Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto nowym trenerem po Carrillo ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9965)

Marcinnno 13.06.2018 08:40

Najśmieszniejsze jest to, że nikt nie podał choćby jednego argumentu, dlaczego Moskal miałby zostać trenerem oprócz tego, że jest Wiślakiem. Dalej bawmy się w trenerów, którzy u nas byli. Może Kasperczak, Smuda ? Cały czas to samo.

Martinus 13.06.2018 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reserve (Post 1504278)
Wracając do merytoryki tematu - uważam że pomimo całej sympatii do Moskala nie sprawdzi się w roli pierwszego trenera. Tutaj potrzebny jest ktoś z charakterem, który stworzy nam prawdziwą drużynę. Jeśli sprawdzi się wariant z Sobolewskim - trzymam kciuki i popieram całym sercem. Czas najwyższy żeby udowodnił na co go stać.

Z jakim charakterem? Tu potrzebny jest ktoś, kto w końcu w konflikt z zarządem nie popadnie. Tomek Kulawik byłby idealny.

WHITE*STAR 13.06.2018 08:51

O tym, że Sobol wyciągał innych piłkarzy Wisły do kasyn, gdy był jeszcze zawodnikiem pisał Stano w swojej ostatniej książce "Stan futbolu". Nie słyszałem, by Sobol lub ktokolwiek inny to zdementował lub zagroził procesem. Stanowski pewnie był w tej kwestii dobrze poinformowany od byłego Wiślaka i hazardzisty będącego blisko klubu - Andrzeja Iwana.

To mogło być powodem konfliktów Sobolewskiego z kilkoma trenerami (Smuda, Ojrzyński, Probierz i Carillo). Choć trzeba oddać Sobolewskiemu, że przynajmniej dwaj jego oponenci (Smuda i Probierz) należą do osób, które często mijają się z prawdą i gadają od rzeczy.

funkykoval 13.06.2018 09:05

W sumie skoro i tak na pensji mamy Ramireza to ściągnąć gościa jako pierwszego trenera, może przy okazji kogoś ciekawego wypatrzył w niższych ligach hiszpańskich ??? A jak nie wróci do Krakowa - to rozwiązanie umowy z winy trenera - -->>> czyli pozbycie się jakiegoś tam balastu finansowego .......


Tak zaś na serio - niezależnie kto będzie trenerem Wisły Kraków dla mnie jest ważne, aby dostał silny mandat zaufania zarówno od zarządu klubu jak i od kibiców, może nim zostać Sobolewski daleko nie szukając

Natomiast z wpisów niektórych użytkowników widzę, że chętnie widzieliby Sobola jako trenera i kibicowaliby żeby mu się powinęła noga. To po prostu dramat.....

Pero 13.06.2018 09:29

Moskal w ŁKS więc po temacie

Dariook 13.06.2018 09:33

Głupi zarzad. Puscili Moskala :D

WioReXXX 13.06.2018 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1504298)
3. Zapomnijcie o Sobolu teraz. Wisłą jest trochę za trudna jako pierwszy klub!

No to w takim razie po co on tu siedzi? W tej chwili powinien zaczac trenowac klub w nizszej lidze skoro Wisla to za trudny klub.

Tracimy czas i my, i on. Naprawde rozkladanie pacholkow kolejnemu trenerowi cos zmieni? Sobol bedzie "gotowy"?

pepe72 13.06.2018 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WioReXXX (Post 1504320)
No to w takim razie po co on tu siedzi? W tej chwili powinien zaczac trenowac klub w nizszej lidze skoro Wisla to za trudny klub.

Tracimy czas i my, i on. Naprawde rozkladanie pacholkow kolejnemu trenerowi cos zmieni? Sobol bedzie "gotowy"?

Rozumiesz pojęcie stażu/praktyki? Robi licencje UEFA PRO. Może niech najpierw skończy kurs.

nesta 13.06.2018 09:42

Moskal odpada, bo idzie do ŁKS-u.
Sobolewski z tego co pisano na TT też się nie pali do samodzielnej pracy. Trudno mu się dziwić. Już sam fakt, że zaczynasz pierwszą pracę jako samodzielny trener jest b. trudny, a co dopiero w tak trudnej sytuacji w jakiej jest Wisła teraz. Nie chce spalić sobie kariery na samym początku.

Obawiam się Bartoszka, Ojrzyńskiego... Jopa traktuje w kategorii abstrakcji. W obecnej sytuacji najlepszy byłby casus Jagielloni i wyciągnięcie wyróżniającego się trenera z I ligi.

ChG 13.06.2018 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1504322)
W obecnej sytuacji najlepszy byłby casus Jagielloni i wyciągnięcie wyróżniającego się trenera z I ligi.

Czyli kandydatem powinien być Marek Papszun z Rakowa Częstochowa. Jedyny trener, którego drużyna przez większość część poprzedniego sezonu miała jakiś styl i było widać jego pomysł + mega twarda ręka.

krasny 13.06.2018 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ChG (Post 1504323)
Czyli kandydatem powinien być Marek Papszun z Rakowa Częstochowa. Jedyny trener, którego drużyna przez większość część poprzedniego sezonu miała jakiś styl i było widać jego pomysł + mega twarda ręka.

U nas twarda ręka może nie przejść bo się obrażą piłkarze. Lekka też nie bo piłkarze będą robili co chcieli. A jak będzie nijaki trener to będzie do dupy bo trudno go scharakteryzować.

Taki żart...

As 13.06.2018 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1504322)
Moskal odpada, bo idzie do ŁKS-u.
Sobolewski z tego co pisano na TT też się nie pali do samodzielnej pracy. Trudno mu się dziwić. Już sam fakt, że zaczynasz pierwszą pracę jako samodzielny trener jest b. trudny, a co dopiero w tak trudnej sytuacji w jakiej jest Wisła teraz. Nie chce spalić sobie kariery na samym początku.

Obawiam się Bartoszka, Ojrzyńskiego... Jopa traktuje w kategorii abstrakcji. W obecnej sytuacji najlepszy byłby casus Jagielloni i wyciągnięcie wyróżniającego się trenera z I ligi.

ja bym akurat Bartoszka lub Ojrzynskiego chetnie widzial z conajmniej dwoch powodow.

- Wszedzie gdzie pracowali mieli wyniki ponad stan posiadania.
- Potrafia sie odnalezc w klubie, w ktorym organizacyjnie trzeba bylo improwizowac.

Wisla wydaje sie jest w takiej sytuacji, ze trzeba bedzie "uszyc" z nienajlepszego materialu a i zapewne organizacyjnie mozemy nie byc w Topie ligowym.
Doszana rowniez zawodnikow nieco lepszych technicznie niz np. Ojrzynski mial w Arce lub Koronie wiec i gra moze byc nie tylko solidna w obronie ale rowniez niezla z przodu.

Generalnie, zatrudnienie w naszej sytuacji jednego lub drugiego ma sens i ja osobiscie bym sie nie obrazil

WioReXXX 13.06.2018 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1504321)
Rozumiesz pojęcie stażu/praktyki? Robi licencje UEFA PRO. Może niech najpierw skończy kurs.

Byl asystentem juz ilu? 3, 4 trenerow? Jest w trakcie robienia UEFA Pro, dokladnie tak samo jak chocby Djurdjevic, ktory juz zostal trenerem Lecha.

Dla mnie wyjscia sa tylko dwa: albo Sobol zostaje pierwszym trenerem, albo zaczyna intensywnie szukac sobie innego klubu, gdzie zdobedzie doswiadczenie. Siedzenie u nas przy kolejnym Bartoszku czy innym Ojrzynskim nic mu nie da i jest kompletna strata czasu.

O stazach czy praktykach, gdzie oglada sie treningi przez siatke, nawet nie bede pisal, bo szkoda czasu,

TIR_DO_SŁUBIC 13.06.2018 09:57

Nowym trenerem Wisły zostanie jedna z osób z wiślackiej rodziny.

szprotson 13.06.2018 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1504327)
Nowym trenerem Wisły zostanie jedna z osób z wiślackiej rodziny.

nie dziwne, nikt inny nie chce.
JP czy MM ?:)

PhantomRanger 13.06.2018 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1504322)
Moskal odpada, bo idzie do ŁKS-u.
Sobolewski z tego co pisano na TT też się nie pali do samodzielnej pracy. Trudno mu się dziwić. Już sam fakt, że zaczynasz pierwszą pracę jako samodzielny trener jest b. trudny, a co dopiero w tak trudnej sytuacji w jakiej jest Wisła teraz. Nie chce spalić sobie kariery na samym początku.

Obawiam się Bartoszka, Ojrzyńskiego... Jopa traktuje w kategorii abstrakcji. W obecnej sytuacji najlepszy byłby casus Jagielloni i wyciągnięcie wyróżniającego się trenera z I ligi.

To jak nazwać sytuację w której asystent został Ci z góry narzucony i jest ważniejszy od pierwszego trenera. Przecież to pierwszy trener odpowiada za wyniki, więc żaden szanujący się trener nie przyjdzie do Wisły, bo ma więcej do stracenia niż zyskania.

bridgeburner 13.06.2018 10:02

Tylko ze Djurdevic prowadzil rezerwy przez dwa sezony, co by nie mowic to jest samodzielna praca
Papszuna tez bym chcial ale kazdy kto z nim czytal jakikolwiek wywiad wie, ze on w obecnej sytuacji (czyt chaosu i notorycznej rozpierduchy) tutaj na pewno nie przyjdzie

nesta 13.06.2018 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1504325)
ja bym akurat Bartoszka lub Ojrzynskiego chetnie widzial z conajmniej dwoch powodow.

- Wszedzie gdzie pracowali mieli wyniki ponad stan posiadania.
- Potrafia sie odnalezc w klubie, w ktorym organizacyjnie trzeba bylo improwizowac.

Wisla wydaje sie jest w takiej sytuacji, ze trzeba bedzie "uszyc" z nienajlepszego materialu a i zapewne organizacyjnie mozemy nie byc w Topie ligowym.
Doszana rowniez zawodnikow nieco lepszych technicznie niz np. Ojrzynski mial w Arce lub Koronie wiec i gra moze byc nie tylko solidna w obronie ale rowniez niezla z przodu.

Generalnie, zatrudnienie w naszej sytuacji jednego lub drugiego ma sens i ja osobiscie bym sie nie obrazil

Bartoszek może jeszcze. Pamiętam jego Koronę w Krakowie. Grali fajną, dynamiczną piłkę. Ofensywnie i po ziemi.
Ojrzyński mi się kojarzy z wrzeszczącym sierżantem, a nie trenerem. Wyniki z Arką miał, ale to była głównie walka i zero stylu. U nas to nie przejdzie i szybko będzie miał kibiców przeciwko sobie.

@Phantom,

oczywiście. Dla uzdrowienia sytuacji Sobol albo powinien zostać trenerem teraz albo odejść na swoje, np. do I czy II ligi. Teraz jest podłoże dla kolejnego konfliktu jeśli masz w sztabie trenera, który szykowany jest na pierwszego. Co to za komfort pracy?
Przypomnę też, że Sobol skonfliktował się również z Probierzem. Więc może wina tych konfliktów nie do końca leży po jednej stronie.. (1-wszego trenera).

krzaq12 13.06.2018 10:06

Jeśli Sobol ukończy kurs, będzie miał papiery by samodzielnie prowadzić zespół to można mu powierzyć prowadzenie drużyny. Póki tego nie ma, niech się uczy, będzie asystentem, obserwatorem etc.

Osobiście obstawiam Marka Papszuna lub Jacka Paszulewicza, idąc tropem zdolnych trenerów z 1 ligi. xD

szczepans21 13.06.2018 10:12

Jeżeli ma przyjść Jacek Paszulewicz to uważam że Radek powinien objąć SAMODZIELNIE cokolwiek...bo nie prowadzenie samodzielnie zespołu przez niego jest stratą czasu, naszego i jego. Nawet niech obejmie juniorów lub niech przywrócą rezerwy etc.

Model z Jackiem i Radkiem to jakiś kosmos. Wrzucenie Radka i Mariusza w duecie brzmi jeszcze bardziej kosmicznie ale ..hmmm

Co do Moskala..cieszę się że idzie do ŁKS i będzie pracował na swoją markę. Parę razy Wisła go wykorzystała i chyba dla niego najlepiej aby budować swoją pozycje...trochę przypomina się historia z Adamem Nawałką i jego prowadzeniem Wisły....

mr_kwolf 13.06.2018 10:13

Szkoda, że przespalismy Smolke, według mnie najlepszego trenera z 1 ligi który był do wyciagniecia.

Paszulewicz wydaje się ciekawa opcja, dobre wyniki w Grudziądzu, do pewnego momentu nawet w Katowicach szło mi nieźle.

Odnośnie Paszpuna nie mam zdania.

Jeżeli wybieramy wariant bardzo oszczędnościowy to zdecydowanie wolę Jopa od Sobola.

szprotson 13.06.2018 10:18

Marek Papszun to jest taki trener, ze jak prowadził pewna druzynke, wszedł mu do szatni prezes i powiedział "Marek a moze tego X pusicisz ...itd" na co Papszun podał mu ręke i powiedział, "dziękuje, to Pan sobie poprowadzi drużynę"

Paszul nie miał dobrej opinii w Kato, ale ponoc dlaego ze miał mało czasu. Jak jest jak będzie? .... wi.

Papszun to bylby swietny kandydat dla klubu ktory chce sie rozwijac i ma plan dlugofalowy....

As 13.06.2018 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1504333)
Bartoszek może jeszcze. Pamiętam jego Koronę w Krakowie. Grali fajną, dynamiczną piłkę. Ofensywnie i po ziemi.
Ojrzyński mi się kojarzy z wrzeszczącym sierżantem, a nie trenerem. Wyniki z Arką miał, ale to była głównie walka i zero stylu. U nas to nie przejdzie i szybko będzie miał kibiców przeciwko sobie.

No wlasnie o to mi chodzi, ze gral tak jak mu material pozwalal. Mial facet drwali to gral drewniany futbol. Ja mu to akurat zapisalbym na plus, ze umie dostosowac sie do tego co ma (u nas bedzie musial) i ze potrafi zrobic dobry wynik.

On zreszta sam w wywiadach mowil, ze ludzie go postrzegaja jako defensywnego trenera bo akurat takie druzyny prowadzil ale to nie jest jego filozofia i ze chcialby poprowadzic klub, ktory da mu mozliwosc grania ofensywnej i technicznej pilki.

Coglin 13.06.2018 10:38

Co za różnica który trener do nas przyjdzie?

I tak za rok, jak nie pół, już go nie będzie.

tsw biała gwiazda 13.06.2018 10:38

Papszun i Ojrzyński nie przyjdą jeśli w sztabie zostanie Sobol. Papszun jak już wiele osób zauważyło, wejść sobie na głowę nie da i pewnie jeszcze będzie chciał kogoś do swojego sztabu. Ojrzyński ktoś wspominał, że skonfliktowany z Sobolewskim. Tak więc na trenera jest klika opcji:
1. Sobolewski i Jop
2. Ktoś z trójki Paszulewicz/ Bartoszek/ Niciński i asystentem Sobolewski.
3. Papszun i asystentem przestaje być Sobolewski. Dodatkowo przy zwolnieniu Junco, Papszun mógłby być menedżerem. We wszystkich klubach to on odpowiadał za dobór zawodników, Gołda pomagałby ewentualnie w dogrywaniu kontraktów.

As 13.06.2018 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1504343)
Co za różnica który trener do nas przyjdzie?

I tak za rok, jak nie pół, już go nie będzie.

To samo mysle dlatego uwazam, ze trzeba zadaniowca, ktory nas nie spusci z ligi a moze i nawet zrobi OK wynik. :-D

tas de fleia 13.06.2018 10:51

Tez myślę, ze Papszun to najlepszy kandydat, ale połączenie go z Sobolem to tylko czekać kiedy wybuchnie taka mieszanka. Bartoszek to trener niby niezły, ale osobiście to gościa nie trawię. Największy trenerski burak i w tej kwestii godny następca Franciszka.

Ma_niek 13.06.2018 10:51

Pobierz ojrzynski smuda carillo.Z każdym kosa u sobola. To może nie w nich problem tylko w Sobolewskim.

TIR_DO_SŁUBIC 13.06.2018 10:53

Sobolewski jest niewątpliwie ważną postacią w historii Wisły, można powiedzieć autorytet. Ja zadałbym pytanie: w co tak na prawdę gra zarząd?

szczepans21 13.06.2018 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1504356)
Pobierz ojrzynski smuda carillo.Z każdym kosa u sobola. To może nie w nich problem tylko w Sobolewskim.

Kurde o tym samym myślę. Jeżeli Wisła chce mieć trenera legendę to niech mu dadzą coś samodzielnie trenować w Wiśle (juniorzy, przywrócą rezerwy cokolwiek)

szprotson 13.06.2018 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepans21 (Post 1504371)
Kurde o tym samym myślę. Jeżeli Wisła chce mieć trenera legendę to niech mu dadzą coś samodzielnie trenować w Wiśle (juniorzy, przywrócą rezerwy cokolwiek)

Jest taki, nazywa sie Mariusz Jop

funkykoval 13.06.2018 11:36

Cytat:

Ma_niek
Cytat:

napisał(a):https://wislakrakow.com/forum/images...s/viewpost.gif
Pobierz ojrzynski smuda carillo.Z każdym kosa u sobola. To może nie w nich problem tylko w Sobolewskim.
szczepan21 napisał:

Kurde o tym samym myślę. Jeżeli Wisła chce mieć trenera legendę to niech mu dadzą coś samodzielnie trenować w Wiśle (juniorzy, przywrócą rezerwy cokolwiek)

Z LIćką, Engelem, Petrescu, Nawałką, Skorżą, Moskalem, Kasperczakiem czy Maaskantem konfliktów nie miał. Czy to coś zmienia ????

Delgado 13.06.2018 11:59

No dokładnie. Probierz i Carillo to psychole, Smuda to debil, a Ojrzyński wygląda na niezłego dwulicowca, przykładem było zachowanie po bramce ręką Siemaszki, gdzie jednocześnie afiszuje się religijnością.
Sobol to gość z jajami i po prostu mówi wprost co myśli o takich pajacach jak wyżej wymienieni.

grosz 13.06.2018 12:29

Smuda jest do wziecia i pewnie wisłę stać na niego

szym_ek 13.06.2018 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grosz (Post 1504381)
Smuda jest do wziecia i pewnie wisłę stać na niego

to rozumiem taki żart ...

Adenalix 13.06.2018 12:32

Skoro propozycje są z kosmosu, to ja powiem Adam Nawałka po MŚ :-)

ashkeczup 13.06.2018 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1504383)
Skoro propozycje są z kosmosu, to ja powiem Adam Nawałka po MŚ :-)

Co najważniejsze byłoby WIŚLACKO

AYALA 13.06.2018 12:52

może kogoś na dorobku z 1 ligi ? Jaga sprowadziła rok temu z Chrobrego Mamrota i sie sprawdził.Padają nazwiska Papszuna z Rakowa i Paszulewicza z GKS-u

As 13.06.2018 13:15

Wychodzi na to, ze ktos powinien z Sobolewskim powaznie porozmawiac :-D
https://youtu.be/639LW1L60-M

szorstki 13.06.2018 13:37

Dla mnie nie ma innej opcji - skoro Zarząd w obliczu konfliktu stanął po stronie Sobola to nie po to, żeby za chwilę mianować nowego trenera. A jak nowy powie "Sobol out" ? Skoro rzekło się A to Radek będzie prowadził Wisłę. Zwłaszcza, że jako uczestnik kursu UEFA Pro ma do tego prawo, bez kombinowania i grania na papierach Kmiecika.
Teraz to już tylko dogrywanie szczegółów. No i oczywiście wyjaśnienia wymaga pozycja Junco lub jego wymiany.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl