocznie. Brzmi nierealnie? Byc moze... tak sobie tylko kminie |
Cytat:
Natomiast tutaj jest pytanie, jakie kroki trzeba podjąć, by utworzyć coś na wzór Socios ? Jaką formę prawną przyjęłaby ta działalność ? Stowarzyszenie, Towarzystwo ? |
To jest jeden z lepszych pomysłów ostatnimi czasy, wiele osób przyciągnęłaby możliwość "rządzenia" w klubie za pośrednictwem wyboru 1 członka zarządu.
|
100% za.
ReymonTTa22 to może być trampolina do czegoś takiego jak socios. Potrzebna jest stała grupa wsparcia, jednorazowe zrywy pomagają tylko doraznie. Musi być jednak nowe otwarcie zarządu. Ja rozumiem, że do wczoraj trzeba było dopiąć sprawę stadionu, ale przyznam, że to milczenie (sugerujące taktykę "przeczekać") doprowadza do szału wiele osób, które chcialoby zrobić coś więcej. |
Przede wszystkim musi być zainteresowanie ze strony TS na wprowadzenie takiej zmiany w statucie Wisła S.A. i rozpoczęcie prac nad odpowiednimi zapisami .....
|
Funkykoval, nie ma sie co ogladac na TS.
Trzeba sie zebrac i zaproponowac cos na ksztalt tego co napisal Snow. Jak masz chocby te 400 osob to idziesz do klubu i przedstawiasz propozycje. Jak sie nie dogadamy to zawsze mozna te srodki przeznaczyc na co innego. Nie zaczynajmy od formalnosci. |
Chciałem tylko podkreślić, że przez "nowe otwarcie" widzę wyjście do ludzi z propozycją zmian niż tylko wyłącznie zmianę składu zarządu....
|
a czy w Górniku nie działa coś na w stylu socios ? a klub nie chce od nich kasy ?
zresztą zawsze można wspomóc akademie. jestem ZA! |
Akademia akademią, zawsze można zrobić tak, by 20% kwoty trafiało na konto Akademii, a pozostałe 80% na konto, z którego decydowalibyśmy na co pieniądze miałyby zostać wydane, jeśli chodzi o działalność spółki.
Myśle, że do tego jakieś forum, bądź platforma na wymiany spostrzeżeń i raz na kwartał walne zebranie klubu Socios, czy coś w tym stylu. |
Cytat:
edit: sprawdzilem - oficjalnym sponsorem grup mlodziezowych Ja osobiscie chetnie bym wzial udział w czyms takim. |
Cytat:
Co do finansów to jedno mnie zastanawia - czy przekazanie środków na klub nie musiałoby być jakoś prawnie umocowane, np za pomocą np umowy? Zamknięte forum, spotkania z piłkarzami, zarządem, tweetup - bardzo dobre pomysły. Może jeszcze zamknięta grupa na whatsapp, do szybszej wymiany zdań. Oraz jasne i czytelne określenie sensu powstania grupy (statut?). pozdr |
panowie jeśli temat socios ruszy pamiętajcie o mnie.Chętnie się dołączę i wesprę Nasz Ukochany Klub
|
Cytat:
Niech by nawet na początek zebrać 100 osób, które zadeklarowałoby 200 zł miesięcznie - to w skali roku prawie ćwierć miliona zł... Jakiś zalążek do dyskusji na pewno by był. |
Kto płaciłby takiemu członkowi zarządu? Jeśli to miałby być ktoś wybrany przez kibiców, to musiałby mieć realny wpływ na działanie klubu oraz musiałby robić to na pełny etat.
|
Każdy kibic powinien wykupić miejsce za 5 zł na wirtualnym stadionie, a reszta nagród według uznania
|
Cytat:
Myślę, że czasem można by dążyć do sformalizowania tej współpracy w ramach spółki akcyjnej, czyli Wisły per se. Jest tylko jeden problem: za 250 tys. rocznie, przy kosztach rzędu 300 tys. miesięcznie za sam najem stadionu, TS może na to nie pójść. No i kolejna sprawa, miejmy nadzieję, że nie jest tak źle, jak to niektórzy przedstawiają, i że będzie się nad czym zastanawiać za trzy czy sześć miesięcy. Ale znowu - jeżeli będzie, to być może dlatego, że Wisła pozyska wsparcie z innego źródła i wówczas TS nie będzie musiał wpuszczać do władz spółki żadnego przedstawiciela kibiców. I jeszcze jedna myśl: moim zdaniem bardziej uzasadnione byłoby powołanie członka rady nadzorczej. W ten sposób wytrącony zostanie argument, że kibice mieszają się do zarządzania klubem i że robią to nie-profesjonaliści (niedawno jeszcze tu narzekano, że Dukat jako kibic, a nie menedżer nie ma kwalifikacji), a dodatkowo miałoby to uzasadnienie w chłopskim zdrowym rozsądku: dajemy kasę, to nadzorujemy jej wydatkowanie. |
Panowie, jakakolwiek bedzie przyszlosc, czy magicznie pojawi sie inwestor i wsparcie kibicow nie bedzie az tak potrzebne, czy spelni sie jakas przeciwstawna czarna wizja i np. spadniemy (tfu tfu) - jesli bedziemy mieli jako kibice jakies dodatkowe narzedzie, dzieki ktoremu bedziemy mogli pomoc klubowi to zawsze bedzie plus.
W pierwszym przypadku mozna dofinansowac szkolenie mlodziezy (nigdy za duzo pieniedzy na akademie), w drugim pomoc kibicow moze miec jeszcze wieksze znaczenie niz teraz. Warto zaczac cos z tym robic poki jest duch w narodzie. |
Cytat:
|
?
Przecież w stowarzyszeniu płaci się składki, najlepiej na rachunek. Jakie dowody wpłaty, skoro w stowarzyszeniu będą widzieli, kto z członków wpłacił, a kto nie. |
Cytat:
Dlaczego ten nasz zarząd, pomimo nawet najświeższych obietnic o transparentności cały czas milczy??!! To ewidentnie wygląda na grę na przeczekanie - nie chciałbym ich bezpodstawnie oskarżać ale - trochę takie trzymanie się stołków... Czy po powrocie wiceprezesa Dukata z wywczasów oraz Pani Prezes z zaślubin zanzibarskich będzie można wreszcie liczyć na jakąś odezwę do ludu?? |
Cytat:
Siedzę w Webdevelopmencie (programista - zarówno back-end jak i front-end) już dobre 7 lat i trochę ogarniam skromnie mówiąc więc byłbym chętny w miarę możliwości coś dopomóc w tej kwestii. Widzę tylko kilka potencjalnych problemów: - Jestem jeden a sam niewiele zdziałam (nie jestem ani grafikiem ani designerem więc tutaj największe zapotrzebowanie) - Musi istnieć jakiś ściśle określony koncept - błądzenie we mgle w IT nigdy nie zadziała (z resztą pewnie nie tylko w IT) - Najważniejszy problem: Zaufanie do zarządu - ciężko robić coś pro publico bono widząc jak zarząd przepala olbrzymie ilości gotówki nie robiąc zbyt dużo (albo przynajmniej się do tego nie przyznając). Widzę dwa wyjście: albo zmianę zarządu, albo jego transparentność. W obecnej sytuacji nie widzę możliwości współpracy i strzelam, że nie jestem jedyny Idea socios bardzo mi się podoba PS. Witam wszystkich i pozdrawiam :) |
Też siędzę w IT, ale nie róbmy nic dla ideologii która dla ludzi przy sterach nic nie znaczy. Sklep internetowy to koszt 30k-100k maksymalnie. Czyli za jedną-dwie wyplaty lub premie roczną Dukata/Marzenki moglibyśmy to mieć. Ale oni nie odejdą od koryta do samego końca, pójdziemy z nimi na dno jak titanic.
|
O tym mówię - albo zmiana zarządu albo całkowita zmiana podejścia tego zarządu i transparentność
Inaczej nie widzę możliwości współpracy |
Cytat:
daj im na razie spokój... okres urlopowy jest, wrócą to się powoli wezmą za robotę |
Cytat:
|
to wtedy załatwiasz najpilniejsze tematy i idziesz na kolejny tydzień urlopu
|
Kochani Koledzy Wstyd jest nas aż tylu, a tak mało miejsc wykupionych na wirtualnym stadionie. Nie popieram zarządu, ale dla każdego Wiślaka te 5 zł to powinien być obowiązek. Bo reszta nagród według uznania a tak każdy powinien dać 5 zł. Do tej pory wykupiono 836 zł szanuje tych co wzięli droższe ale pokażę wam pewien zabieg
liczmy mamy 30 tys kibiców razy 5 zł to jest 150 tys zł i już byśmy zaliczyli wszystkie cele a pozostałe nagrody dały by nam nadwyżkę. Ratujcie klub bo Wisła w naszych rekach nie lubię zarządu a tym bardziej SKWK, ale w tej chwili grajmy do jednej bramki. |
Panowie, kupujcie bilety dla podopiecznych domu dziecka. 25 zł to nie dużo, a konuś może dać dużo radości!
|
|
Uzbieraliśmy już na 2 mecze. Łacznie 246 tys. czyli mamy zapewnioną gre na Reymonta do końca wakacji :D
|
Panie i Panowie.
Wciąż liczymy na waszą mobilizację. Proszę każdego z Was aby wykupił wirtualny bilet za jedyne 5 PLN i wspomógł w ten sposób akcję. Niby to tylko "głupia piątka" ale grosz do grosza i zbliżamy się upragnionego celu! Wiem, że nas wszystkich na to stać! :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl