Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto po Smudzie? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9435)

Sevi 09.03.2015 17:46

Petr Rada pracuje w Teplicach od stycznia tego roku.

Grzaniec Galicyjski 09.03.2015 17:46

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji. Zawsze przyjemnie jest pospekulować.

W tym momencie najgłośniejszym nazwiskiem, choć nie powtarzanym specjalnie głośno na rynku jest Jan Urban, wielu dziennikarzy wspominało o jego kandydaturze (ostatnio Leszek Bartnicki, że wg Jego informacji jest najbliższy porozumienia. Czy to dobra kandydatura? Możemy się tylko domyślać. Przepracował dwie kadencję w Legii, gdzie, umówmy się, położył podwaliny pod obecny stan sportowy drużyny i jest na pewno trenerem o określonej marce - nie tylko w Polsce. Z tego co wiem, jego opuszczenie Osasuny miało nie czarno-biały kontekst, nie można mówić o tym, że sobie tam nie poradził. Istotne jest to, że po niego sięgnięto. Ja cenię w Janie Urbanie jego poziom intelektualny i to, że bez wątpienia jest człowiekiem szczerym i honorowym. Pod tym względem byłby miłą odmianą i być może inspiracją dla rzesz ludzi, którzy twierdzą, że są związani emocjonalnie z Klubem, by liznęli odrobinę dobrego wychowania. Nie uznaję argumentacji, że skoro ubrał dres Legii, nie powinien być trenerem Wisły - to niedorzeczne.

Żyjemy w Krakowie i powinniśmy otaczać się ludźmi na poziomie, także na trenerskiej ławce. Jakkolwiek muszę powiedzieć, że mam ogromny szacunek dla Franza za to, co w całym swoim trenerskim życiu zrobił dla naszego Klubu. To jest starszy Pan, do którego należałoby podejść, ukłonić się i życzyć zdrowia i dziękować za dobre chwile. Natomiast, to co usłyszał (chodzi o formę) pod swoim adresem podczas swojego 148. meczu jako trenera Wisły.. Było mi tego człowieka zwyczajnie żal. Niewygodnie jest o tym mówić, ale musiałem to napisać.

qqq_b 09.03.2015 17:56

Jeżeli za Smudę przyjdzie ktoś pokroju Michniewicza, Tarasiewicza, Moskala czy innych magów polskiej trenerki na czele z Urbanem, to niestety, ale będzie to pogrzeb tego klubu. Jedyne wyjście w tym momencie to dobry zagraniczny trener, który weźmie za pysk kopaczy-gwiazdorków pokroju Brożka, Boguskiego czy Stilica. Powiecie - nie ma kasy. Jeżeli są pieniądze na takiego Smude, który inkasował kupę pieniądzy, i są pieniądze na nowe kontrakty dla zawodników pokroju Boguskiego, to pieniądze na dobrego zagranicznego trenera również się znajdą. Odpowiednia osobą jest Petrescu, ale Cupiał nie ma jaj na takie rozwiązania. Tak więc wnioskuję, że na 99% trenerem zostanie Urban. Pora szykować znicze, bo pogrzeb Wisły Kraków już na dniach.

"Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Nowe hasło naszego klubu.

FraMat 09.03.2015 17:56

Mnie tam Smudy nie było wcale żal.
Trzeba wiedzieć kiedy należy zejść ze sceny.
Nie mam zamiaru okazywać szacunku starszemu gościowi, który w klubie był szkodnikiem, który wykorzystywał dobre relacje z właścicielem dla swojej własnej korzyści a ze szkodą dla mojego klubu.
Który obiecuje, że za "połowę ceny jest to w stanie zrobić" (czyt, zdobyć MP), a potem narzeka, że dostaje piłkarzy za 5 złotych.
Brak konsekwencji
Brak kwalifikacji
Brak wizji
Brak szacunku do Wisły
Brak poczucia honoru i przyzwoitości.

I tak był o kilkanaście miesięcy za długo w Wiśle.
Niech jedzie trenować IV ligę niemiecką, choć to i tak za wysokie progi.

Co do kandydatury Urbana. Idziemy droga Legii tylko kilka lat później?

ryzovsky 09.03.2015 18:02

Opcja najbardziej pożądana : Kazimierz Moskal (umowa do końca rundy z możliwością przedłużenia kontraktu po tym czasie jeśli dobrze wypadnie), a jeśli będzie mu miernie szło to od nowego sezonu zatrudnienie Ryszarda Tarasiewicza.

Natychmiastowy wybór nowego trenera na dłuższy czas : Kazimierz Moskal, Jan Urban

Zapomnijcie o dobrych zagranicznych trenerach - nie ma na to pieniędzy i skończcie z tym Petrescu, który traktował Wisłę jako przystanek do trenowania większych klubów. Nie ma szans, żeby tutaj wrócił, bo jesteśmy zbyt biedni w porównaniu do tak przebogatych klubów jak Krasnodar, Dinamo czy Al-Arabi. Każdy inny zagraniczny trener w sporym wieku będzie identycznie wyszkolony jak każdy trener z naszej ligi - tylko dodatkowo nie będzie miał pojęcia o tym kto jak gra i zejdzie mu pół sezonu na to żeby ogarnąć realia naszej ligi.

R33 09.03.2015 18:03

Dużo osób chce trenera zagranicznego, ale ciężko może być gdyż nie będzie znał realiów tu panujących i będzie się musiał wprowadzić odpowiednio.

Wie ktoś może ile w Wiśle zarabiali taki: Smuda, Skorża, Petrescu, Kasperczak, Maaskant, Probierz?

Sevi 09.03.2015 18:03

Część z was nie potrzebnie dramatyzuje. Oczywiście wybór Michniewicza, czy Zielińskiego to nie powód do radości, ale do smutku, ale Urban imo to gwarancja pewnej jakości.
Więc nie rozpędzałbym się z tymi tezami o pogrzebie, no chyba że ktoś chce robić jakieś twory w c-klasie.

Ja chciałbym Lenczyka.

WISŁAZWE 09.03.2015 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sevi (Post 1393259)
Ja chciałbym Lenczyka.

Chyba masz krótką pamięć :)

Sevi 09.03.2015 18:06

Nie, dobrze pamiętam kogo trenował ;)

Grzaniec Galicyjski 09.03.2015 18:07

Możemy wejść na nią jeszcze za kilka lat... Tylko czy nie będzie za późno.

Oczywiście, jest to duże uproszczenie, bo nie chodzi o samą osobę trenera, a o to, by klub był poukładany właściwie strukturalnie. Z ust p. Gaszyńskiego już pojawił się tzw. "zrównoważony rozwój", tyle tylko, że w przypadku klubu piłkarskiego, jest on nacechowany inaczej niż w korporacjach bliskich Prezesowi.

Twoją argumentację rozumiem, wiem jakie Smuda popełnił błędy, jakie niezręczności plótł i jak bardzo dalekie od prawdy się one okazały. Moja uwaga dotyczyła formy, bo to czego się nasłuchał było po prostu przerażające. Ktoś kto zniżył się do takiego poziomu jest dla mnie humanoidalną zagadką.

Ja też chciałbym wspaniałego fachowca z zagranicy. Padały tu nazwiska pp. Jovanovicia i tak lubianego przez nas Dana Petrescu. Obawiam się jednak, że biorąc pod uwagę finanse, to jednak Urban jest bliższy prawdy.

Gwiaździsty 09.03.2015 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sevi (Post 1393262)
Nie, dobrze pamiętam kogo trenował ;)

Raczej chodzi o to jak się tam wygłupiał, przedstwiając historię polskiej piłki klubowej w wersji hard kosher, aby przypodobać się miejscowym debilom.

djsclub 09.03.2015 18:11

Urban, jak był jeszcze w Hiszpani, to chciał do Osasuny ściągnąć Koseckiego, ciekawe czy do Wisły przyjdzie z takim samym pomysłem...? ;)

Sevi 09.03.2015 18:12

Idąc tropem 'ten nie bo trenował Legię/sąsiadkę/klub xyz' eliminujemy znaczną część polskiej karuzeli trenerskiej. A rzeczywistość mamy taką że większość już właśnie kogoś z tej w/w puli trenowało.

kamyk1 09.03.2015 18:18

Najlepiej byłoby trenera z zagranicy, Polscy trenerzy liczą tylko kase nic wiecej...

Zwitter 09.03.2015 18:19

Dlatego potrzebny jest ktoś kogo jeszcze w Wiśle i w polskiej piłce nie było.

vip2008 09.03.2015 18:22

mlodego trenera z ambicjami nie wazne czy polak czy zagraniczny -takiego potrzeba Wisle

FraMat 09.03.2015 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vip2008 (Post 1393279)
mlodego trenera z ambicjami nie wazne czy polak czy zagraniczny -takiego potrzeba Wisle

Ale i z autorytetem, bo szatnia go usadzi.

rozarian 09.03.2015 18:23

Urban nie jest złą opcją. Ma parę zalet i gdyby nie ta jego zachowawczość (tak mi się wydaje), to byłby bardzo dobrym kandydatem. Założę się, że miałby o niebo lepszy kontakt z piłkarzami niż Smuda. Nie czytałem nigdzie, że był nieuczciwy i forował swoich ulubieńców. Pewnie, że chciałoby się jakiegoś zagraniczniaka z ambicjami, ale to jeszcze nie ten czas.

Patryko 09.03.2015 18:31

Nikt nie wspomniał o Tomku Hajto :D Pewnie się zgodzi chwilę potrenować za sztangę Marlboro, w późniejszym okresie da się mu procent od obrotów Wiślackiego Świata :D

Chciałbym zobaczyć, jak ruga np. Boguskiego za granie piachu.

Revolver 09.03.2015 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1393284)
Nikt nie wspomniał o Tomku Hajto :D Pewnie się zgodzi chwilę potrenować za sztangę Marlboro, w późniejszym okresie da się mu procent od obrotów Wiślackiego Świata :D

Chciałbym zobaczyć, jak ruga np. Boguskiego za granie piachu.

Hajto obecnie reanimuje GKS Tychy.

wikink1 09.03.2015 18:43

Kadra Wisły składa się ogólnie z dwóch grup ,jedna to DZIATKI niektórzy całkiem nieźli na swój wiek i z DZIADÓW .

qqq_b 09.03.2015 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vip2008 (Post 1393279)
mlodego trenera z ambicjami nie wazne czy polak czy zagraniczny -takiego potrzeba Wisle

Wypisz wymaluj Ulatowski. :haha:

dmc 09.03.2015 19:04

Chcecie młodego, ambitnego trenera z planem na drużynę ?

Mieliśmy już takiego całkiem niedawno, niestety z pewnych powodów jego plany nie wypaliły.....

nesta 09.03.2015 19:07

Z tego co wiem, to piłkarze grali przeciwko trenerowi. Traktowal ich podobno bardzo słabo, jakaś akcja była w Gdańsku jak ich zwyzywał. Starszyzna powiedziała dość i skończyła z Franiem. Na dodatek stały motyw czyli zupełnie nie trafione obciążenia na przygotowaniach i rzyganie pod płotem.

Co do następcy słyszałem cos o Janie Kocianie, tego Słowaka z Ruchu, ktory teraz prowadzi Pogon. Ale tego nie jestem pewien.

Mario Nh 09.03.2015 19:11

Jeśli nie zagraniczny trener (np. Kocian), z różnych powodów, to polski.

Kto zatem? Zdaje sobie sprawę, że mój kontrowersyjny typ zostanie wyśmiany, ale mimo wszystko wyrażę swoje zdanie. Jeśli ktoś wskaże mi rzeczowe, racjonalne kontrargumenty przeciwko mojemu pomysłowi to jestem otwarty na dalszą dyskusje. Jeśli ktoś zaś wypisze wierszyki o koncesjach na tytoń to szkoda naszego czasu.

Tomasz Hajto.
Dlaczego nie miałby dostać szansy w Wiśle Kraków?
Człowiek z niesamowitą charyzmą. Młody, ale twardo stąpający po ziemi. Racjonalista.
Piłkarz o międzynarodowym doświadczeniu, biorący udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach świata.
Znający dobrze nasze krajowe warunki, lokalne środowisko. To ważne.
Zebrał już pierwsze szlify w swojej trenerskiej przygodzie.
Dać mu szansę. Do końca przyszłego sezonu. No chyba, że na starcie Wisła grałaby beznadziejnie to do końca obecnego sezonu.

Moskal jest w porządku, ale obawiam się, że po poprzedniej przygodzie z Wisłą jego autorytet wśród piłkarzy mocno ucierpiał. To samo się tyczy Henia Kasperczaka.

Jeśli nie Hajto to ewentualnie L. Ojrzyński.
Aczkolwiek wysłucham waszych kontrargumentów przeciwko Tomaszowi Hajcie. Bo wyśmiać od handlarza papierosów potrafi każdy, ale jakby tak zapytać kim jest, co osiągnął, to jeden z drugim miałby pewnie problem, jeszcze wtedy nie interesował się piłką, wchodzili wyprostowani pod szafę.

Polecam:
http://youtu.be/5XvqY3ywl_g?t=1h16m17s

szprotson 09.03.2015 19:12

Kukułeczka kuka....

(uff na szczeście chłop zajęty)

up : Jak w ogole mozna mówić o Hajtowym czy Ojrzynskim ? I ten i ten pracuja u siebie w klubie. Nie sadze ze mamy takie eldorado by Nas stać było na podkradanie trenerów.
A co do charyzmy Hajty - tutaj bym polemizował.

AntyMod 09.03.2015 19:12

Kazek Moskal albo Tomek Kulawik ( jesli sie zgodza, a mysle ze nie odmowia) do konca maja , byleby nie spasc z ligi, pozbyc sie po sezonie mozliwie jak najwiecej szrotu ( tzn szukac jeleni co wezma za darmo ) - a te puchary to sami sobie jestescie winni , kto o zdrowych zmyslach myslal powaznie o pucharach ??? nowy prezes musial takie cele postawic , przeciez prawdy nie mogl przy pierwszej konferencji przedstawic .....pomyslec nad nowym trenerem od czerwca , jedyny cel w tym roku to nie spasc z ligi ...... nie chce wsadzac kija w mrowisko ale co Wy widzicie w tym Urbanie ???? ( bez napinki)

speedfashion 09.03.2015 19:12

@nesta

Słyszałem podobne rzeczy (bez informacji o Gdańsku).

Skoro Smuda poleciał, to konsekwencje dla piłkarzy też mile widziane.

dawiss 09.03.2015 19:13

A co Hajto dotychczas pokazal jako charyzmatyczny trener? Jak na razie tylko gada - w mediach.

bódyń 09.03.2015 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1393258)
Dużo osób chce trenera zagranicznego, ale ciężko może być gdyż nie będzie znał realiów tu panujących i będzie się musiał wprowadzić odpowiednio.

A jakie to realia będzie musiał znać? Jak prowadzić źle drużynę czy co? Dobrze, że nie będzie znal polskiej myśli szkoleniowej bo ona nie daje LM od kilkunastu lat

sl@y 09.03.2015 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vip2008 (Post 1393279)
mlodego trenera z ambicjami nie wazne czy polak czy zagraniczny -takiego potrzeba Wisle

Hajto niestety w Tychach :D

fialo 09.03.2015 19:16

Pomysł z Zubem naprawdę bardzo ciekawy.

dmc 09.03.2015 19:19

Hajto w Białymstoku płakał, że nie ma takiej kadry jak kluby w Niemczech to ciekawe co by u Nas powiedział :D

PiVoSH92 09.03.2015 19:29

Jeżeli to prawda, że piłkarze grali przeciw Smudzie to kogokolwiek, kto będzie miał u nach szacunek i autorytet. Gorzej niż u Smudy grać nie będą, a na pewno taki Urban czy Michniewicz jakieś pojęcie o taktyce mają, na pewno nie mniejsze niż Franc(a)...

Mario Nh 09.03.2015 19:30

To skoro nie Hajto to moze Engel? :D
To on był najbliżej awansu do Ligi Mistrzów z Wisłą, nie Maskant.

https://www.youtube.com/watch?v=NcgPtrly17k

R33 09.03.2015 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1393309)
A jakie to realia będzie musiał znać? Jak prowadzić źle drużynę czy co? Dobrze, że nie będzie znal polskiej myśli szkoleniowej bo ona nie daje LM od kilkunastu lat

No podejście piłkarzy (nie chce im się trenować), podejście zarządu (piłkarze mogą zwolnić trenera albo brak kasy na transfery).

szprotson 09.03.2015 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1393318)
Jeżeli to prawda, że piłkarze grali przeciw Smudzie to kogokolwiek, kto będzie miał u nach szacunek i autorytet. Gorzej niż u Smudy grać nie będą, a na pewno taki Urban czy Michniewicz jakieś pojęcie o taktyce mają, na pewno nie mniejsze niż Franc(a)...

jeżeli piłkarze grają przeciwko trenerowi to wywioza tu na taczkach kazdego...czy to Smuda czy Guardiola jeden .....

E: poniżej;
Serio Drago wolny ? Kojarzyłem ze cos z chinczykami miał wspolnego

sorino 09.03.2015 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1393305)
Kukułeczka kuka....

(uff na szczeście chłop zajęty)

Okuka jest wolny i czeka na oferty.

R33 09.03.2015 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1393322)
jeżeli piłkarze grają przeciwko trenerowi to wywioza tu na taczkach kazdego...czy to Smuda czy Guardiola jeden .....

Racja, jak Smudę nawet to spotkało, a on raczej miał poparcie Cupiała to spotka to już każdego. Smutna prawda.

rafaltwsd 09.03.2015 19:36

Jak z zagranicy to by pasowało dobrego trenera na którego nas nie stac, młody głodny sukcesów nie koniecznie musi sie sprawdzic, ale moze warto podjac ryzyko, tym bardziej ze u nas ciezko o solidnego trenera, urban, tarasiewicz? moze to najlepsze nazwiska w tym momencie natomiast mi osobiscie szkoda ze kiedys rozstano sie z e skorza, ja osobiscie go cenie i chciałbym Zeby kiedys znowu trenował piłkarzy Wisły


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl