Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9315)

mitmichael 26.08.2014 20:39

Zawisza "na Rumaku do Europy" :lol: Osuch zakomunikował, ze Paixao po meczu z Piastem odchodzi a własnie Rumak go zastapi. Kibice znowu zaczna kochac Osucha :rotfl:

shaggy 27.08.2014 09:13

Tak z ciekawości zapytam kolegów sympatyzujących z klubem z Łazienkowskiej jakie są przyczyny tego że żyleta chce pogonienia Hadaja?

kws 27.08.2014 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1374644)
Tak z ciekawości zapytam kolegów sympatyzujących z klubem z Łazienkowskiej jakie są przyczyny tego że żyleta chce pogonienia Hadaja?

W czasach ITI (Nie wracaj!) w momencie konfliktu (protestu) wybrał stronę tych dekli zamiast kibiców. Do tego niedawno sam palnął, że jak Żyleta wywiesi taki napis na 4-5 meczach to odejdzie.

Nie koniecznie tak jest, że cała Żyleta chce go 'pogonić'. Część ludzi, jest za tym żeby został. To chyba bardziej taka zabawa, w kotka i myszkę. Za ITI on olał kibiców, kibice teraz mu dowalili transparentem, ale zakładam że sprawa się w tym momencie skończyła - Hadaj póki co zostaje.

Skorża ogarnie w Lechu ? Czy raczej nachapie kasy i będą za rok w tym samym miejscu ?

shaggy 27.08.2014 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kws (Post 1374663)
Skorża ogarnie w Lechu ? Czy raczej nachapie kasy i będą za rok w tym samym miejscu ?

Sądzę, że napewno będzie progres w stosunku do tego co zrobił Rumak.
Skorża potrafi wycisnąć z zespołu esencję. Do Wisły przychodził w momencie takim, że poprzedni sezon Biała Gwiazda miała najgorszy od lat a poskładał klocki w całość i zrobił zespół który pozamiatał ligę.

Krav 27.08.2014 11:50

nie chciało mi się w to wierzyć (z resztą nadal trochę nie chcę), ale jednak Dynamo wzięło Teodorczyka, za którego Wronki dostały 4 (!!!) mln euro. To jest po prostu nie do wiary, jak taki drewniany piłkarzyk staje się jednym z najdroższym polskich piłkarzy. Nie wiem co oni robili z działaczami Dynama, ale teraz chylę czoła - chapeux bas. Interes życia zrobili.

silver03 27.08.2014 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1374693)
nie chciało mi się w to wierzyć (z resztą nadal trochę nie chcę), ale jednak Dynamo wzięło Teodorczyka, za którego Wronki dostały 4 (!!!) mln euro. To jest po prostu nie do wiary, jak taki drewniany piłkarzyk staje się jednym z najdroższym polskich piłkarzy. Nie wiem co oni robili z działaczami Dynama, ale teraz chylę czoła - chapeux bas. Interes życia zrobili.

Podobno zaciągnęli słynnych lekcji negocjacji u Wojciechowskiego.

- 500tys ojro
- nie
-1 mln ojro
- nie
- 2 mln ojro!
- NIE!!
- 3mln ojro?
- Nie! NIE! Nigdy!
- 4mln ojro!!
- A ch.uj sprzedam! Dawaj te papiery do podpisu :D

mr_kwolf 27.08.2014 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1374699)
Podobno zaciągnęli słynnych lekcji negocjacji u Wojciechowskiego.

- 500tys ojro
- nie
-1 mln ojro
- nie
- 2 mln ojro!
- NIE!!
- 3mln ojro?
- Nie! NIE! Nigdy!
- 4mln ojro!!
- A ch.uj sprzedam! Dawaj te papiery do podpisu :D

Z tego co kojarzę to bardziej to wyglądało w stylu:

Ile chcecie za Mierzeja?
Nie jest na sprzedaż.
No ile chcecie bo chcemy go kupić?
Nie jest na sprzedaż.
No każdy ma jakaś cenę, jaka jest cena za Mierzeja?
Daj Pan 5 mln euro albo spierd***.
Dobra, dajemy.

:)

Ale to pewnie i tak tylko anegdotka nie mająca żadnego przełożenia na rzeczywistość.

PiVoSH92 27.08.2014 13:24

I za takiego drewniaka Lech bierze 4 mln, my za Chrapka nawet 2 nie dostaliśmy...

kws 27.08.2014 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1374681)
Sądzę, że napewno będzie progres w stosunku do tego co zrobił Rumak.
Skorża potrafi wycisnąć z zespołu esencję. Do Wisły przychodził w momencie takim, że poprzedni sezon Biała Gwiazda miała najgorszy od lat a poskładał klocki w całość i zrobił zespół który pozamiatał ligę.

Jedno z pytań na TT do Skorży:

"Skoro praca w Wiśle była spełnieniem marzeń, praca w Legii przerosła marzenia to czym jest praca w Lechu Poznań?"

hehe

mr_kwolf 27.08.2014 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kws (Post 1374733)
Jedno z pytań na TT do Skorży:

"Skoro praca w Wiśle była spełnieniem marzeń, praca w Legii przerosła marzenia to czym jest praca w Lechu Poznań?"

hehe

Powrotem na stare śmieci, ewentualnie rozpoczęciem wszystkiego od początku

mitmichael 27.08.2014 15:17

Skorza w Wisle do czasu swietnie sobie radził, w Legii mu w ogole nie poszło ciekawe jaka teraz bedzie sytuacja w Lechu.

Mario Nh 27.08.2014 17:09

Był asystentem u Janasa. Zrobił świetną robotę w Grodzisku.
Potem Wisła i historia wszystkim nam dobrze znana.
Z Legią było różnie. Drużyna w europejskich pucharach grała nieźle, w lidze czegoś zabrakło.
Jest to trener młody, utytułowany, szanowany na naszym rynku.

Ja osobiście trochę, żałuję jego zwolnienia, ale... ale.

Teraz za cel obrał Lecha. Zadanie ma trudne. Przyszedł w momencie gdy drużynę opuścił Ł. Teodorczyk.
Swoją drogą dobre pieniądze za niego przytulił Lech. I sam Teodorczyk z charakteru wygląda na takiego, co sobie poradzi w średniej lidze zagranicą.

AYALA 27.08.2014 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1374760)
Skorza w Wisle do czasu swietnie sobie radził, w Legii mu w ogole nie poszło ciekawe jaka teraz bedzie sytuacja w Lechu.

W pucharach potrafił silnego Spartaka Moskawa ograć i awansować do LE.Wtedy Legia nie miała takiego budżetu co teraz 110 milionów zł.MP nie zdobył bo w zimie zabrano mu 3 kluczowych zawodników na tamten czas Kmorowski,Rybus i Borysiuk

shaggy 27.08.2014 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1374760)
Skorza w Wisle do czasu swietnie sobie radził, w Legii mu w ogole nie poszło ciekawe jaka teraz bedzie sytuacja w Lechu.

Skorża w Wiśle przez pierwsze dwa sezony bawił się z innymi w lidze, połozyły go puchary i Levadia.
W Legii odwrotnie w lidze kapucha w Europie zrobił wynik ponad stan, najlepszy od wielu lat i dotąd nie powtórzony...

Ogryzek 27.08.2014 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1374728)
I za takiego drewniaka Lech bierze 4 mln, my za Chrapka nawet 2 nie dostaliśmy...

Co? Drewniak? Ten "drewniak" strzelił ponad 20 bramek w lidze a to coś znaczy. Szybki, przebojowy, młody, silny fizycznie. Nie tylko technika czyni piłkarza wielkim:)

Wg mnie cena dobra dla Lecha. Myślę że kluby tzw. zachodnie dawały 3 mln euro i to jest wartość Teodorczyka. Ukraińcy dołożyli 1 mln żeby go pozyskać.

Co do Skorzy - wg mnie świetny trener. W Wiśle miał 1 wpadkę - Levadię - w lidze perfekcyjna gra. W Legii dla odmiany spory sukces - awans do grupy w LE i z niej wyjście na luzie. W lidze gorzej.

A w Amice przypuszczam chcą wreszcie cokolwiek ugrać w Europie. To było kluczowe po 2 sezonach kompromitacji Rumaka. A jeśli jeszcze by wygrał ligę byłoby super. Puchary dla Amici to priorytet bo przy ich liście płac bez wpływów z Europy nie będą się mogli wiecznie ratować transferami jak Teodorczyk (4 mln euro). Myślę że Skorża nie skompromituje się jak Rumak w pucharach. Swoją kompromitację już zaliczył (Levadia) i jej nie powtórzy. Wg mnie Lech zrobił świetny ruch. Uważam że ze Skorżą na ławce skończą na co najmniej na 2 miejscu (jeśli nie pierwszym) i w pucharach jak odpadnie to z naprawdę silnym przeciwnikiem.

kws 27.08.2014 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1374801)
Co do Skorzy - wg mnie świetny trener. W Wiśle miał 1 wpadkę - Levadię - w lidze perfekcyjna gra. W Legii dla odmiany spory sukces - awans do grupy w LE i z niej wyjście na luzie. W lidze gorzej.
...
Wg mnie Lech zrobił świetny ruch. Uważam że ze Skorżą na ławce skończą na co najmniej na 2 miejscu (jeśli nie pierwszym) i w pucharach jak odpadnie to z naprawdę silnym przeciwnikiem.

Skorża powinien podziękować Ljuobji, bo gdyby nie on to z LE nic by nie było. Jak Ljuboja poszedł w balet na wiosnę (razem z Radovicem), to Maciuś nie wiedział co zrobić i MP przegrał.

Nie wiem jaki będzie finał Skorży w Lechu, ale jestem pewien że w tym sezonie i my i Wy będziemy nad nimi. W pierwszym sezonie jak przyszedł do Legii, dostał kilka transferów (które sam zatwierdzał!) i co z tego wyszło ? Pamięta ktoś jeszcze Manu :idea: Skorża twierdził, że to dobry zawodnik - co z tego, że problem miał aby podać dalej niż na 5 metrów. Najlepsze jest to, że po tym frajerstwie w przegranym MP nie miał odwagi się podać do dymisji i trzeba było mu dać dużą odprawę. Ciekawe, czy w Lechu pamiętali o tym...

Obecny Lech to może 1/2 tego, co miał w Legii jeżeli chodzi o personalia. Z Wisłą sądzę, że było podobnie. Czasu natomiast ma mało, bo sam na konferencji napompował balonik bredniami o jakiejś europie, zamiast realnie powiedzieć - z gówna bata nie ukręcę w tym sezonie.

bofff 28.08.2014 06:49

Skorża w Wiśle nie potrafił sobie chyba z szatnią poradzić
W Legii na początku bardzo słaba gra w obronie, nie potrafił nauczyć zespołu równowagi między grą ofensywną i defensywną (patrz Berg). Legia zaczęła punktować dopiero po przejściu na grę bardziej defensywną 4-2-3-1, często męcząc bułę po 1-0 i nie potrafiąc zareagować na stratę bramki. Gra defensywna notabene przydała się w Europie
a ile szczęścia było w meczu ze Spartakiem... strzał Rybusa prawą nogą, główka Gola w 90 min....
imo w Legii sobie Skorża nie poradził, pytanie na ile tamten skład był słabszy od obecnego
podobnego stylu pracy życzę Mu w Lechu ;)

wiertar 28.08.2014 14:49

http://www.transfermarkt.pl/kevin-fr...spieler/106848
calkiem ciekawy gracz na wypożyczeniu w Bks'ie

....a ile oni tych zawodników w swojej kadrze juz maja?? z 40?? :D

a podobno jeszcze sobiecha chcą..

Lukasz 30.08.2014 16:02

Co za hokej w Łęcznej :D

sawko 30.08.2014 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1375313)
Co za hokej w Łęcznej :D

Nasz wynik na inauguracjie przez pryzmat ich wyników u siebie trzeba przyjąc jako bardzo dobry

Ogryzek 30.08.2014 16:55

Szatałow z Łęcznej to wg mnie podobna filozofia futbolu co Smuda. Taka trochę gorsza kopia Franka. Zawsze gra ofensywna do przodu a nie defensywa. Doświadczeni zawodnicy i żelazna jedenastka. Zespół ma być jak dobrze funkcjonujący mechanizm. Różnią ich tylko drobne "fobie":
- Szatałow zakazuje swoim obrońcą robić wślizgów pod żadnym pozorem (ale zmiany piłkarzy robi w meczu)
- Smuda najchętniej nie robiłby zmian, ale obrońcy mogą robić wślizgi:D

TSWthedues 30.08.2014 18:56

Śląsk wygrywa 2:0 z Górnikiem i dalej mamy lidera:) warto dodać, że jako jedyni jesteśmy niepokonani!

El'kabat 30.08.2014 19:04

A Górale jutro spokojnie mogą krawatom punkty urwać,oby tak się stało...
No chyba,że u siebie im na spokojnie już wtłuczemy :)

szprotson 30.08.2014 19:10

oj tam nie lubi robić zmian...
przeciez celem Wisły nie jest testowanie młodzieży tylko pierwsza ósemka. Jak ją zrobimy to młodzi wejdą. Tak samo wejdą jak będzie reszta pauzować za kartki czy kontuzje. Po co pchać młodych na siłe ? Po co?
Zrobił tak Widzew w tamtym sezonie - nie wyszło na dobre.

Zresztą, wystarczy sobie przypomnieć jakie ....y szły na Smude jak zrobił zmianę z Jagą po której Osman zabrał Nam 3 punkty....

mitmichael 30.08.2014 19:20

To została jeszcze Legia

Ogryzek 30.08.2014 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1375337)
oj tam nie lubi robić zmian...
przeciez celem Wisły nie jest testowanie młodzieży tylko pierwsza ósemka. Jak ją zrobimy to młodzi wejdą. Tak samo wejdą jak będzie reszta pauzować za kartki czy kontuzje. Po co pchać młodych na siłe ? Po co?
Zrobił tak Widzew w tamtym sezonie - nie wyszło na dobre.

Zresztą, wystarczy sobie przypomnieć jakie ....y szły na Smude jak zrobił zmianę z Jagą po której Osman zabrał Nam 3 punkty....



Widzew? Aleś przykład podał:) Oni zrobili tak bo musieli. Nie pamiętasz jak wszyscy (prawie) piłkarze Widzewa rozwiązywali kontrakty z winy klubu. Po prostu nie mieli żywcem kim grać zanim znowu nie nasprowadzali sobie szrotu jak La France (wyjątek to Visnakovs). Nie mieszaj tego - ogrywanie młodych, góra 2-3 w 11 ze starszymi kolegami a dziadostwo i bieda w Widzewie które zmusiły Widzew do gry młodzieżą (7-8 w 11).
(Pomijam fakt że właśnie dzięki temu wylansował się Stępiński i odszedł do Norymbergi.. aby trafić do Wisły)

BTW
To jutro Podbeskidzie urywa punkty Legii i mamy lidera:)

Idzie idzie Podbeskidzie! :D

szprotson 30.08.2014 19:54

Matiego Kowalskiego ogrywalismy ogrywalismy i nic Nam to nie dało. Gerrarda Bruda tak samo.

wyniki bronią Smude, styl gry broni Smude i przede wszystkim postawa piłkarzy broni Smudę.
90% forum wzywało psychiatrę dla Niego gdy powiedział ze Stolarski grał nie będzie, kto miał racje?

Piłkarze ogrywać to sie mają jak Chrapek - w 1 lidze, a nie w ekstraklasie gdzie walczymy o bardzo cenne teraz punkty.

Ogryzek 30.08.2014 20:09

Wyniki bronią Smudę ale jakby nie sprzedaż Chrapka na którego wcześniej stawiał Kulawik - to nie dostalibyśmy licencji. To co mówisz powinno mieć miejsce w klubie które mają stabilna sytuacje finansową i grają o coś. My gramy o finansowe przetrwanie. Chamsko odpuściliśmy puchary bo kasy nie było. Teraz też nie ma. Aby cokolwiek zmienić "produkcja" piłkarzy też jest jakąś opcją.

Smuda to trener żeby robić wynik. I ja to doceniam (przypominam co niektórym że byłem w mniejszości która broniła Smudę jak przychodził przed atakami). Ale wtedy wydawało się że szybciej wyjdziemy na prostą. Teraz niestety lepiej zająć to 8 miejsce zamiast 4 a ograć i przygotować do gry kilku młodych.
(Jak 1 na 5 młodych wystrzeli to i tak dobrze,szkolenie to to stała praca a nie Kowalski Czekaj itd

TSWthedues 30.08.2014 21:00

Ja was nie rozumiem, wszyscy juniorzy włącznie z Zającem grają w rezerwach, gdzie narazie zajmują 2 miejsce w tabeli III ligi. To jest doskonałe przetarcie chłopaków przed ekstraklasą, może nawet uda się awansować do II ligi i wtedy nie trzeba będzie nikogo wypożyczać bo już na tym poziomie mogą spokojnie się ogrywać. Sezon długi i pewnie nie ominą nas kontuzję,a wtedy można próbować tych juniorów.

P.S. dla mnie Czekaj to niestety przeciętny obrońca, bardzo niepewny ratujący swoje błędy głupimi faulami i przez to osłabia drużynę,

Ogryzek 30.08.2014 21:06

Dla mnie Czekaj to też słaby obrońca i co w związku z tym:)

Jest na obronie Żemło, Bierzało... co to tylko Czekaj (pomijam że już nie taki młody) jest w Wiśle?

BTW
A tymczasem młoda Jagiellonia upokarza "żółto-czerwoną"... z Kielc

Gwiaździsty 30.08.2014 21:14

Oby te żółto - czerwone kieleckie k spadły w tym sezonie. Jak widać jest na to duża szansa.

TSWthedues 30.08.2014 21:43

w tej lidze wszystko jest możliwe, już po 20 kolejce będzie pewnie cięzko oszacować kto może spaść, zważywszy na podział punktów. Parchaci byli blisko 8 a potem ledwo obronili się przed spadkiem...

Kocur 31.08.2014 00:34

Jak ostatni "prezes idiota" nie poleci z Zawiszy to na 101% Bydgoszcz straci ekstraklasę - trzeba dopasować drugiego do spadku, najlepiej oba żydy ze scyzorami ale że się nie da to jednak wolę garbatych spuścić do kanału.

domin_czyzyny 31.08.2014 16:02

Na 97 minute w Bielsku piękny wynik :) brawo Podbeskidzie!! Lidera mamy!

daniello1987 31.08.2014 16:40

Lidera Mamy!!!

R33 31.08.2014 16:40

Sprawdziłem na szybko 90minut.pl i ostatni raz liderami byliśmy (oczywiście gdy wszyscy mieli wszystko zaległe rozegrane) 29.05.2011 r. czyli 30 kolejka sezonu 2010/11. ;)

!!IRIVER!! 31.08.2014 16:41

No i po 7.kolejce zasiedliśmy na fotelu lidera, oby tak dalej. :) Teraz ważne, by zgarnąć kolejne 3 zwycięstwa ! :-)
Trzeba przyznać, że ścisk w tabeli niesamowity, a jeśli tak jeszcze Amica ogra Pejsiaków to już w ogóle.

Ps. Admin - poprzenoś z tematu Ekstraklasa 2013/2014 posty, które tam wpadły i zamknij go :) Ładnie proszę.

syryls 31.08.2014 17:11

Tak czy siak najważniejsze będą ostatnie 7 meczy, ważne byśmy zakończyli zasadniczy w pierwszej trójce

Bartosz 31.08.2014 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1375434)
Sprawdziłem na szybko 90minut.pl i ostatni raz liderami byliśmy (oczywiście gdy wszyscy mieli wszystko zaległe rozegrane) 29.05.2011 r. czyli 30 kolejka sezonu 2010/11. ;)

Wszystko wraca do normy:-)

wiesniak84 31.08.2014 19:08

Ludzie toz to siedem kolejek dopiero....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl