Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXX KOLEJKA] Sandecja Nowy Sącz- WISŁA Kraków, 7 kwietnia, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9940)

Dariook 09.04.2018 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1498416)
To nie są wykręty, tylko realne czynniki mające wpływ na frekwencję. Kilkadziesiąt procent na każdym meczu, to nie fanatycy...

Tak. W Polsce i innych buraczanych ligach.

wolfy 10.04.2018 07:57

Dobra, dzieci, jakby był Var i karny na Imazie to byśmy to pewnie wygrali.
Na puchary inne niż Polski nie mamy składu ani pieniędzy (wyjazd do Azerbejdżanu kosztuje). Nie mamy składu też na awans w lidze dający dostęp do pucharów więc te teorie spiskowe są bez sensu.
Zluzujcie z tymi płaczami - nie wiem czemu na tym forum udzielają się głównie płaczliwe panienki?

Barti 10.04.2018 08:00

@wolfy
Jak czytam Twoje posty, to zastanawiam się, skąd w Tobie tyle pesymizmu? Nic się nie opłaca...To może gra w tej lidze w ogóle się nie opłaca...?

Kurz 10.04.2018 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1498435)
@wolfy
Jak czytam Twoje posty, to zastanawiam się, skąd w Tobie tyle pesymizmu? Nic się nie opłaca...To może gra w tej lidze w ogóle się nie opłaca...?

Realizmu. Droga do fazy grupowej LE dla drużyny, która nie będzie rozstawiona w kolejnych rundach, to niemal mission impossible. Potencjalnie trudniejsza niż eliminacje do Ligi Mistrzów, bo przecież po drodze można wylosować drużynę z lig 1-4, 5-6 i raczej na pewno co najmniej z lig 7-15. Żeby tam zaistnieć, a nie wrócić po 2 rundach, które nic nie dają, trzeba mieć szczęście w losowaniach oraz wzmocnić skład i to bardzo, żeby w międzyczasie nie okazało się, że udział w europejskich pucharach to nie pocałunek śmierci. Wiemy przecież jaką cenę płacą często nasi pucharowicze. Na obecnym etapie to wobec tego dla nas zawracanie dupy.

wiesniak842 10.04.2018 08:36

Za sam udzial w drugiej rundzie kwalifikacji po przejsciu rundy pierwszej, klub dostaje 440 tysiecy euro, czyli pi razy drzwi 1,8 miliona zlotych. (wg danych na ten sezon) Zastanawiam sie czy w naszym przypadku to takie "nic".

brylant17 10.04.2018 08:38

To teraz dodaj do tego koszty organizacji+transport

wolfy 10.04.2018 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1498438)
Za sam udzial w drugiej rundzie kwalifikacji po przejsciu rundy pierwszej, klub dostaje 440 tysiecy euro, czyli pi razy drzwi 1,8 miliona zlotych. (wg danych na ten sezon) Zastanawiam sie czy w naszym przypadku to takie "nic".

Odlicz od tego koszt wylotu do Azerbejdżanu. Kilka polskich drużyn dołożyło do interesu odpadając wcześnie z egzotycznym rywalem.
Przychód to nie dochód, rundy eliminacyjne zwyczajnie się nie opłacają.

Ale ja nie o tym - przestancie dziewczynki płakać i wyzywać zawodników, bo na lepszych nas nie stać. Zwłaszcza Boguskiego.
Jesteśmy aktualnie średniakiem, co rok to wałkujemy i nadal to waszych pustych łepetyn nie dociera. Pretensje to mogą mieć kibice Legii, u nas gramy na miarę możliwości.
To nie jest pesymizm że jak się ma średni budżet, długi i nie płaci na czas to zwyczajnie nieprzyzwoicie jest wymagać od średnich piłkarzy pęknej i skutecznej gry. Jesteście żenująco roszczeniowi.

wiesniak842 10.04.2018 08:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1498440)
To teraz dodaj do tego koszty organizacji+transport

Rozumiem, ze dwa mecze zagralibysmy przy pustych trybinach i oprocz samej nagrody za udzial nie wplynelyby do klubu zadne pieniadze?

wiesniak842 10.04.2018 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1498441)
Odlicz od tego koszt wylotu do Azerbejdżanu. Kilka polskich drużyn dołożyło do interesu odpadając wcześnie z egzotycznym rywalem.

Kiedy to bylo i jakie wtedy byly nagrody za udzial w LE? Sorry, w kwalifikacjach do LE;)

PS. Wczesniej podalem dane za obecny sezon. W przyszylym najprawdopodobniej, zgodnie z polityka UEFY, nagrody beda wyzsze.

Barti 10.04.2018 08:49

Do tej kasy co podaje wieśniak doliczmy premie za zajęcie 3 miejsca, prime time w TV itp itd...Najlepiej jednak dorabiać ideologię, że nas nie stać.

wolfy 10.04.2018 08:51

Niestety ale frekwencja z Irtyszem Pawłodar będzie gówniana. Przyjdą Ci co zawsze, reszta poczeka na Barcelonę.

wolfy 10.04.2018 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1498444)
Do tej kasy co podaje wieśniak doliczmy premie za zajęcie 3 miejsca, prime time w TV itp itd...Najlepiej jednak dorabiać ideologię, że nas nie stać.

To nie ideologia, jeżeli nie mamy pieniędzy tylko długi to nas nie stać. Ile ty masz lat? 10?
Zajęcie trzeciego miejsca byłoby ekstra ale jesteśmy na to za słabi sportowo. Na lepszych zawodników nas nie stać, leją na nas nawet lepsi zawodnicy pierwszej ligi. Wolą Lecha, Jagę albo Zagłębie nie dlatego, że nie stawiamy na nich tylko bo tam dostaną więcej piieniędzy i na czas. No i jeszcze klub mocniejszy, łatwiej się wypromować.

Właśnie skończyłem temat. Cieszcie się tym co jest.

Barti 10.04.2018 08:58

wolfy!
Dlaczego nie chcesz przyjąć do wiadomości, że idąc Twoim tokiem rozumowania to jedyny cel który osiągniemy, to piłkarski zaścianek i tak buraczanej ligi? Jak nie będzie podnoszona poprzeczka to skończymy marnie nawet w tej lidze.

wiesniak842 10.04.2018 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1498446)
To nie ideologia, jeżeli nie mamy pieniędzy tylko długi to nas nie stać. Ile ty masz lat? 10?
Zajęcie trzeciego miejsca byłoby ekstra ale jesteśmy na to za słabi sportowo. Na lepszych zawodników nas nie stać, leją na nas nawet lepsi zawodnicy pierwszej ligi. Wolą Lecha, Jagę albo Zagłębie nie dlatego, że nie stawiamy na nich tylko bo tam dostaną więcej na czas.

Wlłaśnie skończyłem temat. Cieszcie się tym co jest.


Nie stac na co? Jezeli w perspektywie bylaby mozliwosc zysku to mysle, ze i kasa by sie znalazla na organizacje wyjazdu obojetnie dokad. Swoja droga - w tamtym roku na 50 druzyn nierozstawionych ( z ktorymi pryszloby nam sie zmierzyc ) do calych czterech bylby relatywnie daleki wyjazd (2x Gruzja i 2x Armenia).

swiety37 10.04.2018 08:59

Poza tym kiedyś trzeba zacząć zbierać punkciki do rankingu.

wolfy 10.04.2018 09:01

Szkoda na was czasu. Zbierać punkty to możecie wy, w Tesco. Taki poziom rozumienia świata prezentujecie.

Barti 10.04.2018 09:03

Nie rozśmieszaj mnie człowieku. Za to Ty nie rozumiesz prostych rzeczy. Wisły która ma stadion na 30 tys. ludzi, nie stać na bujanie się w środku tabeli. Tak ciężko Ci to ogarnąć?

rozarian 10.04.2018 09:22

Ooo, widzę że trauma po Kikusiu schodzi powoli z niektórych, bo znowu ostro perorują :D

Jagul 10.04.2018 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1498441)
Odlicz od tego koszt wylotu do Azerbejdżanu. Kilka polskich drużyn dołożyło do interesu odpadając wcześnie z egzotycznym rywalem.
Przychód to nie dochód, rundy eliminacyjne zwyczajnie się nie opłacają.

Masz jakieś dane na ten temat? Czy ten tekst po prostu pasuje Ci do tezy?

wolfy 10.04.2018 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1498455)
Ooo, widzę że trauma po Kikusiu schodzi powoli z niektórych, bo znowu ostro perorują :D

Wpadłem zobaczyć czy coś się zmieniło. Nadal forum opanowane przez mitomanów, tylko teraz na cenzurowanym zaczyna być Carillo. Powody te same. I te same rozwiązania - postaw na młodych i 442.

Już mnie nie ma. Szkoda na Was czasu. Skoro 10 lat i kilkunastu trenerów niczego Was nie nauczyło, to jesteście absolutnie niezdolni do nauki.

rozarian 10.04.2018 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1498459)
Skoro 10 lat i kilkunastu trenerów niczego Was nie nauczyło, to jesteście absolutnie niezdolni do nauki.

Drogi wolfy, może dlatego że tu jest Wisła Kraków, a nie dom spokojnej starości, gdzie pensjonariusze nie spodziewają się niczego więcej poza dobrym obiadem, a na koniec spokojnym "nynu" :-)

funkykoval 10.04.2018 10:55

Zbierać punkciki do rankingu można w fazie grupowej LE, a nie w eliminacjach. Biorąc pod uwagę naszą grę w meczu z Sandecją, to z podobnie grającym rywalem z Kazachstanu, Gruzji czy Azerbejdżanu możliwy byłby eurow..........

Co oczywiście nie oznacza, że nie powinniśmy stawiać sobie celu w postaci awansu do gry w europejskich pucharach. Do mnie przemawia sytuacja z Hajdukiem Split Carillo - pokonanie Lewskiego i Broendby w 2 rundach eliminacyjnych dało szansę rywalizacji z Evertonem, a tam mimo przegranej zaowocowało transferem Nikoli Vlasicia za "jedyne" 10,8 mln euro....

ashkeczup 10.04.2018 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1498470)
Zbierać punkciki do rankingu można w fazie grupowej LE, a nie w eliminacjach. Biorąc pod uwagę naszą grę w meczu z Sandecją, to z podobnie grającym rywalem z Kazachstanu, Gruzji czy Azerbejdżanu możliwy byłby eurow..........

Co oczywiście nie oznacza, że nie powinniśmy stawiać sobie celu w postaci awansu do gry w europejskich pucharach. Do mnie przemawia sytuacja z Hajdukiem Split Carillo - pokonanie Lewskiego i Broendby w 2 rundach eliminacyjnych dało szansę rywalizacji z Evertonem, a tam mimo przegranej zaowocowało transferem Nikoli Vlasicia za "jedyne" 10,8 mln euro....

Legie zrobiliśmy 0:2, Legia zremisowała z Realem. Czy nie jest to dość oczywista implikacja? Wisła>Real

funkykoval 10.04.2018 11:14

Wolfy Napisał:
"Wpadłem zobaczyć czy coś się zmieniło. Nadal forum opanowane przez mitomanów, tylko teraz na cenzurowanym zaczyna być Carillo. Powody te same. I te same rozwiązania - postaw na młodych i 442.
Już mnie nie ma. Szkoda na Was czasu. Skoro 10 lat i kilkunastu trenerów niczego Was nie nauczyło, to jesteście absolutnie niezdolni do nauki."

No Wolfy rozwiązania Carillo w kwestii zarówno ustawienia jak i doboru zawodników też są dalekie od jakiejkolwiek perfekcji co wykazały 2 ostatnie mecze. Paradoksalnie w meczu z Legią ustawienie Wisły to nie było klasyczne 4-3-3 tylko bardziej 4-3-2-1 czyli Halilović i Imaz operowali bliżej drugiej linii a Carlitos bliżej pola karnego i zdało to egzamin celująco.
Ja od trenera oczekuję, że będzie bardziej elastyczny w dopasowywaniu taktyki do tego co dzieje się na boisku. Reakcja w 75 minucie i później, to już nie elastyczna taktyka tylko przerażenie i chaos - tak to wyglądało w meczu z Kuchenkorzem.....
Zawsze byłem przeciwny schematowi - najpierw taktyka, a później dobór piłkarzy, gdyż tych jak zauważyłeś mamy takich jakich mamy....
Z jedne strony ganisz userów za to, że nie dostrzegają faktu, że mamy grupę przeciętnych zawodników, z drugiej nie zauważyłeś, że Carrillo stosuje ustawienie jakbyśmy mieli piłkarzy conajmniej na pierwszą "3".
Płock decydując się w walce z silniejszymi na uważną grę w obronie i precyzyjne kontrataki ugrał wygrane w Białymstoku i Warszawie, my w Warszawie stosując podobną taktykę również wywieźliśmy wygraną. nastawiając się na równą walkę z Kuchenkorzem zostaliśmy wypunktowani....

funkykoval 10.04.2018 11:16

Ashkeczup napisał:

"Bla Bla......"
Chłopie o czym Ty piszesz? Nie wiem:
1) dlaczego odnosisz się do mojego postu swoim wpisem?
2) jakie odniesienie do mojego postu ma Twój wpis ?
Bez odzewu

ashkeczup 10.04.2018 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1498474)
Ashkeczup napisał:

"Bla Bla......"
Chłopie o czym Ty piszesz? Nie wiem:
1) dlaczego odnosisz się do mojego postu swoim wpisem?
2) jakie odniesienie do mojego postu ma Twój wpis ?
Bez odzewu

Bierzesz naszą grę z meczu z Sandecją. Skoro Legia dostała od nas oklep, to może powinni poprosić o degradacje do 4 ligi? Ta liga jest słaba, są jeszcze słabsze ligi, więc trzeba wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, aby ten poziom podnieść, a największe szanse daje kesz. Przestańcie bajdurzyć o dokładaniu do wyjazdów na LE.

funkykoval 10.04.2018 11:59

Biorę grę z meczu z Sandecją, bo drużyny z Kazachstanu/Azerbejdżanu czy innej Jakucji właśnie tak będą grały, a nasza gra może wyglądać jak w meczu z Sandecją....

leszekpw 10.04.2018 12:05

[QUOTE=wolfy;1498441 Ale ja nie o tym - przestancie dziewczynki płakać i wyzywać zawodników, bo na lepszych nas nie stać. Zwłaszcza Boguskiego.
Jesteśmy aktualnie średniakiem, co rok to wałkujemy i nadal to waszych pustych łepetyn nie dociera. Pretensje to mogą mieć kibice Legii, u nas gramy na miarę możliwości.
To nie jest pesymizm że jak się ma średni budżet, długi i nie płaci na czas to zwyczajnie nieprzyzwoicie jest wymagać od średnich piłkarzy pęknej i skutecznej gry. Jesteście żenująco roszczeniowi.[/QUOTE]\\

Zgadzam się w zupełności z Wolfy.
Puchary w naszej sytuacji finansowo- kadrowej są tak potrzebne jak w lipcu śnieg.
Niestety piłkarzy jakościowo mamy jakich mamy, którzy gwarantują pojedyncze zrywy w postaci wygranych (oparte przede wszystkim na cechach wolicjonalnych które się ujawniają raz na jakiś czas z silniejszym przeciwnikiem, bo ze słabym brak motywacji).
Natomiast na dłuższą metę z tej gliny to i Klopp nic by nie ulepił, ponad to co jest. Czas przyzwyczaić się do faktu, że jesteśmy ligowym średniakiem i co rok będziemy się pasjonować tylko i wyłącznie czy załapiemy się do górnej 8.

A reszta jak marzenia o pucharach to mrzonka.

Mnie dziwi tylko zatrudnienie Carillo, na takich piłkarzy- jeśli za zatrudnieniem "lepszego" trenera nie idzie ściąganie lepszych piłkarsko zawodników- to i Kiko by wystarczył- mniej kosztów.

Barti 10.04.2018 13:11

To koło zamyka się tak już kilka lat przez takie myślenie jak powyżej. Nie wiem czy czytaliście co powiedział Carlitos w ostatnim wywiadzie? Uzależnia swoją grę w Wiśle od pucharów właśnie. Nikt dobry nie będzie chciał przyjść do klubu, którego aspiracją jest środek tabeli. Dopóki sami tego nie zrozumiecie, będziemy tkwić w takim impasie.

Vinci 10.04.2018 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1498487)
Nie wiem czy czytaliście co powiedział Carlitos w ostatnim wywiadzie? Uzależnia swoją grę w Wiśle od pucharów właśnie. Nikt dobry nie będzie chciał przyjść do klubu, którego aspiracją jest środek tabeli. Dopóki sami tego nie zrozumiecie, będziemy tkwić w takim impasie.

I co z tego, że powiedział? Mączyński swego czasu też pozował na fanatyka. Od kiedy wierzy się przesadnie w to, co wydrukują w gazetach?

Napisałeś wcześniej:
Cytat:

To koło zamyka się tak już kilka lat przez takie myślenie jak powyżej.
Przypomnijmy, że przez te klika lat byliśmy o krok od podzielania losu na wzór: Widzewa, ŁKSu, Polonii czy dawnej Lechii i Śląska. Klub był w rękach przestępcy, później połowa chciała linczować TS, że nie sprzedali udziałów no-nameowi z Niemiec.

Do tego kilka ton długów po modelu zarządzania za czasów TF, i zadłużenie wobec miasta. Powinniście Bogu dziękować i tym, co zdecydowali w TSie wziąć na siebie ciężar prowadzenia klubu, że możecie ekstraklasę oglądać jeszcze, a nie Partyzanta Targowiska....

Teksty w stylu "Bo my jesteśmy Wisła Kraków.... itp"... wystarczy na średnią frekwencję popatrzeć po odjęciu meczów topowych, albo, jak idą zbiórki na akademię TS. Kilka miesięcy temu była tu frakcja chcąca kluby 100 i stowarzyszenia socios robić. Jak postępy?

Nasz występ w pucharach skończy się, jak w Gliwicach. Wystarczy popatrzeć ile silna i poukładana Jaga ostatnio zwojowała, nie wspominając o pasiastych damach i Skandii Tetowo.
Najpierw trzeba ogarnąć burdel na zapleczu, a później się ścigać. Inaczej to nic innego, jak kupowanie mercedesa, mając problem z opłatami za rachunki z ciepłą wodą...

Patryko 10.04.2018 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1498487)
To koło zamyka się tak już kilka lat przez takie myślenie jak powyżej. Nie wiem czy czytaliście co powiedział Carlitos w ostatnim wywiadzie? Uzależnia swoją grę w Wiśle od pucharów właśnie. Nikt dobry nie będzie chciał przyjść do klubu, którego aspiracją jest środek tabeli. Dopóki sami tego nie zrozumiecie, będziemy tkwić w takim impasie.

Nic takiego nie powiedział. Powiedział, że ewentualne puchary mogą w jakiś sposób wpłynąć na jego decyzję o pozostaniu w Wiśle.

Karherop 10.04.2018 17:26

Ze sportowego punktu widzenia nie stać nas na awans do fazy grupowej LE. Nie mniej jednak nie takie zespoly jak nasz ten awans zdobywaly.
Czy się opłaca finansowo grać w eliminacjach? W obecnym systemie premiowym zdecydowanie tak. To nie te czasy co 5 lat temu że doplacalo się do interesu. Teraz jedynym problemem jest bardzo wczesne rozpoczęcie przygotowań.

Można sobie kpic, wyśmiewać i ironizowac, ale każdy w klubie chcialby europejskich pucharów. Co nie zmaczy, że stawia się to jako cel nadrzędny i swoiste być albo nie być w tym sezonie.

rozarian 10.04.2018 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1498494)
później połowa chciała linczować TS, że nie sprzedali udziałów no-nameowi z Niemiec.

Pamiętam, że na tym forum, to może ze dwie osoby były za tym (w tym pewien ananas zainteresowany w całej akcji). Reszta to leminżeria pobednarzowa z twiterków i fejsów.
Wychodzi na to, że kibic ma być bardziej racjonalny od zarządu Wisły, którego członkowie nie raz, nie dwa, mówili o pucharach. Ja się zresztą zgadzam, że oczekiwanie na puchary przy takiej linii pomocy (Mitrović, Cywka,Boguski) jest delikatnie mówiąc trochę niezdrowe psychicznie.
Oczywiście warto grać w pucharach, więc spór o to jest jałowy.

Barti 10.04.2018 19:33

Tak jak już pisałem. Musimy kręcić się w okolicach miejsc pucharowych, bo błędne koło się zamyka. Nie ma walki o wyższe cele to nie ma frekwencji, konkretnego inwestora, dobrych piłkarzy etc. Trzeba podnieść tą poprzeczkę bo z taką mentalnością jak teraz będziemy wegetować. Pewnie, że wejście do pucharów wymaga większego zaangażowania i organizacji na wyższym poziomie. Tylko kto jak nie my, klub z takim potencjałem.

Virusman 10.04.2018 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1498509)
Tak jak już pisałem. Musimy kręcić się w okolicach miejsc pucharowych, bo błędne koło się zamyka. Nie ma walki o wyższe cele to nie ma frekwencji, konkretnego inwestora, dobrych piłkarzy etc. Trzeba podnieść tą poprzeczkę bo z taką mentalnością jak teraz będziemy wegetować. Pewnie, że wejście do pucharów wymaga większego zaangażowania i organizacji na wyższym poziomie. Tylko kto jak nie my, klub z takim potencjałem.

Wiadomo, że najlepiej byłoby być jak najwyżej w tabeli i to regularnie, wygrywać mecze (kto tego nie chce?). Tylko, że w jaki sposób to zrobić? Zatrudniając lepszych piłkarzy, lepszego trenera, tworząc lepszą atmosferę wokół drużyny niż reszta klubów z podobnym budżetem finansowym jak my.

Wciąż nie potrafię uwierzyć w powszechnie panującą wiarę w scoutów Wisły i Junco, a raczej przekonanie, że są oni lepsi w szukaniu zagranicznych zawodników i budowania drużyny niż np. osoby zajmujące się scoutingiem w Zagłębiu Lubin, Pogoni Szczecin, czy Koronie Kielce. Na jakiej podstawie?

Poza tym wejście do pucharów w naszym przypadku, jakkolwiek to zabrzmi, jest "przereklamowane". Jak nie ma się punktów w rankingu UEFA ani drużyny choćby przeciętnej klasy (a my mamy słabą) to i tak się odpada z jakimiś pasterzami w lipcu. Jeszcze raz podkreślam - cieszyłbym się z pucharów, chciałbym żeby Wisła była jak najwyżej, ale z wielkimi korzyściami bym nie przesadzał. Awans do pucharów to nawet nie jest pół kroku do powrotu do tzw. "dawnych czasów". Nawet więcej - sama kwalifikacja do pucharów w długim terminie nic nie znaczy. Oprócz Legii i Lecha w pucharach w zeszłych latach były:
- ten rok: Jagiellonia (2. miejsce teraz), Arka (9. miejsce teraz)
- zeszły rok: Piast (13. miejsce teraz, 10. miejsce w zeszłym sezonie), Zagłębie (8. miejsce teraz, 9. miejsce w zeszłym sezonie), Cracovia (10. miejsce teraz, 14. miejsce w zeszłym sezonie)
- 2 lata temu: Jagiellonia (2. miejsce teraz, 11. miejsce w następnym sezonie), Śląsk Wrocław (11. miejsce teraz, 10. miejsce w następnym sezonie).

Ktoś może powiedzieć, że jeżeli w ostatnich latach jest jakaś drużyna, która dołączyła do czołówki to jest to Jagiellonia. Nie do końca się z tym zgadzam. Ja bym się wciąż wstrzymał w mówieniu o niej jako o czołowej drużynie, bo nie mają ani gigantycznych funduszów ani punktów w rankingu UEFA. Dwa razy zajmą 8. miejsce w lidze i znów będą średniakiem, czego nie można powiedzieć o Legii i Lechu (potrzeba na to więcej czasu, my zanurzyliśmy się w ligowej szarzyźnie po 3-4 latach słabych ligowych występów). Ale dobra, niech będzie, przyjmijmy że Jaga to takie "success story" - ostatnie lata 3., 11., 2. i teraz 2. miejsce po rundzie zasadniczej.

Gdzie te topowe transfery Jagi? Skład Jagi w meczu z Płockiem:

Pawełek (niechciany w Śląsku przychodzi z kartą na ręku) - Burliga (nasz - czyli w tamtym czasie ok. 5. siły w Polsce -solidny, ale co by nie mówić, w momencie transferu rezerwowy prawy obrońca w średnim wieku), Runje (podstawowy obrońca 4. na Cyprze wtedy Omonii Nikozja sprowadzony za 50 tys. euro), Nemanja Mitrovic (konkretny transfer za 600 tys. euro Olimpii Ljubljana), Guilherme (kończył mu się kontrakt w Niecieczy, był wtedy czołowym lewym obrońca ligi, wybrał Jagę) - Tarasovs (kapitan i ze względu na powołanie teraz chyba największa gwiazda, kupiona z Legionovi z 2. ligii za darmo), Wlazło (niezły zawodnik Wisły Płock, przyszedł, bo wymienili go za 22-letniego Szymańskiego, Jaga dopłaciła jakieś drobne do wymiany, ale teraz pewnie żałują) - Novikovas (rezerwowy niemieckiego drugoligowego VfL Bochum sprowadzony za darmo), Pospisil (sprowadzony za 325 tys. euro z FK Jablonec, na Polskę spory transfer), Frankowski (prawie, że juniorek sprowadzony prawie za darmo z Lechii budującej galacticos) - Swiderski (juniorek sprowadzony z SMS Łódź)

Trzeba też wspomnieć o Romanie Bezjaku (utytułowany, ale jednak rezerwowy drugoligowego SV Darmstadt sprowadzony za darmo w zimie) i Sheridanie (niezłym strzelcu Omonii Nikozja sprwadzonym za 300 tys. euro).

Jaga w pucharach odpadała:
2017/2018: Qubala (Azerbejdżan) (II runda el. LE)
2015/2016: Omonia Nikozja (Cypr) (II runda el. LE)
2011/2012: Irtysz Pawłodar (Kazachtan) (I runda el. LE)

Myślicie, że pieniądze mają z europejskich pucharów i przyciągają piłkarzy perspektywą eurowpier**** za Kaukazem? Których piłkarzy tak w ogóle? Dla mnie właściwie tylko jeden transfer Mitrovica to ten z wyższej półki jak na naszą ligę.

Jagiellonia pieniądze ma ze sprzedaży. Teraz zapewne zarobią sporo na sprzedaży Frankowskiego. Stawiam, że więcej niż za Carlitosa, ale okaże się to w praniu. A oto ich pozostałe transfery:

10/11: Grosicki do Sivassporu za 0,8 mln euro
11/12: Sandomierski do Gent za 1,9 mln euro
12/13: Makuszewski do Tereka za 1 mln euro
13/14: Kupisz do Chievo za 0,5 mln euro
14/15: Quintana do Arabii Saudyjskiej za 0,7 mln euro
15/16: Tuszyński do Rizesporu za 1 mln euro, Pazdan do Legii za 0,7 mln euro, Gajos za 0,5 mln euro do Lecha
16/17: Drągowski do Fiorentiny za 2,5 mln euro
17/18: Góralski do Ludogorotsa za 1,5 mln euro

Dla porównania nasze transfery w tym czasie powyżej 0,5 mln euro:

10/11: Paweł Brożek za 2,0 mln euro, Piotr Brożek 0,8 mln euro i Głowacki za 0,9 mln euro do Trabzonu, Diaz do Brugge 0,8 mln euro, Marcelo do PSV 3,8 mln
11/12: - (zaczęły się problemy)
12/13: Melikson do Francji za 0,8 mln euro, Małecki do Turcji za 0,7 mln euro
13/14: -
14/15: Chrapek do Catanii za 1,4 mln euro
15/16: Guzmics do Chin za 1 mln euro
16/17: Brlek do Włoch za 2,2 mln euro
17/18: ?

Na Wiśle średnia frekwencja jest wyższa niż w Białymstoku i to nawet biorąc pod uwagę, że Jagiellonia otwarła nowy stadion ok. o 1/3 mniejszy od naszego. http://ekstrastats.pl/frekwencja-na-stadionach-2/
W ogóle w naszym słabym sezonie pod względem średniej frekwencji zajmujemy 4. miejsce w lidze w tym względzie (po Lechu, Górniku i Legii). Kto wie, czy po rundzie finałowej nie wyprzedzimy Legii w tym rankingu.

Pozostawiam Wam to do własnych przemyśleń i wniosków.

funkykoval 11.04.2018 10:41

Trabzonspor za Brożków z tego co pamiętam zapłacił 2,2 mln euro łącznie
Małecki był na wypożyczeniu i nie wiem czy Turcy zapłacili chociaż połowę tej kwoty, o której piszesz.....
O ile w przypadku jagi tradycyjne eurow.......e na rubieżach to raczej tradycja, to nasze pamiętne 3 porażki pucharowe (Tblisi, Levadia, Karabach) były wyjątkami i wynikały z lekceważenia rywala (Dinamo+Levadia) albo braku pełnej kadry na początku sezonu (transfery robione w pod koniec sierpnia) - tak było w mniejszym stopniu przy Levadii a w większym przy Karabachu.

sebanop 11.04.2018 11:23

Tylko w aktualnej sytuacji każda z drużyn z którymi zaliczyliśmy eurowpie.dol pojechała by z nami jak z kelnerami z wysp owczych, i to nie z powodu naszego lekceważenia rywala... ;)

Virusman 11.04.2018 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1498540)
Trabzonspor za Brożków z tego co pamiętam zapłacił 2,2 mln euro łącznie
Małecki był na wypożyczeniu i nie wiem czy Turcy zapłacili chociaż połowę tej kwoty, o której piszesz.....
O ile w przypadku jagi tradycyjne eurow.......e na rubieżach to raczej tradycja, to nasze pamiętne 3 porażki pucharowe (Tblisi, Levadia, Karabach) były wyjątkami i wynikały z lekceważenia rywala (Dinamo+Levadia) albo braku pełnej kadry na początku sezonu (transfery robione w pod koniec sierpnia) - tak było w mniejszym stopniu przy Levadii a w większym przy Karabachu.

Możliwe, że prawdziwe dane dotyczące kwot transferów, szczególnie tych starszych, mogą się trochę różnić od tych podanych przeze mnie (wszystko ściągnąłem z Transfermarkt).

Kiedy dostawaliśmy od Dinamo, Levadii, czy Karabachu to były jednak trochę inne czasy niż teraz. Tak jak piszesz, wynikało to z lekceważenia rywala, byliśmy lepsi od tamtych drużyn, tylko zagraliśmy słabo, jak Barcelona z Romą wczoraj. Teraz pewnie bylibyśmy faworytem w meczu z Levadią, z jakimiś Gruzinami mielibyśmy mecz wyrównanych drużyn, a w meczu z Karabachem to oczywiście większość stawiałby na Azerów.

I właśnie o tym piszę. Fajnie byłoby awansować do pucharów ze względu na kwestie ambicjonalne, ale w obecnej sytuacji, gdy mamy taką drużynę korzyści w dłuższym terminie najprawdopodobniej wielkich by nie było (o ile nie mielibyśmy jakiegoś szalonego farta).

Co chcę pokazać to to, że sam awans do pucharów nas nie urządza - potrzeba czegoś również czegoś innego.

Jeżeli taki Carlitos byłby podekscytowany na czerwcowo-lipcowe mecze na peryferiach europejskiego futbolu to byłby to dla mnie naprawdę dziwny gość. Szczególnie jeśli rzeczywiście obserwują go klubu takie jak Anderlecht, czy Sporting.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl