![]() |
Głowacki powoli zaczyna odstawać fizycznie i to widać. Jeszcze nie gra tak tragicznie jak Cleber tuż przed zakończeniem kariery, ale jest już blisko. Lata lecą i tego nie da się zmienić. Mam nadzieję że Arek dogra ten sezon na jakimś przyzwoitym poziomie a potem zakończy karierę i zwiąże się z Wisłą już nie jako piłkarz ale trener młodzieży czy skaut.
|
tak na chłodno dzień po meczu:
panowie nie ma co panikować, to było wiadome że ten mecz tak będzie wyglądać, 5-ciu nowych piłkarzy w podstawowej 11, a Wy już zwalniacie Moskala... a co on miał zrobić niby? przerwa była krótka, mało czasu na zgranie chłopaków, to wszystko musi się zazębić, więc proponuje 10 głębokich oddechów, i z wiarą na lepsze jutro kupujemy bilety na Amice! Co do nowych, rzecz ma się podobnie, dla Cywki i Clivera to było pierwsze zderzenie z polską piłką, Popović sam ostatnio mówił że zjadły go nerwy bo chciał się pokazać, a gdy się chce na siłe to skutek jest odwrotny. Jedyny minus? to taki za mamy za dużo, hmm coś nowego dla nas, ale tak, mamy za dużo rozgrywających, ja widzę Clivera i Popova na środu za nimi Mąka, a Cywka hmm chyba prawe skrzydło bo Jović to tam nie pasuje. a z innej beczki, widzieliście na koniec meczu jak Głowa prowadził wszystkich gęsiego pod C? i tak naszła mnie myśl, kto to będzie robić w następnym sezonie? nie mamy żadnego Wiślaka walczaka, takiego z krwi i kości, jedyna nadzieja chyba w Mączyńskim, bo jeśli nie on to kto? |
Jak czytam komentarze typu:Boguski wniosl ożywienie to aż mi oczy na wychodzą. Czekam na jeden(!!!) przykład akcji w której nasz Messi wniósł to ożywienie?
Czytając ten temat aż dziw bierze że Moskal jeszcze jest trenerem. Naliczyłem w tym temacie min. 10 zastępców którzy opracowalby taką taktykę że zmietlibyśmy Barcelone i Real razem wzięte ;) Nawet wróżbita maciej nie jest tak zaj***sty żeby po 1 kolejce wywróżyć walke o utrzymanie, ale tutaj rożnie mu spora konkurencja. |
Uran235!
Sadlok nic specjalnego nie pokazał? Jeśli obrońca gra solidnie z tyłu, a po jego zagraniach Wisła ma więcej sytuacji podbramkowych niż po zagraniach całej linii pomocy, to co jeszcze oczekujesz po zawodniku tej formacji? |
Crivellaro to jest ofensywny pomocnik, nie skrzydłowy!
Jović obrońca! Nie skrzydłowy Popovic rozgrywający pomocnik Cywka sam nie wiem chyba tez ofensywny pomocnik Mączyński 50 na 50 moim zdaniem def/ rozgr. Cierzniak chyba niewiele lepszy od Buchalika, ale ciut lepszy Prośba do zarządu; zakontraktujcie jakiegos napastnika!!! Marzy mi sie taki typowy snajper a la Żuraw, Franek Tesknie za Sarkim, Guerrierem i Stiliciem!!! |
Cóż, mecz się nie udał. ... Walka o utrzymanie będzie ciekawsza... Można by żale i pretensje wypisywać z godzinę lub dwie. Nie ma Stilićia i nie będzie. Brożek nie ma zmiennika i nie zapowiada się żeby miał się ktoś pojawić. Rozczarowała gra Wisełki w drugiej połowie. Pół boiska puste i samotny Brożek. Tak mamy mecze wygrywać? Bardzo wątpię. Trener tasuje tym czym ma. Kto liczył na cuda raczej się rozczarował. Smuci mnie jedna rzecz. Wisełka na Reymonta gra jak u siebie max 30 minut. Potem jesteśmy jakimś zastraszonym Piastem. Ludzie, gracie przed swoimi kibicami. WALKA, Pressing. Agresja. Tego mi brakuje. Krew mnie zalewa na brak kreatywności. Mecz na remis ze wskazaniem na Zaboli. W najbliższych meczach ciemność widze. Obym się mylił.
|
Gwoździem programu tego spotkania był Gruby z Torcidy.
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A co to zmienia od kogo dostał piłkę, spieprzył koncertowo i jeszcze się głupkowato usprawiedliwia, że Przyrowski mu skrócił kąt. No co za złośliwy bramkarz... Zamiast przez resztę meczu próbować się zrehabilitować to chował się za plecy...
|
Cytat:
Cytat:
|
No ja nie wiem co gorsze. Napastnik co s.......ił jedną prostopadłą piłkę czy pomocnicy, którzy nie posłali mu choć takiej jednej w meczu.
|
[QUOTE=Barti;1408318]Spokojnie bo Ci żyłka pęknie.. Może to był Sadlok...Na stadionie nie ma powtórek tak jak przed telewizorem...Niemniej jednak piłkę dostał.. Klasowy napastnik czeka na taką piłkę/okazję cały mecz i ją wykorzystuje...
Ja poznaje piłkarzy z daleka, po posturze, po numerach, a Ty widocznie tylko po twarzach. I nie może to był Sadlok, ale to był Sadlok na 150%, a nie Popovic. Popovic to był może dobry na 1 lige, ale Ekstraklasa to chyba za wysokie progi. Brożek już prochu nie wymyśli, cienki jest i tyle, nie te latka!!! |
Wisła się osłabiła kadrowo więc gra słabiej... Nie rozumiem zaskoczenia.
|
Cytat:
|
Cytat:
Brożek zepsuł jedną piłkę? Ludzie, ile wy meczy we życiu oglądaliście? Napastnika można rozliczać, jeżeli będzie miał kilka sytuacji. Żaden nie ma 100% skuteczności, a zimnokrwiści egzekutorzy są zdecydowanie poza naszym zasięgiem finansowym. Zresztą, nie tylko naszym tylko całej ligi :) Zresztą - o czym my tu dyskutujemy, jak mamy tylko Pawła. |
Niech większość osób niech tutaj ochłonie, to było pierwsze spotkanie, a nie którzy robią taki najazd na piłkarzy jakby to był enty mecz przegrany pod rząd w tym sezonie. Praktycznie wszystkie zespoły z czołówki tamtego sezonu straciły punkty, więc ogar. Zobaczymy co kolejne spotkania przyniosą.
|
Umiejętność czytania...wyraźnie zostało napisane chyba, że Brożek nie dostaje podań bo unika gry..odnieś się jeden z drugim do tego...co do pomocy to zupełnie inny temat i nie zauważyłem żeby było napisane że jest idealna...
|
Ale jak unika gry?
Sadlok wyłożył fajną piłkę i jakoś Paweł się odnalazł. Gdyby pomyślał i się wyłożył na nogach przyrosia to byłby karny, proste. Paweł już nie jest mega snajperem, lecz wciąz to jest nasz ligowy top - 15 bramek w sezonie , tylko trzeba umieć go wykorzystać, obsłużyć . A z taką grą drugiej lini to nawet Lewandowski stał by z przodu jak idiota. Chcąc strzelić, sam by musiał się cofnąć po piłkę na swoją połowę, wymanewrować obronę przeciwnika i strzelić nie do obrony. Ale Paweł to nie Lewy... Reasumując. Nie da się unikać czegoś, czego po prostu nie ma. Pomoc nie istniała...tylko baloniada. |
Aj, momentami aż oczy bolały od tej gry, zwłaszcza w drugiej połowie. Ja wiem, że ro pierwszy mecz i dużo nowych zawodników, brak zgrania i tak dalej, ale przecież my graliśmy z Górnikiem Zabrze! Solidny zespół, ale nic poza tym, w dodatku z dwoma żółtodziobami w obronie i parodystycznym bramkarzem, gdzie aż prosiło się żeby dawać mu częściej okazje do wykazania się. A w przekroju całego meczu, to nawet przyjezdni sprawiali lepsze wrazenie. Wiślacy grali niemrawo, kilku z nich w drugiej połowie spuchło, np. Burliga, Mączynski, wiadomo warunki ciężkie, ale jednakowe dla obydwu drużyn, a To górnik wyglądał lepiej motorycznie. Wciąż mamy ten sam problem, chcemy grać "krakowską piłkę" ale nie ma płynnego przejścia z obrony do ataku, szybkiego pogrania z klepy na jeden kontakt, przeniesienia ciężaru gry, tylko pykanie po obwodzie, taka sztuka dla sztuki i to najczęściej w strefie obronnej i liczenie na jakaś piłkę przez dwie linie od Głowackiego, czy wprowadzenie piłki z boku na fantazji przez Sadloka czy Burlige. Popovic grał strasznie głęboko i dosyć asekuracyjnie, nie wiem czy takie były założenia, ale jeśli tak to dziwne, bo po to jest Mączynski, zeby to on grał pod obrońcami i rozprowadzał piłkę większość czasu, tymbardziej, że było widać jak Słoweniec ruszyl trochę do przodu 2-3 razy to potrafił minąć rywali i dograć ciekawą piłkę. Crivellaro widać, że ma technikę, strzał, podanie, ale też ma dwie spore wady, mianowicie słaba zwrotność oraz szybkość, więc na skrzydłowego sie kompletnie nie nadaje. Cywka, poza walką i kilkoma faulami, straszny chaos , coś w stylu Stępińskiego, choć w kilku zagraniach było widać ciut lepsza technikę użytkową, ale ogólnie piłkarz zagadka, co do pozycji rownież. Krzysiu jak dla mnie mecz poprawny, niewiele na plus, większych błędów też nie dostrzegłem, moze tylko mała ruchliwość i brak dynamiki, ale to jak u większości piłkarzy chyba jeszcze brak świeżości. Brozek jak to Brożek, miał jedna setkę, kilka obsrywek, ale brakowało mu wsparcia partnerów, w drugiej połowie biegał w ataku jak Żyd po pustym sklepie. A juz mówienie przez niektórych, że Brożek sie nie nadaje, czy jest hamulcowym to dla mnie kompletny nonsens, trochę wiecej szacunku, bo jeszcze wiele bramek Paweł nastrzela, a ze lepszy juz nie bedzie? I tak wciąga nosem 95% ligowych napastników i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.
Ogólnie spodziewałem się lepszej gry, większej liczby sytuacji, zwłaszcza w meczu u siebie,. I narazie Kaziu Moskal, styl gry drużyny w pierwszym meczu, jak i na koniec wiosny mnie nie przekonuje, co nie znaczy, że uważam, że potrzeba zmiany trenera. Warto dać mu szanse, ale ciężki mecze przed nami, ewentualne porażki mogą być początkiem końca, ale obym sie mylił! |
Dla mnie testem będzie mecz w piątek. Po całej lidze widać że to dopiero początek i nie ma co szat rozdzierać. Brożek w pierwszej połowie bardzo aktywny potem kicha skrzydło Burliga/Jovic to nieporozumienie jeden musi usiąść na ławie.
To co niestety widać Głowacki nie był taki jak zawsze pewien kilka błędów było. Cierzniak dla nie na plus. Zobaczymy co będzie na derbach |
Cytat:
W derbach pierwszy raz od dawna, nie będziemy faworytem. Może to i lepiej, będzie większa mobilizacja? |
Cierzniak skończy gre jak tylko Michały się wykurują :P
Jak dla mnie on w tej bramce był i w sumie to tyle. Jedna ważna interwencja, a poza tym to w sumie bez jakiegoś szału. Nie wybronił nic groźnego(poza jedna sytuacją). W pierwszych kolejkach w żadnym meczu nie można wskazać faworyta, a tym bardziej w derbach. Taki mecz to całkowicie inna historia i jak dla mnie faworyta nie ma. Może decydować jedna akcja. Tak jak w derbach w 2014r., czy w derbach gdy Boukhari zdobył bramke w 94 minucie. |
Faktem jest, że w piątek trzeba pokazać nie tylko dobrą piłkę, ale przede wszystkim jaja.
Co to się w ogóle wyprawia, marazm jakiś, 4 dni do derbów i nie ma tematu meczowego ;o Chyba jednak świadczy o skali zainteresowania. |
Najwięcej na czas do tej pory to Buchalik zawsze grał. Cierzniak jak najbardziej na plus. Miał więcej niż jedną dobrą interwencję, więc nie gadajcie głupot.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ale sytuację kiedy nie porozumiał się z Burligą ładnie ogarnął, do tego jeden strzał na krótki bardzo pewnie obroniony. Bramka nie z jego winy (teoretycznie do wyciągnięcia, ale jakby wyciągał takie rzeczy to nie grałby w PL) i niepewność na przedpolu. Na razie niewielka przewaga nad Buchalem, ale może później bardziej zapunktuje.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jako Wisła Londyn postawiliśmy 2 osobom karnety (1 sezon, 1 runda).
Kto jeszcze zainteresowany pisać. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:07. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl