![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
zaapeluje następująco, niczym nasz prezes: porozmawiajmy o faktach.
z ciekawości zbadałem wpływ Kazka na prowadzone przez niego drużyny po ostatnim wyrzuceniu z Wisły. zacznijmy od Niecieczy. sezon przed przyjściem Kazia: http://files.tinypic.pl/i/00641/n2m4jpo3c4yf.jpg sezon pod batutą Moskala: http://files.tinypic.pl/i/00641/eymsim3up70m.jpg i sezon następny, po zwolnieniu Kazka: http://images.tinypic.pl/i/00641/cp7din48j2if.jpg sprawa jasna, Kaziu doprowadził Nieciecze do najlepszego wyniku, awans pamiętamy, przegrany o sekundy, a w sąsiednich dwóch sezonach bez niego odpowiednio 7 i 10 punktów mniej. 12 bramek strzelonych więcej niż w obydwu sezonach (to kontrargument, na teorie, że zespół Moskala gra klepankę i nie strzela), 19 wygranych do odpowiednio 14 i 15. wpływ jasny - pozytywny. nie wyskakiwać mi z argumentem, że teraz Nieciecza na I miejscu, bo a) sezon się jeszcze nie skończył, b) porównywać można różne sezony, ale nie przesadzajmy, bo czym dłuższy okres czasu, tym porównanie zawiera coraz mniej prawdy. ktos powie Nieciecza gówno, co to się ma do Wisły - oceniajmy wpływ trenera na drużynę, jaka by nie była, jakby trenerów brać tylko z najlepszych zespołów, to by niektórych nigdy nie odkryto, podobnie jak z zawodnikami. wiemy jaką piłkę preferuję Kaziu, ładnie się to ogląda, ale najczęściej powtarzanymi argumentami przeciw niemu są te, iż nic taka gra nie daje, bramek nie ma, 0-0. no to konfrontuję. a teraz Katowice. 43 mecze przed przyjściem Kazia: http://files.tinypic.pl/i/00641/tjpqm8u5jeb9.jpg i 43 mecze zagrane przez GKS z Moskalem jako trenerem: http://files.tinypic.pl/i/00641/1lvj16dsntlv.jpg tu wielkiej różnicy w punktach nie ma. ale zwróćmy uwagę na dwie rzeczy. po pierwsze primo liczba strzelonych bramek - za Moskala 62 (bilans +4), bez niego 47 (bilans -3). w takiej samej ilości meczów! średnia odpowiednio 1,44 bramki zdobytej i 1,09. po drugie primo miejsce w tej tabeli "okresowej" - za Kazka 5, bez niego 10. i po trzecie primo liczba porażek - u niego 14, przed jego kadencją 17. wpływ pozytywny, nie tak wyraźny jak w Niecieczy, ale jednak. wypada też wspomnieć o okolicznościach pracy w Katowicach i momencie, kiedy Kazek stracił podobno posuch w drużynie i zawodnicy "nie grali wspólnie z nim". w I sezonie do pewnego momentu GKS był wiceliderem, później przyszła seria 7 spotkań bez zwycięstwa, gdzie zawodnicy zapewne grali już przeciwko trenerowi, czego skutkiem było podanie się do dymisji, nie przyjęte przez zarząd. na dodatek mniejsze porównanie, ten sezon, najpierw mecze z Kazkiem: http://images.tinypic.pl/i/00641/9uqclfwgq8vl.jpg i mecze po jego zwolnieniu, z Skowronkiem: http://images.tinypic.pl/i/00641/m0aa1lag8wj4.jpg jeśli drużyna potrzebowała szoku i nowej miotły, to widać, że mimo odejścia Moskala, lepiej punktowali jeszcze z nim, niż z nowym trenerem. ciężko więc powiedzieć, że za Moskala, nawet mimo tego, że nie szło, drużyna grała źle. średnie punktów: za Kazia 1,43/mecz, za Skowronka: 1,17/mecz. i na koniec jeszcze średnie punktów z całych kadencji: Nieciecza: 1,85 pkt/mecz Katowice: 1,37 pkt/mecz :alleluja: |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ta nowa-stara opcja trenerska, mnie osobiście, średnio zadowala. Bardzo lubię Kazia Moskala, bo to naprawdę dobry chłop, przeżył wspaniały moment w poprzedniej pracy w naszym klubie i cudowny awans z grupy LE, co było najpiękniejszym kibicowskim przeżyciem dla mnie, a potem... ni stąd ni zowąd został zastąpiony Probierzem. Tamta decyzja była na ówczesny moment absurdalna, bo zespół nie grał jakoś źle i wszystko rokowało tak, że sezon da się uratować. Jak było później - każdy pamięta.
Czemu decyzja mnie średnio zadowala? Bo... teraz, gdy wszystko się pali i wali, wyciąga się rękę do Kazka (niejako wrzucając go na minę), który oddał swoje serce temu klubowi już kiedyś i został później potraktowany jak szmata. Gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby wtedy Kazek został? Trudno powiedzieć. Ale faktycznie cofamy się dokładnie do roku 2012 - wypalony zespół kilku gwiazdeczek (tym razem polskich, wtedy zagranicznych), kilku ambitnych chłopaków mających coś do udowodnienia i do tego piłkarski szrot z Polski i zagranicy (wtedy tylko z zagranicy). Zdecydowanie jestem za tym, aby to były ostatnie tygodnie w Wiśle takich ludzi jak Dudka, Brożek, czy Garguła - nie dlatego, że ich nie lubię, nie dlatego, że Wiśle się nie zasłużyli - wprost przeciwnie, to panowie, których na swój sposób szanuję, a Brożek wieloma swoimi golami dał mi ogromną radość. Jednak to, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach przy ich wydatnym udziale, skłania do refleksji, że nie potrzebujemy już takiej starszyzny, która będzie rządzić i dzielić szatnią i decydować, czy trenera należy zwolnić, czy zostawić na stanowisku. Abstrahując od tego, że Smuda doszedł do ściany i zwyczajnie za swoją postawę - szczególnie wobec czarnych i skandaliczne wypowiedzi na temat nowych zawodników, którzy nawet nie zdążyli się wykazać - musiał zapłacić głową, nie wyobrażam sobie, aby podobna sytuacja spotkała się z trenerem Moskalem, który jest żywą legendą naszego klubu. Bardzo zastanawia mnie, w jaki sposób Kazio będzie chciał ugasić pożar. Kibicowskie serce nakazuje jeszcze uwierzyć w ten zespół. Rozum mówi co innego. Jednak Kazek to mądry facet, byle tylko grajkom zaczęło się chcieć. Skład na Legię? Nie będzie Kazkowi łatwo. Ja chyba zaryzykowałbym eksperymentalnym ustawieniem 3-6-1. Miśkiewicz - Burliga, Żemło, Guzmics - Uryga, Dudka na defensywnych, Stilić i Garguła przed nimi - Jović & Guerrier na skrzydłach - Brożek. Zagęszczenie środka i rozbijanie ataków legionistów w tamtej strefie boiska to podstawa do osiągnięcia przyzwoitego wyniku (porażka jednym golem/remis). |
nie napiszę nic mądrego, ale Panie Kazimierzu życzę powodzenia i trzymam kciuki....
|
Super.Powodzenia trenerze!
|
Cytat:
|
Był taki mecz z Moskalem jako trenerem w kwietniu 2007 roku. Wisła wygrała to spotkanie 3:1
|
To Kulawik debiutował w przegranym meczu na legii 2-1
|
Kaziu - witaj w domu, szału pewnie nie będzie ale niech chociaż coś zarobi - on akurat na to zawsze zasługiwał.
Szkoda tylko że przed meczem w którym pewnie będzie niezła wtopa - moża trza było ten mecz jeszcze dać Dyzmie by się już doszczętnie skompromitował Z drugiej strony, może drużyna pozbawiona tego tępaka, postanowi coś udowodnić - najważniejsze, co do derbów jestem względnie spokojny. |
Cytat:
:haha::haha::haha: "Taktycy" jebani Edit: Ja bym proponował skład: Bieszczad - Witek, Jankowski, Guedes, Żemło - Uryga, Dudka - Sarki, Boguski, Jović - Brożek Bieszczad - mega talent, świetnie bronił w sparingach, dałbym mu szansę pokazania się na legii! Witek - młody! przede wszystkim młody! musi sie ogrywac! Jankowski - tutaj bym poeksperymentował i wystawił go na stoperze bo doskonale gra głową i walczyłby w powietrzu z Orlando Sa! Lucas Guedes - młody! poza tym jego ojciec grał super! Żemło - mega talent! młody! na pewno poradzi sobie z Żyro, bo Żyro nie trafił z Ajaxem z 3 metrów do pustej bramki! W defensywie Uryga bo młody i Dudka bo doświadczony, poza tym jest ostatnio w fenomenalnej formie. Na boku Sarki bo ma doskonałe wrzutki! Na OP Boguski bo kiedys zajebiscie gral z Brożkiem za Skorży, Stilić OUT!! Stilić na ŁAWE!!!! Na drugim skrzydle Jović, bo jest silny i ma doskonałą wytrzymałość i w ataku Brożek bo ZAWSZE strzela legii!!!! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Szczerze mówiąc, to poza awansem do TOP8 liczę tylko na to, że szansę większego wykazania się dostaną zawodnicy którzy u Smudy praktycznie nie grali, czyli Lech, Żemło, Stępiński, może Kuczek.
Przynajmniej w lato będzie jasność czy jest sens trzymać ich dalej w klubie czy dajemy szansę innym młodym zawodnikom. Abstrahując już od wyników, chciałbym aby nareszcie było w Wiśle trochę spokoju, bez wewnętrznych przepychanek i kłótni. Dajmy im teraz spokojnie popracować. Na oceny przyjdzie czas juz za niespełna 3 miesiące. |
Nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Moskala, ale wreszcie trochę taktyki się pojawiło, bo do tej pory to chyba krucho było z tym !
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ing_w_grupach/ |
Cytat:
|
Cytat:
Myślę że po 2-3 meczach będzie widać że ktoś się nadaje lub nie. Jeśli chociaż będą przebłyski (jak u Żemło w PP) to wiadomo że warto w zawodnika inwestować. |
Cytat:
|
Bieszczad - mega talent, świetnie bronił w sparingach, dałbym mu szansę pokazania się na legii!
Witek - młody! przede wszystkim młody! musi sie ogrywac! Jankowski - tutaj bym poeksperymentował i wystawił go na stoperze bo doskonale gra głową i walczyłby w powietrzu z Orlando Sa! Lucas Guedes - młody! poza tym jego ojciec grał super! Żemło - mega talent! młody! na pewno poradzi sobie z Żyro, bo Żyro nie trafił z Ajaxem z 3 metrów do pustej bramki! W defensywie Uryga bo młody i Dudka bo doświadczony, poza tym jest ostatnio w fenomenalnej formie. Na boku Sarki bo ma doskonałe wrzutki! Na OP Boguski bo kiedys zajebiscie gral z Brożkiem za Skorży, Stilić OUT!! Stilić na ŁAWE!!!! Na drugim skrzydle Jović, bo jest silny i ma doskonałą wytrzymałość i w ataku Brożek bo ZAWSZE strzela legii!!!![/QUOTE] widze ze kolega blysnal humorkiem i szyda , wiec czyzby naprawde myslal odwrotnie proporcjonalnie niz jest napisane ?? jesli tak to zgodze sie : mam nadzieje ze ta leniwa i zmanierowana bosniacka primadonna wkoncu zagrzeje lawe i nie bede musial juz patrzec jna tego nieroba ...sory dla wszystkich dla ktorych jest On bozyszczem, ale ja chlopa nie trawie , bno niecierpie zawodnikow faworyzowanych, zmanierowanych, leniwych i nieambitnych ...osobiscie widzialbym go w futsalu albo plazowce ...a wracajac do Kazia w meczy z Uczciwymi LFW - nic facet nie zrobi w tym meczu, gdyby byl Sadlok i Arek to moznaby sprobowac zagrac ultra defensywnie i jak najmniej przegrac ....w niedziele niestety przewiduje hokejowy wynik , oby nie wyzszy niz 5 |
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...c-wisle-krakow
a może jednak u nas też planują żeby było profesjonalnie? |
Jak w meczu z Legią nasi zaczną wykorzystywać sytuacje to każdy zacznie mówić o efekcie nowej miotły. Nie ma czegoś takiego, nie da sie odmienić drużyny w tydzień, nawet w miesiąc ciężko
|
Cytat:
Zdaję sobie sprawę, że masz jakieś problemy, nie wnikam jakie, ale pomyśl zanim coś napiszesz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Z tego chłopaka nic nie będzie,jest po prostu slaby i nie widze żeby jakos szcezgolnie rozwijal się na in plus... Niestety ale wielu chlopakow po bardzo dobrym ojcu jest dużo słabszych ... |
Cytat:
|
Poza tym on nie jest obrońcą.
|
Cytat:
|
Trzeba tylko jedno przyznać ze w porównaniu z ostatnia kadencja Moskala skład Wisły jest chyba piłkarsko z dwa poziomy słabszy :(.
|
Skład ze Standardem Liege za Kazia:
Sergei Pareiko - Kew Jaliens, Osman Chavez, Marko Jovanović, Junior Diaz, Łukasz Garguła, Cezary Wilk, Maor Melikson, Gervasio Nunez, Ivica Iliev, Cwetan Genkow Rezerwa: Jovanić, Bunoza, Lamey, Paljić, Jirsak, Kirm, Biton Zbieranina zagranicznego przepłaconego szrotu. |
Ze przepłaconego to i może ale jak chcieli to potrafili grac, lepsi z rezerwy wchodzili niż teraz mamy pierwszym składzie choćby w tym meczu z Liege, taka prawda.
|
2 polaków w 18.... masakra co się
wtedy odpierdalało... |
Ja już w momencie podpisania Smudy zastanawiałem się, dlaczego dają mu taki długi kontrakt.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Śmiem twierdzić, że tamta jedenastka, zlałaby obecną jedenastkę.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl