![]() |
STOLARCZYK: CHCĘ ZARAZIĆ PIŁKARZY BEZWZGLĘDNOŚCIĄ. NIE LUBIĘ PODEJŚCIA âPRZEANALIZUJEMY PORAŻKĘ I WYCIĄGNIEMY WNIOSKIâ
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...wywiad/5d5ccen |
Dopiero druga kolejka, przeciwnicy póki co slabsi
Ale muszę przyznać że gra mi się podoba Nie wierzyłem kompletnie w Macieja a tu proszę, jest wysoki pressing, jest walka Sa okazję po stałych fragmentach, szybkie kontrataki ale jest też zalążek ataku pozycyjnego Bez popadania w hurra optymizm ale póki co idzie to w lepszym kierunku niż się spodziewalem |
Wygląda na to że Stolar ogarnia. Jeśli tylko Sobol nie będzie mu bruździł z tylniego fotela powinno byc dobrze.
Skład mamy przetrzebiony a gra wygląda o niebo lepiej niż za Carillo , a nawet (co aż ciężko mi przyznać) niż za Kiko o sprzewdowczyku nie wspominając |
spokojnie Panowie, za nami dwie kolejki u siebie z (moim zdaniem) co najwyżej przeciętniakami. A przed nami zapewne sprzedaż Arsenica i nowy napastnik. po 8-10 kolejkach będzie pora na wnioski i (oby) radość.
|
prawda, jednak zmiana w obrazie gry jest zauważalna
|
Cytat:
|
moze Stolar to ten nasz trener na lata, nikt w niego nie wierzyl, dostal szanse w sumie przypadkiem i trzymam kciuki zeby mu sie udalo :)
z reguly najlepsze rzeczy w zyciu trafiaja sie przypadkiem ;) |
Stolar to taki Magiera tyle,że rzucony od razu na głęboką wodą ja mu życzę powodzenia i jak najlepiej życzę
|
Przede wszystkim Stolarczyk wniósł w naszą grę coś czego się nie widziało... od czasów Kasperczaka?
1. Mega wysoki i agresywny pressing, bo ostatnimi czasy to graliśmy takiego Stojanowa, że nie dało się na to patrzeć. Defensywne nastawienie Carillo i Kiko zapewniły im wypad z klubu, bo ograniczaliśmy się głównie do gry defensywnej (nota bene taki cel był narzucony przez zarząd, który liczył na poukładanie gry w oboronie) i posłania 40m lagi w przód na Carlitosa i niech się dzieje co chce. Rok temu jedyny mecz na tak mega wysokim pressingu i zaciętości zagraliśmy z kur**skiem VARszawskim na wyjeździe i KAŻDY pamięta jak to się wtedy zakończyło. 2. Atak pozycyjny, który kuleje w przypadku Wisły jak i chyba znacznej większości klubów w naszej lidze. Stolar pokazał chłopakom kilka schematów rozprowadzania piłki i wymiany podań i rzeczywiście się to sprawdza. Bardzo podoba mi się współpraca Pietrzak-Małecki na lewym skrzydle. Jak jeden ma piłkę przodem do bramki to drugi w ciemno leci na obieg lub ściąga przeciwnika do środka, żeby ten z piłką mógł do rogu zejść i posłać centrę w pole karne. Szkoda, że na prawej stronie nie ma takiego zawodnika do współpracy z Kubą Bartkowskim. Chłopak ma wrzutkę, umie zagrać kombinacyjnie i marnuje się w pewnej części jego potencjał ofensywny, dlatego też liczę na Kostala lub Bartosza z Wojtkowskim na skrzydle by wyglądało to tak jak po drugiej stronie boiska. 3. Strzały z dystansu! Tutaj pewnie kilka osób mnie zje, że to piszę, ale Panowie... Nie oszukujmy się. Przez ostatnie 2 może 3 lata? Mieliśmy multum sytuacji na 20/30 metrze gdzie rzeczywiście zamiast zaryzykować strzałem i nawet liczyć na kiks na samobój lub rzut rożnym, to gnietliśmy się i kotłowali w polu karnym chcąc strzelić z 2-ego metra na pustaka lub wjechać z piłką do bramki. Po powrocie Tibora chciałbym zobaczyć kilka jego prób, bo ma chłopak strzał z dystansu co pokazał w kilku meczach rok temu. Strzał ma Kort, chyba a'la Carlos bo na C+ tylko mówią o jego strzałach z 30 metra, że umie uderzyć a nie o technice użytkowej i chęci do gry jaką posiada bo na boisku jest dosłownie wszędzie. Reasumując nasza gra wygląda na prawdę dobrze i oglądając mecz można odnieść wrażenie, że oglądamy zupełnie inną drużynę. Oczywiście jeżeli drużyna dalej będzie realizowała plan Stolarczyka, to możemy być spokojni o pierwszą 8. Tak o pierwszą 8, ponieważ zakładanie walki o puchary tylko mąci naszym w głowach i chyba odcina mózg, bo co się ten temat przejawia w mediach to zawodnicy głupieją i zaczynają nagle przegrywać lub totalnie im nic nie wychodzi w grze czego przykład był rok temu... Ciekawi mnie jeszcze odwieczny problem jakim jest Puchar Polski. Jakie będziemy mieli na niego nastawienie? 1/8 czy może ćwierćfinał lub wyżej? Będziemy grali totalną rezerwą i go zlejemy czy wystawimy 6/7 zawodników z podstawowego zespołu i kilku zmienników na "świeżości"? Dobrze wiemy, że to również dodatkowa kasa dla klubu za coraz to wyższy szczebel i dodatkowa kasa z praw transmisyjnych z Polsatu. Pomijając już wszystko ja życzę trenerowi jak najlepiej bo być może obudził prawdziwego ducha walki u piłkarzy i ma pomysł na drużynę w kontekście długofalowej współpracy z Wisłą. |
Dotychczasowo gra napawa optymizmem, jednak co w naszej grze najbardziej kuleje to przejście z ataku do obrony. Czasami pomocnikom uda się zatrzymać akcję na połowie przeciwnika, ale w momencie gdy rywal poradzi sobie z naszymi środkowymi pomocnikami, wtedy mamy ogromną dziurę pomiędzy linią obrony i pomocy. Niby w meczu z Miedzią naprawić miał to Plewka, ale strasznie zawiódł mnie swoją grą na alibi. Po wejściu Plewki Basha miał jeszcze większe problemy z odbiorem piłki na 20-30m od naszej bramki.
|
Powiedział dzisiaj Stolar coś godnego uwagi w tym śmiesznym programiku o ekstraklasie? ;)
|
Nic.
Lizanie się po fiutach i po cipce (Marciniak) |
Stolarczyk się fajnie zaprezentował w C+. Nie widać było tremy. Na każde pytanie odpowiedział.
|
Bardzo fajnie wypadł!
Widać tez, ze ma dobra opinie wśród kolegow w C+, co może tez działać na nasza korzyść :) |
Cytat:
A stojanow mógł wynikać z wielu rzeczy, m.in. z braku wypłat. |
Cytat:
Sam dawno faktycznie nie widziałem tak mocnego pressingu Wisły wysoko pod polem karnym rywala. Na tą lige to jest klucz do dobrych wyników. |
@regan - nie zgodzę się z tobą ale mniejsza o to dlaczego dobrze grają. Miejmy nadzieję, że wytrzymają kondycyjnie. Kto teraz dba o przygotowanie siłowe?
A tu jeszcze o trenerze: https://twitter.com/K_Stanowski/stat...54801085816832 Cytat:
|
Na razie nie ma co się cieszyć tym pressingiem.Może okazać się,że po prostu mamy dobre przygotowanie kondycyjne na początku sezonu ,a za kilkanaście kolejek nie będzie już sił na bieganie,i na forum będa domysły,że pewnie klub nie płaci,bo piłkarze nie biegają.Myślę,że realnie pracę trenera jak i nasze przygotowanie do sezonu, będzie można ocenić w okolicach 10 kolejki.
|
nie uważam żeby przebiegniete przez nas w pierwszych kolejkach dystanse i uzyskiwane prędkości , były zbyt wyczerpujące zawodowego sportowca w kwiecie wieku i żeby groziły jakims tąpnieciem formy
moim zdaniem jest prosta korelacja : będzie płacone = będzie biegane |
A jak będzie płacone ale nie będzie formy na bieganie to nie będzie biegane. Nie ma tak prostych korelacji. To jest sport i zmiennych wpływających na wyniki jest bardzo dużo. Motywacja i cechy wolicjonalne to tylko mała część równania.
|
Cytat:
a co do formy to masz racje, aczkolwiek tak jak napisałem , nie uważam aby te 2 mecze były rozegrane w takim tempie żebyśmy mieli to jakoś odpokutować w dalszej części sezonu |
Nie. Moim zdaniem zdecydowanie nie. Kibice lubują się w przywiązywaniu szczególnej uwagi do motywacji, "jeżdżenia na dupie", "walczeniu, bieganiu i staraniu się" itd. ale to jest bolesne spłycenie tematu związane po prostu z jego niezrozumieniem. Bierze się to stąd, że drużyna kiepsko przygotowana fizycznie lub taktycznie, czyli stłamszona oraz wolniejsza w każdym aspekcie od przeciwnika lub zagubiona na boisku, może rzeczywiście wyglądać jakby nie chciało jej się grać. W rzeczywistości to rzadko kiedy jednak leży u sedna problemu.
|
to co piszesz to prawda, jednak ma zastosowanie w normalnych , profesjonalnych ligach , w naszych realiach , drużyna u progu bankructwa jest o jeden mecz od pucharów , a ligowy hegemon wyciagajacy od rywali najlepszych graczy z ligi , na dziendobry obskakuje 3x w....... (superpuchar, 1 kolejka , początkowa runda eliminacji LM)
przykładów na podwórkowoość naszej ligi można zresztą mnożyć zresztą "chcenie sie" czy "staranie" , posrednio ma wpływ przecież na to co piszesz -> zaangażowanie w treningi podczas okresu przygotowawczego etc |
https://www.youtube.com/watch?v=1wQ0jb6gWVw
sporo można wywnioskować po reakcji na pytania, jak dla mnie , super gość ! a zaraz zabieram sie do odsluchu: http://weszlo.fm/audycje/tego-sluchaj-wislaku-21/ |
"Maciej Stolarczyk zapowiedział na antenie weszło prace nad systemem z trójką stoperów. Fajnie, bo myślę, że aktualnie Wisła ma takie możliwości. Arsenić - Wasilewski - Sadlok, dwóch dobrze wyprowadzających piłkę+Bartkowski i Pietrzak na wahadłach. To by mogło się udać."
Wezwijcie egzorcystę zanim będzie za późno! Trójgłowy demon obrony opętał kolejnego trenera w Polsce. Nawałka był nie do odratowania, Legii nikomu nie szkoda, ale w Wiśle mamy już wystarczająco dużo problemów, by dokładać do nich opętanie! Trójgłowy demon obrony brzmi kusząco - jest uznawany za modny, nowoczesny i lepszy. Jednak po początkowej euforii, niczym po narkotykach, pozostaje jedynie depresja, zniszczenie i konieczność odbudowy. Nie stać nas na regularne tracenie punktów przez ten system, więc koniec tej pisaniny - dzwońce po egzorcystę!!! |
Ludzie, linkujcie źródła, z których bierzecie takie rewelacje. Twitter jest taki sobie.
Poza tym Wasyl jest chyba trochę za wolny na 3 stoperów z tyłu. |
Cytat:
|
Cytat:
Eee? Po pierwsze, w moim poście jest info, że to z audycji Weszło. Po drugie, jeden post wyżej Czerepach wstawił link do tej audycji ;) |
System 3-5-2 próbował wprowadzić 2 sezony temu Dariusz Wdowczyk - wahadłowymi mieli być Mójta i Jović, ale na stoperze grali Uryga, Sadlok i Cywka - efektu nikomu nie muszę przypominać - rekord kolejnych przegranych - trudny będzie do pobicia
|
Ale w zasadzie skąd pewność, że miało by to być 3-5-2 a nie np. 5-4-1 jak w wykonaniu Piasta w wicemistrzowskim sezonie ?
Mamy zawodników, którzy potrafią wrzucić, mamy hobbystycznie uprawiającego piłkę i posiadającego dobre uderzenie głową Ondraska.. Także to raczej próba ustawienia zespołu na kontry niż dominacji 3-5-2. |
Ja przesłuchałem całą audycję, a nie na wyrywki i Stolarczyk podkreślił, że jest czas na wszystko i na razie trzeba opanować ten system w którym obecnie gramy, a przede wszystkim, że system musi być dopasowany do stanu posiadania. Dopiero, gdy dziennikarz zaczął prześmiewczo mówić, że nie mamy do niego stoperów to Stolar zaczął bronić naszych i wymieniać piłkarzy, którzy mogliby w takim ustawieniu zagrać. Po prostu wierzy w drużynę i nie lubi jak ktoś mu deprecjonuje naszych chłopaków. Moim zdaniem bardzo dobrze się wypowiedział, bo trener ma pokazywać, że wierzy w każdego z naszych piłkarzy. Gdyby przyznał dziennikarzowi rację to mogłoby to być przez część naszych grajków źle odebrane. Bardzo moim zdaniem dyplomatyczna wypowiedź.
Reasumując : Jeśli nam grożą jakieś próby gry w tym systemie to najwcześniej w przerwie zimowej, a najprawdopodobniej nigdy. Także możecie spać spokojnie :) Dla tych co nie mają cierpliwości słuchać całego przesłuchania - nie martwcie się. Poza wypowiedzią o ustawieniu i że bardzo chciałby mieć do dyspozycji Pawła Brożka nic konkretnego nie powiedział. Generalnie dyplomacja na całego i wspominki ze starych czasów. Można też wywnioskować, że nasz trener prywatnie to bardzo sympatyczny facet. |
Cytat:
|
Niech mi ktoś najpierw wytłumaczy różnice pomiędzy obecnym 3-5-2, a tym starym z lat '90. Tamten uchodził za przestarzały i został wyparty na rzec 4-4-2, który był później modyfikowany do 4-5-1, czy 4-3-3.Wg dzisiejszego stoperzy grają w linii, a boczni pomocnicy mają wracać do obrony i w momencie kiedy się bronimy mamy 5 obrońców, tak? W czym to niby ma być lepsze od ustawienia z 4 obrońcami? Boczni pomocnicy muszą mieć końskie zdrowie, żeby biegać od jednej do drugiej bramki (tak jak w starym 3-5-2). Jest duża szansa, że razie kontry nie zdążą, zwłaszcza jak już będą mieć trochę w nogach. Dawniej trójka obrońców składała się z libero i dwóch kryjących. Teraz mają grać w jednej linii. Więc i tak potrzebna jest asekuracja ze strony defensywnych pomocników (najczęściej dwóch) żeby zabezpieczyć przedpole i zbierać odbite piłki. Więc guzik nam to daje, że mamy 3 stoperów, bo i tak jest potrzebny DP grający blisko nich.
|
Do tego co napisał kbr dodam, że my momentami gramy trójką z tyłu w praktyce.
Bardzo często nasi boczni obrońcy jadą do przodu na całego i wtedy Basha ustawia się w linii ze stoperami. Ustawienie jak widać rzecz płynna :) |
Stolar ma zaskakujaco głowę na karku i nie przypuszczałem że tak mocno poszedł w kierunku samodoskonalenia zawodowego.
Ponadto można powoli go uznawać za specjaliste od pracy z młodzieżą. W Pogoni zostawił świetnie prosperujaca akademke. Młodzi powinni przy nim bardzo zyskać. Oczywiście przyjadą też w końcu słabsze wyniki. Natomiast widzę ogromną szansę na stabilizacji na trenerskim stołku. O ile Stolar nie zajmie miejsca niższego niż powiedzmy 10-12 to nie uważam że kogokolwiek go zwolnii. Fajnie gdyby popracowal z nami kilka sezonów. I aby to były owocne sezony. |
tym co widziałem w dotychczasowych , meczach , wywiadach , przygotowaniach - czyli majac dosc ograniczona wiedze , jestem dość mocno zbudowany , wrecz zachwycony , w tym momencie jedyne zagrożenie widzę ze strony asystenta
|
Cytat:
Sobola, Jopa czy czającego się z tyłu niczym Imperator Palpatine Kmiecika? :P |
Biorąc pod uwagę, że w trakcie meczu Stolarczyk konsultuje się głównie z Jopem to... ;)
|
Patrząc na to co pokazali Górnik i Legia na Słowacji, to jeśli trener nie będzie zbytnio eksperymentował, to szansa na sensowny wynik jest dość realna.
|
z Jopem Stolar dobrze współpracuje , i fajnie , natomiast zastanawia mnie w tym wszystkim rola Sobola
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl