![]() |
Niektórym proponuję wyjść na dwór przewietrzyć się....ewentualnie pie...olnąć w ścianę głową
|
na pole !!!!!! jaki ....a dwór
|
Jedno jest pewne . Jeżeli nasz nowy "biznesmen" / właściciel zgotuje nam gorszy los od tego obecnego,który utrzymuje się od kilku lat... następnym bossem będzie misiaczek...
|
No nie wygląda to na razie za dobrze. Oby jak najszybciej sie wyjaśniło. Ciekawe jak udało sie im negocjacje utrzymać w tajemnicy
|
Cytat:
|
We wszystkich rozmowach dot. BC przewija się zawsze wiele mitów i plotek. M.in. z tego powodu, że sam BC nie udziela wywiadów i nie życzy sobie, by udzielali ich na jego temat jego najbliżsi współpracownicy.
Nie wiem, co tak naprawdę się tu wydarzyło, ale zastanawiają mnie pewne rzeczy. 1. Piszecie, że "oficjalni właściciele" to "słupy" na stałe. W jakim sensie? Jak ma wyglądać ta konstrukcja (chodzi mi o czynności prawne)? Przecież dowiemy się z KRS, kto jest właścicielem akcji. 2. Piszecie, że "oficjalni właściciele" to "słupy" do dalszej odsprzedaży. Czemu miałoby to służyć? Przecież to kosztuje (podatki). I czy do takich transakcji nie zaangażowano by prawnika/człowieka epatującego profesjonalizmem i spokojem? 3. Piszecie, że BC zadbał o przyszłość klubu, że na pewno upewnił się, komu sprzedaje. Naprawdę? Właścicielem został 30-latek, który zamieszcza w internecie na publicznie dostępnych profilach zdjęcia i wpisy o znanej już wam treści i poziomie; człowiek nie prowadzący żadnego biznesu. I Marek Citko, były piłkarz Cracovii. To są te nasze nowe fundamenty, o które zadbał BC? 4. Poprawcie mnie, jeśli się mylę - nie mam za dużo czasu na śledzenie tego wszystkiego, ale czy z komunikatu na stronie internetowej klubu nie wynika, że właściciele są "nowi" w rozumieniu "nowi-dodatkowi" i stali się właścicielem większościowym. Ergo - TF zostawiła sobie pakiet mniejszościowy. Moje wnioski są takie: BC bardzo chciał się Wisły pozbyć. Znalazło się dwóch chętnych do kupna za relatywnie niewielką kwotę i to tylko na część akcji (szczerze mówiąc, to Wisła nie jest obecnie wiele więcej warta niż ta kwota 14-15 mln, o której się tu plotkowało; tu nic nie ma; Mączyński jedyny piłkarz z jakąkolwiek poważniejszą wartością rynkową, trochę potencjalnych przychodów z biletów oraz pewne wpływy z C+ i Lotto; te nieruchomości to chyba plotki?), więc czym prędzej zamieniono dług na akcje, zostawiając tych kilkanaście milionów zł zobowiązań do spłaty przez nowych właścicieli. Obawiam się, że jedynym warunkiem, o który mógł zadbać BC były te gwarancje bankowe - i to wszystko. Nigdy nie kupowałem ani nie sprzedawałem klubu piłkarskiego, ale o zmianach właścicieli w przypadku klubów, posiadających właściciela osobę fizyczną/spółkę słyszymy rzadko. Na pewno nie raz na pół roku. I najczęściej nie są to duże i stabilne (duże bardziej w rozumieniu jakości niż wartości) przejęcia na miarę Amici/Lecha, ani nawet średnie na miarę Legii, Lechii i Polonii W. Wydaje mi się, że trafiło nam się coś w stylu Cacka w Widzewie. Czarno to widzę. Pocieszeniem jest to, że Wisła praktycznie nie ma majątku, który można by wyprzedać (ktoś pisał o nieruchomościach, ale gdyby Wisła miała nieruchomości, to dlaczego nie oddawała ich w dzierżawę/nie sprzedawała na spłatę zobowiązań w ostatnich ciężkich latach). Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Próbuję sobie to jakoś poukładać. |
No co szejk jak nic w tle na dole:
http://weszlo.com/wp-content/uploads...24718170_o.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
Widzę jeden pewnik. Meresiński w wypowiedzi na Twitterze konsekwentnie używa liczby mnogiej ("dziękujemy", "czas na Nas"). Nie traktujmy go jak jedynego właściciela.
|
Cytat:
|
Cytat:
Czym on się tak naprawdę zajmuje? |
Cytat:
|
Cytat:
Ty, biznesmen.. to trzeba było wyłożyć worek pieniędzy za Wisłę. Przecież Meresiński nie prowadzi żadnego interesu, żyje w slumsach i jakoś stać go było na zakup takiego klubu jak Wisła. Boss nie zadbał o przyszłość Wisły bo z Meresińskim współpracuje Citko, który 11 lat temu rozegrał niepełnych 14 meczów dla Cracovii? To czemu krzywo nie spojrzysz na Kazimierza Kmiecika, który również miał epizod w Cracovii? Meresiński prowadzi publiczny profil w internecie? A Leśnodorski co robi? A Zbigniew Boniek? wklejają multum głupkowatych zdjęć i wypisują bzdury. Meresińskiego jedyny publiczny profil istnieje na twitterze, który jest na pozioime, a na facebook'u i instagramie są prywatne - a tam może robić co mu się żywnie podoba. Wkleił foto z siłowni i jak wchodzi na palmę podczas wakacji? o k.urwa. Sensacja. Zbigniew Boniek wkleił foto z murzynem, na tle tablicy z okularami i jak trzyma na barach córkę w obleśnych gaciach. |
Cytat:
|
Podam Wam teraz teorię (możecie ją nawet nazwać teorią spisku, ale będzie równoprawna jak każda). Skonstruowaną prawie błyskawicznie przez moją Żonę, kiedy zacząłem się na głos zastanawiać o co kaman.
Meresiński, jako osoba podstawiona przez niedźwiadka. Citko, jako nieświadomy listek figowy. Wiele cech pozytywnych. Świetny piłkarz. Nawrócony Chrześcijanin. |
Cytat:
|
Młody, arogancki biznesmen mówi my, a nie ja i twierdzicie, że ma na myśli swojego podwładnego i siebie? możliwe, ale mało prawdopodobne.
|
Nie wiadomo czym się zajmuje, ale pewne jest to że obraca się w kręgu ludzi którzy są mocno przy forsie m.in Wiśniowski czy właściciel InPostu... oprócz tego w kręgu TVNu i celebrytów których wychodowała ta stacja. Nie ma co gadać, musimy czekać, i tak czekaliśmy od dłuższego czasu co się wydarzy
|
Cytat:
|
Do końca sierpnia się sporo wyjaśni. "Po owocach ich poznacie." Jeśli będzie to długofalowa strategia na budowanie nawet przy relatywnie mniejszych pieniądzach to można być optymistom. Jeśli pomysł jest na "już", to przy braku kapitału to może być szybki błysk i kupka popiołu. Odbudowa marki, szkolenie i wprowadzanie młodych piłkarzy a potem walka o puchary i MP to strategia na lata. Bez dużej kasy rzecz jasna.
Ale może się mylę i za nimi stoją inni "udziałowcy"? Myślę że już z końcem sierpnia będziemy więcej wiedzieli. |
K.....A w takim razie ja kupie Barcelone a co stac mnie .Tych 2 pogonili z Kielc bo nie gwarantowali finansowego zabezpieczenia dla Korony czyli miasto kielce mialo uczestniczyc w finansowaniu klubu . Za co Wy dziekujecie CUPIALOWI ,za to swinstwo na koniec...................................
|
Cytat:
|
Oby tylko Meresiński nie był słupem Ireneusza Króla...
|
Oby sie nie okazało, że Cupiał przekazał Wisłe tym słupom żeby to oni zgasili światło. Quo vadis Wisło, slowa Dunina jak najbardziej aktualne
|
Pytanie to tych wszystkich twierdzacych ze to ma byc slup albo pralnia pieniedzy
Jak to zrobi? Ceny biletów sa znane publicznie, frekwencja rowniez, ze sprzedanych lozy sie musi rozliczyc z miastem |Bedzie udawal, ze Cywke sprzedal za 3 mln E? Uryge za 5? Przeciez jak oglosi nowego sponsora, to jest rynkowo do zweryfikowania, jakie kwoty sa realnie do uzyskania A moze sie dorobic chce na klubie pilkraskim w Polsce ? Tyle, ze kazdy to wie, ze jedyne osoby, ktore poprzez inwestowanie w klub zostaly milionerami to takie, ktore przed inwestycja byly miliarderami |
Cytat:
|
Zastanówmy się po co takiemu komuś klub? No chyba nie po to, żeby roz.......ić trochę kasy zamiast na lambo albo porsche?
Chciał kupić Koronę, teraz Kupił Wisłę - pytanie po co mu to? Chyba po to żeby być bardziej znanym. Dać szansę, z doświadczenie widzę po tym forum że im więcej narzekających tym lepiej. Miejmy nadzieję, że: a. gość jest ogarnięty b. nie traktuje tego jako zabawy c. a tak właściwie jest słupem kogoś bardziej poważnego, kto bałby się żeby jego oficjalna inwestycja w klub nie zraziła jakiś klientów itp. Miejmy nadzieję również, że ma świadomość co mogą zrobić kibice Wisły jeżeli będzie nazwijmy to... niepoważny. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Lepsza stagnacja niż farsa z dwoma cymbałami, którzy udają biznesmenów.
Jeden knur, a drugi goguś z twitterem i ego rozjebanym jak ....a z placu biskupiego. W Kielcach pierwszy milion chcieli zapłacić po sezonie, jak dostaną pieniądze od c+. Dwa może max trzy lata będą póki będzie można robić pieniądze na menadżerce i canalu a potem s.......ą nas i stąd. Oby tak nie było. |
Cytat:
ani w Lechu ani w Legii wlasciciele 1 zl nie dokladaja do uzyskiwanych przychodow z wlasnej kieszeni te czasy juz minely tu jest potrzebny wlasciciel z glowa na karku, pelen zapalu i pomyslow, a nie milioner, ktory da Zdzichowi 10 mln zl rocznie a na zarzadznie klubem bedzie mial 30 minut w miesiacu Abolutnie nie twierdze, ze to jest ktos taki, nie mam pojecia kto to ale wyrzucanie mu , ze nie jest milionerem to jest dziecinada, z czegos Cupialowi zaplacil |
Jedyna nadzieja w wierze, że BC nie oddałby Wisły w nieodpowiednie rece, co wielokrotnie wcześniej podkreślał
|
Na chłopski rozum, po co gość miałby wydać 10 14 czy 20mln zł i po krótkim okresie zwinąć żagle?
|
Nieciekawie to wygląda.
|
Cytat:
|
Wisła musi zostać uleczona, bez patologii jaką jest dokładanie do nierentownego biznesu z kieszeni właściciela jak jest teraz. Wisła musi na siebie zarabiać, to musi być biznes jak każdy inny.
Poczekajmy na konferencje i konkrety. Moim zdaniem jest dobrze. Zobaczycie. AVE WISŁA. |
Ja rozumiem, że Franciszek namawia aby mieć otwarte serca dla obcych ale... taka kumulacja?
http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/...MGY2LnBuZwfCAA http://storage2.sportowefakty.pl.sds...4_15429180.jpg http://archiwum.legionisci.com/photos/01gornik1_f5.jpg |
|
Do usuniecia
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl