![]() |
Cytat:
|
O Barientosie mało kto pisze a koleś ma bardzo duzy potencjał jak na naszą ligę.
Żeby tak jeszcze Semira zatrzymac..... |
Na meczu stałęm pod samym dachem , obok prasowej. Doping z C tradycyjnie przeciętne " mruczando" . Pare zrywów ale TO NIE TO. Goście lepiej słyszalni , Stwierdzam fakt. Sportowo? Powiem tak ,nasi kopaczersi wyganiają ze stadionu kibiców. Jak widać po frekwencji skutecznie. Dudka ( dziwne ,bo dobry w Białymstoku) ,Uryga, BROŻEK, nie wspomnę o R. Boguskim. Nic nie wnoszą ,ławka lub nawet trybuny. Skończcie ze sprowadzaniem murarzy bo mamy nie gorszych wychowanków. Przynajmniej wiem że będą gryżli trawę a nie czekali przelewów na konto i jęczeli po wejściu barkiem rywala. Powtarzam ,za rok strefa spadkowa i frekwencja jak u garbatych. Chciałbym się mylić ale wspomnicie moje słowa. Najlepszy Wiślak? STILIĆ. Wczoraj było widać co nas bez niego czeka. Ale spokjo ,na pewno mamy już jakiegoś kolesia z Samoa lub Namibii upatrzonego. Na pewno nie jest jego zastępcą , , nie żle wczoraj grający Barientos
|
Brożek najlepszy strzelec w lidze, zresztą wczoraj z piłek od naszych obrońców czy bramkarza, czyli na aferę do przodu przyjmował po walce i tworzyły się dobre okazje, więc już tak z nim nie przesadzajcie, chyba, że wolicie Jankowskiego.
Najgorzej to wyglądało jak nasi nie potrafili piłki od bramki wyprowadzić a Górnik to robił z wielkim spokojem. Tak samo z strefami bocznymi w ataku, Górnik mnóstwo miejsca a Nasi metra wolnego nie mogli znaleźć. Szkoda, że tak późno się obudzili, bo od tej pory mieliśmy wiele setek a Górnik jedną jeszcze z przypadku. Donald to mógł wczoraj z 5 bramek strzelić, ale wyszło co wyszło. |
Cytat:
Najlepszym podsumowaniem Twojego ........... postu jest fakt, że piszesz, że Ci się Dudka w Bialymstoku podobał. Szkoda tylko że Dudka w Białymstoku nie grał za kartki. |
Cytat:
|
Cytat:
Barrientos powinien grać w środku - za Gargułe na przykład. I jeszcze nasi "Zmiennicy" - Jankowski i Stępiński - to już któryś mecz jak wchodzą z ławki i nie pokazują kompletnie NIC. Może lepiej sięgnąć po juniorów? Ryzyko niewielkie a może coś zaskoczy. |
Cytat:
|
Cytat:
Czekaj .. Głowacki ostatnio bramke strzelil, nie ? Do ataku go ! Gumis tez tam się nada, bo wysoki jest i będzie zgrywać do Glowackiego. |
Cytat:
|
Górnik też skupiał się głównie na atakowaniu lewą strona ze względu na lewego-środkowego Żemło.
|
Cytat:
Silver, jasne że tak, ale z Jagą Jovic też wyglądał dużo lepiej (chociaz tam też koncentrowali się na Burlidze). Niemnij w mojej ocenie Słoweniec wygląda w destrukcji dużo lepiej niż Łukasz. Burliga kojarzy mi się z chaotycznością. Tu wygra przebitkę, tam drugą i nagle strzela gola, ale niemal zawsze mam wrażenie, że to efekt szczęścia. Spróbowałbym znowu z tym skrzydłem. Szkoda tego remisu... Niby odrobiliśmy punkt do Jagi, Śląska i Legii, ale mogło być zdecydowanie lepiej. Zobaczymy jeszcze Lecha, chociaż w sumie to niech wygrają, Legia już się gotuje, ciekawe co się z nimi stanie, jak stracą lidera. |
Stępiński to katastrofa jakaś. Nie powinien nigdy więcej grać ani minuty
|
Jovic mnie bardzo zaskoczył.
Był reklamowany jako ofensywnie grający obrońca jak przychodził. A gość to po prostu typowy plaster, ciężki do przejścia - praktycznie w każdym meczu wyłączał z gry skrzydłowego drużyny przeciwnej. Ale w konstruowaniu ataków jak narazie słabiutko. |
Cytat:
|
fialo Staram się nikogo nie obrażać personalnie ,ale skoro inaczej nie potrafisz. Proszę uprzejmie. W swoim ............................ poście dopierdalasz się do mnie o krytykę sektora C. Jak jest coś do poprawienia to krytykuję bo mam prawo. Opisałęm jak wygląda głośność i jakość dopingu słyszana ze srodka trybun. Bajeczki o melodyjności i potencjale opowiadaj babci. Ale dobrze , ...............................-, doping był zajebisty ,C jest zajebiste ,TY też jesteś ................................ ,frekwencjja też jest zajebista i mecz był zajebisty. Rzeczywiście Dudka w Białym pauzował, w swojej zaciekłej krytyce pomyliłem mecze. Straszne. Jak Ci się moje posty nie podobają to ignoruj i po bólu.
|
Cytat:
A co do dopingu. Mamy bardzo dużo melodyjnych, krótkich przyśpiewek, przy których człowiek się nie męczy śpiewając je, ale gniazdowi wolą intonować piosenki po 10 zwrotek... Pamiętam kiedyś na meczu gniazdowy mówi, że nie śpiewamy dla piłkarzy, ani żeby było w telewizji słychać tylko dla siebie...(słyszałem to z E). Wtedy zrozumiałem, że te mruknięcia, czy też piosenki których 3/4 C nie umie zaśpiewać, bo po prostu nie ma słuchu, o dupę rozbić. Z takim nastawieniem najlepiej szeptać, bo i tak nikt nie słyszy co śpiewają nasi, tylko co śpiewają przyjezdni. |
......................................... bez obrażania się
|
Górnik toklub z tradycjami ale sportowo obecnie to śmieszna drużynka. Jak dostajemy od nich oklep przez większość meczu (tak odbieram pierwszą i część drugiej połowy) i to w stylu, który u mnie powoduje zaciśnięcie pięści bo mam wrażenie, że to jeden wielgachny minimalizm naszych grajków, to stwierdzam, że coś jest nie tak.
Nasi piłkarze od 5 minuty meczu grali na dowiezienie wyniku! Fenomen na skalę światową! Trzeba umieć powiedzieć co się myśli między oczy i moim zdaniem odpowiedzialność za ten mecz ponosi trener Moskal. Drużyna była przez 60 minut źle ustawiona, bo Dudka i Uryga w środku to jest nieporozumienie. Bez dzidy do przodu nie zrobiliśmy ani pół akcji przed 60 minut. Nasi "playmakerzy" mieli tyle strat w środku pola, że kumata drużyna by nas rozwaliła trzema bramkami do przerwy. Nie da się tego nie widzieć. Mówiliśmy o Smudzie, że nie robił zmian, a co zrobił Kazek? Dopiero Guła w środku pola spowodował, że nabraliśmy trochę płynności. Może Kaziu Moskal powinien oglądać mecz z trybun, żeby lepiej było widać? Trener Skorża nie bał się w meczu zdjąć Keitę z boiska w 30 minucie jak zobaczył, że taktyka nie daje rady. Kolejna kwestia: my gramy nowinką taktyczną, która się nazywa "półpressing". Niby dobiegamy do przeciwników, ale tak na 1-1,5 m. żeby się nie udusili naszą obecnością. Jaki jest efekt? Ani nie zagęszczamy na swojej połowie, ani nie doskakujemy. Łatwo się utrzymywać przy piłce przeciwnikowi przy takim pozorowaniu obrony. Darek Dudka jest piłkarzem, który gra na pół gwizdka. Przepraszam, bo nie chce go obrazić, ale może on już bardziej nie może? Nie ma go ani w obronie ani w ataku. Fizycznie wygląda przesłabo. Kawał chłopa, a słaby na nogach, nie ma szybkości, nie ma zdrowia, nie ma nawet ustawienia na boisku... Dla Urygi mam nadzieję, że to był po porstu słabszy mecz, ale oni we dwaj w środku spowodowali, że Górnik nas zdominował. Kolejny gość to Stępiński. Nie ma ani jednego atutu piłkarskiego, który by charakteryzował tego gościa. Gość zanurkował z formą strasznie. Mnie się osobiście podobał Jankowski (jeśli w ogóle coś się mogło podobać w tym meczu). Wniósł ożywienie, podawał piłkę celnie do przodu, co jest wartością samą w sobie. Być może na tle tej mizeroty wygrał więcej minut w kolejnym meczu. Nie rozumiem nagonki na Buchalika? Co jest? Ktoś musi być winny? O co Wam chodzi? Ja rozumiem, że gośc jest przyspawany, ale chyba nie zasłużył po meczu z Górnikiem na wiadro pomyj? Guerrier. Gość jest super luźny w życiu i na boisku. Wygląda jak czarny brat Piotra Żyły. Wiecznie suszy zęby i ma w sobie to coś. Żyła potrafi raz pobić rekord skoczni, a drugi raz rozpłaszczyć się o bulę. Guerrier jest dokładnie taki sam: bramka lewą nogą z lewej strony boiska po długim rogu, zwody, ruletki na środku boiska, a potrafi podać idealnie przeciwnikowi na kontrę... Po tym meczu wiemy, że nic nie wiemy. Konia z rzędem temu, który wytypuje prawidłowe wyniki pozostałych meczów Wisły w rundzie zasadniczej. |
DOPING to obciach. Każdy Wiślak na czarno! Pozdro dla kumatych. PDW.
|
Cytat:
Ciekaw jestem zapisów w jego kontrakcie, bo (niestety) kiedy jest zdrowy to wychodzi w podstawowym. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. |
Od dłuższego czasu gramy w drugiej linii 4-1-1. Ze Stilicem za Brozkiem.
I w każdym meczu, w którym graliśmy dwójką typowo defensywnych w środku pomocy, mieliśmy problem z płynnością gry, prowadzeniem piłki etc. Gdybyśmy np. na Legii wyszli z Dudką i Urygą byłaby marmolada. Dlatego niezmiernie się zdziwiłem decyzją jaką podjął Moskal. A raczej, że swego pomysłu szybko nie skorygował. Z perspektywy E22 było widać doskonale jak pasywnie gra Dudka i Uryga, oraz jak zbyt głęboko się cofają. Co było przedziwne, ani Dudka ani Uryga, czy też reszta drużyny nie doskakiwała do Zabrzan chcąc odciąć ich od piłki lub zmusić do błędu. Wyglądało to bardziej na cofanie się i wyczekiwanie za podwójną gardą. W pierwszej połowie, w pewnym momencie dziewięciu z pola broniło się na 35m od bramki Buchalika a Brożek osłupiały stał w środkowym kręgu wokół 3 zabrzan. Początek 2 połowy, 30 sek pressingu, po czym znów się cofamy. Dudka za napastnikiem cofnął się aż w linię obrony dublując Głowackiego. Masakra. Przejęliśmy pod koniec meczu inicjatywę jedynie ponieważ Górnik się cofnął zadowolony remisem, lub bo im zabrakło sił. Gdyby dalej trzymali pressing przy naszym rozegraniu nie pisnęlibyśmy słowa. Po tym meczu mam pierwsze zastrzeżenia do Moskala, za złe ustawienie i za brak reakcji na wydarzenia na boisku. Uważam, że powinien był wyjść Gargułą obok Urygi, z Barrientosem przed nimi, i kimkolwiek ( Stępiński, Boguski, Jankowski ) na prawym skrzydle. Barrientos - Moskal go zmienił zirytowany po jednym z jego zagrań. Niemniej wydaje się, że facet potrzebuje ogrania, i że napewno nie jest killerem. Ma problem z celnością. Dudka - jedyne miejsce na które się jeszcze może przydać to środek obrony. Na środek pomocy lub bok obrony jest za wolny i za mało zwrotny. W tej chwili nasz 4 obrońca. Żemło - popełniał błędy w kryciu ( na początku ) czy wyprowadzeniu ( druga połowa, fatalne podanie z lewej nogi pod rywala ). Bardzo pasywny i bojaźliwy w rozegraniu, wszystkie piłki oddawał do Arka. Ale występ obiecujący. Jovic - b. dobry plaster, niezły w wyprowadzeniu piłki, ale nie jest to typ D. Alvesa czy też Piszczka. Zdecydowanie lepiej czuje się w obronie. Buchalik - wreszcie coś wyciągnął, ale moim zdaniem mógł się znacznie lepiej zachować przy bramce. Moje ustawienie na kolejny mecz. Buchalik Jovic-Głowacki-Guzmics(Żemło)-Sadlok Burliga-Uryga(Stjepanovic)-Garguła-Guerrier Stilic Brożek. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl