Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [9 kolejka] WISŁA Kraków - Legia Warszawa, 21 września, godz. 18:00! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9345)

buczo1985 21.09.2014 19:19

Zlali nas, byli lepsi.

4karol4 21.09.2014 19:21

Pomijając kwestie sędziów.. Zagraliśmy słabo. Nie można wyróżnić żadnego piłkarza za ten mecz. Praktycznie nie istniała nasza druga linia. Legia z łatwością rozbijała nasze ataki, a raczej próby ataków. W ataku pozycyjnym drużyna znowu dzieliła się na dwie części. Z takim przeciwnikiem przyniosło to wynik 0-3. W momencie gdy któryś z obrońców starał się rozegrać akcje od tyłu NIKT z pomocników nie pokazywał się do gry. Kilu zawodników czekało już pod polem karnym legii, co skutkowało zagraniem długiej piłki. A to zawsze kończyło się stratą. Legia wygrała wszystkie główki, przebitki pod swoja bramką. Brakowało tej krótkiej, krakowskiej gry, bo obrońcy nie mieli komu podać krótkiej piłki. Wszyscy ofensywni piłkarze chowali się za plecami warszawiaków.Do tego doszła znaczna ilość niewymuszonych strat. Nie mówcie, że jestem kibicem sukcesu, ale nie widziałem w piłkarzach wiary w zwycięstwo. Po straconej bramce było sporo czasu żeby coś zmienić. A nie widziałem w nich żadnej sportowej złości, chęci odwrócenia przebiegu meczu. Wszyscy zagrali poniżej swoich możliwości, widać było, że spalili się psychicznie. Pompowany balonik pękł z wielkim hukiem i piłkarze nie udźwignęli presji.

To wszystko to dopiero pikuś... Za tydzień derby i one tez tak mogą wyglądać. Nasi filigranowi pomocnicy są nieźli w kombinacyjnej grze, ale nijak nie lubią ostrej walki. A tak zagrają z nami zmotywowane parchy. Nasi jak widzą agresywnego przeciwnika to zachowują się jak dzisiaj. Unikają gry, boja się pokazać na wolna pozycje, chowają się za plecami przeciwników, odstawiają nogę. brakuje w drugiej linii takiego Sobola..

Niech to będzie ostrzeżenie i kubeł zimnej wody na łby niektórych optymistów. Tak wyglądałby nasz mecz w pucharach gdybyśmy dzisiaj w nich grali. Do tej pory graliśmy ze słabymi przeciwnikami, więc można sobie było zmarnować 5 setek bo i tak wypracowaliśmy kolejne 5. Dzisiaj Boguski miał piłkę na otwarcie meczu i przestrzelił. Kolejnych okazji już nie było. NAJWAŻNIEJSZE TO WYGRAĆ DERBY!

szprotson 21.09.2014 19:31

mozna grac, mieć plan ale co z tego jak liniowy jest slepy i daje handicap Legii ?

WhiteDoctor 21.09.2014 19:32

legliśmy my w każdym znaczeniu tego słowa i taka jest niestety prawda..

adam_09 21.09.2014 19:37

sędzia swoje zrobił ale trzeba przyznać, że Legia jest po prostu piłkarsko lepsza. Lepiej wyglądają jakościowo, fizycznie i taktycznie. Praktycznie każda formacja jest klasę wyżej niż nasza. No może poza środkiem obrony i jej lewą częścią.

Kurz 21.09.2014 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1377716)
sędzia swoje zrobił ale trzeba przyznać, że Legia jest po prostu piłkarsko lepsza. Lepiej wyglądają jakościowo, fizycznie i taktycznie. Praktycznie każda formacja jest klasę wyżej niż nasza. No może poza środkiem obrony i jej lewą częścią.

Należy chyba dodać, niezależnie od powyższego, co jest prawdą, że nasi piłkarze się spalili. Baliśmy się Legii. Wyszliśmy na mecz, jak na ścięcie i to, mimo błędu sędziego musiało się tak skończyć.

wolfy 21.09.2014 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1377220)
A ja nie jestem spokojny o dyspozycję sędziów. Ale tu wiadomo...

Niektóre rzeczy się nie zmieniają.

Revolver 21.09.2014 19:50

Umówmy się, Wisła ma tylko jeden pomysł na grę i jedną taktykę. Jeżeli uda się ją narzucić przeciwnikowi, to wtedy jest OK, jeżeli nie, to wygląda to tak, jak dzisiaj. Zresztą nie ma się co dziwić, drużyna jest dalej w budowie.

Jedyne do czego tak naprawdę można się przypieprzyć, to to, że "doświadczeni" zawodnicy, tacy jak Dudka, Garguła czy Boguś grali, jakby kuźwa pierwszy raz widzieli duży stadion na oczy. Guła już chyba myslami w celi siedzi, a z Bogusia wyszła jego delikatność.

P.S. Szkoda, że mam w dupię siatkówkę.

Kurz 21.09.2014 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Revolver (Post 1377719)
Umówmy się, Wisła ma tylko jeden pomysł na grę i jedną taktykę.

To nawet nie jest pomysł. Po prostu nie mamy zawodników do innej gry. Jedynym obecnie piłkarzem z inklinacjami do gry defensywnej (poza obrońcami) jest Alan, ale to jeszcze żółtodziób. Dlatego, kiedy, ktoś się nam stawia, zaczynają się problemy.

silver03 21.09.2014 19:58

....a ta 1 bramka to jest jakiś kabaret! Jak można nie widzieć tak oczywistego spalonego! ....a

Barti 21.09.2014 20:00

Zagraliśmy dokładnie to samo co z Zawiszą. Smuda musi to wszystko poukładać przed derbami. Mam nadzieję, że kopacze zdają sobie sprawę z tego jaki mecz za tydzień grają i co ten mecz dla nas znaczy...

Kurz 21.09.2014 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1377722)
Zagraliśmy dokładnie to samo co z Zawiszą. Smuda musi to wszystko poukładać przed derbami. Mam nadzieję, że kopacze zdają sobie sprawę z tego jaki mecz za tydzień grają i co ten mecz dla nas znaczy...

Smuda nie musi nic układać. Nie przesadzajmy ze strachem przed derbami. Do następnego spotkania z Legią nie zagramy z przeciwnikiem na zbliżonym poziomie, a Cracovia akurat powinna być łatwym kąskiem. Mimo wszytko jesteśmy lepsi niż rok temu, a oni zdecydowanie słabsi. Chyba, że znów się zafajdamy ze strachu, jak dzisiaj, wtedy będą rzeczywiście problemy.

syryls 21.09.2014 20:11

Ten mecz właściwie pokazał że trzeba zacząć konkretniej stawiać na młodzież, przypomnę że Brożek, Głowacki, Dudka i Boguski, Garguła to zawodnicy po 30. Myślę że na derby powinien wyjść Stępiński za Gargułe.
I taka opinia co do murzynków, dobre chłopaki tyle że na takie zespoły jak Piast, Zawisza więc fajnie było by ich wymienić w przerwie zimowej na kogoś lepszego bo myślę że trzeba się rozwijać

s1mone 21.09.2014 20:18

Nasz zdecydowanie najsłabszy mecz tej rundy.

Paradoksalnie do momentu stracenia nieprawidłowo zdobytej bramki nie byliśmy drużyną gorszą.

Zabrakło nam tych sytuacji, które co tydzień tworzyliśmy, Legia bardzo uważnie grała w obronie.
Wynik bardzo karcący i on idzie w świat, ale Legia nie zasługiwała na takie zwycięstwo.

Widać, że mentalnie jesteśmy jeszcze daleka z tyłu, bo dużo piłek było bitych na aferę przy wyniku 0:0, tak jakby nasi panikowali i bali się rozgrywać. Do tego duża ilość głupich strat i masz babo placek.

Po tym meczu widać, że Legia jest drużyną dojrzalszą piłkarsko.
Nam zabrakło też cech wolincjonalnych, mentalności zwycięzcy, gry do końca.

Indywidualnie ktoś tutaj jechał po Boguskim - wg mnie nasz najlepszy zawodnik na boisku w 1 połowie.

W dodatku trzeba przyznać, że gra na Legię przez środek to jest po prostu zły pomysł. Zabrakło skrzydeł. Można grać środkiem ze słabszymi drużynami, ale na kogoś takiego jak Legia potrzebna jest większa różnorodność.

W sumie i tak bardzo pechowy mecz dla nas. Gdyby liniowy nie zaspał mogłoby być zupełnie inaczej. No cóż, trzeba szybko się otrząsnąć i wyładować piłkarską złość na żydownii w następnej kolejce.

63.5 Kg 21.09.2014 20:22

Co do meczu....
Przegralismy ze strasznie slabo Legia...

Emenems81 21.09.2014 20:23

ta strasznie słaba Legia roz.......i tą ligę w pył - niestety.

WhiteDoctor 21.09.2014 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emenems81 (Post 1377728)
ta strasznie słaba Legia roz.......i tą ligę w pył - niestety.

sędziowie może i tak

63.5 Kg 21.09.2014 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Emenems81 (Post 1377728)
ta strasznie słaba Legia roz.......i tą ligę w pył - niestety.

Taka liga....

Ogryzek 21.09.2014 20:30

Jak zwykle dajemy dupy - tracimy gola na 2-0 i wiadomo że to koniec meczu więc nie ma się co rzucać jak gówno w przerębli ale my ekstra dostajemy 3-0! To mnie wku.r.wia na maksa! Kur.wa szanujmy się! Przegrać też trzeba umieć - rok temu 5-0 na wyjeździe w plecy - dzisiaj 3-0 u siebie w plecy! Żenada.

Sama technika bez siły, szybkości i waleczności nic nie da. Przegraliśmy tutaj walkę. Nie z tyłu ale w środku i z przodu. Stilić pokazał dlaczego kariery za granicą nie zrobił. Mocniejszy pressing i chłopa nie ma. Tak jak za Skorży gasił go Sobol tak teraz zgasił go Jodłowiec. Garguła... szkoda pisać.

Jedyny mały plusik to dla Jankowskiego z piłkarzy grających z przodu. Coś tam grał. I tyle.

Trudno było liczyć że nic nie stracimy (pomijam babol sędziowski) ale zawsze stwarzaliśmy coś z przodu. W takim meczu jak dziś to chyba było lepiej grać na 2 defensywnych pomocników w środku pola i po przechwytach robić szybkie ataki... dokładnie tak jak Legia. A nie pchać się pod nóż grą przez środek. Grając tak jak zwykle przy dobrze zorganizowanej Legii mieliśmy mnóstwo strat. I tak się to musiało skończyć.

Może i dobrze - kubeł zimnej wody się przyda...

Kurz 21.09.2014 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1377727)
Co do meczu....
Przegralismy ze strasznie slabo Legia...

Bawią mnie takie teksty. Stary, nie gramy w Premiership. Przyłóż swoją miarę po równo do wszystkich klubów w naszym pięknym kraju. Legia jest najsilniejsza w Polsce, a my po prostu sporo słabsi.

adam_09 21.09.2014 20:34

Popatrzcie na drugą linię Legii. Vrdoljak, Jodłowiec, Pinto. Wszyscy - no może przy Pinto bym się wahał - oprócz ofensywy dają dużo w defensywie. A u nas ? Żółtodziub Uryga, bo ciężko defensywnymi nazwać Orbita, Stilica czy Boguskiego. My mamy inklinację do delikatnej gry ofensywnej. Jak ktoś się nam postawi to leżymy i kwiczymy.

arti 21.09.2014 20:37

ch.je w czerni ustawiły remisowy z przebiegu mecz.
z trzech ostatnich meczów w Krakowie dwa chamsko skręcone.
to że skład jest do wzmocnienia to oczywiście swoją drogą i każdy to wie.

Elefant 21.09.2014 20:37

I po co Smuda każe im biegać do zarzygania jak przy nieco lepszym przeciwniku starcza nam sił na 45 minut.
Byli szybsi, mocniej trzymali się na nogach, przegrywaliśmy wszystkie starcia 1 na 1, wyprzedzali nas w każdej sytuacji.
To my wyglądaliśmy jakbyśmy rozegrali trzy mecze w tygodniu.
Mamy za dużo braków, by realnie myśleć o trójce. Boguski, Garguła itd.

Doping - mecz dramat, choć lepiej było by powiedzieć tandeta.

Emenems81 21.09.2014 20:39

Najsmutniejsze jest to, ze Legia zmiotła nas fizycznie, a to co robił Jodłowiec w środku pola.. zdeptał nas.

Kurz 21.09.2014 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1377736)
I po co Smuda każe im biegać do zarzygania jak przy nieco lepszym przeciwniku starcza nam sił na 45 minut.
.

Żebyśmy mogli wygrywać ze słabszymi drużynami, niż Legia. Co dość systematycznie i skutecznie robimy.

ASecond17 21.09.2014 20:41

Bardzo proszę do kogoś kumatego o wskazówkę czego dotyczyły słowa na dole oprawy.

*KoTeK* 21.09.2014 20:43

Tym składem dociągniemy może do końca sezonu. Nie widzę tego, jeśli kolejny sezon mamy zaczynać bez wzmocnień. Liga Nam zwyczajnie odjedzie i nie będzie to tylko Legia.
Mecz mega słaby, bez polotu. Niestety Legia pykała jak chciała, My tylko przeszkadzaliśmy. Dziwią mnie zachwyty nad Jankowskim, gra hazardzisty niestety pozostawia wiele do życzenia, druga strona obrony również. Stilić idealnie wyłączony, Uryga nie nadaje się do 11 jedenastki w tak prestiżowym meczu. Boguski dużo miesza i w pewnym momencie się sam chyba w tym gubi. Haiti weszło i nie pokazało nic, Sarki coś tam wrzucał, ale Brożek też pilnowany solidnie. Potrzebny solidny konkurent dla Buchalika, bo gość nie odczuwa żadnej presji.

Podsumowując, zasłużona wygrana Legii.

KOMINEK 21.09.2014 20:48

Przegraliśmy z lepszym zespołem i tyle. Przecież Legia zaczęła nawet w nie najmocniejszym składzie. Mogą przegrać jeden mecz czy dwa ale oni mają taką przewagę nad resztą ligi jaką my mieliśmy kiedyś. Boli to strasznie i w.. a że nie wiem co ale taka jest prawda.

andrzejzb 21.09.2014 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1377726)
Nasz zdecydowanie najsłabszy mecz tej rundy.

Paradoksalnie do momentu stracenia nieprawidłowo zdobytej bramki nie byliśmy drużyną gorszą.

Nie do momentu straty bramki, a do zmian. Smuda wam rozwalił druga linię zdejmując Gargułę Jankowskiego i Boguskiego. Co czasu gdy byli, środek pola funkcjonował. Sarki, Guerrier? Kto miał na nich pracować?

Mario Nh 21.09.2014 21:07

Legia zasłużenie wygrywa w Krakowie. Cóż, żyje się dalej i czeka na lepsze czasy.

Lukasz 21.09.2014 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1377731)
Jak zwykle dajemy dupy - tracimy gola na 2-0 i wiadomo że to koniec meczu więc nie ma się co rzucać jak gówno w przerębli ale my ekstra dostajemy 3-0!

Jak widać są przeciwnicy którzy grają, mając wygrany mecz w kieszeni. Dobra lekcja że walczyć trzeba do końca - jak widac - może być gorzej. Co do meczu -mieliśmy dwa atuty - pełen stadion i pierwsze miejsce w tabeli. Niestety na skupioną Legię to za mało. Warszawa jest poza naszym zasięgiem, zwlaszcza gdy nie mamy dnia konia. W końcu gryby nie pewna dama ta ekipa grałaby w LM. Fajnie balonik napompowaliśmy - finansowo wypadło bardzo korzystnie, ale pora powoli zejśc na ziemie. Postaje nam całkiem spokojny powrót do rzeczywostości - skupienie się nad obroną miejsca w pierwszej 8-ce i oczywiście derby.

johny96 21.09.2014 21:22

Za drugą połowę powinni zapie*dalać na galerach do końca kontraktów i najbliższe mecze powinni zafundować kibicom. Jak można odpie*dolić taką borutę.
W pierwszej połowie nie byliśmy gorsi, mieliśmy okazje, oddawaliśmy strzały. Natomiast druga, to jakaś, ku*wa, kpina! "Piłka parzy". Zero pomysłu, Brożek zgrywał piłki, nieważnie czy stał tam Boguski czy Dossa, czy inny zielony baran.
Spodziewałem się zwycięstwa, wierzyłem, w to nawet jak było jeden w zęby. Natomiast te dwie bramki w 90+ minucie, to jakiś żart.
Czuje się jak po gangbabgu, jakbym od kobiety usłyszał, "jesteś ch*j i jeb*łam się z wagonem cyganów".
Nasi dwaj skrzydłowi z Haiti, to... Nawet nie chce mi się komentować. Grunt, że jeszcze do Frana zdążą.

huberix 21.09.2014 21:23

Pozdrawiam ludzi, którzy od razu wychodzili(wręcz uciekali) po trzeciej bramce gości.. ech..

Mario Nh 21.09.2014 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez huberix (Post 1377746)
Pozdrawiam ludzi, którzy od razu wychodzili(wręcz uciekali) po trzeciej bramce gości.. ech..

Kiedyś do takich osobników śpiewaliśmy mniej więcej tak; "Chvj z kibicami, co teraz idą do bramy..."

koniak 21.09.2014 21:29

Akurat po 3-ciej bramce mecz został zakończony bez wznowienia. Co innego po drugiej.

vabanq 21.09.2014 21:29

widze jak ten boguski gra to szlag czlowieka trafia. legia wygrywa zasluzenie, ale mecz moglby inaczej wygladac gdyby nie przekret ze spalonym.

gris 21.09.2014 21:30

Jak ktoś przychodzi raz na pól roku na mecz albo rzadziej to się zdenerwowali że nie ma zwycięstwa, w końcu następny raz na żywo zobaczą Wisłę w przyszłym roku :)

kot 21.09.2014 21:33

To nie tyle Legia odjechała Wiśle, co Wisła aż tak się oddaliła od Legii.
Nie tylko piłkarze, ale matematyka wykazała różnicę budżetów na poziomie 1:3 na rzecz Legii
Stan dewastacji drużyny osiągnął niemoc mistrzowską. Czas zejść na ziemię i przestać liczyć na cuda.

Mario Nh 21.09.2014 21:42

Wiem, że po takim meczu nie powinno się krytykować jednego piłkarza, ale...
ale to co zrobił Dudka przy bramce na 0:1 to jest jakiś ponury żart.

maaarcin 21.09.2014 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1377752)
Wiem, że po takim meczu nie powinno się krytykować jednego piłkarza, ale...
ale to co zrobił Dudka przy bramce na 0:1 to jest jakiś ponury żart.

Co zrobił? Złapał gościa na spalonym.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl