Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [ I KOLEJKA] Pogoń Szczecin - WISŁA Kraków, 14 lipca, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9815)

mitmichael 14.07.2017 23:06

Ostatnią bramkę w ten sposób zdobyłem chyba w rezerwach Villarealu. Czuję, że jestem w formie. Mam nadzieję, że będzie tak jak najdłużej"

Taki napastnik byl nam potrzebny. Moze w koncu jakis minie bariere 10 goli w sezonie.

AntyMod 14.07.2017 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1475278)
.....a. Nie spieram się o czysto piłkarskie atuty Ondarska, ale czy Wy nie widzicie jak on 94 minuty zapi.erdala wzdłuż i w szerz? Gość w 86 minucie pressingiem zmusił Załuskę do dryblowania, a stopera do straty. Jeśli myślicie, że to bez znaczenia, oznacza to, że nigdy nie wyszliście spoza kapci, popcornu, piwa i tv. To jest mega wytchnienie dla obrony i pomocy w sytuacji, gdy od 46 minuty gramy na wstecznym. Pomyślcie: wejdzie Carlitos i Brożek. Jak to będzie wyglądało do przodu? A jak to będzie wyglądało do tyłu? Nie robię z Ondarszka Benzemy, ale robienie z niego trzeciolgowego napastnika jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

a ja caly czas myslalem ze Napastnik jest od strzelania gol , stwarzania zagrozenia przed bramka i absorbowania obroncow przeciwnej druzyny ......sory, ale ten sam Ondrasek to taki zywiol biegajacy tu i tam - i nic nie wnoszacy do gry .....ani to snajper- ani to technik - ot taki zwykly wogole nieskuteczny drwal na zmeczenie obrony przeciwnika ......chcialbym widziec Carlitosa z Pawlem ( niekopiacym sie po czole i majacym pretensje do wszystkich) i leniwą primadonna Semirkiem , ale wtedy by zabraklo miejsca dla Brleka , widac ze koles poczul pimo nosem ze ma szanse a transfer i sie stara

dudzon 14.07.2017 23:36

Ci wszyscy co jadą po Ondrasku za dzisiejszy mecz, zupełnie nie znają się na piłce. Owszem technicznie jest surowy ale ma zupełnie inne atuty,które idealnie pasują do taktyki Ramireza. Po pierwsze zapieprza 90 minut pressingiem, po drugie świetnie gra głową, jego zadanie w ataku to zgrywanie piłek na boki do atakujących skrzydłowych i Carlitosa i ciągły pressing na środkowych obrońcach i bramkarzu. Gdyby Bartosz strzelił w 90 minucie to inaczej gadalibyście o Zdenku. Wcale nie jestem przekonany że zdrowy Brozio dziś wyszedłby w pierwszym składzie. Dwóch napastników o podobnym zmyśle do gry kombinacyjnej byłoby dobre do tzw."krakowskiej piłki" A my tak grac nie będziemy. Przecież Kiko powiedział że wzoruje się na Simeone i jego filozofia to defensywa. Więc do takiej gry pasuje bardziej Carlitos/Ondrasek niż Carlitos/Brożek.

filemon 14.07.2017 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1475286)
a ja caly czas myslalem ze Napastnik jest od strzelania gol , stwarzania zagrozenia przed bramka i absorbowania obroncow przeciwnej druzyny ......sory, ale ten sam Ondrasek to taki zywiol biegajacy tu i tam - i nic nie wnoszacy do gry .....ani to snajper- ani to technik - ot taki zwykly wogole nieskuteczny drwal na zmeczenie obrony przeciwnika ......chcialbym widziec Carlitosa z Pawlem ( niekopiacym sie po czole i majacym pretensje do wszystkich) i leniwą primadonna Semirkiem , ale wtedy by zabraklo miejsca dla Brleka , widac ze koles poczul pimo nosem ze ma szanse a transfer i sie stara

Albo wyjątkowa ironia, albo dno kolego

AntyMod 14.07.2017 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1475289)
Albo wyjątkowa ironia, albo dno kolego

rozumiem ze tak przykro poznac prawdziwy swiat ?? wasza ocena - wasze filozofie ...po tym meczu nie widze adnych jakis mega przeslanek , zwlaszcza z Ondraskiem jako napastnikiem ....mysle ze minimalizm i fuksiarstwo niektorym wystarczy ....wynik ok- trzeba sie cieszyc z 3 pkt na trudnym terenie , ale jak narazie ten mecz to lipa taktyczna z obu stron .....odkilku sezonow niektorzy w padli w manie ocenianaia ze zawodnik sie stara ?? hmmmmmm to jest argument ??/ bez Brleka dzis to bylby przezut na nic z chaotycznej obrony po atak .... gdzie jest koszulka Ondraska .....wg mnie gra 2 napastniakmi ma sens - ale ludzie , bez teej czeskiej koszulki ..... ..

Dariook 15.07.2017 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dudzon (Post 1475287)
Ci wszyscy co jadą po Ondrasku za dzisiejszy mecz, zupełnie nie znają się na piłce. Owszem technicznie jest surowy ale ma zupełnie inne atuty,które idealnie pasują do taktyki Ramireza. Po pierwsze zapieprza 90 minut pressingiem, po drugie świetnie gra głową, jego zadanie w ataku to zgrywanie piłek na boki do atakujących skrzydłowych i Carlitosa i ciągły pressing na środkowych obrońcach i bramkarzu. Gdyby Bartosz strzelił w 90 minucie to inaczej gadalibyście o Zdenku. Wcale nie jestem przekonany że zdrowy Brozio dziś wyszedłby w pierwszym składzie. Dwóch napastników o podobnym zmyśle do gry kombinacyjnej byłoby dobre do tzw."krakowskiej piłki" A my tak grac nie będziemy. Przecież Kiko powiedział że wzoruje się na Simeone i jego filozofia to defensywa. Więc do takiej gry pasuje bardziej Carlitos/Ondrasek niż Carlitos/Brożek.

Chlopie zmien to zjebane zdjecie .

abcabc 15.07.2017 00:24

Duży plus to Carlitos i fakt, że Kiko jednak nie wydziwiał i grał 4-4-2.
Choć gra była dobra tylko na początku, to jednak było nie najgorzej.
Brlek świetny. Brak Mączyńskiego widać, ale na plus. :lol:
Bramkarz Cuesta chyba będzie lepszy niż Załuska.
Denerwują bezsensowne lagi Głowackiego. On ma problemy z rozgrywaniem, więc nerwowo szuka długiego podania gdzieś do przodu.

A ten Żyżyński z Canal plus to niezły trol.
Ale Murawski w porządku, mimo że grał w Legii. Jeden z najlepszych komentatorów, bo nie troluje i próbuje być obiektywny.

abcabc 15.07.2017 00:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1475291)
Chlopie zmien to zjebane zdjecie .

Może lepiej w ogóle klub.
Popatrzyłem na zdjęcie forumowicza "dudzon" i przez chwilę miałem wątpliwości, czy nie jestem na złym forum. Za miedzą mają takich "Friends of Israel".
To gorsze niż pasiaki Czerepacha. :lol:

wester 15.07.2017 00:54

Oczywiste, że Ondraske ma bardzo duży potencjał, tacy napastnicy jak on często się sprawdzają, przykład chociażby Diego Costy. Jego zadanie powinno być proste wygrać głowę czy zagasić piłę jak idzie laga, poszarpać się z obrońcami, zagrać na ścianę. Od grania w piłkę powinien być Carlitos Mały Brlek czy Boguś. Kwestia aby Zdenek był zdrowy i doszedł do optymalnej formy fizycznej i zaczął grać trochę dokładniej.

Rob_Zombie 15.07.2017 01:17

Diego Costa potrafi grać w piłkę... Ondrasek niezupełnie...

dudzon 15.07.2017 01:23

[OT] A się przypierdalacie o głupoty dzieci.
Czyli znowu muszę nic nie pisać 5 lat.

crux.a 15.07.2017 06:03

[ot] @dudzon, luz. Nie wszyscy się przypierdalają. Koledzy zapewne dawno nie wyjeżdżali nigdzie dalej, poza Europę.

Matejas_ 15.07.2017 07:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1475298)
[ot] @dudzon, luz. Nie wszyscy się przypierdalają. Koledzy zapewne dawno nie wyjeżdżali nigdzie dalej, poza Europę.

Poza Europę środkowo-wschodnią :)

Wracając do meczu to byłem wczoraj w szoku, fajnie się to oglądało, bramka na 1:2 dała dreszczyk emocji do końca!

wiesniak842 15.07.2017 07:40

Nie chce zapeszac ale po wczorajszym meczu mamy wiecej zwyciestw na wyjezdzie niz po 10 kolejkach ubieglego sezonu:D

Barti 15.07.2017 07:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1475295)
Oczywiste, że Ondraske ma bardzo duży potencjał, tacy napastnicy jak on często się sprawdzają, przykład chociażby Diego Costy. Jego zadanie powinno być proste wygrać głowę czy zagasić piłę jak idzie laga, poszarpać się z obrońcami, zagrać na ścianę. Od grania w piłkę powinien być Carlitos Mały Brlek czy Boguś. Kwestia aby Zdenek był zdrowy i doszedł do optymalnej formy fizycznej i zaczął grać trochę dokładniej.

Szkoda tylko, że od 1,5 roku jakoś nie może tego potencjału pokazać. Gdyby wczoraj grał prawdziwy napastnik z Carlitosem z przodu, mogło być naprawdę ciekawie. Nie ma jednak co narzekać, bo i tak było dobrze. Oby tak dalej.

brylant17 15.07.2017 08:11

Cholera w drugiej połowie jakby im tlen odcięło i było trochę słabo.Trzeba popracować oby się udało dopiero pierwsza kolejka, u nas wyjazdy kulały są 3 pkt to najważniejsze.Każdy pkt teraz się liczy nie ma podziału więc trzeba na wyjazdach wygrywać

Dariook 15.07.2017 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1475298)
[ot] @dudzon, luz. Nie wszyscy się przypierdalają. Koledzy zapewne dawno nie wyjeżdżali nigdzie dalej, poza Europę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1475299)
Poza Europę środkowo-wschodnią :)

Wracając do meczu to byłem wczoraj w szoku, fajnie się to oglądało, bramka na 1:2 dała dreszczyk emocji do końca!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dudzon (Post 1475297)
[OT] A się przypierdalacie o głupoty dzieci.
Czyli znowu muszę nic nie pisać 5 lat.

Jprd a podobno to ja jestem z ciemnogrodu :lol:

krzaq12 15.07.2017 08:51

Po pierwsze bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.
Po drugie wszyscy nowi na plus, niektórzy na duży inni na mniejszy. Nie winiłbym Veleza za rzut karny, ciężko inaczej ułożyć ręce przy wyskoku, a piłka trafiła go z bardzo niewielkiej odległości. Wielu sędziów puściłoby grę.
Po trzecie bardzo dobrze wyglądaliśmy pod względem taktycznym, poza 2 błędami w defensywie Cywki było ok.
Fizycznie ok, choć mieliśmy gorszy moment w drugiej połowie.

Teraz wszyscy na R22. Zróbmy dobrą frekwencję w piątek.

Fugiel 15.07.2017 08:54

To prawda, ze nie przegralismy na inauguracje ligi od 19 lat ?

RadekKRK 15.07.2017 09:07

Wisła zaprezentowała się dobrze w tym spotkaniu.
Oglądając jednak mecz miałem wrażenie, że ten sezon będzie kolejnym w którym brakuje balansu pomiędzy skrzydłami.

Wielu użytkowników forum krytykuje Sadloka ( jedni twierdzą, że jest słaby piłkarsko, inni że sabotażysta, jeszcze inni że jest prolegijny - ile osób tyle powodów). Jednak jest to już kolejny mecz w którym para na lewej stronie Małecki-Sadlok współpracuje tak, że ładnie popatrzeć na ich grę. Współpraca tych dwóch piłkarzy przekłada się na co najmniej kilka groźnych sytuacji w meczu. Jest to myślę poziom TOP 5 ekstraklasy jeżeli chodzi o lewą stronę.

Prawa strona jak zawsze słabsza. Brakuje balansu pomiędzy skrzydłami. Marzę o tym, żeby rywal był szarpany z obu skrzydeł. Jeżeli Małeckiego podwajają, żeby była możliwość przegrania na drugą stronę.
Mam takie wrażenie, że Cywka-Boguski to jest para jedynie przeciętniaków ligowych(8-10 miejsce) i nasz slaby punkt. Komentatorzy często podkreślają, że Cywka ładnie dośrodkował albo że jest pracowity. Tylko to trochę za mało. Jak mieliśmy Bobana Jovicia to poziom zabezpieczenia obrony był podobny, jednak w ataku mieliśmy więcej z niego pożytku. Mam nadzieję, że w zimowym okienku transferowym będzie to priorytet aby poprawić tą stronę ewentualnie jeden z obecnych zawodników podniesie swój poziom na tyle aby wygryźć ze składu Cywkę lub Boguskiego.

Wygląda to jednak dobrze.
Mamy teraz u siebie Termalicę, a następnie Górnik Zabrze na wyjeździe. Gdybyśmy w dwóch kolejnych meczach zdobyli 4pkt., mielibyśmy dobry start w lidze.

AlvaroTS 15.07.2017 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1475306)
Jprd a podobno to ja jestem z ciemnogrodu :lol:

No kvrwa jesteś ,jak 2/3 tego forum. Dobrze ze są tacy przyjaciele zydków, oni mogą nam wszystko wytłumaczyć jaki z nas ciemnogód. :D

pawlozm 15.07.2017 09:20

Przeszkadzać to ma defensywny pomocnik, a napastnik ma strzelac i dryblowac. Carlitos jest przykładem takiego napastnika, który nie boi się pójść 1 na 1 jak jest okazja. A Zdenek owszem wygra główkę, jest twardy i to są jego atuty. Ale teraz mamy zawodników to szybkiej kombinacyjnej gry po ziemi i wtedy zwyczajnie się nie sprawdza. Ale fakt, że jak pójdzie laga do przodu to Zdenek jest w stanie zrobić z tego pożytek jak w przypadku akcji po której Bartosz wyszedł sam na sam. Wiec pole do manewru jest duże i fajnie ze Kiko ma jakiś wybór z przodu

szprotson 15.07.2017 09:25

Brawo Kiko, Brawo druzyna.

Ciesze sie ze ogladalem Wisłę która przyjezdza do Szczecina i stara sie przeciwnika narzucic swoj styl gry. Wysoki nieustanny pressing powodował panikę w szeregach gospodarzy. Darek DudkaVelez (patrz na sytuacje w ktorej robi typa na kartkę w 1 poł) to dobry cwaniaczek. Taki którego brakowało. W sumie człapak a`la Cantoro, jednak główke w srodku pola wygra, nogi nie odstawi, no taki typowy Dariusz D:) Lata świetlne od Urygi. Wróc Ljonk to bedzie naprawde mocna ławka.

Najlepsze jest to, ze nie wyszlism 3-5-2 mimo iz pare razy sie tak ustawialismy podczas meczu, fajnie ze Kiko reaguje na boisko (Velez juz oddychał rekawami i wisiała kartka, wiec dał na "wywal" Arsenica, Bartosz wszedł by wzmocnic strone Cywki po tym jak Boguś znikł. Wojtkowski widac ze bardzo chciał, az za bardzo chyba, ale 2 razy sie fajnie przy pilce utrzymał.

Jeśli chodzi o Zdenka to trzeba zapytac trenera jakie miał zadanie -jeśli był typowym pivotem to jedyne do czego mozna sie przyczepić, to do tego ze za często piłka mu odskakiwała. A tak to głowki jakieś wygrał, zastawek pare też było. Z racji ze wyglada jakby totalnie nie pasował do jedenastki -to jest przydatny. Taki duzy ham zawsze się przyda.
Fajnie wyglada tez przechodzenie z obrony do ataku i wymiana pozycji (pare razy bylo tak, ze Mały zostawał z przodu a na jego pozycje wchodzil Carlitos)

Ogólnie : Mega szok. Pogoń przez 30 minut nie wiedziała w której gra lidze. W drugiej połowie nie zgasło nam światło, tylko graliśmy defensywnie.

Refleksja po meczu : Przydałby sie taki Murawski. Nie teraz, ale pare lat temu, jak wracał do PL. No i Gjurczu ciekawy.

Maciek...co sie stało ?

El'kabat 15.07.2017 09:28

Brawo za mecz i wynik, teraz kolej na nas, żeby wszystkim nowym nabytkom - pokazać atmosferę i jak wygląda mecz na Reymonta.

Co do Brleka to zaczyna przerastać ten zespół, a jak utrzyma taki poziom w rundzie i może powoli ligę.
Obawiam się, że pojawią się zapytania pod koniec wakacji, jak jeszcze tak kilka kolejek pogra.

Velez - dla mnie to jest Rambo zabijaka - bardziej widziałbym go w parze z Arkiem. Ivan w dalszym ciągu wydaje się być nieprzewidywalny.
Na DP do Lloncha póki co się nie umywa ( do tego 84 minucie słaniał się na kikutach jak Łobo)

Carlitos chcemy więcej ! Brozio powinien na Niecieczę już być gotowy, to chociaż pograsz sobie z kimś z przodu, a Zdenek pójdzie na DP jak lubi walczyć.

wolfy 15.07.2017 09:38

Świetny mecz Carlitosa, Małeckiego i Brleka. Udany debiut Veleza. W ogóle już po pierwszym meczu znawcy wyśmiewający nasze transfery nabrali wody w ustach.

Widać że czasem brakuje zgrania z nowymi zawodnikami ale nasi wiedzą co mają grać. Udany początek sezonu.

siedzenaganku2 15.07.2017 10:02

Czemu ta obrona Ondraska? Przeciez on tylko przeszkadzal. Do glowek czesto nie zdazyl wyskoczyc, a jak zdazyl to przeszkadzal tylko naszym jak w przypadku wolnego Carlitosa gdzie wybil pilke lecaca w bramke. Ani to prosto podac nie potrafi , ani strzelic. Zamiast niego Stilic w ataku a Lopez sam na szpicy

ashkeczup 15.07.2017 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1475313)
Przeszkadzać to ma defensywny pomocnik, a napastnik ma strzelac i dryblowac. Carlitos jest przykładem takiego napastnika, który nie boi się pójść 1 na 1 jak jest okazja. A Zdenek owszem wygra główkę, jest twardy i to są jego atuty. Ale teraz mamy zawodników to szybkiej kombinacyjnej gry po ziemi i wtedy zwyczajnie się nie sprawdza. Ale fakt, że jak pójdzie laga do przodu to Zdenek jest w stanie zrobić z tego pożytek jak w przypadku akcji po której Bartosz wyszedł sam na sam. Wiec pole do manewru jest duże i fajnie ze Kiko ma jakiś wybór z przodu

To znajdź ekipy w ekstraklasie, które mają napastnika o podobnej charakterystyce co Carlitos. Zwolińskiego z Pogonią chyba już odrzucimy, co?

kibic87 15.07.2017 10:20

Brlek jak będzie dalej grał tak jak wczoraj to do końca okienka będzie wytransferowany Gruba kasa wisi w powietrzu, z pewnością na nim zarobimy. On też to czuje dlatego jest podwójnie zmobilizowany co było zresztą widać. W mojej ocenie to był jego najlepszy występ do tej pory w naszym zespole.

Według InStatu:
- 73% wygranych pojedynków (16 na 22)
- 100% wygranych zwodów (6/6)
- 84% celnych podań (37/44)

To tylko statystyki, ale na boisku było widać, że gość po prostu ogarnia temat i bez dwóch zdań wygrał nam mecz. Szkoda, że nie wykorzystał sytuacji z drugiej połowy i uderzył tuż przy słupku.

TIR_DO_SŁUBIC 15.07.2017 10:21

Mecz nie był zły. Grały dwie drużyny, ale zwycięstwo nie dzięki naszej dobrej grze a raczej bardzo słabej grze Pogoni.

Ondrasek to nie piłkarz na Wisłę. Jest katastrofalnie słaby i bezużyteczny.

guardian_angel 15.07.2017 10:26

Jak ktoś nie widzi, ile we wczorajszym meczu zrobił Ondrasek, to jego wiedza o piłce nożnej oparta jest CO NAJWYŻEJ na grze w Fifę. Nie uniknął niestety kilku głupich zagrań, co popsuło ogólny obraz. Mogę się założyć, że w kolejnym meczu Kiko postawi na ten sam duet (i to nie dlatego, że zwycięskiego składu się nie zmienia).

pawlozm 15.07.2017 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1475324)
To znajdź ekipy w ekstraklasie, które mają napastnika o podobnej charakterystyce co Carlitos. Zwolińskiego z Pogonią chyba już odrzucimy, co?

Nie znajde bo jest moda na napastnika ktora ma miec 190 cm i zgrywac gorne pilki. Wiec wypada się cieszyć, że mamy takiego Carlitosa! Rok temu Legia miała takiego - Nikolica, kiedyś my mieliśmy takiego - Żurawskiego. Czemu musimy równać do wszystkich ekip i grać wysokim silnym napastnikiem itd? Mi się juz to przejadło ze napastnik musi być silny wysoki itp itd, o Carlosie tez pisano ze ma technikę szybkość ale może sobie nie poradzić w Polsce bo jest słaby fizycznie. A przecież właśnie będzie sobie radził bo ma szybkość, technikę, zwinność i przyspieszenie. Wiec on nie będzie walczył bark w bark z Fojutami itp tylko atuty ma jak piłkę ma przy nodze. I o to chodzi. Ale owszem ze jest druga grupa napastników jak Zdenek i tak jak mówisz prawie reszta napastników z tej ligi, czyli ktoś kto się zostawi i odegra. Wole typ Carlitos a.

Rob_Zombie 15.07.2017 10:27

Taki znamienny obrazek dla 'umiejętności' Ondraska to sytuacja jak dostał piłkę przed polem karnym a piłkarz który go krył postanowił się przewrócić. Więc Ondrasek mógł zrobić absolutnie wszystko, ale był tak zaskoczony tym że musi kopnąć piłkę nogą, że musi to tak po prostu po piłkarsku rozegrać że aż zdębiał, nie wiedział co zrobić i zwyczajnie stracił piłkę.
Fajnie się chłop rozpycha łokciami, od święta wygra jakąś główkę, jakieś taktyczne zadania spełnia, jednak czysto piłkarsko to szrot najczystszej wody. Szanuję za zapał ale... po odejściu Urygi śmiało może się ubiegać o nagrodę dla najbardziej surowego technicznie piłkarza w drużynie.

Z kolei Velez przeciwnie, bardzo mnie zaskoczył bo piłka mu nie przeszkadza. Potrafił z zimną głową zrobić zwód, odegrać nawet pod mocnym pressingiem 2-3 piłkarzy Pogoni. Wiadomo że to nie Zidane, ale jak na DP ściągniętego po taniości to naprawdę super.

Już pewnie było pisane wiele razy ale Carlitos, Małecki, Brlek najlepsi na boisku. Mały z motorkiem w dupie, cały czas napędzał nam grę, mnóstwo sprintów wykonał. Brlek też niezwykle pracowity, popatrzcie jak on się inteligentnie porusza po boisku, generalnie gra takiego wycofanego rozgrywającego, pracującego również w destrukcji, w pole karne przeciwnika wchodzi rzadko ale jak już wchodzi to idealnie 'pod akcje', super mecz. No i Carlitos, trochę żal że przyjeżdża niemłody gość z 3 ligi hiszpańskiej i na dzień dobry pokazuje że jest lepszy od 99% naszych 'ekstraklasowców' ale cóż, takie są realia.
Czekam na w....... dla Niecieczy i 6 punktów po dwóch kolejkach!

JarooP 15.07.2017 10:31

Jeśli odnieść się do samego Ondraszka nie jest to wybitny napastnik ale tak samo wydaje mi się ze właśnie taki Carlitosa potrzebuje takiego wyżła co zgra mu głowa a ten popędzi przedrybluje dwóch i strzeli. Po Carlitosie zauważyłem ze lubi wchodzić ze skrzydła do środka co mu bardzo dobrze wychodzi a czy to jest taka typowa 9 nie wydaje mi się. Taka para Ondraszek i Carlitos to może być strzał w przysłowiowa "10". Jeden zgrywa drugi zbiera biegnie i strzela. Najlepszym tego dowodem była sytuacja z końcówki meczu kiedy właśnie Ondraszek zgrał ale do Bartosza a ten nie wykorzystał znakomitej sytuacji.

Karherop 15.07.2017 10:32

Grasz tak jak przecienik pozwala, a my nie pozwoliliśmy prawie na nic Pogoni. Rozsądną defensywna gra w ostatnich 30 minutach też mogła imponowac. A że mamy zawodników na kontry to Bartosz, Kostal czy Małecki jeszcze nie jedna bramkę strzela w tej rundzie.

Pogoń z kolei w perspektywie sezonu to będzie drużyna miejsc 7-12, o ile Mackowi nie ścigana jeszcze z 2-3 solidnych grajkow. Fajnie że stawiaja na młodych ale.. wiemy jak jest gdy się przesadzi.

Velez zagral poprawnie, a jego oddychanie rekawami w 70 minucie bylo bardzo wymowne. Bardziej niz Cantoro widzę w nim starego Kaluznego.

ashkeczup 15.07.2017 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1475328)
Nie znajde bo jest moda na napastnika ktora ma miec 190 cm i zgrywac gorne pilki. Wiec wypada się cieszyć, że mamy takiego Carlitosa! Rok temu Legia miała takiego - Nikolica, kiedyś my mieliśmy takiego - Żurawskiego. Czemu musimy równać do wszystkich ekip i grać wysokim silnym napastnikiem itd? Mi się juz to przejadło ze napastnik musi być silny wysoki itp itd, o Carlosie tez pisano ze ma technikę szybkość ale może sobie nie poradzić w Polsce bo jest słaby fizycznie. A przecież właśnie będzie sobie radził bo ma szybkość, technikę, zwinność i przyspieszenie. Wiec on nie będzie walczył bark w bark z Fojutami itp tylko atuty ma jak piłkę ma przy nodze. I o to chodzi. Ale owszem ze jest druga grupa napastników jak Zdenek i tak jak mówisz prawie reszta napastników z tej ligi, czyli ktoś kto się zostawi i odegra. Wole typ Carlitos a.

To nie kwestia mody, a ceny takich napastników. Jestem pewien, że każdy trener chciałbym mieć jednego Carlitosa w swojej Ekstraklasowej drużynie, ale nie każda drużyna ma tyle szczęścia, żeby ściągnąć go za frytki. Niezbędny jest ktoś do pomocy takiemu typowi jak Carlitos, a Ondrasek jako support nadaje się świetnie. Wczoraj nie był w formie, ale to na jego (dosłownie i w przenośni) barkach spoczywał ciężar walki z obrońcami, tym samym odciążając samego Lopeza i tworząc dla niego miejsce na boisku.

Jedyne co mnie martwi u Kiko to niechęć do ofensywy po strzelonych bramkach i traktowanie zmian jako ostateczność, a nie wniesienie przez nowych zawodników jakości.

enzo 15.07.2017 10:54

Jedyne co mnie zastanawia to czy Velez ma strzał. Bo wtedy byłby świetnym zawodnikiem na mecze, gdzie musimy grać twardo z mocno defensywnie ustawioną drużyną. Pomimo wszystkich atutów Lloncha, ten akurat uderzenia sensownego nie ma. A od lat nie było w Wiśle defensywnego pomocnika, który potrafiłby huknąć z dystansu jak Sobol. Więc gdy zespół nie może wjechać z piłką do bramki, taki atut w postaci pomocnika z porzadnym "kopytem" to nie w kij dmuchał ;)

TIR_DO_SŁUBIC 15.07.2017 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1475331)
Grasz tak jak przecienik pozwala, a my nie pozwoliliśmy prawie na nic Pogoni.

Piszesz tak, jakby Wisła miała organizację gry obronnej na poziomie Juventusu.

To nie my nie pozwoliliśmy im prawie na nic. To oni nie mieli pomysłu.

maciekkk 15.07.2017 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1475337)
Piszesz tak, jakby Wisła miała organizację gry obronnej na poziomie Juventusu.

To nie my nie pozwoliliśmy im prawie na nic. To oni nie mieli pomysłu.


Ależ głupoty piszesz. Posłuchaj Głowackiego co mówił po meczu.

TIR_DO_SŁUBIC 15.07.2017 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekkk (Post 1475338)
Ależ głupoty piszesz. Posłuchaj Głowackiego co mówił po meczu.

Oglądałem i słuchałem. Kurtuazyjna i szczera wypowiedź o trenerze i tym, że będą robić to co powie. Ale co z tego? Czy to przeczy temu, że Pogoń nie miała pomysłu? Nie.

To dopiero pierwszy mecz, z Pogonią gdzie zmienił się trener. My jesteśmy 6 drużyną Ekstraklasy. Wyznacznikiem poziomu naszej gry będą mecze z Legią, Lechem, Jagiellonią i Lechią. Jeśli sezon skończymy wyżej niż rok temu, to poszliśmy do przodu. Jeśli nie- stoimy w miejscu.

Zobaczymy tą świetną organizację gry drużyny jak nas ktoś przyciśnie :-)

wiertar 15.07.2017 11:18

Mi się najbardziej podobało u Carlitos to to że umie dryblować(dawno napastnika z dryblingiem nie mieliśmy) ale przy okazji nie holuje bez sensu z głową w dół tylko dogrywa lepiej ustawionym partnerom czego przykładem była bramka Brleka i później jego minimalny strzel obok slupka


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl