![]() |
Popovic dzisiaj zagrał parę beznadziejnych piłek albo rozgrywał zbyt czytelnie i ostatnie minuty to się słaniał na nogach..
ale co mi się w nim podoba to to że wychodzi do piłek by rozegrać z obrońcami i jeszcze jedna rzecz: potrafi przytrzymać piłkę, uspokoić grę co nam dzisiaj naprawdę dużo pomogło. Będą z niego ludzie. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale Brożek stwierdza tylko jakiej charkterystyki piłkarzem jest Popović. Inna sprawa w jakim celu został zakontraktowany. Ma być playmakerem i ma zastąpić Stilica w formacji, takie są fakty i taka jest jego obecna rola. I dlatego że się w tym nie sprawdza, wygląda to jak wygląda. A na 8 mamy Mączyńskiego. No chyba że Kazek ma nierówno pod kopułą? |
Cytat:
|
Cytat:
Myślę, że nie zawsze będziemy grać Mączyńskim, Urygą i Popoviciem. A przynajmniej mam taką nadzieję. Na razie Crivellaro ma największe zaległości i jest wielką niewiadomą. Jeśli się sprawdzi i będzie w optymalnej formie., pewnie będzie grał na 10. Popovic na 8 a Mączyński na 6. Tylko po co nam Cywka w sytuacji, gdy jest jeszcze Uryga, Boguski i Jankowski? I właściwie na jakiej pozycji powinien grać? |
Cywka zagrał znośnie na skrzydle, więc myślę, że to jest jego pozycja. Tak też grał w Anglii.
|
Cytat:
No i ciężko żywić nadzieję , że Crivellaro będzie naszym mózgiem, jeśli nie wiadomo co chłopaczyna potrafi, czy to w ogóle potrafi. |
Mecz bardzo fajny wg mnie z obu stron. Sędzia był tragiczny, chociaż nie przekręcił żadnej z drużyn w....iał niemiłosiernie :D. Szkoda Głowackiego, słaby start sezonu zaliczył, ale jest na szczęście Rysiu, jak nie Arek uratuje, to Guzmics wyjebie i to mi się podoba, o to chodzi! :). Jovic wczoraj klasa, współpraca z Rafałem wyglądała lepiej niż nieźle. Mączyński zagrał dobry mecz, oby takich więcej! Brożkowi do bardzo dobrego występu zabrakło tylko bramki.
Alana nie widziałem na boisku, to dobrze czy źle? :mysli: Co do Popovicia to wklejam komentarz Taktycznie.net z artykułu na weszło o grze Popovicia: Popović ma drugi mecz z rzędu najwięcej podań atakujących w Wiśle. W tym meczu miał 80% celności - drugi wynik w drużynie, po Cywce. Owszem, miał sporo strat, ale problem jest bardziej w tym, że mimo, że jest on środkowym / ofensywnym pomocnikiem, musi często schodzić po piłkę głęboko i szukać ryzykownych zagrań, bo inni się jakoś do rozegrania nie kwapią. A że w zwiazku z tym często traci - to tak jak winić górnika, że się w pracy pobrudzi. A jak tam ranni Sadlok i Mączyński, będą gotowi na sobote? |
Jest niedosyt bo mogliśmy wygrać.
Z drugiej strony mając na względzie przebudowę drużyny, brak zgrania i bardzo dla nas (zawsze) trudny teren wynik jest jak najbardziej OK. Gra lepsza niż z Górnikiem, miejmy nadzieję, że będzie to stała tendencja. |
Podsyłam skrót meczu. Szkoda, bo można było wygrać, ale nasza postawa w ofensywie może cieszyć :)
|
Cytat:
Zagrali mądrze bo wiedzieli że jak się odkryją to mogą nie zdążyć za kontrą parchów kiedy już zaczęli oddychać rękawami. Wreszcie Moskal pomyślał i ustawił Wisłę pod przeciwnika. 2 defensywnych pomocników w środku. Mecz na remis i gdyby nie fatalny błąd Głowackiego to może nawet dowieźlibyśmy wynik do końca. Nasi piłkarze walczyli i to było widać. Pamiętajmy, czas będzie działał na naszą korzyść. My dopiero budujemy zespół. BTW Głowacki w 1 meczu zrobił 3 spore błędy w tym jeden mega babol. Śmiać mi się chciało jak wielu przed tym sezonem pisało że Arek jako obrońca wciąga ligę nosem. Zapominając że Głowacki ma już 36 lat i stał się solidnym obrońcą i nic więcej. Jest słabszy od takiego Polczaka choćby. Wielu myśli że Arek to ten sam piłkarz z przed kilku sezonów kiedy był dominatorem na swojej pozycji. Jednak lata lecą. I to było widać niestety wczoraj. |
Chłopie ty tu naprawdę nie widzisz przypadku? Myślisz, że ten tysiąc remisów się wziął z niczego? Oni mają problem w głowie, a problem nazywa się minimalizm właśnie: szanujmy punkt, ciężki teren, niewygodny przeciwnik, bla bla bla. Problem w tym, że ostatnio nawet teren przy R22 jest ciężki, a mianem niewygodnego przeciwnika można nawet ochrzcić Górnik Zabrze, który ostatni transfer zrobił w 87 roku, w środku pola biega zawodnik urodzony w połowie lat siedemdziesiątych, a napastnika niestety nie mają.
Nic mnie nie w....ia jak ten minimalizm. Ja odniosłem wrażenie, że kondycyjnie wyglądamy dużo lepiej niż żydy, w dodatku oni strasznie napalili się na zwycięstwo, zdjeli Covilo, zdjeli obrońcę wprowadzili napastnika, wystarczyło podejść wyżej, być trochę bardziej dokładnym (tyczy się to naczelnego niechluja Popovicia) i by wpadlo. No i może nie należy grać na czas w derbach, nie sądzisz? Ale nie my jesteśmy szczęsliwi bo zremisowaliśmy 49759239 mecz. Ci goście nie wychodzą poza strefę komfortu. To jest najgorsze. |
Szkoda. Wielka szkoda.
Nasz klub = Rafał Boguski. Mozna by pisac elaboraty ale Nasz klub to jest po prostu Rafał Boguski. Wsystko co sie dziaje, działo w Wiśle to własnie taki Rafałek - już jest szansa jest blisko a tu dupa. Rafał pobiega powalczy po czym za sekunde poda w aut, pobiega pojezdzi na dupie i pod do przeciwnika, minie 5 po czym poda do nikogo, wyjdzie na czystą pozycje na strzał to ledwo kopnie. Co do meczu, szczegolnie w 1 polowie statystyki posiadania pilki były w okolicach 65-35 dla Cracovii a Mąka w wywiadzie(albo Uryga) mowi ze mielismy grać wysoko. I to jest juz cos po raz kolejny stostowanego na WIśle. Mamy wyjsc wysoko na cały mecz wychodzimy na 2 akcje i cofka. Pomine ze końcowka w której wg. mnie bylismy lepsi to nerwówka od poltora roku. Popovic ciekawie sie pokazał ale ostatnie 15 minut powinien spedzic na ławce. Kontuzje wynikające z przygotowań też nie sa za fajne gdy nie ma sie zmiennikow. No i ta zmiana Pawła B - dawnio nie widzialem Pawła z ...tak mała iloscia strat. Wczoraj był idelnym napastnikiem który dogrywa drugiemu napasntikowi (tak wiem, takiego nie mam, ale w koncu robił cos co napastnik, zastawka, klatka, pietka, wyjscie na pozycje , ) Ogólnie w meczu imho najlepsi : Mączyński, Jovic, Brożek. Z pana Crivellar uważam ze będzie maksymalnie nowy Nourdine Boukhari. |
Jasiu jak się nic nie robi to się nic nie spieprzy, Boguski nie grał w poprzednim meczu i co? Lepiej było? Więc nie czepiaj się o duperele bo zgodnie z tym co przewidywałem dwa lata temu bez Boguskiego na placu nie robimy sztycha.
|
Cytat:
Boguski wczoraj faktycznie starał się, ale to nie zmienia tego że brak mu umiejetnosci a tego dobra wola się nie naprawi ;) Miał kilka dobrych chwil, ale większość to padaka. |
W ocenie Tobie podobnych wszystko co zrobi Boguski czy Moskal to padaka. A co do umiejętności to wybacz ale laik choćby chciał nie jest w stanie ich ocenić, zwyczajnie sam nie potrafisz kopnąć piłki więc nie masz pojęcia jakie kopnięcia dowodzą umiejętności. Poniał ?
Nie wiem co sobie wywnioskowałeś, ale ostatnio Boguski nie grał, a teraz grał czy poprawa gry to jego zasługa? Tylko matoł nie weźmie takiej ewentualności pod uwagę... |
Cytat:
Co do kopnięcia prosto piłki, zapraszam na sparing ;) A co do oceny umiejętności:nie jest trudno ocenić umiejętności piłkarza który na 10 piłek 9 wywali w aut lub poda do rywala. A co do matoła. Jeżeli ktoś uważa że wczorajsza dobra gra była zasluga Boguskiego :haha: to może nim być.... |
Cytat:
Cytat:
Na razie wygląda na to, że nie będziemy w stanie grać tak, jak w najbardziej widowiskowych meczach z Semirem, ale może z drugiej strony, sami będziemy tracili mniej bramek, bo mimo wszystko kilku naszych "artystów" zostało zastąpionych przez "zapieprzaczy". Przy okazji mam pytanie. Na jakiej pozycji na środku może grać Cywka. Czy to, niestety nasza trzecia 8, czy też trzecia 6? Niestety, sprawa z Crivellaro to wynik naszej trudnej sytuacji. Wzięliśmy piłkarza, licząc na to, że "zaskoczy" i da nam jakość w ofensywie. I nawet, jeśli transfer wypali, może to potrwać. W każdym razie to nie piłkarz gotowy do gry od zaraz. |
Jak do zdrowia wróci Sarki, a do kadry Dziki Donald, to będziemy mieć solidną pakę i o kolejne zwycięstwa jestem spokojny. Tak jak pisałem przed startem sezonu - brakuje nam w kadrze skrzydłowych i moim zdaniem, to było wczoraj widać. Generalnie mecz oceniam pozytywnie. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale jak mawiał K. Górski - jeśli nie da się wygrać, to trzeba zremisować. I o ile po remisie z KSG czułem ogromny niedosyt i irytację, o tyle po wczoraj niedosyt czuję tylko umiarkowany. ;)
Nie było źle, a będzie już tylko lepiej. Z kuchenkami 3 punkty. |
fansorina "Co do Popovicia to wklejam komentarz Taktycznie.net z artykułu na weszło o grze Popovicia:
Popović ma drugi mecz z rzędu najwięcej podań atakujących w Wiśle. W tym meczu miał 80% celności - drugi wynik w drużynie, po Cywce. Owszem, miał sporo strat, ale problem jest bardziej w tym, że mimo, że jest on środkowym / ofensywnym pomocnikiem, musi często schodzić po piłkę głęboko i szukać ryzykownych zagrań, bo inni się jakoś do rozegrania nie kwapią. A że w zwiazku z tym często traci - to tak jak winić górnika, że się w pracy pobrudzi." nawet biorąc poprawkę na durne weszlo to jest odpowiedz na oceny"fachowców" powyżej co do gry Popovica, porównywanie go z człapaczem Silicem to nieporozumienie, po tym meczu uważam go za bardziej potrzebnego zawodnika Wiśle niż Stilic ( którego człapanie już "docenili" na Cyprze), szkoda remisu ale uważam że trzeba go uszanować , było dużo lepiej niz w pierwszym meczu, wygląda też że będzie dużo lepiej z każdym meczem Drozd co się dziwisz, , maja klucz wytrych "Boguski", co złe to Boguski, według mnie jeden z nielicznych który zawsze zostawia serce na boisku , do tego dobrze ustawiony i w formie decyduje o naszej grze, wczoraj widać było to doskonale, opadł z sił w ostatnim kwadransie podobnie jak Popovic ale według mnie był wyróżniającym sie piłkarzem naszej drużyny, do tego jak słyszę że Głowa a to stary a babole czy kiksy to naprawdę żal czytać komentarze, Głowa był jest i pozostanie SZEFEM naszej obrony,drobne wpadki tego nie zmienią , ale "fachowcy" wiedza lepiej....... |
Cytat:
|
Cytat:
Zgadzam się w 100 procentach! To już nie te derby co dawniej. Dawniej to byly przepychanki itp widać że zależało i jednym i drugim a dzisiaj? po meczu podziękowania jeszcze brakuje selfi i wymian koszulkami... |
Cytat:
|
Dlatego napisałem znośnie. Lewa się nie zgrała jeszcze, a prawą żarło (Jović z Bogusiem zagrali jak para) i środkiem też nie szło źle, więc nie będą się pchali lewą, gdzie żydzi mieli Deleu i Wójcickiego, czyli jak na ich poziom solidnych piłkarzy.
|
Cierzniak - podoba mi się. Buchy i Misiek raczej nie dadzą rady go wygryźć. Fajnie, pewnie broni, bramki nie z jego winy (choć fakt faktem, gdyby wyszedł wcześniej do "podania" Głowackiego to zdążyłby przed Cetnarskim)
Jović - sądziłem, że nigdy nie przekonam się do tego pana, a tu taki szok. Najlepszy na boisku, w obronie jak i w ofensywie. Oby więcej takich meczów, panie Boban, chapeau bas Głowacki - dobrze to opisali na Weszło, że Arek raczej nie jest jak wino. Drugi słaby mecz, zawalona bramka. Jestem pewien że na sto takich podań tylko jedno by mu nie wyszło. Pech chciał, że to trafiło się akurat wczoraj.. Na koniec tej rundy trzeba szukać stopera i zgrywać go już w drugiej rundzie i tej mistrzowskiej. Rysiek - dla mnie to piłkarz, który po Głowackim i Brożku powinien nosić opaskę :) czasem ma zawahania, ale jest praktycznie nie do przejścia, a nawet jak się zagalopuje w ofensywę to potrafi sam wywalczyć rzut rożny z trzema pasiastymi na plecach. Zajebisty gość, jaram się Sadlok - Maciek w końcu zaczyna mi przypominać tego Maćka z początku. Fajne wejścia w ofensywę, angażuje się, w obronie też nie najgorzej. Kilka meczy i będzie znowu solidny i nie odda lewej obrony. Uryga - jedna, wielka niewiadoma. Potrafi zagrać mecz dobry (nie mówię o bardzo dobrych, bo takich nie pamiętam), a potrafi wyjść z tak spiętym dupskiem, że jego mina mówi tylko "nie podawajcie mi". Dla mnie to nie jest piłkarz na przyszłość, Stjepanović lepiej by się wywiązywał. Mączyński - gorący aplauz. Krzysiu wjeżdżał w Cracovię jak w pachołki na treningu, szyba bramka, świetny w defensywie i kilka super podań rozpoczynających akcję. Udany transfer, z resztą nie mogło być inaczej. Cywka - czekam cierpliwie (albo i niecierpliwie), kiedy w końcu wystrzeli. Widać angielską piłkę, zastanawianie się, przegląd gry, fajny odbiór. Szkoda, że Popović go nie puścił na skrzydło w drugiej połówce tylko kombinował z wrzutką na Brożka, może by coś z tego było. Tak czy siak, to jeszcze nie ten Cywka. Boguski - zawsze broniłem Rafała mimo nagonki całego forum. Dla mnie to chłop może niewidoczny, ale starający się za trzech, stara się być wszędzie. Niestety wczoraj nie był tym Rafałem jakiego się spodziewałem, bardzo słaby występ, moim zdaniem najsłabszy piłkarz Wisły wczoraj. Popović - znowu przytoczę Weszło "obok Stilicia nawet nie stał". Chyba powoli dostrzega, że w Ekstraklasie nie pójdzie mu tak łatwo jak w 1 lidze. Fajnie, że próbuje wracać i odbierać piłkę. To nie jest piłkarz, któremu przypisuje się zadania czysto ofensywne, a taki by nam się przydał. Może się rozkręci, dla mnie na dzień dzisiejszy zmiennik numer jeden z ławki. Brożek - nie rozumiem ludzi, którzy wrzucają coś na Brożka. Dla mnie Paweł zagrał bardzo solidnie, jeden z lepszych graczy wczoraj (może tylko Krzysiu i Boban byli lepsi). Klej piłki niesamowity, kręcił sobie dwójką stoperów Cracovii jak Żurawski w Poroninie, starał się czasem samemu coś wywalczyć i był wszędzie. Szkoda, że nie każdy podszedł z takim zaangażowaniem jak Paweł. |
@kerim
Co z tego, że Boguski zostawia serce (czego nie można mu odmówić), jak jednocześnie ma kłopoty z przyjęciem piłki, z podaniami oraz szybkością (zobacz sobie, jak mu odjechał wczoraj Cetnarski w 21. minucie po czym huknął na bramkę - nie mów mi, że był już wtedy zmęczony). Niestety cechami czysto wolicjonalnymi nie nadrobisz braków czysto piłkarskich. |
apropo Boguskiego - zauwazcie z jaka sila ten FACET ? strzela w kierunku bramki - naprawde nie chce sie pastwic ale moze On jest jakis niedozywiony jest albo go stopy bola ? :D ...ale tak na powaznie to przeraza mnie ze dorosly facet i zawodowy pilkarz ma moc w nodze ( kopyto) na poziomie trampkarza , koles nie jest w stanie oddac silnego strzalu z odleglosci nawet 10 metra , sprobujcie ogladnac powtorki z wielu meczy i zobaczyc jakie pioruny Rafal wali , niewymagam od niego zeby walil jak Koeman , ale zawsze mam niezla beke ogladajac moc ( o precyzji nie wspominam) strzalu Rafala Boguskiego .... moj bardzo zaawansowany wiekiem tatus wspomnial po meczu ze Rafal na treningu chyba nie przekopalby pol boiska :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Pomijając fakt, że te które wali w aut albo do przeciwnika mają w sobie potencjał stworzenia sytuacji bramkowej albo posunięcia gry do przodu. Inaczej mówiąc Boguski gra ryzykownie bo się nie boi. Dlatego obserwatorom bez pojęcia o piłce wydaje się, że dużo piłek traci, dla takich lepszy jest ten, który wszystko podaje do tyłu i wielkie g... z jego gry wynika. Jeżeli ktoś uważa, że wczorajsza dobra gra nie miała nic wspólnego z obecnością na boisku Boguskiego to jego opinia, a ja oceniam ją jako debilną ... |
Cytat:
to prawda , 2 razy odjechali mu ( pierwszy raz to jednak Dąbrowski, ale to szczegół),zgadzając się z Twoja charakterystyką Bogusia co do przyjęcia piłki uważam że idealnie nadaje się do gry kombinacyjnej nawet z tym felerem, zauważ że wczoraj prawie wszystkie nasze akcje szły prawa stroną gdzie grał Bogus i Boban, o czym to świadczy ? o słabości Boguskiego?, wręcz odwrotnie , dopóki zgodnie z tradycją nie spuchł był wiodąca postacią, co nie zmienia faktu że te dwa odjazdy żydów obniżają jego notę |
No widzisz, racja ma to do siebie, że każdy ma swoją.
Dla mnie twoja opinia jest głupia. Nie zgadzam się z nią i mam do tego pełne prawo, aczkolwiek nie mam zamiaru Cię wyzywac ;) Jego odwaga jest tak wielka że może pojedzie do Afganistanu. Bo w piłke to on grać nie potrafi. Ale co ja będę tłumaczył wielkiemu znawcy piłki nożnej. |
|
Cytat:
|
@wolfu
Dzięki, nie wiem czemu ubzdurał mi się Cetnarski, sama sytuacja miała miejsce :P Za drugim razem na pewno był to natomiast Rakels. |
Cytat:
Pomocnik który ma 61% celnych podań w trakcie meczu dla mnie jest średni biorać pod uwage ze on gra tylko krótki piłki a nie jakieś diagonalne czy przerzuty. |
Cytat:
|
Cytat:
Z grubsza pół forum prezentować mogłoby te same cechy na boisku. |
Skoro prowadzę z nim dialog, to po kiego się wpieprzasz, szczególnie jeśli sam nie rozumiesz o czym rozmawiamy?
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl