![]() |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 3-2 Do przerwy: 1-1 Strzelcy: Stilić, Paweł Brożek, Boguski - Radović Analiza: W Krakowie, na wypełnionym po brzegi stadionie Wisły Kraków odbędzie się szlagierowe spotkanie aktualnego lidera Ekstraklasy z Mistrzem Polski. Gospodarze jak dotąd nie zaznali smaku porażki, natomiast goście nieźle prezentują się na europejskich boiskach. Ligowy klasyk. Można zakładać, że na boisku będzie dużo walki. Szybko strzelona bramka otworzy mecz - dzięki temu padnie więcej bramek niż w poprzednim sezonie gdy Wisła wygrała z Legią 1-0. Wydaje się, że gospodarze są w stanie wykorzystać atut własnego boiska i wraz z fanatycznie dopingującymi ich kibicami odnieść zwycięstwo nad Mistrzem Polski. Można zakładać jakieś zmęczenie warszawian meczem w Lidze Europejskiej. Natomiast niepewny występ kapitana Białej Gwiazdy Arkadiusza Głowackiego sugeruje, że defensywa Wisły Kraków nie będzie monolitem i da sobie strzelić jakieś bramki. |
Wisła - Legia
Typ: 2 Wynik: 1:2 Wynik do przerwy: 1:1 Strzelcy: Brożek, Radovic, Żyro Analiza: Szykuje się bardzo interesujące starcie w Ekstraklasie. Patrząc na statystyki obu zespołów, ich miejsca w tabeli, liczbę strzelonych goli oraz formę w ostatnich spotkaniach, możemy być świadkami meczu w którym zobaczymy sporo bramek (typ over 2,5 goli). Dlaczego Legia wygra, a nie Wisła? Wisła odnotowuje najlepszą serię spotkań w lidze od paru dobrych lat. Wszyscy wiemy, że z każdym kolejnym zwycięstwem, coraz trudniej jest wygrywać następne spotkania. Jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze, w poprzednim sezonie nasza identyczna seria została przerwana w podobnym momencie. Nie wiadomo jak spiszę się defensywa Białej Gwiazdy. Głowacki przez kilka ostatnich dni nie trenował na 100%, a dobrze wiemy, że niejednokrotnie przyjdzie mu rywalizować z najlepszym piłkarzem ekstraklasy Miro Radoviciem. Zawodnik ten wniesie sporo nerwowości w poczynaniach obrońców krakowskiego zespołu, Alan Uryga nigdy dotąd nie grał w meczu z tak trudnym przeciwnikiem, a u Macieja Sadloka zauważalna była delikatna zniżka formy. Jeśli Hening Berg nie będzie rotował składem i wystawi najlepszą jedenastkę, to będziemy świadkami bardzo wyrównanego, obfitującego w wiele podbramkowych sytuacji meczu, lecz to legioniści wykażą więcej zimnej krwi i będą bardziej skuteczni pod bramką Buchalika. Jego vis a vis po delikatnej nagonce medialnej, którą dostrzec można było w ostatnich tygodniach, zaprezentuje, niestety, pełnię swoich możliwości. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 2:1 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Brożek, Garguła - Sa Analiza: Legia grając praktycznie od początku sezonu mecze co 3 dni będzie co raz częsciej odczuwała skuki europejskich wojaży. Rotacja ich składem nie jest zbyt duża, a mecz w Bielsku nie był przypadkiem wyjazdowej bolączki. W tym meczu na pewno będą lepsi niż 3 tygodnie temu na stadionie w B-B, tymbardziej, że dawno mecz Wisła - Legia nie był rozgrywany pod takim ciśnieniem, mimo tego że jest to dopiero początek sezonu. Spotkanie z Lokeren pokazało, iż po meczach z Celticiem nastąpiła lekka obniżka formy "wojskowych", mecz wygrany jednak w słabym stylu. Na domiar tego Legia na Reymonta w rozgrywkach ligowych nie wygrała od 1997 roku. Wisła jest na fali, pokazała to w meczu z Zawiszą gdzie jeszcze nie dawno nikt by nie dał wiary, iż piłkarze "Białej Gwiazdy" będą w stanie podnieść się po nokautujących ciosach na początku 2 połowy meczu. W dodatku tak jak to było w poprzednim sezonie w rundzie jesiennej mozolnie odbudowywana jest "Twierdza przy Reymonta". Kiedy jak nie teraz odskoczyć na więcej niż 3 punkty Legii? |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 2:1 Wynik do przerwy: 1:1 Strzelcy: Brożek,Radović,Stilić Analiza: Bukmacherzy za bardzo ufają Legii,która rozpoczęła już swój maraton ,w którym będzie grała co 3 dni. Słaby mecz z Lokeren ,tylko 1 sytuacja ,dzięki której padł gol. Na Wisłę może to być za mało. Trener Berg z pewnością będzie rotował składem i jak pokazują ostatnie mecze w lidze,wyjdzie to tylko na dobre Wiśle. Krakowianie w bardzo wysokiej formie. Stilić kreuje akcje za akcją,Brożek zaczął strzelać,do tego w końcu solidnie wyglądająca obrona mimo tego,że Wisła traci sporo goli. Atutem Białej Gwiazdy będzie także gra na własnym boisku przed swoimi kibicami ,którzy zjawią się na stadionie w liczbie ponad 30 tys. Wisła jeszcze w tym sezonie nie przegrała i w niedzielę także nie spodziewam się przełamania tej passy. Legia może trochę zlekceważyć rywala,biorąc pod uwagę ich ostatni mecz i zwycięstwo 5:0 w Warszawie. Typuję zwycięstwo Wisły . ABG! |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 2:0 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Stilic, Garguła Analiza meczu: 21.09.14 - Niedziela godzina 18:00! Tą datę powinien w swój kalendarz nanieść każdy szanujący się kibic piłkarski! W derbach Polski zmierzą się ze sobą obecnie dwie najlepsze ekipy grające w Ekstraklasie. Władcy Galicji, liderzy tabeli - Wisła Kraków oraz obecny Mistrz Polski - Legia Warszawa. Wisła, która w lidze idzie jak burza tym razem stoczy prawdziwą walkę z najgroźniejszym przeciwnikiem. Za gospodarzami na pewno przemawiają fanatyczni kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnią stadion, jak i również piękna i skuteczna gra oparta na duecie Stilic - Brożek. Legia natomiast na pewno odczuwa jeszcze zmęczenie po czwartkowym, niełatwym zwycięstwie w LE z Lokeren. Kibice Białej Gwiazdy już jutro zgotują stołecznej drużynie "piekło" swoim głośnym dopingiem, dlatego pewny jestem, że Wisła poniesiona przez swoich fanów pokona Legię 2:0! Tym samym twierdza Kraków nadal zostanie niezdobyta. Zwycięstwo Wisły za 3 punkty umocni wszystkich w przekonaniu, że lider powinien zostać w Krakowie na dłużej! Legia natomiast będzie musiała w kolejnych spotkaniach nadrabiać stracone punkty, których po derbach będzie już 5. |
Wisła - Legia
Typ.1 wynik 2:0 do przerwy 0-0 Bramki : Jankowski, Stępiński |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 2:1 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Brożek,Saganowski ,Stilić Analiza: Patrząc na aktualną formę obydwu zespołów w Ekstraklasie nie mam wątpliwości że wygra Krakowska Wisła!. 1. Argument to to że Wisła gra u siebie i jak wiadomo kibice Wisły napewno zmotywują swoich piłkarzy do zaangażowania 110 % 2. Wisła Kraków jak narazie bez porażki u siebie. 3.Legia już raz doznała porażki na wyjeździe i to z Podbeskidziem Bielskobiałą widocznie te tereny wojskowym nie służą. 4. Legia już jest napewno podmęczona po Lidze Europejskiej. Podsumowująć jest dużo aspektów za zwycięstwem Wisły Kraków Stilić Garguła Sadlok są w naprawde wyśmienitej formie nawet słabo spisujący się wcześniej Boguski jest ważną częścią drużyny. AVE WISŁA! |
WISŁA - Legia
Typ: 1 Wynik: 2 - 1 Do przerwy: 1 - 0 Strzelcy: Jankowski 34 minuta, Brożek 78 minuta - Żyro 55 minuta Analiza: Na trybunach zasiądzie komplet widzów, a mecz poprzedzi bardzo efektowna oprawa kibiców Białej Gwiazdy. To mogą być typowe piłkarskie szachy. Sporo asekuracji i niewiele podejmowanego ryzyka. Legia mimo rozegrania w czwartek meczu z Lokeren nie powinna odczuwać zmęczenia. Forma, jaką ostatnio prezentują Legioniści nie jest już tak dobra, jak na początku sezonu. Potwierdziły to wygrane, ale jednak nie bez problemu, 2 ostatnie mrcze. Wisła jest w dobrej dyspozycji. Jednak z Zawiszą nie ustrzegła się błędów, więc z Legią również mogą się one przydarzyć defensywie gospodarzy. Lepszą defensywę minimalnie ma Legia, środek pola podobnie wygląda w obu zespołach, ale to my mamy Pawła Brożka. On może rozstrzygnąć to spotkanie na korzyść Wisły. Groźne będą stałe fragmenty i wrzutki Tomasza Brzyskiego. Dużą szansę dla Wisły można upatrywać w postawie Dusana Kuciaka. Ostatnio bramkarz Legii nie jest pewnym punktem swojego zespołu. Na plus zaskakuje natomiast skuteczność Dossy Juniora. Michał Kucharczyk też rozgrywa znakomity sezon. Ci zawodnicy mogą być groźni w niedzielę. Aby wygrać ten mecz, kluczowa będzie znakomita postawa Semira Stilica, Pawła Brożka i Łukasza Garguły. Dwaj pierwsi są ostatnio w dobrej dyspozycji. Garguła zaliczył jednak słabszy mecz w Bydgoszczy. To spotkanie może być przełamaniem dla popularnego Jankesa, które wreszcie zamiast po słupkach zacznie uderzać skutecznie. Szykuje się cekawy, ale jednak typowy mecz walki. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 3:1 Strzelcy: Brożek x2, Jankowski - Żyro Analiza: Pierwsze 10 minut meczu będzie obfitowało w walkę w środku pola, gdzie przewag osiągnie Legia. Wisła po odbiorze Urygi koło 15 minuty wyprowadzi szybki atak, Stilic zagra do Boguskiego, ten skiksuje, ale do piłki dopadnie Brożek i wprowadzi Wisłe na prowadzenie. Potem nastąpi zmasowana szarża zawodników Franciszka Smudy, kolejni piłkarze marnować będą dogodne sytuacje. Legia wyprowadzi groźny kontratak, który jednak zakończy się fatalnym strzałem. Festiwal pomyłek zakończy Jankowski, który po dośrodkowaniu Garguły pokona bezradnego Kuciaka. Wynik 2:0 utrzyma się do przerwy mimo iż podopieczni Berga przejmą inicjatywe. Po przerwie legioniści strzelą szybko kontaktową bramkę i z impetem ruszą z atakami na krakowską defensywe. Mimo wielu obiecujacych akcji warszawiaków mecz zamknie Paweł Brożek, który w koncówce dojdzie do prostopadłego podania Stilica i w sytuacji sam na sam nie da szans Kuciakowi. |
Wisła- Legia
Typ: 1 Wynik 3-2 Do przerwy: 1-1 Bramki: Brożek, Jankowski, Garguła, Duda Mecz jak za dawnych lat. Wisła przewodzi w ligowej tabeli, druga Legia z stratą dwóch punktów zmierzą się w spotkaniu przy R22. Wisła powoli nawiązuje do poprzedniego sezonu kiedy bardzo długo pozostawała nie pokonana na swoim własnym terenie. Obie drużyny w tym sezonie eksplodowały w ofensywie, odpowiednio 18 i 19 bramek. Co do defensywy to nie są to najczelniejsze formacje ligi, 9 u 8 bramek straconych do tej pory. Takie liczby przemawiają za wysokim wynikiem i widowiskowym meczem. Na korzyść Wisły powinien przemawiać fakt, ze Legia w czwartek grała mecze w LE, a Wisła w spokoju przygotowuje się do spotkania od poniedziałku na własnych obiektach w Myślenicach. Wisła w postaci dodatkowego atutu jakim jest kolejny komplet widzów na jej stadionie powinna wygrać to zacięte spotkanie. |
Wisła - Legia
Typ: X Wynik: 1:1 Do przerwy: 1:0 Strzelcy: Stilic, Radovic Naprzeciw siebie staną krakowska Wisła - pragnąca podtrzymać zwycięską passę i broniąca fotelu lidera - oraz stołeczna Legia - wicelider tabeli, opromieniony czwartkowym zwycięstwem w Lidze Europy z belgijskim Lokeren. I paradoksalnie to właśnie ta zwycięska potyczka na międzynarodowym froncie jest równocześnie największym balastem Legii, gdyż trzy punkty z Belgami zdobył "pierwszy garnitur" Warszawiaków. Trener Berg będzie miał zatem zaledwie 3 dni na doprowadzenie zmęczonych Radovicia i spółki do odpowiedniej formy na szlagierowe spotkanie w Krakowie. Nie obejdzie się bez pojedynczych roszad w składzie, które nie wpłyną pozytywnie na drużynę. To wszystko sprawi, że będąca w formie Wisła ruszy od początku na rywala, zmuszając go do defensywy, co zaowocuje golem jeszcze w I połowie. Rywale odpowiedzą w końcówce spotkania. W sumie po dość chaotycznej potyczce, pełnej walki o każdy centymetr boiska obie drużyny podzielą się punktami, co z pewnością bardziej ucieszy gości spod znaku "eLki". |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 3-2 Do przerwy: 2-1 Strzelcy: Paweł Brożek 8 minuta, Paweł Brożek 23 minuta, Jodłowiec 44 minuta, Jankowski 62 minuta , Radović 88 minuta Analiza: Mecz przy pełnych trybunach, trener Berg wystawił najsilniejszą jedenastkę oprócz Dudy. Na początku spotkania wbrew oczekiwaniom zacznie się od składnych ataków Wisły. Legioniści będą sprawiać wrażenie wyraźnie zaskoczonych takim obrotem sprawy. Wisła zacznie od szybkich ataków gry na jeden kontakt i już w 8 minucie po znakomitym podaniu Stilica, Paweł Brożek wykorzysta sytuację sam na sam i Wisła obejmie prowadzenie. Legia będzie trochę jak bokser po mocnym ciosie i Wisła w 23 minucie wykorzysta przy wyprowadzeniu piłki którą w strefie środkowej przejmie Alan Uryga i pięknym podaniem uruchomi na lewej stronie Macieja Sadloka którego dośrodkowanie pięknym strzałem głową na bramkę zamieni "Broziu". Przez dalszą część Wisła będzie panowała nad sytuacją na boisku. Legia dopiero pod koniec połowy zacznie odzyskiwać teren i w 44 minucie po faulu z prawej strony na 25 metrze po centrze Brzyskiego, Jodłowiec po strzele głową zdobędzie bramkę na 2:1. Takim wynikiem sędzia zakończy pierwszą połowę. Druga połowa rozpocznie się od zdecydowanej gry Legii, wprowadzony do gry Duda wraz z Radoviciem będą stwarzać zagrożenie pod bramką Wisły, Wisła ograniczy się do szybkich kontrataków, jeden z nich po szybkim wyjściu na prawą stronę Sarkiego zakończonym dośrodkowaniem w pole karne zakończy się pięknym strzałem głową i trzecią dla bramką Wisły Jankowskiego. Trener Legii dokona zmiany i wpuści na boisko Saganowskiego, który po jednej z akcji będzie sfaulowany w polu karnym. Rzut karny niestety dla niej nie wykorzysta Vrdoljak po strzale którego piłka trafi w słupek a dobitka Żyry powędruje ponad bramką. W końcu w 88 minucie dopnie swego i po strzale Radovicia zdobędzie kontaktową bramkę lecz na wyrównanie zabraknie czasu. Wisła po wielkiej dramaturgii wygra to spotkanie zwiększając przewagę do 4 punktów nad drugim Górnikiem. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 3:1 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Stilic, Brożek, Burliga , Radovic Analiza: Przed nami bardzo ciekawe widowisko. Na Reymonta 22 lider tabeli Wisła Kraków podejmie mistrza kraju i wicelidera tabeli Legie Warszawa. Według fachowców i bukmacherów faworytem tego pojedynku są legioniści którzy posiadają bardzo szeroką i wyrównaną kadrę. Ale według mnie to trzy punkty zostaną w Krakowie, a Wiślacy wygrają to spotkanie spokojnie. Wisła w ostatnim czasie jest w gazie i za wszelką cenę będzie chciała podtrzymać swoją wspaniałą passę. Poza tym Wiślacy będą chcieli się zrewanżować za ostatnią wysoką porażkę którą ponieśli w stolicy. Na korzyść Wisły przemawia też fakt że Legia w ostatni czwartek grała mecz w lidze europejskiej i może nie zregenerować w 100% sił na niedzielny pojedynek.Atutem Wiślaków w tym meczu będą również kibice którzy wypełnią stadion przy Reymonta 22 po brzegi. Niesieni dopingiem swoich wspaniałych kibiców piłkarze powinni spokojnie ograć legionistów i umocnić się na fotelu lidera. |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: 1 Wynik: 3:1 (1:1) Strzelcy: Brożek Paweł 2, Semir Stilić - Duda. Analiza: W niedzielny wieczór w TM Ekstraklasie rozegrany zostanie hitowy pojedynek 9 kolejki. Naprzeciw siebie staną Wisła Kraków i Legia Warszawa. Według ekspertów faworytem jutrzejszego pojedynku są Wojskowi, którzy jednak nie wspominają dobrze ostatniej wizyty w Krakowie zbyt dobrze (porażka 1:0). Wg mnie, mimo takich kursów trzy punkty w jutrzejszym spotkaniu zainkasuje krakowska Wisła po stornie której stoi kilka argumentów na TAK! Przede wszystkim powrót Arkadiusza Głowackiego do pierwszego składu. Wisła przed własną publicznością prezentuje się o wiele lepiej niż na wyjazdach, grając szybko i atrakcyjnie dla oka. Jutro do zwycięstwa Wiślaków powinni również ponieść kibice, którzy zapełnią stadion przy R22. Wiślacy mają również atuty w postaci Pawła Brożka oraz Semira Stilicia, którzy posiadają zmysł do gry kombinacyjnej i mogą być sposobem na rozmontowanie linii defensywnej warszawskiej drużyny. Legia do Krakowa przyjdzie za pewne w najsilniejszym składzie, nie oznacza to jednak, że Henning Berg skorzysta ze wszystkich swoich argumentów. Spodziewać się można kilku roszad w składzie mistrza Polski, co również przemawia na korzyść Białej Gwiazdy. Zapowiada się ciekawe widowisko miejmy nadzieję, że z dużą ilościom bramek. |
Wisła - Legia
Typ: 2 Wynik: 0-2 Do przerwy: 0-1 Radovićx2 |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: 1 Wynik: 1:0 (0:0) Strzelcy: Brożek Paweł Analiza: Przy zapelnionym po brzegi stadionie przy Reymonta krakowska Wisla podejmie w niedzielny wieczor druzyne warszawskiej Legii w pilkarskim hicie ktory zapowiadany jest przez wszystkich od dawna jako Wielkie Derby Polski. Wisla przystapi do tego meczu w roli faworyta i bedzie chciala udowodnic swoja wyzszosc. Wislacy prezentujacy tej jesieni super forme szybko przejmia inicjatywe na boisku prezentujac zgranie ,zaangazowanie i pewnosc nad rywalem. Lega, odczuwajaca skutki czwartkowej potyczki w LE bedzie chciala grac z kontry i wykorzystac chociaz jedna dogodna sytuacje ale to niesieni dopingiem Wislacy przez wiekszosc meczu beda strona przewazajaca i z kilkunastu sytuacji jakie stworza wykorzystaja jedna ktora okaze sie ta jedyna i zadecyduje o zwyciestwie nad druzyna ze stolicy . |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: X Wynik: 1-1 (0-0) Strzelcy: Brożek - Radović Już za kilkanaście godzin czeka nas najważniejsze spotkanie w tej rundzie (ze sportowego punktu widzenia rzecz jasna). Do Krakowa przyjeżdża bezsprzecznie najlepsza drużyna ostatnich dwóch lat. Patrząc z perspektywy bukmachera, faworytem niedzielnego szlagieru jest zespół z Warszawy. Legia pod wodzą Henninga Berga spisuje się kapitalnie w meczach wyjazdowych - wygrała aż 8 z 10 spotkań ligowych. "Wojskowych" zdołały zatrzymać jedynie dwa zespoły - Śląsk Wrocław i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Warto dodać, że w każdym z tych 10 meczów Legia trafiała do bramki rywali. Moim zdaniem imponująca seria strzelecka zostanie podtrzymana, ale mistrz Polski nie wyjedzie z Krakowa z kompletem punktów. Trener warszawian zdaje sobie sprawę, jaki ciężar gatunkowy ma to spotkanie i wystawi najsilniejszą jedenastkę. Za Wisłą przemawia m.in. fanatyczny doping kibiców, którzy zapełnią stadion do ostatniego miejsca. Do podstawowego składu "Białej Gwiazdy" wraca Arkadiusz Głowacki, dzięki czemu gra defensywna powinna wyglądać znacznie lepiej niż miało to miejsce w Bydgoszczy. Goście trzy dni temu rozegrali mecz z belgijskim Lokeren, co również może działać na korzyść Wisły. Sądzę, że Legia zadowoli się remisem i na początku będzie grała dość asekuracyjnie. Wisła strzelała bramki w każdym meczu trwającego sezonu T-ME, nie inaczej będzie dzisiaj. Do siatki rywali trafi Paweł Brożek, który ma patent na stołeczny zespół. Legia odpowie golem niezawodnego w ostatnim czasie Miroslava Radovicia. Obie bramki padną w drugiej połowie spotkania. Pierwsza część gry będzie wzajemnym badaniem się obydwu drużyn. |
Typ 1
Wisła 5-0 Legia Do przerwy 2-0 Bramki: Brożek x2, Stilić, Sadlok, Stępiński Dzisiaj w Krakowie w meczu na szczycie niepokonana i liderująca w Ekstraklasie Wisła podejmie w poprzednim sezonie mistrzowską, a w obecnym zajmującą drugie miejsce warszawską Legię, która ma za sobą ciężki czwartkowy mecz z belgijskim Lokeren. Mecz od pierwszego gwizdka sędziego z Mazowsza będzie stał na wysokim poziomie, obie drużyny będą atakować, lecz tylko gospodarze będą mogli cieszyć się z goli i to aż pięciu. W pierwszej połowie wspomagana dopingiem ponad trzydziestotysięcznej, rekordowej w tym sezonie publiczności na stadionie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce Biała Gwiazda zdobędzie dwie bramki. Druga część hitu przy Reymonta rozpocznie się od rozpaczliwych ataków drużyny prowadzonej przez Henninga Berga, które jednak zakończą się kontrą i następnym golem dla trzynastokrotnego mistrza Polski. W dalszej części meczu warszawiacy stopniowo będą opadać z sił, za co zostaną surowo skarceni, bo piłka jeszcze dwukrotnie wpadnie do ich siatki. |
Wisła - Legia
Typ: 2 Wynik: 1-3 Do przerwy: 1-1 Strzelcy: Stilić - Radović 2x, Duda Analiza: W niedzielny wieczór dwóch uznanych polskich firm, które mam nadzieje zapewnią ciekawe widowisko. Faworytem tego meczu z pewnością jest drużyna z Warszawy. Nie sądzę jednak, aby czwartkowy mecz miał wpływ na postawę drużyny Legii, tym bardziej, że nie musieli jechać do Belgii tylko rozgrywali ten mecz u siebie. Dodatkowo wygrana w Lidze Europejskiej doda im skrzydeł oraz pewności siebie. Pierwsza połowa będzie wyrównana, bo Wisła będzie miała siły, ale przewiduje, że w drugiej jak to przeważnie bywa, zabraknie sił i będziemy popełniać proste błędy, po których stracimy 2 bramki i w konsekwencji przegramy ten mecz. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 2:0 Do przerwy: 1:0 Strzelcy: Brożek x2 Analiza : W blasku jupiterów przy wypełnionej po brzegi Twierdzy R22 rozegrany zostanie hitowy pojedynek 9 kolejki. Naprzeciw siebie staną Wisła Kraków i Legia Warszawa. Według ekspertów faworytem jutrzejszego pojedynku jest Wisła, która w ostatnim meczu wygrała 1:0 . Wisła przed własną publicznością prezentuje się o wiele lepiej niż na wyjazdach, grając szybko i atrakcyjnie dla oka. Głośny fanatyczny doping poniesie Wiślaków do umocnienia się na pozycji lidera . Wszyscy liczą na strzelecki instynkt Pawła Brożka i kreację gry w wykonaniu Semira Stilicia . Legia do Krakowa przyjdzie za pewne w najsilniejszym składzie, nie oznacza to jednak, że Henning Berg skorzysta ze wszystkich swoich atutów . Spodziewać się można kilku roszad w składzie mistrza Polski, co również przemawia na korzyść Białej Gwiazdy. Zapowiada się ciekawe widowisko z udokumentowaną 2 bramkami wygraną Wisły . |
Wisla - Legia
typ 1 wynik : 3:1 do przerwy 2:0 strzelcy: Brozek2x Boguski , Duda |
Typ 1
Wynik 4:1 Wynik do przerwy 2;0 Strzelcy: Brożek, Stilić, Stępiński, Guerrier/ Orlando Sa |
Typ
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 2:1 Do przerwy: 0:1 Strzelcy: Radovic - Brożek, Stilić |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: 1 Wynik : 2:0 Do przerwy: 1:0 Strzelcy: Paweł Brożek, Semir Stilić Analiza: W niedziele 21.09.2014 o godzinie 18:00 krakowska Wisła podejmuje na swoim stadionie aktualnego Mistrza Polski Legie Warszawa. Drużyna gospodarzy ma za sobą bardzo dobrą passe od początku obecnego sezonu nie doznała jeszcze porażki, a 4 ostatnie mecze zakończyły się zwycięstwem drużyny z grodu Kraka. Jednak humory Krakowie są dosyć umiarkowane, ponieważ w niedzielnym meczu niepewny jest występ lidera a zarazem kapitana zespołu Arka Głowackiego. Gra defensywna bez jego obecności nie stanowi monolitu a mogliśmy się o tym przekonać w ostatnim meczu z Zawiszą, gdzie obrońcy popełniali proste błędy i tylko dzięki potężnej sile w ofensywie Wisła nie przegrała tego meczu. Co może cieszyć kibica Wisły przed niedzielnym meczu to przede wszystkim dobra forma Stilica i Brożka a także większe pole manewry jeśli chodzi o ławkę rezerwowych. Stępiński i Sarki pokazali że potrafią natchnąć zespół do ataku. Jeśli chodzi o Legię to wydaje się, że ten mecz jest dla nich ważniejszy niż ten rozgrywany w czwartek w Lidze Europy z Belgijską drużyną. Warszawiacy w drugiej połowie pucharowego meczu sprawiali wrażenie jakby byli już myślami przy Reymonta 22. Można się spodziewać, że Legia wyjdzie w takim samym składzie jak w czwartkowy wieczór, więc trzeba będzie uważać przede wszystkim na duet Radović - Duda i nie dawać im za dużo miejsca przed bramką. Skrzydła Legii jak na polskie warunki przedstawiają się imponująca przede wszystkim Michał Żyro, który potrafi napędzać ataki Warszawiaków. Komplet publiczności przy Reymonta powinien nieść naszą drużynę do zwycięstwa. Wydaje się że to właśnie Wiślacy zaatakują od samego początku, chcąc szybko strzelić bramkę a później kontrolować mecz i wyprowadzać szybkie kontry. A jak będzie przekonamy się za parę godzin. |
Wynik do przerwy : 1:0 dla Wisły
Wynik końcowy : 3:1 dla Wisły Strzelcy : Dla Wisły : Paweł Brożek , Maciej Sadlok ,Semir Štilić . Dla Legii : Miroslav Radović |
Wisła -Legia
Typ: 1 Do przerwy: 0:0 Wynik końcowy 2:0 Strzelcy: P.Brożek , Garguła |
Wisła - Legia
typ: 1 wynik: 3:2 do przerwy: 1:0 strzelcy: Brożek, Stilić, Stępiński - Radović Analiza Do aktualnego lidera Wisły przyjeżdża wciąż aktualny mistrz. W takim meczu każdy wynik jest możliwy. Jednak biorąc pod uwagę, że Legia może czuć w nogach mecz pucharowy z Lokeren nieznaczną przewagę zyskuje Wisła. Z drugiej zaś strony niepewny jest występ kapitana Arkadiusza Głowackiego, który jest bezcenny. Przeważnie Wisła lepiej spisuje się w początkowej fazie meczu. Tutaj nie może być inaczej, niesiona dopingiem Wisła powinna dosyć szybko strzelić bramkę i dowieźć prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie Legia bardziej się otworzy, co może skutkować bramkami w obie strony. 3:2 dla Wisły wydaje się prawdopodobnym wynikiem. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 2:0 Do przerwy: 1:0 Strzelcy: Brożek x2 |
konkurs
moje typy na mecz Wisła-Legia
1. wyniku w całym meczu - 3-2 2.poprawny wynik do przerwy - 1-0 3. wytypowanie strzelca bramki w meczu - Brożek, Stlić , Jankowski - Radovic , Kucharczyk ja |
Wisła - Legia
Typ: 2 Wynik: 2:4 Do przerwy: 1:2 Strzelcy: Brożek, Garguła, Saganowski, Kucharczyk, Radovic, Orlando Sa. |
WISŁA - legia
WISŁA - legia
Typ: 1 Wynik: 2-0 Do przerwy: 1-0 Strzelcy: Stilić, Sadlok Analiza: Wisła po ładnym meczu wygra z aktualnym Mistrzem Polski. Pierwszą bramkę strzeli Semir Stilić, który jest w wyśmienitej formie, po podaniu od Pawła Brożka. Do przerwy utrzyma się wynik 1-0 choć akcji pod jedną jak i drugą bramką nie zabraknie. Po przerwie Wisła się rozluźni co zaowocuje akcjami przyjezdnych. Po krótkiej przewadze Legi da osobie znać Wisła, za sprawą Maćka Sadloka, który zdecyduje się na strzał zza pola karnego i ustali wynik meczu na 2-0. Do końca spotkania Wisła będzie miała mecz pod kontrolą i zasłużenie zwycięży. Dzięki zwycięstwu klub z Krakowa pozostanie na fotelu lidera zwiększając przewagę nad aktualnym mistrzem do 5 oczek. |
Wisła - Legia
Typ: 2 Wynik: 1:2 Do przerwy: 0:1 Strzelcy: Brożek - Radović 1, Kosecki 1 W pierwszej połowie Wisła zaatakuje jednak nie wykorzysta wielu sytuacji i dostaniemy bramkę od Legii po kontrze. W drugiej połowie scenariusz się powtórzy Wisła będzie atakować, ale pójdzie szybka kontra, Kosecki wykończy podanie od Radovicia, a w samej końcówce Brożek strzeli honorową bramkę. Wisła będzie walczyć do końca meczu o punkty, ale niestety nie starczy już czasu. Tyle. Idę na mecz z wiarą że będzie odwrotnie. |
Wisla-Legia 2:2 (1-0 do przerwy)
Typ x Gargula, Burliga ; Dossa Junior, Radovic Burliga i Dossa strzela gole po rzutach roznych. W meczu bedzie ponad 11 cornerów. 4 lub wiecej zoltych kartek. Wisla zakonczy mecz z przewaga posiadania piłki. Legia odda wiecej strzalow celnych na bramke niz Wisla. Mecz zostanie przerwany na kilka minut. |
Wisła-Legia
Typ: 1 Wynik 2:1 (0:0 do Przerwy) Bramki (Stilic 2x, Kucharczyk) |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 4:1 Wynik do przerwy: 2:1 Strzelcy: Stilić, 2xJankowski, Garguła; Sa Analiza: Faworytem dzisiejszych "derbów Polski" według bukmacherów jest drużyna gości ale ja nie mogę się zgodzić z taką tezą, według mnie to gospodarze mają większe szanse na wygranie tego meczu. Wisła Kraków która po świetnym początku sezonu jest na pierwszym miejscu w tabeli, jako jedyna drużyna nie przegrała jeszcze żadnego meczu, zachwyca pięknymi akcjami i tak lubianą prze trenera Smudę krakowską małą grą . Ostatnią porażkę odniosła w zeszłym sezonie z Górnikiem Zabrze na własnym stadionie. Od tego czasu na ligowych boiskach zanotowała 6 zwycięstw i 4 remisy. Na 16 pojedynków z Legią na własnym stadionie od 2000 roku Biała Gwiazda schodziła pokonana tylko trzy krotnie, każdy z tych meczów drużyna ze stolicy wygrywała różnicą jednej bramki. Dodatkowym atutem Wisły jest Paweł Brożek, który ma na swoim koncie już 11 bramek w pojedynkach z drużyną z Łazienkowskiej. Legia od początku sezonu musi łączyć rozgrywki ligowe z potyczkami w europejskich pucharach, co nie zawsze jej dobrze wychodziło, dwie porażki z teoretycznie słabszymi rywalami w obecnym sezonie. Wpływ na wyniki tych meczów miała z pewnością duża rotacja składem. Choć z całą pewnością w dzisiejszym pojedynku trener Berg wystawi bardzo zbliżony skład do ostatniego meczu z drużyną Lokeren, który Legia wygrała. Mamy więc pojedynek Mistrza Polski, który na pewno jest zmęczony ostatnim meczem rozgrywanym trzy dni temu z najbardziej utytułowanym Klubem ostatnich 14 lat który będzie miał wsparcie około 30 tys. kibiców. Wygrana Wisły dwoma bądź trzema bramkami, potwierdzi moje założenia. |
Wisła-Legia
Typ:1
Wynik Końcowy: 2-0 Wynik do Przerwy: 1-0 Strzelcy: Brożek, Stilić, Sadlok Garguła Analiza: Witam serdecznie. W dniu dzisiejszym zapraszam na spotkanie dwóch odwiecznych rywali Wisły Kraków oraz Legii Warszawa. Konfrontacja tych drużyn już od wielu sezonów nazywana jest „derbami Polski”. Dzisiejsze spotkanie tym bardziej elektryzuje kibiców, gdyż spotka się lider z wiceliderem . Firmy bukmacherskie większe szanse na zwycięstwo dają Legii. Ja posiadam zgoła odmienne zdanie. Po pierwsze na Wiśle będzie dzisiaj komplet widzów a w związku z ostatnimi problemami dotyczącymi frekwencji będzie to nie dwunasty a trzynasty zawodnik Wisły. Kolejną dobrą informacją jest to że Arkadiusz Głowacki znalazł się w osiemnastce meczowej. Zgrana obrona może być kluczowa do odniesienia kolejnego zwycięstwa. Zupełnie inaczej przedstawia się zespół Legii niemal każde spotkanie jest rozgrywane w zupełnie innym składzie jest to spowodowane występami Legii na arenie międzynarodowej. Bramkarz Legii nie jest w tej chwili w najwyższej formie a przy znacznie ofensywnie nastawionej Wiśle może mieć spore problemy. Alan Uryga będzie miał trudne zadanie bo będzie musiał wziąć pod opiekę Radovicia, wiadomo nie od dziś że ten zawodnik potrafi sam rozstrzygnąć losy spotkania, ale ostatnia postawa Alana pokazuje że Radović nie będzie z łatwością mijał kolejnych rywali. O postawie ofensywnej Wisły nie będę zbytnio się rozpisywał bo wystarczy wspomnieć że wielu zawodników w tej rundzie zostało wybieranych do jedenastki kolejki, a sama gra piłką zaskoczyła w tym sezonie niejednego z fachowców. Dziekuję za uwagę. Tylko WISŁA!!!!!!!! |
Typ - 1
Wynik końcowy : 5-4 Wynik do przerwy : 2:2 Strzelcy : Brożek-2, Stilić ,Sadlok , Burliga, Radović-2, Kucharczyk , Sa |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 4:2 Do przerwy: 2:0 Strzelcy: Łukasz Garguła, Paweł Brożek x2, Stilić - Orlando Sa x2 Analiza: Pod wodzą Franciszka Smuda, Wiślacy znakomicie prezentują się na swoim boisku w meczach ze swoimi największymi rywalami. Na tarczy z Krakowa wyjeżdzały Legia czy Lech, nie strzelając przy tym bramki. W trwającym sezonie o zachowanie czystego konta Wiślakom zdecydowanie trudniej, ale przekłada się to na ich efektywność w ofensywie. O patencie Pawła Brożka na Legię nie trzeba wspominać, najgroźniejszym piłkarzem Legii powinien być Orlando Sa, poirytowany pomijaniem go w pierwszej jedenastce podczas meczów Ligi Europejskiej. Można być pewnym gradu bramek, przy czym oczywiście większość z nich zdobędzie krakowska Wisła. |
Wisła - Legia
Typ:1 Wynik 3-2 Do przerwy 1:2 Strzelcy Paweł Brożek, Sadlok, Paweł Brożek, Radovć, Duda Początek spotkania to standardowe badanie się przeciwników, ale po 10 - 15 minutach Wisła zaczyna grać swoje, czyli ładne akcje, dużo podań. Pierwszą bramkę strzela Brożek w 26 minucie. Niestety chwilę wcześniej, jak i po strzeleniu bramki, Wisła nie wykorzystuje kilku świetnych sytuacji. Jak to zwykle bywa, takie sytuacje się mszczą, szybka kontra Legii i wyrównującą bramkę w 38 minucie strzela Radovic. Na stadionie konsternacja, w szeregach piłkarzy widać nerwowość. Niestety wykorzystuje to Legia i strzela nam drugą bramkę, tak zwaną do szatni. Po przerwie do ataków rusza Wisła, już na początku drugiej połowy wyrównanie daje nam Sadlok. Potem trwa wzajemna wymiana ciosów. Od 70 minuty wyraźnie widać, że Legia ma w nogach czwartkowe spotkanie. zaczyna się zarysowywać przewaga Wisły. W 81 minucie fantastyczną akcję Sarki-Brożek-Stlic-Brożek wykańcza ten ostatni i stadion eksploduje. Do końca meczu wynik już się nie zmienia. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 3-0 Do przerwy: 2-0 Strzelcy: Brożek 3x Dzisiaj o godzinie 18:00 w dziewiątej kolejce T-Mobile Ekstraklasa dojdzie do najważniejszego spotkania w rundzie jesiennej, a można także powiedzieć, że jest to spotkanie sezonu 2014/2015 w Polsce! Wiele osób z niecierpliwością czekało na to spotkanie, a większość Wiślaków na te dwa ostatnie tygodnie września gdzie Wisła podejmie Legią oraz Cracovię czyli dwie drużyny z którymi kibice sobie liczą 6 punktów nie ważne w jakim stylu bo te mecze rządzą się własnymi prawami. Dzisiaj na stadionie Reymonta 22 zasiądzie ponad 30 tysięcy kibiców Białej Gwiazdy którzy będą dopingować swoich "pupili". W tamtym roku również przy Remonta obejrzeliśmy fenomenalne widowisko które wygrała Wisła pieczętując 3 punkty bramką w końcówce strzeloną przez Pawła Brożka. Po odejściu Jacka Bednarza Wisła Kraków zaczyna działać tak jak powinna. Kibice chodzą na mecze, Wisła gra najlepszą piłkę w Polsce, a wyniki mówią same za siebie i ich pierwsze miejsce w tabeli nie jest przypadkiem. Wisła w obecnym sezonie na własnym boisku zgromadziła osiem punktów ale te dwa remisy notowali na samym początku czyli w I kolejce w Górnikiem Łęczna, a później po nerwówce w meczu zremisowanym z Ruchem 2-2, natomiast na wyjazdach mają 3 wygrane, jeden remis i zero porażek i Biała Gwiazda jak na razie jest jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie i miejmy nadzieję, że po dzisiejszym meczu nie tylko będziemy się cieszyć z trzech punktów ale również tego, że Wisła jest wciąż niepokonana i że lider wciąż zostaję w Krakowie! Jeśli chodzi o Legię to oni u siebie grają bardzo dobrze mając 3 spotkania wygrane, jeden remis i jedną porażkę, natomiast na wyjazdach dwie wygrane, zero remisów i jedną porażkę. Ostatni ich mecz to wymiana ciosów ze Śląskiem gdzie wygrali 4-3. Gra obronna warszawiaków jest bardzo kiepska i tutaj upatrują wykorzystanie tego bez skrupułów strzelając 3 bramki naszym dzisiejszym przeciwnikom. W meczu Ligi Europejskiej również Legia zagrała bardzo słabo, a jednak wygrała 1-0. Myślę, że dzisiaj Nasi piłkarze nie popełnią tego błędu bo gramy znakomitą piłkę i dzisiaj mamy pokazać Legii charakter i to, że w piłce nożnej nie liczy się 30 zawodników w kadrze, pieniądze ale charakter do gry! Liczę dzisiaj na łatwe zwycięstwo Wiślaków po trzech bramkach Pawła Brożka i zaśpiewanie sobie na stadionie dwóch przyśpiewek "Legła, Legła Warszawa!" oraz z Naszymi piłkarzami "Lidera mamy za chuja go nie oddamy". |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl