![]() |
wczoraj wybrałem się (w Wawie) na pokaz filmów "Plusy...."/"TW Bolek" i dyskusję z udziałem małżeństwa Gwiazdów oraz A.Szulca (to ten, który nagrał na kasetę przyznanie się Wałęsy),
relacja http://www.polityczni.pl/joanna_i_an...o,51,2336.html najciekawsze - w części, której wypowiadający się byli pewni tego co mówią: - wg. Gwiazdy - tak jak był od zawsze pewny co do Wałęsy - tak jest pewny, że jeden z najgłośniejszych obecnych jego obrońców miał taką samą przeszłość, ciekawe kto?, - Szulc opowiadał, że od paru dni próbuje dodzownić się do Borusewicza w sprawie kasety, ale ten milczy jak zaklęty, jak to nazwał Gwiazda - jego HIPOTEZA -: Wałęsa od 1976 r. nie jest agentem operacyjnym, a agentem wpływu, który realizuje wolę wiadomo kogo, Wachowski to oficer służący za skrzynkę kontaktową dowodów bezpośrednich nie ma, a są tylko różne wydarzenia (np. Wachowskiego nie chciano przyjąć do związku bo bano się że to agent to Wałęsa SAM go opłacał i wiele innych, które są w relacji) jak stwierdził Gwiazda to co się dowiadujemy teraz to tylko początek: IPN dociera do coraz nowych materiałów oraz coraz więcej ludzi zaczyna mówić nie bojąc się łatki oszołoma albo procesu ps. ciekawe też było info, że pokazany w środę "TW Bolek" został ocenzurowany przez......TVP zabrakło słów Cenckiewicza, że państwo III Rp to państwo rozkładu/nie działające (to apropo niszczenia dokumentów), zabrakło rozwinięcia słów Gontarczyka o sądzie lustracyjnym: wiedza z dokumentów swoje, a sąd swoje oraz stwierdzenia, że W. powinien odpowiedzieć za przestępcze działania (wyprowadzanie tajnych dokumentów) oraz na zakończenie przysięgi W. jak obejmował urząd prezydencki |
jest juz pierwsza recenzja przeczytanej książki Cenckiewicza i Gontarczyka
No wiec książka to majstersztyk warszatatowy - absolutnie pod wzgledem metodologicznym nie można jej niczego zarzucić. Spokojnie mogłoby posłużyć jako akt oskarżenia w sądzie. Zarówno TVN jak i GW nie są wstanie doczepić sie ani do jednego akapitu tej książki wiec zaczynają drzeć ryja na cały głos bo to im tylko zostało. Będzie wieksza ilosć egzemplarzy - ta która jest wynika z faktu, że IPN chciał to zrobić swoim nakładem sił od momentu wstukania literki po opcje drukuj i zbieranie kartek z drukarki - chcieli być niezależni - teraz gdy już ksiązka poszła w obieg bedzie łatwiej zllecic to drukarni. Warszawka zrobiła się strasznie duszna ponoc - atmosfera grobowa :D |
sambo, gdzie jest ta recenzja?
|
prywatna ;)
|
Cytat:
na Youtube jest film Obywatel Poeta, gdyby ktoś chciał obejrzeć (nie wiem czy to info już było wcześniej) |
Cytat:
|
Co do IPNu,kiedyś powołanego do ścigania zbrodniarzy wojennych,teraz już z oczywistych względów skupiającego swą uwage na innych problemach...
Historia najnowsza,historia PRLu jest cały czas przedmiotem badań.Dobrze że historycy starają się za wszelką cene dochodzić prawdy,nawet jakby miała być nie tak chwalebna jakby się można tego spodziewać. Miejmy nadzieje że przedstawiciele IPNu przedstawią jakieś znaczące informacje na temat działalności agenturalnej Lecha Wałęsy,że nie skończy się na udowodnieniu że "był Bolkiem".Bo niby co to oznacza? Chodzi o konkrety - co dokładnie zrobił Bolek? Jakich informacji dostarczał komunistom? W jaki sposób i jakim rozmiarze zaszkodził Polsce? ---------- Być może już było... http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...lajniaki_.html |
W IPNie od ścigania zbrodniarzy są prokuratorzy IPNu. A historycy są od badań.
|
Najlepsze jest jednak to, że po "warszawie" chodzi wieść, że IPN nie opublikował wszystkiego. Były tam takie smaczki, że nadawałyby się do książek innej kategorii a ze względu na to, że nie chcieli zrobić ani jednego fałszywego kroku, bo też to były raczej tropy a nie udokumentowane w całosci fakty nie wspomnieli o tym. Jednak słuchając Wałęsy peplającego to i owo, można się domyślić co tam było. Tłumaczenie sie Wałęsy jest ponoć niezłym uzupełnieniem książki
|
No pewnie że chodzą różne rzeczy. "Warszawka" już dawno wiedziała o całej sprawie, wiadomo kto wcześniej wszystko badał. Zresztą to w kilku wypowiedziach na temat tej książki się przewijało - tzn. w ogóle mało kto zarzucał autorom kłamstwo. Natomiast wszyscy zarzucali plucie itp. A przy tym kilka osób coś palnęło o "małym epizodzie, który nic nie znaczy i nie przekreśla zasług".
|
Cytat:
Pamięta ktoś akcje z fotką Wachowskiego ze szkolenia w SB (gdzieś to kieyds opublikowano - może nawet w Nie) , za chwilę odnalazł się jakis komendant policji (Superczyński) że to on na niej jest, i o ile cos mi sie nie pomieszało to długo ten komendant nie pożył.. Ale ze Bolek był agentem wpływu, to za daleko - on jednak jest dośc głupkowaty, pomimo pewnego cwaniactwa. |
|
Cytat:
A tak poważnie to pokazuje jaką zabawką w rękach esbeckiej mafii był Wałęsa. Cytat:
Potem, jako prezydent wstydząc się tych epizodów stał się pierwszym obrońcą aparatu esbeckiego. Czy tak trudno ludziom wiązać pewne fakty? Czy wszystko muszą mieć postawione w postaci tezy na ekranie? :| Jeden agent sam w sobie nie jest w stanie zmienić biegu dziejów, chyba że jest umieszczony gdzieś w ośrodku decyzyjnym władzy, a Wałęsa takim nie był. Wiec nie oczekuj że ktos Ci poda jakieś jedno szokujące info. Ale czy sprzedawanie kolegów nie porusza Twojej wyobraźni? czy tez wierzysz jego slowom że donosicielstwo było elementem "walki na śmierć i życie"? Ta walka rozegrala sie potem, ale zanim sie rozegrala, Bolek byl zwyklym kapusiem informujacym o tym co sie dzialo w stoczni. Takich szeregowych agentów jak Bolek było pewnie dużo więcej. Należy też dodac, że skoro Bolek sporo dokumentów zlikwidował osobiście, to znaczy że prawda jest dla niego dużo gorsza niż to wynika z zachowanej dokumentacji, bo logicznie rzecz biorąc usuwał najbardziej niewygodne dla siebie papiery. |
Kretynizm i samouwielbienie Michnika osiągnął maksimum(zapewne jedynie lokalne). Otóż Michnik w swoim transie pastersko-mojżeszowskim postanowił sam siebie ustawić na piedestale. W swoim artykule w Wybiórczej ośmielił się sam siebie porównać do Stefana Kisielewskiego (notabene liberała i sympatyka UPRu). Ale do rzeczy: Kisiel 24 lata temu napisał felieton o znamiennym tytule "Moje typy", w którym wymienił nazwiska największych dziennikarskich szmat, które jawnie wspierały wojskowy reżim Jaruzelskiego i ciągnęły z tego niezłe profity. Po 24 latach Michnik pisze listę nazwisk potępionych - ale właściwie co to za ludzie? Ludzie którzy z pewnością nie wspierają żadnego reżimu, bo przecież takiego w Polsce nie mamy i nie mieliśmy po 89 roku. Michnik swoją listą pokazuje, że ma w dupie wolność słowa i że jego otwartość kończy się na lini politycznej zgodnej z jego interesami. Do tego miesza nazwiska dziennikarzy z politykami, by tych pierwszych skompromitować w oczach czytelników. Co oni mają ze sobą wspólnego? Staje się jasne, że jest to atak na wolność słowa w Polsce. Lista Michnika jest dla mnie niezwykle cennym źródłem informacji. Otóż po opieleniu plewów - czyli polityków (nieraz skompromitowanych, a nieraz po prostu takich, którzy ośmielili się mieć inne poglądy niż Michnik): Fotyga Anna, Giertych Maciej, Giertych Roman, Gowin Jarosław (za inne poglądy w sprawie refundacji In vitro), Kaczyński Jarosław, Kamiński Mariusz, Jackowski Jan Maria, Kurski Jacek, Orzechowski Mirosław, Macierewicz Antoni, Lepper Andrzej, Wierzejski Wojciech, Ziobro Zbigniew, Bugaj Ryszard.
a także członków Rodziny Radia Maryja: Ks. Bajda Jerzy, Bender Ryszard, Nowak Jerzy Robert, O. Rydzyk Tadeusz i członków Rodziny Gazety Wyborczej, którzy ośmielili się jednak zdradzić ideały fuhrera Michnika: Czarzasty Włodzimierz (zapewne za sypanie kolegów podczas komisji w sprawie Rywina), Gudzowaty Aleksander(przedsiębiorca, który ujawnił taśmy prawdy Oleksego), Kwiatkowski Robert(także za sypanie) mamy listę najlepszych, niezależnych publicystów w Polsce(w dużym uproszczeniu): Barański Marek. Ks. Bartnik Czesław. Bożyk Paweł. Cenckiewicz Sławomir(za książkę o Wałęsie). Chodakiewicz Marek Jan(za skompromitowanie tez Jana Tomasza Grossa). Cichocki Marek. Dudek Antoni. Fedyszak-Radziejowska Barbara. Gawin Dariusz. Głębocki Henryk. Gontarczyk Piotr (za Wałęsę), Janecki Stanisław. Kania Dorota. Karłowicz Dariusz. Karnowski Michał. Korwin-Mikke Janusz. Kotecka Patrycja. Krajski Stanisław. Krasnodębski Zdzisław. Król Marek(za prowadzenie Wprost :) ). Kuczyńska Teresa. Kurtyka Janusz (za IPN). Kwieciński Jacek. Lasota Irena. Legutko Ryszard. Lichocka Joanna. Lisicki Paweł. Łysiak Waldemar. Magierowski Marek. Michalkiewicz Stanisław. Michalski Cezary. Musiał Bogdan. Nowak Andrzej. Paliwoda Paweł. Perzyna Łukasz. Pospieszalski Jan. Poznański Kazimierz. Reszczyński Wojciech. Roszkowski Wojciech. Rybiński Maciej. Sakiewicz Tomasz. Semka Piotr. Staniszkis Jadwiga. Szubarczyk Piotr. Szymański Wiesław Paweł. Śpiewak Paweł. Świetlik Wiktor. Targalski Jerzy. Terlikowski Tomasz. Trznadel Jacek. Urbankowski Bohdan. Wencel Wojciech. Wieczorkiewicz Piotr Paweł. Wildstein Bronisław. Wolski Marcin. Wyszkowski Krzysztof. Zambrowski Antoni. Zaremba Piotr. Ziemkiewicz Rafał. Zybertowicz Andrzej. Żaryn Jan. Żukowski Tomasz. do tego Jerzy Robert Nowak, który co prawda jest w RRM, ale robi dobrą robotę. Ci wyżej wymienieni właśnie dostali atest Michnika - są niesprzedajni, niezależni i znienawidzeni przez politycznie poprawny salon Michnika. W niczym nie przypominają dziennikarskich szmat z Wybiórczej, które za parę złociszy więcej napiszą, że ziemia jest płaska. Choć nie znam twórczości każdego z tych wymienionych dziennikarzy, to jestem pewien, że skoro nienawidzi ich michnikowszczyzna to warto ich czytać. Na ironie losu zakrawa fakt, że wśród listy Kisiela (czyli kolaborantów reżimu Jaruzela) jest teraz bardzo wielu obecnych przyjaciół Michnika. Cały artykuł Michnika tutaj: http://wyborcza.pl/1,76842,5333529,A_to_moje_typy.html |
Cytat:
A poza tym kto sie dzisiaj przejmuje "opinią" (pluciem) *****arza i alkoholika (poza funkcjonariuszami gazu)? - jak już to mowa o nobilitacji.. choć kilka osób z tej listy wykreśliłbym.. |
Ja niestety znam kilka osób, które w Michniku dalej widzą swojego guru. Pewnie artykuł wytną i będą nosić w portfelu, a potem sprawdzać, czy aby przypadkiem nie czytają kogoś, kogo redaktor nie lubi.:lol: Mechanizm wyznawców jest prosty, rano GW, potem TVN24 po pracy i już masz jasność kogo lubić a kogo nie, kompartia daje jasne drogowskazy.:) A taki "inteligent" żyje w stanie ciągłej ekscytacji, wystarczy "Szkło kontaktowe" obejrzeć, do dzisiaj jadą po Kaczorach, jakby premier i rząd był ten sam od 2005 roku. Ziemkiewicz świetnie ten mechanizm przedstawił w "Michnikowszczyźnie" chociażby.:-D
Zapomniałbym, doskonała riposta Rybińskiego w "Rzepie": http://blog.rp.pl/rybinski/2008/06/2...choc-nie-umie/ i feieton Ziemkiewicza o artykule "GW" o historykach IPN badających sprawę Bolka. http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2008/0...i-z-wyborczej/ |
Wyniki cząstkowe na Podkarpaciu to tak mniej więcej 60% dla PiSu, 20% dla PO i 10% dla Jurka
|
powracam po dluższej pzrewie i widzę , że Michnik zaczyna piać hehe :lol: choć to raczej wygląda na popiskiwanie starego koguta co chciałby, ale już nie te lata
skoro na Kisiele się powołuje, to może by jakieś cytaty z Kisiela wyciągnąć, jak no ten z komentarzy pod artykułem Cytat:
co za chłop, kłody podkładać pod własne nogi PS. magister 8) |
To co robi Michnik ma sens - jest zwyczajnym zwarciem szeregów.
Warszawka ponoć jest mocno zesrana. panuje grobowa atmosfera - "Solidarność", która chcąc nie chcąc ma twarz Wałęsy ale także jego oponentów w postaci Mazowieckigo czy Michnika jest MITEM. Wałęsa jako główna postać jest MITEM. Całe to towarzycho trzyma się mocno w kupie i to decyduje o jej sile. Nadszarpnięcie mitu Wałęsy spowoduje, że powstaje wyrwa i nurt moze porywac kolejne osoby - po kolei. To co robi Michnik jest ogłoszeniem stanu najwyższej gotowości bojowej. Zdaje sie zbliza sie niechybnie ostateczna gremialna bitwa. PIS na podkarpaciu zmiotło resztę cyców - najlepsze jest to, że absolutnie nie podaje sieprocentowych wyników. Cieszy również wynik Jurka - przy cyrku reprywatyzacyjnym jest szansa na powstanie prawdziwie prawicowego ugrupowania - może to jedyna szansa. A Jurek z takim poparciem może się pokusić o przywódctwo - i to jest akurat dla tego ugrupowania sprawa niezbyt dobra. Mimo wszystko czas działać |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Ponadto warto zauważyć że ewentualna służba w szeregach komunizmu pozwoliła w jakimś tam stopniu poznać tajniki,procesy nim kierujące,mechanizmy działania tego systemu co mogło mieć w przyszłości niewymierny wpływ przy jego obalaniu. ---------------------------- Cytat:
Może wstrzymajmy się do końca kadencji tego rządu na porównania? Liczyby,liczby,liczby... Operując nimi dużo jest się w stanie udowodnić.Na przykład to że system niewolniczy to niemal idealny systemy,gdyż był on główną przyczyną mocarstwowości,rozkwitu najpotężniejszego imperium starożytnego Rzymu. |
Cytat:
wynik na podkarpaciu nie powinien nikogo dziwić, większośc taki przepowiadała, drugie: niska frekfencja a jak wiemy elktorat PiSu jest bardziej zwarty, Jurek zaskoczył, ale to chyba jak z JKM bodaj we Wrocku... tez mu niezle poszlo w uzupelniających... a jakie wyniki miał pozniej UPR lepiej nie wspominać i taka mała uwaga teoria mówi: partie najważniejsze refromy przeprowadzają w 1 roku urzędowania, wiąze sie to min. innymi z tym ze w przciagu kolejnych lat wyborcy mogą zapomniec o negatywnych skutach reformy, a pozytywne bedą lepiej widoczne, także jeszcze 3-4 miesiące na konkrety... teoretycznie oczywiście ;) ja tam PO, życzę udanych reformy, w końcu Polskę chodzić :-) a czy w to wierzę? a to już jest inna sprawa :D |
Cytat:
Niech wrzeszczące staruszki zapamiętają że czasy "myślozbrodni" powoli odchodzą do lamusa. Każdy może wyrobić sobie własne zdanie nie tylko na podstawie bibuły czy niszowych stron działających raptem od kilku lat, prowadzonych przez zapaleńców. Każdy może iść do księgarni i wybrać między Żakowskim, Lisem, Cenckiewiczem, Wildsteinem czy Ziemkiewiczem którzy leżą obok siebie. Nie znam dokładnych statystyk, ale obserwując swoje otoczenie mam wrażenie że szala się powoli wyrównuje z tendencją ku krytyce Polski po Okrągłym Stole. To znaczy że stajemy się społeczeństwm coraz bardziej świadomym, demokratycznym w pełnym tego słowa znaczeniu. By odwrócić kota ogonem salon wymyślił określenie "skłócenia wszystkich ze wszystkimi" czyli sytuacji gdy ludzie maja swoje zdanie, (odmienne od naczelnego Rabina) i jeszcze maja czelność je głosić. I nie stało się to za prezydentury Wałęsy ani Kwaśniewskiego. |
wychodzi na to że Bolek to ubolek.Dla mnie najbardziej dziwne jest znikniecie kilkudziesięciu stron z jego teczki za czasów gdy był w pałacu.
|
Nie chodzi o 60% w skali kraju, chodzi o to, że w porównaniu do wyników z października 2007 procentowo PiS miał lepszy wynik, a PO gorszy.
Przy okazji, wszystkie media mówią o bardzo niskiej frekwencji. A prawda jest taka, że jak na wybory uzupełniające - to jest gigantyczna frekwencja. Frekwencja w wyborach uzupełniających Wałbrzych 2003 - 3,73 podlaskie 2003 - 5,64 Konin 2004 - 3,18 Wrozław 2004 - 6,39 Legnica 2004 - 2,81 Rzeszów 2004 - 5,45 Bielsko-Biała 2004 - 5,24 Katowice 2004 - 3,63 Sosnowiec 2004 - 3,50 Rybniki 2004 - 3,06 Elbląg 2007 - 2,56 Krosno 2008 - 12,2 |
Ponton daje Bolkowi szansę na ostateczne skompromitowanie się - 8 minut w prime time :D
http://fakty.interia.pl/kraj/news/wa...ja-tvp,1133292 |
Cytat:
Zresztą, co mi tam. Udowodnij. Pani Kopacz mnie rozwala. Ona siebie nazywa katoliczką? I nie wie, że za udzielenie pomocy w dokonaniu aborcji ma miejsce ekskomunika na mocy prawa kanonicznego("excommunicatio latae sententiae")? Ale ona czuje się dobrze, a niedzielę była w Kościele:rotfl: Identycznie jak ta homo-para, co to z samej Ameryki przyjechała ciemnogród nauczać, a w przerwie nawiedziła kościół podczas mszy(szkoda, że ksiądz proboszcz nie użyczył im ambony). Rozumiem, że można nie zachowywać nauk Kościoła(pani Kopacz dała już temu niejednokrotnie przykłady), ale niem rozumiem tego całego samooszukiwania się. To jest żałosne, nie potrafić przyjąć do wiadomości konsekwencji własnych wyborów. Cytat:
Zwróćcie uwagę na tytuł notki. Żałosne. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Niewolnicy byli siłą napędową gospodarki w Rzymie,to oni instrumentum vocale byli wykorzystywani do pracy na rzecz swoich właścicieli.W pewnym okresie ich liczba była tak wielka a zjawisko powszechne że brak własnego niewolnika wśród pełnoprawnych obywateli imperium był postrzegany jako oznaka ubóstwa.Stąd to odniesienie do liczb z mojej strony i określenie dawnego ustroju rzymskiego jako "niemal idealny" co może błędnie sugerować iż nalżałoby wrócić do tej formy skoro kiedyś przynosiła korzyści. |
Ja na miejscu Kopacz zastanowilbym sie nad wypisaniem sie z tego towarzystwa
Tak na marginesie to rozumiem ze np w USA wszyscy senatorowie wprowadzajacy kare smierci podlegaja ekskomunice, wszyscy sedziowie ozekajacy takowa kare takze ,nie mowiac juz o prezydencie - dawnym gubernatorze Texasu:>? Idac dalej to caly Pis moznaby przy odrobinie checi ekskomunikowac, poniewaz opowiadaja sie za kara smierci(wiem wiem ze czym innym jest poglad a czym innym wprowadzenie go w zycie ale fakt pozostaje faktem ze propaguja poglad zupelnie odwrotny do nauczania kosciola) ps. nasze obecne prawo abrocyjne jest kompromisem, co podkresla zreszta wiekszosc ksiezy - jesli wiec je respektuja to za co chca ja wykopac? - za przestrzeganie prawa:)? |
1q2,
katechizm Kościoła Katolickiego nie wyklucza dopuszczalności kary śmierci. A respektowanie kompromisu na gruncie prawa państwowego, nie oznacza akceptacji na gruncie wewnątrzkościelnym. Kościół nie zgodził się przecież na to, żeby w zamian za kompromis dopuszczać popieranie aborcji przez wiernych. |
Sedzio - ok ,w takim razie moj blad
|
Cytat:
Cytat:
|
Koalicja strachu (PO, SLD, PSL) chce ocenzurować IPN :shock:
http://wiadomosci.onet.pl/1774831,11,item.html |
Cytat:
Truizmy o tym, że niewolnicy pracowali na rzecz swoich panów(:lol:) oraz o ich powszechności nie tłumaczą niczego. W takiej Sparcie 70% ludności to byli niewolnicy, a jednak nigdy nie została ona imperium. Wiec jak, Zbychu? Może jakaś ambitniejsza analiza? Nie, oczywiście żartuję. Tak naprawdę nie rozumiesz skali problemu, wyciągasz bardzo powierzchowne wnioski, więc darujmy to sobie. Struktura społeczna, prawna, kultura, uwarunkowania geograficzne - Zbychu, to tylko część aspektów, jakie musiałbyś wziąć pod uwagę. Ustrój rzymski "prawie idealny"? :rotfl: Cytat:
1q2 - nie lubisz Kościoła, to widać. Problem w tym, że nie masz o nim zielonego pojęcia i po raz kolejny Twoja krytyka ma sie nijak do rzeczywistości. Może odpuścisz? Albo chociaż poznasz to, co tak krytykujesz? Z rzetelniejszych źródeł, niż "Fakty i Mity". Kolejny "człowiek honoru" zniszczony przez małych ludzi. |
Cytat:
"Po długiej kampanii wyborczej, w którą zaangażowali się liderzy wszystkich partii i politycy z pierwszych stron gazet, do urn poszli... nieliczni wyborcy. (...) Frekwencja wyniosła zaledwie 12,20 proc." O, przepraszam, GW napisała że była wysoka, choć pamiętam że jak czytałem wczoraj wiadomości, to wszędzie były z jednego źródła podane, i tekst był niemal identyczny (taki jak w Dzienniku). |
Ciekawy artykuł w Rzepie n/t Adama Hodysza
http://www.rp.pl/artykul/151617.html Szczególnie interesująca jest końcówka. W 1995 roku doszło w Gdańsku do katastrofy budowlanej, kiedy w wieżowcu doszlo do eksplozji gazu. Zapadly się dwa pietra, doszło do tego, iż budynek należało wyburzyć, wkrótce więc wieżowiec został wysadzony w powietrze... Jak się okazuje w tym wieżowcu mieszkał właśnie Hodysz. "... 17 kwietnia 1995 r. domem przy ulicy Wojska Polskiego w Gdańsku, gdzie mieszkał Hodysz, wstrząsnął wybuch. Dwa pierwsze piętra wieżowca zapadły się. Hodysz przeżył. Budynek postanowiono wysadzić w powietrze. Hodyszowi dano trzy minuty na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy. Według niepotwierdzonych informacji tuż przed wysadzeniem budynku na miejscu katastrofy pojawili się funkcjonariusze, którzy mieli przeszukiwać mieszkanie Hodysza. Być może poszukiwali kopii dokumentów, które zrobił porucznik Bollin. Jednym z wątków śledztwa w sprawie wybuchu było podejrzenie zamachu terrorystycznego w związku z tym, że w wieżowcu mieszkał Hodysz. Wątek ten zarzucono, uznając ostatecznie, że wybuch gazu spowodował lokator skonfliktowany z mieszkańcami. Czy Hodysz mówiąc, że ledwo uszedł z życiem, miał na myśli tę katastrofę, nie wiadomo..." P.S. Jeżeli PO porwie się na IPN w układzie z komunistami, to będzie to taki ponury chichot historii i kolejny przykład na to, że historia lubi się powtarzać... |
Obejrzałem "Trzech kumpli", pierwsza część leciała dziś w TVN, kolejna jutro o 21.55. Piękny dokument o okolicznościach śmierci studenta polonistyki UJ Stanisława Pyjasa ( dla niezorientowanych, zamordowany przez SB w 1976 roku w Krakowie, jego najbliższymi przyjaciółmi byli: Bronisław Wildstein- znany dziś publicysta i pisarz, oraz Lesław Maleszka- jak się okazało aktywny donosiciel SB, jeszcze do zeszłego tygodnia pracownik Gazety Wyborczej. To właśnie tytułowi trzej kumple.). Okazuje się, że można mówić o historii w sposób atrakcyjny ( kolażowy system montażu, retrospekcje, ciekawe urywki filmów dokumentalnych, także esbeckich nagrań). Jeszcze teraz mam przed oczyma twarze SB-eków pokazane w tym filmie, pewne siebie mordy ludzi, którzy tłumaczą się, że taką mieli prace. Przypominają nazistów. Jeśli ktoś myśli, że w tym filmie pokazują nudy, to niech wie, że jego bohaterowie żyją do dziś, niektórzy odgrywają czołowe role w życiu publicznym naszego kraju. Polecam gorąco!
PS.Zastanawiające, że takie coś puścili w TVN, czyżby GW już Walterowi i kumplom nie była potrzebna? :lol: |
Cytat:
Tak to rzeczywiście ciekawy dokument. Tydzień temu na pasku informacyjnym TVN24 pojawiała się co jakiś czas informacja, iż lesław maleszka (tw "ketman", "return", "tomek") został zwolniony z pracy w wybiórczej gazecie. Co ciekawe rok temu jeden z dziennikarzy tej gazety informował, że maleszka tam już nie pracuje, jakoby miał sam z pracy zrezygnować (po 6 latach kiedy znane się stało jego "drugie wcielenie"). Teraz okazuje się, że "redagował teksty artykułów" (znając hmm "pokrętność" tegoż środowiska, można domniemywać, iż pisał własne teksty pod pseudonimem:-P ). Interesujące, ile razy jeszcze "ketman" będzie się zwalniał z wybiórczej gazety?? |
Cytat:
Środowisko GW to TW SB i "przyjaciele z opozycji", natomiast TVN to raczej towarzystwo "wojskowych". Dwa rozne srodowiska. GW najchętniej sprzyjać będzie lewicy, natomiast TVN Platformie. Mimo że w wojnie z Kaczorami stali po jednej stronie, to wcale nie znaczy że mają wspólnego szefa. |
JEDREK76-faktycznie moje niedopatrzenie, tylko późna pora wpisu mnie usprawiedliwia.:-/
A co do tych środowisk, o których pisze kalashnikov2, ciekawe. Na Salonie24, Krzysztof Kłopotowski (publicysta), pod jednym z wpisów o tym dokumencie, puścił tezę, że TVN-owskie środowisko przeorientowuję się na Rosję. Nie wiem dokładnie o co mogło mu chodzić??? |
Cytat:
W związku z tym uważam, że owszem każdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie na ten temat, ale przekrzykiwanie się w gazecie/internecie przez laików kto jest większym rzymskim katolikiem od kogo i kogo należy ekskomunikować w tej kwestii, a kogo nie to jest pyskówka. Bo nawiasem: Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl