Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat polityczny (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9207)

tslawek 21.06.2008 20:19

wczoraj wybrałem się (w Wawie) na pokaz filmów "Plusy...."/"TW Bolek" i dyskusję z udziałem małżeństwa Gwiazdów oraz A.Szulca (to ten, który nagrał na kasetę przyznanie się Wałęsy),

relacja
http://www.polityczni.pl/joanna_i_an...o,51,2336.html

najciekawsze - w części, której wypowiadający się byli pewni tego co mówią:
- wg. Gwiazdy - tak jak był od zawsze pewny co do Wałęsy - tak jest pewny, że jeden z najgłośniejszych obecnych jego obrońców miał taką samą przeszłość, ciekawe kto?,
- Szulc opowiadał, że od paru dni próbuje dodzownić się do Borusewicza w sprawie kasety, ale ten milczy jak zaklęty,

jak to nazwał Gwiazda - jego HIPOTEZA -: Wałęsa od 1976 r. nie jest agentem operacyjnym, a agentem wpływu, który realizuje wolę wiadomo kogo, Wachowski to oficer służący za skrzynkę kontaktową
dowodów bezpośrednich nie ma, a są tylko różne wydarzenia (np. Wachowskiego nie chciano przyjąć do związku bo bano się że to agent to Wałęsa SAM go opłacał i wiele innych, które są w relacji)

jak stwierdził Gwiazda to co się dowiadujemy teraz to tylko początek: IPN dociera do coraz nowych materiałów oraz coraz więcej ludzi zaczyna mówić nie bojąc się łatki oszołoma albo procesu

ps.
ciekawe też było info, że pokazany w środę "TW Bolek" został ocenzurowany przez......TVP
zabrakło słów Cenckiewicza, że państwo III Rp to państwo rozkładu/nie działające (to apropo niszczenia dokumentów),
zabrakło rozwinięcia słów Gontarczyka o sądzie lustracyjnym: wiedza z dokumentów swoje, a sąd swoje oraz stwierdzenia, że W. powinien odpowiedzieć za przestępcze działania (wyprowadzanie tajnych dokumentów)
oraz na zakończenie przysięgi W. jak obejmował urząd prezydencki

sambo 21.06.2008 22:56

jest juz pierwsza recenzja przeczytanej książki Cenckiewicza i Gontarczyka

No wiec książka to majstersztyk warszatatowy - absolutnie pod wzgledem metodologicznym nie można jej niczego zarzucić. Spokojnie mogłoby posłużyć jako akt oskarżenia w sądzie.

Zarówno TVN jak i GW nie są wstanie doczepić sie ani do jednego akapitu tej książki wiec zaczynają drzeć ryja na cały głos bo to im tylko zostało.

Będzie wieksza ilosć egzemplarzy - ta która jest wynika z faktu, że IPN chciał to zrobić swoim nakładem sił od momentu wstukania literki po opcje drukuj i zbieranie kartek z drukarki - chcieli być niezależni - teraz gdy już ksiązka poszła w obieg bedzie łatwiej zllecic to drukarni.


Warszawka zrobiła się strasznie duszna ponoc - atmosfera grobowa :D

Sędzia 21.06.2008 23:10

sambo, gdzie jest ta recenzja?

sambo 21.06.2008 23:11

prywatna ;)

Sędzia 21.06.2008 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 555102)
prywatna ;)

:D

na Youtube jest film Obywatel Poeta, gdyby ktoś chciał obejrzeć (nie wiem czy to info już było wcześniej)

Boomcha 22.06.2008 02:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 555110)
na Youtube jest film Obywatel Poeta, gdyby ktoś chciał obejrzeć (nie wiem czy to info już było wcześniej)

Dzięki, w końcu to trafiłem.

Zbychu 22.06.2008 07:37

Co do IPNu,kiedyś powołanego do ścigania zbrodniarzy wojennych,teraz już z oczywistych względów skupiającego swą uwage na innych problemach...

Historia najnowsza,historia PRLu jest cały czas przedmiotem badań.Dobrze że historycy starają się za wszelką cene dochodzić prawdy,nawet jakby miała być nie tak chwalebna jakby się można tego spodziewać.
Miejmy nadzieje że przedstawiciele IPNu przedstawią jakieś znaczące informacje na temat działalności agenturalnej Lecha Wałęsy,że nie skończy się na udowodnieniu że "był Bolkiem".Bo niby co to oznacza? Chodzi o konkrety - co dokładnie zrobił Bolek? Jakich informacji dostarczał komunistom? W jaki sposób i jakim rozmiarze zaszkodził Polsce?


----------
Być może już było...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...lajniaki_.html

Sędzia 22.06.2008 08:35

W IPNie od ścigania zbrodniarzy są prokuratorzy IPNu. A historycy są od badań.

sambo 22.06.2008 08:54

Najlepsze jest jednak to, że po "warszawie" chodzi wieść, że IPN nie opublikował wszystkiego. Były tam takie smaczki, że nadawałyby się do książek innej kategorii a ze względu na to, że nie chcieli zrobić ani jednego fałszywego kroku, bo też to były raczej tropy a nie udokumentowane w całosci fakty nie wspomnieli o tym. Jednak słuchając Wałęsy peplającego to i owo, można się domyślić co tam było. Tłumaczenie sie Wałęsy jest ponoć niezłym uzupełnieniem książki

Sędzia 22.06.2008 09:28

No pewnie że chodzą różne rzeczy. "Warszawka" już dawno wiedziała o całej sprawie, wiadomo kto wcześniej wszystko badał. Zresztą to w kilku wypowiedziach na temat tej książki się przewijało - tzn. w ogóle mało kto zarzucał autorom kłamstwo. Natomiast wszyscy zarzucali plucie itp. A przy tym kilka osób coś palnęło o "małym epizodzie, który nic nie znaczy i nie przekreśla zasług".

Wilku 22.06.2008 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tslawek (Post 555029)
Wachowski to oficer służący za skrzynkę kontaktową

To akurat żadna hipoteza, tylko fakt - Wachowski nie znalazł się na żadnej liscie "agentów" bo po prostu oficerów SB na niej nie umieszczano.

Pamięta ktoś akcje z fotką Wachowskiego ze szkolenia w SB (gdzieś to kieyds opublikowano - może nawet w Nie) , za chwilę odnalazł się jakis komendant policji (Superczyński) że to on na niej jest, i o ile cos mi sie nie pomieszało to długo ten komendant nie pożył..

Ale ze Bolek był agentem wpływu, to za daleko - on jednak jest dośc głupkowaty, pomimo pewnego cwaniactwa.

sambo 22.06.2008 11:36

http://img211.imageshack.us/img211/9...atpaniesx5.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/9...atpaniesx5.jpg

kalashnikov2 22.06.2008 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wilku (Post 555194)

Pamięta ktoś akcje z fotką Wachowskiego ze szkolenia w SB (gdzieś to kieyds opublikowano - może nawet w Nie) , za chwilę odnalazł się jakis komendant policji (Superczyński) że to on na niej jest, i o ile cos mi sie nie pomieszało to długo ten komendant nie pożył..

Niebiosa sprzyjały Bolkowi ;-)

A tak poważnie to pokazuje jaką zabawką w rękach esbeckiej mafii był Wałęsa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 555139)
Co do IPNu,kiedyś powołanego do ścigania zbrodniarzy wojennych,teraz już z oczywistych względów skupiającego swą uwage na innych problemach...

Historia najnowsza,historia PRLu jest cały czas przedmiotem badań.Dobrze że historycy starają się za wszelką cene dochodzić prawdy,nawet jakby miała być nie tak chwalebna jakby się można tego spodziewać.
Miejmy nadzieje że przedstawiciele IPNu przedstawią jakieś znaczące informacje na temat działalności agenturalnej Lecha Wałęsy,że nie skończy się na udowodnieniu że "był Bolkiem".Bo niby co to oznacza? Chodzi o konkrety - co dokładnie zrobił Bolek? Jakich informacji dostarczał komunistom? W jaki sposób i jakim rozmiarze zaszkodził Polsce?

Jako Bolek donosił na kolegów o ich opozycyjnej działalności, o nastrojach w stoczni, czym przyczyniał się do powiększania przewagi aparatu władzy nad ośrodkiem potencjalnego oporu.

Potem, jako prezydent wstydząc się tych epizodów stał się pierwszym obrońcą aparatu esbeckiego. Czy tak trudno ludziom wiązać pewne fakty? Czy wszystko muszą mieć postawione w postaci tezy na ekranie? :|

Jeden agent sam w sobie nie jest w stanie zmienić biegu dziejów, chyba że jest umieszczony gdzieś w ośrodku decyzyjnym władzy, a Wałęsa takim nie był. Wiec nie oczekuj że ktos Ci poda jakieś jedno szokujące info. Ale czy sprzedawanie kolegów nie porusza Twojej wyobraźni? czy tez wierzysz jego slowom że donosicielstwo było elementem "walki na śmierć i życie"? Ta walka rozegrala sie potem, ale zanim sie rozegrala, Bolek byl zwyklym kapusiem informujacym o tym co sie dzialo w stoczni. Takich szeregowych agentów jak Bolek było pewnie dużo więcej.

Należy też dodac, że skoro Bolek sporo dokumentów zlikwidował osobiście, to znaczy że prawda jest dla niego dużo gorsza niż to wynika z zachowanej dokumentacji, bo logicznie rzecz biorąc usuwał najbardziej niewygodne dla siebie papiery.

laku82 22.06.2008 22:57

Kretynizm i samouwielbienie Michnika osiągnął maksimum(zapewne jedynie lokalne). Otóż Michnik w swoim transie pastersko-mojżeszowskim postanowił sam siebie ustawić na piedestale. W swoim artykule w Wybiórczej ośmielił się sam siebie porównać do Stefana Kisielewskiego (notabene liberała i sympatyka UPRu). Ale do rzeczy: Kisiel 24 lata temu napisał felieton o znamiennym tytule "Moje typy", w którym wymienił nazwiska największych dziennikarskich szmat, które jawnie wspierały wojskowy reżim Jaruzelskiego i ciągnęły z tego niezłe profity. Po 24 latach Michnik pisze listę nazwisk potępionych - ale właściwie co to za ludzie? Ludzie którzy z pewnością nie wspierają żadnego reżimu, bo przecież takiego w Polsce nie mamy i nie mieliśmy po 89 roku. Michnik swoją listą pokazuje, że ma w dupie wolność słowa i że jego otwartość kończy się na lini politycznej zgodnej z jego interesami. Do tego miesza nazwiska dziennikarzy z politykami, by tych pierwszych skompromitować w oczach czytelników. Co oni mają ze sobą wspólnego? Staje się jasne, że jest to atak na wolność słowa w Polsce. Lista Michnika jest dla mnie niezwykle cennym źródłem informacji. Otóż po opieleniu plewów - czyli polityków (nieraz skompromitowanych, a nieraz po prostu takich, którzy ośmielili się mieć inne poglądy niż Michnik): Fotyga Anna, Giertych Maciej, Giertych Roman, Gowin Jarosław (za inne poglądy w sprawie refundacji In vitro), Kaczyński Jarosław, Kamiński Mariusz, Jackowski Jan Maria, Kurski Jacek, Orzechowski Mirosław, Macierewicz Antoni, Lepper Andrzej, Wierzejski Wojciech, Ziobro Zbigniew, Bugaj Ryszard.

a także członków Rodziny Radia Maryja:
Ks. Bajda Jerzy, Bender Ryszard, Nowak Jerzy Robert, O. Rydzyk Tadeusz

i członków Rodziny Gazety Wyborczej, którzy ośmielili się jednak zdradzić ideały fuhrera Michnika:
Czarzasty Włodzimierz (zapewne za sypanie kolegów podczas komisji w sprawie Rywina), Gudzowaty Aleksander(przedsiębiorca, który ujawnił taśmy prawdy Oleksego), Kwiatkowski Robert(także za sypanie)

mamy listę najlepszych, niezależnych publicystów w Polsce(w dużym uproszczeniu):
Barański Marek. Ks. Bartnik Czesław. Bożyk Paweł. Cenckiewicz Sławomir(za książkę o Wałęsie). Chodakiewicz Marek Jan(za skompromitowanie tez Jana Tomasza Grossa). Cichocki Marek. Dudek Antoni. Fedyszak-Radziejowska Barbara. Gawin Dariusz. Głębocki Henryk. Gontarczyk Piotr (za Wałęsę), Janecki Stanisław. Kania Dorota. Karłowicz Dariusz. Karnowski Michał. Korwin-Mikke Janusz. Kotecka Patrycja. Krajski Stanisław. Krasnodębski Zdzisław. Król Marek(za prowadzenie Wprost :) ). Kuczyńska Teresa. Kurtyka Janusz (za IPN). Kwieciński Jacek. Lasota Irena. Legutko Ryszard. Lichocka Joanna. Lisicki Paweł. Łysiak Waldemar. Magierowski Marek. Michalkiewicz Stanisław. Michalski Cezary. Musiał Bogdan. Nowak Andrzej. Paliwoda Paweł. Perzyna Łukasz. Pospieszalski Jan. Poznański Kazimierz. Reszczyński Wojciech. Roszkowski Wojciech. Rybiński Maciej. Sakiewicz Tomasz. Semka Piotr. Staniszkis Jadwiga. Szubarczyk Piotr. Szymański Wiesław Paweł. Śpiewak Paweł. Świetlik Wiktor. Targalski Jerzy. Terlikowski Tomasz. Trznadel Jacek. Urbankowski Bohdan. Wencel Wojciech. Wieczorkiewicz Piotr Paweł. Wildstein Bronisław. Wolski Marcin. Wyszkowski Krzysztof. Zambrowski Antoni. Zaremba Piotr. Ziemkiewicz Rafał. Zybertowicz Andrzej. Żaryn Jan. Żukowski Tomasz. do tego Jerzy Robert Nowak, który co prawda jest w RRM, ale robi dobrą robotę.

Ci wyżej wymienieni właśnie dostali atest Michnika - są niesprzedajni, niezależni i znienawidzeni przez politycznie poprawny salon Michnika. W niczym nie przypominają dziennikarskich szmat z Wybiórczej, które za parę złociszy więcej napiszą, że ziemia jest płaska. Choć nie znam twórczości każdego z tych wymienionych dziennikarzy, to jestem pewien, że skoro nienawidzi ich michnikowszczyzna to warto ich czytać.

Na ironie losu zakrawa fakt, że wśród listy Kisiela (czyli kolaborantów reżimu Jaruzela) jest teraz bardzo wielu obecnych przyjaciół Michnika.

Cały artykuł Michnika tutaj:
http://wyborcza.pl/1,76842,5333529,A_to_moje_typy.html

Wilku 22.06.2008 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laku82 (Post 555603)
W swoim artykule w Wybiórczej ośmielił się sam siebie porównać do Stefana Kisielewskiego (notabene liberała i sympatyka UPRu).

A on nie był aby przypadkiem jednym z założycieli?


A poza tym kto sie dzisiaj przejmuje "opinią" (pluciem) *****arza i alkoholika (poza funkcjonariuszami gazu)? - jak już to mowa o nobilitacji.. choć kilka osób z tej listy wykreśliłbym..

63624 22.06.2008 23:27

Ja niestety znam kilka osób, które w Michniku dalej widzą swojego guru. Pewnie artykuł wytną i będą nosić w portfelu, a potem sprawdzać, czy aby przypadkiem nie czytają kogoś, kogo redaktor nie lubi.:lol: Mechanizm wyznawców jest prosty, rano GW, potem TVN24 po pracy i już masz jasność kogo lubić a kogo nie, kompartia daje jasne drogowskazy.:) A taki "inteligent" żyje w stanie ciągłej ekscytacji, wystarczy "Szkło kontaktowe" obejrzeć, do dzisiaj jadą po Kaczorach, jakby premier i rząd był ten sam od 2005 roku. Ziemkiewicz świetnie ten mechanizm przedstawił w "Michnikowszczyźnie" chociażby.:-D

Zapomniałbym, doskonała riposta Rybińskiego w "Rzepie":
http://blog.rp.pl/rybinski/2008/06/2...choc-nie-umie/

i feieton Ziemkiewicza o artykule "GW" o historykach IPN badających sprawę Bolka.

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2008/0...i-z-wyborczej/

Sędzia 22.06.2008 23:59

Wyniki cząstkowe na Podkarpaciu to tak mniej więcej 60% dla PiSu, 20% dla PO i 10% dla Jurka

szczebrzeszcz 23.06.2008 07:38

powracam po dluższej pzrewie i widzę , że Michnik zaczyna piać hehe :lol: choć to raczej wygląda na popiskiwanie starego koguta co chciałby, ale już nie te lata
skoro na Kisiele się powołuje, to może by jakieś cytaty z Kisiela wyciągnąć, jak no ten z komentarzy pod artykułem
Cytat:

"Kochałem go niemal w czasie KOR-u, to było wspaniałe. Natomiast to, co on teraz
mówi i pisze, jest bardzo często bez sensu. (...) Ten dzisiejszy Michnik to
totalitarysta. Demokratą jest ten, kto jest po mojej stronie. Kto ze mną się nie
zgadza, jest faszystą i nie można mu podać ręki. A tylko Michnik wie, na czym
polega demokracja i tolerancja. On jest tutaj sędzia, alfa i omega" - Stefan
Kisielewski
hehe:lol:
co za chłop, kłody podkładać pod własne nogi

PS. magister 8)

sambo 23.06.2008 07:56

To co robi Michnik ma sens - jest zwyczajnym zwarciem szeregów.

Warszawka ponoć jest mocno zesrana. panuje grobowa atmosfera - "Solidarność", która chcąc nie chcąc ma twarz Wałęsy ale także jego oponentów w postaci Mazowieckigo czy Michnika jest MITEM.

Wałęsa jako główna postać jest MITEM. Całe to towarzycho trzyma się mocno w kupie i to decyduje o jej sile. Nadszarpnięcie mitu Wałęsy spowoduje, że powstaje wyrwa i nurt moze porywac kolejne osoby - po kolei.

To co robi Michnik jest ogłoszeniem stanu najwyższej gotowości bojowej. Zdaje sie zbliza sie niechybnie ostateczna gremialna bitwa.

PIS na podkarpaciu zmiotło resztę cyców - najlepsze jest to, że absolutnie nie podaje sieprocentowych wyników.

Cieszy również wynik Jurka - przy cyrku reprywatyzacyjnym jest szansa na powstanie prawdziwie prawicowego ugrupowania - może to jedyna szansa. A Jurek z takim poparciem może się pokusić o przywódctwo - i to jest akurat dla tego ugrupowania sprawa niezbyt dobra. Mimo wszystko czas działać

Zbychu 23.06.2008 08:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 555536)

Jako Bolek donosił na kolegów o ich opozycyjnej działalności, o nastrojach w stoczni, czym przyczyniał się do powiększania przewagi aparatu władzy nad ośrodkiem potencjalnego oporu.

Potem, jako prezydent wstydząc się tych epizodów stał się pierwszym obrońcą aparatu esbeckiego. Czy tak trudno ludziom wiązać pewne fakty? Czy wszystko muszą mieć postawione w postaci tezy na ekranie? :|
.

Sęk w tym że są to tylko luźno wysnute hipotezy na podstawie przyjęcia teori że jednak Wałęsa "był Bolkiem".Być może to prawda.


Cytat:

Jeden agent sam w sobie nie jest w stanie zmienić biegu dziejów, chyba że jest umieszczony gdzieś w ośrodku decyzyjnym władzy, a Wałęsa takim nie był. Wiec nie oczekuj że ktos Ci poda jakieś jedno szokujące info.
Znowu ogólniki.Nie oczekuje szokujących informacji.Niech osoby które zostały pokrzywdzone przez Wałęse w czasie jego rzekomej działalności agenturalnej ujawnią się,przedstawią dowody świadczące o jego winie,bo jak na razie to tylko podejrzenia i jakiś tam papierek odkryty po dziesiątkach lat przez dwóch pracowników IPN de facto ujemnie nastawionych do Wałęsy.

Cytat:

Ale czy sprzedawanie kolegów nie porusza Twojej wyobraźni? czy tez wierzysz jego slowom że donosicielstwo było elementem "walki na śmierć i życie"? Ta walka rozegrala sie potem, ale zanim sie rozegrala, Bolek byl zwyklym kapusiem informujacym o tym co sie dzialo w stoczni. Takich szeregowych agentów jak Bolek było pewnie dużo więcej.
Oczywiście że donosicielstwo porusza moją wyobraźnie.Jeśli rzeczywiście tak było to naturalnie że pod tym względem Wałęse-Bolka należy oceniać negatywnie.Jednak jakieś tam incydenty nie mogą nam przesłonić obiektywnej oceny prezydenta.Weźmy pod uwage co zrobił dla kraju,dla obalenia komunizmu.Jeśli rzeczywiście był agentem,kapusiem przez pewien okres to tym większe uznanie dla niego że zdołał zerwać z "czerwonymi" ,przeciwstawić się totalitaryzmowi,naprawić swoje błędy z nieporównywalnie większą nawiązką,korzyściami dla państwa Polskiego.I w zamian dostaje taką niespodzianke od IPNu:>

Ponadto warto zauważyć że ewentualna służba w szeregach komunizmu pozwoliła w jakimś tam stopniu poznać tajniki,procesy nim kierujące,mechanizmy działania tego systemu co mogło mieć w przyszłości niewymierny wpływ przy jego obalaniu.

----------------------------

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia
Wyniki cząstkowe na Podkarpaciu to tak mniej więcej 60% dla PiSu, 20% dla PO i 10% dla Jurka

Widze że kampania na następne wybory idzie pełną parą:) 60% dla Pisowców,hmm w przekroju calego kraju to dość karkołomne zestawienie. Kiedyś było że PiS więcej autostrad buduje.
Może wstrzymajmy się do końca kadencji tego rządu na porównania?
Liczyby,liczby,liczby... Operując nimi dużo jest się w stanie udowodnić.Na przykład to że system niewolniczy to niemal idealny systemy,gdyż był on główną przyczyną mocarstwowości,rozkwitu najpotężniejszego imperium starożytnego Rzymu.

szczebrzeszcz 23.06.2008 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 555669)
...

może, klimatów Warszawki nie znam, a pisałem o poziomie artykułu Michnika ;)

wynik na podkarpaciu nie powinien nikogo dziwić, większośc taki przepowiadała, drugie: niska frekfencja a jak wiemy elktorat PiSu jest bardziej zwarty, Jurek zaskoczył, ale to chyba jak z JKM bodaj we Wrocku... tez mu niezle poszlo w uzupelniających... a jakie wyniki miał pozniej UPR lepiej nie wspominać


i taka mała uwaga
teoria mówi: partie najważniejsze refromy przeprowadzają w 1 roku urzędowania, wiąze sie to min. innymi z tym ze w przciagu kolejnych lat wyborcy mogą zapomniec o negatywnych skutach reformy, a pozytywne bedą lepiej widoczne, także jeszcze 3-4 miesiące na konkrety... teoretycznie oczywiście ;)

ja tam PO, życzę udanych reformy, w końcu Polskę chodzić :-)

a czy w to wierzę?


a to już jest inna sprawa :D

kalashnikov2 23.06.2008 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 555672)
....

Zbychu, na szczęście społeczeństwo po latach dostało możliwość samodzielnego ocenienia faktów. Przez naście lat po 1989 r. obowiązywała jedynie słuszna wykładnia tamtych czasów. Jakakolwiek publiczna próba podważenia krystalicznie czystego przebiegu przełomu wiązała się z bardzo skutecznym ostracyzmem. Moja rodzina zawsze zastanawiała się, co też temu Wałęsie odbiło, że będąc takim symbolem zaczął wspierać tych "z którymi walczył na smierć i życie". Coś tu nie pasowało. Nikomu nawet do głowy nie przyszło, żeby posądzać Wałęse o to że działa pod wpływem strachu za to że był TW, bo to była tajemnica. Miliony ludzi czuło taki zawód. Te miliony przez te wszystkie lata żyły w kraju który ukrywał przed nimi tak ważne informacje. I teraz, po latach autorytety które całe swe polityczne a nieraz i ekonomiczne życie oparły na micie Wałęsy - szlag trafia, że ludzie nie muszą czekać na wykładnie Rabina Redaktora, tylko mogą sami dokonać oceny. Mam nadzieje że już niedługo nikt nie będzie zmuszał ludzi do oddawania pokłonu Wałęsie.

Niech wrzeszczące staruszki zapamiętają że czasy "myślozbrodni" powoli odchodzą do lamusa.

Każdy może wyrobić sobie własne zdanie nie tylko na podstawie bibuły czy niszowych stron działających raptem od kilku lat, prowadzonych przez zapaleńców. Każdy może iść do księgarni i wybrać między Żakowskim, Lisem, Cenckiewiczem, Wildsteinem czy Ziemkiewiczem którzy leżą obok siebie.

Nie znam dokładnych statystyk, ale obserwując swoje otoczenie mam wrażenie że szala się powoli wyrównuje z tendencją ku krytyce Polski po Okrągłym Stole.

To znaczy że stajemy się społeczeństwm coraz bardziej świadomym, demokratycznym w pełnym tego słowa znaczeniu. By odwrócić kota ogonem salon wymyślił określenie "skłócenia wszystkich ze wszystkimi" czyli sytuacji gdy ludzie maja swoje zdanie, (odmienne od naczelnego Rabina) i jeszcze maja czelność je głosić.

I nie stało się to za prezydentury Wałęsy ani Kwaśniewskiego.

AYALA 23.06.2008 12:36

wychodzi na to że Bolek to ubolek.Dla mnie najbardziej dziwne jest znikniecie kilkudziesięciu stron z jego teczki za czasów gdy był w pałacu.

Sędzia 23.06.2008 13:10

Nie chodzi o 60% w skali kraju, chodzi o to, że w porównaniu do wyników z października 2007 procentowo PiS miał lepszy wynik, a PO gorszy.

Przy okazji, wszystkie media mówią o bardzo niskiej frekwencji. A prawda jest taka, że jak na wybory uzupełniające - to jest gigantyczna frekwencja.

Frekwencja w wyborach uzupełniających

Wałbrzych 2003 - 3,73
podlaskie 2003 - 5,64
Konin 2004 - 3,18
Wrozław 2004 - 6,39
Legnica 2004 - 2,81
Rzeszów 2004 - 5,45
Bielsko-Biała 2004 - 5,24
Katowice 2004 - 3,63
Sosnowiec 2004 - 3,50
Rybniki 2004 - 3,06
Elbląg 2007 - 2,56
Krosno 2008 - 12,2

kalashnikov2 23.06.2008 13:23

Ponton daje Bolkowi szansę na ostateczne skompromitowanie się - 8 minut w prime time :D

http://fakty.interia.pl/kraj/news/wa...ja-tvp,1133292

wolfy 23.06.2008 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 555672)
Liczyby,liczby,liczby... Operując nimi dużo jest się w stanie udowodnić.Na przykład to że system niewolniczy to niemal idealny systemy,gdyż był on główną przyczyną mocarstwowości,rozkwitu najpotężniejszego imperium starożytnego Rzymu.

Zbychu, ja rozumiem, że liczby są największym wrogiem postępowych liberałów, ale to nie znaczy, że trzeba się aż tak podkładać.

Zresztą, co mi tam. Udowodnij.

Pani Kopacz mnie rozwala. Ona siebie nazywa katoliczką? I nie wie, że za udzielenie pomocy w dokonaniu aborcji ma miejsce ekskomunika na mocy prawa kanonicznego("excommunicatio latae sententiae")?
Ale ona czuje się dobrze, a niedzielę była w Kościele:rotfl: Identycznie jak ta homo-para, co to z samej Ameryki przyjechała ciemnogród nauczać, a w przerwie nawiedziła kościół podczas mszy(szkoda, że ksiądz proboszcz nie użyczył im ambony).
Rozumiem, że można nie zachowywać nauk Kościoła(pani Kopacz dała już temu niejednokrotnie przykłady), ale niem rozumiem tego całego samooszukiwania się. To jest żałosne, nie potrafić przyjąć do wiadomości konsekwencji własnych wyborów.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez E. Kopacz
(...)
- Jeśli zgodziliśmy się 15 lat temu na to, aby pewne wyjątki od tej zasady, świętej zasady, uczynić, to dzisiaj nie możemy z tego czynić zarzutu, komukolwiek - uważa Kopacz. - No, albo to prawo jest, albo tego prawa nie ma. Jeśli ono jest, to starajmy się go przestrzegać, a jeśli staramy się go przestrzegać, no to nie możemy spotykać się z naganą i karą - dodała.

K_2 - powyżej masz skrajny przykład niezrozumienia zasady rozdziału Kościoła od państwa. Pani Ewa Kopacz nie zdaje sobie sprawy(albo zdawać sobie nie chce), że to co dopuszczalne prawem niekoniecznie jest zgodne z nauką Kościoła.

Zwróćcie uwagę na tytuł notki. Żałosne.

Zbychu 23.06.2008 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 555807)
Zbychu, ja rozumiem, że liczby są największym wrogiem postępowych liberałów
.

A ja nie...


Cytat:

ale to nie znaczy, że trzeba się aż tak podkładać.
Podkładać? Chodziło mi we wcześniejszej wypowiedzi że nie zawsze zestawienie danych statystycznych jest rzetelnym odzwierciedleniem danego zjawiska.


Cytat:

Zresztą, co mi tam. Udowodnij
:D

Niewolnicy byli siłą napędową gospodarki w Rzymie,to oni instrumentum vocale byli wykorzystywani do pracy na rzecz swoich właścicieli.W pewnym okresie ich liczba była tak wielka a zjawisko powszechne że brak własnego niewolnika wśród pełnoprawnych obywateli imperium był postrzegany jako oznaka ubóstwa.Stąd to odniesienie do liczb z mojej strony i określenie dawnego ustroju rzymskiego jako "niemal idealny" co może błędnie sugerować iż nalżałoby wrócić do tej formy skoro kiedyś przynosiła korzyści.

1q2 23.06.2008 14:53

Ja na miejscu Kopacz zastanowilbym sie nad wypisaniem sie z tego towarzystwa
Tak na marginesie to rozumiem ze np w USA wszyscy senatorowie wprowadzajacy kare smierci podlegaja ekskomunice, wszyscy sedziowie ozekajacy takowa kare takze ,nie mowiac juz o prezydencie - dawnym gubernatorze Texasu:>?
Idac dalej to caly Pis moznaby przy odrobinie checi ekskomunikowac, poniewaz opowiadaja sie za kara smierci(wiem wiem ze czym innym jest poglad a czym innym wprowadzenie go w zycie ale fakt pozostaje faktem ze propaguja poglad zupelnie odwrotny do nauczania kosciola)

ps. nasze obecne prawo abrocyjne jest kompromisem, co podkresla zreszta wiekszosc ksiezy - jesli wiec je respektuja to za co chca ja wykopac? - za przestrzeganie prawa:)?

Sędzia 23.06.2008 15:04

1q2,

katechizm Kościoła Katolickiego nie wyklucza dopuszczalności kary śmierci.

A respektowanie kompromisu na gruncie prawa państwowego, nie oznacza akceptacji na gruncie wewnątrzkościelnym.

Kościół nie zgodził się przecież na to, żeby w zamian za kompromis dopuszczać popieranie aborcji przez wiernych.

1q2 23.06.2008 15:06

Sedzio - ok ,w takim razie moj blad

sandbender 23.06.2008 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 555796)
Przy okazji, wszystkie media mówią o bardzo niskiej frekwencji. A prawda jest taka, że jak na wybory uzupełniające - to jest gigantyczna frekwencja.

Wszystkie, czyli które? Tak z brzegu, kto napisał.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
Pani Kopacz mnie rozwala. Ona siebie nazywa katoliczką? I nie wie, że za udzielenie pomocy w dokonaniu aborcji ma miejsce ekskomunika na mocy prawa kanonicznego("excommunicatio latae sententiae")?

Proszę Panowie nie zniżajcie się do tego poziomu. Problem nie jest trywialny.

kalashnikov2 23.06.2008 16:59

Koalicja strachu (PO, SLD, PSL) chce ocenzurować IPN :shock:

http://wiadomosci.onet.pl/1774831,11,item.html

wolfy 23.06.2008 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 555840)
Niewolnicy byli siłą napędową gospodarki w Rzymie,to oni instrumentum vocale byli wykorzystywani do pracy na rzecz swoich właścicieli.W pewnym okresie ich liczba była tak wielka a zjawisko powszechne że brak własnego niewolnika wśród pełnoprawnych obywateli imperium był postrzegany jako oznaka ubóstwa.Stąd to odniesienie do liczb z mojej strony i określenie dawnego ustroju rzymskiego jako "niemal idealny" co może błędnie sugerować iż nalżałoby wrócić do tej formy skoro kiedyś przynosiła korzyści.

Wybacz, ale nie udowodniłeś, że to duża liczba niewolników stała za rozrostem i rozkwitem "Imperium Romanum". Niewolnictwo było wówczas zjawiskiem normalnym.
Truizmy o tym, że niewolnicy pracowali na rzecz swoich panów(:lol:) oraz o ich powszechności nie tłumaczą niczego. W takiej Sparcie 70% ludności to byli niewolnicy, a jednak nigdy nie została ona imperium.

Wiec jak, Zbychu? Może jakaś ambitniejsza analiza?

Nie, oczywiście żartuję. Tak naprawdę nie rozumiesz skali problemu, wyciągasz bardzo powierzchowne wnioski, więc darujmy to sobie. Struktura społeczna, prawna, kultura, uwarunkowania geograficzne - Zbychu, to tylko część aspektów, jakie musiałbyś wziąć pod uwagę.

Ustrój rzymski "prawie idealny"?
:rotfl:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender
Proszę Panowie nie zniżajcie się do tego poziomu. Problem nie jest trywialny.

Do jakiego poziomu mam się nie zniżać? Jeżeli napisałem nieprawdę, wskaż mi ją. Jeżeli nie, to w czym problem?

1q2 - nie lubisz Kościoła, to widać. Problem w tym, że nie masz o nim zielonego pojęcia i po raz kolejny Twoja krytyka ma sie nijak do rzeczywistości. Może odpuścisz? Albo chociaż poznasz to, co tak krytykujesz? Z rzetelniejszych źródeł, niż "Fakty i Mity".

Kolejny "człowiek honoru" zniszczony przez małych ludzi.

Sędzia 23.06.2008 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 555868)
Wszystkie, czyli które? Tak z brzegu, kto napisał.

http://www.dziennik.pl/polityka/arti...w_Krosnie.html

"Po długiej kampanii wyborczej, w którą zaangażowali się liderzy wszystkich partii i politycy z pierwszych stron gazet, do urn poszli... nieliczni wyborcy. (...) Frekwencja wyniosła zaledwie 12,20 proc."


O, przepraszam, GW napisała że była wysoka, choć pamiętam że jak czytałem wczoraj wiadomości, to wszędzie były z jednego źródła podane, i tekst był niemal identyczny (taki jak w Dzienniku).

JEDREK76 23.06.2008 19:44

Ciekawy artykuł w Rzepie n/t Adama Hodysza

http://www.rp.pl/artykul/151617.html

Szczególnie interesująca jest końcówka. W 1995 roku doszło w Gdańsku do katastrofy budowlanej, kiedy w wieżowcu doszlo do eksplozji gazu. Zapadly się dwa pietra, doszło do tego, iż budynek należało wyburzyć, wkrótce więc wieżowiec został wysadzony w powietrze... Jak się okazuje w tym wieżowcu mieszkał właśnie Hodysz.


"... 17 kwietnia 1995 r. domem przy ulicy Wojska Polskiego w Gdańsku, gdzie mieszkał Hodysz, wstrząsnął wybuch. Dwa pierwsze piętra wieżowca zapadły się. Hodysz przeżył. Budynek postanowiono wysadzić w powietrze. Hodyszowi dano trzy minuty na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy. Według niepotwierdzonych informacji tuż przed wysadzeniem budynku na miejscu katastrofy pojawili się funkcjonariusze, którzy mieli przeszukiwać mieszkanie Hodysza. Być może poszukiwali kopii dokumentów, które zrobił porucznik Bollin.
Jednym z wątków śledztwa w sprawie wybuchu było podejrzenie zamachu terrorystycznego w związku z tym, że w wieżowcu mieszkał Hodysz. Wątek ten zarzucono, uznając ostatecznie, że wybuch gazu spowodował lokator skonfliktowany z mieszkańcami. Czy Hodysz mówiąc, że ledwo uszedł z życiem, miał na myśli tę katastrofę, nie wiadomo..."


P.S. Jeżeli PO porwie się na IPN w układzie z komunistami, to będzie to taki ponury chichot historii i kolejny przykład na to, że historia lubi się powtarzać...

63624 23.06.2008 23:30

Obejrzałem "Trzech kumpli", pierwsza część leciała dziś w TVN, kolejna jutro o 21.55. Piękny dokument o okolicznościach śmierci studenta polonistyki UJ Stanisława Pyjasa ( dla niezorientowanych, zamordowany przez SB w 1976 roku w Krakowie, jego najbliższymi przyjaciółmi byli: Bronisław Wildstein- znany dziś publicysta i pisarz, oraz Lesław Maleszka- jak się okazało aktywny donosiciel SB, jeszcze do zeszłego tygodnia pracownik Gazety Wyborczej. To właśnie tytułowi trzej kumple.). Okazuje się, że można mówić o historii w sposób atrakcyjny ( kolażowy system montażu, retrospekcje, ciekawe urywki filmów dokumentalnych, także esbeckich nagrań). Jeszcze teraz mam przed oczyma twarze SB-eków pokazane w tym filmie, pewne siebie mordy ludzi, którzy tłumaczą się, że taką mieli prace. Przypominają nazistów. Jeśli ktoś myśli, że w tym filmie pokazują nudy, to niech wie, że jego bohaterowie żyją do dziś, niektórzy odgrywają czołowe role w życiu publicznym naszego kraju. Polecam gorąco!
PS.Zastanawiające, że takie coś puścili w TVN, czyżby GW już Walterowi i kumplom nie była potrzebna? :lol:

JEDREK76 24.06.2008 00:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 556166)
Obejrzałem "Trzech kumpli", pierwsza część leciała dziś w TVN, kolejna jutro o 21.55. Piękny dokument o okolicznościach śmierci studenta polonistyki UJ Stanisława Pyjasa ( dla niezorientowanych, zamordowany przez SB w 1976 roku w Krakowie, jego najbliższymi przyjaciółmi byli: Bronisław Wildstein- znany dziś publicysta i pisarz, oraz Lesław Maleszka- jak się okazało aktywny donosiciel SB, jeszcze do zeszłego tygodnia pracownik Gazety Wyborczej. To właśnie tytułowi trzej kumple.). Okazuje się, że można mówić o historii w sposób atrakcyjny ( kolażowy system montażu, retrospekcje, ciekawe urywki filmów dokumentalnych, także esbeckich nagrań). Jeszcze teraz mam przed oczyma twarze SB-eków pokazane w tym filmie, pewne siebie mordy ludzi, którzy tłumaczą się, że taką mieli prace. Przypominają nazistów. Jeśli ktoś myśli, że w tym filmie pokazują nudy, to niech wie, że jego bohaterowie żyją do dziś, niektórzy odgrywają czołowe role w życiu publicznym naszego kraju. Polecam gorąco!
PS.Zastanawiające, że takie coś puścili w TVN, czyżby GW już Walterowi i kumplom nie była potrzebna? :lol:

Pyjas został zamordowany 7 maja 1977 roku.

Tak to rzeczywiście ciekawy dokument. Tydzień temu na pasku informacyjnym TVN24 pojawiała się co jakiś czas informacja, iż lesław maleszka (tw "ketman", "return", "tomek") został zwolniony z pracy w wybiórczej gazecie. Co ciekawe rok temu jeden z dziennikarzy tej gazety informował, że maleszka tam już nie pracuje, jakoby miał sam z pracy zrezygnować (po 6 latach kiedy znane się stało jego "drugie wcielenie"). Teraz okazuje się, że "redagował teksty artykułów" (znając hmm "pokrętność" tegoż środowiska, można domniemywać, iż pisał własne teksty pod pseudonimem:-P ).

Interesujące, ile razy jeszcze "ketman" będzie się zwalniał z wybiórczej gazety??

kalashnikov2 24.06.2008 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 556166)
PS.Zastanawiające, że takie coś puścili w TVN, czyżby GW już Walterowi i kumplom nie była potrzebna? :lol:


Środowisko GW to TW SB i "przyjaciele z opozycji", natomiast TVN to raczej towarzystwo "wojskowych". Dwa rozne srodowiska. GW najchętniej sprzyjać będzie lewicy, natomiast TVN Platformie. Mimo że w wojnie z Kaczorami stali po jednej stronie, to wcale nie znaczy że mają wspólnego szefa.

63624 24.06.2008 09:03

JEDREK76-faktycznie moje niedopatrzenie, tylko późna pora wpisu mnie usprawiedliwia.:-/
A co do tych środowisk, o których pisze kalashnikov2, ciekawe. Na Salonie24, Krzysztof Kłopotowski (publicysta), pod jednym z wpisów o tym dokumencie, puścił tezę, że TVN-owskie środowisko przeorientowuję się na Rosję. Nie wiem dokładnie o co mogło mu chodzić???

sandbender 24.06.2008 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 555989)
Do jakiego poziomu mam się nie zniżać? Jeżeli napisałem nieprawdę, wskaż mi ją. Jeżeli nie, to w czym problem?

Moim zdaniem ten problem (ciąży) nie jest prosty i łatwy. Może wygląda na taki z boku, ale dla tych ludzi takim na pewno nie jest. A w mediach (głównych) został sprowadzony do poziomu zwykłej pyskówki i potraktowany jak dowolny inny problem.
W związku z tym uważam, że owszem każdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie na ten temat, ale przekrzykiwanie się w gazecie/internecie przez laików kto jest większym rzymskim katolikiem od kogo i kogo należy ekskomunikować w tej kwestii, a kogo nie to jest pyskówka.

Bo nawiasem:
Cytat:

Kan. 1398 - Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa.
chyba trzeba jakiegoś specjalisty od prawa kanoniczego, żeby wytłumaczył dlaczego i ewentualnie czy min. Kopacz podpada pod ten kanon.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl