![]() |
Zabiegł się o krok żeby walnąć ...a potem się pokazał.
|
Cytat:
Bramkarza macie takiego, ktorego 3 lata temu wyjebano na ryj z Gdanska, co zreszta potwierdzil wczoraj. Moze Boguski jest pilkarsko lepszy od Nazzario? Hehe Jedyna przewage u was widze w osobie Stilica. Ale to juz niedlugo :) wczoraj byly po meczu kolejne rozmowy Semira z Lechia. "wasz.Sebwk" - w dipue go mam, top3 najgorszych pilkarsko transferow Lechii, ale medialne i marketingowo strzal w 10. Dudka aut, ale juz sie w Gdansku przyzwyczajamy, ze z wami zawsze nas kreca ;) |
Może Boguś nie jest lepszy, ale w tym konkretnym meczu nakrył go czapką :)
Obydwie drużyny w obecnej chwili prezentują podobny poziom sportowy, w tym, że Wisła gra o wiele efektowniej, a Lechia efektywniej. My jesteśmy jak Chiquita a wy jak zwykły banan :D |
Cytat:
Macie kupę hajsu i ogromną szansę zeby zaistnieć na poważnie, tego nikt nie podważa przecież. Tylko, że Polonia Warszawa też miała w pewnym momencie nieograniczony wręcz budżet. Nie zawsze to wychodzi jak trzeba. Z Borysiukiem i najlepszym DP to ciezko odleciałeś, Linetty, Jodłowiec to tak z 2 poziomy wyżej. Jak Lechia nie zagra w pucharach to nie sądze, żeby Stilić do was poszedł, pewnie skończy w Amice. Mówisz Nazario, Friesenbichler, Colak ze dobrzy, może i tak, choć oni są dopiero wypożyczeni i znajac zycie zostana wymienieni. Pewnie dojdzie do was w lecie kolejny tabun nowych piłkarzy, część wypali jak Gerson, większa część pewnie nie. Strasznie sie spinasz, wyluzuj nikt wam nie odbiera potencjału, ale wczorajszy mecz powinniśmy wygrać my, od 75 minuty siedliscie fizycznie, my nie wykorzystalismy swoich szans, skończyło się remisem. |
Nie ma co się głaskać po fiutach. Lechia dzisiaj kasę może i ma ale sportowo jest biedna. Nakupione szrotu za grube mln a efekt żaden.
Inną sprawą jest ile tej kasy będzie za powiedzmy dwa lata jak po raz kolejny okaże się, że efektu nie ma. Na dzień dzisiejszy PGE żegna Gdańsk. Życzę dobrze Lechii ale póki co klasyczne wiele hałasu o nic. |
Wg dzisiejszego NC+ Wisła ma większy budżet niż Lechia
|
Cytat:
Was kręcą? Masz jakieś szumy w mózgu chyba - kiedy to niby Was z nami kręcili? Dawniej nie trzeba było, bo piłkarsko byliśmy lata świetlne przed całą ligą. Może wczoraj Was ktoś kręcił? :D O Dudce już nie piszę - dobierajcie sobie do zespołu twardzieli jak Sobol, Głowa czy Baszczu a nie paniusie jak Sebuś czy Makuszewski... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Józef Warnze też już parę baniek wpompował. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Dudka nie miał prawa dokończyć tego meczu. |
Ja tam uważam Lechię za 3 siłę pod względem kadrowym w naszej lidze po Krawaciarzach i Amice. Gerson? Świetny stoper, nie gorszy od wiekowego Głowy czy Guzmica. Borysiuk? Lepszy od Dudki który na 20 meczy w 5 zagra dobrze, 5 to kompletna klapa (Bełchatów itd), reszta na alibi. Ariel trzyma cały czas poziom.
To ze Lechia na początku sezonu grała "chujnie" to były ich problemy ze zgraniem i trenerem. Teraz Lechia owszem, notuje wpadki, ale sporadycznie. Dla mnie brakuje tam z 2 piłkarzy klasy Nazario (technicznych) do wygrywania pojedynków 1 na 1. Jak tą lukę uzupełnią... to mogą powalczyć w przyszłym sezonie nie tylko o puchary ale i o MP. Wisła niestety zmierza w stronę "Los Geriaticos" i albo odmłodzimy zespół albo znowu będziemy oparci na resztkach z dni chwały i cały czas żyli przeszłością. |
Cytat:
A ten Twój "LOL" w stosunku do porównania Głowa/Gerson to już naprawdę żenada do kwadratu. Cytat:
Dudka zagrał świetny mecz, tak ma grać defensywny pomocnik. Chyba, że gracie w lidze kobiet. |
Wanciak86, sorry, ale zachowujesz się jak kibice Lechii na piknikowych trybunach PGE. Mieszkam obecnie na Pomorzu, czasem wpadnę na mecz Lechii. Na poprzednim meczu Lechii z Wisłą nie wiedziałem czy mogę się cieszyć po ewentualnej bramce dla Białej Gwiazdy. Tak jak wyzywani i wyszydzani byli niektórzy piłkarze Wisły(np. Głowacki) to szok. Nie mam o to pretensji bo niektórzy mają inne spojrzenie na mecze przyjaźni.
Ale powiem Ci, że na R22 gdy kiedyś ktoś wrzucał piłkarzowi Lechii zaraz został zbesztany przez otoczenie. Z całym szacunkiem dla Was, ale moim zdaniem to jest typowe zachowanie pikników, którzy nie przywykli do sukcesów sportowych zespołu. I teraz przejawiają pewną "pazerność" na takowy sukces. |
Cytat:
Jako, że Wisła się bardziej zwija niż rozwija, to kibicuje wam żebyście namieszali w tym tandemie: Amica-Legia w przyszłym sezonie, ale tu nie pomoże prężenie muskułów, jak się ma dość marną rzeźbę, tylko trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Jeszcze nikt nie zbudował drużyny na hurra wrzucając tam tabun nowych grajków. Tu trzeba czasu i spokoju, a wy za szybko chcecie osiągnąć sukces. Jedyną rzeczą, opróćz kasy, jakiej można wam zazdrościć jest mega marketing robiony niewielkim kosztem w sumie. Naprawdę widać, że się u was walczy o frekwencje na meczach, a nie spuszcza głowę i "tak musi być" jak u nas. |
wanciak86, prze zajebista Lechia nie daje sobie rady z ledwo wiążącą koniec z końcem Wisłą. Mimo trzech lata grania chu.jni wciąż utrzymujemy się w ligowym topie. To się nazywa dziedzictwo, na które wasz Gerson i inni, o których za parę lat nikt pamiętać nie będzie muszą sobie zapracować
|
ale o czym wy mówicie, sami wiecie ile czasu potrzeba na zgranie zespołu.. pierwsza część sezonu została spierdR*&%@ przez zatrudnienie kaleki machado.. potem przyszedł Brzęczek i można powiedzieć że pomimo żałosnego CV poukładał te klocki.. mecz jak dla mnie zakończony sprawiedliwym remisem, .......ą niektórzy że Lechia siadła od 75 i powinna przegrać.. zapominają jednak że pierwszą połowę LECHiA dominowała i powinny paść kolejne gole.. a to że nie padły? Toż mówie remis sprawiedliwy. Jest mi bardzo przykro gdy czytam że Lechia jest żałośnie słaba i takie zespoły Wisła powinna wciągać nosem, czasem wydaje mi się że jesteśmy balastem dla was, takimi popychadłami.. rozumiem w....ienie o to że obecnie Lechia ma większe możliwości od Wisły ale zamiast się cieszyć to niektórzy z was życzą nam upadku.. tak się nie robi między braćmi..
Ja tam zawsze będę życzył pucharów, zarówno dla was jak i dla nas a to kto będzie wyżej ? To już jest sprawa drugorzędna którą wyznaczają wyniki osiągnięte na boisku. Mam nadzieję że spiny w tym temacie się skończą a niektórzy przemyślą to co piszą bo naprawdę przykro niektóre wpisy ciężko strawić. |
Cytat:
|
W wypadku Głowy trzeba sobie powiedzieć że mimo wieku ciągle w ścisłym topie defensorów te nędznej ligi, jeśli miałbym coś powiedzieć o Gersonie to to że z perspektywy rozegranych meczy udowadnia że może być czołówce obrońców ekstraklasy oraz w podstawowym składzie Lechii na lata. Pragnę żeby kiedyś Lechia miała takiego zawodnika jak Głowa oddanego klubowi który stałby się jego ikoną.. niby mamy Bąka ale to nie o takiej ikonie myślę. Co do końca sezonu to mistrzostwo czy drugie miejsce raczej jest dla was czy nas nieosiągalne.. powinniśmy się skupić na lokatach 3,4 i w przyszłym sezonie oglądać w pucharach WISŁĘ oraz po latach LECHIĘ. A nie ciągle jakieś kompromitacje ruchów, czy amic/legły..
Gorąco wierzę że Wisła wróci na szczyt po odpaleniu Bednarza (marketingowo jak i finansowo) |
Cytat:
Na razie macie mocne finanse, świetny marketing, wspaniały stadion - to są fundamenty. Drużyny jednak nie macie i to jest fakt. Na razie sportowo porównywać można Lechię z obecną Wisłą (i tutaj poza szerszą kadrą wcale nie macie się czym na razie chwalić). Wy jednak zdaje się dążycie do innych porównań - do silnej Wisły, Legii czy Lecha (piszę o ostatniej dajmy na to dekadzie). |
Drużyna powoli zaczyna się krystalizować, biorąc pod uwagę w jakim czasie i z jakiego gówna musiał lepić Brzęczek trzeba powiedzieć że sukcesem jest już wejście do 8 przez Lechię (niewielu wierzyło w to po kompromitacjach z machado oraz ulatowskim. Myślę że szkielet zespołu powoli się dociera i przy jeszcze ewentualnych wzmocnieniach będzie jeszcze lepiej. W Lechii brakuje prawdziwego playmejkera.. na wzór można podać przykład właśnie Stilica czy Meliksona którzy mogą dreptać, opierdalać się a w meczu jednym magicznym zagraniem odwracają losy meczu. Tego moim zdaniem nie daje nam Mila który jest według mnie przeceniany oraz za słaby na nasze potrzeby.
|
Wybacz, ale ja naprawdę nie widzę, by krystalizowała się Wam mocna ekipa. Bramkarza nie macie, w obronie poza Gersonem jest średnio. Pomoc również bardzo przeciętna, o ataku nie wspomnę... Owszem, to na obecną ligę skład, który powinien starczyć, by zakwalifikować się do pucharów, ale tylko tyle. Co nie znaczy, że w kolejnych okienkach nie wzmocnicie się na tyle, by zacząć rywalizować o mistrzostwo Polski. Czego Wam życzę.
|
Co do bramkarza zgoda, obronę uważam że mamy już jednak solidną Wawrzyniak, Wojtkowiak, Gerson czy Janicki.. w pomocy dużo dobrego potrafią zdziałać Vranjes, Makuszewski czy Nazario jednak według mnie naszą najmocniejszą formacją jest atak gdzie mamy Colaka z Kevinem którzy naprawdę z niczego potrafią załadować bramki.. Brzęczek w cafe futbol zapowiedział że zostają obaj na następny sezon co mnie niezmiernie cieszy.
a są przecież tacy zawodnicy jeszcze jak Lekovic, Lukasik czy Borysiuk.. wierzę że Brzęczek to poukłada, na kredyt zaufania z pewnością zasłużył. Podstawa to playmejker ;d |
A według mnie obronę macie jedną z najlepszych w lidze. Wojtkowiak i Wawrzyniak na bokach to duża jakość. Gerson to samo. Wystarczy popatrzeć na mecze w Gdańsku. W tym roku, poza meczem z nami bramki nie straciliście. A co do Colaka i Friesenbichlera, obaj grają nierówno. Colak solidniejszy, taki by się w Wiśle przydał :D
|
Patrzę po prostu na Lechię z perspektywy Wiślaka, który przez lata oglądał w obronie Baszcza, Głowę, Marcelo, Clebera... W pomocy Szymka, Cantoro, Uche, Kosowskiego, Kulawika, Czerwca, Kałużnego, Błaszczykowskiego czy Soboala a w ataku Frankowskiego, Kuźbę, Brożka, Żurawskiego czy nawet takiego Bitona albo Genkova... A to tylko na szybko z pamięci, było wielu innych świetnych zawodników. A my tu o Makuszewskich czy Wawrzyniakach gadamy :D
|
Taka era, nie dziwię się że rzucasz takie porównania bo sam pamiętam czasy Saragossy czy Shalke/Parmy/Lazio.. nie mówiąc o jebaniu leglych w każdym meczu.. sam chciałbym widzieć tak grającą Lechię czy ponownie Wisłę ale będąc szczerym to chyba na chwilę obecną pozostaje w sferze marzeń. Dla nas w Gdańsku do niedawna (jak jeszcze kopaliśmy w niższych ligach) gwiazdą mogliśmy nazwać Kalkowskiego czy Wojciechowskiego... w naszym wypadku apetyt rośnie w miarę jedzenia tak jak i poziom zawodników który stopniowo się przez ostatnie lata zwiększał aż do obecnego poziomu. Wisła natomiast w ostatnich latach musiała się pogodzić z tym jak poziom zawodników stopniowo był coraz gorszy.
Zostało 5 meczy, mam nadzieję że wszystko się skończy dobrze a taka Jaga zostanie wyrzucona poza czołową "4" |
Na pewno macie o wiele trudniej - gdy budowała się wielka Wisła praktycznie nie mieliśmy konkurenta. Co ważne - mogliśmy skład opierać na świetnych Polakach, bo byliśmy w stanie ściągnąć każdego wyróżniającego się piłkarza z każdego klubu w Polsce. Teraz klubów o podobnych możliwościach finansowych w naszej lidze jest więcej, dobrych zawodników polskich mniej... A żeby sprowadzić kogoś z porządnymi umiejętnościami zza granicy trzeba sporo kasy i szczęścia.
|
za to teraz jest lepszy marketing, piękny stadion i budżet pozwalający na ściąganie solidnych grajków zagranicznych. Jak wchodził Cupiał to z zagranicy ściągano głównie szrot z drugich lig, teraz możliwości są większe. Legia i Lech wbrew temu co chcą by ludzie myśleli nie odskoczyli nie wiadomo jak reszcie ligi. Jeśli to prawda co mówił Stanowski i szykują się w Lechii największe zakupy od czasów Cupiała, to Jeśli Lechia dobrze zainwestuje te pieniądze spokojnie może zdominować ligę w ciągu dwóch lat
|
Ile ja już takich tekstów o wielkich zakupach słyszałem... Dobry zagraniczny piłkarz nie przyjdzie tu grać za 200 tys Euro rocznie.
|
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=qrWbogK8K-8 2 brameczki z dupy, a kręciliście pod legiusię. Całe szczęście mieliśmy Wojciecha Ł, który skutecznie ukrócił Wasze niecne zamiary. |
Wreszcie takie akcje i gole na które naszych stać. Brawo!
Ktoś tu wspomniał o Borysiuku, rzeczywiście zwracał na siebie uwagę bardzo dobrymi podaniami. Ja jednak ciągle pamiętam go jako tego drwala, który kiedyś przetrącił nogi Boguskiemu. Rafał może jeszcze da radę wrócić do tamtego ’sprzed ’ poziomu, a może jeszcze lepszego? Trzymam za niego kciuki mocno i wierze w niego, zresztą jak w każdego piłkarza mojej ukochanej drużyny. Kiedyś taka wiara, do upadłego, w Łobodzinskiego wynagrodziła mnie wspomnianym przez mtk meczem :-) |
Rywale zagrali pod nas i punkt do lidera odrobiony, kurde, szczerze - teraz już nieważne kto gra najlepszą piłkę, kto ma najlepszych piłkarzy. Przy takim układzie tabeli może zadecydować zwykły fart. Żadna z drużyn nie przewyższa jakoś znacząco pozostałych. Legia gra totalny piach - wątpie, żeby obroniła mistrzostwo w obecnej dyspozycji, Lech w kratkę, Wisła w kratkę, Jagiellonia defensywnie i liczy na kontry, ale też dupy nie urywa. A jeszcze z tyłu czai się Lechia i Śląsk, które mogą wygrać praktycznie z każdym.
Może być naprawdę wesoło i w tym momencie nie można niczego wykluczyć. Wystarczy, że ktoraś drużyna wygra 2-3 mecze z rzędu i już będzie pretendowała do tytułu. Ciekawa sprawa, jeszcze czegoś takiego w Ekstraklasie nigdy nie widziałem. Zajebista te reforma :D |
Cytat:
drużyny od miejsc 1-7 mieszczą się w 5-ciu punktach, na 5 kolejek przed końcem. Coś niesamowitego. Teraz "tylko" wygrać z Pogonią. W pozostałych spotkaniach w tej kolejce, każdy remis jest wynikiem "pod Wisłę". Osobiście uważam, że w "4" będzie Wisła, Legia, Lech, Lechia. W tej kolejności :). Wszystko jednak w naszych nogach, bo możemy skończyć ligę na 1 miejscu, a możemy i na 7. W praktyce, jeśli uda nam się wygrać z Pogonią i Jagiellonią, to nie uwierzę w spadek poniżej 4 miejsca. |
Tylko szkoda że zagramy na własnym stadionie tylko 2 a nie 3 razy
|
Cytat:
U siebie przegrywaliśmy z Legią, Jagą i Lechem. Remisowaliśmy (lub wygrywaliśmy) na wyjeździe. Przypadek? Oczywiście finansowo i kibicowsko, bez porównania możemy żałować tego 4 miejsca po rundzie zasadniczej.. |
ja pierdziu, czy Was już wszystkich przygrzało to słońce czy jak?
wchodze tutaj poczytać o MECZU PRZYJAŹNI, a tu same spiny, kto ma lepszych piłkarzy, kto powinien wygrać i kto kogo wyżej pokonał... spadacie do poziomo sąsiadki... ktokolwiek by zagrał w LE, czy Wisła, czy Śląsk, czy Lechia, to ja jako kibic WISŁY będę z tego powodu dumny! w grupie mistrzowskiej z ośmiu zespołów, trzy to ŚWL! zamiast sie wspierać i wspólnie rozpierdzielać pozostałych to Wy drzecie koty między sobą... co z Wami? |
Tak mi się zdaje że mylisz sprawy kibicowskie od czysto piłkarskich
To chyba normalne że chcę żeby Wisła była jak najwyżej a potem nasze zgody. |
http://i.imgur.com/5vPrp7w.png
głosowanko na ekstraklasa.tv, taka ciekawostka |
Cytat:
nigdy nie odniesiemy sukcesu, jeśli ludzie nie nauczą się że w jedności siła! to takie typowo polskie zachowanie, zazdrość i wykłócanie się kto jest lepszy, to samo dzieje sie na emigracji, Polak Polaka sprzeda bo nie chce konkurencji... popatrzcie na takie głupie Dnipro, z kraju w ktorym trwa wojna, niedlugo przyjada do warszawki na final LE, czy to nie smutne? https://youtu.be/znUZj0klI8E |
Cytat:
|
Absurdalne stwierdzenie z tym kibicowaniem klubom z którymi mamy zgodę. Ok, można życzyć jednemu i drugiemu miejsca drugiego i trzeciego ale zawsze najważniejsza dla kibica Wisły powinna być Wisła. Stwierdzenie, że kto będzie wyżej to jeden ch... jest tak samo logiczne jak stwierdzenie że to fajnie że kolega wyruchał laskę która ja chciałem wyruchać. Jakiś totalny bezsens.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl