Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   sztab trenerski Kmiecik-Sobolewski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9728)

wolfy 17.12.2016 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1459708)
Radosław Sobolewski nie może pozostać trenerem na wiosnę

Może i na 99% zostanie, więc nie bardzo rozumiem spinę.

Widziałem te same teksty (co do zasady, różnica polegała na tym że trener nie wystawił Crivelaro a nie Cywki co rzekomo miało dać lepszy wynik because f logic) po każdym przegranym meczu za każdego z ostatnich kilkunastu trenerów. Smuda był za głupi, Moskal za dobry, Pawłowski miał śmieszną stylówę a Wdowczyk to eks-legionista. Obawiam się że nasze problemy nie leżą w doborze trenerów.

krzaq12 17.12.2016 21:56

Nie spinam się, absolutnie.
Byłem jednym z nielicznych, który bronił Moskala, dałem szansę Pawłowskiemu więc nie rozumiem takich porównań.

Boję się tylko, że brak doświadczenia może zgubić Sobola i Wisłę.

wolfy 18.12.2016 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1459710)
Nie spinam się, absolutnie.
Byłem jednym z nielicznych, który bronił Moskala, dałem szansę Pawłowskiemu więc nie rozumiem takich porównań.

Boję się tylko, że brak doświadczenia może zgubić Sobola i Wisłę.

OK, ale rotowanie trenerami też nic nam nigdy nie dało. Nie sprawdzi się to trudno, ale czas minimum do końca sezonu i realne cele (biorąc pod uwagę przebudowę składu przy braku kasy to ja nie wiem czy ósemka jest realna). Jak Mączyńskiego będzie musiał zastąpić Jagiełło, a Jovicia Bartosz to sorry, ale kolorowo nie będzie, przynajmniej na początku.

Patryko 18.12.2016 00:39

Karuzele na stanowisku trenera w sytuacji, w której pieniędzy brakuje na wszystko i większość pierwszej drużyny pali się do odejścia? W pierwszej kolejności trzeba jakoś spróbować połatać wyrwy, które powstaną podczas okienka transferowego... To, co zostanie z pierwszej drużyny, to czy to będzie trenować Sobol, Simeone, Moskal czy inny Pawłowski to wszystko jedno, materiał będzie pewnie marnej jakości i cudem będzie górna ósemka. Nie stać nas na żadnego poważnego trenera, więc w miejsce Sobolewskiego dostalibyśmy albo kogoś skompromitowanego (np. Ojrzyński) albo noname'a, który by się u nas starał wypromować, bez żadnej gwarancji choćby utrzymania w ekstraklasie.
W tym momencie naprawdę ciężko oceniać rolę Radka w ostatnich wynikach zespołu, sprawy zakulisowe są najprawdopodobniej kluczowe.

crux.a 18.12.2016 09:05

Sobol jeszcze wiele razy spieprzy taktykę i zmiany. Jest spore prawdopodobieństwo, że nie da rady optymalnie przygotować zespołu do wiosny. Nie da się od razu być mistrzem w swoim fachu, no po prostu się nie da.

Sobol powinien zostać. Nie ma doświadczenia, ale wszyscy wiemy, że ma potencjał na świetnego trenera. Przypominam, że mimo świetnego spotkania z Arką i bardzo szczęśliwego meczu z Lechią, mamy kadrę szczupłą i słabą, a będziemy mieć szczuplejszą i słabszą. Poprzeczka na ten sezon powinna być ciągle zawieszona na wysokości 14 miejsca i jeśli się Sobolowi uda zespół utrzymać w ekstraklasie, powinien mieć poczucie sukcesu. Pierwsza ósemka to byłby cud - można się o nią modlić, ale nie można wymagać (no chyba że wcześniej zdarzy się inny cud, finansowy).

Pero 18.12.2016 09:24

Ja wierzyłem w Radka ale tylko do derbów. Tam wdać było, że po prostu brakuje mu doświadczenia taktycznego. Strzeliliśmy bramkę i całkowicie skończył się pomysł na mecz. Trzeba było wtedy wdrozyć plan B lub C którego zwyczajnie brakowało. Na Ruchu planu nie było natomiast od początku.
Dla mnie nie ma wyjścia trzeba przejść pewną drogę:
1. Asystent przy dobrym trenerze (taki moskal to był chyba przy kilku)
2. Samodzielna praca choćby z drużyną juniorów
3. Prowadzenie drużyny seniorskiej w niższej lidze (najlepiej rezerw)

Nie ma geniuszów. Tutaj trzeba na własnej skórze przeżyć kilka porażek. Nawet takie Asy jak Conte czy Simeone nie zaczynali od Juventusu czy Athletico.

Radek to inteligentny facet i wydaje mi się że po doświadczeniach ostatnich trzech tygodni sam dojdzie do takiego wniosku....

Arkadiusz.Czerepach 18.12.2016 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1459716)
Karuzele na stanowisku trenera w sytuacji, w której pieniędzy brakuje na wszystko i większość pierwszej drużyny pali się do odejścia? W pierwszej kolejności trzeba jakoś spróbować połatać wyrwy, które powstaną podczas okienka transferowego... To, co zostanie z pierwszej drużyny, to czy to będzie trenować Sobol, Simeone, Moskal czy inny Pawłowski to wszystko jedno, materiał będzie pewnie marnej jakości i cudem będzie górna ósemka. Nie stać nas na żadnego poważnego trenera, więc w miejsce Sobolewskiego dostalibyśmy albo kogoś skompromitowanego (np. Ojrzyński) albo noname'a, który by się u nas starał wypromować, bez żadnej gwarancji choćby utrzymania w ekstraklasie.
W tym momencie naprawdę ciężko oceniać rolę Radka w ostatnich wynikach zespołu, sprawy zakulisowe są najprawdopodobniej kluczowe.

na czym konkretnie polegała "kompromitacja"
Leszka Ojrzyńskiego i w czym on jest gorszy od połowy trenerów z e-klasy ?

crux.a 18.12.2016 09:56

Dla mnie Leszek Ojrzyński nie jest zły, jest nawet bardzo dobry w tym, co robi. Świetnie nadawałby się np. do tej Wisły: http://wlc.wisla.pl/index.php/pl/msd...ew/program-new . Do naszej Wisły nie nadaje się aż tak dobrze.

bridgeburner 18.12.2016 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1459722)
na czym konkretnie polegała "kompromitacja"
Leszka Ojrzyńskiego i w czym on jest gorszy od połowy trenerów z e-klasy ?

W sciaganiu do kazdego klubu ktory prowadzil i wystawianu w pierwszym skladzie parodystow jak Korzym czy Janota
Tez uwazam, ze Sobol to material na swietniego trenera ale te 2-3 lata musi samodxielnie poprowadzic chociazby rezerwy najpierw

picasso 18.12.2016 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1459733)
W sciaganiu do kazdego klubu ktory prowadzil i wystawianu w pierwszym skladzie parodystow jak Korzym czy Janota
Tez uwazam, ze Sobol to material na swietniego trenera ale te 2-3 lata musi samodxielnie poprowadzic chociazby rezerwy najpierw

kluby w których pracował Ojrzyński mialy jakby troche za małe budżety na Messich czy innych Lewandowskich stąd mogły pozwolic sobie co najwyżej na Korzymopodobnych

bridgeburner 18.12.2016 19:01

Korzym w Podbeskidziu dostal wtedy kontrakt na poziomie 40 tys na miesoac, nieosiagalny dla 90 % ligowcow, bylo o tym glosno swego czasu
Po czym po zblaznieniu sie tam calkowtiym sciagnal ich raz jeszcze do Gornika, gdzie uwaga niespodzianka, skompromitowali sie znowu
Jakie konkretne osiagniecia ma Ojrzyński, zeby mial jeszcze pracowac w ekstraklasie, poza rabanka na calej szerokosci boiska? Jedno 5 miejsce 5 lat temu? Im dłużej w Koronie pracował, tym ta byla w tabeli nizej

MaLk 19.12.2016 11:50

Tak na spokojnie, to oczywiście ciągle nie ma żadnych sensownych przesłanek do tego, żeby ocenić umiejętności trenerskie Sobolewskiego. Skaczecie od sasa do lasa, z jednej strony Pogoń i Ruch, z drugiej Lechia i Arka. Żaden z tych meczów nie będzie jednak miarodajny, bo i próbka statystyczna za mała, i składy (zwłaszcza obrona) różne, i okres przygotowawczy nieprzepracowany przez niego, i sytuacja "okołoklubowa" krańcowo odmienna (od odejścia Wdowczyka po... to coś z Ruchem).

Co do meczu z Ruchem, a zwłaszcza drugiej połowy, to wyglądało to tak, jakby:
- piłkarzom się nie chciało, bo koniec rundy, nie płacą, każdy chce odejść już w tym okienku i boi się o kontuzje;
- ktoś w przerwie delikatnie zasugerował im, że nowy przyjaciel jest w potrzebie punktowej i nie powinni tego meczu wygrać albo sami wyszli z tego założenia;
- byli już tak zajechani rundą, że nie mieli siły do biegania (podobnie zresztą jak w meczu z Cracovią);
- każde z powyższych po trosze.

Jeśli to prawda, to raczej trener wiele tutaj nie mógł zmienić ;)

Ejdzbiol 19.12.2016 17:23

Hmm... Nie chce nic mówić, ale Rumak jest już wolnym trenerem

Ma_niek 19.12.2016 19:22

I co w związku z tym?

wolfy 20.12.2016 01:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ejdzbiol (Post 1459766)
Hmm... Nie chce nic mówić, ale Rumak jest już wolnym trenerem

W sumie miałeś dobry pomysł, żeby nic nie mówić, ale jednak się odezwałeś.

Błąd.

Nie chcę nic mówić, ale Rumak zdobył punkt w ostatnich pięciu meczach. Oczywiście o niczym to nie świadczy poza tym, że gdyby taka seria wystąpiła u nas to darlibyście ryja o Ojrzyńskiego albo kolejnego czarodzieja. Bo najlepszy jest ten trener, który żadnej drużyny nie prowadzi (bo z nikim aktualnie nie przegrywa) i zawodnik, który nie wstaje z ławki (bo niczego nie ma szans zepsuć).

I tak za każdym razem jak jest strata punktów, to pojawia się tu losowy geniusz i pisze "To jest żenujące, dlaczego trener nie wystawił Cywki, na pewno nie zagrałby gorzej niż zawodnik X!" (gdzie X może być dowolnym zawodnikiem na dowolnej pozycji poza bramką, bo tam najlepszy byłby Chorążka o którym 99% wie tylko tyle, że był na testach w MU, tak jak kiedyś Korzym w Chelsea). Przyznam, że mnie to fascynuje, ponieważ pamiętam jak grał Cywka na lewej i prawej pomocy oraz obronie. Jego ówczesna gra jest głównym powodem, dla którego aktualnie nie gra (poza kontuzjami i postawą na treningach, rzecz jasna).

I kiedy czytam tak wasze przemyślenia, nieważne czy jest to Ogryzek po meczu w Szczecinie, czy Ty teraz to jestem szczerze uradowany że nie macie w klubie nic do powiedzenia.

W sumie jestem naprawdę zaintrygowany: w czym trener który zdobył jeden punkt w pięciu meczach jest lepszy od tego, który zdobył cztery w czterech (nie będziemy tu złośliwie rozpatrywać jego niewątpliwych dokonań w Zawiszy)? Nie twierdzę, że Rumak jest beznadziejny, ale z czysto naukowej ciekawości: "dlaczego on, dlaczego teraz, dlaczego u nas?". Przy okazji, dla pełniejszego wglądu w wasz stan psychiczny i emocjonalny proszę o informację na priv o ostatnio przebytych chorobach, branych lekach, spożywaniu alkoholu oraz przyjmowaniu innych środków psychoaktywnych. Gwarantuję dyskrecję.

Chciałbym wiedzieć co wywołuje myśli "A może Rumak nas wprowadzi do ósemki?" lub "A może Cywka będzie dobry jako defensywny pomocnik?" choćby po to, żeby owych czynników ryzyka unikać. Liczę na waszą współpracę, chłopaki.

Ejdzbiol 20.12.2016 05:50

Chodziło mi o to, że biorąc pod uwagę że Radek nie ma doświadczenia, a zarząd też do spokojnych nie należy to mogą zdecydować się na zatrudnienie trenera, którego koncepcja na grę jest najbardziej zbliżona do tego co Wisła chciałby grać. Osobiście uważam że Sobol powinien zostać, chociaż boję się trochę przygotowań ale tu bardziej chodziło o fakt że zwolnił się trener, którego ja bym ewentualnie rozważał gdybym szukał dla Wisły, ale który w tym momencie może jej zaszkodzić.

nesta 20.12.2016 10:20

PS donosi, że decyzja w sprawie przyszłości Sobola ma zapaść w najbliższych dniach.

Jak dla mnie: jeśli jest szansa i kasa na obiecującego trenera z zagranicy (vide Bjelica, ktoś z Czech, Słowacji, młody, ale z doświadczeniem - jest tam sporo takich trenerów) to jak najbardziej na tak. Przy czym Sobol zostaje jako asystent. Natomiast wszyscy pokroju Ojrzynskiego, Motyki, Mandrysza, Rumaka, to już lepiej inwestować w Sobola. Gorszy nie będzie, a przynajmniej wiemy, że mu będzie zależeć.
W PL tylko Skorża i do rozważenia Urban.

1q2 20.12.2016 10:47

...nie ma doświadczenia.....a to nie chirurg,Sobol ma zajebiste doświadczenie.Grał na bardzo dobrym(jak na polskie warunki) poziomie, 'podglądał' pracę mnóstwa trenerów a to że nim nie był?. Nie chce mi się pisać elaboratu więc tylko wnioski;)

W obecnych warunkach Sobol wydaje się być optymalnym rozwiązaniem a nawet jak myślicie inaczej, to chyba zdajecie sobie sprawę że jest to jeden z najmniejszych problemów jakie mamy.
Problemem są finanse, problemem jest drużyna, która się niebawem kompletnie rozleci(a co to oznacza to mniej więcej pokazał nam mecz w Szczecinie). A nawet grając stosunkowo mocnym składem, w derbach u siebie jesteśmy piłkarsko słabsi.Najgorsza drużyna w tabeli nas tłamsi.Te 7 wtop pod rząd też nie wzięło się z niczego.
Jak dla mnie przyszłość rysuje się źle a akurat Sobol może tylko pomóc jakoś to pociągnąć.

ociec Ciemka 20.12.2016 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ejdzbiol (Post 1459786)
Chodziło mi o to, że biorąc pod uwagę że Radek nie ma doświadczenia, a zarząd też do spokojnych nie należy to mogą zdecydować się na zatrudnienie trenera, którego koncepcja na grę jest najbardziej zbliżona do tego co Wisła chciałby grać. Osobiście uważam że Sobol powinien zostać, chociaż boję się trochę przygotowań ale tu bardziej chodziło o fakt że zwolnił się trener, którego ja bym ewentualnie rozważał gdybym szukał dla Wisły, ale który w tym momencie może jej zaszkodzić.

7 meczy pod rząd w d.. i nikt nie stawiał Wdowczykowi nawet ultimatum!!! A ty mówisz, że zarząd do spokojnych nie należy??

wolfy 20.12.2016 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1459791)
PS donosi, że decyzja w sprawie przyszłości Sobola ma zapaść w najbliższych dniach.

Z "PS" to jest tak że oni mało wiedzą o Wiśle, więc patrzyłbym na ich informacje przez palce, zwłaszcza na te w stylu "Na świętego Hieronima jest śnieg albo go ni ma". Ostatnio Miga robił smród wokół klubu a potem tlumaczył, że "miał złe informacje" or something.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ejdzbiol (Post 1459786)
Chodziło mi o to, że biorąc pod uwagę że Radek nie ma doświadczenia, a zarząd też do spokojnych nie należy to mogą zdecydować się na zatrudnienie trenera, którego koncepcja na grę jest najbardziej zbliżona do tego co Wisła chciałby grać. Osobiście uważam że Sobol powinien zostać, chociaż boję się trochę przygotowań ale tu bardziej chodziło o fakt że zwolnił się trener, którego ja bym ewentualnie rozważał gdybym szukał dla Wisły, ale który w tym momencie może jej zaszkodzić.

Po pierwsze to nie zarząd był niespokojny tylko Cupiał, po drugie nie ma on nic do powiedzenia odkąd opylił klub Meresińskiemu. Obecny zarząd przyjął na klatę serię siedmiu porażek z rzędu i nie zwolnił Wdowczyka, mimo że ten złożył dymisję i mógł to zrobić za darmo - trudno o większy spokój w tym biznesie.

Rozwalając mnie kandydatury typu Rumak czy Ojrzyński których jedynymi atutami jest to że jeszcze Wisły nie trenowali. Ważna jest zmiana, a jak to już szczegóły...

Rozumiem, gdyby klub miał ściągnąć jakiegoś dobrego trenera od którego mógłby się Sobol uczyć jako asystent (takich aktualnie na rynku krajowym brak), ale Rumak, Ojrzyński? A może Bartoszek albo Pawłowski?

MaLk 20.12.2016 13:04

Cytat:

Najgorsza drużyna w tabeli nas tłamsi.
Nie przywiązywałbym do miejsca w tabeli aż tak wielkiej wagi. Po pierwsze - to nasza ekstraklapa, gdzie każdy może wygrać z każdym, po drugie zbyt wiele zależy od aktualnej formy drużyny i motywacji. Dość rzec, że ledwo co my byliśmy tymi "najgorszymi w tabeli" przez połowę tej rundy, by chwilę potem być na czele tabeli "od-do". Wcale nie uważam, żeby akurat Ruch miał być wyznacznikiem naszej jakości, bo równie uzasadnione byłoby twierdzenie, że... jesteśmy wspaniali, bo wcześniej wygraliśmy z najlepszą drużyną w tabeli. Ani Lechia, ani Ruch nie odstają nadmiernie piłkarsko od reszty stawki, więc opanujmy się. To były tylko i aż pojedyncze mecze z ligowymi przeciwnikami.

wolfy 20.12.2016 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1459796)
Nie przywiązywałbym do miejsca w tabeli aż tak wielkiej wagi. Po pierwsze - to nasza ekstraklapa, gdzie każdy może wygrać z każdym, po drugie zbyt wiele zależy od aktualnej formy drużyny i motywacji. Dość rzec, że ledwo co my byliśmy tymi "najgorszymi w tabeli" przez połowę tej rundy, by chwilę potem być na czele tabeli "od-do". Wcale nie uważam, żeby akurat Ruch miał być wyznacznikiem naszej jakości, bo równie uzasadnione byłoby twierdzenie, że... jesteśmy wspaniali, bo wcześniej wygraliśmy z najlepszą drużyną w tabeli. Ani Lechia, ani Ruch nie odstają nadmiernie piłkarsko od reszty stawki, więc opanujmy się. To były tylko i aż pojedyncze mecze z ligowymi przeciwnikami.

Ale to zawsze lepiej brzmi, nawet jeśli Korona właśnie sklepała Lechię, czyli najlepszą drużynę i w ogóle...
Smutna prawda jest taka, że w naszej lidze motywacją to 60% sukcesu, reszta to taktyka i forma dnia. Od czasu Wisły Kasperczaka nie ma drużyn rzeczywiście dominujących w tej lidze, najbliżej tego jest Legia ale i tak im daleko, są przereklamowane "gwiazdy" które są odrobinę lepsze niż średnia ligowa, wszyscy faktycznie wyrastający ponad ligę są momentalnie wychwytywani przez zagraniczne drużyny.

A jako że z Chorzowa wszyscy chcą sp... Znaczy, chcą zmienić pracodawcę, to wiadomo że będą na rzęsach stawać żeby pokazać że warto ich stamtąd wykupić. Jeszcze kilku drużynom Ruch punkty urwie, nawet (a może zwłaszcza) jeśli będzie już pewny spadku.

Nas czeka przebudowa po czasach TeleFoniki. Na wiosnę to już będzie inna drużyna.

Patryko 20.12.2016 19:07

@Arkadiusz.Czerepach

Ojrzyński to prostu jeden z wielu słabych trenerów z naszego polskiego podwórka. Praktycznie zero taktyki, wszystkie jego drużyny bazują na niezłej kondycji i ostrej, kontaktowej grze (naprawdę chciałbyś zobaczyć taki piłkarski chlew w wykonaniu Wisły? Z Boguskim jako głównym taranem drużyny?). Nie bez przyczyny wylatywał z kolejnych drużyn (jedynie w Koronie bronił się wynikami). Do tego koloryt przy linii (słynne "wyjaaaaaaaaaazd kur*a).

Cytat:

Z "PS" to jest tak że oni mało wiedzą o Wiśle, więc patrzyłbym na ich informacje przez palce, zwłaszcza na te w stylu "Na świętego Hieronima jest śnieg albo go ni ma". Ostatnio Miga robił smród wokół klubu a potem tlumaczył, że "miał złe informacje" or something.
To jest właśnie super sprawa jeśli chodzi o zawód dziennikarza. Jak brakuje tematu to sobie go tworzysz, a później ew. wpadkę tłumaczysz w jakiś żałosny sposób. Jest szum, wierszówka skasowana, gawiedź się cieszy.

WislaFan123 21.12.2016 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1459791)
PS donosi, że decyzja w sprawie przyszłości Sobola ma zapaść w najbliższych dniach.

Jak dla mnie: jeśli jest szansa i kasa na obiecującego trenera z zagranicy (vide Bjelica, ktoś z Czech, Słowacji, młody, ale z doświadczeniem - jest tam sporo takich trenerów) to jak najbardziej na tak. Przy czym Sobol zostaje jako asystent. Natomiast wszyscy pokroju Ojrzynskiego, Motyki, Mandrysza, Rumaka, to już lepiej inwestować w Sobola. Gorszy nie będzie, a przynajmniej wiemy, że mu będzie zależeć.
W PL tylko Skorża i do rozważenia Urban.

Wrzucać Marcysia w lini z nimi z komentarzem że mu może nie zależeć? Co Ty brałeś? Motyka do Legenda tego klubu - ok 375 oficjlanów meczów rozegranych, dałby się pokroić za ten klub, do tego świetny człowiek... i akurat pewnego doświadczenia Sobol mógłby sie przy nim nauczyć...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1459795)

Po pierwsze to nie zarząd był niespokojny tylko Cupiał, po drugie nie ma on nic do powiedzenia odkąd opylił klub Meresińskiemu.

Mylisz się się Wolfy, bo to nie Meresiński sprzedał Wisłę TSowi, tylko Cupiał, bo tamta tranzakcja została unieważniona. A została pewna klauzula zawarta w umowie..

Siemion 21.12.2016 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1459708)
Radosław Sobolewski nie może pozostać trenerem na wiosnę

Dziękujemy za informację Pani prezes Marzeno Sarapato.

krzaq12 21.12.2016 18:28

Haha dobre... :)

Ja jestem bardzo za Sobolem, widzę go jako trenera Wisły Kraków za rok-dwa, obecnie boję się jedynie, że brak doświadczenia może być jego największym wrogiem, zwłaszcza teraz, w czasie przerwy w rozgrywkach.

wester 22.12.2016 02:34

W mediach bardzo wiele pozytywów odnośnie pracy Radka. Wszyscy twierdzą, że ma bardzo duży potencjał.
W takim wypadku zarząd ma przed sobą ciężki orzech do zgryzienia nie z powodu wątpliwości czy Radek się nie nadaje bo wszyscy widzimy że tak jest. Lecz ta wątpliwość dotyczy tego aby nie spalić utalentowanego chłop zbyt szybkim rzuceniem na głęboką wodę.

wiesniak842 22.12.2016 08:12

Jaką głęboką wodę? Poziomem azerska liga jest lepsza. Jakby nie Legia to i w punkcikach Witka by była lepsza:D Wyniki w Ekstraklasie to w większości zasługa przypadku a nie pracy trenerów. Poradzi sobie spokojnie.

nesta 30.12.2016 17:56

Junco bardzo poważnie rozważa kandydaturę trenera z Hiszpani. Źródło: Ćwiąkała na TT i kilka innych kont.
Natomiast nie ma nigdzie przecieków dlaczego. Pewnie wszystko po trochu - słabe taktycznie mecze: z Ruchem i derby, małe doświadczenie przed kluczowymi zimowymi przygotowaniami, podczas których buduje sie formę na cały rok, jakieś przeszkody formalne. Nie można też wykluczyć, że sam Sobol nie czuje sie jeszcze gotowy i nie chce sobie spalić kariery na wstępie.

Junco może mieć tez plan, aby w ten sposób dostać lepsze dojście i rozeznanie np. do tamtego rynku z niższych lig.

bridgeburner 30.12.2016 19:43

1 Załącznik(ów)
Bałbym sie trenera hiszpańskiego
przyzwyczajony jest zapewne do dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy
moze sie zdziwic, jak mu zawodnicy nie beda w stanie cwiczen wykonać
Marzyłby mi sie jakiś Niemiec, tam teraz chyba najnowoczesniejsza taktyczynie piłka sie tworzy
(Klopp, Tuchel, Nagelsmann)
O cos takiego ;)
Załącznik 2086

Pero 30.12.2016 21:50

^^
Jeżeli masz na myśli takie analizy to koniecznie Krzysztof Przytuła. Na dodatek może z ławki komentować mecz. I to nawet inny niż na nim jest.
On swoją gadkę ma taką jakby jako piłkarz zagrał 300 meczów w kadrze, w klubie zdobył kilka mistrzostw, ze dwa razy wygrał LM i raz Superpuchar europy. Uważam, że sie marnuje. Dać mu szanse. Po co nam Hiszpan :P

Martinus 30.12.2016 23:15

Pytanie jaki Hiszpan? Jeśli jakiś wynalazek, który trenował w swoim życiu najwyżej jakieś półamatorskie ligi to szkoda czasu i kasy na takiego. Jeżeli to ktoś poważny to jak najbardziej na tak, pod warunkiem, że Sobolewskiego zostawimy w sztabie jako asystenta i osobę, która by się miała przy nim uczyć warsztatu pracy.

Patryko 31.12.2016 03:33

Jeżeli to będzie wynalazek typu Bakero to obawiam się, że zanim piłkarze nauczą się hiszpańskiego, to będziemy już jedną klasę rozgrywkową niżej.

szprotson 31.12.2016 09:14

przeciez piłka to uniwersalny sport :)

w tych tweetach na ktorzy opiera się ta cała farsa trenerska było tez dodawane ze chodzi o jakiegoś ogóra w stylu "17 lat termu wraz z Junco kopalismy piłką o ściane, ja robiłem to lepiej i bardziej taktycznie"
Mimo tego uważam, ze dla Radka przydałby sie taki słup a`la Maaskanta ktory przyjdzie na konferencje, przejmie presje na siebie, zjebie sedziów itd - takich gierek to Sobol sie bedzie uczył cale zycie.

Jeśli natomiast opcja hiszpanska była by grana solo to nie wiem po kiego grzyba.

nesta 31.12.2016 11:48

Trzeba zaczekać z oceną kto to będzie. Tak po prawdzie już sam fakt, że ma licencje, uprawniającą do prowadzenia klubów w najwyższych ligach, czyni go bardziej doświadczonym niż Sobol. Żeby ją zdobyć trzeba się jednak sporo napocić - staże, praca jako asystent itp. Wiec to tez nie moze być jakiś totalny ogór.
TT dziś pisze, że sprawa jest blisko finalizacji. Zobaczymy.

Valdi88 31.12.2016 13:07

Można prosić o źródło tych informacji z TT?

szprotson 31.12.2016 13:08

wejdz sobie w Cwiakałe

nesta 31.12.2016 13:12

I tu jeszcze:

https://twitter.com/iwo96972591/stat...30737993195520

Edit

https://twitter.com/krzysiektsw/stat...98470676086784

https://twitter.com/janekx89/status/815191283362885632

brylant17 31.12.2016 15:55

Zobaczymy ile się spełni tych przepowiedniach twiterowych

El'kabat 31.12.2016 16:31

Tylko El Kabanero.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl