![]() |
Cytat:
To była ta ostatnia. |
Cytat:
|
Wielkie brawa za drugą połowę. Przy tylu, jak to nawet redaktorzy C+ określili, plagach egipskich w pierwszej połowie, osiągnąć na Ł3 remis to duży wynik. Morale na pewno podskoczą, teraz ograć Zawiszę i jazda dalej. ;) Ciekawe, czy w końcówce włączy się kalkulacja naszym, czy będą woleli zająć 2. czy 4. miejsce i mieć Legię u siebie, ale za to Lecha, czy Ruch na wyjazdach...
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstrak...282013/2014%29 |
Cytat:
|
"Runda finałowa
Każda drużyna w swojej grupie rozgrywa z pozostałymi drużynami w swojej grupie jedno spotkanie według poniższego schematu, odpowiadającemu miejscu drużyny po zakończeniu rundy zasadniczej: Grupa A: Grupa B: 31 kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7 31 kolejka: 9-14, 10-13, 11-16, 12-15 32 kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3 32 kolejka: 16-9; 13-12; 14-10; 15-11 33 kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6 33 kolejka: 9-13; 12-16; 10-15; 11-14 34 kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6 34 kolejka: 15-9; 11-13; 16-10; 12-14 35 kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8 35 kolejka: 9-11; 13-15; 10-12; 14-16 36 kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5 36 kolejka: 12-9; 10-11; 14-15; 16-13 37 kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8 37 kolejka: 9-10; 11-12; 13-14; 15-16 Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 3 punkty za zwycięstwo; 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte (remis); 0 punktów za spotkanie przegrane." |
Cytat:
Można by rzec nie od parady. |
dzięki, przegapiłem jakoś tą rozpiskę, może dlatego że czekałem na zakończenie rundy zasadniczej. :))
|
Wrócił stary dobry Guła czyli odpuszczający kompletnie w obronie w ostatnim momencie, dawno nikt nie grał u Nas takiej pozorowanej obrony.
|
Pierwsza połowa porażka, za to druga już o wiele lepiej i zapewne remis podbuduję nawet jeszcze bardziej niż wygrana, ponieważ pokazuję, że warto walczyć do końca.
|
|
Cytat:
|
A właśnie teraz Vidić z Man Utd za niemal identyczny faul jak Głowa dostał żółtą kartkę...
|
Cytat:
|
Głowa nie zagra z Zawiszą za żółte kartki plus za dzisiejszą czerwoną nast. mecz, czyli Zagłębie. Dobrze mówię, czy trzeba poprawić? :)
|
Cytat:
|
Nie. Nie zagra przez dwa mecze bo nie był to faul taktyczny. Wtedy kara wynosi co najmniej dwa mecze.
|
Cytat:
Bramka Stilica czapki z głów, spalony Brozia jak by sędzia nie odgwizdał błędu by nie zrobił bo był minimetrowy. No cóż nie ma co narzekać można było wyjechać ze Stolycy z niczym. Szkoda Głowackiego. |
Cytat:
|
Mam tylko nadzieję, że przez czas absencji Głowy Smuda nie wstawi do środka Bunozy jak dzisiaj, bo chłop był najgorszy na boisku. Jasne na lewej stronie jest całkiem niezły ale do środka się raczej nie nadaje, co pokazywał wielokrotnie w poprzednich meczach (nawet jak gra dobrze to co najmniej raz skiksuje tak, że stworzy przeciwnikom setkę).
|
http://i.imgur.com/D36ceul.jpg?1
A mogło być jeszcze piękniej, nie było spalonego Brożka. Trzeba powiedzieć, że taki remis smakuje lepiej niż niejedno zwycięstwo, morale wzrosną po takim meczu. Niepokoi mnie forma Bunozy, zawalił gola z Ruchem, dziś też w paru syuacjach się nie popisał. Dobrze zagrał Burliga, genialnie Stilic, w koncu parę ciekawych akcji pokazał Sarki. Czekam cały czas na przełamanie Pawła Brożka, wciąż brakuje mu 3 goli do klubu '"100" |
Cytat:
|
Mam tylko nadzieję że w czasie meczu z Zawiszą nikomu nie przyjdzie do głowy obrażać Smude bo wtedy złoży rezygnację i będziemy gorzko płakać ...
|
Cytat:
|
Wynik cieszy ogromnie. Duże brawa za podniesienie się z kolan.
Pierwsza połowa jak prawie cała wiosna. Spuśćmy zasłonę miłosierdzia. W drugiej znowu dobre 30 minut. Wychodzi. że co drugi mecz mamy dobre pół godziny. Oczywiście Legia wyszła zdemobilizowana (ach to warszawskie zadufanie:) ). ale remis trzeba było podnieść z ziemi. Kilka dobrych akcji można było obejrzeć. Zabawy Bunozy i Dudka na lewej stronie :shock: Stilić - już wszystko zostało powiedziane. Brozek - dalej bez czucia i formy. Tak jak Dudka nigdy nie nadawał się na lewego obrońcę, taj Bunoza nigdy nie będzie dobrym stoperem. Kiedy Smude trzeba zganić to trzeba, ale dzisiaj trzeba pochwalić. Raz za "podniesienie" drużyny w przerwie. Dwa za trafione zmiany, przy zupełnym braku pola manewru. |
Cały czas jestem pod wrażeniem doprowadzenia do remisu. Wiadomo, że przede wszystkim to frajerska postawa Legionistów pozwoliła na tą pogoń, ale lekceważenie rywala też trzeba umieć wykorzystać. Oby Wiślacy wracali do Krakowa z czymś więcej niż tylko z 1 punktem. Oby wracali z przekonaniem, że jak się chce to można. Oby naładowało ich to spotkanie do walki. Sporo w tym sezonie już osiągnęli. Głupio byłoby to wszystko zniweczyć, odpuścić i zająć miejsce poza podium. Można przegrać ale tylko po walce o zwycięstwo.
|
Cytat:
!! |
Cytat:
|
Cud nad Wisłą stał się faktem, po pierwszej połowie byłem załamany - druga to coś pięknego
|
Końcówka meczu Gruzin o trudnym nazwisku trafia z metra w Miśka i ten jęk zawodu komentatorów.. Mielcarski: "jaka szkoda, że tego nie strzelił" :)
Panowie wiem o co chodzi, ale dajcie już spokój tej kiełbasie:p Jesteście weganami, czy co? :P Nie chcę tworzyć kolejnych teorii spiskowych, ale sędziowie dali dupy. Czerwona dla Głowy naciągana,choć tutaj sędzia może się bronić. Dudka dostał żółta za atak na piłkę, Bury za niegroźny faul. Obydwaj faulowali przy linii bocznej, nie było zagrożenia dla bramki Wisły. I nic by nie było ale do białej gorączki doprowadził mnie brak kartek dla legionistów w 3-4 sytuacjach. Jak nasi przejmowali piłkę i wyprowadzali kontrę, a gracze Legii łapali za koszulki, przewracali, albo cięli po nogach, to wszystko były faule taktyczne, które wstrzymywały nasze kontry. 2 razy Stilic miał piłkę twarzą do bramki Legii, wolną przestrzeń przed sobą. Mógł grac prostopadłą piłkę, albo gnać na bramkę. A tutaj faul i brak żółtej. Jak tak ....a można ?! Przecież tak się nie da grać.. I sytuacja z doliczonego czasu gry, gdy Brożek wychodził idealnie na wprost bramki, a sędzia widział urojonego spalonego. Co do gry to chwała chłopakom za walkę, ale mecz naprawdę był do wygrania.. Brakło skuteczności, widać że Brożek ma problem z odblokowaniem się. Wobec porażki z Ruchem ten remis wiele nam nie daje, tyle tylko, że nie daliśmy satysfakcji Legii. PS Protestuje wobec pomiatania kiełbasą! Mężczyzna ma żreć mięso! Weganie się ....a znaleźli :P PS2 Zwracam honor liniowemu. Po powtórkach w Lidze Plus Extra jednak był spalony Brożka o 36 cm :( |
Co do meczu to wynik zważywszy na obraz meczu jest miłą niespodzianką.
Czerwona dla Głowackiego mocno dyskusyjna. Podejrzewam, że większość sędziów by wyciągnęło conajwyżej żółtko. No ale w końcu graliśmy z warszafką. Stilić klasa. Ten wolny to przecierałem oczy ze zdumienia. Ja tylko czekam aż Smuda pójdzie po rozum do głowy i zaczniemy grać dwoma skrzydłowymi!!! Bo czy Guerrier czy Sarki są w formie czy nie są, to jak mamy skrzydłowych to boczni obrońcy przeciwnika przy takich wiatrakach jak oni boją się wyjść wyżej. Ba, na ich asekuracje schodzą stoperzy i można grać przez środek gdzie jest więcej miejsca. Przy obecnej taktyce jak zagęszczamy środek to przeciwnik robi to samo i kończy się na kopaninie bo jest za duży gąszcz nóg! Nie wiem ile jeszcze gównianych meczy zremisujemy / przegramy grając na fałszywego skrzydłowego. Bo pierwsze dwa mecze z dwoma skrzydłowymi to były wygrane i za każdym razem, gdy powracamy do ustawienia z dwoma skrzydłowymi to zaczyna nam się z przodu gra kleić ! Nie trzeba filozofa, żeby to zauważyć. |
Cytat:
|
:> Sarki, Donald, dobra technika?
|
na naszą buraczaną ligę wystarczają, a przeciwko komu oni grają ? zwykłym toporom.
|
Tu chodzi o wiatr i o starą prawdę szachową 'groźba jest groźniejsza od wykonania'. Gdy mamy szybkich skrzydłowych to przeciwnik nie skupia się tylko na wyblokowaniu środka, ale musi też pokryć i zaasekurować skrzydła. Łatwiej wtedy o sytuacje bramkowe.
Podejrzewam, że Ruch nie broniłby się tak 'pięknie i efektywnie' w meczu z nami jakbyśmy mieli Gueriera na jednej stronie, Sarkiego na drugiej a w środku Stilicia, Chrapka i Gułę. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale do tego się trzeba przyzwyczaić na potwierdzenie tego wycinek wywiadu jaki leciał w tym tygodniu chyba na Orange z Hadajem Dziennikarz: Większość dziennikarzy to kibice Legii, zwłaszcza z Warszawy, ja jestem kibicem Legii i w ogóle tego nie kryję... Hadaj: Oczywiście każdy dziennikarz sportowy jest kibicem jakiegoś klubu, jeżeli któryś dziennikarz sportowy mówi, że jest fanem całej polskiej piłki, to po prostu kłamie. |
No to wg C+ Brożek był jednak na spalonym o 36 cm..
Czyli teoretycznie sędzia miał rację, choć co ma znaczyć w takim razie "promowanie gry ofensywnej" to ja nie rozumiem. To jak jest ile, 1cm tylko działa? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Spalony albo jest albo go nie ma. Gdy sędzia tak jak w meczu z Legią pokazuje spalonego jak to wyliczył C+ 36 cm to robi to na czuja. Gdyby bylo promowanie gry ofensywnej to nie bedąc w 100% pewnym czy był spalony czy nie puścił by akcję. Ale mając na uwadze, że to była ostatnia akcja meczu i do tego mecz na Legii wolał nie ryzykować pomeczowego zamieszania. Gdyby bramka padła z tego 36 cm spalonego nikt by nie mówił o promowaniu ofensywnego stylu gry tylko byłby lament, że skrzywdzono Legię. Dlatego ten termin jest dla mnie chory i całkowicie nieuzyteczny. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl