Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [26 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków, 16 marca, godzina 13:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9246)

it 16.03.2014 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1353768)
przecież prawdę napisał:>

Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.
To była ta ostatnia.

radekogi 16.03.2014 15:40

Cytat:

PS. Zajęcie 4 miejsca nie będzie złe. Wtedy z Legią zagramy u siebie.
Mógłbyś rozwinąć? Byłem pewien że będzie losowanie kto gdzie gra, a tu się dowiaduje że jakiś system będzie? :))

!!IRIVER!! 16.03.2014 15:41

Wielkie brawa za drugą połowę. Przy tylu, jak to nawet redaktorzy C+ określili, plagach egipskich w pierwszej połowie, osiągnąć na Ł3 remis to duży wynik. Morale na pewno podskoczą, teraz ograć Zawiszę i jazda dalej. ;) Ciekawe, czy w końcówce włączy się kalkulacja naszym, czy będą woleli zająć 2. czy 4. miejsce i mieć Legię u siebie, ale za to Lecha, czy Ruch na wyjazdach...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 1353778)
Mógłbyś rozwinąć? Byłem pewien że będzie losowanie kto gdzie gra, a tu się dowiaduje że jakiś system będzie? :))

Tak, jest system.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstrak...282013/2014%29

thechris 16.03.2014 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 1353778)
Mógłbyś rozwinąć? Byłem pewien że będzie losowanie kto gdzie gra, a tu się dowiaduje że jakiś system będzie? :))

Już dawno jest rozpiska. Zwycięzca sezonu zasadniczego gra u siebie z drużynami 2,3,5 i 6.

wislak2119 16.03.2014 15:44

"Runda finałowa

Każda drużyna w swojej grupie rozgrywa z pozostałymi drużynami w swojej grupie jedno spotkanie według poniższego schematu, odpowiadającemu miejscu drużyny po zakończeniu rundy zasadniczej:

Grupa A: Grupa B:

31 kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7 31 kolejka: 9-14, 10-13, 11-16, 12-15

32 kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3 32 kolejka: 16-9; 13-12; 14-10; 15-11

33 kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6 33 kolejka: 9-13; 12-16; 10-15; 11-14

34 kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6 34 kolejka: 15-9; 11-13; 16-10; 12-14

35 kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8 35 kolejka: 9-11; 13-15; 10-12; 14-16

36 kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5 36 kolejka: 12-9; 10-11; 14-15; 16-13

37 kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8 37 kolejka: 9-10; 11-12; 13-14; 15-16

Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 3 punkty za zwycięstwo; 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte (remis); 0 punktów za spotkanie przegrane."

bebeto 16.03.2014 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1353727)
Rozmowa z tego zdjęcia:
Kucharski: Dobra robota Jacek, tym ruchem podciąłeś skrzydełka Wiśle na długie lata, co by nie mówić oni nam najpowazniej zagrażają nawet gdy sa słabi.
Bednarz: Wiesz Czarek, gdzie bije moje serce, trochę jeszcze wyskubie kasy od Cupiała, zredukuję mu widownię do minimum i zobaczysz , że w końcu zwinie interes, obrażony na kibiców.

Ty to masz ŁEB.
Można by rzec nie od parady.

radekogi 16.03.2014 15:50

dzięki, przegapiłem jakoś tą rozpiskę, może dlatego że czekałem na zakończenie rundy zasadniczej. :))

art 16.03.2014 15:52

Wrócił stary dobry Guła czyli odpuszczający kompletnie w obronie w ostatnim momencie, dawno nikt nie grał u Nas takiej pozorowanej obrony.

MiroPL 16.03.2014 15:54

Pierwsza połowa porażka, za to druga już o wiele lepiej i zapewne remis podbuduję nawet jeszcze bardziej niż wygrana, ponieważ pokazuję, że warto walczyć do końca.

Glazik 16.03.2014 15:54

http://www.meczyki.pl/image_upload/image/12649.gif :D :D :D

sylver_ 16.03.2014 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Glazik (Post 1353789)

fantazja! palce lizać!:D

Heero 16.03.2014 16:02

A właśnie teraz Vidić z Man Utd za niemal identyczny faul jak Głowa dostał żółtą kartkę...

szprotson 16.03.2014 16:02

Cytat:

2:0. Jeśli ktoś chce Legii zagrozić - chyba będzie to kocianowski Ruch, a nie smudna Wisła. Kapitalny mecz Łukasza Brozia, prawdopodobnie najlepszy od czasów przeprowadzki do Warszawy i jeszcze lepsze wykończenie Dudy. Wisła nie dojechała do Warszawy. Mało - ona nawet nie wyjechała z Krakowa. A Dariusz Dudka to dziś poziom co najwyżej Legionovii
Czy już wyjechalismy ??

canarinhos 16.03.2014 16:03

Głowa nie zagra z Zawiszą za żółte kartki plus za dzisiejszą czerwoną nast. mecz, czyli Zagłębie. Dobrze mówię, czy trzeba poprawić? :)

Wasiu 16.03.2014 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez canarinhos (Post 1353795)
Głowa nie zagra z Zawiszą za żółte kartki plus za dzisiejszą czerwoną nast. mecz, czyli Zagłębie. Dobrze mówię, czy trzeba poprawić? :)

Za czerwoną krtkę pauzuje 2 mecze - z Zawiszą i Zagłębiem. Za żółte pauzował tydzień temu.

wislak2119 16.03.2014 16:05

Nie. Nie zagra przez dwa mecze bo nie był to faul taktyczny. Wtedy kara wynosi co najmniej dwa mecze.

saklak1906 16.03.2014 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez it (Post 1353777)
Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.
To była ta ostatnia.

Nie jest jeszcze jedna prawda, Góralska prowda:-D

Bramka Stilica czapki z głów, spalony Brozia jak by sędzia nie odgwizdał błędu by nie zrobił bo był minimetrowy.
No cóż nie ma co narzekać można było wyjechać ze Stolycy z niczym.
Szkoda Głowackiego.

Fugiel 16.03.2014 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 1353710)
Stilic nadawał się do zmiany a nie Garguła....Frantz daje dupy.

.... 10 znakow

riv 16.03.2014 16:19

Mam tylko nadzieję, że przez czas absencji Głowy Smuda nie wstawi do środka Bunozy jak dzisiaj, bo chłop był najgorszy na boisku. Jasne na lewej stronie jest całkiem niezły ale do środka się raczej nie nadaje, co pokazywał wielokrotnie w poprzednich meczach (nawet jak gra dobrze to co najmniej raz skiksuje tak, że stworzy przeciwnikom setkę).

rychu 16.03.2014 16:25

http://i.imgur.com/D36ceul.jpg?1

A mogło być jeszcze piękniej, nie było spalonego Brożka.

Trzeba powiedzieć, że taki remis smakuje lepiej niż niejedno zwycięstwo, morale wzrosną po takim meczu.

Niepokoi mnie forma Bunozy, zawalił gola z Ruchem, dziś też w paru syuacjach się nie popisał.
Dobrze zagrał Burliga, genialnie Stilic, w koncu parę ciekawych akcji pokazał Sarki.
Czekam cały czas na przełamanie Pawła Brożka, wciąż brakuje mu 3 goli do klubu '"100"

wolfy 16.03.2014 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rychu (Post 1353804)
Niepokoi mnie forma Bunozy, zawalił gola z Ruchem, dziś też w paru syuacjach się nie popisał.

Od dawna widać, że nie nadaje się na stoper. Paradoksalnie, mimo warunków fizycznych - lewa obrona jest jego pozycją. Na środku obrony często głupieje.

darean 16.03.2014 16:29

Mam tylko nadzieję że w czasie meczu z Zawiszą nikomu nie przyjdzie do głowy obrażać Smude bo wtedy złoży rezygnację i będziemy gorzko płakać ...

wislak2119 16.03.2014 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darean (Post 1353806)
Mam tylko nadzieję że w czasie meczu z Zawiszą nikomu nie przyjdzie do głowy obrażać Smude bo wtedy złoży rezygnację i będziemy gorzko płakać ...

Też mam taką nadzieję. Tym bardziej , że "prawdziwi kibice" nie przyjdą. Myślę nawet, że pasowałoby go pozytywnie pozdrowić. Bo paradoksalnie, przy całym konflikcie to m.in dzięki niemu mamy co jakiś czas trochę emocji i radości.

Elefant 16.03.2014 16:40

Wynik cieszy ogromnie. Duże brawa za podniesienie się z kolan.

Pierwsza połowa jak prawie cała wiosna. Spuśćmy zasłonę miłosierdzia.

W drugiej znowu dobre 30 minut. Wychodzi. że co drugi mecz mamy dobre pół godziny.
Oczywiście Legia wyszła zdemobilizowana (ach to warszawskie zadufanie:) ). ale remis trzeba było podnieść z ziemi. Kilka dobrych akcji można było obejrzeć.

Zabawy Bunozy i Dudka na lewej stronie :shock:

Stilić - już wszystko zostało powiedziane.

Brozek - dalej bez czucia i formy.

Tak jak Dudka nigdy nie nadawał się na lewego obrońcę, taj Bunoza nigdy nie będzie dobrym stoperem.

Kiedy Smude trzeba zganić to trzeba, ale dzisiaj trzeba pochwalić. Raz za "podniesienie" drużyny w przerwie.
Dwa za trafione zmiany, przy zupełnym braku pola manewru.

thechris 16.03.2014 17:22

Cały czas jestem pod wrażeniem doprowadzenia do remisu. Wiadomo, że przede wszystkim to frajerska postawa Legionistów pozwoliła na tą pogoń, ale lekceważenie rywala też trzeba umieć wykorzystać. Oby Wiślacy wracali do Krakowa z czymś więcej niż tylko z 1 punktem. Oby wracali z przekonaniem, że jak się chce to można. Oby naładowało ich to spotkanie do walki. Sporo w tym sezonie już osiągnęli. Głupio byłoby to wszystko zniweczyć, odpuścić i zająć miejsce poza podium. Można przegrać ale tylko po walce o zwycięstwo.

Grantar 16.03.2014 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez riv (Post 1353803)
Mam tylko nadzieję, że przez czas absencji Głowy Smuda nie wstawi do środka Bunozy

no tak ..... tyle że w następnych meczach musielibyśmy oglądać parę stoperów Nalepa-Dudka
!!

dynek.pl 16.03.2014 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1353814)
Cały czas jestem pod wrażeniem doprowadzenia do remisu. Wiadomo, że przede wszystkim to frajerska postawa Legionistów pozwoliła na tą pogoń, ale lekceważenie rywala też trzeba umieć wykorzystać. Oby Wiślacy wracali do Krakowa z czymś więcej niż tylko z 1 punktem. Oby wracali z przekonaniem, że jak się chce to można. Oby naładowało ich to spotkanie do walki. Sporo w tym sezonie już osiągnęli. Głupio byłoby to wszystko zniweczyć, odpuścić i zająć miejsce poza podium. Można przegrać ale tylko po walce o zwycięstwo.

Szkoda, ze kibice im nie pomogą.

St Yabol 16.03.2014 18:07

Cud nad Wisłą stał się faktem, po pierwszej połowie byłem załamany - druga to coś pięknego

4karol4 16.03.2014 19:02

Końcówka meczu Gruzin o trudnym nazwisku trafia z metra w Miśka i ten jęk zawodu komentatorów.. Mielcarski: "jaka szkoda, że tego nie strzelił" :)

Panowie wiem o co chodzi, ale dajcie już spokój tej kiełbasie:p Jesteście weganami, czy co? :P

Nie chcę tworzyć kolejnych teorii spiskowych, ale sędziowie dali dupy. Czerwona dla Głowy naciągana,choć tutaj sędzia może się bronić. Dudka dostał żółta za atak na piłkę, Bury za niegroźny faul. Obydwaj faulowali przy linii bocznej, nie było zagrożenia dla bramki Wisły. I nic by nie było ale do białej gorączki doprowadził mnie brak kartek dla legionistów w 3-4 sytuacjach. Jak nasi przejmowali piłkę i wyprowadzali kontrę, a gracze Legii łapali za koszulki, przewracali, albo cięli po nogach, to wszystko były faule taktyczne, które wstrzymywały nasze kontry. 2 razy Stilic miał piłkę twarzą do bramki Legii, wolną przestrzeń przed sobą. Mógł grac prostopadłą piłkę, albo gnać na bramkę. A tutaj faul i brak żółtej. Jak tak ....a można ?! Przecież tak się nie da grać.. I sytuacja z doliczonego czasu gry, gdy Brożek wychodził idealnie na wprost bramki, a sędzia widział urojonego spalonego.

Co do gry to chwała chłopakom za walkę, ale mecz naprawdę był do wygrania.. Brakło skuteczności, widać że Brożek ma problem z odblokowaniem się. Wobec porażki z Ruchem ten remis wiele nam nie daje, tyle tylko, że nie daliśmy satysfakcji Legii.

PS Protestuje wobec pomiatania kiełbasą! Mężczyzna ma żreć mięso! Weganie się ....a znaleźli :P
PS2 Zwracam honor liniowemu. Po powtórkach w Lidze Plus Extra jednak był spalony Brożka o 36 cm :(

s1mone 16.03.2014 19:22

Co do meczu to wynik zważywszy na obraz meczu jest miłą niespodzianką.

Czerwona dla Głowackiego mocno dyskusyjna. Podejrzewam, że większość sędziów by wyciągnęło conajwyżej żółtko. No ale w końcu graliśmy z warszafką.

Stilić klasa. Ten wolny to przecierałem oczy ze zdumienia.

Ja tylko czekam aż Smuda pójdzie po rozum do głowy i zaczniemy grać dwoma skrzydłowymi!!!

Bo czy Guerrier czy Sarki są w formie czy nie są, to jak mamy skrzydłowych to boczni obrońcy przeciwnika przy takich wiatrakach jak oni boją się wyjść wyżej. Ba, na ich asekuracje schodzą stoperzy i można grać przez środek gdzie jest więcej miejsca. Przy obecnej taktyce jak zagęszczamy środek to przeciwnik robi to samo i kończy się na kopaninie bo jest za duży gąszcz nóg! Nie wiem ile jeszcze gównianych meczy zremisujemy / przegramy grając na fałszywego skrzydłowego. Bo pierwsze dwa mecze z dwoma skrzydłowymi to były wygrane i za każdym razem, gdy powracamy do ustawienia z dwoma skrzydłowymi to zaczyna nam się z przodu gra kleić !

Nie trzeba filozofa, żeby to zauważyć.

Gwiaździsty 16.03.2014 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1353866)
Co do meczu to wynik zważywszy na obraz meczu jest miłą niespodzianką.

Czerwona dla Głowackiego mocno dyskusyjna. Podejrzewam, że większość sędziów by wyciągnęło conajwyżej żółtko. No ale w końcu graliśmy z warszafką.

Stilić klasa. Ten wolny to przecierałem oczy ze zdumienia.

Ja tylko czekam aż Smuda pójdzie po rozum do głowy i zaczniemy grać dwoma skrzydłowymi!!!

Bo czy Guerrier czy Sarki są w formie czy nie są, to jak mamy skrzydłowych to boczni obrońcy przeciwnika przy takich wiatrakach jak oni boją się wyjść wyżej. Ba, na ich asekuracje schodzą stoperzy i można grać przez środek gdzie jest więcej miejsca. Przy obecnej taktyce jak zagęszczamy środek to przeciwnik robi to samo i kończy się na kopaninie bo jest za duży gąszcz nóg! Nie wiem ile jeszcze gównianych meczy zremisujemy / przegramy grając na fałszywego skrzydłowego. Bo pierwsze dwa mecze z dwoma skrzydłowymi to były wygrane i za każdym razem, gdy powracamy do ustawienia z dwoma skrzydłowymi to zaczyna nam się z przodu gra kleić !

Nie trzeba filozofa, żeby to zauważyć.

Nic dodać, nic ujać. Szybcy skrzydłowi z dobrą techniką napędzają grę.

silver03 16.03.2014 19:37

:> Sarki, Donald, dobra technika?

Gwiaździsty 16.03.2014 19:39

na naszą buraczaną ligę wystarczają, a przeciwko komu oni grają ? zwykłym toporom.

s1mone 16.03.2014 19:40

Tu chodzi o wiatr i o starą prawdę szachową 'groźba jest groźniejsza od wykonania'. Gdy mamy szybkich skrzydłowych to przeciwnik nie skupia się tylko na wyblokowaniu środka, ale musi też pokryć i zaasekurować skrzydła. Łatwiej wtedy o sytuacje bramkowe.

Podejrzewam, że Ruch nie broniłby się tak 'pięknie i efektywnie' w meczu z nami jakbyśmy mieli Gueriera na jednej stronie, Sarkiego na drugiej a w środku Stilicia, Chrapka i Gułę.

silver03 16.03.2014 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1353874)
na naszą buraczaną ligę wystarczają, a przeciwko komu oni grają ? zwykłym toporom.

Jak wystarczą? Jak oni obecnie (ponoć) nie mają kompletnie szybkości i zrywu z piłką? Wcześniej piszesz, że są zajechani a teraz chcesz obu wystawiać na skrzydłach, zdecyduj się.

shaggy 16.03.2014 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1353860)
Końcówka meczu Gruzin o trudnym nazwisku trafia z metra w Miśka i ten jęk zawodu komentatorów.. Mielcarski: "jaka szkoda, że tego nie strzelił" :)

No niestety niektórym do pełni szczęścia i pełnej dramaturgi z happy endem zabrakło gola dla Legii.

Ale do tego się trzeba przyzwyczaić na potwierdzenie tego wycinek wywiadu jaki leciał w tym tygodniu chyba na Orange z Hadajem

Dziennikarz: Większość dziennikarzy to kibice Legii, zwłaszcza z Warszawy, ja jestem kibicem Legii i w ogóle tego nie kryję...

Hadaj: Oczywiście każdy dziennikarz sportowy jest kibicem jakiegoś klubu, jeżeli któryś dziennikarz sportowy mówi, że jest fanem całej polskiej piłki, to po prostu kłamie.

masada 16.03.2014 21:04

No to wg C+ Brożek był jednak na spalonym o 36 cm..
Czyli teoretycznie sędzia miał rację, choć co ma znaczyć w takim razie "promowanie gry ofensywnej" to ja nie rozumiem. To jak jest ile, 1cm tylko działa?

thechris 16.03.2014 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1353860)
Końcówka meczu Gruzin o trudnym nazwisku trafia z metra w Miśka i ten jęk zawodu komentatorów.. Mielcarski: "jaka szkoda, że tego nie strzelił" :)

typowe dla ana(L)+ lizanie się po legijnych fiutkach... dobrze ze tylko fonią obrzydzają oglądanie meczu.

Gwiaździsty 16.03.2014 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1353910)
Jak wystarczą? Jak oni obecnie (ponoć) nie mają kompletnie szybkości i zrywu z piłką? Wcześniej piszesz, że są zajechani a teraz chcesz obu wystawiać na skrzydłach, zdecyduj się.

bo lepszy rydz niż nic, a zajechani są Brożek, Garguła (znaczny spadek formy), Guerrier też lepiej grał przed przerwą (dobrze , że dzisiaj strzelił), Bunoza też nie najlepiej, zaginął gdzieś Chrapek.

shaggy 16.03.2014 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1353921)
No to wg C+ Brożek był jednak na spalonym o 36 cm..
Czyli teoretycznie sędzia miał rację, choć co ma znaczyć w takim razie "promowanie gry ofensywnej" to ja nie rozumiem. To jak jest ile, 1cm tylko działa?

Właśnie to jest to słodkie pierdzenie o "promowaniu gry ofensywnej", z którego nic nie wynika.
Spalony albo jest albo go nie ma. Gdy sędzia tak jak w meczu z Legią pokazuje spalonego jak to wyliczył C+ 36 cm to robi to na czuja. Gdyby bylo promowanie gry ofensywnej to nie bedąc w 100% pewnym czy był spalony czy nie puścił by akcję. Ale mając na uwadze, że to była ostatnia akcja meczu i do tego mecz na Legii wolał nie ryzykować pomeczowego zamieszania. Gdyby bramka padła z tego 36 cm spalonego nikt by nie mówił o promowaniu ofensywnego stylu gry tylko byłby lament, że skrzywdzono Legię.
Dlatego ten termin jest dla mnie chory i całkowicie nieuzyteczny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl